Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Un drum interminabil

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Azræl Sephiro†
Nou Venit

Data de inscriere : 16/08/2010
Numar mesaje : 6
Warning : 0%
Casa : Viperini
Reputatie : 1
Galeoni : 75

MesajSubiect: Un drum interminabil   Lun Aug 16, 2010 10:36 pm

Oare câte vise spulberate reușesc să alcătuiască în final un vis împlinit? Câți oameni trebuie să viseze neîncetat ca ceva să devină realitate? Câți trebuie să viseze ca visul tău să fie ales? E o lume în care visele sunt spulberate la fiecare pas.. și totuși tot ce putem face este să continuăm să visam în ciuda a tot ce ne împiedică.. ele sunt doar obstacole, care să dovedească dacă ne merităm în cele din urmă visul sau dacă merităm să rămânem mediocrii.. să râmânem doar niște oameni ce "au avut ghinion". Visele.. nu sunt imposibile, nu există imposibil.. sau mai bine zis.. singura diferență este că imposibilul durează puțin mai mult.. dar până și el este realizabil. Ești gata să treci peste toate provocările ce-ți ies în cale ca să-ți împlinești visul?

Printr-un miracol am reușit să scap de părinți la o stație de autobuz (am schimbat ora indicată pe o tăbliță și atașată pe geamul din față a autoturismului cu jumate de oră mai târziu)astfel, aveam destul timp să ajung pe peronul care duce către adevăratul meu scop.

Ajuns la timp pe peron, tocmai observasem șarpele de metal ce urma să mă ducă către tărâmul făgăduinței, când din senin sunt deranjat din gândurile mele de o bufniță mică și vioaie care ținea în gheare un bilet. Nu știam dacă îmi era destinat mie biletul (oricum cam mare pentru sărăcuța de ea, cineva cam exagerase cu scrisoarea).
- "Levicorpus" murmură tânărul, și bufnița se opri în dreptul său însă la câțiva metri deasupra capului. "Accio", urmă mai apoi o vrajă și bufnița cobora încet fără voință proprie. Spre umirea băiatului, scrisoarea îi era adresată lui. O legă strâns și apoi o vîrî în buzunarul drept al robei de un negru translucid și apoi urcă în expres în căutarea unui loc.

Post scriptum: Cine se bagă ?

Topic-ul ăsta să rămână aici, într-un viitor apropiat e posibil să mă întorc. Poți face asta pentru mine, Raizen ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Veronique Astrid Lee
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 23/05/2010
Numar mesaje : 1269
Varsta : 24
Warning : 10%
Casa : Viperini
Stare Relatie : Waiting for the right one
Reputatie : 811
Galeoni : 86
Animal : Caine Pug - Ginger; Sarpe - War
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: Re: Un drum interminabil   Mar Aug 17, 2010 12:51 am

Intr-un compartiment prost iluminat Azræl gasi un loc.
"- Este ocupat?" le intreba baiatul pe doua fete ce erau deja in compartiment
"- Sigur" raspunse una dintre ele afisand un zambet prietenos
"- Multumesc" sopti baiatul mai mult pentru si se aseza pe primul scaun de langa usa.
"- Esti nou, nu?" intreba una dintre fete
"- Da"
Din cate isi putea sa seama Azræl, fata dorea sa inceapa o conversatie, dar el pur si simplu nu avea chef. Continua sa se uite in gol lasan mii de ganduri sa-i invadeze mintea.
"- Fereste-te de cei care nu spun multe, pentru ca aceia petrec prea mult timp gandind" zise cealata fata
Azræl fu putin surprins pentru ca de cand intrase in compartiment nu o auzise sa vorbeasca nici pentru o fractiune de secunda.
"- Ronnie, nu mai necaji oamneii" o certa celalta fata

OOC: Ti-am citit descrierea de la Marea Sala si te-am asemanat destul de mult cu mine de aceea mi-am permis sa te arat ca fiind o persoana ganditoare si tacuta. Daca te deranjeaza sterg Wink

Vezi profilul utilizatorului http://z15.invisionfree.com/WelcomeToTheJungle/index.php?act=idx

Un drum interminabil
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Creati un forum gratuit | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit