Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

~four years have flown like the wind~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Lun Oct 11, 2010 1:38 am

-Hmm,e draguta !,am raspuns eu imediat,intr-adevar avand parerea asta.
Oricum eu nu as fi renuntat la bagheta mea. O aveam din anul I si nu ma lasase niciodata balta.
Si in plus mai aveam ceva de facut cu ea,ceva care nu putea fi amanat foarte mult.
Am tresarit la acest gand asa ca m-am gandit sa o intreb ceva pe Ev:
-Ce ti-ai mai cumparat pentru scoala?,m-am adresat Evei zambind.

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Eveline Anne Crew
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 10/10/2010
Numar mesaje : 582
Varsta : 23
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura.
Reputatie : 112
Galeoni : 41
Animal : Caine Bichon - Lily; Bufnita alba - Apolline
Functii : Îngrijitor pentru Sala Trofeelor

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Lun Oct 11, 2010 4:38 am

-Pai pe Aleea Diagon am observat ca gasesti de toate am spus razand asa ca mi-am luat manuale pentru scoala...roba cu efect temporar de invizibilitate si cea care isi schimba culoarea in functie de stare am spus dand ochii peste cap.
Mama vroia sa fiu bine pregatita.Desigur ea insistase sa imi iau tot felul de potiuni cu nume ridicole dar am spus ca este timp.
-Si mama a spus ca atunci cand voi ajunge la Hogwarts ma va intampina o bufnita superba am spus zambind si m-am uitat la cele 2 bufnite ale fetelor.
-Hmm ma intreb cum o sa decurga primul meu an aici am spus gandindu-ma.[/b]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 03/10/2010
Numar mesaje : 1156
Casa : Ochi-de-Soim
Stare Relatie : with Daniel
Reputatie : 243
Galeoni : 222
Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless
Functii : Vanzatoare "La Trei Maturi"

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Lun Oct 11, 2010 7:00 am

- Cel mai probabil, minunat! Intotdeauna se intampla ceva la Hogwarts! am ras.
Artemait se catara pe umarul meu imediat ce am bagat scrisoarea intr-un buzunar interior al robei.
- Va fi super sa ai o bufnita, Ev! Sunt foarte folositoare si inteligente! ... Auch! Si frumoase... am adaugat dupa ce Artemait m-a tras de o suvita de par, asigurandu-se ca nu voi uita aceasta calitate.
Am stat un moment tacuta, enumerand inutil in minte lucrurile de care aveam nevoie la scola. Anul acesta urma sa treaca foarte repede, la fel ca primul. Simteam asta in interiorul meu, dar parca nu vroiam sa recunosc... M-am uitat prin compartiment si pentru o fractiune de secunda, am observat o schimbare pe chipul lui Rose. Era... nelinistita? O supara ceva? Eram pe cale sa o intreb, dar m-am abtinut. Nu trebuie sa fiu o bagacioasa. Si totusi, ma simteam agitata deoarece nu stiam daca e totul in regula. Nevrand sa pierd conflictul din mintea mea, mi-am spus ca o voi intreba in camera Ochilor-de-Soim.

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Lun Oct 11, 2010 8:25 am

-Hmm, Eve ,daca vrei cand va mai fi nevoie de cumparaturi noi vom veni cu tine sa iti alegi ceea ce mai ai nevoie,incluzand potiunile,am spus eu razand!
Eram putin nelinistita,nu stiam de ce... Ma gandeam la aceea scrisoare pe care Ema o primise de la cineva de care nu auzisem inca,dar totusi mi se parea ca il cunosc sau ca cel putin aveam ceva de rezolvat in legatura cu el. De aceea ma simteam nelinistita si ..confuza...
Oare...aaa,nu las-o balta,Rose!,mi-am spus in gand.
Apoi m-am uitat la fete,dupa care la Sabri si la Artemait.

Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Lun Oct 11, 2010 7:14 pm

-Exact! Cumparaturiloe sunt muuult mai amuzante cand mergi cu cineva! Ok... Cu oricine inafara de tata. El este foarte... ei bine... este foarte atent la detalii. A verificat 7 ceaune inainte de a-mi cumpara unul! am ras.
Nu stiu cum se facea, dar cand intram in legatura cu magia, dar mai ales cu prietenii mei de la Hogwarts, radeam si zambeam mereu. "Cum e posibil?" am ras (din nou) in sinea mea. Eu, cea care sta bosumflata acasa.
Am aruncat o privire pe holul vagonului. Elevii spuneau glume si radeau, vorbeau despre case si Jobenul Fermecat, despre materii si uniforme. Simteam deja aerul de scoala, mult prea drag mie.
- Haha! Da! se auzi vocea unui baiat. Si broasca testoasa merge in desert, pas pas pas! Si striga in fata: "Hey! You!" Apoi mai merge doua zi pas pas pas! Se uita inapoi si striga "Who? Me?" Hahaha!
Am zambit auzind poanta si m-am asezat nerabdatoare pe bancheta.

[color=blue][b]Wit beyond meansure is man's greatest treasure![/b][/color][/center]
[b][center][color=#04d4f0]"Hope is the thing with feathers, that perches in the soul, and sings the tune without the words, and never stops at all." (Emily Dickinson)[/color][/center][/b]
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mar Oct 12, 2010 12:26 am

Mai aveam putin si ajungeam la Hogwarts. Emotiile imi cresteau din ce in ce mai mult,cu fiecare inaintare a trenului,un nou gand despre noul an ma strabatea. Oare cum va fi?,am soptit eu ,mai mult pentru sine. Se pare ca mi-am facut si eu si Ema o noua prietena si cu siguranta vom mai avea colegi noi... Apoi un gand fu ceva de genul:"Cred ca anul acesta voi avea multi prieteni din toate casele",probabil ca eram deschisa ccatre un nou an,catre necunoscutul ce avea sa devina incet-incet cunoscut.
Apoi din nou m-am gandit la scrisoarea primita de Ema,nu stiu de ce,dar aveam o senzatie stranie in legatura cu ea. Presimteam ca este cineva pe care eu urasc ,dar nu imi puteam explica de ce.Doar stiam...

[/center]
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mar Oct 12, 2010 12:29 am

[color=indigo]Am intrat grabita in Expres, impingand cativa boboci intr-o parte.Le-am zambit dragut, in timp ce acestia protestau.
Piticanii,am soptit dura, in timp ce acestia ma priveau.
Dar atunci, ma amuzasem de ceea ce mi-am spus.
Inainte cu 6 ani, eram si eu, chiar asa.
Dar nu-mi venea sa cred, cat de repede trecuse timpul, si cum ma schimbasem, in timp.
Si cate lucruri erau noi pentru mine, si cate lucruri erau deja vechi, si devenite obisnuinte pentru mine.
M-am oprit in fata usii unui compartiment, proptindu-ma cu corpul de perete.
Nu dadea importanta celor care treceau pe lanaga mine, eram prinsa intr-un gand.
Brusc, imi dadusem seama ca scrisoarea de la mama, inca mai era la mine in buzunar.
M-am grabit s-o deschid, si-am inceput sa citesc.
Citat :
Ashlyn ...,
Ne este tuturor foarte dor de tine.Iti lipsim lipsa, si .. Ne pare rau ca relatiile s-au racit atat de mult intre noi, de cand cu venirea Victoriei in viata ta ..
Da mama, stau departe de voi,ca sa nu va raneasca si pe voi.De ce nu-ti dai seama ?De ce nimeni nu-si da seama?, imi spuneam, trista, in gand.
Citat :
... Probabil ca asta e alegerea ta, si o respectam.Dar noi te iubim ,si ramai fiica noastra.
Sa stii ca ne pare tare rau ca nu ne-ai vizitat vara asta, probabil ai avut multe de lucru, insa noua ne este tare dor de tine ..
Si mai ceva, foarte important ...
Este groaznic sa-ti spuneam asta prin scrisoare ..
Matusa Mariah a murit .., un Devorator a omorat-o.Este .. suntem toti in stare de soc, si nu ne vine sa credem.
Noi credem ca este .. Victoria, insa ne temem sa spunem ceva.
Nu iesim din casa.
Am aflat si noi in urma cu cateva zile, insa nu vroiam sa-ti spunem.Sper sa ne ierti, si sa.. Iti iei un liber de la scoala.

Mama Katherine, te iubeste.

Am privit ingrozita spre scrisoare, simtind cum toata furia imi exploda.
In acel moment Rose iesise din cabina, sarind bucuroasa pe mine.
''Ash, ash, buna !'',spuse, imbratisandu-ma.
''Ash, esti bine?'', spuse, observand expresia mea, ingrozita, si faptul ca nu puteam rostii niciun cuvant.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mar Oct 12, 2010 1:10 am

Ma uitam la Ash speriata , nu stiam ce patise...Era atat de incurcata,de fapt mai bine spus parea furioasa,ceva o deranjase foarte tare.
M-am uitat la ea nedumerita,parca intreband-o din priviri ce s-a intamplat...Mi-a inmanat scrisoarea fara sa scoata nici-o vorba.
Dupa ce am citit-o cu atentie pentru a nu pierde vre-un detaliu important din care as fi aflat ce se intamplase cu ea,eram sigura ca Ash era suparata fiindca ii era dor de familia..ei..Pentru ca intr-adevar era familia ei.Apoi ochii fungindu-mi la partea cu Victoria ma uitam la Ash din nou speriata si am intrebat-o:
-Doar nu crezi ca...aaa..Victoria...a ucis-o pe...?..
Offf,nu reusisem sa termin intrebarea insa eram sigura ca intelesese ce vroiam sa ii spun.

[/center]
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mar Oct 12, 2010 5:23 am

Am scapat scrisoarea pe jos, ducandu-mi mana la gura.
Rose ma privea, speriata, neintelegand ce aveam.
Mi-am lasat corpul liber, sa coboarea pe perete in jos.
Nu mai aveam nicio putere, eram pur si simplu distrusa.
Atat am observat, ca Rose se aplecase sa apuce scrisoarea, apoi am vazut negru in fata ochilor.
Doar atat, apoi am auzit doua voci, ingrozite.
''Ohh, nuu..Imposibil'', striga vocea, exasperata.''Hei, hei, cheama un profesor. Ashlyn a lesinat.''

Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mar Oct 12, 2010 6:32 am

Am iesit din compartiment auzind strigate.
- Imediat! i-am raspuns lui Rose si am zbughit-o pe holul vagonului.
Ma uitam in fuga pe toate ferestrele compartimentelor, cautand grabita un chip ce ma putea ajuta. Foarte repede, am ajuns in primul vagon. Aici era!
- Domnule profesor! am spus, trantind usa compartimentului. O fata a lesinat! Va rog, veniti!
Profesorul ma urma. Am aruncat o privire rapida spre Rose si m-am lipit de perete, lasandu-i loc liber profesorului

Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mar Oct 12, 2010 6:47 am

Cateva clipe, eram inconstienta, nu puteam sa realizez nimic.
Parca totul din jurul meu disparuse.
Aerul nu mai exista, nimic nu mai avea rost.
Totul , intreaga mea viata se spulbera.
Nu mai traiam de cand o intalnisem pe aceasta faptura, groaznica, care era sora-mea.
Nu stiu cat fusesem inconstienta, dar cand imi revenisem in jurul meu se afla Rose, cativa profesori, cativa elevi, si toti ma priveau de sus, altii stand langa mine, cu lacrimi in ochi.
''Ash, esti bine?'', striga Rose.''Ai fost inconstienta cateva minute bune.''
''Scris-scrisoa..'', dar nu puteam continua.
''E la mine, stai linistita..'',soptii Rose.
''Cred ca ar trebuii sa mergem direct in Aripa Spitalului cand ajungem la Hogwarts, oricum nu mai avem mult'',spuse un profesor, hotarat.

Sus In jos
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Mier Oct 13, 2010 3:09 am

Trenul se opri dintr-odata . Nu stiam ce se intamplase ,m-am panicat putin ,dar apoi mi-am dat seama ca ajunsesem la destinatie.
Eram fericita,entuziasmata de un nou an.
Ma uitam la Ash care incet-incet isi revenea, of ,asa ma speriasem ,bine ca isi revine destul de repede ,dar cu siguranta imediat o vom duce la Aripa Spitalului.
Apoi uitandu-ma la Ema,Ash si noua noastra colega ,Ev le-am spus:
-Haideti,fetelor ,un nou an ne asteapta..
Abia asteptam . Aventuri noi ne asteptau..

OOC:Topic Closed

[/center]
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   Vin Oct 22, 2010 10:21 pm

260p ODS
110p Cercetasi

Closed.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ~four years have flown like the wind~   

Sus In jos

~four years have flown like the wind~
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog