Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

The same old road

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Veronique Astrid Lee
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 23/05/2010
Numar mesaje : 1269
Varsta : 24
Warning : 10%
Casa : Viperini
Stare Relatie : Waiting for the right one
Reputatie : 811
Galeoni : 86
Animal : Caine Pug - Ginger; Sarpe - War
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: The same old road   Sam Dec 04, 2010 8:51 pm

Ronnie statea in compartiment uitandu-se visatoare pe geam. De abia astepta sa ajunga pe domeniul castelului pentru a-si revedea prietenii. Toata vacanta statuse doar cu Helena. Fusese una dintre cele mai frumaose veri pe care le avusese, n-avea ce zice, dar parca ii era dor de viperinii sai.
" Eu ma duc putin pana in alt compartiment" o anunta Helena
" Bine" raspunse Veronique zambind
Fata isi desprinde privirea de la geam pentru a se uita la sora sa cum paraseste compartimnetul. Cand aceasta pleca se simti usurata. De mai mult de o saptamana simtise ca nu mai are loc in propriul trup. Dorea destul de mult putina singuratate. Dar atunci cand Helena ii oferea acea singuratate, incepe sa se simta rau, de parca ar fi fost abandonata, si dorea inapoi senzatia de clustrofobie pe care o avea cand cineva se apropia de ea.
" Este ocupat?" intreba cineva intrerupandu-i gandurile
" Poti sta" raspunse viperina
Ronnie nu indrazni sa se uite cine intreba, dar simtise, parca ca recunaoste vocea. Sa fie oare una din prietenele ei de la Hogwarts?

Vezi profilul utilizatorului http://z15.invisionfree.com/WelcomeToTheJungle/index.php?act=idx
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 24/06/2010
Numar mesaje : 1047
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Single
Reputatie : 67
Galeoni : 70

MesajSubiect: Re: The same old road   Sam Dec 04, 2010 9:50 pm

Deja incepuse sa se innoreze cand Luna se urca in trenul catre Hogwarts , insa nu o interesa . Nu ii pasa de asta , nu o interesa de nimic atunci , doar sa gaseasca pe cineva care sa nu o bata la cap cu Potter e cel mai tare si alte chestii de genul ... mda , slabe sanse , nu ?
Vazu cum intr-un compartiment mai era o singura fata si se duse sa se aseze langa ea - celelalte vagoane erau pline pana la refuz . Mai rar cineva avea curajul sa ramana singur de ceva vreme .
-Este ocupat ? intreba Luna , desi era sigura ca nu e asa .
-Poti sta , auzi raspunsul venit din partea celeilalte fete .
OOC : Sper ca nu te superi ca am continuat eu :)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Veronique Astrid Lee
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 23/05/2010
Numar mesaje : 1269
Varsta : 24
Warning : 10%
Casa : Viperini
Stare Relatie : Waiting for the right one
Reputatie : 811
Galeoni : 86
Animal : Caine Pug - Ginger; Sarpe - War
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: Re: The same old road   Sam Dec 04, 2010 10:04 pm

Ronnie isi facu curaj si-i arunca o privire celeilalte fete. Observa ca in fata ei statea o blonda cu parul potrivit de lung si cu ochi albastrii. Era destul de frumoasa, dar ceva parea sa o strice. Ronnie simti o lupta ducandu-se in interiorul fetei. Parea satula de ceva, nervoasa chiar. 'Probabil ca e tulburata din cauza ultimelor evenimente. Daca ar sti ca sta in compartiment cu diavolul' gandi viperina, iar apoi zambi sarcastic
Fata paru sa observe zambetul
" Eu sunt Veronique astrid Rose" se prezenta Ronnie

Vezi profilul utilizatorului http://z15.invisionfree.com/WelcomeToTheJungle/index.php?act=idx
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 24/06/2010
Numar mesaje : 1047
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Single
Reputatie : 67
Galeoni : 70

MesajSubiect: Re: The same old road   Sam Dec 04, 2010 10:17 pm

De cele mai multe ori atunci cand vroia sa rememoreze evenimentele din acea vara se intampla , parca intentionat , ceva care sa o opreasca . Atunci cand spunea : ,, Nu poate castiga doar o persoana . Nici data trecuta nu a fost asa , nici acum nu va fi . E mai mult decat o lupta obisnuita - e mult mai multe , e un razboi ce niciodata nu s-a terminat . " ceilalti ii ziceau ca e nebuna .
La aceste lucruri se gandea Luna atunci cand o auzi pe Viperina vorbind din nou , si se intoarse sa o priveasca . Aceasta nu parea cu mult mai mare , poate cu un an sau doi , nu isi putea sa seama si , contrar altora din casa Viperinilor , i se paru prietenoasa . Nu observase zambetul sarcastic . Insa nu se gandi prea mult la asta , doar un ceva trecator .
-Eu sunt Luna Slytherin , zise Astropufa .
Dupa o scurta pauza adauga :
-In anul 5 , la Astropufi .
Sus In jos
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 10/10/2010
Numar mesaje : 582
Varsta : 23
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura.
Reputatie : 112
Galeoni : 41
Animal : Caine Bichon - Lily; Bufnita alba - Apolline
Functii : Îngrijitor pentru Sala Trofeelor

MesajSubiect: Re: The same old road   Sam Dec 04, 2010 10:56 pm

Mergeam usor spre Expres.Din nou acelasi drum,din nou un an plin de peripeti.
M-am urcat usor in tren.Lily sarise deja si se uita la mine cu ochii sai mici si negri.
Afara era innorat,probabil avea sa ploua insa nu prea ii dadeam importanta.
Am inceput sa caut un compartiment mai liber avand in vedere ca toate erau aproape full.
In timp ce mergeam mi-am aruncat ochii spre dreapta si le-am vazut pe Luna si Ronnie.Am deschis usor usa si le-am zambit.
-Hei fetelor.Mai e loc de o persoana?

OOC : spre ca nu e nimic daca m-am bagat si eu Very Happy.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The same old road   

Sus In jos

The same old road
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit