Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Last year in heaven .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 26/08/2010
Numar mesaje : 1171
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 234
Galeoni : 296
Animal : Lup alb-Kira
Functii : Ajutator in Aripa Spitalului

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Joi Noi 04, 2010 3:44 am

"Pai am de facut o mica - mare observatie ...", am chicotit eu incet.
"Da .... ?", imi aruncara amandoua o privire nervoasa.
"Din punctul meu de vedere Stephan are o gandire mai frumoasa, mai ampla si nu stiu ... felul in care vorbeste si gandeste este mult mai okay decat al lui Damon, desi Damon e un superb.", am rostit eu aceste cateva vorbe, pe la sfarsit simtind ca ma topesc.
"Bun, vad ca am inceput un subiect destul de interesant, dar vom ajunge sa terminat de vorbit vreodata ... ma refer la Damon !", spuse careva dintre cercetase.
"Fetelor ... am o intrebare, una care este cuprinsa oarecum si in The Vampire Diares ...."
"Da ...", se auzira doua voci pline de speranta.
"Cum vedeti voi Destinul .... Soarta ?"
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Joi Noi 04, 2010 3:49 am

Bell ramase tacuta pentru cateva secunde. I se parea o intrebare cam ciudata, dar totusi ridica din umeri si raspunse.
"-Pai, soarta e soarta. Adica, nu ti'o hotarasti tu. Nu poti face nimic sa ti'o schimbi, cum ti'e scris asa va fi" spuse ea, cu o urma de regret in glas.
"-Ar fi bine sa o putem schimba.." ofta Ashlyn.
"-Prima data m'as muta in anul I si l'as aduce pe Damon la Hogwarts" raspunse Bell, incepand sa rada.
"-Ce sec ai zis'o" chicoti Ashlyn.
"-Dar..ar fi interesant daca totusi am putea sa facem ceva" murmura Crystal.
"-Dar cum?! Nu poti sa'ti schimbi destinul..sau cel putin, eu asa stiu" sopti Bell, visatoare.
Crystal ramase tacuta, iar Bell se cufunda din nou in ganduri. Ce n'ar fi dat ea ca sa schimbe soarta..ar fi schimbat tot. Sau poate nu chiar tot. Dar totusi..daca ai renunta la toate lucrurile rele, cum ai mai stii sa le pretuiesti pe cele bune?

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Joi Noi 04, 2010 3:57 am

"Si daca visele ar deveni realitate .. atunci ce ? As putea sa-mi schimb viitorul si totusi n-as face-o caci din lucrurile buna, dar si din cele rele, am anvatat sa fim cine suntem acum ...", am exclamat eu in soapta, intuind gandurile lui Bell.
"Chiar asta crezi ?", ma intreba Ash, putin uluita de hotararea din glasul meu.
"Da ... poate, poate as schimba un singur lucru, sperand ca nu se vor inrautati lucrurile ... Un singur lucru !
Era o iarna atat de inocenta, iar eu atat de pierduta ...", le-am spus eu, cu amintirea acelei zile dainuind in piept.
Ochii celor doua cercetase pareau ca vroiau sa ma indemne sa continui, dar eu doar am dat din cap, explicandu-le ca nu este posibil, pur si simplu nu pot, caci ceva inauntrul meu nu era de acord cu asta.
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Joi Noi 04, 2010 4:01 am

Bell ofta, dupa care isi ridica privirile. Si ea ar fi schimbat doar un lucru. In acea dupa-amiaza de vara..nu i'ar fi cerut sa plece. De ce facuse asta? De ce nu il lasase pe Luke sa'i spuna cat de mult inseamna pentru el..cat de mult o iubeste..Dar reprosurile ei incepusera, iar Luke plecase. Si de atunci nu se mai intalnisera niciodata.
Regreta atat de mult momentul ala. Cand o luase gura pe dinainte. Dar stia ca nu poate face nimic. Nu avea curajul sa'si ceara iertare. Stia ca nu rezolva nimic. Dar totusi, isi spusese de mii de ori ca incercarea moarte nu are.
"-Si tu ai vrea sa schimbi ceva, Bell, nu'i asa?" o intreba Crystal, cercetand'o cu privirea.
"-Sincer..un singur lucru" ofta cercetasa, imbratisandu'si genunchii.
"-Chestia e..nu putem da timpul inapoi. Nimeni nu se poate intoarce sa schimbe un lucru..dar oricine poate incepe azi un lucru, pe care sa fie capabil sa'l schimbe" sopti Ashlyn, cu un zambet mic..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Joi Noi 04, 2010 4:38 am

"Da, insa ce sens are sa continui cand stii ca cea ce ai vrut sa detii nu mai ai cum ?", sopteam eu incet, o parte din mine contrazicandu-ma si vrand sa continue viata plina de zambete.
"Ohh", suspina Bell, continuand a-mi spune ceva la care nu putea sa fiu atenta, caci eram din nou lipita de sticla uda a amintirilor ce curgeau precum lacrimile cerului pe suprafata Pamantului.
"Ahh , haideti sa schimbam subiectul va rog ...", se auzi vocea mea indurerata, ce parca vroia sa plece,numai ca sa nu mai auda nimic din discutia ce tot eu o incepusem, dar care nu ma gandisem ca asa avea sa se termine.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Varsta : 24
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Joi Noi 18, 2010 10:54 pm

'Ciu-ciu, se auzii trenul, care probabil ca in acest moment se pregatea sa se opreasca.
Oare am ajuns la Hogwarts asa repede? Am gandit trista, si posomorata, nu avea cum sa dureze atat de putin. Avea sa fie ultima mea venire aici cu trenul, in postura de elev, si totul se terminase atat de repede? Adica, mai era o speranta.

Am iesit pe hol, in speranta ca nu ii voi zarii pe elevi care se imbranceau fericiti, cat mai repede sa iasa din Expres.
Dar, se pare ca de data asa nu avea sa fie asa cum imi doream.
Toti ieseau din compartimentele lor, si strigau fericiti.
Am ajuns la Hogwarts ! Am ajuns la Hogwarts !
Am simtit o mana rece, care ma batu prieteneste pe umar, si deindata mi-am dat seama ca era Bell. Doar ea ma mangaia asa, punandu-mi mana pe umar.
''V-a fii bine, Ash..'',spuse ea, zambareata.
''Anul asta il vom petrece chefuind, nu ?'',am spus, cu o speranta in glas.
''Desigur, si chiar daca nu sunt adulta, tot voi chefuii si eu cu voi ..'',am zarit-o pe Cryss, care m-a imbratisat strans.
'' Va iubesc fetelor'',am spus, apoi le-am imbratisat prieteneste pe cele 2.

Ultimul an ... Cata emotie ..,am gandit, in timp ce coboram din Expresul de Hogwarts, emotionata.

OOC: Topic closed !
Mersi fetele >:d<

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    Sam Dec 11, 2010 7:13 am

Raizen:
310p Cercetasi

Closed.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Last year in heaven .    

Sus In jos

Last year in heaven .
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Creati un forum gratuit | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit