Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Camera de Zi (RPG)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Camera de Zi (RPG)   Mier Apr 09, 2008 9:05 pm

Kennya intra in camera de zi a viperinilor.Se simtea ca acasa.De cate ori intra in aceasta camera se simtea cu adevarat mandra ca a fost sortata aici.Se uita in jur la cei asezati pe fotolii sau la mese pentru a-si face temele.
Da,totul era magnific.Focul ce ardea in camin arunca flacari in toate partile.Era chiar cald avand in vedere unde era situata camera.Peretii aveau stalpi inalti cu diferite arhitecturi.cel mai des intalneai vesnicul sarpe ce impanzea toate colturile.
Kennya se aseza intr-un fotoliu ingandurata.ca de obicei.De-o data usa se deschise.Un viperin se apropia de ea.
"buna"zise kennya
"ce faci?"
Camera era cam aglomerata si zgomotul era la ordinea zilei.Insa nu ii era greu sa auda persoana care vorbea cu ea.Niste elevi din anul IV citeau o carte din sectorul Interzis.Kennya observase dar incerca sa treaca peste acest fapt.Si ea intra in aceasta sectiune pentru a afla cele mai misterioase lucruri despre casa ei mult iubita.
Se intoare din nou spre cel/cea din fata ei si ii zambi.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Kennya Slytherin in Sam Noi 15, 2008 1:58 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Angela Slytherin
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 19/12/2007
Numar mesaje : 295
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Joi Apr 10, 2008 4:10 am

Angela intra in camera de zi a viperinilor fericita ca nu mai avea nici o ora in acea zi, deodata o vazu pe Kennya stand pe un fotoliu asa ca se hotara sa mearga la ea.
"buna Kennya, ce faci?" spuse Angela vesela
"buna Angela, bine tu ce faci?
"bine, tocmai am venit de la ora de potiuni"
"elevii aceia citesc o carte din sectorul interzis?" continua Angela
"da asa e, am observat si eu" raspunse Kennya uitandu-se din nou spre grupul de elevi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Joi Apr 10, 2008 5:06 am

Dupa ce fata i se adresa Kennya mai privii un pic in gol.Scapa de toate gandurile si i se adresa Angelei.
"Ce-ar fii sa te asezi langa mine?Uite fotoliul ala din fata"
Un fotoliu destul de ponosit cu o culoare verde inchis era in fata Kennyei.Se mai uita de cateva ori spre cartea din mana baietilor.
Abia atunci observa ce carte era.O citise cu luni in urma impreuna cu un coleg de casa.
Kennya isi pusese mainile in buzunarele robei si se uita nostalgic la jocul flacarii unei lumanari.
Pasii pe podeaua de piatra se auzeau foarte clar.Focul arunca niste umbre ciudate in camera.
Ea o lua de mana pe Angelina si o tranti in fotoliu.
"Asa e mult mai bine.Cred ca esti obosita dupa orele de azi."
Kennya stia ca se lasa noaptea.Desi nu existau ferestre,ea simtea bezna si linistea ce cuprinsese Castelul.
Ofta lung si se arunca din nou in fotoliu.Se uita lung la persoana din fata ei.Isi dadu seama ca nu o cunoaste prea bine dar spera ca acest lucru sa se schimbe cat de curand.
In scurta ei plecare multe persoane au ajuns in casa Viperinilor,iar Kennya vroia sa-i cunoasca pe fiecare in parte.
Vroia sa-si ceara iertare fata de unele persoane,dar nu mai conteaza asta.
"sooo,cum au fost orele de azi?"O intreba pe Angela

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Kennya Slytherin in Sam Noi 15, 2008 1:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Angela Slytherin
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Vin Iun 27, 2008 12:29 am

Angela se desmetici incet dupa ce se trezi dintrodata apucata de mana si trantita pe fotoliu desi trebuia sa recunoasca era mai comod asa decat sa stea in piciare mai ales ca avusese o zi foarte stresanta si obositoare, asa ca ii zambi recunoscatoare Kenniei si se hotara sa ii raspunda la intrebare.
"plictisiore, ca de obicei"spuse angela
"desi ora de potiuni este preferata mea, azi am fost c-am obosita si nu prea m-am concentrat"adauga suparata
"dar tu, ce ai mai facut pareai cam plictisita cand am venit eu?"intreba Angela privind intrebator spre Kennya si asteptand un raspuns care nu intarzie sa apara.

occ:scuze ca nu am mai postat dar am avut probleme cu internetul
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Aug 03, 2008 10:43 am

"Pai nimic special....Eram cu gandurile departe.Oricum te inteleg la partea cu orele plictisitoare.Imi amintesc si eu zilele de scoala cand stateam ore intregi in banca asteptam cu nerabdare terminarea lor."
Avea draptate.De mult nu mai avusese impresia aia.Orele se scurgeau foarte greu in ultimul timp.Dar nu trebuia sa faca caz din asta.Mai bine ar vedea partea buna a vietii.
"Tu esti anul II nu?Ce amintiri placute am de atunci."
Fata de vizavi parea obosita.Kennya nici nu mai tinea minte ultima data cand a fost extenuata.In ultimul timp era prea ocupata ca sa se mai gandeasca la ea.Era timpul sa petreaca ceva timp liber.Relaxarea nu strica niciodata.
"si spune-mi Angela.Ce zici, in urmatoarea perioada pe care o ai libera ,ar trebui sa mergem undeva sa ne distram.Poate asa ne cunoastem mai bine."
Zambi larg si apoi cu multa veselie se ridica in picioare.
"Cred ca e timpul de culcare.Este mult peste ora limita.Ma duc sa sparg petrecerea."
Se dusese val vartej spre elevii din anul IV si le inchise cartea in nas.
"Trebuie sa aveti grija unde cititi astfel de carti.Daca aveti impresia ca in camera de zi scapati nepedepsiti va inselati.Data viitoare fiti mai discreti."
Ii impinse usor spre camerele lor apoi cu pasi saltati se indrepta pentru o noapte de odihna.Cine stie ce se va intampla maine.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Kennya Slytherin in Sam Noi 15, 2008 1:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Angela Slytherin
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Aug 03, 2008 10:35 pm

"Da sunt in anul II" incuvinta Angela incercand sa alunge oboseala care punea stapanire pe ea.
I-si indrepta curioasa privirea spre colega ei care parea ca se gandeste la ceva, dar zimbi vesela cand auzi propunerea facuta de aceasta, intradevar avea mare nevoie de cateva ore de relaxare si in plus putea sa o cunoasca mai bine pe Kennya.
"Mi se pare o idee excelenta, asa o se ne mai relaxam si noi putin" spuse Angela vesela, fiind sigura ca o sa se inteleaga foarte bine cu colega ei.
Zambi amuzata atunci cand Kennya merse la elevii din anul IV si ii mustra pentru ca citeau acea carte in camera de zi, si amenintandu-i ca a doua oara nu va mai trece cu vederea daca nu vor fi mai discreti, dupa care ii trimise in camerele lor.
O vazu ca se indreapta si ea spre camera ei asa ca se hotara sa faca si ea acelasi lucru pentru a fi odihnita a doua zi nevrand sa fie obosita in timpul orelor si sa fie atentionata de profesori.
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Aug 03, 2008 11:04 pm

A doua zi de dimineata Kennya cobori in Camera de Zi pentru a citit o carte.Intepenise in pat si se gandi ca pe un fotoliu din fata caminului era o idee mult mai buna.
Camera de zi a Viperinilor era foarte lunga,o camera de subsol,joasa,cu peretii si tavanul din piatra de rau,de care atarnau lampi verzui,prinse de tavan cu lanturi.In fata lor,sfaraia un foc sub un semineu foarte elaborat sculptat,iar in jurul lui,in scaune sculptate si ele,se zareau siluetele catorva Viperini.
Dupa ce se uita mai atent,Kennya observa ca erau aceiasi elevi de aseara care citisera cartea din Sectorul Interzis.Zambi in sinea ei si se aseza langa cel mai apropiat scaun de langa semineu.Ii saluta pe cei de acolo si se gandi cat de matinali pot fii uni.
Deschise cartea fara tragere de inima si incepu sa citeasca....10 randuri,20,50,1 pagina,2,4...Timpul trecea foarte greu...din nou....
Dar acum era o ora rezonabila si multi viperini se trezisera.Acum Camera de Zi era aproape neincapatoare.
Kennya o vazu pe Angela si ii facu cu mana.
"Neatza."
"Neatza si tie.Esti mai odihnita?"intreba Kennya
"Fii sigura.O noapte de odihna face minuni.Ce citesti acolo?"
"Ah...nimic interesant.Doar sa-mi ocupe timpul.M-am trezit mult prea devreme azi si am zis ca pot citi ceva pana se da ora de trezire."
Angela zambi.Era cu gandul la orele de azi.

[/center]

Sus In jos
Angela Slytherin
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Joi Aug 07, 2008 6:43 am

A doua zi Angela se trezi destul de tarziu dar nu conta pentru ca nu avea teme asa ca se hotara sa mearga in camera de zi si sa astepte inceputul orelor.
Ajunsa in camera de zi Angela observa ca mai erau si alti elevi care se trezisera, intr-un colt ii observa pe Viperini care seara trecuta citeau acea carte din Sectorul Interzis, iar pe un scaun langa semineu statea Kennya si din cate observa Angela citea o carte, se apropie de ea si o salut dupa care se aseza si ea pe un scaun apropiat.
"Si ce planuri ai astazi? , pari cam plictisita" intreba Angela
"Nu stiu, inca nu m-am hotarat, dar tu ai ore grele?"
"Nu, am doar trei ore destul de usoare"
Angela zambi la gandul ca a doua zi fiind sambata nu avea nici o ora si nici foarte multe teme putand sa se relaxaze putin.
"La ce te gandesti?" intreba Kennya observand ca Angela este cu gandul departe.
"Ma gandeam ca maine nu am ore asa ca pot sa ma relaxez putin" spuse Angela vesela.
Sus In jos
Nosgoth_Vi_Slytherin
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 14/08/2008
Numar mesaje : 68
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Vin Aug 15, 2008 6:47 am

Nosgoth_Vi_Slytherin intra in camera de zi a Viperinilor.Nici nu se putea astfel sa nu fie repartizat la Viperini, toti membri familiei lui au fost in aceasta casa. Acum dorindusi sa isi face prieteni se aseaza pe canepea langa focul cald. Cerceta camera foarte atent, vroia sa stie fiecare parte din ea. hp
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://holyritania.forumcircle.com
Nereida Devon
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 23/07/2008
Numar mesaje : 269
Varsta : 26
Casa : Viperini
Stare Relatie : Intr-o relatie serioasa
Reputatie : 15

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Aug 24, 2008 2:15 am

OCC: Ma bag si eu ca musca in lapte dar nah..bored

Nereida se trezi cu greu in acea dimineata...ce bine e sambata si nu sunt ore..macar nu trebuia sa ii vada fata lui McGonagall iar.
Cobori incet catre camera de zi care era luminata doar de catre flacarile verzi din semineu. Ii placea mult atmosfera aceasta.
Observa cateva persoane inauntru. Angela si cu Kennya stateau amandoua pe canapea, povestind, iar undeva intr-un colt indepartat statea Nosgoth, privindu-le pe fete.
"Buna Angela...Kennya...ce faceti?" intreba fata.
"Hey...aa..povestim. Chiar! Nereida, tu ti-ai facut eseul la transfigurare?" intreba Angela
"Aaa...speram ca nu o sa ii aud numele sau sa ii vad fata azi...nu mi-am facut eseul ala idiot inca...habar nu am de unde sa incep."
"Pff nici noi...dar daca gasesc ceva la bibleoteca te anunt" zise Kennya
"Ok.." ii zambi Nereida si se indrepta spre Nosgoth.
El isi ridica privirea, se uita la ea curios.
"Buna...sunt Nereida Devon"
"Salut...Nosgoth_VI_Slythernin" raspunse el
"Ok...iti zic Nosgoth...prea lung numele...sper ca nu te deranjeaza.
"Banuiesc ca e in regula...de cat timp esti aici?"
"Nu foarte mult...tu esti nou, banuiesc."
"Da...mda.." zise el si ofta.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://darkdeatheater.hi5.com
Maya Swartz
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 21/11/2007
Numar mesaje : 11

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Aug 24, 2008 4:45 am

Maya se gandi sa doarma pana tarziu. Macar atat un weekend binecuvantat dupa o saptamana intreaga de teroare. Le scosesera orele de magie neagra---not appropriate for Hogwarts dupa cum ziceau ei. Inlocuindu-le cu mai multe ore de Rune antice si prezicerea viitorului.

"Bleah daca as fi eu la conducerea acestei scoli,multe materii plictisitoare ar disparea si as face loc in programa scolara pentru unele noi" se gandi ea in timp ce se imbraca levitand intre as lua matura cu ea sau nu. Camera nu avea ferestre dar tare spera sa fie o zi frumoasa ca sa poata crea un amical cu elevii ramasi in castel.

Coborand in camera de zi ,tot mai multe voci incepura sa se distinga--altii care se sculasera inaintea sa. Vorbea despre esee la transfigurare si alte chestii legate de ore fapt care o facu pe Maya sa exclame:"Frate,voi chiar nu aveti viata?
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Aug 24, 2008 5:54 am

Kennya si restul elevilor de la masa ridicara privirea catre noua venita.
"Care viata?" intreba Angela
Maya cobori si ultimele scari si se indrepta spre fotoliul liber de langa Nereida.
"Buna dimineata si tie."
"Mda.Buna dimineata.Ce faceti aici?"
"Uite ne omoram timpul pana se face o ora rezonabila de iesit."adauga Angela
Timpul trecea destul de greu,insa viperinii lugeau discutia despre transfigurare.
"Kennya,cand te duci la biblioteca?"intreba Maya
"Pai cred ca dupa micul de jun o sa am ceva timp liber si ma duc sa caut."
"De ce?"intreba si Nereida
"Pai vroiam sa vin si eu cu tine.Nu prea am ce face azi si decat sa ma plictisesc,mai bine ma duc la biblioteca." raspunse Maya
NosGoth se altura si el discutiei dintre fete si spuse:
"Poate o sa ai noroc si o sa gasesti o carte bune.N-ai de unde stii."
"Adevarat.Acum o saptamana am gasit o carte foarte interesanta in sectiunea de vraji.N-am mai lasato din mana pana nu am terminato."
"Ce carte era?"intreba NosGoth
Dar inainte ca acesta sa raspunda profesorul Plesneala intra val vartej in Camera de Zi si se indreptase spre avizier.Acolo lipi cu cateva pioneze un anunt.Profesorul ii atentiona pe elevi sa citeasca de graba,apoi iesi la fel de repede cum s-a intors.
"Soooo..cine are chef sa se ridice de aici si sa citeasca anuntul?"intreba Kennya
Toti ramasesera in fotoliile lor.
"E clar."adaugara impreuna Angela,Nereida si NosGoth

[/center]

Sus In jos
Nosgoth_Vi_Slytherin
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 14/08/2008
Numar mesaje : 68
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Joi Aug 28, 2008 5:03 am

Nosgoth se uita la fete si se ridica in picioare.
" Buna la toate, imi pare bine sa va cunosc. De cat timp sunteti la Hogwarts? Eu de abia am inceput, btw poate treceti si voi pe la Farmece. Acum predau eu si poate invatati niste chesti folositoare dar si periculoase in acelasi timp."
Apoi se duse spre iesirea din camera, vroia sa ajunga in marea sala, presimtea el ceva, si cu toate astea uitase sa se uite la avizier.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://holyritania.forumcircle.com
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Mar Sept 02, 2008 6:16 am

Kennya se lasa pe spate si se uita pe tavan. Iti dadea o stare de liniste si relaxare.De mult vroia sa prinda si ea o perioada fara prea multe lucruri care sa o incarce sis a stea degeaba toata ziua. Ca si prietenilor ei ii era lene sa se ridice si sa se uite pe avizierul din Camera Viperinilor.Avea vaga impresie ca nu era ceva important si de ultima ora. Insa prin minte ii trecu un gand naucitor,ca mai devreme sau mai tarziu tot va trebui sa citeasca.

Timpul trecea greu. Kennya avea o stare de somnolenta. Nu prea vroia sa participe la discutiile prietenilor ei din camera de zi asa ca se resemna doar sa-I asculte. Rasul lor fara de griji aduceau putina bucurie in inima viperinei.Angela,Nereida si Maya discutau despre tot felul de lucruri mai mult sau mai putin importante. De fapt,daca statea sa se gandeasca bine,nici nu conta care era subiectul.Simplu fapt ca se intelegeau bine era inbucurator.

Kennya lua in mana din nou cartea asezata cu grija de langa ea si o deschise. Se uita absenta la paginile pline cu cerneala. Nu prea avea chef sa citeasca in continuare,dar simtea nevoia sa faca ceva.La sfarsitul cartii se afla cuprinsul. Uitandu-se lung la el si citind printre randuri descoperise un capitol interesant. Ii acaparase toata atentia si dadu la pagina respective.Insa cu dezamagire o inchise cu un sunet strident nefiind ceea ce cauta.

Intindandu-si bratele cat de mult putea, Viperina se ridica de pe fotoliu si merse spre avizier. Simtea privirea colegelor ei catre spate si se gandea ca acestea erau speriate de ceea ce este scris pe panoul verde.Tarsaindu-si picioarele pe podea in sfarsit ajunse fata in fata cu respectivul avizier. Kennya se cocoas putin pentru a fii la acelasi nivel cu hartia agatata in coltul din drepta jos.

Dragi Viperini,
Cu multa incantare va spun ca astazi va fii ziua curateniei!Tot staff-ul scolii s-a gandit ca elevii fiecarei Case sa se organizeze sis a faca o curatenie luna in Camerele lor de Zi.Sper ca cel care citeste aici nu a facut inca atac de cord. Ustensilele le veti gasi in fata usilor sis per ca toti o sa formati o echipa pentru a termina cat mai repede.Stiu ca pentru unii nu este o idée asa incantatoare,dar ne-am gandit sa va mai punem spatele la munca.Nu numai creierul.Astea fiind zise,va urez spor la curatat!
Cu stima,directorul scolii Hogwarts

Kennya ramasese cu gura cascata.Stia ca acest anunt nu avea sa prevesteasca ceva bun,dar nici chiar in halul asta. Ramasese ca o statuie in fata panoului recitind acelasi anunt de 5 ori pana sa realizeze ca era treaza si asta se intampla in realitate.Fetele din spate pareau ingrijorate si toate se ridicara in acelasi timp sa se uite si ele.Mai are rost sa spun care a fost reactia lor?

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Kennya Slytherin in Sam Noi 15, 2008 1:56 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Andreea Rose
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 02/02/2008
Numar mesaje : 151
Reputatie : 9

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Oct 05, 2008 12:33 am

Andreea a fost si s-a plimbat prin imprejurimile Hogwartsului. A fost si a privit lacul, caci cand facea asta se simtea mult mai calma si mai linistita.
Cand a intrat in camera de zi a viperinilor, a vazut o multime de elevi, care se revoltau privind un anunt pe perete. Se apropie si ea de panoul verde si privi anuntul. Dupa ce il citi, simti cum i se ridica furia la cap.
- Ce naiba sunt eu??? Spiridus??? Sevitoare? exclama ea enervata si se duse de acolo. Se aseza pe un fotoliu si inchise ochii sa se calmeze. Nu a facut caratenie in viata ei. Nici la scoala si nici acasa. Pentru asta exista servitori. E o vrajitoare cu sange-pur, e aristocrata si nu e o sluga. Daca va auzi tatal ei de faza asta, o va sustine neaparat.
- Eu nu fac curat, zise ea intr-un final si o privi intrebator pe Kennya.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://carpediem379.blogspot.com
Kim Ryan
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 07/02/2009
Numar mesaje : 239
Varsta : 22
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Dum Feb 15, 2009 4:20 am

Kim Ryan intra in camera de zi a Viperinilor foarte bine dispusa. Inauntru era mare zarva, se parea ca toti erau nemultumiti. Observa cativa elevi citind ceva, pe un perete. Se inghesui si ea sa citeasca cateva randuri. Cuvantul "curatenie" ii sari mai intai in ochi. Reusi sa citeasca anuntul, mai privi o data incaperea si realiza ca aceasta chiar arata ca si cum era folosita de Lordul Smoala pe post de veceu.
"BRB!" rosti Kim, iar toti viperinii din camera se intoarse spre ea.
Fata iesi pe usa cu un zambet larg, in timp ce ceilalti schimbau priviri mirate. Se auzi un "Au!", dupa care vocea lui Kim rasuna infundat:
"Sunt bine!!"
Fata aparu in prag cu 23415 de maturi si solutii de curatat smoala.
"Ce e?! Doar n-o sa-l lasati pe Smolly sa isi faca nevoile in Camera noastra de Zi!" mai zise Kim, afisand un zambet larg, in timp ce colegii ei o priveau intrebator.
MP3-ul prafuit de pe semineu prinse viata cand Kim puse o melodie numai buna de streptease. Imparti maturile si solutiile de desmolit elevilor care erau deacord sa faca curatenie, apoi se apuca de dansat cu un stergator de geamuri, stergand podeaua.
"Nu se poate! BISCUITI!! :x" se minuna Kim cand observa ca niste biscuiti vechi de doi ani stateau apetisant de delicios pe o masa.

Ooc: Hahalino Jr., nu te supara ca am scris ca si cum cred ca ai fi scris tu. :-" Daca te superi nu primesti biscuiti [-x
Sus In jos
Roland Delaney
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 23/05/2009
Numar mesaje : 280
Reputatie : 10

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Lun Iun 22, 2009 11:37 pm

Din nefericire pentru casa lor, numarul de elevi era foarte mic. Roland nu avea nimic altceva mai bun de facut, le lua la toti maturile si solutiile de curatat, le stranse pe toate in brate si sari cu ele cu tot in semineu.

Toti colegi lui se uitara la el socati, cine e nebunul, ce a facut cu toate solutiile de curata, cine a indraznit sa faca asa ceva.........NU era deloc nebun, solutiile alea ar fi facut in asa fel incat sa ia cateva ore bune, metoda lui era mult mai simpla, era un fum negru care se intindea in toata zona lor, in toat camera secreta a viperinilor si pana si in dormitoare. Fumul, intradevar, se raspandise da' nu facea nimic, absolut nimic. Cel putin nu pana in momentul in care devenise de aceeasi culoare cu losutia de curatat, un albastru transparent, apoi deveni mov. Era o versiune super puternica a solutiei.

In 5 minute toata zona numita camera de zi a viperinilor, situata intr-o pivnita saracacioasa, devenise curata ca lacrima...........Nu mai era nimic de facut acum, praf nu era, smoala nu afecta podelele, totul era imposibil de murdarit.

Daca tot pot face alchimie si am citit in mintile voastre ca trebuie facut curat, m-am gandit sa mai imi pun la lucru puterile alchimice, nu le-am mai folosit de peste 700 de ani, si inca mai sunt bun la asta in mod straniu. Uimitor de ciudat si stupid in acelasi timp???
Sus In jos
Kim Ryan
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 07/02/2009
Numar mesaje : 239
Varsta : 22
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Mier Aug 12, 2009 11:43 am

Ooc: Ultimul post 23 iunie? OMG Pai se poate asa ceva? Straight face

Bic:
Kim merse langa Roland, il studie din cap pana-n picioare uitandu-se urat la el, apoi zambi satisfacuta.
"Stii, esti tare!" il lua frateste de dupa gat si-i dadu o castana.
Fata se indeparta intr-un colt mai liber al camerei si continua sa danseze pe langa melodie. Cand melodia se termina si incepu una de discoteca, pe Kim o trasni o idee, dupa parerea ei geniala.
"Hey, toata lumea! Daca tot e deja curat pe-aici, ce-ar fi sa transformam aceasta zi de curatenie intr-o zi de party?" zambi ea larg.
Toti viperinii se uitau stramb la ea pentru cateva secunde, apoi au inceput sa strige "O, da!" sau "Super!" sau "Perfect!" sau "Buna idee!" sau "Hai sa-l chemam pe Smolly!" sau... "Smolly?! Aici? Nu! Nu mai fac curat a doua oara!". Kim se grabi spre MP3, il puse intr-un loc din care nu putea fi daramat asa usor si dadu muzica la maxim. Stinse toate becurile si lasa o singura sursa de lumina - semineul. Incepu sa danseze si ea de data asta pe muzica, pana cand se auzi in beep dinspre MP3.
"Shit! Baterie descarcata. Straight face"
Melodia se opri, se auzi cum aparatul vibreaza de doua ori, iar MP3-ul muri. La figurat vorbind. Kim o lua la fuga pana in dormitorul fetelor, cotrobai cateva secunde prin sertarul de la noptiera si scoase o chestie neagra cu un cablu atarnand de ea. Reveni in camera de zi, introduse incarcatorul in priza, iar celalalt capat il atasa la MP3. Acesta prinse viata [la figurat vorbind], iar o alta melodie incepu sa raspune in camera de zi. Kimuka se aseza pe un fotoliu si ii privi pe ceilalti cum danseaza.
Sus In jos
Roland Delaney
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 23/05/2009
Numar mesaje : 280
Reputatie : 10

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Joi Aug 13, 2009 2:06 am

Se uita la chim oarecum furios cand ii fusese arsa acea castana si injura in barba dar stia ca nu o facuse cu rautate, era o dovada de afectiune, ciudata insa afectiune. Nu era cel mai util personaj de acolo insa vroia sa le arate ceva asa ca ii ruga pe toti sa faca putin loc in centrul camerei si sa-i dea cateva clipe de ragaz sa le arate ceva special ce numai el putea face. Se duse catre Kim si lua mp3-ul si il transforma rapid intr-un laptop apoi intra pe unul din siturile lui si descarca niste muzica, cateva melodii care ii placeau lui si pe care putea dansa k-groove. Era stilul lui special de lupta bazat pe muzica. Porni o melodie si sari prin aer in mijlocul camerei renuntand la haina si scoase sabiile incepand sa le miste pe langa sine in ritmul melodiei. Se luminara la fiecare impuls al melodiei, la fiecare bas puternic, la fiecare vibratie a corzilor chitari electrice. SI dansa asa pana se termina melodia dupa care reveni la cele de pe MP3-ul Kimukai.

Se duse langa Kim si isi facu un scaun de piatra din podea. Se aseza calm si intorcandu-si privirea catre Kim rosti cu nonsalanta si relax major :

Nu e cel mai genial stil de dans insa ce parere ai.

Dupa ce termina de vorbit isi scoase o tigara si si-o aprinsa punand scrumul intr-o gaura speciala din scaun. Scrumul urma sa fie inglobat in pietrele din pavaj in cele din urma.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Camera de Zi (RPG)   Astazi la 10:50 am

Sus In jos

Camera de Zi (RPG)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog