Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Ehh, still a kid.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 02/12/2010
Numar mesaje : 65
Varsta : 27
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Bella Cullen
Reputatie : 43
Galeoni : 55

MesajSubiect: Ehh, still a kid.   Joi Dec 02, 2010 3:16 am

Peronul 9 si 4/3. Cate amintiri, cate vise, cate sperante mi le-am facut in acest loc timp de 7 ani.
De ce ori am pasit prin acel zid?
De cate ori am intrat in acel tren ?
De cate ori am cumparat dulciuri de la Doamna Care Vinde Dulciuri?
De cate ori am sperat sa nu pierd trenul ?
Toate aceste amintiri, sperante, rabufniri toate adunate apoi in mine.
De vre-o 2 ani nu mai calatorisem cu Expresul de Hogwarts, insa.. Chiar imi era dor de el, de aceea hotarasem ca in acest an, dupa excursia de vara in Miami, sa ma intorc in Hogsmeade, nu cu matura, ci cu trenul .. cel mai funny si interesant mod.
Vroiam.. intradevar, sa ma simt din nou ca un copil, insa chiar daca incercam, nu puteam.
Am zambit amuzat, apoi o mana rece s-a lipit de spatele meu, si cateva chicote s-au auzit.
'' Ashlyn.'',am spus, amuzat, apoi m-am intors cu fata la ea, si-am salutat-o 'politicos', scotand limba.
'' Ce cauti aici, fratioare? Nu te-am mai vazut de mult.'', raspunse, apoi ma imbratisa.
'' Imi era dor de ... vagon.Ma primesti cu tine anul acesta?'', am intrebat, cu zambetul pe buze, constient de raspunsul surori mele.
'' Nu. E plin deja.'', raspunse repede, apoi isi lua talpasita.
Am inceput sa rad, bucuros, privind in jurul meu .. O gramada de stundenti.. si daca as fii puttu sa fiu inca un an, doar un an, in locul lor.
'' Alec, tu esti ?'', se auzii o voce foarte cunoscuta mie, din spatele meu.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Joi Dec 02, 2010 3:17 am

Eram socata , pur si simplu nu-mi venea sa cred. Chiar era el? Chiar era varu'meu pe care nu l-am mai vazut de vre-un an? Era oare asa ceva posibil? Nici nu mi-ar fi trecut prin gand ca s-ar intoarce. Si totusi semana atat de mult...
"Alec,tu esti?",l-am intrebat eu pe acel baiat care statea cu spatele cu o unda de speranta in glas.
"Daa...",raspunse el incurcat.
"Hei,sunt eu Rose!",i-am spus chicotind si imbratisandu-l.
"Roseee?",facu el acea fata de care imi era atat de dor. Aceea de mirare,dar care nimeni nu mai putea sa o imite ...
"Ce cauti pe aici? ",l-am intrebat eu inca ramanand socata. Nu stiam ce altceva sa ii spun,mi-a fost foarte dor de el... Noi eram o familie unita , iar acum era posibil sa se intample asa din nou? Oare chiar se putea?
Ei si ca de obicei mi-am trantit cufarul intr-o parte a compartimentului dupa care i-am spus pe o voce cat de serioasa am putut:
"Deci... ? Ce ai mai facut?!"

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Joi Dec 02, 2010 3:35 am

Ce puteam sa-i raspund verisoarei ?Hmm . Ce-am facut ?
'' ... nimic in afara de faptul ca mi-a fost dor de intreaga familie'',am raspuns, sincer.
Rose zambii, constiincioasa, apoi se trantii pe canapeaua lunga din compartiment si se facu comoda.
'' Ei hai, nu fii modest. Ce ai facut .. lucruri nebunesti ce faci tu de obicei'', intreba ea, curioasa.
Daa, multe lucruri nebunesti, care deja incepeau sa-mi devina obisnuite, si secante ? Aceleasi experiente bungee-jumping, care nu-mi trezeau acele emotii si temeri ca la inceput. Deja incepeau sa devin plictisitoare. Apoi .. Ce mai facusem ? O cursa de viteza cu un alt vrajitor, cu matura Nimbus 2001, din care ramasese numai scandura. Ehh ,am vanat vantul, cu 1500 km/h .. Sau chiar mai mult.. Si iesisem invingator din fericire.
Vroiam s-i povestesc si cum am pierdusem in Desertul Sahara, si nu puteam sa transmit semnale de alarma, nu aveam nici bagheta, nici matura, si nici nu puteam sa Dispar, din cauza stresului.. Insa, fusese o experienta grozava.
'' Multe nimicuri, si aceleasi prostii..'',am raspuns sec, apoi am zambit.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Joi Dec 02, 2010 3:47 am

Ma uitam la verisorul meu ridicand din sprancene. Puteam sa jur ca pe langa 'obisnuitele' lui peripetii a mai adaugat cate ceva. Hmmm,dar asta era avea destul timp sa imi povesteasca despre asta. Abia asteptam sa imi spuna ce a mai facut,dar chiar se vedea ca acum nu prea are dispozitia necesara sa faca asta.
"Hei,in weekendul asta mergem pana la resedinta,ce zici? Cred ca mamei ii e dor de tine de nu mai poate,iar tata mereu ma intreba daca am mai auzit ceva despre tine. Iar acum ca dragul meu verisor disparut s-a intors...Vii,nu?"
Am facut din nou acei ochi de catelus 'plouat' insa am preferat sa nu mai continui facand asta fiindca Alec avea sa isi dea ochii peste cap din cauza mea. Niciodata nu ii placea cand faceam asta. Imi spunea ca 'par un copil Incuiat fara creier'
Ma rog,mi-am schimbat inapoi fata apoi i-am spus:
"Deci?"

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Joi Dec 02, 2010 8:54 am

'' Desigur, desigur Rose.'',am soptit, zambind.
Chiar trrebuia sa mai petrec timp alaturi de familie, si sa ma linistesc cu calatoriile in lume pentru un timp.
M-am facut comod privind pe geamul vagonului.
De mult nu mai aveam acele stari de nerabdare sa ajung la Hogwarts.
Am zambit timid, ca un mic copil, apoi mi-am intors privirea spre chipul pasnic al lui Rose.

Ramasese la fel, aceeasi copila, acelasi chip bland pe care nu-l pot refuza. Si nu puteam intelege cum de se intelegea atat e bine cu Ashlyn ? Groaznic. Groaznic.
'' Rose, Ashlyn .. ce mai face?''
Rose ma privii uimita, e faptul ca intrebat e Ashlyn, apoi isi drese vocea, si raspunse fericita :
'' Starea ei generala este : BEATA.'',raspunse amuzata, apoi pufni in ras.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Joi Dec 02, 2010 9:12 am

"Desi nu e chiar mereu asa... Dar nah,ai sa vezi cu ochii tai!"
-Da,banuiesc si asta!,isi dadu el ochii peste cap.
Apoi am continuat:
"In fine,ma bucur enorm ca te-ai intors si sper sa nici nu mai pleci prea curand. Aaa si sa nu te speri ca mam'ea o sa te cam cocoloseasca , dar i-a fost dor de tine... Zilnic vorbea cu tusi despre tine.. O intreba ce mai faci, dar tu ca un 'copil' cuminte nici nu le anuntai!",mi-am dat eu ochii peste cap apoi am chicotit usor.
"Hei,abia astept sa ajungem la Hogwarts,fiindca am multe sa iti povestesc. Stiu ca tie pot sa iti spun totul!",am zambit eu foarte sincer.
Am oftat usor gandindu-ma la un nou an la hogwarts,ce repede trecea timpul...

[/center]
Sus In jos
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 9:18 am

'' Da, sigur . Mi-ar placea'',am raspuns sincer.
Am privit-o mandru pe Rose. Crescuse. Se facuse o domnisoara foarte sensibila in lipsa mea, se vedea pe chipul ei ca emeana respect si cred ca era foarte apreciata la Hogwarts.
'' Ceva nou ?'',am soptit.
'' Sunt sefa de Casa la Ochi de Soim'', raspunse ea, toata un zambet.
Am privit-o socat,nestiind cum sa reactionez. Deci aveam dreptate. Rose chiar era apta sa faca ceva bun si corect, spre deosebire de Ashlyn. Nici nu ma mira.
'' Serios? Grozav. Felicitari.'',am spus, mandru.
Ei, acum chiar ma simteam un Meester mandru si adevarat.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 9:25 am

Am intrat zambareata in cabina, trantind usiile in urma mea, asa cum aveam obiceiul sa fac.
Rose zambii de-ndata ce ma vazu.Am luat-o in brate pe verisoara mea, si am strans-o puternic, sperand s-o las fara aer, nu ? Ori suntem criminali ori nu mai suntem, vorba mea si a lui Rosalie.
Aceasta zambii efricita, si parca imi spunea din priviri ca ii era dor de mine.
'' Rose, rose, honney. Mi-ai lipsit'',am spus, fericita, trantindu-ma langa Alec.
'' Si tu mie, nebuno'',spuse ea, intinzandu-mi un pachetel micut.'' Asta este pentru tine.''
Alec isi dadu ochii peste cap, apoi zambi si isi puse mana pe umerul meu, ca si cum era un fel de suport.
'' Deci pan' la urma tot stai cu noi in compartiment, nu ?'',am oftat, plictisita.
'' Eh, imi pare rau ca anul asta va trebui sa ma suporti'', raspunse Alec , entuziasmat.
'' Don't worry.Daca iti va merge bine, sa stii ca o sa iti treaca repede.'',am spus, zambiind larg, zmabetul meu, demonic.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 9:47 am

Mi-am dat ochii peste cap cand am observat ca Alec si Ash inca se certau , de altfel ca de obicei.
M-am postat intre cei doi ca un bibelou apoi am spus:
"Se pare ca nu ati trecut peste faza asta..."
A fost mai mult ca un monolog,fiindca desigur nu asteptam un raspuns de la cei doi.
Mi-am mutat privirea catre Ash,apoi catre Alec si brusc i-am imbratisat pe amandoi deodata. I-am luat prin surprindere,dar,eh,soarta. Mi-a fost dor de ei.
"Stii cat va iubesc?!",am spus eu facand mutra aceea de catelusa plouata.
"Oh,nu,iarasi incepe cu asta!",spuse Alec...

[/center]
Sus In jos
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 9:59 am

Am tresarit speriat, apoi am luat-o si eu in barate pe Rose, zambindu-i frateste. Macar, trebuia sa simt si eu ca sunt frate, nu ? Ori sunt frate ori nu mai sunt.
Am zambit amuzat catre Ashlyn, care inca mai era revoltata, apoi le-am luat pe amandoua intr-o imbratisare stransa. Da, cam ciudat pentru un tip ca mine, insa chiar imi placea uneori sa pretind ca sunt un prostanac, care este doar un copil si ii este gandul la tampenii.
Rose pufnit amuzata, iar Ashlyn isi daduse ichii peste cap, stragandu-ma tot mai tare in brate.
Cred ca aratam chiar ca si o familie unita, insa speram sa nu ne vada nimeni in aceasta ipostaza, insa.. din nefericire fix in acel moment un vechi prieten de-al meu intre pe usa.
'' Oo, Alec Meester !'',spuse el, si ma lua in brate. '' Reuniune de familie?''
Ashton Blake Lively. Un bun amic cu care faceam prostii pe la Hogwarts cand eram noi atunci generatia tanara. Imi lipsise mult.
'' Ashton .'',sari Ashlyn in bratele prietenului meu.'' Mi-ai lipsit'',apoi il saruta.
Am ramas masca. Nu-mi puteam crede ochiilor. Adica, Ashton .. si Ashlyn ? Sora mea? Nu. Imposibil. Eram mai mult decat socat, si Rose nu facea nimic mai bun in spatele meu, decat sa chicoteasca.
'' Voi vorbiti serios?'',am raspuns, socat.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 10:55 am

Am pufnit intr-un ras puternic cand l-am observat pe varu'meu cum se holba la Ash&Asht cum se sarutau.
"Haideti,mah,pe bune?"
Lui Alec inca nu ii venea sa creada ce vedea in fata ochilor. Am aprobat scurt dupa care am spus inca razand:
"Da,pe bune! Eu ti-am zis ca am multe sa iti spun...Aaa,si inca nu ai aflat ce mi s-a intamplat mie!",i-am spus eu lui Alec. Inca nu stiam cum sa ii povestesc despre Jake,ei au fost prieteni foarte buni si...era iubitul meu..si acum era mort.
Un oftat se auzi de la mine,dar am preferat sa ocolesc acest subiect momentan,inainte sa ma inec in lacrimi,chiar nu mai vroiam,nu mai puteam,nu ma mai simteam atat de puternica incat sa fac asta. M-am asezat pe canapea lasandu-mi capul pe spate si sperand ca atunci cand vom ajunge la Hogwarts sa am timp sa ii povestesc lui Alec ce se intamplase. Nici macar nu banuia care era piatra de pe sufletul meu,lacrima ce ineca inima...

[/center]
Sus In jos
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 10:42 pm

'' Doar ca este .. incredibil'',am spus, enervat.
Ma intelegeam bine cu Ashton. Un timp am fost ca si frati, insa soarte ne-a despartit, si ne-a facut sa nu mai fim atata de apropiati, pentru ca fiecare isi alesese drumul sau.

'' Incredibil, Ashton. De ce nu mi-ai spus?''
Adica, chiar daca lui nu ii se parea imporant ca eu sa stiu, totusi din bun simt trebuia sa stiu.

Ashlyn ranjea, amuzata, tinandu-l in brate pe Ashton. Ii sopti ceva la ureche, apoi cei doi s-au sarutat pasional, ca si cum nimeni nu era in jurul lor. Rose rosii, si isi muta privirea de la ei.
'' Ai aflat oricum, Alec.'', raspunse Rose, zambind dulce.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 11:08 pm

L-am privit pe varu-meu care inca era minunat de ceea ce tocmai se intamplase in prezenta lui. Nu stiam ce sa ii zic si totusi dupa cateva secunde i-am spus:
"Haide,Alec,te vei obisnui incet-incet!"
-Mda....,murmura el incet.
Sincer cred ca mai mult il deranja faptul ca Asht si nici Ash nu i-au spus despre toata chestia asta. Am tremurat usor doar cand m-am gandit cum va reactiona varul meu mai mare cand va auzi cate a pierdut,cate noutati mai avea sa afle in curand si mai ales... Tot ce mi se intamplase de cand a plecat,si mie si lui Ashlyn.
Alec observa ca m-am cutremurat putin si m-a intrebat:

[/center]
Sus In jos
Alec J. Meester
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Vin Dec 03, 2010 11:51 pm

'' Ce ? Ce s-a intamplat?'', am intrebat, igrijorat.
Verisoara mea ezita, apoi ma privii trista, mutandu-si privirea de la geam, la mine, si de la mine la geam.
Am privit, nedumerit, incercand sa-mi dau seama despre ce este vorba. Nu credeam ca voi afla singur, trebuia sa-mi spuna.
'' Stiai ca nu esti frate biologic cu Ashlyn, nu ?'', intreba ea, incurcata.
'' Da, peste faza asta am trecut. Este altceva mai grav ?''
'' Cat timp ai fost plecat, familia a cautat-o pe Ashlyn, si au gasit-o. Insa, ei .. acum sunt morti'',ofta ea.
Am facut o fata socata, apoi i-am cerut cat mai multe detalii.
'' Sunt multi morti.. Matusa Mariah, de care stii.Neamurile lui Ashlyn .. Jake.'',spuse ea, iar o lacrima ii se prelinse pe obraz.
'' Jake? E .. mort? '',am spus, socat.
Prietenul lui Rose era mort si eu nu stiam despre asta. De ce lipsisem atata timp ? De ce ? Era pur si simplu inevitabil ?
Imi venea sa sar din tren si sa uit toate aceste lucruri.Si eu doar acum aflasem ..
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   Sam Dec 04, 2010 2:37 am

Il priveam pe Alec cateva secunde dar apoi imi mutam privirea spre geam,era inevitabil sa nu plang si nu vroiam sa ma vada plangand. Intr-adevar se intamplasera multe cat timp el a fost plecat,dar acum nu mai putea sa faca nimic,noi nu mai puteam sa facem nimic. Am oftat usor apoi mi-am facut curaj sa vorbesc:
"Sti...Incerc sa uit,dar nu e chiar atat de usor. A trecut mai bine de un an de cand s-au intamplat toate acestea,dar in zadar...fiindca ranile sufletului se vindeca cel mai greu,pentru asta nu exista medicament..."
Am incercat sa nu ma mai gandesc la asta apoi i-am privit pe cei doi indragostiti spunandu-i lui Alec:
"Macar cei doi sunt fericiti.."Am zambit timida lui Ashton si lui Ashlyn,pareau intr-adevar un cuplu minunat,de fapt chiar si erau.
Aveam tot timpul din lume sa ii povestesc varului meu mai multe detalii despre Jake,eram sigura ca atunci cand va afla cum a murit va reactiona..urat.!

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ehh, still a kid.   

Sus In jos

Ehh, still a kid.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit