Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Spre Hogwarts.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sharon Alyson Cleeves
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 02/01/2011
Numar mesaje : 88
Varsta : 19
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 5
Galeoni : 66
Animal : Sarpe-Gloria

MesajSubiect: Spre Hogwarts.   Mier Ian 19, 2011 7:22 am

Aceleasi emotii ca prima data, aceiasi fluturasi in stomac, acelasi entuziasm care imi palpita in vene. Ajunsesem cu bine in al doilea an. M-am indreptat emotionata spre peronul 9 si 3/4, am trecut prin zidul de caramizi cenusii si am urcat emotionata in expres. Gloria statea incolcaita pe umarul meu, in timp ce urcam bagajele intr-un compartiment gol din apropiere. Mi-am asezat bagajele si am scos o revista din 'Profetul zile'. M-am uitat emotionata spre fereastra, chair cand trenul se puse in miscare. Am zambit. Am inceput sa citesc preocupata paginile Profetului.
Deodata usa compartimentului se deschise si Gloria sasai amenintator.
Mi-am ridicat privirea sa vad cine era.

OOC: continua cine vrea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Spre Hogwarts.   Mier Ian 19, 2011 7:29 am

Bell iesi pe coridorul vagonului, hotarata sa scape de micul grup de cercetasi care erau dornici sa joace Pocnitoarea-Exploziva; prea multa galagie pentru o prima zi. Si in plus, vroia sa se bucure de liniste. Sa retraiasca din nou clipa reintoarcerii la Hpgwarts.

Era ca in fiecare an; emotii si fluturasi, desi venea la castel de mult timp. Faptul ca devenise sefa Cercetasilor ii permisese sa ramana la Hogwarts si dupa ce terminase cei sapte ani de studii. Lucru ce ii convenea de minune. Se simtea in siguranta..fericita, atunci cand revenea in locul unde isi crease o a doua familie.

Cauta cu privirea un compartiment mai liber si in cele din urma il gasi; Dupa multe cautari, in sfarsit un loc unde putea avea parte de putina liniste, sau o companie buna. Era doar o fata, care parea ca e din anii mai mici; batu usor in geamul transparent, iar un chip zambitor ii raspunse. Spera ca nu deranjeaza.

"-Hey" sopti ea, intrand.
"-Buna.." replica fata, cu o voce subtire.
"-Bell Evans, cercetasi..as putea sta aici? Compartimentul meu e prea aglomerat" spuse ea, cu o urma de amuzament in glas.

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 18
Reputatie : 27
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Spre Hogwarts.   Vin Ian 21, 2011 7:23 am

Ce aglomeratie pe coridor! Nici un compartiment liber, toate locurile ocupate. In sfarsit am dat de unul in care erau doar doua fete, Bellysor si o fata pe care nu o cunosteam inca.
-As putea sta cu voi, fetelor? intreb sfioasa.
-Sigur, Anny, cum sa nu poti. spuse bucuroasa Bell.
-De cand nu te-am vazut... Cum a fost in vacanta de iarna?
-Pai... lasa acum trebuie sa te justifici de ce ai lipsit atat.
-Pai...a.... sti...am pierdut trenul din Japonia si apoi nu am mai gasit bilete.
-Aha...bine ca te-ai intors acum.
-Si eu ma bucur. Am auzit ca acum esti sefa noastra de casa, bravo tie! Ma asteptam la asta. Ce bine ca nu ai plecat, ar fi fost groaznic fara tine.
-Ce dor mi-a fost sa stam amandoua langa lac...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Sharon Alyson Cleeves
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 02/01/2011
Numar mesaje : 88
Varsta : 19
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 5
Galeoni : 66
Animal : Sarpe-Gloria

MesajSubiect: Re: Spre Hogwarts.   Lun Ian 24, 2011 7:12 am

M-am uitat zambind ascultand toata conversatia fetelor. Intr-un final mi-am ridicat ochii din Profet si m-am prezentat sfioasa:
-Eu sunt Sharon Cleeves...Sunt anul II la astropufi..
Am zambit prietenoasa. Celelalte doua zambria si ele.
-O sa-ti placa aici, sunt sigura.
Spuse Bell.
-Stiu.
Am aprobat dand din cap.
-Nu am foarte multi prieteni si nu cunosc multa lume...Dar asta se poate schimba, nu?
Am intrebat uitandu-ma de la una la alta. Gloria aparu ca de nicaieri si mi se incolaci in jurul umarului.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Spre Hogwarts.   Lun Ian 24, 2011 7:35 am

Bell tresari usor la vederea sarpelui. Si in ciuda faptului ca parea..domesticit, isi privi usor ingrijorata bufnita. Lolly parea in apele ei, gandindu'se probabil ca barele de fier ale coliviei aveau sa o protejeze de un eventual atac. Pisica insa, se foia nelinistita in cosul de la picioarele sale.

"-Pisica ta nu o prea place pe Gloria" remarca Sharon.
"-Cam asa" chicoti cercetasa.
"-Ai o pisica!" ofta Ani, zambind.
"-Dap..am cumparat'o vara asta" replica cercetasa.
"-Cum o cheama?!" intreba astropufa, zambind.
"-Cassie..haide, pui" sopti fata, scotandu'si motanelul din cos.

Cassie isi intinse labutele in fata, privind speriata in jur; la vederea Gloriei, aceasta se sperie si incepu sa miaune ingrozita. Bell o stranse la piept, mangaindu'i blanita moale. Era in siguranta..Sharon probabil isi imblanzise animalul de companie..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Spre Hogwarts.   

Sus In jos

Spre Hogwarts.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit