Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 26/08/2010
Numar mesaje : 1171
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 234
Galeoni : 296
Animal : Lup alb-Kira
Functii : Ajutator in Aripa Spitalului

MesajSubiect: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Lun Oct 18, 2010 8:24 am

Un nou an ?!?
'Da... un nou an', mi-am spus eu.

Dar ce va urma ? Cum va fi totul? De fapt....'Stii ce, Cryss, nu are rost sa te gandesti la viitor, ce va fi va fi... chiar si fara voia ta, deci traiesteti prezentul ', imi spuneam eu singura, de parca as fi fost doua fiinte. Insa nu-mi pasa cum va vedeau ceilalti... nu... nu inca !
Am privit in stanga si... Pustiu, am privit in dreapt si .... Pustiu...
Oare nu venisem la ora exacta, dar era imposibil !
Mi-am privit din nou ceasul nou-nout pe care mi-l cumparasem ieftin la un magazin de-al incuiatilor si arata ora exacta, deci pana la urma nu gresisem.
Acum trebuia doar sa astept putin.
Incet-incet simteam cum rugile imi eram ascultate, iar dorintele implinite de o mana ce ma calauzea prin lumea asta mare, caci m-am uitat din nou in jur, iar de data asta pretutindeni se aflau oameni.
Prietenii mei...
Si persoane noi, Ooooo cat de dragut !

Un ultim gand fulger imi trecu prin minte, care imi clarifica de ce acum cateva secunde, care parusera o vesnicie, fusesem singura ---->
Timpul se oprise cat sa-mi lase timp sa realizez ca trecusem intr-un nou an...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 19, 2010 7:36 am

Eram atat de entuziasmata de un nou an. Pur si simplu parca ma simteam in al noua-lea cer. Eram fericita,dornica de a afla lucruri noi,dornica de peripetii ,dornica sa imi revad prietenii si sa imi fac altii noi. Eram sigura ca odata cu acest nou voi dobandi mai multa experienta in ale magiei si in ale vietii. Incet-incet suferinta mea in legatura cu doua fiinte iubite mie se diminua,dar niciodata nu inceta. Si probabil ca nici nu va inceta niciodata. Acum chiar nu vroiam sa ma gandesc la lucruri rele sau triste. Vroiam sa fie totul bine astazi. Am urcat in tren putin cam nesigura,dar in acelasi timp si increzatoare,era greu de explicat,dar stiam ca eu inteleg. Plimbandu-ma pe coridoare ca o stafie care bantuia un loc minunat nu stiam unde sa ma asez,peste tot era plin. "Off" mi-am spus in gand. "Si eu acum ce fac?",am continuat dezamagita. Nu intarziasem deloc,dar sesizam cu placere ca in fiecare an sunt tot mai multi colegi,care probabil ca vor pica la case diferite,dar care cu siguranta sunt doritori de a se imprieteni cu cineva,sunt doritori de a patrunde in aceasta lume Fermecata a Magiei. Zambetul mi se largi enorm pe buze la acest gand. In fiecare an ma gandeam la un nou inceput,un nou an pe care toata lumea il astepta cu nerabdare. Tot mergand am observat un compartiment in care se afla o singura fata,cand sa ma uit era Cryss,draga mea prietena si confidenta,am chicotit la acest gand. Imi era dor de ea asa ca am intrat si am salutat-o:
-Hei,Cryss,pot sta aici cu tine?
In timp ce asteptam un raspuns am imbratisat-o.

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 19, 2010 8:08 am

"Rose, Ooooo Rose ! Ce cauti aici ? Haide aseaza-te ! ", i-am spus eu facandu-i loc langa mine.
In timp ce mutam bagajele dintr-o parte in alta a compartimentului pentru ai face loc prietenei mele " soimarite ", incercam sa-i vorbesc, dar cuvintele refuzau sa-mi iasa, oprindumi-se pe buzele-mi rosii.
'Dumnezeule !', exclamam eu in gand, facand-o pe Rose sa tresara.Probabil se gandea ca sunt NEBUNA !!!
Dar ma obisnuisem, nimeni nu ma credea normala... si cu atat mai bine...
"Oare mai vine cineva ? ", am reusit eu in sfarsit sa o intreb pe Rose.
"Nu stiu !", recunoscu aceasta zambindu-mi.
"Hmmmm sper totusi ca voi cunoaste pe cineva nou.... desi imi place sa stau aici cu tine... Imi aminteste de Sala Armurilor. Cat de frumos a fost, cu toate ca totusi nu vorbisem de nimic prea fericit."
Am mai stat cateva minute, privind pe fereastra, ce parea atat de curata, fata de data trecuta.. poate totusi se anunta o zi frumoasa, numai zambete...

"Viata este asa cum ne-o facem noi ", am soptit eu.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 19, 2010 8:18 am

Hmm,speram sa mai vina cineva ,si eu speram sa cunosc pe cineva nou anul acesta ,apoi mi-am revenit si mi-am amintit :Cryss spusese ceva. I-am raspuns cu acelasi zambet,fiindca nu dorea sa imi paraseasca fata. Probabil ca va fi o zi minunata. :
-Da,a fost foarte frumos in aceea zi! Si stii ,Cryss.. Uneori nu toate lucrurile fericite sunt si sincere,dar noi atunci am vorbit cat de sincer puteam..Eu asa consider. Uneori si lucrurile triste mai tarziu pot deveni fericite. Ma uitam la Cryss care si ea avea inca acelasi zambet plin de mister pe fata.
Oare cum va fi anul acesta?Oare ce se va mai intampla?Oare vom mai aveam colegi noi?... am chicotit deoarece in fiecare an imi puneam cam aceleasi intrebari care mereu doreau sa iasa la iveala...

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 19, 2010 8:49 am

"Da.... au fost cat se poate de sincere. Pe atat de sincere cat poate fi un om adunandu-si intreaga fiinta, adica in proportie de 99 %. "
Am mai privit o clipa chipul frumos al fetei si i-am soptit cuprinsa de farmec :
"Oare cu totii ne punem aceasi intrebare ? De ce... cum... ce... va fi ?"
Asta cu siguranta a uimit-o caci ramasese cu gura cascata, nereactionand doar cand am scuturat-o puternic pentru ai spune ca totul este in ordine si ca se vedea pe fata ei ceea ce gandea. O linisteam spuanandu-i ca nu citeam ganduri.
Atunci am vazut ca-si sterge fruntea pe care aparusera cativa stropi de sudoare, acum era mult mai usurata si o intelegeam, caci era groaznic ca cineva sa-ti incalce teritotiul spurcandu-ti gandurile.

Ultima editare efectuata de catre Crystal Shirley in Mier Oct 20, 2010 8:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 19, 2010 9:33 am

-Aaaa,Cryss nu am facut fata asta fiindca am crezut ca imi poti citi gandurile,ci fiindca parca mi-a venit in minte ceva ce se va intampla in viitor,dar probabil a fost doar ceva ...ce mi s-a parut. Dar intr-adevar si pentru ca ai gandit la fel ca mine. Acum consider ca majoritatea gandesc asa astazi,mai ales cei noi ,dar eu gandesc asa in fiecare an,nu ma mai pot dezobisnui.,am spus eu chicotind.

Apoi am lasat-o pe Cryss sa spuna ceva,de fapt asteptam sa spuna ceva ,in timp ce mi-am scos din cufar dragul meu jurnal,in care imi scriam majoritatea sentimentelor. Fara sa vreau am deschis jurnalul la momentul in care am scris despre cand a murit..Jake,cea mai oribila zi. Mi-am dat ochii peste cap,apoi am inchis si l-am deschis din nou. De data aceasta il deschisem la partea in care era o zi fericita,oare ce insemna acest lucru? Insemna ca trebuie sa uit raul si sa incep cu bine din nou. Sau oare e un amestec de sentimente in sufletul meu? Nimeni nu putea sa imi raspunda la acest lucru,eu voi fi cea care va trebui sa raspunda...

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mier Oct 20, 2010 9:01 am

"Jake ? ", am intrebat eu prefacndu-ma ca ma uitam la ea, desi gandurile imi zburau in alta parte.
Nu vroiam sa par indiferenta caci imi pasa, dar cumva nu puteam sa ma gandesc la ceea ce vroia sa semnaleze sufletul lui Rose prin trupul sau.
Trebuia sa spun ceva care sa-i distraga atentia.....

"Care este culoarea ta preferata ? ", am zis eu primul lucru care imi veni in minte, aparent cam prostesc.

"Uite...", am continuat eu... "Eu ador rosul... Uite ce mi-a spus cineva atunci cand m-a privit... : Rosul este culoarea energiei, este asociata caldurii, pericolului, pasiunii si puterii. Cea mai intensa culoare din punct de vedere emotional, rosul iti modifica ritmul respiratiei si iti creste pulsul. Cand porti rosu, te vei simti puternica si plina de incredere in tine.
Poate nu sunt atat de puternica pe cat as vrea, insa de aceea venerez aceasta putere... : Pasiune, vitalitate, asprime, emotie, iubire... Intr-o singura culoare... toate intr-un singur univers !"

Oare ce avea Rose sa zica acum ? Iarasi credeam ca ma va crede nebuna ...
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Joi Oct 21, 2010 12:34 am

-Aaa,Cryss...Am inceput eu sa rad. De la ce incerci sa imi distragi atentia?
Ea dadu din umeri apoi am continuat:
-Ti-am mai zis odata ce culori imi plac. Da,si eu ador rosul fiindca este o culoare care sugereaza multe printre care si:dragoste,pasiune,sange... Intr-o alta ordine de idei pur si simplu ador trandafirii rosii,dar cred ca ti-am mai spus acest lucru!
Off,ma gandeam eu...."Iar am inceput sa vorbesc ,acum cine va ma putea sa ma faca sa ma opresc?"
Totusi am continuat...
-De asemenea iubesc culoarea turcoaz,aceasta este preferata mea. Bineintelesc ca mai imi plac si altele...
Ma uitam la Cryss asteptandu-ma sa zica "Mai taci odata!"...

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Joi Oct 21, 2010 6:46 am

"Off imi pare rau.... stiu ca te-am mai intrebat, insa vroiam sa-ti distrag macar o clipa atentia de la Jake, nu vreau sa-l uiti pentru ca ar fi imposibil, dar iubitul tau ti-a furat prea mult din viata... trebuie sa inveti sa traiesti prezentul, nu trecutul !", ii spuneam eu cu o voce convinsa, insa cu un suflet atat de neincrezator incat imi era teama ca Rose sa nu vada asta.

'Cat de usor e sa vorbesti...
Si totusi stiu cum e, caci atat de greu am trecut si eu pestre diparitia lui Aerys.', gandeam eu dezamagita de mine. insami.

"Poate ai vrea sa-mi spui orice altceva.... ?
De exemplu care ti se pare cel mai nebunesc si frumos tot o data licru pe care l-ai facut ?"

Am asteptat putin, timp in care saomarita ma privea nedumerita, asa ca i-am raspuns imediat :

"Uite eu de exemplu mi-am scos pantofii in mijlocul strazii caci ploua ingrozitor si am fugit cu ei pana acasa, numai ca sa nu-i ud... a ost foarte frumos, simteam cum ma contopeam cu peisajul."
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Vin Oct 22, 2010 1:58 am

Am chicotit la spusele lui Cryss,apoi i-am raspuns amintindu-mi ca ma intrebase si ea ceva. Nu stiam ce sa ii raspund,erau foarte multe lucruri nebunesti pe care le facusem dar totusi au fost cu un final bun. Ma uitam la Cryss si i-am raspuns:
-Pai au fost foarte multe lucruri de genul acesta. Dar cred ca de cand am venit la Hogwarts am facut cele mai multe nebunii. Dar ceea ce tin minte este ceea ce am facut eu vara aceasta cu tatal meu. Il chemasera de la Minister inapoi,desi tocmai ce ajunsesem in Miami,iar eu si sor'mea ne-am enervat destul de tare si pur si simplu eu am tipat pe el ca sa plece,eu raman. Tatal meu s-a enervat pe moment ,insa i-a trecut destul de repede si acum comunic mai bine cu el si isi cauta mai mult timp pentru noi,familia sa.!
Am chicotit la amintirea acestei veri.

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Sam Oct 23, 2010 12:19 am

"Interesant... insa oare chiar asta este cel mai nebunesc lucru pe care l-ai facut ?", am intrebat eu cu o usoara unduire de indoiala in glas.
"Nu stiu...", recunoscu Rose la randul ei.
"Iar eu nu cred !", i-am spus eu din nou.

In timp ce-i vorbeam, ma uitam de asemenea, din nou, pe fereastra imensa a trenului, iar atunci mi-am adus aminte :

'Daca venirea trenului inseamna o dorinta care e pe drumul lung spre a se implini, atunci eu acum zbor odata cu dorinta mea, sau ea e intr-un vagon separat ?'

Ups ! Cat de ridicola puteam fi ? Nu mai intelegeam nimic, nu mai stiam nici cine sunt... pur si simplu nu ma puteam controla, caci rostisem TOTUL cu voce tare !!!
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Sam Oct 23, 2010 1:31 am

Hmm,ma uitam la Cryss si imi dadeam seama pe zi ce trece ca ea ce vorbeste si simte,ca nu rosteste cuvintele doar de dragul de a vorbi,ci pur si simplu simte... Eram sigura ca odata prietena mea se va face o scriitoare si ca va ajunge una mareata.

Apoi mi-am mutat si eu privirea catre geamul din tren. Incepusera sa curga stropi de ploaie care parca simteam ca imi raceau sufletul,imi dadeau o senzatie de frivolitate,de nesiguranta... Doar sentimente negative...

M-am uitat din nou la Cryss si am reusit sa rostesc in cele din urma printre suspine:

"-Nu stiu!"

Nu am fost in stare sa zic nimic mai mult...

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Dum Oct 24, 2010 5:36 pm

"Nu e nimic de stiut...", i-am raspuns eu cu o voce pierduta printre storpii de ploaie.
Mai exista ceva pe lumea asta sfant ? Mai era ceva ce sa nu poti pierde ? Ceva ce sa fie pe veci al tau ?
Nu cred.
"Rose... esti bine ?"
"Pai...", incepu ea, dar vorbele i se loveau de fereastra plina cu stropi de suferinta cereasca.
"Nici nu stiu ce sa zic... sau nu e nimic de zis ?"
"Chiar ma intreb uneori cum ma vede lumea, dar niciodata nu reusesc sa gasesc un raspuns indeajuns de sincer !", am intervenit eu iar, cu o voce ceva mai plina de viata.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Lun Oct 25, 2010 6:17 am

Ascultam cu atentie ceea ce spunea Cryss,apoi m-am gandit ce sa ii raspund,ceva ce sa fie cat mai sincer,ceva exact din sufletel.. Ce puteam sa ii spun? I-am zis doar ceea ce credeam eu.
-Cryss,eu nu stiu ce crede lumea despre tine ... Dar oricum cred ca te considera cum te consider si eu . Pentru mine...Sa vedem.. o buna prietena,o buna ascultatoare,o buna sfatuitoare,oricine poate avea incredere in tine!,i-am raspuns eu Cercetasei zambind.
Apoi am continuat:
-Aaa,si esti o fire romantica,sensibila... Stii sa imi dai niste sfaturi minunate,iar cu ajutorul tau si cu a catorva prieteni am reusit sa accept mai repede ceea ce s-a intamplat...cu...Jake.
Dar ca tot veni vorba tu ce crezi despre mine?
Asteptam curioasa raspunsul lui Crystal in timp ce priveam din nou picaturile de ploaie care se prelingeau usor,usor pe fereastra trenului care in curand ne va opri .. Pentru a incepe un nou an la Hogwarts.

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Lun Oct 25, 2010 5:03 pm

"Poate ca ai pe undeva dpreptate, dar defectele ? Pe ele unde le-ai lasat ? Vezi asta este prolema, nu sunt perfecta... iar oamenii nu au fost niciodata in stare sa-mi zica defectele ! Acum intelegi ? Ai comis aceasi greseala...", i-am spus eu trista, lasandu-mi capul in jos.
'Ohh, de-as puteam macar pentru o singura zi sa vad ce gandesc oamenii cu adevarat, daca as reusi sa le vad adevarata lor fata, astfel sa stiu in cine pot avea incredere...
Off... insa stiu ca in Rose pot avea toata increderea !'
In timp ce gandeam am privit-o continuu pe soimarita, nevenindu-mi sa cred ce vad pe fata ei:
Prietenie, iubire, dar o ura de neimaginat, o durere veche.... precum o rana care incepea sa se deschida din nou..
"Ohh Jake...", am rostit eu cu voce tare, fara sa vreau.
"Poftim ????", tipa Rose, pierzandu-si controlul.
"El e de vina nu-i asa ?"
"De asta simti mereu de parca ceva-ti lipseste ?", am continuat eu sa intreb.
"Pai...", incepu ea.
"Stiu cum e... si eu am trecut prin asta.", i-am spus eu, ridicandu-mi de data aceasta capul, caci eu intr-un final reusisem sa trec peste acea disparitie.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 26, 2010 12:22 am

Hmm,pai da ..Oarecum sunt asa pentru ce s-a intamplat cu Jake,dar nu am apucat sa-ti mai spun ce s-a intamplat.Am incredere in tine si de aceea iti voi spune. In primul rand l-am cunoscut pe cel care l-a ucis,l-am trimis la Azkaban,apoi in final am cunoscut-o si pe sora ucigasului. Sunt multe de spus,s-au intamplat multe in ultimul timp,Cryss!,i-am spus cu o urma de tristete evidenta in glas...

Apoi am continuat: "Dar va fi altfel..."
Gandindu-ma la spusele lui Cryss am rostit:
-Da,iti stiu un defect! Te critici prea mult!,am oftat eu.

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 26, 2010 5:49 am

"Uite ceva cat se poate de adevarat : Iarta-i pe altii adesea, dar niciodata pe tine insuti !", i-am soptit eu, glasul fiind-mi cuprins de mister.
Misterul unei lumi de care apartineam, cu care vietuiam impreuna si trebuia sa traiesc impreuna cu un soi de sentimente si o gama de oameni.

'Ciudat, nu ?', m-am intrebat eu, negasind raspuns la acea intrebare nerostita.

"Ohhh, in definitiv imi pare atat de rau ca nu am putut fi alaturi de tine atunci cand aveai nevoie... Totusi poate trebuia sa-mi ceri ajutorul, TREBUIA !", rosteam eu cuvintele acelea, incepand sa ma invinuatesc pe mine insumi.

"Ce rost mai am pentru tine daca nu te sprijin ?", m-am inrtebat eu, cu o amaraciune imensa in glas.
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 26, 2010 6:12 am

Ce puteam sa ii zic la Crystal ? Parea atat de cufundata in propriile-i ganduri,de fapt nu puteam sa o invinovatesc ,mereu oamenii au asemenea momente in care raman gandiindu-se la ceva important din viata lor.

De multe ori stateam si eu asa,ma scufundam in trecut,in amintirile ce pentru mine altadata au semnificat prezent,in amintirile ce pentru mine probabil ca si acum mai semnifica ceva,ceva atat de important incat nici nu ai cum sa explici in cuvinte.

Mi-am mutat din nou privirea pe geam si priveam picaturile de ploaie care pareau niste lacrimi uitate de soarta...

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 26, 2010 6:39 am

Intregul cer isi varsa minusculele pete transparnte peste lume, pur si simplu doarea ca si noi sa-i imaprasim durerea, suferinta si tristetea...
Sau poate doarea ca noi sa putem fi mai puternici decat el si sa invingem picaturile de ploaie ce se asezau una cate una pe fiecare dintre noi.

"Iar acum ?", am rostit eu, incercand sa-mi opresc propriile picaturi de ploaie.

"Acum....", continua Rose, neterminand propozitia.

"Mda.... acum ascultam cum lumea isi varsa intrg amarul asupra noastra ! Avem puterea de a ne impotrivi ?", i-am soptit incet lui Rose, vorbaria mea atragand atentia din jur.

Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 26, 2010 7:09 am

Ma uitam la Cryss ,apoi mi-am uitat din nou la picaturile de ploaie care se prelingeau pe geam si in timpul lovirii lor de fereastra scoteau cate un sunet parca de durere. Am suspinat usor intr-atat incat nu putea sa ma auda nimeni,abia daca auzisem eu...

Am ramas pe ganduri dar deodata trenul se opri brusc. Am tresarit putin...Apoi m-am uitat la Cryss parca cerandu-i o explicatie...

Am zis :
-Cred,cred ca...Am ajuns...

[/center]
Sus In jos
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Mar Oct 26, 2010 7:18 am

"Ajuns ?Dar cum.... Atat de repede ?", am intrebat eu dezorientata.
Ma simteam precum un animal sedat intr-o cusca, desi eram fericita, levitam intre realitate si visare.

'Intr-adevar nu ma puteam lauda cu faptul ca sunt o persoana tocmai normala !', mi-am spus eu, schitand un ranjet in coltul gurii.

"In aceste ultime momente vreau sa-ti spun ca insemni enorm pentru mine si ca pe viitor promit sa fiu cat de aproape pot de tine, chiar voi incerca sa te inteleg, Rose...
Mi-ai lipsit ! ", iar apoi am cobirat din tren.

"Timpul zboara mai repede decat gandul !", am tipat eu in urma trenului are tocmai se indeparta, punandu-mi odata cu asta si o dorinta tainica, numai de mine stiuta.

OOC : Topic Closed.
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   Sam Dec 11, 2010 6:42 am

110p Cercetasi
100p Ochi-de-Soim

Closed.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...   

Sus In jos

Timpul se opreste doar pentru mine, iar apoi curge din nou in cascade...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Timpul fericirii - Mutluluk zamani
» 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM
» 2. Kiralik Ask - comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog