Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Timpul nu sta in loc :).

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 11/08/2010
Numar mesaje : 1659
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Vaduva :)) !
Reputatie : 325
Galeoni : 109
Animal : Shantee- Pisica ''Albastru de Rusia''
Functii : Vanzatoare la "Zonko"; Profesoara "Studiul Incuiatilor"

MesajSubiect: Timpul nu sta in loc :).   Mar Aug 24, 2010 10:24 am

''Ce repede a trecut si anul asta!'', isi spuse Ashlyn asezandu-se intr-o cabina din Expresul de Hogwarts. Anul acesta ajunsese mai repede, ca si anul trecut.Vara fusese minunata pentru ea. Timpul petrecut cu Clara si Carla o relaxase si o facuse sa se simta mai umana, de mult nu petrecuse timp printre Incuiati. Ii placea Incuiati, erau simpli, erau diferiti. Totul trecea atat de repede. De ce? De ce trebuia sa se termine totul atat de repede? Parca mai ieri era in primul an la Hogwarts, entuziasmata la culme, cunoscand oameni noi, facandu-si prieteni.
'Huh', rasufla usurata uitandu-se pe fereastra.Isi amintii de primele aventuri ale ei la Hogwarts. Plimabrile pe hol, sandvisurile facute de spiridusi la 1 noapte, plimabrile nocturne facute in Biblioteca , Sectorul Interzis. Ohh, cate amintiri. Anul III. Wow !Repede trecea timp.Nu statea deloc in loc. Aproape ca atipii, cand cineva deschise usa si spuse intr-o veselie :

- Buna Ashlyn ! apoi se asezase.

Ash se intoarse plictisita sa vada cine este. Acea persoana ii zambii fericita.Ashlyn privii cu gura deschise. Apoi spuse incantata:

- Tu ..? spuse fericita.
- Chiar eu.. Nu m-ai recunoscut ? Tot eu am ramas .. Sunt ..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ashton Blake Lively
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 24/08/2010
Numar mesaje : 94
Varsta : 29
Casa : Adult
Reputatie : 33
Galeoni : 88
Animal : puma - Shadow

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Mar Aug 24, 2010 11:05 am

- Eu! am raspuns amuzat. Tot eu!Mi-ai lipsit.

Intradevar. Ashlyn imi lipsise foarte mult vara asta. Dintre toti, ea cel mai mult. Pacat ca nu stateam in Miami, sa ne petrecem vara impreuna insa, uneori trebuia sa ma multumesc si cu faptul ca vacantele erau scurte, pentru mine. Treceau repede.I-am zambind apoi m-am ridicat si m-am asezat langa ea. Era frig afara, si ceata, priveam spre geam.

- Nu iti este frig?am intrebat.
- Brr, ba da ! a raspuns fata tremurand.
- Imi permiti? am intrebat zambind.
- Da, sigur !a raspuns timida.

Am strans-o in brate, tare, atat de tare, incat parca abia mai respira. Era linistita, ma gandeam ca poate o sa-i simt bataile inimii,insa nimic. Ashlyn ramasese la fel, poate doar mai frumoasa.Am privit-o linistit.

-Iti este mai bine?am intrebat.
-Da, sigur. Nu-mi da drumul!a raspuns tremurand.

Am zambint,apoi am sarutat-o pe cap. Parul ei ramasese la fel de catifelat. Ohh,da,imi lipsise vara asta.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Mar Aug 24, 2010 12:09 pm

Inima, de fapt imi batea ca nebuna. Aproape ca tremuram,insa nu se simtea,pentru ca Ashton ma strangea tare, de parca nu ma mai vazuse de cativa ani. Priveam pierduta inspre fereastra, dar n-o vedeam. In mintea mea se tipareau anumite momente petrecute cu Ashton, dinainte de vacanta. El, ma facea sa ma simt noua. Sa ma simt fericita. Si asa simteam si eu ca il fac pe el.Statea sufocata in stransoarea lui puternica, fara sa comentez. Imi placea, chiar daca stiam ca a2a zii o sa am cateva vanatai pe umar si pe maini.M-a saruta pe cap. Am tresarit speriata. De mult nu-mi mai atinse cu buzele parul. Oare eram la fel pentru el? Oare ma schimbasem? Oare aveam sa fim la fel cum fusesem pana acuma?Sirul gandirilor imi fusese intrerupt de un elev care intrase in graba in cabina si salutase gafaind.
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Mar Aug 24, 2010 8:13 pm

OOC: Sper sa nu va suparati ca am continuat eu Don't wanna see

"-Hey, imi pare rau ca deranjez" spuse Bell, respirand greu. Cei doi o privira curiosi, dar fata o saluta.
"-Buna Bell!" chicoti ea.
"-Ashlyn..buna" murmura cercetasa, intrand in compartiment si inchizand usa.
"-Eu sunt Ashton" spuse tanarul, cu un zambet.
"-Bell, incantata" raspunse fata.
"-Dar de ce gafai asa?" chicoti Ashlyn, facandu'i semn sa se aseze.
"-Pai..am nimerit in compartiment cu niste Astropufi din anul II..foarte veseli, nu am ce spune. Pana cand broasca unuia a scapat si a inceput sa sara prin tot compartimentul. Prea multa galagie, au inceput sa explodeze si pocnitorile, iar bufnita mea era terorizata..asa ca am plecat.." murmura Bell.
"-Ai o bufnita..e foarte frumoasa" spuse Aston, privind pasarea alba din colivie.
"-Da, si foarte folositoare" completa Bell.
"-O cheama Lolly, nu?" intreba Ashlyn, cu un zambet.
"-Da..M'ai intrebat si anul trecut" raspunse Bell. "Deci..ce faceati inainte sa apar eu si sa va intrerup?" continua ea.

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Mier Aug 25, 2010 1:14 am

OOC: No probl Kiss.

Hmm.. Ce ciudat. Bell nu aflase de mine si de Ashton. Poate ca nu vizita prea des stadionul de Vajthat. Noi inca stateam imbratisati, si o priveam pe Bell chicotind. Fata era usor confuza, insa se vedea ca isi daduse seama ca intre noi doi este ceva. M-am hotarat sa-i raspund.

- Pai, eu cu Ashton ne intelegem bine!am spus sec, uitandu-ma insistent la ea.
- Uhm, murmura ea, ducandu-si mana la gura, chicotind timid.
- Ceva ceva ? a intrebat curioasa.
- Pai, ma mir ca nu stiai de noi. Foarte multi stiu.
- Pe Ashton nu l-am mai vazut!a raspuns ea ganditoare. Insa, wow, Ashlyn, ma bucur ca ai trecut de faza cu ..
- De ce?intreba Ashton sarind in sus.
- De faza cu timiditatea ! a completat Ashlyn.

Am privit-o mirata pe Bell, iar ea la fel. Am dat din umeri indiferenta. Mi-a zambit. De unde stia Bell de Alec? Poate ca auzise de la cineva, multa lumea stia povestea. Insa ce e bine, e ca trecusem peste durere, si reusisem sa-mi fac un nou prieten, cu care sa pot vorbii.

- Deci, Ashton .. incepu Bell linistita. Nu esti de la Hogwarts, nu ? Ca nu te-am vazut.
- De fapt, ii antrenez pe cei cu Vajthatul in timpul liber. Stau numai pe stadion.
- Aaah, Blake Live nu stiu cum ? a intrebat Bell amintindu-si.
- Chiar eu !a raspuns stragandu-ma mai tare
- Dar tu, voi, adica, diferenta de 4-5 ani!a raspuns Bell socata.
- Asa ceva! am raspuns amandoi deodata.
- Dar tu, Bell ? Cum a fost in vacanta ? Ceva prieten? chicotii Ash.
Sus In jos
Ashton Blake Lively
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Mier Aug 25, 2010 5:38 am

Statean strans in stransoarea lui Ashlyn. Nu auzeam ce vorbeau cele doua fete. Eram pierdut, eram fericit, eram implinit. Magia, ma gandeam la magie. Ce ma faceam fara magie? Eram un Incuiat, ahh, nu-nu , ma scuzati. Daca nu era magie, nu existau nici Incuiati, ci doar oameni normali, putin mai sofisticati probabil. Vremea afara isi revenea. O simteam pe Ashlyn care se incalzea sub bratele mele masive.Poate ca o strangeam prea tare. I-am dat drumu un pic sarutand-o linistit pe frunte. Apoi am inchis ochii si mi-am pus capul pe varful capului ei. Am simtit cum a tremurat scurt, apoi a zambit. Ashton si Ashlyn, Ashlyn si Ashton, pana si la nume se potriveau. Minunat ! ... Stateam linistit cu ochii inchisi, apoi am auzit intrebarea : ''Este ceva ceva ?'', am zambit, si am asteptat sa apara raspunsul.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Vin Aug 27, 2010 12:52 am

Am zambit timida, apoi l-am privit cu coada ochiului pe Ashton, care privea abatut geamul. Expresul de Hogwarts avea o viteza destul de mare, fata de ceilalti ani. Probabil ca aveam sa ajungem mai repede , probabil inainte de apus.Bell statea si ea linistita, cu ochi aproape inchisi. Se vedea ca era obosita, si ca probabil avea sa atipeasca.Bufnita ei Lolly ma privea cu ochii mari, un pic agitata, scotand din cand in cand ceva sunete ciudate. Toti erau obositi, in afara de mine , eu aveam chef de viata. Nu suportam sa mai stau inchisa mult in vagonul acela. Tot gandindu-ma la ce voi face cand voi ajunge la Hogwarts, Ashton se trezi din gandiri, si spuse :

- Ce faci ?Gandesti ?
- Da, am raspuns sarutandu-l scurt. Tu ?
- Ma gandeam .. Stii, daca vrei .. In weekenduri, sa vii odata la mine in Hosmeade, odata vin eu la tine. Ce spui ?a intrebat timid.
- In timpul scolii ?am intrebat fericita.
- Da! a raspuns. Cum ar fii ?
- Perfect!am raspuns imbratisandu-l.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Ashton Blake Lively
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Sam Aug 28, 2010 10:38 am

Am privit-o mandru. Cum putea sa fie atat de perfecta! ?Incerca sa imi faca pe plac cu orice. Incerca sa fie prietena perfecta, doar pentru mine. Ma iubea, si o iubeam, si asta se vedea, cred, chiar foarte bine. Eram fericit ca aceptase sa locuiasca cu mine. Ei bine, urma faza cu parintii ei. De Katherin , ei bine, ea ar fii fost de acord si sa ma mut la ei acasa, si sa fac copii cu Ashlyn deja, era atat de nebuna, si de treaba. O adoram pe soacra mea. Insa, de domnul Max, pe langa ca imi era si rusine, imi era si frica oarecum de reactia lui. Pana la urma decizia lor conta. Abatut in ganduri, uitasem de Ashlyn.

- Draga mea .., am spus tandru, apoi am sarutat-o intens. Iti multumesc ..
- Pentru? a intrebat amuzata.
- Pentru faptul ca imi dai atata importanta.
Sus In jos
Ashlyn Meester
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   Vin Sept 03, 2010 11:07 pm

L-am privit, si nu-mi venea sa cred. Ce facusem atat de bun in viata, incat sa merit sa fiu atat de fericita?De ce era totul atat de perfect? Parca stiam ca in dragoste trebuia sa suferi.. Insa eu nu sufeream deloc, si nici nu credeam ca o sa sufar. Nu eram atenta la nimic altceva, numai la chipul lui ca de inger.

- Dragul meu !am spus simtind cat de tare-mi bate inima.
- Iubile ! a soptit amuzat.

Trenul se oprii, semn ca am ajuns la Hogwarts. L-am sarutat scurt, apoi m-a privit dezmagit.

- Bine, bine!am spus dandu-mi rotindu-mi ochii Rolling eyes .

Apoi l-am luat in brate si l-am strans tare, sarutandu-l luuung.

[b][size=9] ~Cercetasii sunt cei mai tari ~[/color][/font] [/size][/center][/b]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Timpul nu sta in loc :).   

Sus In jos

Timpul nu sta in loc :).
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Timpul fericirii - Mutluluk zamani
» 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM
» 2. Kiralik Ask - comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | Forumuri RPG | Harry Potter - Hogwarts | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti blogul tau gratuit