Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

A new girl...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Adea Cullen
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 06/09/2010
Numar mesaje : 27
Varsta : 23
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : -2
Galeoni : 75

MesajSubiect: A new girl...   Mar Sept 07, 2010 11:17 pm

Sunt foarte fericita si nu stiu de ce. Simt ca toata lumea imi sta la picioare, simt ca pot zbura fara matura, ca pot atinge norii cu o simpla privire. Mama nu a putut sa vina cu mine, sa ma conduca spre noul meu viitor, de tata nici numai zic. Tata mereu e plecat, mereu, mereu... si doare. Merg tragand de valize, uitandu-ma in toate partile.
Sunt foarte entuziasmata, as vrea sa cunosc cat mai multe persoane, sa pot fi eu, sa pot avea prieteni. Peste tot pe peron sunt elevi, alaturi de parintii lor, de bunici, de prieteni. Cu mine nu e nimeni, ma simt ca o ciudata.
Ma urc in tren si incerc sa imi caut un compartiment. Sincer, nu as vrea sa stau singura... cred ca deja imi e frica de singuratate. Observ o usa a unui compartiment deschisa si intru retrasa. Nu era nimeni. Extrem de interesant, mai nou, o sa stau singura, asta daca nu va intra nimeni.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 24/06/2010
Numar mesaje : 1047
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Single
Reputatie : 67
Galeoni : 70

MesajSubiect: Re: A new girl...   Mier Sept 08, 2010 10:44 pm

Dar intra , peste cateva minute .
-Buna , zise Luna . Pot sa stau aici ? intreba , desi stia la ce raspuns sa se astepte .
-Sigur , raspunse Adea .
-Eu sunt Luna , se prezenta noua venita in compartiment .
-Adea , se prezenta si cealalta .
-Si , primul an ? intreba Luna .
-Da , tu ? zise Adea .
-Anul trei . La Astropufi . Tu in ce Casa vrei sa fii ?
Sus In jos
Katherine Andrews
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 25/08/2010
Numar mesaje : 85
Varsta : 21
Reputatie : 10

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 3:58 am

Ajunsesem si eu in tren cu putin timp inainte de plecare, si nu mai erau compartimente goale, dar am vazut unul destul de gol, mai erau acolo doar doua fete. Pareau de treaba, asa ca am intrat.
- Buna, pot sa stau si eu aici? Am intrebat repede, inainte sa mai inttre si celelalte 12 persoane din spatele meu.
- Da, sigur, raspunse una din ele.
-Ok, mersi, am zis asezandu-ma. Eu sunt Katherine. Ma-am prezenttat in speranta ca voi afla si numele colegelor mele de drum.
- Eu sunt Adea, Adea Cullen
- Iar eu sunt Luna. Sunt la astropufi in anul 3. Tu?>
- Eu sunt in anul 1, sper sa fiu tot la Astropufi
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Varsta : 24
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 11:25 am

Off. Ashton intarzia din nou, probabil avea sa zboare cu matura pana la Hogwarts, Bella nu era prin preajma, probabil ajunsese in vagon inaintea mea, si prinsese loc bun, iar de mine uita. Ma plimbam ca o ciudata, singura, prin vagon, cautand un compartiment in care sa fie numai necunoscuti pentru mine. Am observat doua fete pe care se parea ca nu le m-ai vazusem. Am bautut cu incredere in usa, apoi am intrat linistita. Am observat-o pe blonda de la Astropufi, Luna, cu care facusem multe prostiioare in anul I si II.

''- Luna!am spus, imbratisand-o. Ce faci ?'',am intrebat, apoi m-am asezat langa ea, cu tupeu.
''- Buna, Ash!'',zambii astropufa.''Stau cu fetele. Le cunosti ? Ea e Adea si Katherine.''
''- Anul I, nu?'',am chicotit.
''- Ihii!'', soptii Luna, apoi zambii.''Discutam cu ele la care casa vor sa pice.''
''- Mai mult ca sigur la cercetasi!'',am spus amuzata, apoi am privit fetele nervoase ale fetelor.''Ei bine, asta n-a fost o alegere corecta, nu ?'',am soptit catre Luna.
''- Eu vreau la Viperini!'',a spus Adea, nervoasa.
''-Iar eu la Astropufi'',a raspuns Katherine, cu aceelasi ton.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Kasumi Mikoto
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 16/01/2010
Numar mesaje : 693
Varsta : 19
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 68
Galeoni : 59
Animal : Motan "Albastru de Rusia"-Mizu

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 11:58 am

-Hei, `ce se încinge atmosfera? și-a permis capul meu să apară de după ușa lăsată deschisă, din moment ce Ava le recunoscuse, din mers, pe Ashlyn și Luna. Primiți un pasager clandestin?
Una din cele două fete pe care nu le cunoștem răspunse afirmativ întrebării celei de-a doua, iar Luna își permise să îmi lărgească orizontul cu privire la răspunsul primei întrebări:
-Mai nimic de care să te îngrijorezi, spuse ea, în timp ce trenul scârțâi din toate șuruburile la o cotitură. Ashlyn vrea să le converstească pe Katherine și Adea la părerea ei despre Casa Cercetașilor, dar se pare că nu îi prea iese. Apropo. Ele sunt Adea și Katherine. adăugă Astropufa, prezentându-mi-le pe celelalte două fete, bănuiam eu, în ordinea în care le spusese pe nume.
-Eu sunt Kasumi. am zâmbit, în timp ce Ava se cățăra în unul din suporturile pentru bagaje, cum îi era obiceiul. Sunt la Ochi De Șoim, în anul 5. Încântată de cunoștință.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 12:13 pm

Am privit-o bucuroasa pe Kasumi. N-o mai vazusem de mult, mai exact de cand fusesem in excursia la Beauxbuttons.Kasumi imi zambii linistita, apoi adauga :

'' - Ashlyn, ai mai crescut!''
'' - Hihii!'',am raspuns amuzata.''Crestem, ne maturizam!'', am oftat.''Ai lipsit un timp prin preajma mea''.
'' - Da.., '', a raspuns sec.''Tu te-ai apucat sa le convingi pe fete ca cercetasii sunt ''the best''?''a intrebat amuzata.
'' - Nu. Dupa mine nu exista un ''the best''. Toate casele sunt super.'',am zambit.''Uite, Astropufii conduc acum''
'' -Adica?'',intreba Luna.
'' -Doua astropufe, o cercetasa, o viperina si o .. ochi -de -soim!'',am soptit amuzata.
'' -Haha!'',au ras celelalte fete.

Am privit animalutul lui Kasumi, de fapt, acum crescuse mai mare, nu mai putea fii numai animalut, ci animal.

''- Ce face Ava?'',am intrebat, apoi m-am facut mai comoda in scaun.

Sus In jos
Kasumi Mikoto
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 16/01/2010
Numar mesaje : 693
Varsta : 19
Reputatie : 68
Galeoni : 59
Animal : Motan "Albastru de Rusia"-Mizu

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 12:42 pm

-Dac' aud bine, sforăie, am chicotit eu, urmându-i lui Ashlyn exemplul Că vorbim de Astropufi, vreo 8 persoane din familia mea au picat acolo. Sperau să cad și eu, cu toate că bunica mi-a mărturisit că nu pricepe semnificația cuvântului. Astropuf...Astropuf...Luna, ce înseamnă ăla un astropuf?
-Habar nu am...oftă fata. Ai căutat mult până m-ai găsit pe mine? începu ea să râdă.
-Mă gândeam că te găsesc în cunpștință de cauză. Ehe, ia uite-te, au venit și dulciurile! am spus eu, înușindu-mi câteva broscuțe de ciocolată și lăsându-i doamnei care împingea căruciorul doi Yeni în loc de doi galeoni.
-Ăăă... făcu aceasta, încurcată.
-Scuze! am zâmbit cu inocență, schimbând repede monezile, timp în care Ashlyn părea că încearcă din toate puterile să nu râdă, lucru care fu un total eșec.
Sus In jos
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 9:03 pm

Intrebarea lui Kasumi o facuse pe Luna curioasa , asa ca imediat cotrobai prin geanta ei si cauta o carte ... pe care bineinteles ca o uitase acasa .
-Ai gasit ceva ? intreba Ashlyn .
-Nu , raspunse Luna razand . Desigur , asta daca nu te intereseaza chestiile pe care Ministerul le-a interzis .
-Nu , nu prea , spuse Cercetasa .
-Deci , voi ce ati facut in vacanta ? intreba Astropufa zambind .
Sus In jos
Katherine Andrews
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 25/08/2010
Numar mesaje : 85
Varsta : 21
Reputatie : 10

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 10:31 pm

Ok, acum ma simteam ciudat, toate fetele erau mai mari ca mine si Adea si aveau alte subiecte de discutie, clar, dar acesta cu ce ati facut in vacanta aproape ce puteam sa zicem si noi ceva, desi vacanta mea nu fusese nici pe departe la fel de interesanta ca a lor, care probabil au zburat pe maturi, au fost la meciuri de Vajhat si multe alte lucruri, pe care eu, venind dintr-o familie de incuiati nu le-am putut face.
- Eu una nu am facut nimic interesant, adica, am facut lucruri destul de normale pentru un incuiat, pentru mine abia acum incepe distractia. Apropo, fetelor, voi stiti sa zburati pe matura, nu? Cum e, adica cum te simti sa zbori? am intrebat eu visatoare. Toata vacamnta am visat sa ajung la Hogwarts ca sa invat sa zbor.
- Sa zbori...hmmm... e foarte tare, adica te simti... la inaltime, a zis Luna aproape razand ca nu a gasit nimic mai bun decat "la inaltime" de zis.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: A new girl...   Sam Sept 11, 2010 11:29 pm

Am privit-o pe Luna, privirea ei, felul in care descria cum zbura pe matura. Se simtea atat de libera cand se gandea la asta. Da acum se terminase cu libertatea. Incepea din nou scoala. Incepea din nou chinul.Expresia fetei mele se schimbase dintr-odata.Eram trista,dar oarecum zambeam. Imi era dor de Carla si Clara.

''- Care-i problema, Ash?'', observa Kasumi.
''- Imi e dor de prietenii mei Incuiati. Inca un an fara ei!'',am soptit.
'' -Si voi ce ati facut in vacanta?'', a intrebat Katherine, dintr-odata.

Toti am privit mirate catre boboacele, care pana acum nu au scos niciun cuvant. Kasumi a zambit fericita, Luna ramasese la fel de plictisita, iar eu ..

'' -Hmm... Am inceput. Pai am facut numai chestii de Incuiati!'',am oftat.
''- Si eu !'',a spus incantata Katherine.

Sus In jos
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: A new girl...   Dum Sept 12, 2010 1:40 am

-Frumos , spuse Luna , gandindu-se la cum Katherine si Ashlyn aveau cunostinte Incuiate . Ea nu mai vazuse un Incuiat de ... ceva vreme , daca se gandea bine . Toata vacanta si-o petrecuse la Minister si zburand , ori in Hogsmeade . Exact asta ii placea sa faca de ceva vreme , sa zboare , macar asa mai scapa si pentru cateva minute de stresul datorat celorlalte activitati .
-Da , raspunse Ashlyn . Dar oricum , de abia astept sa ii vad ...
Apoi veni randul lui Kasumi sa povesteasca ce a facut .
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: A new girl...   Dum Sept 12, 2010 2:32 am

Am atipit cateva secunde, apoi am tresarit cand Luna incepuse sa tipe. ''Ce dracu?'', mi-am spus, apoi m-am sters la ochi. L-am observat pe Ava care o zgaria pe Luna pe roba,si pe Kasumi care tipa ceva nervoasa, insa nu intelegeam ce, iar boboacele care radeau de expresia fetei mele. Am zambit, apoi m-am ridicat de langa Luna, ca sa nu ma apuce Ava si pe mine de roba,pentru ac era nou nouta.

''- Off ! Trebuie sa mi-o schimb !", a oftat Luna.
''- Scuze, Lunaa !''a inceput Kasumi.
''- Nu-i nimic. Iar voi de ce radeti?'', se rastii Luna la boboace.
''- Ele rad de mine!'', le-am luat apararea. ''Despre ce vorbeati inainte sa te atace Ava?'',am intrebat, privind pe geamul cabinei.

Sus In jos
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: A new girl...   Dum Sept 12, 2010 4:41 am

In timp ce Luna se dusese la baie sa se schimbe , celalalte fete spusesera despre ce dicutasera . Apoi , cand se intoarse , Luna se alatura conversatiei .
-Deci , unde ati ramas ? intreba ea cand se intoarse .
-Pai , eu ziceam ca abia astept sa il vad pe Ashton , zise Ashlyn .
-Chiar , ce mai face Ashton ? intreba Luna dupa .

OOC : chiar , despre ce discutamu personajele in timp ce Ashlyn dormea ? si cat timp personajul meu a fost sa se schimbe , voi despre ce ati discutat ?
Sus In jos
Ema Snow
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 03/10/2010
Numar mesaje : 1156
Varsta : 23
Stare Relatie : with Daniel
Reputatie : 243
Galeoni : 222
Animal : Husky Siberian-Ariadne; bufnita alba-Artemait; Leopard de zapada-Toothless
Functii : Vanzatoare "La Trei Maturi"

MesajSubiect: Re: A new girl...   Dum Oct 03, 2010 8:13 pm

Incepeam sa ma urasc pentru ca ma tot plimbasem prin tren, curioasa sa-l vad si sa-l invat pe de rost. Acum nu prea mai imi gaseam un loc. Macar daca mi-as fi lasat rucsacul intr-o cabina... Am oftat si am trecut pe langa o usa deschisa. M-am oprit in loc si m-am intors pe calcaie. Nu era un compartiment la fel de aglomerat ca celelalte.
- Buna! am zis eu timida si afisand un zambet. As putea sa stau aici? Nu mai exista aer in celelalte compartimente...
Mi-am dat ochii peste cap, incercand sa par relaxata. Mai multe fete aprobara.
- Multumesc! le-am raspuns, asezandu-ma. Eu sunt Ema!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A new girl...   

Sus In jos

A new girl...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit