Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

The power of a name

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Aylee R. Pent
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 12/08/2010
Numar mesaje : 218
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Viperini
Reputatie : 54
Galeoni : 237
Animal : Bufnita neagra- Hate; Sarpe-Revenge
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 1:42 am

Cu toti avem un nume, asta stie toata lumea. In realitate Avem numele de familie de la parinti(tata) si prenumele care le-au placut in momentul acela lor. Dar aici noi alegem cum sa ne cheme. Si presupun ca nimeni nu si-a pus numele la intamplare, toate numele au un trecut, o istorie a lor. Am sa incep eu.

AYLEE~asta e un nume care mie imi place la nebunie. E un nume liber, care, in momentul cand il pronunti, suna ca vantul. Mie imi pare ca li se potriveste persoanelor care vor sa zboare, sa viseze.

PENT~numele de Pent vine de la ceva foarte simplu. Ador pentagramele si tot ce e legat de ele, iar Pent este prescurtatea.

HATE si REVENGE(cele 2 animale ale mele)~astea sunt cele doua sentimente care o caracterizeaza pe Aylee si care o guverneaza.

Acum voi urmati! Astept sa aud(citesc) si istoriile numelor voastre. Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://livebyaylee.blogspot.com
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 1:50 am

Rosalie~ Nu stiu exact de ce,dar imi place foarte mult numele acesta. Imi transmite un sentiment foarte placut.

Andrews~Acest nume mi l-a sugerat Ash cand am venit pe forum si mi-a placut imediat.

Sabri~ Numele bufnitei mele,vine de la Sabrina si imi place acest nume.

Rose~ Numele "meu" prescurtat. Ma face sa ma gandesc la trandafiri,florile mele preferate

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Varsta : 24
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 2:13 am

Ashlyn - Nu stiu de ce, dar de mica imi placeau numele : Ashley, Ashlyn, Alice, Ailyn. I love you Dar Ashlyn, parca, parca e ceva, nu stiu. Ceva m-a pus sa aleg numele asta. Nu stiu ce, dar .. I love you

Meester - Pai numele vine de la actrita Leighton Meester. Deci, numele Meester, e oarecum, parte din Ashlyn, si parte din mine I love you. Il ador pur si simplu, si niciodata n-as putea sa-i schimb numele lui Ashlyn. Ceva foarte foarte important, m-ar face sa renunt la el. Very Happy

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Casa : Astropufi
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 4:28 am

Alice-e pur si simplu un nume care imi placea asta'iarna si m'am gandit sa'l folosesc pentru un personaj

Morris-e un nume pe care l'am inventate eu Thinking adica, stiu ca mai exista dar nu m'am inspirat din alte parti cand l'am ales. Defapt, asta'iarna eram foarte mare fana Demi Lovato, si ma gandeam la numele celor doua personaje interpretate de ea:Torres si Munroe si mi'a placut mai mult primul, i'am pus M in fata, am schimbat o litera, si a iesit Morris

Abigail-Numele bufnitei mele vine de la actrita Abigail Breslin. Pur si simplu imi place foarte mult numele :- ??

Al&Aly-prescurtari primite de la cei de pe forum cand a redevenit activa Alice Swan si era usor sa fim incurcate Very Happy

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Jade A. Crawford
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/10/2010
Numar mesaje : 1301
Varsta : 19
Stare Relatie : :">
Reputatie : 228
Galeoni : 89
Animal : Puma-Grace; Pisica Ragdoll-Linn; Tigru Alb-Heaven; Sarpe- Artemis, Bufnita Alba- Shadow
Functii : Vanzatoare la "Cofetaria lui Florean"

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 4:34 am

Jade : Pai intotdeauna mi-au placut numele englezesti cu J sau A, dar cum erau foarte multe Ashley, Alice, Ashlyn, Amy pe forum am incercat sa gasesc ceva cu J. Jessica era, asa ca am pus Jade. Mi se pare scurt si la obiect.

Crawford: Aici m-am inspirat din numele unui actor pe care il iubeeesc I love you Chace Crwaford I love you

Berry (Bufnita): De cand eram mica mi-au palkcut fructele gen raspberry, strwaberry, blackberry.... si am avut si prin clasa I un nickname care a durat vreo 4 ani... red4berry...si mi-am amintit de el Very Happy Mi se pare un nume dulce si fructat pentru o bufnita Very Happy

[i][size=15][font=Georgia]The truly truth: I miss you; The truly truth: I lied
The thing you don't understand is that I catch a grenade for ya
I could just do anything for ya... But you won't do the same[/font] [/i][/size]

[/center]
[i]
[size=10]~ex Hufflepuff student, always Hufflepuff soul[/size]

[/i]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-dreamm.forumgratuit.ro
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 4:35 am

Hmm, nume Thinking pai, prima data am fost Rosabell..pentru ca imi placea foarte mult numele Rose, dar si Bell Laughing dar apoi, am schimbat..si nu stiu, am ramas la Bell I love you

Bell - numele asta vine de la Anabell Thinking l'am gasit intr'o carte, scrisa de Jane Austen cred..si mi'a placut foarte mult..dar am ales sa folosesc doar prescurtarea, fara "Ana" in fata I love you Laughing desi si Anabell suna interesant, am ramas ca Bell..Bellyshor Devil

Evans - Rose e de vina Laughing pai..mi'a placut si mie numele asta..era unic in Harry Potter, si nici nu era prea intalnit pe forum, unde predominau numele din Twilight Laughing deci..cum eu si Rosy suntem surori [gemene Devil] am luat si eu Evans..si chiar mi'a placut cum suna Bell Evans..simplu I love you

Rochester - numele lui Eddie I love you nu stiu, dar cateodata il port, cateodata nu..pur si simplu nu ma pot obisnui cu el..e un nume superb, eu una l'am gasit in Jane-Eyre dar Edward a zis ca s'a luat dupa un oras din Anglia..nvm..pur si simplu mi'e greu..mereu am fost Evans..si nu pot sa renunt la el, pentru Rochester..iar ambele nume par foarte ciudate rofl Bell Evans Rochester..prea lung..cred ca am sa pun la semnatura Bell Rochester Smug I love you

Bellyshor - porecla scoasa de nunima mea I love you intr'o ora de mate rofl cand eram amandoua noua pe forum..si scriam primul rpg impreuna, cel de la coridoare..si eu am zis ca am sa'i zic Rosyshor..iar ea Bellyshor..ce vremuri Laughing I love you

Lolly - numele bufnitei..aici, chiar nu imi dau seama cum mi'a venit ideea..ziceam mult "lol" in perioada aia..si pur si simplu, cand am auzit ca trebuie sa dau un nume bufnitei..am zis "lol" si apoi "Lolly" rofl mda, stupid..dar mi'a placut cum suna..deci Lolly a ramas Smug

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 23
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 7:16 am

ISABELLA - Pai mi-a placut foarte mult numele asta de la inceput. I love you

LUMINIȚA - E numele nasei mele de botez, care era o femeie extraordinara din cate mi-au povestit rudele mele, dar pe care nu am avut placerea sa o.. cunosc. A murit cand eu aveam doar cateva luni. Nici macar nu am avut cum sa merg pana acum la mormantul ei, pentru ca e in cealalta parte a tarii. O.o Ea nu era din Botosani.. se stabilise aici numai pentru ca il cunoscuse pe nanul meu, Traian. [care e mort si el.. tot cancer.. long story.. si nici nu vreau sa vorbesc despre asta.. era atat de.. damn. Sigh :-j]
Si mi-a placut foarte mult numele. I love you [la inceput eram "Luminita Limpede" Smile]

ISILDUR - Pai cred ca am avut vreo patru nume de familie pe forumul asta pana acum. Straight face Mai intai "Limpede".. dupa "Swan".. apoi "River" apoi "carter" [I love you I love you I love you] si acum "Isildur". I love you Pentru ca voiam neaparat sa fiu ruda cu Raiz ca doar ne avem ca fratii. rofl Si cu Adriana, desigur. Hug I love you Iar Matty.. pai si el e tot Isildur, ca doar suntem casatoriti. I love you :">

Deci.. da. Laughing Pentru numele de familie va trebui sa-l intreb pe Raiz. Laughing

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Jessica F. Jersey
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 01/10/2010
Numar mesaje : 869
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 157
Galeoni : 116
Animal : Pisica Birmaneza(motan)-Moland
Functii : Vanzatoare "Lorzii Mierii"

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 7:32 am

Jessica -Pur si simplu adoor acest preeenume. :x Mi se pare dulce,delicat , dar totodata inspira incredere. La fel ca lui Jade , si mie imi plac foarte mult numele englezesti cu J si cu B.

Jersey - nu stiu de ce mi-am pus acest nume. Poate pentru ca vine de la un stat din America/Marea Britanie. Chiar nu stiu. =]]

Drewy- vine de la drew,grew, pentru ca iubesc numele care se termina in "ew". Suna asa dulce si pufoossss 8->
(si daaa,stiu ca suna si pare ciudatt.)

Ioana - Bai ce sa zic =]] Nu comentez la numele meu real. Mi-ar fi placut sa ma cheme Alina sau Diana. Diana pentru ca suna suav si pasionalll 8-> ;;] . Si Alina pentru ca imi place mie. :>

Elena - Asta imi place mai mult ca Ioana , dar m-am obsinuit sa mi se spuna Ioana. Asa ca..T_T

[size=15][b]Cele mai bune produse![/b][/size]
[size=13][font=century gothic] O mare dragoste este de neconceput fără o mare inteligență; inteligența este egală cu profunzimea sufletului; iată de ce sufletele mari ating culmile umanismului; tot ele sunt și mari inteligențe.[/font][/size][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fetitaceleideasasealuni.blogspot.com
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 7:45 am

Bella - Pai . prima data am fost Bellatrix , pentru ca Isei i se spunea Bella pe atunci si nu am vrut sa o copi sau ceva de genul , asa ca am ramas cu Bellatrix .Dar intr'un final m'am cam saturat de el , asa ca mi'am pus Bella.
De cand eram mica mi'a placut numele asta , dar nu stiu de ce . Mi se parea ca suna bine .

Emily - Pur si simplu il iubesc. L'am mai auzit , dar l'am gasit intr'o carte si mi'a ramas intiparit in minte .

Cullen - A fost o perioada in care imi placea mult " Amurg " . Nu eram obsedata , dar oricum imi placea . Si desi am renuntat la acea pasiune , numele asta e o parte din mine si mereu va ramane asa .

Bells - Pai . cred ca Isa a fost prima care mi'a spus asa si chiar imi place Smug

Cissy - Am gasit numele in Harry Potter Laughing . Si imi place cum suna I love you

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 26
Warning : -10%
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 7:56 am

Ceea ce imi descrie personajul cel mai bine este numele de Kennya. O da. Kennya. Nu mi-am schimbat niciodata numele. Inca de cand forumul s-a transformat intr-unul role play, Kennya a fost prima mea alegere. Si ultima de asemenea.

Kennya are cea mai idiotica istorie, dar in acelasi timp exprima atat de multe in ceea ce priveste personajul meu. Fara nume, nu mai era nici o Kennya. Numele l-am ales pur si simplu de pe un generator de nume. Serios. Parea frumos si usor la pronuntie, si in acelasi timp un nume destul de rar intalnit. Plus ca este ciudat sa iti schimbi numele prea des. Este ca si cum personajul tau nu are o identitate stabila.

Nu puteam sa gasesc un nume mai bun pentru personajul meu. Asa ca inchei prin a spune ca numele de Kennya semnifica si reprezinta personajul meu si toate lucrurile care sunt legate de acesta.

Iar Isildur. Logic, semnifica apartenenta la cunoscuta si mult iubita familie Isildur ( aka Isa, Matt si Raizi )

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: The power of a name   Vin Noi 05, 2010 8:02 am

Kennya Isildur a scris:
Iar Isildur. Logic, semnifica apartenenta la cunoscuta si mult iubita familie Isildur ( aka Isa, Matt si Raizi )

We are The Isildur Family. Cool I love you

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Aylee R. Pent
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The power of a name   Dum Noi 07, 2010 10:51 pm

Din cate stiu eu, Isildur este un personaj din Stapanul Inelelor. Este cel care a furat Inelul Suprem de la Sauron, Stapanul Intunericului. Dar el a cazut prada inelului si nu a vrut sa il distruga. Dar inelul l-a tradat, si din cauza asta a murit. Inelul a ajuns in rau, de acolo la Smeagol/Gollum de unde a ajuns la Bilbo, unchiul lu' Frodo, dupa aia la Frodo si de aici stiti voi.
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: The power of a name   Dum Noi 07, 2010 11:13 pm

Stiu ca Raiz e genul care citeste carti si se uita la filme de genul, asa ca e foarte posibil sa fi luat numele de acolo. Wink
El stie.. noi, restul familie Laughing, doar am acceptat numele si atat. Cool

[/center]
Sus In jos
Ruthie Allen
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 20/09/2010
Numar mesaje : 52
Reputatie : 18
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: The power of a name   Lun Noi 08, 2010 8:27 am

Numele personajului meu nu semnifica nimic deosebit....
In legatura cu Ruthie,m-a atras,pur si simplu,sonoritatea si impresia pe care mi-o creeaza.
Allen l-am ales fiindca este un nume...simplu,oarecum inexpresiv...
Nu imi dau seama cum as putea sa explic cu exactitate ce semnifica pentru mine...banuiesc ca versul "Just a stranger on the bus" infatiseaza destul de bine ceea ce am vrut sa transmit prin alegerea lui.
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 26/08/2010
Numar mesaje : 1171
Reputatie : 234
Galeoni : 296
Animal : Lup alb-Kira
Functii : Ajutator in Aripa Spitalului

MesajSubiect: Re: The power of a name   Lun Noi 08, 2010 6:20 pm

Crystal ~ semnifica puritate, seninatate si chiar deschiderea spre absolut ... Vine de la substantivul " cristal ", un lucru pretios, asa cum speram ca si personajul este . De cele mai multe ori vietuieste cu celelalte diamante, sau simple" pietre ", dar difera in mod cert de ele.

Shirley ~ Nu stiu de ce am ales acest nume, insa cand il pronunt simt in el siguranta, sprijin. Intr-un fel sau altul imi aduce aminte de verbul " sure", ce inseamna "sigur" sau "desigur".

Kira ~ Recunosc ... Acest nume a fost luat dintr-o carte si anume Kira - Kira . Ideea mea era ca numele lupului meu ( drag) sau fie unul simplu si tot-odata frumos.
Kira - Kira in japoneza inseamna tot ce este frumos, placut.( sau cel putin asa spune cartea ...)

PS : Dragut topic, Aylee I love you
Sus In jos
Aylee R. Pent
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The power of a name   Lun Noi 08, 2010 8:55 pm

Mersi pentru apreciere. :) "Just a stranger on the bus" e? Altă iubitoare de Joan of Arcadia? Ma bucur că am mai găsit una.
Sus In jos
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 11/05/2010
Numar mesaje : 284
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 43
Galeoni : 29
Animal : Pisica "Albastra de Rusia"-Yura; Lup - Fenrir.

MesajSubiect: Re: The power of a name   Lun Noi 08, 2010 11:01 pm

Huh, nu am avut o intentie... stabila privind numele personajului. La incep cautam tot felul de denumiri, originea lor si ce inseamna, dar imi era greu sa ma gandesc la cum va decurge povestea personajului si eram perfect contienta ca gusturile mi se vor schimba rapid.

Asa ca am ales ceva simplu... dar care sa mearga cu caracterul personajului.

Samantha
~ imi place cum suna. E finut, dar in acelasi timp cu personalitate. Cica ar avea originea in cuvantul "floare". Uh, oh, si am vrut ceva care poate fi prescurtat : p

Hawkins~ Ideea mi-a venit pe cand citeam o carte de Karl May si era vorba de un tip haios si mereu pus pe glume... Hawkens. L-am preluta si transformat in hawkins.

Yvone~ asta a fost o idee ce mi-a venit pe parcurs si de aceea in RP-uri mi se zice doar Sam Laughing Am inteles ca "Yvone" ar insemna "Micul arcas", de asemenea, se potrivea cu personalitatea Samanthei Smug

Fenrir~ numele Lupului. M-am gandit la Fenriri Greyback din HP dar si la "legenda" lupului fenrir sau fenris. In mitologia nordica este un monstru gigant cu intruchipare de lup. Iar pe parcurs, as vrea sa arat ca nici Fenrir al meu nu va fi un lup obisnuit Devil

Yura~ albastra-de-rusia. Yura inseamna "vis" in japoneza, sau, in diferite contexte, bland, trepidatie, inclinare sua stapanire. In rusa am inteles ca ar fi un apelativ pentru femei sau asa ceva... de asemenea, directoarea avea o albastra-de-rusia (superba pisica si cu un caracter unic!!) numita Yura.
Nu o vedeai cand venea sau cand pleca, ii placea sa fie alintata, era inteligenta, agila, curioasa, foarte neincrezatoare. cam asa e si a mea in poveste tongue

Asta ar fi tot... momentan Devil
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://flower-in-desert.blogspot.com/
Ruthie Allen
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 09, 2010 8:53 am

Aylee Pent a scris:
Mersi pentru apreciere. :) "Just a stranger on the bus" e? Altă iubitoare de Joan of Arcadia? Ma bucur că am mai găsit una.

Versurile apartin unei melodii cantata de Joan Osbourne numita "One of us",daca nu ma insel,despre care am alfat urmarind postul Vh 1.
Dar,intr-adevar,obisnuiam sa ma uit la Joan of Arcadia de cate ori il prindeam la t.v.
Ai cumva idee daca mai este difuzat pe Axn?

Scuze pentru offtopic.

Ultima editare efectuata de catre Ruthie Allen in Mar Noi 09, 2010 8:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ruthie Allen
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 09, 2010 8:54 am

Am postat de doua ori din greseala.Ar putea un administrator/moderator sa stearga acest post?
Sus In jos
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 17
Reputatie : 27

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 09, 2010 9:27 am

Anaella-prima data am folosit acest nume pe alt site. Acolo am vrut sa scriu Anabella dar nu a incaput si am scris Anaella,iar Anaella am citit pe internet undeva.
Ginny-este personajul meu preferat din Harry Potter.
Potter-Ginny casatorindu-se in vol7 cu Harry a primit numele de Potter

DECI: de aici am numele
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Aylee R. Pent
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mier Noi 10, 2010 2:33 am

Din cate stiu eu nu s-a mai difuzat Joan, din cauza ca s-a terminat sezonul II, iar acum dau ceva alt serial, din pacate Crying or Very sad
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: The power of a name   Lun Noi 15, 2010 12:04 am

SAC, SAC ..... Aylee ... Mie tot nu-mi place de iubitul lui Joan Straight face :(
Nha , dar daca tine iti place atunci ce sa spun : Pff ... :

Love is in the air Laughing rofl

PS : Eu raman la Taylor Lautner, Robbie Amel, Orlando Bloom, Cody Longo si desigur minunatul, fascinantul si superbul Ian Somerhalder. I love you I love you I love you Wink
Sus In jos
Aylee R. Pent
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 16, 2010 2:32 am

Pai normal ca si eu raman la Orlando Bloom!!! Nu stii ca eu sunt fata din cauza careia si diriga si fosta profa de Franceza e fan! Adica in ultimul timp diriga o zis, ca de cand i-am zis de el l-a tot vazut la televizor... Very Happy Si se plangea! Cine se plange cand il vede pe superbul ala!?!

Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: The power of a name   Mar Noi 16, 2010 2:51 am

HaI SERIOS ..... Acum cine nu stie de el, adica e superb si PUNCT . Laughing
~2~ Poza asta nu este chiar atat de I love you
~3~ Totusi parca atunci cand l-am vazut pe tipul ala, "copia exacta a lui Orlando Bloom" ( Aylee stii tu Laughing I love you I love you I love you ), era atat de .... de ... de frumos, nu stiu avea Farmecul ala ...

PS : Nha gata, hai sa incheiem subiectul despre Bloom Wink

PS 2 : E pe locul 1 din 100 cei mai sexy actori din lume I love you I love you I love you

PS : Gata Laughing
Sus In jos
Layla Wong
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 16/08/2010
Numar mesaje : 445
Warning : 70%
Reputatie : 78
Galeoni : 68
Animal : Pisica Radgoll - neagra- Tomorrow

MesajSubiect: Re: The power of a name   Joi Noi 18, 2010 3:25 am

~Layla~...Numele de Layla vine de la o dansatoare pe care o cheama Layla Hemilton,care este independente si resueste sa straluceasca.
~Wong~...Vine de la un personaj din desene May Wong,care este foarte vulcanica,amuzanta si chiar daca nu pare este foarte sensibila insa mereu ascunde asta cu un zambet oare cum ironic.

si din cele doua s'a format Layla Wong care este o persoana totusi un pic mai diferita,oarecum o combinatie cu cele doua fete plus personalitatea mea reala.

~Tomorrow~....Este numele pisicii mele care este inspirata de la actrita Audrey Hepburn in care zice:

"Pisica mea se numeste "Maine" pentru ca mereu cand imi pierd sperantele o iau in brate plangand,si imi repet intr'una....maine va fi mai bine."
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The power of a name   

Sus In jos

The power of a name
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creează un forum | Forumuri RPG | Harry Potter - Hogwarts | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog