Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

some love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul
AutorMesaj
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 6:52 am

Bella Cullen a scris:
Pur si simplu , daca cineva mi'ar spune papusa , sau iubi , sau orice altceva , deja mi se face greata.

Cand o sa iubesti cu adevarat o sa-ti treaca greturile.

Acum vreun an si ceva am fost cu o tipa si asta imi zicea toata ziua te iubesc din 5 in 5 minute. Bai tati ma seca efectiv. Ma enerva de numai puteam. Mi se parea cel putin ciudat la vremea aia. Adevarul e ca, ceea ce se intampla atunci era foarte normal. Atunci cand un lucru nu te intereseaza sau nu e cauza comuna pur si simplu te enerveaza cand e repetat de mii de ori. Eu traiam atunci cu impresia ca o iubesc dar de fapt nu o iubeam, de-asta mi-a fost si foarte usor sa o parasesc si sa o vad plangand si ma durea in cot, pentru simplu fapt ca n-o iubeam.

In schimb, acum vreau sa aud astea doua cuvinte permanent pentru ca le ador, pentru ca o iubesc cu adevarat pe ea !

Radeam de un prieten ca tot timpul isi alinta prietena cu ingeras si te ubesc te ubesc numa asa ii facea. Ma seca. Eh si la un moment dat am simtti si eu nevoia sa fac asa cu iubita mea. Nu cu ingeras sau faze. Cu chestiile noastre adica pisoiash, pisoi, pisi, pui, puiut, iubi, iubita, iubire, etc.

Nu cred ca romantism inseamna sex salbatic pe rock mai ales in conditiile in care dragostea/sexul au o insemnatate ridicata pentru mine din punct de vedere emotional si religios. sex pe rock ar fi combinatia letala, deloc romantic ci pur si simplu excentric. Romantismul nu inseamna destrabalare, desfrau sau mai stiu eu ce. De fapt definitia in DEX este "Înclinare spre visare, spre melancolie". In zilele noastre e interpretat putin mai mult diferit. Eu ma simt foarte bine cand ii deschid usa si o las sa intre prima, cand ii car ghiozdanul, cand ii ofer un trandafir, cand vorbesc dulce cu ea, cand ii iau haina, cand ii sarut mana sau alte astfel de lucruri. Nu mi se pare deloc penibil. Asta e mentalitate de copii d-astia "emancipati" bine de tot. D-astia din generatia asta noua, urban groove. Nu frate, eu consider ca romantismul e o dovada in plus de afectiune si sensibilitate fata de persoana de langa tine.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Helena Daphne Lee
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 30/04/2010
Numar mesaje : 3660
Varsta : 25
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 446
Galeoni : 241
Animal : Motan negru - Salem
Functii : Vanzatoare "Robe si pelerine pentru toate ocaziile"

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 6:57 am

Matt, nu confund romantismul cu dulcegariile pe care apropo, si pe alea le urasc. I'm just..totally anti-love now! rofl
Mnoh, nu-mi doresc o relatie de lunga durata nici dupa 20 de ani, ci dupa 30..pentru ca nu as suporta. Nu e vorba ca nu sunt capabila de iubire, dar am o fire prea libertina si prefer sa fiu independenta. Nu sunt asexuala sau ceva de genul rofl)) , dar pur si simplu nu e de mine. Very Happy Cand va fi timpul pentru iubire adevarata cu o relatie serioasa (oh my fuckin'..), ok.
Si intr-un fel sau altul nici eu vreau asta..acum n-am nevoie de iubire, ca sa nu mai spun ca in viitor pe primul loc va fii strict cariera.
Insa admir persoanele care se iubesc din tot sufletul. Presupun ca au o stare de eforie constanta si un gol in stomac. O.o Love is a drug, anyway.

Got it now, Matt? Laughing Sper sa nu intelegi gresit..de fapt, din partea mea poti sa ma crezi imatura sau orice.

[b][font=Segoe Print]Heaven doesn't want me and Hell's afraid I'll take over[/font][/b]

[b][font=MagicMedieval][size=20][color=black][u]B[/u]GS Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:01 am

Helena Daphne Rose a scris:
Matt, nu confund romantismul cu dulcegariile pe care apropo, si pe alea le urasc. I'm just..totally anti-love now! rofl
Mnoh, nu-mi doresc o relatie de lunga durata nici dupa 20 de ani, ci dupa 30..pentru ca nu as suporta. Nu e vorba ca nu sunt capabila de iubire, dar am o fire prea libertina si prefer sa fiu independenta. Nu sunt asexuala sau ceva de genul rofl)) , dar pur si simplu nu e de mine. Very Happy Cand va fi timpul pentru iubire adevarata cu o relatie serioasa (oh my fuckin'..), ok.
Si intr-un fel sau altul nici eu vreau asta..acum n-am nevoie de iubire, ca sa nu mai spun ca in viitor pe primul loc va fii strict cariera.
Insa admir persoanele care se iubesc din tot sufletul. Presupun ca au o stare de eforie constanta si un gol in stomac. O.o Love is a drug, anyway.

Got it now, Matt? Laughing Sper sa nu intelegi gresit..de fapt, din partea mea poti sa ma crezi imatura sau orice.

Ai 13 ani care spun totul despre tine.

Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 23
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:03 am

Raizen Isildur a scris:
Acum vreun an si ceva am fost cu o tipa si asta imi zicea toata ziua te iubesc din 5 in 5 minute. Bai tati ma seca efectiv. Ma enerva de numai puteam. Mi se parea cel putin ciudat la vremea aia. Adevarul e ca, ceea ce se intampla atunci era foarte normal. Atunci cand un lucru nu te intereseaza sau nu e cauza comuna pur si simplu te enerveaza cand e repetat de mii de ori. Eu traiam atunci cu impresia ca o iubesc dar de fapt nu o iubeam, de-asta mi-a fost si foarte usor sa o parasesc si sa o vad plangand si ma durea in cot, pentru simplu fapt ca n-o iubeam.

In schimb, acum vreau sa aud astea doua cuvinte permanent pentru ca le ador, pentru ca o iubesc cu adevarat pe ea !

Radeam de un prieten ca tot timpul isi alinta prietena cu ingeras si te ubesc te ubesc numa asa ii facea. Ma seca. Eh si la un moment dat am simtti si eu nevoia sa fac asa cu iubita mea. Nu cu ingeras sau faze. Cu chestiile noastre adica pisoiash, pisoi, pisi, pui, puiut, iubi, iubita, iubire, etc.

Nu cred ca romantism inseamna sex salbatic pe rock mai ales in conditiile in care dragostea/sexul au o insemnatate ridicata pentru mine din punct de vedere emotional si religios. sex pe rock ar fi combinatia letala, deloc romantic ci pur si simplu excentric. Romantismul nu inseamna destrabalare, desfrau sau mai stiu eu ce. De fapt definitia in DEX este "Înclinare spre visare, spre melancolie". In zilele noastre e interpretat putin mai mult diferit. Eu ma simt foarte bine cand ii deschid usa si o las sa intre prima, cand ii car ghiozdanul, cand ii ofer un trandafir, cand vorbesc dulce cu ea, cand ii iau haina, cand ii sarut mana sau alte astfel de lucruri. Nu mi se pare deloc penibil. Asta e mentalitate de copii d-astia "emancipati" bine de tot. D-astia din generatia asta noua, urban groove. Nu frate, eu consider ca romantismul e o dovada in plus de afectiune si sensibilitate fata de persoana de langa tine.

Sunt in totalitate de acord cu ce ai spus, Raiz.
Vorbeam cu Matt acum o jumatate de ora despre asta si el imi spunea "Mna, poate suntem noi altfel, desi ma indoiesc.." dar in mintea mea tot ce spuneam era "Daca noi suntem altfel.. si Raiz si Sinzy sunt altfel. Asa ca noi." Laughing
Ma bucur ca m-am convins.

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/05/2010
Numar mesaje : 1780
Stare Relatie : Married to Isabella River.
Reputatie : 539
Galeoni : 850
Animal : Labrador Retriever Auriu - Rusty
Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:05 am

Raizen, daca unui cuplu i se pare romantic ca faca asta, atunci poate fi numit romantism, nu? Nu prea conteaza ce inseamna cuvantul in sine, ci actiunile care pot fi considerate romantice si care pot alcatui romantismul, nu? Cel putin eu asa cred. Anyway, nici mie nu mi se pare romantic sa fac asa ceva, e mai mult excentric asa cum ai spus si tu. Dar normal ca romantismul nu inseamna destrabalare sau desfrau. Nici nu am spus asa ceva.

Helena, nu am spus ca esti imatura sau mai stiu eu ce, dar oricine and I mean ORICINE are nevoie de un strop de romantism, fie el mai excentric sau nu. E ca si cum ai spune ca urasti sa traiesti, banuiesc. Sau ca vrei sa fii singura toata viata.

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myworld.forumer.ro
Helena Daphne Lee
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 30/04/2010
Numar mesaje : 3660
Varsta : 25
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 446
Galeoni : 241
Animal : Motan negru - Salem
Functii : Vanzatoare "Robe si pelerine pentru toate ocaziile"

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:10 am

N-am zis ca vreau sa fiu singura toata viata.
Anyway..am incheiat aici ca vad ca voi duceti totul la extreme. Laughing

[b][font=Segoe Print]Heaven doesn't want me and Hell's afraid I'll take over[/font][/b]

[b][font=MagicMedieval][size=20][color=black][u]B[/u]GS Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:11 am

Este doar o discutie normala, nimic personal. :)

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:13 am

Las-o ma ca e mica. Nu stii cum se stramba copiii mici cand ii vad pe adulti sarutandu-se ? Laughing)

Sus In jos
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:14 am

Raizen Isildur a scris:
Bella Cullen a scris:
Pur si simplu , daca cineva mi'ar spune papusa , sau iubi , sau orice altceva , deja mi se face greata.

Nu cred , Raizen .
Pentru mine chiar e de ajuns un simplu " Te iubesc . "
Si . stiu si eu ce inseamna sa iubesti pe cineva. Sa faci totul pentru acea persoana , fara sa astepti nimic in schimb.

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:16 am

Bella Cullen a scris:
Raizen Isildur a scris:
Bella Cullen a scris:

Nu cred , Raizen .
Pentru mine chiar e de ajuns un simplu " Te iubesc . "
Si . stiu si eu ce inseamna sa iubesti pe cineva. Sa faci totul pentru acea persoana , fara sa astepti nimic in schimb.

Nu neaparat. De cele mai multe ori, parerile se schimba in timp. Stiu ca-ti vei gasi dragostea adevarata si atunci sa vezi :p

Sus In jos
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:22 am

Probabil timpul isi va spune cuvantul . Smile

[/b]

Sus In jos
Kayla A. Summers
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 19/10/2010
Numar mesaje : 291
Varsta : 28
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Raizen Isildur
Reputatie : 46
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:49 am

Bell Evans a scris:
nu am intalnit niciun baiat romantic pana acum..sau poate ar fi fost cineva, dar pentru care eu nu am simtit nimic..si mi'a parut mereu rau..adica, stiu ca imi aducea trandafiri..si asta chiar e un gest romantic..dar in rest, baietii rar au un caracter care sa ii indemne sa se comporte cu o fata ca si cum ar fi ceva delicat, care merita tot ce e mai bun.

"Pana acum" e cuvantul cheie. Sunt absolut sigura ca o sa gasesti o persoana potrivita la momentul potrivit. Lucrurile cele mai frumoase se intampla cand te astepti mai putin.
Si baietii... vechiul subiect "baietii". Sunt persoane si persoane, insa de cele mai multe ori intr-adevar ei lasa sa se vada mai degraba partea mai manly din ei, ca deh, masculii Laughing
Insa eu cred ca putinii baieti care CHIAR IUBESC cu adevarat, in profunzime, ar face orice ca ea sa se simta bine; de cele mai multe ori, baietii au instinct protector asupra iubitelor lor.

Bella Cullen a scris:
Daca iubesti pe cineva ii demonstrezi asta prin fapte , nu doar prin vorbe. Si depinde la ce fel de romantism te referi Wink

E adevarat, insa si vorbele au rolul lor. Sigur ca de foarte multe ori ramane loc de interpretare, insa de ce ai lasa acel loc? De ce sa nu clarifici situatia. Normal, faptele sunt cele remarcabile sa zicem asa, insa o relatie in care exista pur si simplu numai actiuni e aproape o relatie muta. Trebuie sa existe o combinatie intre fapte si vorbe pentru ca si faptele sunt importante, dar si vorbele. Dupa parerea mea, nu este prea bine sa ii arati iubire ori numai prin fapte, ori numai prin vorbe. In ambele cazuri, mi se pare ca lipseste ceva.

Raizen Isildur a scris:
In schimb, acum vreau sa aud astea doua cuvinte permanent pentru ca le ador, pentru ca o iubesc cu adevarat pe ea ! [...]

Eu ma simt foarte bine cand ii deschid usa si o las sa intre prima, cand ii car ghiozdanul, cand ii ofer un trandafir, cand vorbesc dulce cu ea, cand ii iau haina, cand ii sarut mana sau alte astfel de lucruri. Nu mi se pare deloc penibil. Asta e mentalitate de copii d-astia "emancipati" bine de tot. D-astia din generatia asta noua, urban groove. Nu frate, eu consider ca romantismul e o dovada in plus de afectiune si sensibilitate fata de persoana de langa tine.

Imi place sa vad ca exista asemenea baieti care isi apreciaza asa de mult iubitele. Felicitari din partea mea!
Cat despre partea cu copiii, eu cred ca este vorba mai ales de societatea de astazi. Cand eram mici visam la nunti ca in povesti, ca pentru printese si printi. Acum am vazut asa o tendinta mai ales spre partea fizica a lucrurilor. Fete de 12-13 ani care deja se intereseaza de metode contraceptive cand ar trebui sa faca, zic eu, alte lucruri potrivite varstei. Nu zic ca nu este bine sa se intereseze, insa mi se pare extrem de devreme.
Nu stiu, e un subiect intr-adevar foarte discutabil.

Ultima editare efectuata de catre Olivia Summers in Mier Dec 08, 2010 7:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 7:55 am

Citat :
E adevarat, insa si vorbele au rolul lor. Sigur ca de foarte multe ori ramane loc de interpretare, insa de ce ai lasa acel loc? De ce sa nu clarifici situatia. Normal, faptele sunt cele remarcabile sa zicem asa, insa o relatie in care exista pur si simplu numai actiuni e aproape o relatie muta. Trebuie sa existe o combinatie intre fapte si vorbe pentru ca si faptele sunt importante, dar si vorbele. Dupa parerea mea, nu este prea bine sa ii arati iubire ori numai prin fapte, ori numai prin vorbe. In ambele cazuri, mi se pare ca lipseste ceva.

N'am zis ca intr'o relatie trebuie sa existe doar fapte . Bineinteles ca ma bucur atunci cand imi spune " Te iubesc " sau cand spune cuvinte care ma fac sa ma simt speciala , doar ca .. pentru mine faptele conteaza mai mult .

[/b]

Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 8:02 am

Olivia, ai explicat totul foarte bine.
Nu am ce sa comentez. Sunt in totalitate de acord.

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Hayley M. Andrews
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 30/08/2010
Numar mesaje : 690
Varsta : 22
Casa : Astropufi
Stare Relatie : mdea. broken :(
Reputatie : 278
Galeoni : 123
Animal : puma - Caroline
Functii : Profesoara "Aritmantie"; Vanzatoare la "Weasley Bing-Bong"

MesajSubiect: Re: some love   Mier Dec 08, 2010 9:23 am

Raizen Isildur a scris:
Las-o ma ca e mica. Nu stii cum se stramba copiii mici cand ii vad pe adulti sarutandu-se ? Laughing)

Heiii. Ma jignesti Not Talking poate oi fi eu mica, dar sunt rea Devil
Si crede-ma, saruturile se practica la mine de la 5 ani Laughing Nu zic ca pe atunci stiam ceva, dar totusi...
So. Daca esti mai mic, nu inseamna ca esti mai prost. Si eu stiu ce e dregostea, sa stii tongue

[color=violet][size=18]~ Hayley Megan Andrews ~[/size]
“I'd rather be hated for hated for who I am, than loved for who I am not.” :X[/color][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotters-world.blogspot.com
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Varsta : 24
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 2:35 am

Hayley... dragostea pentru tipul ala care ai spus ca isi bate joc de tine, si sa ce uita la alte tipe ?despre dragostea aia vorbesti ?

Citat :
Daca esti mai mic, nu inseamna ca esti mai prost.

ba da, chiar asa e, Hayley
cand stau si ma gandesc cat de proasta eram cand eram mai mica.. si si acum sunt proasta in privinta unor anumite lucruri..'bout love..
poate nu-ti dai seama acum cat de multe nu stii,dar o sa vezi cand o sa ai vre-o 20 de ani, si o sa spui '' ce proasta eram ..credeam ca il iubesc..dar de fapt eram indragostita de ideea de a fii indragostita''.
nu stiu daca ma intelegi acum, mdar na..
cei care au experienta in asta ma vor intelege.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 3:34 am

De ce toata lumea spune chestia asta? Laughing))) Cand esti mic, nu esti prost, fratilor. Pur si simplu poti sau nu poti sa intelegi anumite lucruri. Si asta e strans legat de cat de capabil/a esti sa privesti totul din perspectiva unui om matur. Ashlyn, e adevarat, multi dintre noi avem impresia ca suntem indragostiti de o persoana dar defapt suntem indragostiti de sentiment in sine si de visele noastre.

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Varsta : 21
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 4:46 am

Matt Isildur a scris:
Ashlyn, e adevarat, multi dintre noi avem impresia ca suntem indragostiti de o persoana dar defapt suntem indragostiti de sentiment in sine si de visele noastre.
Right, pana si eu pot sa confirm asta Laughing intr'adevar, uneori, credem ca suntem indragostiti, dar e doar din dorinta de a iubi, si de a fi iubit, si de a fi cu cel pe care il indragesti, chiar daca sentimentele tale nu au ajuns cote maxime, ca sa se numeasca iubire[scuzati exprimarea, nu prea am cuvintele la mine acum Laughing]

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 7:53 am

Vad ca ma intelegeti ..deci cam toti adolescentii trec prin faza asta ..cu indragostitu de ideea de a fii indragostit.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Kayla A. Summers
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 8:16 am

Hayley, cati ani ai? Si ce anume intelegi prin dragoste?

Si in legatura cu iubirea de la 12-13 ani... chestia pe care am vazut-o pe aici cu "traiti-va copilaria, faceti ceea ce ar trebui sa faceti la varsta asta", desi e cliseica, e foarte adevarata.
Ma, aveti timp o groaza. Stati linistite. O sa va indragostiti, o sa iubiti, sunt absolut sigura de asta. Nu a intrat timpul in sac. Bucurati-va de perioada asta din viata voastra.
Care ar mai fi farmecul sa ai al x-lea prieten la varsta de 15-16 ani? Pai presupun ca nu prea ar mai fi fluturasi in stomac ca la primul prieten. Nu va maturizati fortat ca regretati.

Matt Isildur a scris:
Pur si simplu poti sau nu poti sa intelegi anumite lucruri. Si asta e strans legat de cat de capabil/a esti sa privesti totul din perspectiva unui om matur.

Sunt de acord. As mai adauga faptul ca odata ce inaintezi in varsta tinzi sa privesti lucrurile mult mai in ansamblu. Fetele in general la varste mai mici idealizeaza ideea de dragoste, vor asa ce se vede prin filmele americane, de-aia le place ideea de iubire.

Ashlyn Meester a scris:
Vad ca ma intelegeti ..deci cam toti adolescentii trec prin faza asta ..cu indragostitu de ideea de a fii indragostit.

Normal. Probabil ca e doar inca o etapa a vietii. Trebuie sa iti placa ideea de a fi indragostit ca sa poti face pasi in directia asta. Doar nu ai face ceva daca nu iti place ideea de a face acel ceva, nu? Very Happy

Hayley M. Andrews
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 30/08/2010
Numar mesaje : 690
Varsta : 22
Stare Relatie : mdea. broken :(
Reputatie : 278
Galeoni : 123
Animal : puma - Caroline
Functii : Profesoara "Aritmantie"; Vanzatoare la "Weasley Bing-Bong"

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 8:50 am

Ashlyn Meester a scris:
Hayley... dragostea pentru tipul ala care ai spus ca isi bate joc de tine, si sa ce uita la alte tipe ?despre dragostea aia vorbesti ?

De fapt, tipul care mi-a spus ca se uita la alte fete m-a mintit. Sau cel putin asa cred. In primul rand, e un mare loser cel care mi-a zis si in al doilea rand, e un mare mincinos. So. Cred ca m-am luat putin cu valul Thinking

[color=violet][size=18]~ Hayley Megan Andrews ~[/size]
“I'd rather be hated for hated for who I am, than loved for who I am not.” :X[/color][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotters-world.blogspot.com
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 9:57 am

Raizen Isildur a scris:
Matt Isildur a scris:
De ce toata lumea spune chestia asta? Laughing))) Cand esti mic, nu esti prost, fratilor. Pur si simplu poti sau nu poti sa intelegi anumite lucruri. Si asta e strans legat de cat de capabil/a esti sa privesti totul din perspectiva unui om matur.

Adica daca esti prost sau nu tongue. Multi din pacate raman la stadiul de prost chiar si cand sunt adulti si nu sunt capabili sa inteleaga nimic. So yeah, cand esti prost si viata-i grea.. vechea mea vorba.

LE:

Olivia Summers a scris:

Ashlyn Meester a scris:

Normal. Probabil ca e doar inca o etapa a vietii. Trebuie sa iti placa ideea de a fi indragostit ca sa poti face pasi in directia asta. Doar nu ai face ceva daca nu iti place ideea de a face acel ceva, nu? Very Happy

Oh come'on, gimme a break, would you ? Cum cacat sa te indragostesti de ideea de a fi indragostit. Mi se pare o totala idiotenie scoasa din cele mai de rahat file de la Hollywood. So yeah, fuck that shit. Ori iubesti pe cineva ori nu si cu asta BASTA. Ai 5, 10, 15, 20 de ani e irelevant. Sentimentul in sine e tot ceea ce conteaza, varsta, situatie materiala, inteligenta, frumuseste, nimic nu mai conteaza cand e vorba de IUBIRE. Adevarata iubire. Nu putzoaicele alea topite dupa skateri. VAI CE MULT IL IUBESC. gtfo, get back to your stupid teddy bear. Word.

Sus In jos
Kayla A. Summers
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 10:02 am

Raizen Isildur a scris:
Oh come'on, gimme a break, would you ? Cum cacat sa te indragostesti de ideea de a fi indragostit. Mi se pare o totala idiotenie scoasa din cele mai de rahat file de la Hollywood. So yeah, fuck that shit. Ori iubesti pe cineva ori nu si cu asta BASTA. Ai 5, 10, 15, 20 de ani e irelevant. Sentimentul in sine e tot ceea ce conteaza, varsta, situatie materiala, inteligenta, frumuseste, nimic nu mai conteaza cand e vorba de IUBIRE. Adevarata iubire. Nu putzoaicele alea topite dupa skateri. VAI CE MULT IL IUBESC. gtfo, get back to your stupid teddy bear. Word.

Raizen, ma refeream ca celor mai multe persoane le surade ideea de a fi indragostit. E chestia aia, entuziasmul ala copilaresc de a fi indragostit. Mai tarziu iubesti o persoana cu adevarat, dupa ce descoperi ce anume caracteristici fizice, morale iti plac, ce valori si principii are persoana respectiva and so on.

Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 10:04 am

Olivia Summers a scris:
Raizen, ma refeream ca celor mai multe persoane le surade ideea de a fi indragostit. E chestia aia, entuziasmul ala copilaresc de a fi indragostit. Mai tarziu iubesti o persoana cu adevarat, dupa ce descoperi ce anume caracteristici fizice, morale iti plac, ce valori si principii are persoana respectiva and so on.

Bullshit.

Sus In jos
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: some love   Vin Dec 10, 2010 10:04 am

Raizen Isildur a scris:

Citat :
Sentimentul in sine e tot ceea ce conteaza, varsta, situatie materiala, inteligenta, frumuseste, nimic nu mai conteaza cand e vorba de IUBIRE.

Total de acord.

Hayley,deci pana la urma ai reusit sa rezolvi aceea problema? Mi se pare foarte bine sa discuti cu el asta,nu sa te iei mereu dupa ceea ce spune lumea din jurul tau. Comunicarea este ceva foarte necesar intr-o relatie. Adica aceasta este parerea mea.

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: some love   

Sus In jos

some love
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 25 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Teri Meri Love Stories
» 20. ASK ve CEZA - Dragoste și pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 30. AȘK ve CEZA - Dragoste și pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 18. ASK ve CEZA - Dragoste și pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 19. ASK ve CEZA - Dragoste și pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit