Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Back to the memories

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Back to the memories   Dum Mar 13, 2011 3:40 am

Era al doilea an in care paseam in Hogwarts ca Adulta,ca profesoara mai exact,ci nu ca eleva. Mi se parea destul de ciudata aceasta situatie,dar imi era si greu. Imi era dor de vechiile locuri,de amintirile pe care mi le-am creat de-a lungul timpului alaturi de niste persoane absolut minunate,importante din Hogwarts- si anume prietenii mei. Si anul acesta mi-am propus sa nu Dispar si sa Apar pur si simplu in fata maretului castel,ci sa merg cu trenul de unde a inceput totul, cu Expresul de Hogwarts,de neinlocuit. Nu in compartimentul profesorilor,ci in compartimentul in care aproape in fiecare an am pasit marunt,timida,asteptand ca cineva sa se aseze acolo. Cand am observat Expresul Rosu care avea sa ma duca din nou pe taramul Hogwartsului,unde am trecut prin atat de multe , unde mi-am facut prieteni,dusmani,unde eram pe cale sa imi pierd viata,dar si unde am salvat alte vieti. Totul revenea in mintea mea de parca as derula un film vechi,dar care nu mai are pereche,cel putin pentru mine. Acum nu mai aveam acele bagaje pline cu cartile pentru orele pe care le frecventam,ci doar romanele mele preferate si cartile pentru ora la care eu predam- Previziuni despre Viitor,acum nu mai aveam roba de la Ochi-de-Soim,ci una simpla,neagra , specifica profesorilor. Dar totusi : aveam ceva ce nu se va schimba niciodata,sper: prietenii mei pe care mi i-am facut in acei sapte ani minunat petrecuti la scoala de vrajitorie,am acele amintiri care vor ramane intiparite in mintea mea,dar mai ales in sufletul meu.

Am pasit in Expres la fel de timida,ca in primul an. Acum melancolia mi se asternu din nou,la fel ca prima data cand m-am aflat in tren,la fel ca a doua oara,la fel ca... mereu. Toata vara m-am gandit cum va fi sa ma aflu din nou aici,observand cum pe coridoare elevii se indreapta spre compartimentele lor... Si,iata! Compartimentul in care am socializat pentru prima data de cand sunt eleva acolo . Un suras sincer mi se contura pe buze ,apoi m-am asezat in locul de langa fereastra punand-o pe Sabri pe genunchiul meu si privind cum afara totul se schimba,peisajul... deci plecasem! Ne indreptam catre Hogwarts.

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 23/12/2010
Numar mesaje : 1157
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Singură.Singurică.
Reputatie : 305
Galeoni : 19
Animal : Leopard de Zapada-Akasha

MesajSubiect: Re: Back to the memories   Lun Mar 14, 2011 8:15 am

• Am pasit vesela in Expresul Hogwarts amintindu-mi de atatea clipe minunate si de atatia ani in care statusem in aceste mici copartimente care fiecare tineau sute de amintiri placute ale oricarui copii scocializand cu multi elevi ai scolii in care invatasem si care imi devenisera foarte buni prieteni.Am tras nervoasa bagajele din spatele meu vazand cat de grele puteau fi.Am deschis un copartiemt care imi veni la mana negandindu-ma daca aceea persoana sigur voia sa isi piarda o zi intreaga cu gura mea si plictiseala mea cea de toate zilele.I-am cerut scuze imediat cand am vazut-o pe Rosalie in copartiment.Eram uimita sa o vad aici printre ceilalti copii fara sa stea alaturi de ceilalti profesorii.Rose se aseza inapoi aranjandu-si cateva dintre bagajele sale care erau mai putine decat ale mele.Care erau mai multe decat al tuturor elevilor de la Hogwarts.Intotdeauna gaseam un lucru inutil care mie mi se parea foarte interesant.

"-Buna Rose ce faci aici."am murmurat eu punandu-mi bagajele intr-un colt.
    "-Hei Tamara."spuse aceasta imbratisandu-ma strans.
    "-Voiam sa imi aduc aminte de vremurile cand eram eu eleva."spuse Rosalie zambindu-mi.
    "-Atunci ma bucur ca am intrat eu aici."i-am raspuns eu vesela.

ooc:sper ca nu te-ai suparat ca am continuat eu.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.youtube.com/watch?v=PJGpsL_XYQI

Back to the memories
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti blogul tau gratuit