Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

New, new, new. Everything is new.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 19/02/2011
Numar mesaje : 819
Varsta : 23
Warning : 0%
Casa : Ochi-de-Soim
Stare Relatie : Singura.
Reputatie : 38
Galeoni : 44
Animal : Pisica Persana-Buky

MesajSubiect: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 1:42 am

Bella isi facea griji ca nu va gasi niciun compartiment liber sau ca, daca va avea norocul de a gasi un loc liber, nu va fi agreata de cei din jur. Niciodata nu avuse probleme cu prietenii, insa acum era diferit.
Acum era la Hogwarts. Acum ea isi traia visul.
Trecuse pe langa mii de compartimente, toate fiind pline, ocupate de elevi din aceeasi casa.
"Trebuia sa vin mai devreme" spuse ea, amintindu-si cat de mult a durat sa se desparta de parinti si de sora sa mai mare care, pana atunci, ii fusese cea mai buna prietena.
Aproape se termina coridorul si niciun loc nu era liber.
Mai avea unul...doar unul...
Se uita inauntru. Nimeni.
Intra timida, se aseza, isi scoase castile si MP3-ul si incepu sa asculte diverse melodii care ii placeau.

"Everynight in my dreams...I see you...I feel you..."
Vazuse filmul Titanic de mii de ori si soundtrack`ul sau il ascultase de mult mai multe ori, insa niciodata nu se va putea satura de ele. Sau, cel putin, asta credea ea.
Usa compartimentului se deschise, insa Belle era in vraja cantecului si nu auzi.

Ultima editare efectuata de catre Bella Guntest in Sam Feb 19, 2011 4:41 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 23/12/2010
Numar mesaje : 1157
Varsta : 24
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Singură.Singurică.
Reputatie : 305
Galeoni : 19
Animal : Leopard de Zapada-Akasha

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 1:58 am

• Era din nou ziua in care trebuia sa intru in expresul Hogwarts,mii de amintiri imi invadau mintea,ma vedeam pe mine intrand pentru prima oara aici stand intr-un compartiment incercand sa imi fac prietenii.Si chiar asa se si intampla am luat baghajul in mana carandu-l pana in fata unei usii.Am deschis-o usor privind fata care avea ochii inchisi ascultand muzica la MP3.Aveam si eu asa ceva in Lumea Incuiatilor era foarte folositor cand te plictiseai.

"-Buna!"am murmurat,facandu-i cu mana.
    "-Eu sunt Tamara."am zambit.

Parea sa fie in primul an la cat de mica era si cum se uita dezorientata in jurul sau.Imi adusem aminte ca si eu faceam la fel cand o intalnisem pe Ema pentru prima oara.Imi povestea cum era la Hogwarts si de bufnita sa,erau cele mai frumoase amintiri ale mele.Si ma bucuram ca acuma aveam si eu aceasta sansa sa ajut o fata in primul an.

ooc:sper ca nu e nici o problema ca am continuat eu.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.youtube.com/watch?v=PJGpsL_XYQI
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 03/10/2010
Numar mesaje : 1156
Stare Relatie : with Daniel
Reputatie : 243
Galeoni : 222
Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless
Functii : Vanzatoare "La Trei Maturi"

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 3:38 am

Rucsacul mi se prinsese in usa dintre vagoane. Era dificil sa umbli de colo pana colo, cautand o minge blanoasa si muscatoare.
" - Haide... Unde esti?" intrebam singura.
M-am oprit cu vorbitul cand o eleva imi arunca o privire ciudata. Pot paria ca se gandise la varianta ca sunt nebuna.
Micul leopard, se strecura pe langa picioarele mele. Crescuse suficient ca sa-l ot observa, dar tot era mai rapid de cat mine. Intra in cel mai apropiat compartiment, iar eu am navalit pe usa dupa el.
" - Aha!" am icnit victorioasa cand l-am luat in brate.
Un ras delicat mi-a atras atentia ca nu eram singura. Tamara imi zambi.
" - Buna!" am imbratisat-o, apoi m-am uitat spre noua eleva. " Ema Snow, sefa Ochilor-de-Soim" i-am zambit, intinzandu-i mana dreapta, in timp ce-l tineam pe Toothless mai bine.
" - Va suparati daca stau cu voi?"

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 4:50 am

- Nu, a zambit Bella.
Fata numita Ema lua loc langa Tamara.
"Ieei, nu sunt singura" isi spuse fericita in sinea sa Bella.
Vazand cele doua fete de la case diferite, Bella se simtea intr-un taram magic, iar ea era granita dintre doi dusmani.
Nu stia de unde ii veneau toate ideile astea.
Adica cele doua erau clar prietene.
Probabil se gandea la ce casa va intra. Mereu si-a dorit sa intre la Ochi-de-Soim, dar nu vrea sa isi faca iluzii, pentru ca daca Jobenul o va repartiza la alta casa, visele ei i se vor destrama.
Sora Bellei ii spunea adesea ca va intra la Cercetasi, pentru ca si ea a fost acolo, si mama lor a fost acolo. Tatal lor a fost la Viperini, desi acum este un om chiar corect, Bella nu stie de ce l-a repartizat acolo.
Probabil a fost o greseala, sau cine stie?
Bellei dintotdeauna i-au placut culorile casei "Ochi-de-Soim", mereu i-au placut soimii, mereu i-a placut tot ce tine de aceasta casa.
Ar fi un vis implinit daca ar intra la Ochi-de-Soim.

Bella gandea, dar una dintre fete ii oprise sirul gandurilor.

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 8:30 pm

ooc: sper sa nu va suparati ca am intrat si eu

Devenea deja plictisitor. Se plimba pe coridoarele trenului, incercand sa gaseasca un compartiment mai liber. Peste tot doar boboci singuri si inspaimantati, sau mai rau - viperini pusi pe glume. Macar era ferita de capcanele lor. Ar fi fost chiar foarte incantata daca ar fi avut de scazut niste puncte, chiar de cand ar fi ajuns la castel. Prea multe vise.

Vazu un loc mai liber, cu doar trei persoane; pe doua din ele le stia din anii anteriori la Hogwarts. Ema Snow - Sefa de casa de la ODS si Tamy - astropufa care stia sa cante la chitara. Adora lucrul asta, si se ruga in minte sa si'o fi adus si la castel. Deschise incet usa, zambind usor stanjenita.
"-Pot sta cu voi?" intreba ea.

Tamara zambi, incuviintand incet din cap. Ema ii facu din mana, iar necunoscuta isi ridica incet privirile spre ea.
"-Eu sunt Bell Evans - sefa de casa de la Cercetasi" se prezenta ea.
"-Bella Guntest" remarca boboaca, zambind.
"-Incantata" chicoti cercetasa, asezandu'se langa Tamara.
Ewyn scoase un strigat suparat; o scoase din colivie, lasand'o sa stea pe umarul sau. Probabil vroia sa'si intinda aripile si sa zboare; dar nu avea cum sa lase o bufnita libera prin Express.

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 9:08 pm

Pe noua fata o chema Bella Guntest,parea sa fie noua pe aici,dupa cateva minute usa compartimentului se deschise puternic in el intra un leopard de zapada il stiam era Toothles era chiar al Emei care intra dupa acesta prinzandu-l incepand sa il certe cand ma vazu veni catre mine imbratisandu-ma si zambindu-mi.L-am mangaiat usor pe cap pe micutul leopard care mai crescuse cu cativa centimetri de cand nu il mai vazusem si ii facusem cu mana bufnitei.Dupa alte cateva minute in compartiment intra Bell care ne facu cu mana,nu o mai vazusem de foarte mult timp,ma bucuram sa o vad.

"-Buna Ema...Bell."
le-am zambit.
"-Ce mai faceti?"am murmurat imbratisandu-le.
"-Bine."spuse Ema asezandu-se langa boboaca.
"-Si...Bella unde crezi ca vei fi sortata?"am intrebat-o eu pe boboaca.
"-Eu as vrea la Ochi-de-soim."spuse Bella.

Cand am auzit Ochi-de-Soim m-a uitat la Ema care se aseza langa aceasta punandu-l pe Toothles in poala sa incepand sa-l mangaie pe cap.Artemait isi flutura aripile incontinuu in colivia sa in incercarea de a o face pe soimeanca sa o scoata afara.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 19, 2011 9:40 pm

O, Doamne! Se aduna toti sefii de casa aici! Cred ca sunt una dintre cele mai norocoase persoane! remarca Bella.
Bella se uita mai bine la fetele din comartiment. Toate erau asa frumoase!
- Vrea cineva broscute ce ciocolata? intreba Ema.
Bella isi aduse aminte ca nu le suporta si nu le-a suportat niciodata. Nu intelegea ce vede lumea vrajitoreasca la broastele alea raioase scarboase care sar dintr-o parte in alta si tu trebuie sa le mananci.
"Bleach!" gandi Bella.
Se uita cu o fata scarbita la punga de broaste din mana Emei.
- Nu...nu iti plac? intreba sefa de casa a Ochilor-de-Soim.
Bella dadu din cap in semn ca nu.
Toate fetele din comartiment se uitara holbate la ea, iar Bella incepuse sa se simta rusinata.
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 20, 2011 4:49 am

Am ridicat din umeri si mi-am deschis rucsacul. Am scos bomboanele albastrui - aveam cate un pachet de fiecare data cand veneam la Hogwarts. Am pus ambele pungi in asa fel incat fetele sa se poata servi in voie.
Artemait cloncani zgomotos.
" - Imediat, fetito, imediat"
M-am ridicat repede, insotita de protestele stirbului, si am deschis colivia. Art imi arunca o privire infumurata, de parca m-ar fi intrebat ce a durat atat. Iesi gratioasa, umflandu-se in pene. Ciripi voaiesi isi intinse aripile.

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 20, 2011 8:39 pm

Se parea ca Bellei nu prea ii placeau broscutele de ciocolata care sareau,Ema scoase o punga intinzandu-i si intreband-o daca doreste una aceasta intinse mana in fata sa spunand ca le uraste si ca ii se par foarte scarboase.Ema puse punga in rucsacul sau in asa fel in cat sa luam si noi.Am bagat mana in punga scotand o broscuta de ciocolata care topaia in mana mea,am inceput sa chicotesc lovind-o peste cap si dupa mancand-o.Mie imi placea mai mult vanilia dar si ciocolata era buna pentru mine atata timp cat nu mancam foarte multa.
"-Iti va placea la Hogwarts."i-am spus fetei zambind.
"-Abea astept sa ajung."spuse Bella.
"-Bufnita ta?"am intrebat-o eu pe fata uitandu-ma in jurul meu.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 20, 2011 9:09 pm

- Umm...Nu am o bufnita. Am o pisica...Numele ei este Buky. Este baiat, spuse Bella incordata. Este in cusca aceea albastra, spuse aratand spre cusca inofensiva de langa ea.
Pisica era atat de mica, ca si cusca sa, incat nimeni nu o vazu.
Bella deschise usita de plus de la cusca si o scoase pe Buky de-acolo, care dormea adanc.
Zambi.
Astepta sa vada reactiile colegelor de compartiment.
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 20, 2011 9:15 pm

" - Awww! E asa draguta! Dragut" am zambit, privind micutul ghem de blana.
Toothless se legana in bratele mele, incercand sa vada mai de aproape. Isi ridica curios urechile.
" - Se vede ca ai grija de el. Are o blana.... cum era expresia? Lucioasa de atata sanatate?. Am chicotit, fluturand scurt mana. " Intelegi ce vreau sa spun" i-am zambit Bellei. " Pufos mic"
Motanul fetei era atat de simpatic incat ma facu sa ma intreb ce inima nu cucerise inca. Cineva care nu l-a vazut pana acum.

Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 20, 2011 9:27 pm

Bella spuse ca are o pisica pe nume Buky se duse si il scoase din cusca sa punandu-l in poala sa mangaindu-ul usor pe cap.Era asa de micut si dragalas acesta se intinse scotand un mieunat scurt ca al unui pui.Imi placeau asa de mult animalele,imi doream tare mult unul.Ema avea deja o catelusa Ariadne,o bufnita Artemait si un leopard de zapada Toothles.Eu aveam decat o bufnita gri doar atat.Am mangait pisoiul care incepu sa toarca sub atingerea mea.
"-O scumpete de pisica."am spus eu uitandu-ma la Buky.
"-Tu ce ai?"ma intreba Bella.
"-Aaa...am decat o bufnita,Shadow.Dar imi voi lua si eu un leopard de zapada."am zambit.
Abea asteptam sa il primesc deja ma gandisem si la nume,parintii mei fu de acord sa imi cumpar un asa animal.Deja aveam pregatita o cusca jucari locul in care avea sa doarma.Trebuia doar sa astept sa il primesc.Pisoiasul se intinse ridicandu-se si sarind din poala Bellei mergand prin compartiment privind speriat in jurul sau.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Lun Feb 21, 2011 10:30 pm

Gandul Bellei zbura la un leopard de zapada...mereu aceste animale i s-au parut atat de pure!
Mereu le-a admirat, insa niciodata nu si-a dorit unul ca animal de companie. Mereu si-a spus ca cel mai bine se vor simti in habitatul lor natural.
Bineinteles ca sunt si leoparzi care se simt bine langa vrajitori, insa asta depinde de fiecare persoana.
- Cum vrei sa se cheme leopardul de zapada? intreba Belle.
Astepta cu nerabdare raspunsul Tamarei.
Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Mar Feb 22, 2011 6:51 am

Belle ma intreba ce nume doream sa ii pun leopardului meu de zapada pe care aveam sa mi-l cumpere parintii mei,inca nu ma gandisem la un nume dar am incercat sa inventez eu unul cat mai ciudat in minte.Singurul lucru era ca leopardul era fata si trebuia un nume perfect pentru un ea.Doream ca in in acel nume sa existe un K sau S,doream sa fie cat mai ciudat.
“-Cred ca o voi numi Akasha.”am spus zambind.
“-Sper ca nu ti se va parea foarte ciudat numele.”am chicotit.
Am asteptat raspunsul Bellei,parerea sa despre numele pe care tocmai in inventasem in acel moment.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Mar Feb 22, 2011 7:06 am

Tamara ma intrebase daca mi se pare ciudat numele.
Sincer, mi se parea, insa cu cat il repetam mai mult in minte cu atat mi se parea mai normal.
Pana la urma s-a sfarsit ca mie chiar imi place numele.
- Nu, chiar imi place! raspunsem, mandra de mine, sincer.
- Apropo de asta, fetelor, am inceput eu, care vi se pare cel mai ciudat nume auzit?
Imi venise o idee de comunicare...valeleu!
Ehh, macar discutam si noi ceva...
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Mar Feb 22, 2011 6:50 pm

Asta era o intrebare interesanta.
" - Hm... " am gandit cu voce tare. " Cred ca cel mai ciudat nume il are o verisoara de gradul al doilea. O cheama Sidimajelaria. Dar toata lumea ii spune Sid, ceea ce ma trimite cu gandul la un personaj din desenele animate."
Privirea mea s-a intalnit cu a Tamarei pentru o clipa.
" - Akasha este un nume interesant. Si se potriveste cu un leopard de zapada" i-am zambit larg.

Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Mar Feb 22, 2011 10:26 pm

Am zambit.
- Mie cel mai ciudat mi se pare ca sunt numele chineze, am spus. Kikimikytoku
Acum ma strambam, ceea ce le facea pe fete sa rada.
- Tamara? Care e cel mai ciudat nume al tau? am intrebat.
Tamara se gandea.
Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Mier Feb 23, 2011 9:36 pm

Belle ne intreba care este cel mai ciudat nume pe care il auzisem eu,am stat pe ganduri putin in familia mea chiar nu intalnisem cazuri dar imi adusem aminte de o fata,vecina din blocul in care locuiesc eu cu parintii mei in Lumea Incuiatilor.In numele sau avea si 'w' si 'k' chiar imi era greu sa o strig cand eram mai mica asa ca foloseam intruna 'vecinica'.
"-Cel mai ciudat nume....hmm...Kalawasanj."am ras cand am pronuntat numele.
"-Cine si-ar boteza copilul asa?"am ras.
Ma bucuram ca nu eram unul din acele cazuri chiar nu mi-ar fi placut iubeam numele meu 'Tamara',era usor de tinut minte si nu era greu sa il pronunti.Deo bicei animalele primeau nume cat mai trasinte pentru a le face unice,aici nu aveam nicio problema,pentru ca Akasha imi suna ciuadat,dar mergea la un leopard de zapada.
"-Voi ati intlnit vreodata un dementor sau devorator?"de cand stateam cu o viperina si prietenii sai numai la asta ma puteam gandi.Ema facu ochii mari stiam de cineva dar nu cunosteam foarte bine povestea.Nu mai aveam nicio problema cu devoratori de cand imi petreceam toata noaptea cu ei si cu viperina,chiar erau de treaba.Dar dementori ma cam speriau,infatisarea lor...Speram sa nu se supere cele doua ca schimbasem deodata subiectul.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Joi Feb 24, 2011 8:49 am

Ma uitam putin socata la Tamara.
Ce repede a schimbat subiectul!
Am dat din cap incet in semn ca nu.
Cum sa intalnesc asa ceva?
As muri numai daca as vedea unul intr-o poza! [ ei, nici chiar, dar pe-acolo ]
Parca celelalte fete din compartiment disparusera. Acum eram doar eu si Tamara. Oare era inhaitata cu oameni de tipul asta?
Nu, nu, nu are cum. Acum ar trebui sa gandesc logic.
Fata arata de parca ar fi vrut sa isi retraga intrebarea.
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Vin Feb 25, 2011 7:06 am

Am privit o clipa spre geam, incruntand-ma usor.
" - Dementorii sunt creaturi ce se bazeaza pe cine are puterea. Ele nu au stabilitate. Daca esti mai puternic, lupta pentru tine, dar daca nu... Ei bine, esti in mari necazuri."
Am oftat incet, cautand o modalitate de a raspunde mai simplu la cea legata de devoratori. Nu vroiam le pun in pericol.
" - Pot spune ca ultimii mei ani la Hogwarts au fost plini de diferite tangente cu Devoratorii. Si toate numai din cauza unuia..." le-am privit cu ochi tristi. " Daca auziti vreodata de Porrin sau Charles Lestrange... Retrageti-va. Altfel viata voastra va deveni un drum lung si intunecat"

Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 26, 2011 1:48 am

Ma uitam la Ema si...wow.
Nu prea imi cred urechilor ceea ce spune.
Nu am vazut in viata mea un Dementor. Si nici nu imi doresc, ce e adevarat.
Am observat ca castile mele [ conectate la I-pod ] inca sunau langa mine.
Am inchis playlist`ul si am scos castile din I-pod. Buky vroia sa se trezeasca.
Schemaia incet, facand colegele de compartiment sa se uite la el.

Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 26, 2011 3:19 am

Chiar stiam ca Ema se intalnise cu un devorator pe nume Porrin,auzisem de el peste tot dar de Charles nu chiar,de cateva saptamanii stateam in companiia unor devoratori,chiar devenise o obsesie pentru mine,doream sa stiu parerea celorlalti din jurul meu,toti spuneau ca sunt niste creaturi oribile si foarte increzute ca cei de la viperinii dar daca ajungi sa cunosti unu cu adevarat sigur iti va placea sa iti petreci o zi intreaga alaturi de el.Dar aici mai intervenea o problema aceea ca nu toti sunt la fel unii pot fi foarte rai care doresc sa faca rau tuturor altii par rai dar prietenosii la suflet.

"-Asa am sa fac Ema."am spus eu aproband din cap.
"-Belle sper ca nu te-am speriat asa de rau."m-am incruntat.
"-Stiu ca am probleme cu capul."am spus razand.

Doream sa mai inveselesc putin atmosfera si sa schimb subiectul aflasem si parerea celor doua si asta era foarte important pentru mine si m-as ruga de acei prietenii devoratori ai mei sa nu le atace pe ele si pe familiile lor niciodata.Sigur m-ar asculta pentru ca imi sunt prietenii si acestia se ajuta intre ei si ii asculta.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Sam Feb 26, 2011 4:14 am

- Nu, stai linistita! Poate asta te face speciala! am chicotit. Fara suparare, am continuat.
Asa si era. Nu eram foarte suparata. Nu m-a speriat foarte tare, doar mi se paruse ciudat.
Oricum.
Buky incepuse sa alerge prin compartiment.
Ceva o provocase.
- Buky! Buky! Vino aici!
Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 27, 2011 1:59 am

ooc:mai scrie Ema un post dupa Belle si eu il inchei e bine asa?

Buky pisica Belle incepu sa alerge prin compartiment,era un ghem mic de blana asa de dragalas si de sumpic,ma ridicasem de pe bancheta luandu-l in mainii punandu-l in poala mea mangaindu-l usor pe cap,aceasta incepu sa toarca.Buky scoase un mieunat scurt de parca ar fi fost un cascat se intinse putin strangandu-se ca un ghem in poala mea inchizand ochii adormind.Am inceput sa chicotesc luandu-l usor si punandu-l in bratele Bellei.Am privit putin pe geam se lasase deja seara,drumul avea sa se termine in curand incepand un nou an plin de peripetii la Hogwarts.
"-Nu mai e mult pana la scoala."am spus trista.
Atunci Belle si Ema privira pe geam triste ca totul avea sa se termine asa de repede,abea asteptam sa imi intalnesc colegele din Turnul Astropufilor si ceilalti prietenii ai mei de care imi ara asa de dor.
Sus In jos
Belle Marie Snowdrop
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   Dum Feb 27, 2011 3:08 am

OOC: Ok, e bine, dar eu postez se pare inaintea Emei ; ))
Dar, huh, as putea sa il inchei eu? Ar fi primul meu topic incheiat de mine Very Happy

Buky isi facea veacul...pardon. Nu, nu a murit.Dormea in poala mea.
Priveam suparata pe fereastra. Vroiam sa ajung la Hogwarts, insa, in acelasi timp, speram ca momentul acela din compartiment sa nu se mai termine.
Insa iata ca, odata cu venirea serii, momentul se termina.
Eii...poate vor mai fi zile asa frumoase la Hogwarts. Adica...totusi...e Hogwarts!
E visul meu!
De-abia astept sa ajung!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New, new, new. Everything is new.   

Sus In jos

New, new, new. Everything is new.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog