Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Hmm...tocilari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Julia Lilith Potter
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 16/04/2007
Numar mesaje : 821
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 40
Galeoni : 75

MesajSubiect: Hmm...tocilari   Mier Sept 12, 2007 7:03 am

Tocilar...un adjectiv atribuit multora la scoala...
Presupun ca si unora din voi li s-a atribuit, desigur, cu sensul gresit...
Si mie mi s-a atribuit o perioada...mai lunga Very Happy ( clasele I-IV ) ... pana a venit magica zi din clasa a V-a in care unul dintre tipii care se considera " cool " la mn in clasa mi-a spus... " Tu nu esti tocilara..."
God, ce bine m-am simtit !:bounce:
Dar totusi... m-a enervat faptul ca atata timp mi s-a atribuit acest nume pe nedrept...
N-am invatat niciodata mecanic..mereu inlocuiam cuvintele din lectie cu sinonime, si nimeni nu se supara...
Macar prindeam cate ceva din clasa si mi-era mai usor sa-nvat acasa...
Eh, macar am scapat... pentru moment...
Desigur, am invatat sa nu-mi pese de ceea ce cred ceilalti, si lucrul asta vi-l recomand si voua... face bine !

PS : nu uitati ce spunea Dumbledore in Harry Potter 2 : Esti cine vrei sa fii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Cheyenne Laurette
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 02/09/2007
Numar mesaje : 1175
Varsta : 21
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Sept 12, 2007 7:13 am

Poy mie nu mi sa sp niciodata pt ca cum bn jtie Ginny P. la noi la scoala e pe "populari" deshi e p clase...fiecare clasa are cel mai popular tipi shi tipa ... URASSSC CHESTIA ASTA!!! dar la noi nu prea sunt tocilari caci cea mai populara fata din clasele I-IV la noi a fost o fata soooper deshteapta...shi totzi colegi se lua dupa ea dak marisa(ashe ao chema) sp sa se arunce se aruncau. Desigur shi eo shi Ginny p. am avut faze proaste shi am fost bf-ul ei!!! Oribil!!! Shi din clasa a treia eo, Ginny p. shi o alta fata Mara neam unit fortzele pt a invinge raul:)))) ashea am shi ajuns eo cu Ginny p. bff!!!Dar... tre sa sp ca cu cat incercam cu atat pierdeam teren. In fine din clasa a V a plekat de la scoala. Victoriiieee..shi intre tipm a devenit altcnva cea mai populara!!! Goood!!!! Cand o sa scapam??? Iar akum eo shi Ginny P. incerca sa ne luptam shi cu ea!!! Shi tre sa sp ca totzi baietzi o placeau p Marissa!!! Dar era soooper urata!!! Shi cel mai "cool" cica baiat din clasa o placea (el find un fel de Ken a lui Barbie). Shi celalate fete il placeau shi el...(dar eo shi cu Ginny P. am ramas cu picioarele pe pamant) shi intre timp baiatu "cool" akum e luat de prost...se pare ca nu am depus atatea eforturi degeaba!!!

Scz dak va plictisesc cu romanele mele!!! Dar chiar ma simt bn cand ma dezlantzui!!!

Ultima editare efectuata de catre in Mier Sept 12, 2007 7:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Sept 12, 2007 7:14 am

Poi eu nu mai sunt atat de chinuita cu acest nume. Nu vreau sa ma laud, dar in fine... cum sa zic, invat cel mai bine din clasa. Si toti imi ziceau tocilara dar NU sunt deloc. Pur si simplu trebuie sa fi atent in clasa (sincer mie imi zboara mintea in clasa dar macar iau notite si dak nu invat la scoala invat acasa Wink) sau cum sa zic... dar chestia e k aveam un atu in maneca. Nu mi-au spus tocilra decat doua saptamani datorita acestuia Wink Si acest atu este k eu ii ajut pe toti sa invete (ce sa fac... nu stiu cum reusesc sa ma convinga Crying or Very sad Probabil ma drogheaza nu stiu) si era chestia: "Ma enervezi, nu te mai ajut." S-au lasat sa-mi spuna asa dar tot nu ii ajutam :tongue: cat s-au rugat de mine dupa aceea:))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Casa : Cercetasi
Reputatie : 28

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Sept 12, 2007 8:42 pm

... Ce ma enerveaza chestia asta ... La noi in clasa se spune ca tocilar=om care invatza bn si mult. Stiu ca nu asta inseamna defapt. Ei bn... la noi e o fata (May) care s-a intamplat sa o aud spunand despre mine ca sunt tocilara si luandu-i apararea celui mai tamp baiat (Tudor) ca cica el nu e toci ci eu sunt! OMG! Si defapt punkish... ai omis un detaliu. Noi AVEM un toci... TUDOR!!! El stie tot ca la carte. Si cand era o problema usoara la mate de logica el habar nu avea cum sa o rezolve... asta e cu adevarat toci nu eu!

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Cheyenne Laurette
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Sept 12, 2007 8:46 pm

Ai dreptatae lam omis...el jtie shi cum se transforma grade celsiuis in chestia aia cu F...vai ala e cal mai tocilar...sper ca akum intelegi dc nu ma pot abtzine sa ii trag palme in cap incontinuu.
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Sept 12, 2007 9:48 pm

Pai niciodata nu mi s-a atribuit acest cuvant.Findca mie nu imi place scoala de nici o culoare.Eu invat cat sa-mi ajunga.Nu ma suprasolicit.Sunt sigura ca nu ma credeti,dar eu anul asta care a trecut nu mi-am facut nici o tema.Eu am norocul sa prind principalul din clasa.Nu sunt nici cea mai slaba din clasa,dar nici cea mai desteapta..Sunt pe undeva la mijloc.Eu invat strict pt ce am eu nevoie.Nu stau sa invat la unele materii care nici nu o sa ma ajute in viitor sau nu au nici o noima.Is mai rebela asa si ma iau cu profi in gura:))...Dar s-au obisnuit cu mine.

[/center]
Sus In jos
Cheyenne Laurette
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Vin Sept 14, 2007 1:59 am

Uneori impart aceiashi chestie cu tn HellRiderGirl...shi eo ma mai iau cu profi in gura! Nu cred ca sunt de acord cu profu de muzica mai mult de o data intr-o ora...cred ca la ora d muzik stau numai in picioare.=))... Dar la noi nu sunt totzi profi ashea...mai sunt shi dinaia care dak scotzi cva p gura te trimit la director sau itzi pun 3 in catalog(bn aici am exagerat)...
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 20
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Lun Sept 17, 2007 9:48 pm

Pai..mie mi s-a zis d multe ori tocilara, deoarece knd eram prin clasele 2-3 eram grasuta si scunda si mergeam numa cu uniforma si cu temele invatate si facute corect. Acuma am slabit mooolt si m-am si inaltat si am inceput sa ma imbrac altfel,ceea ce i-a surprins p colegii mei. Si nu ma prea mai inteleg cu nici un baiat de atunci DevilDevil dar...tuturor le place d mn :)LaughingLaughing si...probabil k asta e motivul..Sincer NU STIU! :Daaa... si mai avem o fata in cl kre invata bn. Lumea nu o trateaza prea cum trebuie, deoarece nu prea are bani si se imbraca cu hainele mamei ei. :( si toti o cam resping... :( si ma simt prost knd ma gandesc k si eu eram la fel (mai tocilara).
Si acum invat bine...P locu 2 dn cl Very Happy dar..am reusti sa schimb asta fata de colegii mei Very Happy.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Hermione Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 26/12/2007
Numar mesaje : 477
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Sam Dec 29, 2007 3:23 am

Ginny Potter a scris:
... Ce ma enerveaza chestia asta ... La noi in clasa se spune ca tocilar=om care invatza bn si mult. !

da muti spun asta ....
tocilar este persoana care invata fara logika nu persoana care invata bn .....
Sus In jos
Aylin Lovegood
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 16/04/2007
Numar mesaje : 168

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Dum Dec 30, 2007 1:10 am

Ei... si mie mi se intampla asta, dar pot spune cu cei mai multzi s-au plictisit sa-mi spuna asa :) Asta e foarte bine Very Happy Eu cred ca cei care spun ca esti tocilar sunt defapt gelosi:)) Adica, nu stiu ce sa mai spuna si spun asta. E complet aiurea!
Sus In jos
Iris Black
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 02/01/2008
Numar mesaje : 195
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Ian 30, 2008 2:28 pm

Tocilar este atribuit in mod gresit.
Tocilar vine de la a toci ,adica a invata pe dinafara,ceea ce nu se numeste a fii foarte destept,putin din contra.
Adica toata lumea toceste la o materie ceva(biologie etc...)

Dar luandu-ma dupa sensul (gresit)in care e folosit,nu nu mi s-a spus niciodata tocilara pentru ca nici macar in clasa I nu am reusit sa am 10 pe linie(FB pe atunci)asa ca nu au avut de ce.Si chiar daca ar fii facut-o,nu cred ca ar fii durat mult pentru ca (virgula) cred ca m-as fi descurcat cu ei *evil grin*...de exemplu:
In clasa noastra e o fata care are din clasa I numai 10,nici macar un 9 si totusi nu e numita tocilara...de ce?Pentru ca se descurca,pentru ca stie sa le dea in nas colegilor si pentru ca e si cea mai atletica(lol,fata -barbat -_-...multi muschi--_--).
Si eu am fost rea,recunosc...colegul nostru ,cel mai inteligent(si mai nesuferit de altfel) a primit cu mare merit porecla de Tocilarsky(ideea mea,logic ; )) )Bine,acum depinzand de caz...el chiar era un morocanos si jumatate.
Deci chiar cred ca se poate trece peste stadiul asta,si oricum cand au nevoie de ceva,la cine apeleaza cei populari?La tocilari logic (oh,ce ii iubesc atunci X_X )
Sus In jos
Lenny Williams
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 06/02/2008
Numar mesaje : 10

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Feb 06, 2008 11:35 am

Uhm da .. cuvantul tocilar cred ca a fost atribuit macar odata in viata fiecarei persoane care invata bine .. sau care ia note mai sus de 9.
I mean multi considera ca a lua note bune [spre foarte bune] e o chestie injositoare, ca nu mai esti "cuul" daca inveti sau daca stai doua secunde atent la profesor cand explica ceva ..

Tocilar ~ Om care invata toata ziua, fara oprire, no breaks, nothing dar care nu ramane cu nimic si ziua urmatoare o ia de la inceput.

-parerea mea-
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://browneyedghost.piczo.com
Black Rose
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 01/12/2007
Numar mesaje : 822
Reputatie : 3

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Lun Mar 03, 2008 8:49 am

Si eu am fost numita anul trecut : "tocilara", dar o parte foarte scurta de timp, pentru ca apoi am inceput sa ies afara pana tarziu... etc.
Totusi, tocilarii (sens gresit) sunt total subapreciati!!! De ex. , anul asta a venit la noi in clasa un baiat. E as la mate... biologie... etc. Primele doua luni ne'am cam batut joc de el... ca toceste.... stie tot pe dinafara etc. Totusi, apoi am inceput sa'l cunosc mai bine... si am descoperit ca avem foarte multe lucruri in comun... si sa nu va vina sa credeti... acum e "prietenul" meu I love you ... si tin le el foarte mult I love you ... ce incredibila rasturnare de situatie .... nuh?
Sus In jos
Arianne Desirée
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 25/02/2008
Numar mesaje : 41

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mar Mar 04, 2008 7:09 am

So, mie nu mi-a spus nimeni niciodata tocilara [atat le-ar trebui] nici daca ma considerau asa. In clasele I-IV invatam foarte bine, dar nu eram tocilara. In a-V-a ma considerau o fata desteapta, si nimic mai mult. Iar anul acesta [I love you] cand m'a vazut un coleg ca scriam tema la engleza de la o colega [:-"] s'a mirat foarte tare,si nu a mai zis nimic niciodata de notele mele. :lol: [El era ala care ma considera un piccc de tot toci. Doar un pic tongue] Inca invat destul de bine ^__^ dar nimeni nu s-ar gandi vreodata la mine ca la o tocilara. Sunt prea..nepasatoare in legatura cu scoala. Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://girls.go-forum.net/
Hermione Anne Granger
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 23/08/2007
Numar mesaje : 630
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mar Mar 04, 2008 9:24 am

Ok,ok major personality problem=))Pana acum eram prea-blonda-ca-sa-iau-mai-mult-de-9-la-romana.Acum am luat printr-o minune 9,60 la olimpiada si am fost prima pe sector.Si ma trezesc cu atatia colegi pe cap numindu-ma tocilara.Help? Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lulu-sweet-gurl.hi5.com
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Reputatie : 28

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Mar 05, 2008 4:54 am

Congrats Hermy >Very Happy<

OH GOD ... Nu trbeuie sa-i bagi in seama. In cazul acesta este clar ca sunt gelosi ... sa fim seriosi Rolling eyes
9.60 :-O Bravoooo!!!

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Ingrid Flamesbort
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 13/05/2007
Numar mesaje : 526

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Sam Apr 05, 2008 10:12 pm

Mie mi se spune intruna ca sunt tocilara, dar nu sunt. Nu-mi place sa-mi arat adevarata fata la scoala. Niciodata nu invat mecanic, deci ei care imi spun "tocilara" sunt prosti. Avem intradevar untocilar in clasa care invata tot manualul pe de rost si apoi repeta ca un papagal. Ce sa-i faci... asa e baiatul!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.MySecretClub4you.piczo.com
Adyna Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 23/01/2008
Numar mesaje : 244

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Apr 16, 2008 12:39 am

Mie mi s`a spus in clasele I , II tocilara ... poate si in calasa a III`a un pic da mai putin ... deci, mi se spunea tocilara pt ca eram cea mai buna din clasa, da asta nu inseamna ca invatam. De fapt, nu invatam absolut deloc acasa, nici nu deschideam caietu ... si temele le faceam, da` nu tot timpu ... mai inventam si io o scuza ca, cik mi`am uitat caietu sau asa cv ... ap normal ca invatzatoarea ma credea ... acuma tre sa inventez si altceva Smile) nu mai mere numa cu uitatu caietului ... pur si simplu nu`mi fac tema si mai ales la franceza, ca nu se uita profu in caiet, dau pagina si scriu ce am de scris, fara sa ma mai uit la tema care nu era acolo Smile) ... poate ca de aia nu`mi mai zic acuma unii colegi tocilara, chiar dak nici in clasele mici nu eram ... eram cea mai buna pt ca retineam din clasa si deh ... nu eram aja de proasta sa nu stiu cat fac 5 cu 5 Smile) Very Happy
Si apropo... am in clasa vreo Thinking 8 tocilari :-& minin 8 ... normal ca dak suntem clasa de intensiv engleza Crying or Very sad ... mama m`o pus sa dau examenu ala tampit la engleza k sa pic in clasa asta ... ca io nu voiam ca stiam dinainte ca o sa pic cu cei mai mari tocilari din scoala :-& bn ca nu o sa ma molipsesc Smile)
Sus In jos
Ioana Weasley
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 30/01/2008
Numar mesaje : 138

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Lun Iul 07, 2008 7:43 pm

Sh mie mi s`a spus k`s tocilara..da tocilar inseamna sa tocesti asa pederost..in shimb, eu invat logic..eu am o gramada de tocilari in clasa..sau numa cu 10 pe linie#-O...
Sus In jos
Edward Rochester
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/05/2010
Numar mesaje : 305
Stare Relatie : In a relationship with Bell Evans :X
Reputatie : 114
Galeoni : 47

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mar Ian 04, 2011 6:13 pm

Defapt, asemănarea dintre un tocilar și un deștept e foarte mare. Dar uite, eu învăț bine, dar am găsit o cale prin care să fiu plăcut de ceilalți, prin care ei să mă agreeze, să-i fac să aive nevoie de mine, nu să se despartă de mine.
De obicei un copil este făcut tocilar atunci când are 2-3 prieteni, nu comunică, nu iese afară, învață la greu și chestii de genul. După părerea mea da, ăsta e genul de tocilar despre care vorbim.
Să vă dau un exemplu. Președenția la Liceul meu. Totul e ok, mă bag și eu (că doar na, sunt pasionat de politică și de lucruri de genul ăsta) să aflu că o să concurez cu încă 4 elevi, dintre care 3 mai mari ca mine cu un an (deci a XI-a).
La un moment dat, a trebuit să ținem un discurs în fața întregului liceu la Sala de Cultură, unde se adunase peste 1000 de elevi. Vă imaginați ce înseamnă ca peste 1000 de elevi să vă scandeze numele în cor, iar tu să te uiți la ei? I-am spus și doamnei profesoare de logică, că mă pot mândrii că am atins NIRVANA (fericirea absolută).
Eu de obicei mă "laud" mereu cu notele mele, însă nu se aud vorbe gen "bă ce tocilar ești..." sau "get a life..." sau " beși mă tocilarule". Laughing
Tot ce trebuie să faci este să te acomodezi cu părerile celor din jur, să te implici în viața de zi cu zi, să găsești subiecte interesante să le discuți și alte chestii.
Ceea ce vreau să zic este că tot ce aveți de făcut este doar să socializați cu lumea înconjurătoare, și o să vedeți că în momentul în care îți părăsești colțișorul, o să te simți mult mai bine. :)

Sus In jos
Kayla A. Summers
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 19/10/2010
Numar mesaje : 291
Varsta : 27
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Raizen Isildur
Reputatie : 46

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Ian 05, 2011 3:51 am

Si eu mai primeam uneori eticheta asta cand eram in generala. In clasa aveam foarte multe persoane dezinteresate, mergand la o scoala mai de la periferie erau mai multi smecherasi, persoane mai cu figuri, mai cu gura mare si mistocari.
Si mie imi placea foarte mult sa citesc (lucru care inca imi face foarte mare placere) si nici nu imi era greu sa obtin note mari. Faceam un efort infirm fata de cat puteam face daca vroiam cu adevarat, insa, mna... lenea. Si am avut medie destul de buna de intrare la liceu; nu vreau sa ma laud, dar sunt la (se presupune) cel mai bun liceu din judet, impreuna cu Alex.

Si nu stiu... avem amandoi o viata personala foarte incarcata, foarte activa. Facem foarte multe lucruri si avem foarte multe activitati in afara scolii si putem sa si invatam bine sa tinem pasul avand in vedere ca avem planuri foarte mari de viitor. Poate sa spuna lumea ce vrea, eu stiu cu adevarat ce anume vreau eu si ce anume imi trebuie sa obtin ceea ce vreau :) si cei care tin la mine stiu cum sunt, nu am nevoie sa imi spuna cine nu conteaza

Edward Rochester
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/05/2010
Numar mesaje : 305
Stare Relatie : In a relationship with Bell Evans :X
Reputatie : 114
Galeoni : 47

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Ian 05, 2011 4:36 am

Păi stai așa... Dacă 20-25 de ani ți-i petreci învățând, când mai ai timp și pentru ce-ți place? :)
Sus In jos
Jade A. Crawford
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/10/2010
Numar mesaje : 1301
Varsta : 18
Stare Relatie : :&quot;>
Reputatie : 228
Galeoni : 89
Animal : Puma-Grace; Pisica Ragdoll-Linn; Tigru Alb-Heaven; Sarpe- Artemis, Bufnita Alba- Shadow
Functii : Vanzatoare la "Cofetaria lui Florean"

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Ian 05, 2011 5:35 am

Mie mi se spune ca sunt tocilara doar pentru ca am cele mai bune note din clasa. Si cand tipii/tipele de la mine din clasa aud ca am luat alt 10, incep cu faze gen: "Normal, doar e tocilara clasei". Dar eu chiar nu ma consider tocilara, pentru ca nu stau ore in sir cu cartile in brate fara sa fac nimic altceva. Pur si simplu imi place si am note bune. Si pentru asta ii ignor. Totul o fac din gelozie. Si prietenii mei adevarati sunt constienti de faptul ca nu e asa. Adica, adjectivul tocilar nu mai e interpretat cu adevaratul lui sens in zilele noastre. E un cuvant folosit in bataie de joc. :-j

[i][size=15][font=Georgia]The truly truth: I miss you; The truly truth: I lied
The thing you don't understand is that I catch a grenade for ya
I could just do anything for ya... But you won't do the same[/font] [/i][/size]

[/center]
[i]
[size=10]~ex Hufflepuff student, always Hufflepuff soul[/size]

[/i]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-dreamm.forumgratuit.ro
Kayla A. Summers
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 19/10/2010
Numar mesaje : 291
Varsta : 27
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Raizen Isildur
Reputatie : 46

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Ian 05, 2011 5:50 am

Edward Rochester a scris:
Păi stai așa... Dacă 20-25 de ani ți-i petreci învățând, când mai ai timp și pentru ce-ți place? :)

In primul rand, in atatia ani nu poti sa inveti incontinuu. La un moment dat, tot mai iesi din casa, tot mai vorbesti cu un prieten, tot mai faci ceva. Acum nu o sa te autosechestrezi in camera ta si pui semn la usa "MUST STUDY!!!!1111".
Si in al doilea rand, invatand pentru ceea ce iti place e fain. Mie imi place sa imi fac temele la engleza (fie gramatica, fie literatura sau cultura si civilizatie), sa invat la istorie imi face de asemenea placere. Depinde de fiecare sa se autodisciplineze sa gaseasca un anumit lucru care ii place. Hai ca nu poti spune ca nu iti place deloc vreo materie. Sigur e ceva la o ora care iti place.

Jade A. Crawford
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/10/2010
Numar mesaje : 1301
Varsta : 18
Stare Relatie : :&quot;>
Reputatie : 228
Galeoni : 89
Animal : Puma-Grace; Pisica Ragdoll-Linn; Tigru Alb-Heaven; Sarpe- Artemis, Bufnita Alba- Shadow
Functii : Vanzatoare la "Cofetaria lui Florean"

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   Mier Ian 05, 2011 6:12 am

Mai e o chestie..Pe care se bazeaza clasa mea

Daca ai note mari -- esti tocilar
Daca ai note mici -- esti prost
Pai bazandu-ne pe asta niciodata nu suntem multumitori...

[i][size=15][font=Georgia]The truly truth: I miss you; The truly truth: I lied
The thing you don't understand is that I catch a grenade for ya
I could just do anything for ya... But you won't do the same[/font] [/i][/size]

[/center]
[i]
[size=10]~ex Hufflepuff student, always Hufflepuff soul[/size]

[/i]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-dreamm.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hmm...tocilari   

Sus In jos

Hmm...tocilari
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit