Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Forumul va REVENI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Forumul va REVENI   Mier Mar 16, 2011 11:43 am

Okey deci, Kennya, mamica voastra, s-a simtit prost ca iar va mintim :)) Ma rog. Adevarul e ca nu va mintim, doar nu am spus tot adevarul. Forumul acesta s-a inchis momentam pentru ca ne mutam. Adica da, ne mutam. Pe un host. Propriu. No more Forumotion :)). YAY! Ei si de vreo 4-5 zile muncesc sa transfer toate topicurile cu posturile de aici dincolo. Si fiind vreo 120,000 dureaza f mult. Ma rog, adevarul e ca mai mult a durat pana am creat scriptul care le ia automat, dar fiind atat de multe se incarca foarte greu. Spre exemplu cand am mutat Gamers Arena care este forumul cu cele mai multe posturi(~29,000), a durat in jur de o ora jumatate. Doamne ajuta ca am reusit sa fac scriptul sa mearga. Ca pana azi totul a mers bine, si azi cand sa-l pun in functiune au aparut foarte multe probleme.

A trebuit sa inchidem forumul pentru ca eu sa pot efectua operatiunea de mutare corespunzator si pentru a impiedica creearea de topicuri/postarea de mesaje si inregistrarile de useri. Ca mno, nu putem avea doua forumuri in paralel. Va fi acelasi forum, o va lua de unde l-am lasat pe asta. Adica vor fi aceleasi topicuri/mesaje/utilizatori etc. Utilizatorii i-am mutat deja de duminica. Ma rog, informatiile esentiale. Detaliile gen avatar, semnatura si alte campuri nesemnificative urmeaza sa le transfer dupa ce termin cu posturile.

Sper sa termin transferul in jurul zilei de maine. Dupa asta mai am de restabilit niste permisiuni, creat grupurile, titlurile si alte detalii. De asemenea, trebuie sa transfer si tema, care la fel ca si transferul s-ar putea sa dureze ceva timp gen (estimez si sper eu) in jur de o zi doua. Dupa asta, trebuie sa modific sortarea in asa fel incat sa fie automata (adica, atunci cand apesi sortare, te-a sortat direct, nu tre sa te mai adaug eu si sa astepti 10 ani). Dupa ce fac astea si ma asigur ca totul e in regula dau drumul la forum. O sa anunt pe forumul asta restul detaliilor. Dau drumul la forum, insa cateva functii vor fi blocate, deoarece va urma sa le updatez. Ceea ce intentionez sa fac e macar sistemul de punctaj la Cupa Caselor sa il modific intr-un anumit fel, angajarile si magazinele eventual. Adica sa fac o pagina separata cu slujbele de acolo si apesi doar pe un buton si te-ai angajat deja. Ar fi mult mai simplu. De asemenea, ma gandeam ca magazinele sa le fac si pe alea automate cum am vorbit mai de mult. Adica cei care sunt angajati acolo sa nu trebuiasca sa faca chestii stupide, ci doar gen sa adauge marfa si preturi, sau asa ceva. Alte chestii, vom stabili in conferinta imediiat urmatoare mutarii si restabilirii oridinii si pacii pe forum :))

Tin sa va atentionez ca in momentul in care ne vom muta, parolele voastre vor fi resetate. Pot sa va transfer emailuri nume chestii de genul dar parolele din pacate nu. Astfel, cand vom da drumul la forum va trebui sa folositi optiunea Forget Password (Recover Password/Lost Password sau cum naiba o fi) pentru a va genera automat o parola noua cu care sa va puteti loga pe contul de pe forumul nou.

In esenta nu se va schimba forumul, doar ca ne mutam pe host propriu oameni buni :X:X Alta performanta, alte posibilitati la care visam de atata timp, si nu o sa mai avem probleme cu tampitii astia de la Forumotion. Eh, datorita lor existam, dar totusi, prea m-au disperat in ultima vreme. De fapt, de asta am si decis sa ne mutam. Am hotarat cu Adriana ca asa ceva nu se mai poate deja, ne-am dat seama ca va fi extrordinar de mult de munca, si pana acum s-a vazut, alte responsabilitati, o sa avem de platit domeniul si hostul de acum, dar merita ! Sper sa reusim sa ducem chestia asta pana la capat.

Daca vreti sa-mi spuneti ceva sau sa ma intrebati ceva folositi optiunea PM, inca se poate folosi ^_^ !

Adriana si Alex va iubesc >:D<

Ne scuzati pentru neplacerile cauzate si pentru ca am tinut treaba "secreta" dar doream sa fie o surpriza. Am decis pana la urma sa va spune si voua ca sa nu riscam pierderea membrilor nostri fideli.

O seara buna xD

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info

Forumul va REVENI
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: DarkMark RPG :: Panoul cu Anunturi-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro