Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

o zi a dragostei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Charlizze Di Rino
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 12/09/2007
Numar mesaje : 1903
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 5:32 am

Samantha dori sa se intoarca la Tom, insa tocmai atunci aparura Ginny W. si Shayera.
"Si... ce'a zis baietasul dragalas?" intreba Sam, privindu'l pe Cerdic nu intr'un mod foarte frumos.
"Termina Sam!" spuse Shayera.
"Deci, sa inteleg ca mergi cu Seamus?" intreba Samantha. "Btw, Ginny, tu cu cine mergi?"
"Paaai, cred ca cu Neville... nu sunt sigura..."
"Pai, ar trebui sa te grabesti, pana nu incepe petrecerea... doar nu vrei sa vii singura, nu?"
"Nu cred... Da' pentru mine nu ai si o alta sugestie?"
"Sa vedem... Harry merge cu... cu cine merge Harry?" intreba Samantha, dandu'si seama ca chiar habar n'avea.

"Saaaaamaaaanthaaa!"
"Daaa!"
"Vrei sa vii putin?" intreba Tom.
"Ahh... sigur... scuze, trebuie sa plec. ma intorc." spuse aceasta, in timp ce pleca spre Tom.
"Samantha..."
"Da Tom."
"Hai sa mergem putin mai... intr'un loc mai retras, ce zici?"
"Ok."
Cei doi se retrasera dupa niste copacei frumosi, aflati langa marginea lacului. intamplator, pe acolo era si o bancuta frumoasa, comoda.
Cei doi copii se asezara pe ea, privindu'se fata in fata. Era destul de frumos sa vezi cum se priveau asa de dulce. Fata, cu ochi albastri, baiatul, cu negri. AZmandoi cu aceeasi expresie agera si inteligenta pe chip... Pareau facuti unul pentru altul. Se priveau fara sa'si zica nimic unul altuia, dar in schimb, mintea lor lucra la viteza maxima.

Tom:
'E asa frumoasa...'
'Sarut'o' il indemna o voce imaginara.
'Daca nu va fi de acord?'
'Ai mai facut asta odata, cand ai pupat'o pe obraz... si a fost de acord.' insista vocea.
'...'
'ceeee? ai incredere in mine... mereu am avut idei bune...'
'ca aia cand mi'ai zis sa ma arunc pe geam... noroc sa m'a oprit... Samantha. Sau ca aia cand m'ai facut sa'mi tai venele... Dar din fericire, a aparut Samantha si m'a ajutat sa'mi revin...'
'Eh, alea nu se pun...'

Sam:

'nu e frumos?' spunea o vocea din capsorul ei.
'ba da...'
'chiar foarte frumos... '
'posibil..'
'nu te mai preface, stiu ca iti place foarte mult de el... stiu ca mereu ai vrut sa te placa si el...'
'stii totul, nu?'
'exact papusa.'
'amuzant.'
'haide, lasa pasiunea ta pentru el sa iasa la iveala... '
'ce? nu... nu cred...'

Insa amele siruri ale gandurilor fusesera intrerupte. Ca la comanda, cei doi se apropiara unii de altii, din ce in ce mai mult, pana ajunsesera lipiti. Tom o lua in brate pe Samantha. Samantha facu la fel. Distanta dintre ochii lor era de cativa centimetri. Se priveau asa romantic...
Buzele lor se apropiau din ce in ce mai mult. 3 milimetri, 2, 1... buzele copiilor se atinsera unele de altele.

Ceva timp mai tarziu, Samantha se intorcea in Marea Sala, cu Tom avand mana in jurul umerilor ei. Cu totii se holbau la ei, neputand sa conceapa un astfel de cuplu. Ce'i drept, o soimarita cu un viperin nu erau prea potrivit... dar... opusii se atrag, nu?

"Samantha?" Adwca, Jade, Shery si Ginny W. ii faceau cu manuta.
"Vin acum..." le raspunse Sam.
"Vrei sa te las singura doar cu ele?" intreba Tom amabil.
"nu, de ce? nu am nimic de ascuns fata de tine."

Cand ajunsera mai aproape, atunci observasera ca fiecare fata avea cate un baiat langa ea.

"Ce priveliste furmoasa..." soti Sam, in urechea lui Tom...
"Sa, si in curand va incepe petrecerea..." ii raspunse acesta.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://hogwarts.2usite.com/
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 01/06/2008
Numar mesaje : 853
Reputatie : 298
Galeoni : 220
Animal : Pisica Birmaneza-Maeve
Functii : Vanzatoare "Weasley Bing-Bong";

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 5:56 am

"Sher, pot sa te intreb ceva?"intreba Jade.
"Ce e?"se uita Shayera la ea.
"Pai..."si dintr-o data fata i se inrosii puternic."Nu stiu cum pot sa-i spun ca il plac, plac, plac!" Crying or Very sad Si arata spre Davies.
"Pai, normal ca ii poti spune pur si simplu!!!"
"Shery, nu este chiar asa de simplu...mai ales ca nu prea sunt sociabila!"
"NU ESTI SOCIABILA?!? Macar te-ai uitat in jurul tau? Numai azi ti-ai facut o gramada de prietene.."
"Dar baietii sunt diferiti! Gandesc diferit, isi petrec timpul diferit..."
"Stiu ce vrei sa spui!" Wink Si arata si ea, la randul ei, spre Cedric. "Am avut destule relatii de scurta durata. Trebuie sa-mi stabilesc o relatie si eu, poate nu pentru toata viata, dar cel putin, pentru un interval putin mai lung de timp!"
"La mine este prima. Si daca dau gres in relatia asta..."
"Stai linistita. Hai sa ne pregatim. Inca putin si incepe petrecerea.. I love you :) "

[i][color=pink][b]Tarja Turunen fan..:-p[/b][/color][/i]

Refuz! Stau si inghit si ma gandesc..cu ce naiba am gresit?[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://power-of-elements.forumagic.net/
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Varsta : 20
Casa : Adult
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 6:27 am

Fetele urcara pe scari
Shayera se opri si se uita in jos
"Ce este?"intreba Jade
"Nu pot sa cred"spuse Shery strangand din pumni
"Ce este?ce s-a intamplat?"intreba din nou Jade
"Uite,aceea e sora mea Dayana,care e langa Cedric"spuse Shayera ca o isterica
"Dar,din cate mi-ai spus,tu ai inceput cu cearta"spuse Jade
"Da,e adevarat,dar vroiam numai sa il fac gelos,nu sa imi faca asta,si inca e sora mea,nu putea sa mearga,stiu io,cu Pansy"spuse Shayera strangand din pumni
"Ok,lasa,nu e nimic,haide sa te imbraci"spuse Jade punandu-i mana pe umar
"Dar cum sa fiu la petrecere de dragoste cand eu nu sunt cu baiatul pe care il iubesc"spuse Shery
"Deci,pentru tine era ceva mai mult decat o relatie de scurta durata"spuse Jade
"Nu,am spuse eu asta?"intreba Shery uitand ce spuse in urma cu catev minute
"Ok,haide ca eu ma duc sa ma imbrac in rochie"spuse Jade plecand de langa ea
"Bine,pa"spuse Shayera care nu mai putea de ciuda"haide ca ma duc si eu sa ma imbrac,poate ca o sa il recupar"spuse
Shery plecand sa se imbrace

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 6:33 am

OCC: am o idee.. sa cautam pe net rofl sh sa punem poze.. cu rochia .. pe kre am purta-o Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 7:05 am

OCC:eu sunt de acord...si chiar la asta m-am gandit,dar trebuie sa astept pana posteaza cineva la RP...

BIC:asta pana posteaza cineva,nu am imaginatie

Vampires suck
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Sus In jos
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 7:12 am

OOC:o idee buna, Ada, dar eu nu prea gasesc cum vreau eu sa fie:(

BIC:Jade avea o rochie lunga, verde, potrivit cu culoarea parului ei castaniu. Parul si-l lasase liber, pe spate, dar nu se machiase, hotarand ca nu avea nevoie.
Dar in privinta pantofilor, nu se decise inca.'Pe cei verzi, sau cei albastrii?'se intreba ea. 'Ehm, cred ca ii iau pe cei verzi.'
Cobora in Marea Sala, vazand ca era printre primii. Roger o astepta acolo, imbracat intr-un costum decent, potrivit pentru o astfel de ocazie.
"Salut! Vad ca esti gata!"zise ea.
"Si tu la fel!"
Amandoi se dusera la una dintre mesele aranjate de Dumbledore, asteptandu-i si pe ceilalti sa vina.(scuzati pentru postul scurt, fara idei)

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 7:35 am

Si Adwca... cobori sh ea scarile de marmura...cu o rochie pana la genunchi alba, prina la mijloc cu un cordon negru cu o funda intr-o parte.
Botine negre, cu o funditza in fatza.

By adutza2056

Nu era cine shtie ce, dar ei ii placeau lucrurile mai simple.
Fred.. era si el foarte dragutz.. cu un costum negru cu dungi... cravata mov.. camasa neagra.. tot ce isi dorea o fta..

By adutza2056

Toata lumea se uita la cei doi cu admiratie...Fred o astepta pe Adwca sa coboare scarile, iar apoi o lua de bratz si coborara , atragand privirile multora dintre invitati.
"Vai Fred ma simt mai bine ca oricand..." spuse Adwca coborand si privind pe ceilalti de parca ar fi fost cine shtie ce vedeta.
Fred o lua si mai tare langa el .. Adwca rosiind.. nu ca era deja data cu pudra.. Machiajul ii era si el simplu ..
Sentimentele Adei se schimbau.. nu se mai simtea.. ca fata care nu iubeshte pe nimeni .. acum.. chiar i se parea simpatic Fred... Astepta momentul potrivit in care sa isi arate dragostea...

In sfarshit a ajuns jos.. dandu-si parul de pe spate..era simplu.. nu s-a chinuit prea mult.. o vraja simpla.. restul ....o nimica toata

Ultima editare efectuata de catre Adwca McNair in Mar Iun 03, 2008 8:58 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Charlizze Di Rino
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 7:43 am

Sam se desparti de ceilalti, urcand in dormitorul soimilor. Acolo, deschizand usitele sifonierului, cauta o rochie care sa'i faca pe plac.
In cele din urma alese o rochie lunga, putin evazata in partea de jos, dintr'un material creponat si lejer. Culoarea rochiei era una linistitoare, un galben mai inchis. Isi atasa si o efarfa, pe care avea sa o tina pe mana. Bineinteles, si ea era facuta din acelasi material ca rochia.
Dupa ce isi alese hainutele, se pozitiona in fata oglinzii, cu bagheta ridicata si incepu sa'si coafeze parul. Il instinse, apoi il coafa astfel incat sa aiba niste bucle ordonate in partea de jos. Facu niste vraji dragute, ca doar ea se pricepea la chestii de astea, si facu in asa fel incat coafura sa ramana la fel de aranjata si bine pusa la punct, pe toata durata petrecerii.
Alse niste pantofiori care sa se potriveasca cu rochia, si se pozitiona iarasi in fata oglinjoarei.
"Mirror, mirror, upon the wall,
I'm asking you
Who is the most confused of them all?
Mirror, mirror, subservient twin
Screams back at me.
You, you sick, flawless mime.
I wanna break you!"
Rase putin, si continua sa isi examineze imaginea reflectata in oglinda.(APASA AICI)
Se asigura ca vrajile aveau sa functioneze, si iesi din camera.
Afara, avu o micuta surpriza. Tom, partenerul ai, o astepta in fata usii. Samantha rosi putin, dar asta nu se prea putea observa.
"Arati superb." o admira acesta.
"Nici tu nu esti mai prejos." raspunse Samantha. Intr'adevar, costumul elegant al baiatului se distingea usor in multimea de cotume barbatesti, ce apartineau diferitilor baietasi ce'si asteptau partenerele acolo. Eleganta degajata de aspectul exterior al lui Tom impunea parca, un fel de respect celor din jur. Astfel, dupa ce Tom ii oferi bratul Samnthei pentru a merge impreuna, in aintea lor se lasa o cale libera, pentru ca cei doi sa treaca spre Marea Sala fara probleme.
Ajunsera in sfarsit si in Marea Sala. Cei prezenti acolo se aratara uimiti atat de perechea neasteptata, cat si de eleganta costumelor. Samantha isi saluta prietenele, si se indrepta cu Tom spre o masuta impunatoare, din centrul camerei, masuta doar de doua persoane.
"Nu ar trebui sa ne asezam undeva mai in spate?" intreba Samatha, in timp ce Tom ii trase scaunul, pentru a se aseza.
"meriti sa stai aici, spumpa mea..." raspunse Tom.
Samantha se aseza, fiind urmata imediat de Tom.
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 7:56 am

Mai incolo de ei, mai stateau Fred impreuna cu Ada care vorbeau.
"Ada.. nu ai dori sa vii putin pe lac, sa ne plimbam pe margine inainte sa inceapa petrecerea?"
"Ok fratioare... cum vrei tu!" spuse Ada fericita deoarece scapase de zgomotul asurzitor care era in sala.
Cei doi se plimbau , privind amandoi in pamant.
"hmm.. si ce vroiai sa imi spui?" intreba Ada zambind , cu un zambet care greu puteai sa il refuzi.
Inima lui ii batea cu putere, si a ei la fel. Nu se priveau. Ci fiecare isi gasea o modalitate prin care sa aiba privirea in partea opusa.
'oare sa o fac?'
Fred isi ridica mana usor, tremurandu-i. Pentru prima data, Ada il vazu pe Fred pentru prima oara in viata intr-o situatie in care el sa nu faca vreo gluma. Probabil ca era serios. Probabil ca nu stia cum sa isi exprime sentimentele. Totusi, de-abia s-au cunoscut mai bine, iar el... Huh...
La un moment dat se oprira. Se uitara pentru prima oara unul in ochii celuilalt. Mana lui Fred se ridica usor, se apropie de parul Adei, iar ea ii simtea degetele cum se joaca usor cu el. Si cealalta mana i se incolaci in jurul taliei. Se apropia usor de ea. Clipa era asa de aproape, cand..
"DRAAAGI ELEEEVII!!! VA RUGAM SA VA PREZENTATI IN MAREA SALA, DEOARECE PETRECEREA VA INCEPE PESTE 5 MINUTE!!"

OCC: saracu Fred =))
Sus In jos
Hermione Anne Granger
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 23/08/2007
Numar mesaje : 630
Varsta : 22
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 8:44 am

Vocea lui Dumbledore rasuna pe culoare.
La naiba.
Hermione era iar in intarziere.
"E totul..in regula?"intreba Ron amuzat din afara camerei.
Pana si el se imbracase mai repede si era gata,asteptand-o...si asteptand-o..si asteptand-o.. Very Happy
'Isi puse delicat sandalele negre cu platforma,asortandu-le cu rochia ei preferata.

Zambi satisfacuta si,dandu-si parul pe spate,iesi din camera.
"Ta-dam!Ce spui..blond sau roscat?"intreba ea curioasa,facand o pirueta.
Parul ei era acum o nuanta placuta de violet care,totusi,nu se potrivea cu tinuta.
Ron delibera o clipa,gandindu-se cum i-ar fi stat lui Hermione in ambele feluri,apoi zambi si spuse.
"Blond,in mod sigur.Te face sa pari..mai dulce decat esti."
Nu ii venea sa creada cat de dragut putea sa fie in acea seara.
'Ar trebui sa organizeze mai des petreceri de genul asta'reflecta ea,inchizand ochii.Parul ei se schimba intr-un blond-caramel si plecara catre Marea Sala.In curand avea sa inceapa petrecerea.
"Asta e pentru tine," zise Ron,inmanandu-i lui Hermione o cutie in forma de inimioara ",sper sa iti placa.Am cautat mult darul perfect si pana la urma l-am gasit."
Hermione deschise cutia iar inauntrul ei gasi...alta cutie!?Si alta cutie,si alta cutie..pana cand,deschizand ultima cutiuta gasi uimita un pandantiv de argint in forma de orhidee,pe o panglica de satin turquoise.
"Este..."incepu ea emotionata,uitandu-se ba la pandantiv ba la ochii lui prea albastrii "..minunat.Sunt sigura ca a meritat cautarea."
Il lasa sa ii lege lantul in jurul gatului.Stia ca o poate face si singura,dar voia sa ii simta mainile pe pielea ei fina,voia sa-l simta cat mai aproape.Clipa in sine era superba.
Se indreptara la brat catre Marea Sala.Ocupara o masa intima,undeva intr-un colt si apoi se indreptara catre celelate cupluri din sala...

Ultima editare efectuata de catre HermioneGranger in Mier Iun 04, 2008 6:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lulu-sweet-gurl.hi5.com
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 03, 2008 9:20 pm

Intre timp Fred si Ada, alergau incercand sa ajunga in cele 20 de secunde cat le-au mai ramas in Marea Sala...
"of.. Fred trebuia sa te ascult eu pe tine. Tot timpul intru in incurcaturi." spuse Ada zambind.Si dand ochii peste cap, mai sa ii vina sa rada. Cand incepu sa rada si nu se mai oprea.
"Hei ce ai patit? Stiu ca sunt amuzant si cu gura inchisa dar totusi, nici chiar asa."
"Mmm...nimic. Pur si simplu."
Si atunci Ada isi ridica mainile si ii cuprinse capul , si i-l trase in jos, ea fiind mai scunda decat el. Atunci pentru prima oara, Ada s-a sarutat cu propria ei initiativa. Si asa au stat vreo cateva minute, pierzand inceputul petrecerii, care oricum era un discurs primitiv. Cand in sfarsit se despartira unul de altul, Fred o cuprinse cu mana dreapta, si intrara in scoala. Ada nu a mai zis nimic tot timpul asta.
Cand au ajuns langa scarile de marmura, mai zarira si alte cupluri care mestereau Laughing. Dar Ada nu il mai privi deloc de la ce momentul cel magic. Cel putin pentru ea. Intr-un final Ada se desparti de Fred si se duse langa celelalte fete, si se asezara toate la o masa. Se pare ca toate au avut aceeasi intamplare. Fiecare intr-un alt mod.
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 04, 2008 1:15 am

Shayera se puse pe pat si se gandea...cred ca ar trebui sa ma imbrac,se pare ca atat a fost intre mine si Cedric
Shayera deschise dulapul si isi lua o rochie moc foarte frumoasa,cum i se parea ei.
http://i29.tinypic.com/11ryfs5.jpg
Inainte de a cobora,Shery se uitase la par,cere ii era lasat pe spate,era lung,drept si negru ca mura[un mod de a spune,luat din vorbele bunicii=))]
'Nu sunt multumina,nu imi place,ce ar fi sa il schimb?'isi spuse fata folosind o vraja de la ora de transfigurare petru asi face parul mov,si ochii de aceeasi culoare cu parul
Se uitase la pantofi din picioare care aveau un toc cam mare si erau de culoare albastra
Sii schimba imediat cu o pereche de sandalute cu un toc potrivi de culoare mov
Era imbracata toata in mov,asa era ea,era mereu asortata,pana si parul,si ochii
Shayera cobora pe scari
"Scuze ca am intarziat,se mai intampla"spuse Shery zambind
Seamus o intampina si o fuase de mana
"Dupa ce te uiti?"intreba baiatul care o urmarea pe Shery cu privirea
"Pai...o caut pe sora mea"spuse Shery zambind discret'mai ales pe partenerul ei'isi spuse fata in gand
"Asteapta doua secunde,trebuie sa vorbesc ceva cu ea,urgent!"spuse Shery jucand putin teatru
"Bine,pe curand"spuse Seamus care se afunda in prajiturile care aratau superb

Cand ajunse langa "scumpa" ei surioara[scumpa in ghilimele=))],Shery spuse
"Draga surioara,nu stiam ca ai partener"intrebare sireata
"Pai...a ajuns pe ultima supa de metrii,se vede ca a fost parasit,se simtea asa de rau,se pare ca o cercetasa si-a batut joc de el"spuse Dayana jucand teatru ca si sora ei
"Se simtea rau"spuse Shayera dandusi seama ca nu facuse ce trebuia
"Da,a zis ca e asa singur,ca nu are pe nimeni"spuse Dayana la care Shery scapa paharul cu punci jos
"Ce e surioara?"intreba Dayana vazand ca toti se uitau la ea
"Nu,nimic,imi poti spune unde este Cedric?"intreba Shery grabita
"Da,a zis ca merge la lac"spuse Dayana
"Ok,pa"spuse Shery plecand de langa sora sa spre lac
Cand ajunse acolonu vazu pe nimeni
'Unde e oare?'se intrebqa Shayera ingrijorata'o sa ma duc la Hangrid sa il ntreb,poate l-a vazut'si Shery pleca repede la coliba unde il gasi acolo pe Cedric
"Buna Hangrid,vroiam sa te intreb daca nu vi la petrecere"spuse Shayera schimband subiectul din mintea ei
"Acuma ma duc,asteptati afara"spuse Hangrid
Cand Shery iesi afara,Hangrid il sfatui pe Cedric
"Dute dupa ea,o sa va impacati"
La care Cedric si iesi afara din coliba
Shayera astepta afara si se uita la rochia ei
'Mi-am distrus rochia si pantofii'isi spunea ea uitandu-se la rochia care era murdara pe dinjos
"Pentru mine ai fost si vei fi frumoasa asa cum esti"spuse Cedric apropiindu-se de ea,dar Shayera conteni pasul spunand
"Spunei lui Hangrid ca il asteptam cu totii la castel"
"Bine,daca asa vrei tu,sa distrugi dragostea mea,nu uita,inca TE IUBESC"spuse Cedric mergand spre malul lacului
Shayera se opri la auzul ultimelor doua cuvinte si lasa sa ii curga pe fata o lacrima pe care Cedric o vazu si spuse
"E prima data cand te fac sa plangi,mi-am incalcat promisiunea,am zis ca nu te voi face niciodata sa plangi"
Shayera se tot gandea la ultimele doua cuvinte pana merse la el si spuse
"Imi pare rau,situatia a iesit de sub control,nu vroiam sa ne despartim..."spuse Shery incapand sa planga,dar Cedric o imbratisa cald spunand
"Lasa,asta este,nu a fost sa fie,sa fim impreuna..."spuse Cedric fiindca intrerupt de Shayera care ii puse mana pe buze
"Nu mai vorbi,tot ce conteaza este ca si eu TE IUBESC"spuse fata sarutandu-l cald
"Crezi ca nu mai tu?"spuse Cedric zambind de fericire
Shayera si Cedric se intreptau prinsi de mana spre castel,se pare ca au uitat de Hangrid
La castel,fetele se uitara la rochia Shayerei care era distrusa

Vampires suck

Sus In jos
Julia Lilith Potter
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 16/04/2007
Numar mesaje : 821
Reputatie : 40

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 04, 2008 1:30 am

Julia aparu si ea, intarziata ca de obicei, imbracata cu o rochie mai.. sa zicem.. batuta de vant:)) , cu sosete 3 sferturi in dungi albe si negre si conversi negri in picioare xD. [va rog frumos, ignorati ce scrie sus pe poza:))]

Intra in sala razand sadic. Se uita in jur dupa Draco, care se apropie si el de ea in acelasi timp, imbracat intr-un costum cu sacoul descheiat, cravata galbena si ..skateri negri cu sireturi galbene:)).
Se holbara unul la incaltarile celuilalt cu gura cascata pentru o vreme, peste cateva momente incepand sa tipe fiecare:
"CE CAUTI AICI CU INCALTARILE MELE?!?!"
Intr-adevar, frumosii conversi ai lui Draco stateau acum in posesia Juliei, iar skaterii Juliei, in picioarele lui Draco:)).
"Urgh...grr..." facu Julia, privind cu furie la figura de catel milog a lui Draco.
"Ei... laasa, ca nu se prinde nimeni.. [ca am facut schimb din greseala ultima oara cand ne-am intalnit :-"]"
Hermione si Iris, amandoua langa standul cu prajituri, radeau incontinuu, Julia indreptandu-se intr-un sfarsit spre ele cu pasi mari si iritati.
Draco ramase in urma, admirandu-si conversii in picioarele Juliei si zambind ferm.
"SI EU ACUMA CE FAAC?" tipa Draco catre fete. Iris lesina de ras la vederea cainelui blond, care mai avea putin si plangea de ciuda.
"Hai maai, ce l-ai abandonat asa pe bietu copchil? Du-te inapoi si cere-ti scuze ca i-ai luat conversii, sheesh:))" zisera fetele.
Draco incepu sa topaie de fericire vazand ca Julia se-ntoarce la el...dar ea nici nu-l privi, tinandu-l de mana si tragandu-l dupa ea,spunand:
"Baie. Acum."
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 04, 2008 6:19 am

OOC:gata, am reusit sa-mi aleg o rochie...see ya:http://www.mandymag.com/wp-content/uploads/2006/08/green_dress.jpg

BIC:Jade statea impreuna cu Roger la o masa din capatul salii. Plictisita sa mai stea cu el, care nu avea nimic ce sa-i spuna, se hotara sa se ridice de la masa, si sa se indrepte spre standul cu dulciuri.
"Jade, ce faci?Oau, arati chiar foarte dragut!"zise Shayera.
Fata observa ca hainele prietenei sale erau distruse.
"Ce s-a intamplat cu rochia ta?"intreba ea.
"Ehe, poveste lunga...Hai sa discutam, in timp ce ne bagam nasul in briosele acestea cu ciocolata, cat mai apucam.":)
Si Sher ii povestii totul, de la un capat la altul,cum se intalnise cu sora ei, cum il gasise pe Cedric la coliba lui Hagrid, cum discutara cei doi...
"Aham, am inteles."zise Jade, in timp ce lua o inghititura dintr-o tarta cu fructe.
"Deci, cam asta este!"zise si Shayera, care manca o gogoasa cu gem.
"Acum v-ati impacat, va sa zica!!!"zambi Jade, care era acum foarte atenta la Roger.
"La cine te uiti incontinuu?"intreba Shery.
"La Davies."
"De ce?"
"N-am chef sa dansez cu el!"spuse ea, in soapta.
"Hm, ce n-as da sa danseze si cineva cu mine, dar, ma rog, asta-i viata!"zise Shery, ridicand umerii.

Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 04, 2008 7:23 am

"Dar ai cu cine,Cedric"spuse Jade incruntandu-se
"Da,asteapta cateva secunde"spuse Shayera mergand spre scari
"Unde mergi?"intreba prietena ei
"O sa vezi"spuse Shery zambind siret
Dupa scurt timp,Shayera cobora pe scari imbracata intr-o rechie albastra.
http://tinypic.com/view.php?pic=2v0olyf&s=3
Avea parul albastrui si in picioare avea o pereche de saboti cu catarama,tot albastrii.
"Woow,ce tare"spuse Jade
"Da,am gasit-o azi in dulap,am cumparat-o in vacanta de vara si nu am purtat-o deloc"spuse Shery mandra de rochia ei care arata ca noua
"Cam asa sunt si eu"zami Jade
"Cumpar de toate...dar nu le ports"spuse Shery incepand sa chicoteasca
Atunci,langa ele veni.....

OCC.nu va uitati la fata,ca fata e de amar,rochia imi place mult:X:X:X:Xfata e neagra...si nici nu imi place

Vampires suck

Sus In jos
Charlizze Di Rino
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 04, 2008 7:31 am

Samantha. Danseze o melodie lenta cu Tom, care tocmai plecase sa duca ceva de baut.
"Va simtiti bine fetelor?"
"Da, oarecum..."
"Shery, rochiua e superba... la fel si a ta Jade." admira Samantha.
"Si, ce mai faceti? Shery, cum te intelegi cu Seamus?"
"Ah... pai..." Shery rosi, insa Jade continua imediat.
"S'a impacat cu Cedric."
"Da, mersi mult ca pastrezi niste secrete..." bombani Shery.
"Dar e minunat!" rase Sam, prefacandu'se ca nu o auzise pe cercetasa.

"Auziti, nu vreti sa veniti sa stati noi noi? Adica, cu mine si cu Tom... Stii, de cand ne'am asezat, masa se face tot mai mare, si din ce in ce mai multe locuri apar..."
"Sa'l intreb pe Cedric!" spuse Shery si disparu in cautarea baiatului.
"Tu?" intreba Samantha, intorcandu'se spre Jade.
"Ah... o sa'l intreb pe Roger..."
"Ok. Va astept."
Sam se inapoie la masa ei, unde deja ZTom adusese nste bauturi. Avand grija sa nu se murdareasca, pe rochie, lua un pahar de sampanie.
OOC: sorry ca e scurta... lipsa inspiratie
btw, unde ati gaist rochiile scurte?
am cautat pana mi'au iesti peri albi una.
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 04, 2008 7:59 am

OCC.1.nu stiu de unde le-am gasit,sincer.Eu le am petru un bal...pe un alt site...tot cu Hp si deaia...inca nu leam sters

BIC:
Shayera merse la Cedric unde inrtreba
"Samatha ne invita la masa lor,ce zici?vi?"intreba Shery cu o privire de catelus.Se pare ca obiceiul lui Draco e molipsitor
"Bine,sa mergem"spuse Cedric cu zambetul pe buze

Cand ajuse la masa,Cedric salut ca si baietii
"Hai salut"spuse acesta zambind
"Salut"spuse Tom plecand numai din cap,il credea pe Cedric mai linistit,nu cu virus de Cowboy
"Si...ce mai faci?"spuse Sam plictisita,dar tresari cand o vazu pe Jade si Roger venind spre ei
"Salut"spuse Roger mergnd spre baieti,ca sa vorbeasca si ei
"Buna"spuse Jade mergand langa fete
Fetele vorbira de multe,plictisite
Pana cand Dumbledore anunta ca...

OCC.nu am imaginatie nici cat un purice,as juca un Sah...voi nu?[/url]

Vampires suck

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mier Iun 11, 2008 8:23 am

trebuie sa inceapa petrecerea, cu un vals..dansat de catre toti elevii.

Atunci, toti din scoala , incepura un vals, rochiile invartindu-se, care mai de care mai frumoasa.
Era o atmosfera, care nimeni mai inteligent l;a minte, nu putea sa o strice, cand Severus Snape, dadu buzna inaintru si urla:

"VOLDEMORT ATACAA!!!"

Toata scoala rasuna de urlete si injuraturi. O parte din ei se intreptau spre ieshire, iar o parte se indreptau spre baghetele lor, din camere, pentru a se lupta si ei cu puternicul Voldemort:)

OCC: vreau sa spun .. adik ca .. ma rog.. nu l-au invins....da o plekt Laughing k i-a murit vitelul Laughing nush sau poate fi o gluma Laughing rofl
Sus In jos
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Sam Iun 21, 2008 11:35 pm

Jade ramase pe loc. Se uita la partenerul ei care alerga speriat catre dormitorul Ochi-de-soimilor. 'Voldemort? Aici? Imposibil!'isi spuse ea, sceptica.
"Jade, hai, ce stai acolo?"intreba o voce cunoscuta.
Jade intoarse capul, vazand ca persoana care vorbise era chiar Ada.
"Chiar crezi ca Voldemort ataca in momentul acesta?"intreba Jade, indreptandu-se spre locul unde se afla prietena ei.
"Nu stiu, dar eu cred ce spune un profesor!:) " zise ea.
"Pai, atunci, hai sa mergem sa vedem, nu?"
"Ai innebunit?"
Cea care i se adresa nu era Ada, ci o fata din anul 7. Jade isi intoarse capul,uimita peste masura. Era un Perfect, era usor de spus, cu insigna pe piept.
"Nu vreau sa patiti ceva, asa ca luati-va gandul.Acum mergeti amandoua in dormitoarele voastre. Haideti!"zise fata.
Jade se indrepta spre iesirea din Marea Sala impreuna cu Ada, care dupa ce se asigura ca fata nu le auzea, ii sopti:
"Ai mai vazut-o inainte, cumva?"
"Nu..."raspunse Jade."Dar parca este ceva cunoscut la fata aceea."

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Dum Iun 22, 2008 5:17 am

"Sincer...eu nu observ nimic...nu prea sunt deloc atenta la detalii.." ranji Ada
'hmm...totusi...era atat de cunoscuta...desi nu am mai vazut-o niciodata.." gandi Jade, indreptandu-se catre casa viperinilor, lasand-o pe Ada in urma.
Ada murmura o vraja, iar rochia ei scurta si alba, se transforma intr-o roba lunga si neagra, iar pantofii de asemenea, se schimbara din cei cu tocuri inalte si obositoare, in niste balerini negri. Incerca sa iasa din vizorul fetei din anul 7, cand se intalni din nou cu Jade.
"Hei! Parca ai plecat in camera de zi" ii spuse Ada intr-nu fel panicata.
" Pai nu stiu. De fapt, nici nu imi dau seama cand am ajuns aici." spuse Jade... fiind cu mult mai speriata decat Ada, care se uita la unghiile, care uitase sa si le stearga, asa ca mai murmura o vraja iar, oja neagra se sterse .
"ADAAA!!! CASTELUL ESTE ATACAT DE CEL MAI RAU VRAJITOR , IAR TU ITI CURETI UNGHIILE?? X(X(X" tuna Jade..
"of..." suspina Ada "si eu care credeam ca am timp sa ma epilez"
O liniste izbitoare se lasa, cand se auzi vocea lui Voldemort, care rasuna atat de tare, incat le bubuiau urechile.
"Am decis sa va mai las timp, deoarece vad ca nu sunteti pregatiti sa va confruntati cu mine, si eu nu vreau sa imi pierd vremea cu viermi neputinciosi. Am sa vin, la o data, cand vreau sa fiti cu totii pregatiti , sa vedeti adevarata mea putere"
Toata lumea care mai era se uita spre tavanul Marii Sali, incercand sa descifreze de unde se aude vocea.
Dintr-o data se facu liniste, iar tot ce era dezastru , se repara.....

OCC: lipsa de idei frate :Laughing
Sus In jos
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Dum Iun 22, 2008 5:47 am

"Ce ne facem acum, Ada?"intreba Jade, tremurand de frica.
"Am o idee! Ne ascundem sub cearsafuri?"zise ea.
"Si incercam sa luptam cu el?"intreba Jade, nedumerita.
"Nu, esti nebuna? Eu o sa stau in dormitor si o sa tremur in continuare..."
"Dar..."zise Jade, dar Ada o oprii.
"Suntem prea mici pentru a lupta cu cel mai puternic vrajitor din lume! Mai ales tu, Jade! Esti deabia in anul I!
"Stiu, dar..."
"Te rog, Jade. Daca ne aventuram in lupta, o sa patim la fel ca alti vrajitori renumiti. Nu mai incerca si du-te in dormitor.."
"Nici gand!"zise Jade, si se indrepta spre iesire.
"E nebuna! E complet nebuna!"spuse Ada, ducandu-se dupa Jade.

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Dum Iun 22, 2008 9:13 pm

"JAADE!!" striga cu un tin pitigaiat, profesoara McGonagall.
"Da doamna profesoara!" spuse Jade cu capul in pamant.
"Stiu ca esti un viperin si vrei sa ai renume si faima, dar , nu cred ca ai sa mai traiesti sa te bucuri de asta."
"Si eu i-am zis acelasi lucru." spuse Ada dand din cap in semn de nemultumire
"atunci, duceti-va fiecare in camerele voastre de zi. O rezolvam si pe asta, iar pe urma, intr-o alta zi, ziua dragostei va continua, ca, din pacate, astazi nu se mai poate. Acum plecati!"
Ada o trase de mana pe Jade, si se tinu de ea, pana fu sigura ca a intrat in camera ei de zi.
O bufnitura se auzi, iar Ada tresari, in tip ce statea pe fotoliu in fata semineului, sorbind(nush cum se scris cuvantul asta) din cana fierbinte, plina de ciocolata calda.
Sus In jos
Iseult Cromwell
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Dum Iun 22, 2008 11:33 pm

OOC:hm, m-a cam pus pe ganduri afirmatia lui McGonagall...adica, nu sunt sigura ca Jade vroia numai faima. Ea chiar daca este un VIpi, nu inseamna ca nu e buna...si o stiti cu totii;)..sau poate doar profesoara nu ma cunostea!:)

BIC:bufnitura o facu pe Ada sa verse ciocolata fierbinte pe hainele ei de seara.
"Offf!! Si era noua! Acum e distrusa!!!"
Ada intoarse capul spre locul de unde se auzi zgomotul. Iesi din Camera de Zi, vazand o multime de Devoratori ai Mortii intrand in castel. Razboiul incepuse! Cobora la parter(parca Camera de Zi a Ochi-de-soimilor era la etaj, nu?)vazand-o pe Jade si pe ceilalti foarte inspaimantati. Se apropie de Jade. Simti ca fata tremura.
"Jade..."incepu Ada, timid. "Te simti bine?"
"Da, da...Sigur! Sunt doar putin speriata, atata tot!"spuse ea, abia soptit.
"A EXPIRAT TIMPUL!"spuse Voldemort, vocea lui rasunand in tot castelul. "PREDATI-VA ACUM SI VETI FI CRUTATI! VOI, PRIETENII SI FAMILIILE VOASTRE!
"Niciodata!"raspunsera toti profesorii in cor.
"Domnule Flitwick, d-na Lastar, Severus,doamna profesoara McGonagall,datorita faptului ca sunteti Sefi de Casa conduceti-va elevii in linie dreapta spre iesire! Vom lupta cu totii. Trebuie doar sa fim uniti!"spuse Dumbledore la fel de calm ca de obicei.
"Sa luptam? Dumbledore, copii...Este datoria noastra sa-i aparam. Ce ne facem cu cei din anul I? Nici macar nu stiu sa se dueleze cum trebuie!"spuse Minerva McGonagall cu ochii mariti de uimire.
"Aveti incredere in mine!"raspunse directorul.
"Ce sa facem?!?"sopti Ada, ingrozita. "Sa luptam cu Voldemort, si discipolii lui??"
"Da. Eu, cel putin, nu stiu nici o vraja foarte puternica, sincer! Ada, ajuta-ma!""spuse Jade, stand in genunchi in fata lui Ada.
"Cu ce sa te ajut, Jade?"intreba Ada,speriata.

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 24, 2008 1:09 am

OCC: la asta ma refeream si eu .. k profesoara nu te cunoastea Very Happy si zicea asa ca era obisnuita cu viperinii aia Very Happy intelegi tu .. ma rog nu te supara Very Happy vroiam sa se inteleeaga altceva ;Wink

"Eu de-abia imi tin picioarele si tu imi zici sa te ajut .. Doamne... din partea mea, daca nu as fi fost in anul 6, m-as ascunde sub perna"
"Te rog.. Ada...zi-mi cum sa fac" spuse Jade, clipind incercand sa ii schimbe parerea Adei.
"La revedere. Ma duc sa ma ascund" repeta Ada
Ada isi scoase bagheta, si spuse o vraja, care o facu imediat invizibila. Jade ramase singura acolo uitandu-se imprastiata.
" oo Doamne ... ce fac acum?"
Dintr-o data, cineva invizibil aparu. Nu ! Nu era Ada. Era un baiat blond cu ochii albastri, care se uita la Jade cu un zambet strengar.
"Aaa salut .. sii... multumesc" ii zambi Jade.
"Cu placere. Am vazut ca erai agitata, asa ca am incercat sa te iau inainte sa lesini." spuse baiatul parca soribndu-i privirea.
" Ma numesc Jade...sunt in anul 1 " zise Jade, tremurandu-i vocea, poate de frica, poate din cauza emotiilor.
" Aaa.. numele meu nu il voi zice, dar sunt in anul 3 si mi se pare ca esti foarte draguta..."
Jade rosi, cand Ada aparu de nicaieri si o lua de mana, ducand-o in sus pe scari, in Camera Necesitatii , unde se pare ca erau mai multi elevi din anul 1,2,3,4 ,5 si o parte din anul 6.
"Aici vei sta. Eu ma voi duce sa vad care-i treaba. Deoarece eu nu lupt ca mi-e frica, trebuie sa recunosc, dar voi avea grija de cei raniti. "
Sus In jos
Charlizze Di Rino
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Mar Iun 24, 2008 2:35 am

OOC: remember me? am de recuperaaaat(ce bine ca nu e tati acasa Laughing )

IC:

"Tom, Toooom! UNde mergem?"
"Ai incredere in mine!"
Imediat ce Severus anunta faptul ca cel mai crunt vrajitor al lumii ataca, in Sala Mare se facuse o zarva cumplita. In acel moment, fara ca nimeni si absolut nimeni sa observe, Tom o apuca de manuta pe Sam, si iesira impreuna din sala, apoi din castel.
Rochia Samanthei flutura in bataia vantului. Regreta ca isi alesese una asa de lunga. Iar cand aceasta se rupse putin intr-o crenguta, regretele fetei se accentuara.
Acum Samantha alerga dupa Tom, care nu-i dadea drumul, si isi vedea singur de drum, fara sa isi aminteasca de ea.
"Tooooooom! Mi-e.... mi-e frica..." sopti Samantha cu o voce mica. Ii era foarte frica.
"Inca putin Samantha!" raspunse Tom, mergand in continuare.
La un moment dat, Tom se opri intr-un luminis destul de straniu. Se intoarse brusc, inca tinand-o de mana pe Samantha.
Veni din ce in ce mai aproape de ea, Pana cand ajunse la cativa centimetri de capul ei. Atunci ii dadu drumul de la mana, punandu-si ambele maini pe capsorul fetei.
"Samantha..." vorbea incet, uitandu-se fix in ochii ei frumosi.
"Samantha..." repeta el, pe acelasi ton. "Sa stii... sastii ca intr-adevar te-am iubit..." facu o pauza, pentru a mai savura cateva clipe privirea fetei, care deveni mult mai draguta, acum ca banuia ca Tom nu dorea decat sa-i spuna asta undeva unde sa nu fie auzit de nimeni. "Te-am oiubit foare mult. Si imi vei lipsi mult de tot. Stii, ai fost prima fata pentru care am simtit ceva..." facu iar o pauza, apropiindu-se mai mult de capul fetei. "Samantha, te iubesc!" spuse el incet, apropiindu-se si mai mult, si apoi sarutand-o. "Sa stii ca imi vei lipsi mult..." spuse el, departandu-se putin. "Si... imi pare foarte rau pentru tine..."
"Tom.. Dar ce..." incepu Samantha, insa nu mai avu timp sa termine.
In spatele lor se auzi un zgomot oribil. uN hohot de ras rautacios, si Voldemort paru chiar in spatele lui Tom. Acesta se dadu deoparte, lasand-o pe Samantha in fata celui mai crut vrajitor al tuturor timpurilor.
"Tooooom!" striga ea.
Nu avea bagheta, deci, sfarsitul i se apropia. Acum intelesese in sfarsit intentia lui Tom. Se folosise de ea, si o adusese acolo, pentru a il scuti pe Voldemort de cautare. Dar, oare ce dorea Voldemort de la ea?
"Samantha Ravenclaw!"
Vocea rece a lui Voldemor o sperie pe tanara soimarita.
"Smanatha, sa stii ca te-am iubit.. intr-adevar... si... imi apre foarte rau!" se auzi vocea lui Tom.
"Samantha Ravenclaw!" repeta Voldemort.
Soimarita nu mai putea de frica. Era acolo, cu spatele lipit de un copac, fara bagheta, in fata vrajitorului de care se temeau toti.
"Ultima descendenta in viata a scumpei mele matusi..." spuse el pe un ton batjocoritor.
"Ceee? adica... tu... esti... ru... ruda cu mine?" abia reusi Samantha sa spuna.
"Uite ca stii raga mea. Nu esti deloc p.roasta! Doar esti la soimi. se spune ca ei sunt cei inteligenti... Dar tu, in anumite privinte, nu te-ai potivi nici la fraierii aceia de asstropufi(OOC: Pt cei de la pastro: sorry... ).
Samantha abia mai putea sa se tina pe picioare.
"Scumpa mea matusa, m-a iubit mult cand eram mic... Ce pacat ca eu nu am simtit aelasi lucru pentru ea... Si din moment ce a murit ucisa de mana mea, trebuie sa am grija ca nimeni ce poarta acest nume sa nu mai existe pe fata pamantului, injosind generatia de Sange-pur."
"Po..po...poftim?"
"TACI! Nu trebuie sa-ti raspund la intrebarile tale fara sens si copilaresti. Bucura-te copila de ultimele clipe de viata!"
"Ce...ce?"
"Da draga mea, ultimele tale clipe de viata..."
Voldemort de apropie de fata, mangaind bageta cu un deget.
"Poate ai vrea sa vezi pentru ultima data singura persoana care te-a iubit..." spuse el aratand spre Tom, care radea si el intr-un mod batjocoritor. Samanthei nu ii venea sa creada. Nu il mai putea recunoaste pe baiatul acela scump care ii tinuse companie o zi intreaga, si care nutrea in el o dragoste pentu soimarita de cativa ani.
"Sau paote ai vra sa mai vezi odata peisajul... au turnul acel amizerabil in care invata toti acei adepti ai inteligentei mele matusi... Haide, iti dau 5 secunde sa arunci o ultima privire..."
Tonul sau mieros si totodata rece, rautocios si indiferent o speria si mai tare pe soimarita. Voldemort deja tinea bagheta in mana, pregatit probabil sa arunce blestemul fatal.
"Haide copila, haide, bucura-te de faptul ca ai ramas in viata 5 minute de cand am aparut... Si secundele tale se termina... 5... 4...3...2...1.. Crucio!" Blestemul o lovi din plin pe fata, care cazu la pamant, tipand ingrozita. Niciodata num mai simtise asa ceva. Oribil. Durerea.... Simntea pentru prima data asa ceva.
Imediat dupa blestemul lui Voldemort, aparu Bellatrix, aruncand si ea acelasi blestem, si razand ca o nebuna. Blestemul devoratoarei, la fel de puternic ca al sapanului ei, lovi corpul fetei, care deja era pe jos, din plin. Dupa ea, toti devoratorii aparura, aruncand acelasi blestem, unele mai slabe, altele mai puternice.
"Stop! Mergeti si atacati castelul! Vin si eu imediat! II vom nimici pe toti! Odata pentru totdeauna!"
Cand ceilalti plecara, blestemele lor incetara a mai chinui soimarita intinsa pe jos. Doar la lui Voldemort ramase, si era destul de puternic ca sa nu faca simtita lipsa celorlalte.
Cand inceta si acesta din urma, Samantha abia mai putea repsira. Tine ochii strans inchisi, rufgandu-se ca aceasta chestie sa nus e mai repeta. Inca o durea fiecare particica din corpul ei.
"Vezi ce se intampla uneori... chiar si fiintele inocente ca tine ajung sa moara fara sens, datorita rudelor sale... Tom, e inca in viata?"
Acesta veni repede sa vada daca inca ii batea inima fetei.
"Tom, de... de ce?"
Acesta nu ii raspunse, intorcandu-se spre stapanul lui.
"Tom... te rog... nu... nu... " incerca Samantha, cu o voce ce abia se auzea.
"E inca in viata."
"Ciudat... dar nu mai conteaza. Avada Kedavra!"
Fulgerul verde iesi din bagheta locind exact inima fetei. Ultimul lucru pe care-l vazuse ea fusesera acei devoratori, aruncand blesteme spre ea. De atunci nu mai deschisese ochii. Ultimul lucru pe care-l auzise fusese blestemul fatal. Si ultimul lucru pe care-l simtise... Simtise durerea pricinuita de blestem, apoi, una mai puternica, pricinuita de constiinta ei. Constiitna care o facea sa regrete enorm faptul ca nu stiuse sa-si aleaga bine prietenii. Acum ii pierduse pe toti. Iar Tom... Il iubise. Stia asta. Si el o iubise. Insista sa creada asta. Dar totusi viata nu e chiar asa de roz...
Spiritul fetei se ridica din corpul ei intert, plutind spre cer. Ii vazu pe Tom si pe Voldemort, razand amandoi ca nsite sadici, durerea cu care plecase din lumea celor vii accentuandu-se. Vazu castelul, cu mii de persoane ce se pregateau de lupta, fara ca nimeni sa stie de ce i se intamplase. Isi dorea ca cei ce aparau castelul sa casige batalia decisiva. Sa poata invinge acele persoane crude si fara inima.
Ceva ciudat se intampla. In drumul ei spre viata de apoi, vazu cum, deasupra corpului ei, un fulger alb stralucitor lumina locul acela. Apoi, ridicandu-se, spiritul lui Tom se pierdu impreuna cu al scumpei sale iubiri. Nici unul nu dorise sa fie fantoma. Mai bine mureau, decat sa aiba o viata artificiala, unde sa nu poata face nimic.
Spre deosebire de corpul soimaritei, cel al lui Tom se reincarnase in Voldemort. Cum de fusese asa de p.roasta de nu-si daduse seama ce prieteni isi alesese? Din cauza ei, acum in scoala nu ami existau rude de-ale Rowenei. Soingurul lucru care avea sa mai aduca aminte e Sam erau amintire... Unele placute, altele neplacute, fiecare amintnd de aceeasi persoana: Samantha Ravenclaw.

OOC: am terminat si cu personajul Laughing am batut campii putin? sorry
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: o zi a dragostei   Astazi la 4:21 am

Sus In jos

o zi a dragostei
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog