Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Un ultim bilet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Robby Smith
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 14/09/2010
Numar mesaje : 463
Varsta : 20
Warning : 50%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 54
Galeoni : 29
Animal : Yorkshire Terrier-Bobby

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Dum Feb 13, 2011 8:37 pm

Robby intradevar nu auzise toate puterile fetei, dar insa i-a picat fata cand a auzit ca aceasta ar dorii sa fie vampir, iar in acea secunda Robby a ripostat cu un raspuns putin cam neplacut pentru fata .

"-Vrei sa fi vampir ?! Daca vrei asta trebuie sa sti si consecintele si ritulaul !" raspunse Robby nervos pentru ca lui nu-i placea ca toate sentimentele lui erau sporite si ca o sa traiasca pe veci, nu e tocmai ca puterea Emei care te preschimba inapoi in om, ba dinpotriva chiar asa o sa ramai pana cand o sa fi omorat !
"-Da vreau sa fiu un vampir si vreau sa stiu si defectele si calitatile acestora plus ritualul prin care devii unul !"exclama fata increzatoare in alegerea acesteia .

Robby dorea sa-i zica tot ce putea face si ce nu putea face daca nu are inelul, bratara sau colierul "Luminii" cum ii zicea tanarul vampir, dar acestea se gasesc greu si daca ai un inel trebuie fermecat de o vrajitoare pentru a ii da putere nu functioneaza asa usor, in timpul vrajiri inelului, acesta trebuie sa stea in lumina soarelui absorbindu-i energia acestuia.

"-Foarte bine ! Ritualul se face astfel, trebuie sa bea omul sange de vampir, sa moara si dupa aceea sa se hraneasca cu sange uman proaspat, deci sa se hraneasca cu un om de pe strada, calitatile sunt regenerarea, control mintal(poti sa intri si mintea omului nu numai sa-i controlezi gandurile), viteza sporita, levitatie si puteri supraomenesti. Defecte aici par putine dar crede-ma sunt greu de tinut in frau, deci, fara inel te faci cenusa la lumina soarelui, emotile sunt extraordinar de marite, adica acum o iubesti peste o secunda te hranesti cu acea persoana, nu imbatranesti si o sa traiesti o vesnicie, n-o sa faci copii si o sa vezi cand cei dragi vor muri, normal ca tu o sa traiesti pentru totdeauna si o sa vezi tot !" povesti Robby facandu-i cheful Tamarei de a mai fi vampir praf si pulbere .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://italk.forumz.ro
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 03/10/2010
Numar mesaje : 1156
Varsta : 23
Warning : 0%
Casa : Ochi-de-Soim
Stare Relatie : with Daniel
Reputatie : 243
Galeoni : 222
Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless
Functii : Vanzatoare "La Trei Maturi"

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Dum Feb 13, 2011 8:51 pm

" - Calmati-va!" am spus, uitandu-ma ba la unu', ba la altu'.
Emotii inzecite. Asta explica multe.
" - Stai. Ai spus inel" m-am incruntat eu.
Am privit spre mana cercetasului si acolo se afla, intr-adevar, un inel intr-un stil vechi, pe cat de maiestos, pe atat de frumos. Si atat de cunoscut. Nu inelul ca atare, ci modelul. Bratara pe care bunica o tinea ascunsa intr-o cutie.
" - Exista, nu-i asa? Sunt trei" am soptit, privindu-l drept in ochi. Eram sigura ca stie la ce ma refeream. " Te rog, spune-mi ce stii despre bratara din set"

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 23/12/2010
Numar mesaje : 1157
Varsta : 24
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Singură.Singurică.
Reputatie : 305
Galeoni : 19
Animal : Leopard de Zapada-Akasha

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Dum Feb 13, 2011 9:03 pm

Am ascultat toate spusele lui Robby stiam ca mereu va exista si defecte dar nu doream sa omor oamenii sau sa traiesc mii de ani si ce ma facu sa tresar si sa ma ridic de pe jos fu 'adica acum o iubesti peste o secunda te hranesti cu acea persoana' chiar nu mi-as fi dorit sa ma hranesc cu un baiat,doream doar aceea putere de hipnoza sau viteza atata tot.Pana cand Ema spuse ceva de un inel mi-am indreptat privirea catre mana lui Robby chiar purta asa ceva.Nu stiam despre ce tot vorbea soimeanca,cum ca ar exista doar trei.

"-Ce bratara?"am spus eu confuza.
"-E ceva ce nu stiu si eu?"am adugat.
"-Despre ce tot vorbiti?"am ridicat tonul.

Cei doi se uitau la mine cum ma tot plangeam ca nu stiam despre ce tot vorbesc cei doi,Ema tot intreba de o bratara dintr-un set si ce era cu acel inel de pe degetul lui Robby.Uram sa nu stiu despre ce se vorbeste,asteptam raspunsul celor doi sau al cercetasului daca tot adusese vroba.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.youtube.com/watch?v=PJGpsL_XYQI
Robby Smith
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Dum Feb 13, 2011 9:24 pm

Robby asculta povestea Emei cu setul dar nu era intru tocmai chiar asa, deci avea sa-i explice ce a inteles si el.

"-Ema, intradevar exista 3 artefacte pe set, deci cand se face un set se va vraji ca acel set sa fie un set de vampiri, de obicei se raspandesc in toata lumea cele 3 obiecte, dar la ora actuala exista sute daca nu mii de astfel de obiecte." explica Robby.

Ema se simtea usor multumita ca avea dreptate dar nu tocmai, deoarece erau mai multe seturi ceea ce insemna ca bratara care o are bunica sa este unicata si nu chiar, exista modele diferite din epoci diferite ceea ce ofera o eleganta si o diferentiere intre vampirii din lume, modelul popular sau Elegant-Classic este stilul Romanesc, daca Ema a observat ca inelul lui Robby este asemanator bratarii bunici sale inseamna ca sunt fabricate in Romania .
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Lun Feb 14, 2011 8:33 am

" - Probabil ca sunt parti ale aceluiasi intreg. Bunicul a fost intotdeauna o persoana... comerciala. Cine stie cum a ajuns bratara la ei?"
M-am rezemat, afundundu-ma in ganduri. Am muscat inconstienta din bagheta cumparata, in ce gingiile lui Toothless se agatau de gustarica sa. Scheuna indignat si se ridica in bratele mele, incretindu-si botul si sasaind spre bagheta acrisoara.
" - Haide, fortosule, calmeaza-te"
M-am intins sa-i rup bucatele, dar se infipse intr-o capsare. 'Multumesc ca nu ai dinti, dar acum da-i drumu'!' am gandit ironic, facand ochii mari cand am ridicat incet mana. Toothless nu slabi stransoarea, botul ridicandui-se dupa mana mea. Cand picioarele lui aproape nu mai atingeau poalele camasii, imi dadu drumu'. Se ascunse iar pe sub haine.

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Tamara E. Riley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 23/12/2010
Numar mesaje : 1157
Varsta : 24
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Singură.Singurică.
Reputatie : 305
Galeoni : 19
Animal : Leopard de Zapada-Akasha

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Lun Feb 14, 2011 10:02 am

Pricepuse ceva din tot ce spuneau Ema si Robby despre inel si aceea bratara ciudata,am ridicat si umeri incercand sa ma gandesc la un al subiect pentru ca era prea trista atmosfera din compartiment.Deja Artemait isi flutra aripile sale in cusca sa iar Ariadne incepu sa latre.Am luat-o usor pe Art din cusca sa punand-o in poala mea mangaind-o usor pe capul sau mic.Iubeam mult animalele imi scoasem si bufnita mea Shadow lasandu-le sa vorbeasca in limba lor despre ce au facut in vacanta de vara.Imi si imagina una dintre discutile lor,poate semanau cu cele dintre fete.

"-Si cum a fost in vacanta de vara?"am zambit catre cei doi.
"-Eu una am m-am distrat,am fost in Lumea Incuiatilor...ma rog acolo locuiesc."am chicotit."Printii mei m-au invatat cateva magii noi."
"-Puterii noi."mi-am dat ochii peste cap.

Imi placea ca eu eram urmatoarea din familie care le putea folosi mama mea nu putea face asa ceva si nici bunica mea,se spunea e foarte greu sa gasesti persoana care pote vedea viitorul si poseda aceste puterii ciudate.Dar nu imi placea cand cineva imi jignea aceste puterii...imi jignea familia chiar,dar nu puteam sa fiu suparata pe un prieten.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.youtube.com/watch?v=PJGpsL_XYQI
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Mar Feb 15, 2011 7:07 pm

" - Trebuie sa recunosc ca am stat sa studiez. Totusi, trebuie sa fiu in forma in ultimul an"
Mi-am indreptat spatele, infoindu-ma in gluma si imitand tonul unui docent.
" - Doar asta este cel mai important"
Nu a tinut mult si am inceput sa chicotesc. Toothless isi scoase capul indignat.
" - Iesi de acolo"
Se agita nitel in semn de protest, dar a iesit de sub camasa, asezandu-se potolit in poala mea.

Sus In jos
Robby Smith
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Mier Feb 16, 2011 8:52 pm

Robby auzi atat intrebarea Tamarei cat si cele intamplate cu micutul Toothless, asa ca hotari sa-i raspunda mai intai Tamarei dupa aceea sa-i faca o remarca leopardului .

"-Practic, vara mea a fost una total neobisnuita ..." chicoti baiatul. "Dar ... a fost distractiva chiar daca acum cu noile puteri e mai rau caci nu pot fi eu insumi in fata oamenilor, m-am chinuit sa ma adaptez, spre exemplu, acum vorbesc cu voi si totusi nu doresc sa ma hranesc cu voi, ceea ce inseamna ca sangele acela impur si omul acela lesinat a fost un festin ." pronunta Robby incepand sa rada cu hohote ca si fetele de altfel.

Au trecut cateva clipe pana ce Robby s-a putut potoli din ras ca sa-i faca remarca rautacioasa leopardului Emei .

"-Ma, Toothless ... " zise Robby jucandu-se cu tanarul animalut. "-De ce nu esti cuminte ? Nu am mai muscat pe nimeni in ultima jumatate de ora, ceea ce un semn bun !" exclama Robby chicotind in timp ce dorea si acesta sa intrebe ceva .

"-Voi cam ce ati facut in lumea Incuiatilor ? Eu unul acolo locuiesc si m-am obisnuit sa fac drumuri Ploiesti-Milano, Milano-Ploiesti, asa se intampla cand ai o mama designer de pantofi si accesorii vestimentare ." intreba si totodata povesti ceva .
"-Robby, dar cine este mama ta ?"intreba la un moment dat Ema curioasa, caci si ea avea cativa pantofi semntati Stephanie Smith .
"-Stephanie Smith, de ce ?" raspunse baiatul continuand cu o intrebare .
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Joi Feb 17, 2011 8:03 pm

Toothless se potoli, aruncand o privire rezervata.
Iar eu ma holbam in soc.
" - Stephanie Smith. Vrei a spui acea Stephanie Smith. Super!"
M-am prijinit de spatar, de parca nu puteam reactiona. Dar apoi...
" - O, Doamne! Mama ta are niste creatii superbe. Este unul dintr putinii designeri care-mi plac."
Am ridicat putin tivul blugilor, lasand la iveala sandalele albe.
" -Imi place fiindca are stilul destul de simplist. Iar cum eu snt genul care poarta asa ceva, e destul de dificil sa-mi gasesc in ziua de azi chestii fara milioane de margele, paiete si mai stiu eu ce"
Am privit spre fereastra.
" - Ar trebui sa ne luam robele"

OOC: Mai postati fiecare si apoi inchidem topicul.

Sus In jos
Robby Smith
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   Mier Mar 02, 2011 2:18 am

Fiecare elev isi luase pana atunci raba cu exceptia celor doua fete si a vampirului, in final Robby isi puse roba neagra cu semnele Cercetasilor, cu cravata sa de culoarea rubinului si cu fire de aur tesute uniform si cu frabulosul lor grifin, Ema, insa era imbracata intr-o rochita neagra cu unele dungi albastre a celebrilor Ochi-de-Soim cu sigla lor incantatoare a soimului ager si istet, si in final Tamara, cu camasa sa neagra si cu vesta de bumbac galbena arata imediat spre Astropufi cu bursucul pufos si totodata viteaz.

"-Fetelor ce bine aratati !" aclama Robby admirativ cele doua fete.
"-Multumim, dar nici tu nu arati chiar asa rau !" continua Tamara inaintea Emei care si ea dorea sa zica ceva anume
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Un ultim bilet   

Sus In jos

Un ultim bilet
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit