Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Uniforma

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 28
Galeoni : 75

MesajSubiect: Uniforma   Joi Sept 04, 2008 5:56 am

Well... Voi avetzi uniforme la scoala? Eu da Straight face Sunt nasoale. Tricouri largi cu guler verde reburian [ de la rebu Laughing ] , albastru sau alb... Sunt dintr-un material super nashpa.

O poza... Asta e o colega Laughing Ignoratzi moaca. Laughing

http://i35.tinypic.com/awb1ao.jpg

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Cheyenne Laurette
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 02/09/2007
Numar mesaje : 1175
Varsta : 21
Casa : Nesortat
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Uniforma   Joi Sept 04, 2008 6:29 am

Doamne rofl ce fatza are maria rofl...da ale noastre snt soooper najpa Straight face dar sa mentzinam ca app nimeni nu le poarta...adik ori isi pun tricou de al lor ji isi iau hanoracul de la uniforma ji cnd vn prof sua directoare jil targe rpd peste ori invers isi pune tricoul ji un hanorac mijto peste...
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Uniforma   Joi Sept 04, 2008 8:22 pm

Pai.. noi nu avem L:D dar .. .Thinking eu port doar tricouri lungi..
Ap...
e cool uniforma voastra
I love you
Chiar imi place Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Samantha Ravenclaw
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 04/09/2008
Numar mesaje : 257
Reputatie : 5

MesajSubiect: Re: Uniforma   Joi Sept 04, 2008 11:59 pm

imi place tricoul, e dragutel.. noi tre sa avem bluza alba(preferabil camasa), fusta la fete si pantaloni la baieti(ambele de culoare inchisa), si mai avem si o cravata oribila, cu numele scolii pe ea. :-& Desigur, nu respecta nimeni uniforma, ne imbracam in verde, portocaliu, roz bombon, etc. si cravata o punem in ghiozdanele, si cand vine directorul o scoatem repede Laughing
Sus In jos
John Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 04/10/2008
Numar mesaje : 183
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Uniforma   Dum Noi 02, 2008 2:51 am

Noi tot avem,aratam caraghios in ele
mai bine ar fi ceva mai modern,
Sus In jos
Stefanie A. Frauke
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 31/10/2008
Numar mesaje : 164
Varsta : 36
Casa : Adult

MesajSubiect: Re: Uniforma   Dum Noi 02, 2008 3:01 am

Sunteti siguri ca doriti sa o vedeti? rofl) Nu prea cred.
Deci, uniforma mea e cum o vedeti in poza.. + camasa alba sau albastra si cravata. Din toate astea, port numai uniforma pe deasupra care e, bineinteles, modficata Harry Potter Nu imi trece de fund [scuzati cuvantul rofl]...

Ah, da, scuzati calitatea pozei Ron Weasley telefonul meu a inebunit X(

http://i33.tinypic.com/16b0mte.jpg

Asta e a mea.. Si acum a unei colege..[pentru o idee, sa vedeti cum arata in mod normal]
http://i33.tinypic.com/2zrl568.jpg

Ah, da, am uitat sa zic!astea sunt vechiile uniforme Laughing acum se fac altele. astea inca mai au forma si chestii.. cele ce le au astia din cls. I si II sunt drepte, din cap pana in picioare rofl
[eu am noroc.. mi-am pierdut uniforma si a trebuit sa imi cumpar alta, dar am gasit tot de-astea veche:>]

Iulia, nu-mi plac deloc tricourile voastre Harry Potter
Sus In jos
Hermione McGonagall
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 28/08/2008
Numar mesaje : 736
Reputatie : 19

MesajSubiect: Re: Uniforma   Dum Noi 02, 2008 3:13 am

Si eu am la scoala uniforma,insa eu am vesta albastra si are cateceva negru pe ele.Cei mici,1-4,au si sacou albastru.
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Varsta : 23
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Uniforma   Dum Noi 02, 2008 5:06 am

Si eu am uniforma, dar arata cat de cat normal zic eu.
Avem sacou grena cu sigla scolii, fuste scurte in carouri, camasa alba(sau albastra sau bej), si cravata tot in carouri.
Sacoul nu prea imi place, dar il port ca n-am ce face...
Sus In jos
Charlotte Ambrosine
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 17/10/2008
Numar mesaje : 615
Reputatie : 29

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 04, 2008 5:24 am

Si eu am uniforma ... costum .. sacou si pantaloni ... iar bluza trebuie sa fie alba sau albastra.
Dar nimeni nu vine asa.
Doar cativa colegi.
Restul venim in blugi inchisi la culoare si bluza de care dorim I love you.
Mai comenteaza cateodata gardianul dar asta`i viata Laughing
Jos cu uniformele I love you
Apropo, si noi avem cravata cu numele liceului .. dar habar nu am pe unde am aruncat`o Silly
Sus In jos
Eva Milly Swan
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 22/10/2008
Numar mesaje : 43
Reputatie : 2
Galeoni : 67

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 04, 2008 6:25 am

Uniforma scolii mele consta in purtarea cravatei clasa a 5 porta vesta iar clasele 6-8 cravate cu culori diferite albastru galben si rosu de exemplu daca clasa a 6 a inceput cu cravata albastra termina cu cravata albastra insa este destul de bine deoarece nu trebuie sa mai intrebi ce clasa are fiecare elev poti sti dupa cravata iar legatura cu partolonii por fi blugi sau pantoloni negri si deobicei camasa unii poarta mai putin si le inlocuiesc de obicei cu tricouri sau alte bluze tongue
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Uniforma   Joi Noi 06, 2008 9:20 am

Hmmmm...si noi avem uniforme...care ma agaseaza...adica meiiii...tre sa porti si legitimatie:O:O:O:O...la gat...asa cum e la nush unde...rofl

Adica...uniforma mea consta in:pantaloni de stofa..in sezonul rece,deci pantalon de stofa...de culoare negra sau maro...o camasa,si o cravata rosie sau neagra...in picioare orice.
In sezonul cald:O fusta pana la genunchi...pe care eu o scurtez cu agrafe de par Very Happy...si camasa si cravata tot asa ramane...poate si un saco negru...daca e frig

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 15/01/2009
Numar mesaje : 400
Varsta : 31
Reputatie : 11

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Ian 20, 2009 9:31 am

Stefanie, nu imi place deloc uniforma aia. Arata prea caraghios. In acele uniforme aratati ca niste muncittori de pe la Combinatul Sidex din timpul comunismului.
Despre uniformele din clasa lui Lyra. Hmm,, arata mai acceptabil. Insa va da o imagine de parca a-ti fi intr-o Asociatie ce se ocupa cu Ecologia.
Despre mine pot sa zic ca am avut doar la clasa 1. Din clasa a 2-a nu a mai foost obligatorie ci optional si atunci toata lumea a renuntat la ele.
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 31/08/2007
Numar mesaje : 1432
Reputatie : 137
Galeoni : 74

MesajSubiect: Re: Uniforma   Lun Noi 23, 2009 7:25 am

Ooo Lyra mi-as dori sa am uniforma ta la scoala=))
Paaaai..in anglia toate scolile au uniforme..nu e ca la noi..
Am o camasa..o bluza caramizie cu o cravata de aceeasi culoare cu dungi gri si un blazer adica sacou de un rosu inchis un fel de maro Thinking si niste pantaloni negri.SI NISTE PAPUCI TAMPI Crying or Very sad( pe care nu i-as purta in viata reala nici sa ma biciui si sa ma arzi pe rug:) .. bine..poate atunci i-as purta :)rofl
Intr-un fel e bine cu uniforma fiindca printre altele vor sa aduca ideea ca toata lumea e egala nu conteaza ce porti sau chestii.Plus ca in Romania se face mare caz cu asta..aici toata lumea are si gata Laughing
Anyway it's sux da' n-am ce face :)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.picaj.tumblr.com
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Uniforma   Lun Noi 23, 2009 9:44 am

App.. Noi avem o uniforma..... Laughing (dar evident ca nu o poarta nimeni)..
Pai.. Fusta .. (dar cel mai des blugi) camasa alba, neagra sau pur si simplu o bluza si o vesta... Dar e hidoasa.. Am vazut pe net niste uniforme la niste licee si pot sa spun ca sunt superbe.. Era una.. Fusta de blugi, camasa alba, cravata si un sacou albastri inchis.. Iar pt baieti pantaloni la dunga. Deci aia da uniforma.. Insa asta pe care o avem noi... bleah.. Dar cum spuneam.. nu le poarte nimeni.. Laughing Tot terorizeaza directoarea scoala ca cica vinea ea in inspectie intr-o zi si cei care n-au uniforma se duc acasa sa o ia.. app.. daca tot ne trimite acasa, mai bine nu venim in uniforma nu? Laughing Oricum.. promite directoarea asta de anul trecut rofl) ...

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Uniforma   Lun Noi 23, 2009 10:09 am

Uniforma noastra presupune camasa alba,cravata cu insemnul liceului,fusta sau pantaloni negri,dar sunt acceptati si blugii.Optional,poti adauga si un plover gri sau o vesta.
Eu port de obicei plovere gri,bluza alba cand e nevoie,foarte rar camasa si doar cu o bluza pe dedesupt.Cravata n-am purtat decat o data sau de doua ori.
Inteleg ideea de egalitate intre noi si mandria ca invatam in liceul in care invatam,dar am avut dintotdeauna problema mea personala cu uniformele.
Oricum,chiar m-am conformat anul asta si am reusit sa ma incadrez in reguli.
In generala nu respectam aproape deloc uniforma si aveam o gramada de probleme pe care prefer sa le evit in liceu.
Sus In jos
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: Uniforma   Lun Noi 23, 2009 10:46 pm

Da,Isabella...ai dreptate...
In plus...vesta de la uniforma e mult prea larga...ar incapea doi oameni in ea...iar fusta e lunga pana in pamant...am putea sa ne calugarim cu o fusta ca aia...
Si directoare se asteapta sa le purtam...Macar de ar fii fost altfel...pana si culorile sunt oribile...

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 24, 2009 12:39 am

La noi...la noi e acceptabil...avvem voie sa purtam blugi, sa venim in bluza alba sau albastra sau bej, si un sacou dragutzel albastru inchis^_^. Nu purtam toti sacoul la scoala, rareori o are toata clasa. Eu vin aproape in fiecare zi cu sacoul, caci NU ma simt penibil in el^_^. Dar am o colega care nu prea vine imbracata in bluza alba, si rareori in sacou. O cearta si dn-a diriginta. E si normal, ca la scoala nu prea e loc de parada modei, cu cercei mari, haine de curcubeu etc. Da' ma rog ne-am obisnuit cu ea.
Deci uniforma mea e chiar okey , din moment ce consta mai mult, dupa cum am mai spus din sacou de culoarea albastru inchis( e o culoare frumoasa pe sacoul nostru), o bluza alba/albastra/bej si avem voie sa venim in blugi.Nu tre neaparat sa venim cu cravata(desi am o colega care mai vine uneori) vesta, etc. Ma rog deci e chiar okey^_^.
Sus In jos
Annie Granger
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 16/11/2009
Numar mesaje : 23
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 24, 2009 3:41 am

La nou uniformele sunt superbe!! Deci e o placere sa le purtam! E formata din 6 piese pe care le alternam in fiecare zi.. Avem o fusta neagra cu alb pliata pana deasupra genunghiului. O camasa alba si o vesta care vine pe sub san, si e tip corset, se leaga pe laturi cu panglici albe. Si cravata neagra... AA, plus o pereche de pantaloni si sacou. Dar fusta e suuper I love you I love you .

Aaa, si e facuta la comanda de la Kapodopera: http://www.uniformescolare.ro/index.php?pg=3 . A noastra e Kpo7. Dar oricum, au venit la noi cu vreo 12 modele si am votat toata scoala in sala de sport..
Sus In jos
Aida Viperin
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 28/04/2009
Numar mesaje : 324
Reputatie : 32

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 24, 2009 9:45 am

dragut...mi-ar placea ca si cei de la mine din scola sa tina cont de parerile noastre (in cazul in care ar trebui sa aleaga o uniforma)...deocamdata nu ne obliga sa venim imbracati cu nici o uniforma ( Very Happy ) ...dar cred ca anul viitor la liceu,nu va mai fii la fel Crying or Very sad ...stiti voi...alta conducere...alte pretentii ...deocamdata inca savurez zilele de generala...unde directorul este un prof de sport (ar fii hilar sa ne puna sa venim in trenning,ca uniforma Laughing )
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 24, 2009 10:08 pm

Thh.. Eu am 13 ani si sunt in cl a 7-a.. si cica anul asta erau ocligatorii uniformele.. dar nimeni nu le poarta.. Si dintr-a opta, nu mai sunt obligatorii.. scapam noi si de asta..Laughing
OOC: Macar stiu ca la liceul la care ma voi duce, (sper sa intru..) vor fi uniforme calumea.. din totdeauna sunt.. I love you
Apropo, adoor uniformele voastre, Anne.. I love you Asa m-as duce si eu la scoala! Wink

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 24, 2009 10:18 pm

Aha....Chiar e misto Annie! imi place....dar tot prefer sa vin blugi, bluza, si sacou....ma mai incurc cu cravata, cu fusta etc etc... :-@ . Ma rog....In zilele noastre putini copii poarta uniforme...oare de ce?
Sus In jos
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 01/06/2008
Numar mesaje : 853
Reputatie : 298
Galeoni : 220
Animal : Pisica Birmaneza-Maeve
Functii : Vanzatoare "Weasley Bing-Bong";

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mar Noi 24, 2009 11:03 pm

Pei, June, putini copii vin in uniforme deoarece majoritatea traiesc cu impresia ca sunt foarte frumosi, si foarte tari din parcare. Si normal ca se imbraca cum le vine.
De exemplu, colegele mele si-au taiat fustele, acestea ajungandu-le aproape de chiloti.Laughing

Eu port pantaloni negrii, sacou bleomarin, si o camasa alba. Mi se pare destul de acceptabila unforma. Desi la inceput o displaceam din toate privintele.

Si mie imi place uniforma ta, Annie.I love you:X

P.S.: scuzati daca am luat-o pe aratura, dar tocmai am venit de la cardiocogie si nah..clestii aia care tot ma electrocutau erau chiar foarte reci!Waiting[electrocutare=)))))]

[i][color=pink][b]Tarja Turunen fan..:-p[/b][/color][/i]

Refuz! Stau si inghit si ma gandesc..cu ce naiba am gresit?[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://power-of-elements.forumagic.net/
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Uniforma   Mier Noi 25, 2009 9:23 am

eu nu purtam uniforma decat in clasa I=)))
pur si simplu nu le vad rostul... in clasele II - IV am purtat uniforma de fix 6 ori [ la fiecare inceput & sfarsit de an scolar:))))) ] . si nici nu sunt multe scoli cu uniforme in orasul meu..pur si simplu sunt naspa:|
adica na, aia a lui annie e pur si simplu geniala:X dar nu multe scoli au de'astea si na:))
la colegiul unde ma duc lumea se imbraca de fitze..ar fi greva generala daca ar incepe astia cu uniforme:)) sunt o gramada de tute care vin cu fuste de 2 cm la sc [ e una si la mine in clasa..da, bine, mi'e ciuda ca se da la victor:)) abia astept primavara , sa vada ea ce o sa port eu:-w ].. [ rofl))))))) ]
cea mai tare chestie la uniforma e ca nu iti bati capul in fiecare dimineata cu ce sa te imbraci:) dar fara sa ma laud [ a se citi : laudandu'ma la puterea n ] , e mai tare sa nu ai , ca daca esti genul shopaholic poti sa iti pui in valore hainele noi:))) chestia e sa nu te repeti:-w e cea mai cruda chestie ever..azi port rochia gri in carouri + jeansi skinny + balerini, combinatia asta o mai pot purta abia peste 2sapt..dar mai trisez si port rochia, si schimb jeansii cu iegari [ sau cum se scrie ] si balerinii cu cizme negre=]]]]]]]]]

ma rog. HA, SUNT SINGURA DE PE PAG FARA UNIFORMA>:)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Ksenia Evolee
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 10/12/2009
Numar mesaje : 11
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Uniforma   Dum Dec 13, 2009 12:19 am

Nici eu nu am uniforma. Trebuia sa ne cumparam la inceputul anului , au adus cateva modele dar cum au lasat parintii sa aleaga primele 3 cele mai frumoase , va dati seama ce alegeri au facut. Si bineinteles costau de la 80 de lei in sus si alea cu materiale bune erau 400 de lei . Si multi parinti au zis ca nu dau atata si uite asa am scapat de uniforme. Daca ne facea oricum o taiam si o faceam eu in stilu meu>:) . Nici in clasele I-IV nu suportam uniforma. O data mi-am taiat-o toata numa ca sa nu ma mai duc cu ea la scoala.
Ginny nici eu n-am ! Haha. Acum suntem douaa!Devil
Sus In jos
Lizzie Craig
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 26/12/2009
Numar mesaje : 437
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 10

MesajSubiect: Re: Uniforma   Joi Ian 21, 2010 8:18 am

Ginny... cum ai putut?! Ai demascat'o pe Iolanda [tuta se da acum la... cum il cheama?... ceva cu "T"]... Okz... stii ce ia facut Onutza la scoala... I'a ascuns esarfa care... imi si amintesc cum mi'a zis ~
"Ioli, de unde ti'ai cumparat'o?"
"Ah... de la Viena!"

Crede'ma, as fi facut la fel! Raspunsul asta ma scos din pepeni.

Okz... Gen... in orasul nostru la Scoala Alice Voinescu [Generala 2] uniforma e rosie cu cravata... obligatoriu si pentru fete. Si la Generala 14 [asta nu stiu cum se numeste] au uniforma pe care scrie adresa scolii cica pentru "a'i cunoaste lumea de unde sunt... daca se pierd... cica!"

Bene... am purtat si eu uniforma doar in clasa I... era albastra. Doar atat!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rpg-characters.getgoo.us/forum.htm
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Uniforma   

Sus In jos

Uniforma
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit