Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Ferestre spre o alta lume

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 03/10/2010
Numar mesaje : 1156
Varsta : 23
Warning : 0%
Casa : Ochi-de-Soim
Stare Relatie : with Daniel
Reputatie : 243
Galeoni : 222
Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless
Functii : Vanzatoare "La Trei Maturi"

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Vin Dec 31, 2010 11:27 pm

Un tremur fin imi traversa spatele. Iar era frig. Am luat-o pe Soul si am deschis hfereastra.
" - Poti sa te duci, o voi trimite pe Art"
Bufnita isi lua zborul, iar eu m-am retras. Dar m-am blocat.
" - Simtiti asta?" am intrebat incurcata, ridicandu-mi mainile. " E mai cald afara. E mai cald decat in tren. Cum e posibil sa..."
Am inteles. Mi-am stans iar bagheta si am ascunsa in faldurile camasii. M-am asezat aparent linistita inapoi pe bancheta.
" - Ce e?" m-a intrebat Daniel.
" - E frig. Nu te simti nelinistit? Oarecum trist?"
El dadu din cap afirmativ.
" - Probabil un dementor... Cred ca il vor rezolva profesorii..."
Se miscau umbre prin dreptul ferestrei de la usa compartimentului. Mi-am scos bagheta si am soptit. Varful licari pentru o clipa, iar bufnita argintie aparute se agita in jurul nostru.

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Daniel Cruplud
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 27/05/2009
Numar mesaje : 271
Casa : Viperini
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Ema Snow:X
Reputatie : 45
Galeoni : 1
Animal : Bufnita alba

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 12:16 am

Daniel privea inspaimantat peisajul de poveste.El insa nu realiza ca geamul este inchis iar Dementorul nu poate intra prin geam.Se ridica de pe scaun si incepu sa traga cu disperare de usa vagonului.Fara rost.Era incuiata!
"Alohomora!",striga el.Nimic!"Alohomora!","Alohomora!","Alohomora!".Fara rost.Usa era incuiata cu o magie mult mai puternica.
Ema se uita la el."Opreste-te!Geamul e inchis,nu poate intra!",ii spuse ea lui Daniel.
Acesta insa nu se linisti."Bombarda!"striga el.Usa scartai putin dar nimic.Ema se uita la el cu o privire ce sugera "E inutil!".Apoi se uita la geam iar Dementorul disparuse.Daniel nu se mai uita la Ema.Stia ca i-ar fi spus ceva de genul "ti-am spus eu!".Este clar ca pericolul a trecut.Dar chiar asa,Ministerul nu mai e in stare sa-si faca treaba?Dementorii umbla liberi peste tot?! Unde se va ajunge?Dar ei mergeau la Hogwarts,nu era asta o problema.Acolo aveau sa fie in siguranta.
Intre timp Ema scrisese un nou bilet pe care-l impacheta si il lipi intr-un plic,apoi il lega de piciorusul lui Art.Deschise geamul si ii dadu drmul sa plece.
"Cata nepasare!",si-a zis Daniel in sinea lui."Sa dea ea drumul bufnitei afara in ger langa un Dementor?!".
- Este in siguranta!Stie sa se pazeasca singura!,ii spuse Ema care parca ii citise gandurile.
Daniel se uita pe geam.Nu mai vedea nici bufnita,nici Dementorul.
Brusc usile vagoanelor s-au deschis."A trecut!",striga Daniel de parca si-ar fi luat o piatra de pe inima.
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 12:30 am

Mi-am bagat bagheta inapoi in rucsac. Am smuls o pagina dintr-un carnetel si am inceput sa scriu.

Citat :
Dawn,

Probleme. Multe. Un Dementor s-a apropiat de tren. Probabil ca a inghetat sinele sau ceva. Oricum, totul este bine acum. Stiu ca esti la Minister, asa ca poate afli ceva. Astept vesti. Urgent.

Te iubesc,
Ema

I-am aratat lui Artemait cui sa i-o duca si se avanta pe fereastra pe care o deschisesem. Cand m-am intors, am surprins privirea lui Daniel
" - Este in siguranta! Stie sa se pazeasca singura!" i-am spus.
M-am asezat inapoi, usor nelinistita.
" - Ma intreb despre ce o fi fost vorba.."

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Daniel Cruplud
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 12:35 am

Daniel nu mai zicea nimic.Era inca uluit de tot ce se petrecuse.O zi ce parea atat de frumoasa devenise atat de riscanta.
- Cat mai avem pana la Hogwarts?, a intrebat Daniel.
Ema se uita la el zambind."Nerabdarea... da.. este ceva normal.. si eu eram la fel" spuse Ema in soapta vorbind parca mai mult pentru ea.
- Deci, sa inteleg ca mai avem putin?O ora?,intreba Daniel.
Ema dadu din cap linistita.
Daniel se linisti si el la aflarea vestii.Nu mai avea rabdare.Vroia sa se duca cat mai repede la Hogwarts.Sa-si intalneasca noii colegi,sa fie sortat,sa vada Sala de Casa,sa vada profesorii.
Atmosfera in tren se mai linsti acum.Profesorii din tren au rezolvat usor situatia iar elevii au fost in tot timpul acesta in siguranta chiar daca s-au panicat,ceea ce este ceva normal.
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 12:46 am

Mi-am dat parul din ochi.
" - Cred ca ar trebui sa ne punem robele. Pentru orice eventualitate"
Mi-am scos haina din rucsac si am luat-o peste camasa. Oricum purtam mereu blugi si tricouri pe sub roba. Ma imbrac cat mai comod posibil. Mi-am aranjat gulerul si mi-am pus cravata albastra.
" - In sfarsit am invatat sa fac noduri de cravata" am chicotit.
Mi-am pus in buzunar bagheta, dropsurile cu menta si mi-am agatat insigna de la Hogwarts sub emblema Ochilor-de-Soim.
Mi-am strans lucrurile, bagandu-le cu grija si in ordine in rucsac.
" - Asa. Acum o sa putem cobori printre primii" i-am zambit lui Daniel, simtind entuziasmul

Sus In jos
Daniel Cruplud
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 1:37 am

In acel moment cineva deschise usa vagonului lui Daniel si a Emei.
- Buna ziua,ne apropiem de Hogwarts,pregatiti-va si iesiti in liniste din vagon doar cand ajungem acolo,spuse profesorul.
Era un profesor inalt, 1m 80 cm, par saten,ochi verzi,si o privire impunatoarea,o pelerina neagra de mana I.Insa Daniel nu avea habar la ce materie este profesor.Ciudat era faptul ca nici Ema nu parea sa-l cunoasca.
Profesorul pleca iar eu am intrebat-o pe Ema la ce preda profesorul respectiv insa Ema mi-a raspuns ca nu stie.Atunci Daniel s-a gandit la ce era mai rau.Severus Snape sa fi iesit la pensie iar acest profesor sa-i fi luat locul?!
Insa Ema il linisti :
- Probabil noul profesor de Aparare Contra Magiei Negre.Se schimba in fiecare an.
Daniel se calma si se gandi ca acelui profesor chiar i se potriveste postul de Aparare contra Magiei Negre.
Sus In jos
Veronique Astrid Lee
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 23/05/2010
Numar mesaje : 1269
Varsta : 24
Warning : 10%
Stare Relatie : Waiting for the right one
Reputatie : 811
Galeoni : 86
Animal : Caine Pug - Ginger; Sarpe - War
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 1:54 am

O fata potrivit de inalta, cu talie subtire si cu par ciocolotaiu foarte lung pasi in compartiment imediat dupa ce profesorul iesi. Fata era imbracata cu o pereche de blugi sfasiati si cu un top alb ce avea imprimat pe le steagul regatului din care provenea fata.

" In curand vom ajunge. Ar trebui sa va imbracati" le explica ea sictirita
Aceasta dori sa plece, dar cand mai arunca o privire in compartimnet nu putu sa citeasca nimic altceva pe fetele lor decat confuzie.

" Sunt Veronique Astrid Lee. Lumea ma stie sub denumirea de Ronnie. Sunt in ultimul an la viperini. Profesorul de potiuni m-a trimis sa anunt toti bobocii ca ne apropiem de castel." se prezenta aceasta
Cand Ronnie le verifica fetele din nou realiza ca o cunostea pe o fata din comportament. O fata satena. 'Sa fie o astropufa?' se intreba fata pe sine.

Vezi profilul utilizatorului http://z15.invisionfree.com/WelcomeToTheJungle/index.php?act=idx
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 3:47 am

' Ronnie... Stiu numele asta...'
M-am incruntat purin, incercand sa-mi amintesc.
' Desigur! Este fata pe care o intalnisem in Sala Armurilor!'
I-am zambit politicos.
" - Multumim mult ca ne-ai anuntat!"
Am continuat sa ma uit la ea, curioasa, zambind moale.

Sus In jos
Daniel Cruplud
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Sam Ian 01, 2011 10:14 pm

Daniel se uita insistent la Ronnie.Parca astepta sa plece o data.Insa fata nu dadea semne ca ar vrea sa faca asta.Asa ca Daniel gasi repede o solutie.Vroia sa deschida rapid un subiect si sa o faca astfel sa plece.
- Deci,Ema,stii cumva cine este Sefa de Casa la Viperini?,a intrebat Daniel tare si clar.
Nici nu apuca sa gandeasca Ema ca Ronnie striga "Iseult Cromwell!".Era clar ca nu era cea mai buna intrebare pe care o putea pune.Asa ca se gandi la alta.
- Si,Sefa de Casa la Astropufi?
Ronnie se aseza jos pe scaun.
- Stiu toate Sefele de la fiecare Casa.La Astropufi este Ginny..
Atunci se auzi un pufait de tren.
- Se pare c-am ajuns,a spus Daniel.
Insa cele doua fete se uitau foarte ingrijorate una la cealalta.Era posibil sa fi venit un alt Dementor?Era clar ca nu ajunsesera dar care sa fie motivul?!
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   Mier Ian 05, 2011 9:05 pm

" - Alice... La Astropufi..." i-am soptit lui Daniel.
Trenul se opri, zgaltaindu-ne putin cam zdravan decat de obicei.
Nu intelegeam... Ce s-a intamplat?
Am profitat ca eram langa fereastra si am cercetat prin jur, dar nu vedeam nimic. Nu era ceata, nu era frig, nu vedeam nicio miscare.
Muschii mi se incordara in asteptare. Nu mai ma simtisem asa de la luptele cu nenorocitul de Porrin.
" - Are cineva vreo idee ce se petrece?" am intrebat incet, de parca puteam fi identificata.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ferestre spre o alta lume   

Sus In jos

Ferestre spre o alta lume
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog