Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Deja vu..putin schimbat.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Deja vu..putin schimbat.   Joi Aug 19, 2010 4:07 am

„Oh nu..nu nu, NU DIN NOU!”
Nici n-apucasem sa urc bine ca iar sunt rasturnata de o ceata de copii din anii mai mici.
- Chiar fiecare an trebuie sa fie la fel? Ma intreb eu in timp ce urcam in trenul si asa destul de aglomerat.
„ Nici Iseult, nici Izzy, nici Shayera...au disparut toti cunoscutii mei?”
Nu mai vedeam pe nimeni acolo. Cel putin cunoscuti. Doar o gramada de copii care a plangeau dupa „mami” sau „tati” sau alti copii din anii mai mare, care, ca si mine cautau un compartiment liber.
- Doriti sa cumparati ceva? Se auzi o voce din spatele meu.
„ Ah, e doar vanzatoarea de dulciuri ”
- Da, as dori va rog niste broscute de ciocolata si niste jeleuri.
Dupa ce primesc dulciurile primite imi invart din nou privirea spre un compartiment care sa nu fie chiar atat de aglomerat si preferabil, sa cunosc pe cineva.
„ Compartimentul 7. E gol? Norocul meu!” rad eu in timp ce intru inauntru.
Era un compartiment destul de bine nimerit. O camera destul de bine luminata si spatioasa...imi aranjez bagajele, ma asez langa geam, apoi incep sa desfac broscutele de ciocolata.
„ Kera Brekword...Hmm, n-o am.”
Scot dintr-un rucsac un album cu abtibilfuri pe coperta careia scria „ Mari vrajitori ai tuturor timpurilor” si lipesc abtibildul.
„ Johhny Jero..il am..Kathy Rekx..o am...Linda Lombert! N-o am! Cat ma chinuisem sa o caut!”
La scurt timp deja ma plictisisem sa stau singura. Terminasem pana si jeleurile. Chiar mai scoteam din cand in cand capul pe hol sa mai vad, oare, chiar nu vine nimeni?
Dar toti erau in compartimente. Ma asigurasem de asta cand am fost sa cumpar o noua punga de jeleuri si cateva broscute. Pana la urma am renuntat si sa imi tot sucesc gatul pe hol, dar nu renuntasem sa il sucesc inauntru. Speram ca s-o gasi careva sa intre si sa se bage in vorba. Chiar daca prefera pe cineva cunoscut, chiar si un boboc mergea.
Dupa 5 minute mi-am amintit de o carte si am scos-o.
"Ankara Hotara" asa se intitula cartea. In sfarsit eram in universul meu. Doar o carte sau un laptop imi alungau plictiseala cand nu aveam cu cine vorbi. Iar cartea aia, era nemaipomenita!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Deja vu..putin schimbat.   Joi Aug 19, 2010 6:38 am

"-Stiti ce, eu m'am saturat" tipa Bell, iesind din compartiment. Se saturase de viperinii cu care nimerise in compartiment. Anul IV si parca sunt scapati de la nebuni.
Iesi pe hol, tarandu'si bagajele dupa ea. Toata lumea se holba la bufnita alba care dadea speriata din aripi. Fata se chinuia sa gaseasca un compartiment mai liber, de preferat fara Viperini sau alte minuni.
Si atunci il vazu..statea doar o fata care parea destul de apropiata de varsta ei. Citea. Se gandi o clipa sa nu o deranjeze, dar deja o disperau bobocii care se uitau la ea atat de insistent. Deschise usa si intreba:
"-Pot sa stau si eu aici?"
Fata o privi pret de cateva secunde, dupa care aproba usor din cap.
"-Eu sunt June" se prezenta ea, cu un zambet.
"-Imi pari cunoscuta, esti de la Cercetasi nu?" raspunse Bell.
"-Da..in anul VI" completa June.
"-Eu sunt Bell, Bell Evans..numai ca sunt in anul VII" murmura cercetasa, asezandu'si bagajele si bufnita speriata.
"-Ultimul tau an aici, nu? Cred ca iti pare rau.." sopti June, inchizand cartea.
"-Cam asa ceva..dar am sa ma bucur de el din plin" chicoti Bell.
"-Cum de ai inceput sa cauti un compartiment gol abia acum? Trenul a plecat de ceva timp.." murmura June.
"-Am stat cu niste viperini foarte..draguti pana acum" mormai Bell.
"-Aww, interesant" raspunse June, incepand sa rada.
"-Sincer..erau nesuferiti..stiu ca exista si exceptii, dar aia cu siguranta nu erau!" protesta cercetasa..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Kasumi Mikoto
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 16/01/2010
Numar mesaje : 693
Varsta : 19
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 68
Galeoni : 59
Animal : Motan "Albastru de Rusia"-Mizu

MesajSubiect: Re: Deja vu..putin schimbat.   Mar Aug 24, 2010 10:42 pm

-O zi buna, domnisoarelor. Luati un pasager clandestin la bord?
Fetele intoarsera capul spre usa deschisa.
-Sigur! zambira ele, observand cine sunt. Ce faci?
Am aruncat in aer, peste umar, biluta de marmura slefuita de apa, cu diametrul de vreo 3 centimetri, prinzand-o... pe dosul palmei.
-Mai nimic, ma plimb prin tren. Dar voi?
-Incercam sa scapam, fie de boboci, fie de Viperini.
-So desu ka? Deci doar eu nu am avut probleme cu colegi de scoala azi? Vrea vreuna din voi un creai?
Am luat 3 cupe mici, din argila smaltuita si un ceainic la fel.
-Aveti grija, datorita unei vraji, ceaiul asta e clocotit, asa ca nu e indicat sa il scapati pe voi. am subliniat eu, intinyandu-i fiecareia o cupa. Vretii, cumva, taietei din faina de grau?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Deja vu..putin schimbat.   

Sus In jos

Deja vu..putin schimbat.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit