Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Personajul preferat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Stefanie A. Frauke
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 31/10/2008
Numar mesaje : 164
Varsta : 36
Warning : 0%
Casa : Adult
Reputatie : 1
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Dum Noi 02, 2008 5:49 am

Personajul meu preferat este, cu siguranta, Cedric Diggory. Am plans foarte foarte mult cand a murit, cand vad poze cu el sau cand citesc un pasaj despre el. Cred ca J.K. i-ar fi putut da mai multe replici, avand in vedere ca a fost asa bun. Oricum, a avut o moarte foarte frumoasa. A murit invingator.

Apoi, tot masculin, este Severus Snape. Oh, Mi-a placut mai ales prin puterea lui. Nu oricine ar putea sa isi lase viata in spate pentru a proteja un simplu copilas, un simplu copilas ce era fiul celui mai mare rival al lui. Si oricum, merita sa fie in inimile tuturor fanilor datorita iubiri ce i-o purta lui Lily, o iubire ce a reusit sa o duca singur toata viata. Apoi, nimeni nu ar putea sa treaca asa usor de partea Magiei Negrei pe partea celor buni, ramanand in viata, si plus, si spion. As mai putea zice foarte multe despre el, insa termin aici 8->

De sex feminin ar fi Cho Chang, deoarece m-am atasat de ea inca dinainte de a citi cartile. Imi place prin felul ei de a fi.. Nu sunt chiar cea mai mare fana, insa banuiesc ca trebuia sa scriu si eu un personaj feminin. Nu prea imi plac fetele [chiar daca lui Raiz i-am zis altceva rofl ] din Hp.. Toate sunt frumoase prin felul lor de a fi, insa nu am una preferata.

Edit:
Ah! Cum am putut uita de iubitul meu? Dobby e un personaj minunat, poate printre primi 5 cei mai buni la inima. A murit pentru Harry Potter si cred ca ar putea fi pus cel mai bun prieten al lui.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Harry Stiker
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 07/11/2008
Numar mesaje : 107
Varsta : 22
Casa : Nesortat
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mar Noi 11, 2008 2:08 am

Mie imi place Harry si Ron
De ce?
Pentru ca cei mai buni prieteni imi spun Harry (referinduse la Haryy Potter)
Eu le spun Hermione si Ron (sunt 2 (o fata si un baiat ))
Dar daca stau bine sa ma gandesc toti sunt draguti penru ca fac parte din Seriile HP si imi plac Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://cooo0oool-boy.hi5.com
Ginny McGonagall
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 07/02/2008
Numar mesaje : 64
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mar Noi 11, 2008 8:13 am

Mie imi place,dintre cei trei de Hermione.E desteapta si se pricepe sa faca vraji.
Dintre profesori de McGonagall si de Dumbledore.
Sus In jos
Edward Kiranov
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 16/10/2008
Numar mesaje : 40
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mar Noi 11, 2008 8:39 am

Absolut Sprout
Probabil si Septima Vector ((ma amuza faptul ca le da multe teme elevilor Very Happy )
Cum sa uit de pitic:) Toti de la Gringotts,in special cei care fac pe furiosii Laughing
Sus In jos
Eva Milly Swan
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 22/10/2008
Numar mesaje : 43
Reputatie : 2
Galeoni : 67

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mier Noi 12, 2008 8:19 am

Personajul preferat este Hermione intodeauna gaseste o solutie de scapare si ma aseman putin cu ea.
Iar personaj masculin Harry e cel mai dragut insa ma enerveaza faptul ca mereu vrea sa o faca pe eroul si nu gandeste logic.
Si desigur micutul Dobby un adorabil I love you
Sus In jos
Elizabeth Swann
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 24/10/2008
Numar mesaje : 125
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Vin Noi 14, 2008 5:54 am

Personajul meu preferat ... imi plac o gramada, dar in special Harry I love you. Si Draco, bine-inteles. Amandoi sunt asa de dulci si de curajosi ... mai ales ca Draco e la vipi si e un "bad-boy". Dintre fete imi place Hermione. E frumoasa si desteapta. Pachetul complet :)
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Vin Noi 14, 2008 8:13 am

Deci personajele mele preferate sunt acum Ginny [ logik I love you ] , Voldie , Bella , Luna.. noah si Fred & George:)) ah da si Dobbie I love you si Hedwig I love you si Snape.. si Draco.. si atat:)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 31/08/2007
Numar mesaje : 1432
Casa : Cercetasi
Reputatie : 137
Galeoni : 74

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mar Aug 04, 2009 11:56 pm

Personajul preferat e..Ron :x apoi Luna,Fred si George [sunt prea amuzanti]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.picaj.tumblr.com
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Varsta : 23
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mier Oct 21, 2009 8:25 pm

Imi place de Hermione si de Tonks I love you I love you
Tonks era mereu amuzanta Very Happy

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]

Ultima editare efectuata de catre Bellatrix Cullen in Lun Feb 01, 2010 11:42 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Rachel von Precieux
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/08/2009
Numar mesaje : 353
Stare Relatie : singura
Reputatie : 90

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mier Oct 21, 2009 8:30 pm

Well....cred ca imi place de Hermione,apoi de Fred George si Ron-ac parte din aceeasi familie -sunt amuzanti.....si imi place si de Tonks pentru ca poate sa-si schimbe de fiecare data cand vrea infatisarea.
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mier Oct 21, 2009 8:33 pm

Pai..mie imi plac Ron, Draco..Hermione si Tonks..Si putin de Bellatrix. Smile Cat despre animale imi place Hedwig..I love you

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
*Hermione*
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 03/03/2009
Numar mesaje : 42
Casa : Ochi-de-Soim

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Lun Feb 01, 2010 11:37 pm

Personajele mele preferate sunt Hermione si Fred.
Sus In jos
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mar Feb 02, 2010 12:26 am

Personajele mele favorite sunt...De fapt, am sa incep gen top si am sa zic ceva despre ele.

PERSONAJE FEMININE(Sunt fata cred ca e normal Laughing )
1. Hermione Granger. Intotdeauna mi-a placut pentru intelepciunea ei, desi era o fata din Incuiati, era si o prietena adevarata si o mare sustinatoare a spiridusilor(mai ales cand toti erau impotriva lor) Deci e o fata foarte curajoasa si isteata lucru care mi-a placut cel mai mult la ea.
2. Ginny Weasley. (Mai mult ca sa am ce pune Laughing ) Deci mi-a placut Ginny pentru dragostea ei catre Harry. Am impresia ca fusese indragostita de el chiar inainte de a-l cunoaste, cand Harry a fost in primul an.
3. Luna Lovegood. Deci cel mai mult mi-a placut la Luna, animalele alea pe care le zicea ca le-a prins tatal ei. Laughing

PERSONAJE MASCULINE
1. Daca e sa o luam ca personaj cred ca Harry Potter. Nu neaparat pentru ca era personajul principal dar si pentru felul in care l-a facut Rowling. Era un prieten devotat un adevarat prieten, un adevarat cercetas, caci era curajos, foarte curajos, si isi dadea repede seama la unele lucruri.(De exemplu cand Hermione a fost impietrita, a gasit repede raspunsurile si fara ea) Nu i-a fost niciodata teama sa infrunte pericolul, lucru care mi-a placut mult.
2. Ron Weasley. Ron se afla pe locul II caci el a fost de multe ori aproape de Harry(chiar daca avea toanele lui) si incerca sa il ajute in orice situatie. Mi-a placut si momentul ala, cand a vrut sa salveze spiridusii, dar a facut-o mai mult pentru Hermione.
3.Albus Dumbledore. Un adevarat director, un adevarat om, un adevarat prieten s.a.m.d. Dumbledore i-a iubit nespus de mult pe cei din jurul lui si a avunt incredere in majoritatea. In Hagrid cand lumea il acuza, dar deasemnea si in Severus Snape. Deci Dumbledore a fost un om intelept, foarte intelept si aproape ca putea ghici totul dinainte. A fost un om extraordinar care poseda o uimitoare ironie fina.
4. Sirius Black. Pentru ca era un nas excelent pentru Harry, desi a trecut multa vreme ca sa se descopere, ce om devotat era si ce prieten grozav ii fusese lui James.
5. Remus Lupin. Mi-a placut cel mai mult ca profesor cum era. Si avea si el o precautie necesara. A fost alaturi de prietenii lui, mai ales cand au fodst alaturi de el atunci cand au aflat ca e varcolac.
6. Severus Snape. Chiar si Severus Snape merita sa stea in acest top. Din ce cauza? Dragostea lui pentru Lily, o dragoste puternica care a trecut peste toate. Si din cauza acesteia l-a iubit pe Harry. L-a iubit ca pe copilul lui desi era copilul celui mai mare dusman al sau. Mi-a placut cum a putut sa ascunda cu atata precizie viata lui dar si faptul ca este un spion dublu. Era de partea binelui desi parea de partea raului. Si inca ma uimeste cum de a reusit sa il apere pe Draco fara sa fie ucis. Deci, e un om extraordinar.

ALTE FIINTE MAGICE
1.Deci normal, e vorba despre micul Dobby cel care a avut un rol impresionant in volumul II si care dupa parerea lui i-a ramas vesnic dator lui Harry, pentru eliberarea lui. Era un spiridus "de cartier", stia cum sa isi traiaasca viata din plin si l-a iubit pe Harry foarte mult, dar sipe ceilaltiin aproape egala masura. Dobby este singurul "animal" ca sa zic asa, care merita cu adevarat sa fie mentionat. Caci Hedwig sau spiridusii de la banca, erau mai mult "personaje episodice". Doar Hedwig aparea mai des, dar era "de forma" ca sa zic asa.
Sus In jos
AdelinaEvansPotter
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 28/12/2009
Numar mesaje : 35
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Dum Feb 28, 2010 1:50 am

Hermione nu rea imi place dar nici detesta
Ginny o Detest
Gemenii Weasley ii ADOR
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mar Apr 20, 2010 12:10 am

Pot afirma cu certitudine ca Harry si Cedric au fost preferatii mei. Harry nu neaparat pentru ca e personaj principal, dar toata lupta pe care a purtat'o el a fost un lucru incredibil. De asemenea mai e si Dobby, alaturi de gemenii Weasley si Ginny. Si acestia m'au incantat.
Ron si Hermione sunt ok, doar ca Ron e cam banal, iar Hermione-omg, numai sa invete stie fata asta Laughing

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Helena Daphne Lee
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 30/04/2010
Numar mesaje : 3660
Varsta : 24
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 446
Galeoni : 241
Animal : Motan negru - Salem
Functii : Vanzatoare "Robe si pelerine pentru toate ocaziile"

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Sam Mai 01, 2010 1:01 am

Trio-ul = Harry , Ron , Hermione , imi plac in aceeasi masura Very Happy
Si imi mai place de Sirius , Ginny si Lunatica Luna Lovegood Laughing I love you
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/05/2010
Numar mesaje : 1780
Stare Relatie : Married to Isabella River.
Reputatie : 539
Galeoni : 850
Animal : Labrador Retriever Auriu - Rusty
Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Dum Mai 09, 2010 4:21 am

Hermione Granger I love you dupa as zice Ginny, Harry, Ron si restul Very Happy

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myworld.forumer.ro
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 29/01/2010
Numar mesaje : 981
Reputatie : 62
Galeoni : 45
Functii : Profesor "Potiuni"

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Dum Mai 09, 2010 6:18 am

Ca personaj imi place cel mai mult Hermione Granger...nush, dar mi se pare ca e cea mai tare...
Singurul defect este ca e prea.. inteligenta Laughing , dar in rest e loiala, prietenoasa, desteapta, curajoasa, dragutza, indrazneata etc...
Apoi cred ca ar veni Harry Potter, desi in ultimele carti m-a cam enervat pentru ca isi plangea tot timpul de mila si ii indeparta pe ceilalti...
Dar cred ca inainte Harry ar veni gemenii Weasley...Sunt cei mai tari Rock On...bineinteles, dupa Hermione
Ei faceau glume chiar si cand George nu avea o ureche, sau cand se lupta cu Voldemort...Ei erau cei care ii scoteau pe ceilalti din starea aia de jale cand dadeau de greu...
In rest...si Draco mi-a placut, insa de abia in anul 6 si 7 cand si-a dat seama ca el nu era rau la suflet... Very Happy
Sus In jos
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Dum Mai 09, 2010 7:07 am

Hermione Granger...eu mi-as dori sa fiu la fel ca ea..."Loiala, prietenoasa, desteapta, curajoasa, draguta, indrazneata" (Bell Evans- mai sus) Dar nu sunt. Si ma resemnez sa o admir. Dupa...cred ca vin gemenii, din aceleasi motive ca si Bell, iar apoi vine Ginny. Harry parca s-a cam tampit Laughing
Sus In jos
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 17
Reputatie : 27

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Dum Mai 09, 2010 7:39 am

Ginny! I love you:X:X:X
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 11/05/2010
Numar mesaje : 284
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 43
Galeoni : 29
Animal : Pisica "Albastra de Rusia"-Yura; Lup - Fenrir.

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mier Mai 12, 2010 4:34 am

Preferatii mei sunt...sincer...Ginny, Sirius si Dumbledore(cam dus batranelu' dar asta imi place al el). Oh, yeah, si fratii Weasley > :)

Ultima editare efectuata de catre Samantha Hawkins in Mar Mai 18, 2010 8:25 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://flower-in-desert.blogspot.com/
Sophia Mason
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/05/2010
Numar mesaje : 872
Reputatie : 37

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Joi Mai 13, 2010 2:37 am

personajele mele preferate? nu stiu sa ma gandesc..... cred ca Luna si gemenii
Sus In jos
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 29/01/2010
Numar mesaje : 981
Reputatie : 62
Galeoni : 45
Functii : Profesor "Potiuni"

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Joi Mai 13, 2010 2:54 am

June...cred ca m-ai cam incurcat pe mine cu Bell
Adica eu am zis alea nu ea...Ea a zis ca-i place de Cedric si de Harry Laughing
Oricum...nu conteaza, dar data viitoare uita-te la primul nume rofl
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Joi Mai 13, 2010 3:08 am

Rose Evans a scris:
June...cred ca m-ai cam incurcat pe mine cu Bell
Adica eu am zis alea nu ea...Ea a zis ca-i place de Cedric si de Harry Laughing
Oricum...nu conteaza, dar data viitoare uita-te la primul nume rofl

Prefer Bell Evans, nu Rose Laughing

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 17
Reputatie : 27

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Mier Iun 16, 2010 1:21 am

Ginny normal o ador, o iubesc, o venerez(aici am cam exagerat nu?)
In orice caz imi place si de Hermy dar nu se compara cu Ginny I love you
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Astazi la 7:22 am

Sus In jos

Personajul preferat
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog