Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Magia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 28
Galeoni : 75

MesajSubiect: Magia   Joi Sept 13, 2007 6:26 am

Credetzi in magie? Eu nu... adica daca este vorba despre magie cum sunt fantomele... etc...etc... nu cred... Dar mi-ar placea foarte mult sa existe magie ca in Harry Potter... Sa existe o scoala... Si sa nu fie totzi vrajitori. Uni sa fie incuiatzi... Dar desigur eu sa fiu vrajitoare Wink)

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Varsta : 23
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Magia   Joi Sept 13, 2007 6:33 am

La fel ji eu... mie greu sa cred in magie dar in sufletul meu exista... adik in viata mea nu am renuntat la speranta k exista magia. (pana la 7 ani eram micutza si credeam in magie Laughing iar mai incolo am citit HP Laughing) Desigur k ar fi minunat sa fiu vrajitoare. Adik as face vraji, potiuni, as merge poate la scoala... ce-as vrea sa existe magia Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Julia Lilith Potter
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 16/04/2007
Numar mesaje : 821
Casa : Nesortat
Reputatie : 40

MesajSubiect: Re: Magia   Joi Sept 13, 2007 6:44 am

Dap, sunt ca si voi. Mereu am visat sa existe o lume Harry Potter...
Poate odata va exista..
Dar...hmm..magie?
... Eu uneori am impresia ca am puteri paranormale... Very Happy
Dar nici vorba de ceva magic...
Hmm..poate doar putin :)
Sus In jos
Cheyenne Laurette
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 02/09/2007
Numar mesaje : 1175
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Magia   Joi Sept 13, 2007 7:30 pm

Hmm... eo nu cred in magie... deshi uneori ma las purtata de val shi... imi imaginez ca magia chiar exista shi ca intr-o zi cineva va veni shi imi va sp chestia asta!!! :(( dar...sunt doar vise...Cat despre fantome...poy eo cred... sunt atatea cazuri...dar asta nu este magie...dar este greu de explicat... nu neapart in "fantome"... ahh... laso balta habar nam cum sa ma exprim...
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 26
Warning : -10%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: Magia   Joi Sept 13, 2007 8:12 pm

Fantomele nu exista.Banuiesc ca ati auzit peste tot de case bantuite sau castele in care traiesc o gloata de fantome.dar sau facut cercetari si nu exista asa ceva.Este doar un camp magnetic foarte puternic care iti da senzatia ca exista cineva cu tine in camera.Stiti cum functioneaza mintea omului.Daca le este frica isi imaginez cele mai urate scenarii vampiri,varcolaci,fantome samd.Pai magia exista.Depinde de sensul cuvantului.Daca va referiti la magia de facut vraji nu exista logic.Adica eu nu cred pana nu vad cu ochii mei.Si totusi daca iti place poti sa te duci la un circ si s-al rogi pe un faker sa-ti faca smecherii.Logic ca si eu mi-as dori sa traiesc in lumea lui Harry Potter.Ar fi de un milion de ori mai fascninat decat in viata reala.Decat sa stau si sa fac exercitii de matematica mai bine as invata cum sa ma apar de magia neagra.Intelegeti voi.

[/center]
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 21
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Sept 16, 2007 6:54 am

P mn d mica ma sperie "spiritele" adilk si acum imi e frica de ele. Nu stiu dc. Am avut odata un vis straniu rau d tot. M-am speriat tare de atunci si imi este frica sa dorm singura. Very Happy As vrea sa fiu in lumea lui Harry Potter. Dar totusi CINE NU SI-AR DORI??(poate tata roflrofl ).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 21/10/2007
Numar mesaje : 389
Varsta : 24
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Magia   Mier Oct 24, 2007 5:55 am

mie chiar mi-ar placea sa existe magie...ar fi super 8->...sa nu mai merg pe jos la scoala,ci pe o matura...sau...chiar,dak ar exista teleportarea...8->...ce vise;))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anime--and--music.piczo.com;http://aida-puffy.hi5.com
Hermione Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 26/12/2007
Numar mesaje : 477
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Magia   Sam Dec 29, 2007 12:39 am

eu nu cred in magie ... adik sa fim seriosi ...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Magia   Sam Dec 29, 2007 2:38 am

nu cred, dar as vrea sa existe...
Dar am impresia uneori ca sunt un fel de Trelawney(nu stiu daca am scris corect) Pot spune ce se intampla in viitorul apropiat... si e chiar corect
Sus In jos
Angela Slytherin
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 19/12/2007
Numar mesaje : 295
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Magia   Sam Dec 29, 2007 8:29 am

nu cred, dar mi-ar placea foarte mult sa existe
Sus In jos
Black Wizard
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 19/01/2008
Numar mesaje : 11

MesajSubiect: Re: Magia   Sam Ian 19, 2008 7:51 pm

As vrea foarte mult sa existe o scoala de magie...Cat despre magie un picutz cred...tongue::)...mereu exista un strop de magie..:)
Sus In jos
Iris Black
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 02/01/2008
Numar mesaje : 195

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Ian 20, 2008 3:03 am

C`moon ppl,logic ca poate exista magie...adica pana la urma nu prea se poate stii ce exista cu adevarat in lumea asta.I mean....daca nu exista spirite atunci ce se intampla cu oamenii care mor si vor sa vegheze asupra celor dragi?Eu in asta cred,in plus sunt atatea lucruri pe care nu le stim....pana la urma si magia poate exista.
Si mie mi-ar placea sa existe o scoala ca Hogwarts but who knows?
P.S: I`m not crazy=)) Sunt realista ...Oricum fiecare cu parerea lui.
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Ian 20, 2008 3:38 am

Mda Iris ai dreptate.
Eu perosnal, nu vreau neaparat sa existe Hogwarts, pentru e clar ca nu exista. si pana la urma sa presupunem ca exista, dar atunci de ce s-ar mai asunde vrajitorii cand jumate din populatia globului stie de harry potter.
E ash vrea sa exista ceva, orice care sa sfideze legile fizicii. Sa treaca de barierele stiintei si a intelegerii. Sa fie ceva iesit din comun. Poate fi Magie. dar nu neaparat cu baghete. Poate fi o forma de magie pe care sa nu o intelegem.Pentru a face o vraja sa trebuiasca sa te concentrezi aspura unui obiect lucru fenomen, etc si sa-i spui ce sa faca,sau sa se produca. Poate fi si altceva, nu neaprat magie, dar nu-mi dau seam ce. Imi este greu sa scriu gandurile mele. Am o imaginatie dincolo de limite o.0

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Iris Black
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 02/01/2008
Numar mesaje : 195

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Ian 20, 2008 3:44 am

Ma bucur ca esti de acord cu mine,si cu adevarat si eu mi-as dori ceva de genul ,ceva care sa faca viata mai putin monotona.Si la faza cu Harry potter m-am gandit si eu,dar nu ceva de genul,poate mai ...diferit O_O dar totusi sa fie ceva special >< Suna ciudat,but i think you get my point.
Si intr-adevar si eu am o imaginatie dincolo de limite ; ))
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Ian 20, 2008 4:02 am

te inteleg. si chestia cu viatza monotona. Exat asta vroiam sa zic. Sa fie ceva unic, un lucru(putere, etc) care sa nu-l aiba decat putini oameni, sa fie iesit din comun, sa sa faca viatza mai putin monotona. Mai putin Trezirea - Scoala - Acasa - teme- Alte activitati - Noapte si de la capat. Pana acum n-am gaist pe nimeni cu care sa vorbesc despre asta, pentru ca dak iash spune unuia dintre prietnii mei m-ar crede nebun.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Maya Lovegood
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 01/12/2007
Numar mesaje : 57

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Ian 20, 2008 5:54 am

Sincer eu cred in fantome si mi se pare viata pe care o traim cam plictisitoare cred ca daca ar exista magie ca in Harry Potter ar fi mai palpitant , intr-un fel
mi-as dori sa intru in carte. Intr-un fel mgia exista in fiecare din noi.
Sus In jos
Adyna Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 23/01/2008
Numar mesaje : 244

MesajSubiect: Re: Magia   Dum Apr 13, 2008 9:49 pm

Asa cred si eu. Fiecare are ceva magic. Poate ca exista un strop de magie si in lumea reala, nu doar in sufletele oastre. Am vazut la televizor mai demult un reportaj in care o femeie putea vindeca alti oameni doar miscandu`si mainile in jurul lor, intr`un mod stiut numai de ea. Sau in alta zi, am vazut cum o alta femeie era ca un magnet, adica tinea pe degete lingurile si furculitele intr`un mod in care un om obisnuit nu poate. Sa zicem ca aceea a fost un truc pt ca nu e foarte greu sa faci asa dupa niste antrenamente. Dar primul caz nu cred ca putea fi altceva in afara de un strop de magie. Si nu ma refer la magie ca in lumea lui Harry Potter, ci la magie interioara, la o forta incredibila. Very Happy In rest... normal ca mi`ar placea sa existe magie si o scoala ca Hogwarts. 8->
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Magia   Lun Apr 14, 2008 1:17 am

In al doilea caz nu e vorba de niciun truc 8-| da` nici magie nu e. Este vorba de trupul unui om, care poate atrage obiecte inca de la nastere. In fine, nush sa explic prea bine, sora mea shtie mai bn :"> [credetzi'ma, e la facultatea de medicina =))]
Sus In jos
Ioana Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 30/01/2008
Numar mesaje : 138
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Magia   Lun Iul 07, 2008 7:50 pm

Eu cred k exista magie, dar nu ca cea din HP...exista magicieni care fac iluzii optice..nu magice cu vraji..sh alte chestii:)
Sus In jos
Hermione Anne Granger
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 23/08/2007
Numar mesaje : 630
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Magia   Mar Iul 08, 2008 3:32 am

Magia EXISTA,si daca nu a gasit-o cineva pana acum o s-o gasesc eu^^
Pana pe la 11 ani am tot sperat sa primesc scrisoarea de la Hogwarts dar nu s-a intamplat...:-<Ce trist Laughing
Eu si acum exersez vraji cu batul de la jaluzele,dar ma pricep mai bine la vrajile non-verbale : > Laughing
Trucurile cu carti,iluziile optice sau puterile magnetice NU sunt adevarata magie.Magia e ascunsa in noi toti si asteapta sa fie descoperita.
Acum puteti rade.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lulu-sweet-gurl.hi5.com
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Magia   Mar Iul 08, 2008 5:20 am

EU CRED CA SI HERMIONE SI IRIS AU DREPTATE.Exista in fel de magie.Si cred in aceea magie.Pe cat pun pariu k nu ghiciti.Magia aceea se numeste...prietenie!Wink)
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Magia   Mier Iul 09, 2008 10:05 pm

Pai dak v-as zice ceva, ati zice ca sunt nebuna Straight face. Varul si vara mea, :-s au nush cum puteri paranormale...Adica.. ei vad aura la om, pe care noi nu o vedem .. Adik sunt frati .. si cifra destinului a lor este 1. Care inseamna ca pot vedea chestii pe care altii nu le vad.. deci asta mi s-a parut cam ciudat, deoarece amandoi vad aceleasi chestii ciudate la cineva.. si nu pot sa zic k ma mint, deoarece au 20 si ceva de ani aproape 30.. si nu au cm sa minta chiar pe toata lumea.. si ... cred k exista puteri.. chiar dak intr-un anumit mod.. sau na .. eu cred :) ma rog.. nu in asta cu baghete.. cu nush ce .. dar puterea gandului cu SIGURANTA exista.. de curiozitate.. ati citit cartea, sau ati vazut filmul "the secret"? in care tot ce iti doresti devine realitate Straight face adik poti sa iti doresti bani, faima, sanatate, sa te vindeci de o boala, tot ce vrei si ce nu vrei. Eu cred ca magia sau ma rog.. este din univers, nush cum ... adica intelegeti. Este ceva normal , care inca planeta noastra, nu stie sa o puna in functiune. Na asta este. Daca sunteti curiosi luati filmul si veti vedea Wink
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Magia   

Sus In jos

Magia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog