Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

The power of a name

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 26/08/2010
Numar mesaje : 1171
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 234
Galeoni : 296
Animal : Lup alb-Kira
Functii : Ajutator in Aripa Spitalului

MesajSubiect: Re: The power of a name   Joi Noi 18, 2010 3:56 am

Foare frumos ceea ce ai scris, Layla. De fapt ma asteptam sa scrii atat de ..... de ... minunat I love you
Nu stiu, dar mesajul asta pare sa aiba un suflet enorm ....
Frumos.
I love you I love you I love you
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Katerina A. Petrova
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 18/09/2010
Numar mesaje : 265
Varsta : 20
Casa : Viperini
Stare Relatie : Intr-o relatie complicata cu Naoki Mikoto
Reputatie : 19
Galeoni : 26
Animal : Sarpe-Aikaterine
Functii : Ingrijitor pentru Sala Trofeelor

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 19, 2010 11:14 am

Numele Katerina Ann. Petrova ..

Pai m-am cam plictisit de Victoria, as ca m-am gandit sa schimb ceva la ea, pentru ca pe Ashlyn nciiodata nu cred ca o voi putea schimba.

Numele Katerina - vine in primul rand, de la matusa mea,care este si ea bulgaroaica I love you, La fel ca mine, bineinteles, si mnah, ei ii se spune Katy, da nu-mi place cum suna ,mai bine ii Katerina, si in al doilea rand, ca este un nume bulgaresc, si vine intr-o mare parte si de la Katherine.

Numele Petrova - vine in special de la numele lui Katherine, stiti voi povestea, Vampire Diaries. Initial vroiam sa-i pun numele Ivanov, pentru ca asa o cheama pe buniica mea [ nume bulgaresc], insa am renunat, si am decis sa ramana Petrova.Ceva ma atrage la numele asta.. E .. mistic I love you

Numele Ann - pai bineinteles ca vine de la numele meu, din realitate, Anna. Era prea sec sa-l las numai Katerina Petrova, asa ca am adaugat un mic 'Ann' acolo Wink)

Sus In jos
Kasumi Mikoto
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 16/01/2010
Numar mesaje : 693
Varsta : 19
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 68
Galeoni : 59
Animal : Motan "Albastru de Rusia"-Mizu

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 19, 2010 11:51 am

Kasumi~este cel mai simplu sinonim japonez pentru ceață, cuvânt care îmi caracterizează întrucâtva personajul.
Mi se pare ușor de pronunțat și de reținut. De asemenea, e cam singurul cuvânt a cărui scriere am putut-o reține în toate cele 3 alfabete japoneze.
Numele de Mikoto aparține unui personaj feminin dintr-un anime de care, pe la o vreme, ma țineam cu sfințenie. Însă mi s-a adus acest lucru la cunoștință doar de curând. Anterior, cand Rain, care nu ma caracteriza, ci era un nume care mi-a placut pe moment, a devenit Kasumi, Aimi Rawkuro, BFF, mi-a sugerat numele ăsta și m-am îndrăgostit subit de el.
Ava - numele ăsta nu înseamnă nimic... În schimb, Mizu, numele pisicii, înseamnă apă, ceea ce caracterizează felina, a cărei existență e vitală (ca apa) pentru ca personajul meu să ajungă în posesia unor informații la timp, chiar dacă eu nu descriu momentele cu pricina. Înainte oscilam între Hana=floare si Aoi=albastru (sugerat de rasa pisicii).

PS: Am stat si m-am gandit. Ce ar fi oare cateva Rp-uri din perspectiva Avei sau a lui Mizu?
Sus In jos
Dianne D. McLarren
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 19/10/2010
Numar mesaje : 231
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Single...:D
Reputatie : 15
Galeoni : 57
Animal : Bufnita neagra-Noir

MesajSubiect: Re: The power of a name   Sam Noi 20, 2010 6:44 am

Intr-o dimineata,in timp ce ma uitam la televizor,am auzit numele Diamond.Imediat ce l-am auzit m-am gandit la puritate,la frumusete dar si la duritatea ce o oferea aceasta piatra pretioasa.Iar McLarren e un nume ce l-am gasit intr-o carte si mi-a dat impresia ca persoana ce poarta acest nume este o persoana ce stie ce vrea in viata...(asta-i bine ca eu chiar nu stiu ce vreau de la viata Very Happy )
Sus In jos
Aylee R. Pent
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 12/08/2010
Numar mesaje : 218
Casa : Viperini
Reputatie : 54
Galeoni : 237
Animal : Bufnita neagra- Hate; Sarpe-Revenge
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 23, 2010 1:50 am

Probabil ca ati observat ca mi-am mai adaugat un "R." in nume. Acum as vrea sa explic de ce.
~Raven~Acest nume mie imi place foarte mult. Si am avut o inspiratie foarte amuzanta si infantila.Adica cei care ma cunosc stiu bine ca imi plac desenele animate. Si imi place foarte tare desenul animat "Tinerii Titani". Si acolo exista personajul Raven, care a fost mereu preferatul meu. Mie mi se pare ca Aylee seamana mult cu Raven. Inchisa in lumea ei, avand multe secrete pe care nici cei mai buni prieteni ai ei nu le cunosc in intregime. Fragila si totusi foarte puternica. Si de multe ori guvernata de ura si dorinta de razbunare.

Apropo Diamond, dragut nume, dar e cam scurta, dupa parerea mea, prezentarea facuta de tine. Adica toata lumea a explicat frumos, separat numele si prenumele. Dar ma rog, faci cum vrei tu.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://livebyaylee.blogspot.com
Catherine Baston
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 22/11/2010
Numar mesaje : 45
Casa : Astropufi
Reputatie : 21
Galeoni : 53

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 23, 2010 2:01 am

Catherine:Exprima puritatea,dragalasenia,e un nume care odata rostit te indulceste.
Baston:Il reprezinta pe Oliver Baston,seful echipei de vajhat a Cercetasilor:]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The power of a name   

Sus In jos

The power of a name
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creează un forum | Forumuri RPG | Harry Potter - Hogwarts | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog