Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Scoala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Dec 29, 2007 1:33 am

eu te votez la alegeri
Sus In jos
Adyna Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 23/01/2008
Numar mesaje : 244
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Scoala   Mar Apr 08, 2008 9:27 am

Nici mie nu`mi place scoala >tongue imi plac doar pauzele, I love you ora de dirigentie, de sport si de muzica...
App... normal ca urasc sa dau teste si extemporale. Urasc biologia (ii cea mai stupida materiie care a putut exista vreodata... scz pt cei carora le place)... pe sem 1 am avut media 9 ca si la romana. Incredibil ca mi`a iesit media 10 la mate (da nu`s tocilara tongue)... asta pt ca am luat 9.60 in teza si la romana 9.40 chiar dak io ma asteptam cam la un 8.50. Puteam lua 10 [adik 9.50] dak scriam UN cuvant. Da oricum nu`mi iesea 10... sem asta sigur nu imi iese media 10 la mate... ca am luat un 5 Straight face. I`am zis la maicamea, da am ras cand am auzit ca am luat la o lucrare 4.50. Laughing am fost si la olimpiada la mate... am luat 30 de puncte din 100 Laughing, si la un concurs national la care am luat 9.50 Smug si la cangur... inca nu au venit rezultatele si nu stiu la ce sa ma astept... sper sa`mi iasa macar la romana media 10 [ca am un 9 si 2 de 10 \Very Happy/]... io nu fac rauri prin casa dak iau nota mica... nici nu ma intereseaza de note... si maicame se asteapta sa fiu prima din clasa la invatatura SillyLaughing
So... urasc scoala din multe puncte de vedere...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Avril Arakawa
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 14/12/2007
Numar mesaje : 655
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Scoala   Joi Apr 10, 2008 5:43 am

Oh.. scoala.. >.< Nu prea imi place, dar ador pauzele I love you Suntem una dintre cele mai `galagioase` clase din scoala, si suntem mandrii de asta. Nu exista la noi pauza in care sa nu murim de ras (daca avem baieti dusi cu pluta..). Dar in rest, nu prea ma omor dupa scoala. Imi plac doar una-doua materii, cum ar fi engleza, desi profa e.. no comm. Si as da orice sa scap de germana & fizica. Dar daca nu as mai merge, cred ca mi-ar fi dor de unii colegi (da, unii :lol: )
Sus In jos
Ioana Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 30/01/2008
Numar mesaje : 138
Varsta : 23
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Scoala   Lun Iul 07, 2008 7:52 pm

nush ce sa zic...eu am sh niste profi foarte naspa..de chimie, mate sh fizica..:-s...invat la orele lor:-ss..da` crek scoala te ajuta sa te formezi...nu??
Sus In jos
Anda Black
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 28/02/2008
Numar mesaje : 417
Varsta : 24
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Iul 16, 2008 2:44 am

Mie, imi place uneori,bine mai mult pauzele Very Happy ...Cand sunt la scoala imi doresc tot timpul sa luam vacanta, numar saptamanile chiar.... dar acum ca suntem in vacanta ma plictisesc rau... Oricum e misto si la scoala... e chiar distractiv uneori
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Scoala   Mier Iul 16, 2008 3:18 am

Nu imi place nici dirigentia Straight faceLaughing

1 PAUZELEEE!!!
2. Prietenii mai mari . cu vreo 3-4 ani Laughing cu kre ma distrez..
si

ora de mate si bio :-" nu va uitati ciudat :-s.. Laughing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Scoala   Vin Sept 11, 2009 12:27 am

:( Din pacate, vacanta s-a terminat si.... mda, a venit SCOALA!
Astazi am fost pe la scoala si am decoperit(o adevarata descoperire, sa stiti) ca a fost afisat orarul si ca avem cei mai severi profesori din scoala, cu foarte mici exceptii.

Sunt clasa a IX-a mate-info, intensiv info(clasa vedeta din aceasta generatie... In fiecare an este cate o clasa de a IX-a care iese in evidenta si este despartita de celelalte si anul acesta este E-ul, adica clasa mea.Sunt 8 sali de clasa la parter si 9 clase de a IX-a =>> O clasa ramane la etaj, langa cancelarie Laughing )

Avem:
Info - 6
Matematica - 5
Romana - 4
Fizica - 3
Chimie - 2
Biologie - 2
Franceza - 2
Engleza - 2
Muzica - 1 [n-avem desen Crying or Very sad]
Istorie - 1
Geografie - 1
Religie - 1
Logica - 1
Dirigentie - 1
Sport - 1 [ scrisem prima data 2 ore... insa se pare ca este numai una, dar tot 33 de ore avem]

In total 33 de ore... Nu pare mult, insa vinerea avem 4 ore de info consecutive Laughing

Ultima editare efectuata de catre Mary Mystery in Sam Sept 12, 2009 2:31 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Scoala   Vin Sept 11, 2009 7:58 am

Mama, Mario! Ma cam sperii cu 33 de ore.. Worry Mie imi place scoala si cred ca urasc doar temele de VACANTA. Ar trebui sa ne relaxam in vacanta nu sa fim presati de teme. Bwt sper ca nu a spus adevarul profa de romana ca ne da 4 daca nu ne facem tema(am iinteles de la colegi ca nu e obligatorie)Laughing Deci nu cred.Oricum, romana e materia mea preferata dar tot nu-mi plac temele de vacanta. Imi plac si pauzele si colegii(exceptand baietii, poate) si orele, imi plac si orele. Chiar daca nu vrem sa recunoastem tuturor ne plac anumite ore, si macar odata in viata de scolar ne-a placut cel putin o ora, nu-i asa? Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Scoala   Vin Sept 11, 2009 7:33 pm

Incep liceul.Ce ma ingrijoreaza mai mult decat programul incarcat este multimea de oameni cu care trebuie sa fac cunostiinta in prima zi.
Eu sunt la profil de mate-info,bilingv engleza si am programul destul de incarcat,32 de ore pe saptamana.
Partea cea mai buna:O sa am 21 de baieti in clasa si doar 6 fete cu tot cu mine,deci ma duc pe planeta hombreilor.
Partea cea mai proasta:Uniformele!Trebuie sa purtam blugi+camasa alba+cravata aiurea+un sacou gri.
Am scapat chiar ieftin fata de alte licee la care sunt impuse fuste negre and shits,dar am eu o problema personala cu uniformele in general.

Orarul:

4 ore de limba romana
5 ore de limba engleza + 1 ora geografia Angliei (idiotii,puteau sa ne puna drama ca optional)
2 ore limba franceza
4 ore matematica
3 ore fizica
2 ore chimie
2 ore biologie
1 ora istorie
1 ora educatie pentru societate
1 ore religie
1 ora arte
1 ora educatie fizica
3 ore informatica
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Sept 12, 2009 2:38 am

Maya, nu ai pus si dirigentia, nu?
Ce e chesia asta "Educatie pentru societate"? rofl Noi nu o avem, ce bine! Daca ne mai baga si chestia asta...

La noi in scoala la bilingv sunt aproape numai fete, anul acesta sunt doar 2 baieti. rofl La mate-info, intensiv info, unde sunt eu, cred ca va fi mai echilibrat[nu stiu toti colegii inca]

Succes la scoala tuturor! Si mult noroc! Vom avea nevoie, cred. Wink)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Scoala   Sam Sept 12, 2009 8:02 am

N-am uitat.
La sedinta,cand ne-a dat orarul,inca se mai discuta daca vom avea sau nu diriginte,anul acesta.
Problema legata de ministeru invatamanului and shits.

Eu sunt intr-un liceu de fete,deci ce s-a intamplat este un mic miracol.
La filologie este doar un baiat si restul 27 de fete. rofl
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Scoala   

Sus In jos

Scoala
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

Creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog