Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Prima calatorie in expresul visiniu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Georgya Potter
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 05/12/2010
Numar mesaje : 214
Varsta : 19
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Doar eu si cu mine...
Reputatie : 27
Galeoni : 50
Animal : Pisica Birmaneza-Monsoon,Bufnita Alba-Flypy
Functii : Maturator Hogwarts

MesajSubiect: Prima calatorie in expresul visiniu   Dum Ian 16, 2011 9:14 am

Era o zi rece de toamna.Cerul avea o culoare de gri sters .Desi,de obicei vremea aceasta o binedispunea pe Georgya,astazi emorile erau prea mari pentru a se simti binedispusa.Inima ii batea aproape spargandui pieptul,iar vantul usturator ii ciufulea parul rascat si ii facea ochii verzi sa lacrimeze usor.Se simtea mai entuziasta,dar si emotionat cu fiecare pas pe care il facea spre Expresul de Hogwarts.O tinea de mana pe mama sa,ce nu isi putea lua ochii de la fica ei,abia abtinandu-se sa nu plaga.In aceeasi situatie nu era si tatal Georgyei,ce se uita in jur cautand priviri cunoscute,apoi atintindu-si privirea spre Expres si uitandu-se la acesta ca la un prieten foarte bun din copilarie,regasit dupa mai mult de un deceniu de la despartire.
"In sfarsit a sosit clipa cea mare, ziua mult asteptara,pasul spre noua aventura pe care mi-o rezarva viata!" se gandi Georgya apropiindu-se din ce, in ce mai mult de tren.
-"O sa iti scriem de tei ori pe saptamana,sa neraspunzi la scrisori,sa ai grija de Monsoon,si daca ai nevoie de ceva,doar ne trimiti o bufnita si trimitem tot ce ai nevoie la castel."ii spuse mama sa cu o vace tremuranda.Pe Georgya incepuse sa o deranjeze faptul ca ii amintea aceste lucruri cam a mia oara.
-"Da, mama.Promit!"ii raspunse,schitand un zambet destul de fals.
-"Georgya, sa ai grija sa nu incalci mai mult de 49 de reguli,totusi esti inca in primul an!"spuse tatal razand."Sa nu te apropi de Padurea Interzisa la mai putin de o saptamana de la inceperea cursurilor!" ii zise razand,apoi adauga:"Si, acum vorbind serios,sa fugi de detenti ca de o turma de centauri nervosi,inarmati cu dragoni "Creasta-Norvegiana”,si chiar daca faci vreo boacana inaite sa poata ajunge profesorul de ascunzi si tu in cea mai apropiata debara petru maturi.Ne-am inteles?"incheie acesta pe un ton ironic de serios.
-"Sigur ca da,tata!Vezi mama ce talent de lider are tata,cum stie sa se impuna,sa ii faca pe ceilalti sa il asculte si ce dar are pentru infintarea de noi reguli?"ii zise mamei incercand sa se amtina nu sa rada si mai tare.Dar veselia pieri odata cu vederea chiuplui iubitei sale mame,care era aproape de face o criza de nevi.
-"Daca aud ca doar te-ai gandit la unul din lucrurile asestea a sa..."raspica pe un ton disperant,dar nu apuca sa termine propozitia din cauza sotului sau care ii sugera sa o lase pe fica lor sa urce in trenul ce mai avea putin timp pana la plecare.
-"La revedere!",le ura aceasta usurata pentru ca scapase usor,si ii imbratisa pe amandoi.
-"Pa,draga mea!"spusera parinti in cor,lasand-o in sfarsit sa urce.
Ajunsa pe culuarul aglomerat le facu un ultim semn cu mana.
-"Sa ne scri ,sa ai grija de tine...ce prieteni iti alegi..."se auzeau franturi din vocea mamei ei ce o luase de la capat cu enumerarea,pana ce Georgya se plictisi sa mai asculte.
Se uita din compartiment in compartiment incercand sa gaseasca unul mai putin aglomerat.Ii era din ce in ce mai greu,avea cam multe bagaje si Monsoon, motanul acesteia,mieuna si zgaria cosuletul in care se afla. Dar cand aproape ca isi piedu-se speranta,vazand din ce in ce mai multe compartimente arhipline ,in sfarsit ii casi-se, la capatul culuarului se afla un loc liber, un compartiment gol mai bine zis.Se grabi spre acesta,apoi intra usurata.Dupa ce il linisti pe Monsoon isi lua niste broscute de ciocolata si un pachet de bomboane cu toate aromele.In sfarsit putea fi linistita,desi isi dorea si comopamie pe durata drumului.
Cand chiar incepu-se sa se plictiseasca usa compartimentului se deschi-se.
-”Buna!”ii ura nou venitei.”Nu ai vrea sa stai aici?”o intreba politicoasa.”Eu sunt Georgya Potter, tu cum te numesti?”
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Rhidima Evelina Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 24/10/2010
Numar mesaje : 319
Varsta : 25
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : in relationship with Arman Malik Grover
Reputatie : 44
Galeoni : 17
Animal : Bufnita alba - Hermy

MesajSubiect: Re: Prima calatorie in expresul visiniu   Lun Ian 17, 2011 5:02 am

In sfarsit ma indrept din nou spre Hogwarts. Au trecut doua luni de cand nu l-am mai vazut si imi era foarte dor de el.
Dupa ce imi iau la revedere de la familia mea, ma urc in expresul de Hogwarts si ma grabesc sa imi caut in loc intr-un compartiment. Toate erau ocupate, cand in final gasesc unul in care era ocupat doar de o persoana. Deschid usa si intru iar ea ma invita sa stau jos:
- Buna ,eu ma numesc Evelina Potter sunt incantata sa te cunosc.
-Si eu deasemenea zise Georgya zambind .
Imi asez bagajele intr-o parte , iar pe Hermy(bufnita mea) o pun langa mine. Ii strecor prin gratii cateva delicatese pentru bufnite si ma intorc spre Georgya.
- Primul an?
- Da, ma bucur ca merg la Hogwarts zise Georgya entuziasmata
- Ai emotii ? o intreb eu curioasa

Imi amintesc de prima mea calatorie spre Hogwarts, cand eram emotionata si mirata de tot ceeace vedeam. As trebuoa sa se simta si Georgya

Imi indrept privirea spre ea si astept sa-mi povesteasca
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Prima calatorie in expresul visiniu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog