Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Eduard Black
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 01/07/2010
Numar mesaje : 261
Varsta : 18
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Reputatie : 14
Galeoni : 66

MesajSubiect: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:02 am

Ce bucuros eram fiindca ajunsesem la peronul 9 si 3/4 in sfarsit si acum mai aveam doar o zi pana cand voi ajunge in cel mai minunat loc de pe Pamant,Hogwarts.Eram pe peronul 9 si 3/4,ii vedeam pe colegii mei,pe cei din ani mai mari,pe cei din ani mai mici si pe cei care abia intrasera la Hogwarts,mergeam in continuare inspre tren cu bagajele in mana,cand deodata cineva striga la mine "Stai!",era...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:11 am

Eu... Imi era frica sa nu intarzii cand am observat un baiat pe care nu il cunosteam , desi eram in anul VII,nu il mai vazusem pana acum.
"Buna!..",i-am spus eu zambind.
"Am intarziat?!",am continuat ...
Dadu din cap in semn ca nu apoi am reusit sa rostesc un "Pfiu,ce bine!"
Observand ca se uita la mine cam ciudat,fiindca nu ma cunostea m-am adresat lui:
"Eu sunt... Rosalie.. Andrews!"
Am privit cum toti urcau deja in tren ,apoi am rostit:
"Haide,sa nu ramanem cumva pe aici!"

OOC:Sper ca nu face nimic ca am continat eu:D

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Eduard Black
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:17 am

Eduard se duse dupa Rosalie si intrara in tren,gasira o camera (nu mai stiu cum se zice la camerele din tren Laughing) ) libera si intrara.
-Pe mine ma cheama Eduard Black,zise baiatul zambind.
-Incantata de cunostinta Eduard.Iti stiu numele esti cumva vreo ruda a lui Sirus Black?,intreba Rosalie.
-Da...a fost un fel de unchii pentru mine,tatal meu era var cu el,din pacate pentru ca tata s-a casatorit cu un om normal a fost sters de pe zidul,din casa lui Sirius.
-Inteleg...,zise Rosalie.

OOC: chiar ma bucur ca a continuat cineva Very Happy
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:21 am

Era interesant ceea ce povestea Eduard.
Ma uitam la el si nu credeam ca este abia in primul an,parea ca stie mai multe despre aceasta lume,parea ca abia asteapta sa revada Hogwartsul. Am zambit putin la gandul ca si mie imi era dor de scoala,abia asteptam sa revad scoala,prietenii si profesorii. Ca de obicei,interminabilele mele plimbari pe malul lacului pe intunerci,Padurea Intunecata.. Dar la toate astea ma voi gandi cand voi ajunge la Hogwarts.
Sala Mare probabil ne asteapta pe toti cu bratele deschise,iar directorul ne va ura un calduros bun-venit.
"Si Eduard,in ce an esti?"
am preferat sa il intreb asta,fiindca dupa cum spuneam mi se parea ca a mai fost pe la Hogwarts.

OOC: Se zice compartiment;)

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Eduard Black
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:29 am

-Anul trei!De ce intrebi?intreba Eduard.
-Te-am intrebat findca credeam ca te mai vazusem prin castel,si uite ca nu m-am inselat,zise Rosalie zambind.
-Stii,acum ca tot aduci vorba si eu te-am mai vazut prin castel.
Eduard se gandi ca anul trecut o vazuse pe Rosalie vorbind cu niste fete la o masa.
-Vad dupa uniforma ta ca esti de la Astropufi,zise Rosalie.
-Da,asa e!
-Inteleg...
-Stiu la ce te gandesti ca sunt un Papa-Lapte...
-Nu nu este adevarat.
-Bine,bine hai sa terminam cu asta,auzi tu esti de Ochi-De-Soim?
-Da!
-Dar in ce an esti?
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:34 am

"Eu sunt de la Ochi-de-Soim,intr-adevar si sunt in anul VII. Si ce te face sa crezi ca te cred un Papa-Lapte? eu am foarte multi prieteni si prietene de acolo si ma inteleg minunat cu ei. Am prieteni de la toate casele,pana si de la Viperini!"
Nu intelegeam de ce Eduard credea ca am ceva impotriva cu cei de la Astropufi. De fapt nu am nimic impotriva cu nici-o casa. Am prieteni de la fiecare casa si fiecare au demonstrat ca poti fi niste prieteni de incredere.
M-am uitat la Eduard,dar am observat ca nu mai zicea nimic in legatura cu asta asa ca am preferat sa nu mai spun nimic insa l-am intrebat altceva:
"Ti-a fost dor de Hogwarts,nu-i asa?"

[/center]
Sus In jos
Eduard Black
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:41 am

-Foarte mult!zise baiatul.cred ca intelegi cand spun ca acasa nu am avut ce face eu locuind intr-un oras de Incuiati,fara niciun vrajitor decat tata,a fost foarte plictisitor...dar mi-a placut ca am fost in vizita in Padurea lu Dean.
-Ti-e ti-a lipsit Hogwarts?,fiind in anul sapte mai ai putin si vei deveni vrajitor experimentat si vei putea sa te muti intr-un oras de vrajitori cum este Pestera lu Godric...
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   Dum Noi 28, 2010 2:47 am

-La Pestera lui Godric se afla Resedinta Andrews,resedinta familiei mele si de cate ori pot ma duc acolo cu mare placere. Dar Hogwarts oricum ramane ca si casa mea. Voi continua sa raman la Hogwarts si Adulta,avand in vedere ca sunt profesoara la Previziuni despre viitor.
Si ca sa iti raspund la intrebare,da , mi-a lipsit foarte mult Hogwarts. Este locul in care mi-am cunoscut majoritatea prietenilor Vrajitori,avand in vedere ca avusesem pana atunci parte doar de prieteni Incuiati. Ce pot sa spun? Hogwarts este mare parte din mine.

Sunt sigura ca Eduard intelegea ceea ce vroiam sa spun fiindca se vedea pe el ca si lui i-a fost dor de aceasta scoala. Probabil si pentru el semnifica foarte mult aceasta Lume din care faceam parte toti Vrajitorii.

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!   

Sus In jos

Ce bucurie!Inapoi la Hogwarts pentru al treilea an!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit