Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Ultimul bilet catre Hogwarts

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Ultimul bilet catre Hogwarts   Joi Aug 12, 2010 12:53 am

Alice isi facea cu greu loc in holul aglomerat al Expresului. Avea aici multe amintiri. Fiecare drum, fiecare prima zi de scoala, fiecare debarcare pentru o vara departe de prieteni, totul ii revenea acum in minte. Iar astazi avea sa mearga pentru ultima oare cu trenul catre Hogwarts, ultima oara cand va cobori in gara din Hogsmeade si se va urca in trasurile ce duceau pana la castel. Ultima oara cand va auzi discursul doameni directoare, si va canta imnul Hogwarts'ului.
O urmarea pe Bell care cauta un compartiment liber, pentru ele. Claire si Aslyn ramasesera in urma, si probabil aveau sa se imprieteneasca cu John, dar Alice nu se gandea decat a anul ce va urma.
-In sfarsit, exclama Bell intrand intr'un compartiment gol. Credeam ca nu o sa mai gasim loc sa stam in tren, exclama el. Ai patit ceva? isi intreba prietena.
-Nu, ma gandeam doar.
-La ce te gandeai? Stii ca mie nu poti sa'mi ascunzi nimic.
-Stiu asta, zise Alice zambind. Si nu e niciun secret. Ma gandeam ca va fi ultima oara cand vom merge catre Hogwarts cu acest tren. Iar apoi vom mai fi aici doar cand ne intoarcem acasa la sfarsitul anului.
-Da, si eu m'am gandit la asta, zise Bell ingandurata. Dar, la urma urmei, ne'a mai ramas un an la dispozitie sa facem tot ce ne trece prin cap, si sa profitam de clipele petrecute la Hogwarts cu ceilalti prieteni ai nostri.
-Stii, nu te superi daca iti mai fac o vizita din cand in cand, nu? Adica, ai o casa destul de mare, corect?
-Sigur ca da....

OOC:Continua Bell

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Joi Aug 12, 2010 1:01 am

Bell se aseza pe bancheta si isi inchise ochii. Vroia sa pastreze vie pentru totdeauna aceasta amintire, nu vroia ca ceata trecerii timpului sa o naruie, pentru ca mai apoi sa dispara..Hogwarts'ul..a doua ei casa..singurul loc unde se simtea multumita de sine, unde isi facuse mai multi prieteni decat visase vreodata..era locul de vis al oricarui copil..timp de sapte ani trecuse nerabdatoare pragul dintre lumea incuiata si cea magica..de sapte ori ascultase discursurile doamnei directoare..cantase imnul, alaturi de boboci si alti colegi..
Castelul ii fusese mangaiere in clipele grele..in momentele de victorie, sau decadere..Nu vroia, nu avea puterea sa renunte la el..si era sigura ca nu va rezista prea mult departe de el..de aceea se interesase pentru postul de profesor..si era unul liber la sfarsitul acestui an, cel de Transfigurare..mereu ii placuse materia asta, mereu simtise ceva care o atragea la ea..
Daca asta era pretul ca sa ramana la Hogwarts, putea sa se conformeze..ii placea, deci nu era niciun sacrificiu practic..nu putea sa lase in urma coridoarele intunecate, unde se aventurase in atatea nopti cenusii..sau domeniile de smarald unde isi petrecuse dupa-amiezile insorite..
Totul avea sa ramana neschimbat..pentru ca nu avea vointa sau puterea sa le schimbe cineva..era prea multa magie, o magie minunata, care dainuia de secole peste Hogwarts si imprejurimile lui.
Isi aminti prima zi de scoala..cum urcase in Expres, cum cautase cu privirea infrigurata un loc liber..cum facuse cunostinta cu primii cercetasi..cum realizase primele legaturi de prietenie..prima nota, prima vraja facuta cu bagheta cea noua..prima masa in Sala cea Mare..prima escapada nocturna..prima vizita la biblioteca..
Toate i se derulau in minte ca un film vechi..un film ce va ramane pe vecie in mintea si inima ei..
"-Bell!" se auzi o voce stridenta. Atipise!
"-Scuze Al" murmura cercetasa, deschizand ochii.
"-Ai adormit?" o intreba aceasta, cu un zambet glumet.
"-Nu..ma gandeam doar ca e ultimul meu an aici.." ofta fata, privind dealurile ce ramaneau in urma trenului grabit..

OOC: Continua tu, nunim..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Joi Aug 12, 2010 1:12 am

-Nu..ma gandeam doar ca e ultimul meu an aici..ofta fata.
-Imi va fi dor de...de tot, spuse Alice in concluzie.
-Da, si mie. Oricum, o sa ma interesez de postul de profesoara, si poate voi ramane la Hogwrts multi ani de acum incolo.
-Ar fi super! Pot sa pun pariu ca vei fi cea mai buna profesoara de transfigurare pe care a avut'o Hogwarts'ul de secole.
-Hai sa nu exageram, ma pricep la transfigurari la fel de mult ca tine.
-Dapp, si eu sunt experta la transfigurari, cum esti tu la Vajthat. Esti mult mai buna decat mine, tii minte toata teoria, eu nu am memoria ta. Eu ma pricep mai bine la practica.
-Si ce vrei sa spui, ca o sa ne contrazicem pe tema asta tot drumul pana la Hogwarts?
-Nu! Eu nu ma contrazic, eu iti spun sa nu te mai subestimezi. Dar, ai dreptate, nici eu nu vreau sa ma cert. Vreau sa imi amintesc trenul pentru totdeauna.
-Cum ar fi daca am face niste poze?
-Ai un aparat foto la tine?
-Sigur, am vrut sa surprind toate momentele petrecute alaturi de prietenii mei.
Bell scoase din cufar un aparat de fotografiat vechi, si i'l arata lui Alice.
-Hai sa facem noi doua o poza! Cercetasa merse langa prietena ei, ridica aparatul si zise: Spune "Branza"
-Bra...Inceteaza, ma faci sa rad!

OOC:Imi place cum suna Nunim Smug o sa trebuiasca sa ma obisnuiesc Laughing nunim, you rule Rock On

[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Joi Aug 12, 2010 9:37 pm

Blitul le orbi pret de cateva secunde, dupa care iesi o poza.
"-E perfecta!" sopti Alice.
"-Dap..acum sa o dublam ca sa ai si tu una" murmura Bell.
Sopti o incantatie, care facu sa mai apara o poza. Identica [,] cu cea dintai.
"-Hai sa fotografiem si trenul" chicoti Bell.
Facura poze peste poze, dat fiind ca erau singure in compartiment. La un moment dat, Bell deschise fereastra si un frig aspru patrunse inauntru.
"-Apusul e superb" sopti astropufa, admirativ.
Bell arunca o privire soarelui ce se ineca dincolo de oceanul de verdeata, intr'un abis de intuneric cenusiu. O ultima sclipire, adusa ca un ramas-bun luminii, dupa care cortina noptii cazu peste tren. Luceafarul aparu si el pe cerul ca de gheata, aratandu'si zimtii lucitori.
"-Nu vreau sa se termine drumul asta" sopti Bell, cu ochii in lacrimi.
"-Nici eu..dar am o idee" spuse Alice, vioaie.
"-Ce?!" intyreba cercetasa curioasa.
"-Sa povestim..intamplari din toti anii de la Hogwarts" raspunse astropufa cu zambetul pe buze.
"-Eu incep!" chicoti Bell.
"-Haide..sa te vad" murmura Alice.
"-Incep cu primul an..cand am venit aici..pe Peron eram cu Rose, parintii ne faceau cu mana si ne indemnau sa urcam in tren..iar Nate plangea ca nu poate veni si el la Hogwarts..iar apoi, ajunse in vagon, am inceput sa cautam undeva liber..dar nu era gol nicaieri, asa ca am intrat intr'un compartiment unde erau niste cercetase..foarte simpatice! Cu care ne'am imprietenit foarte repede..apoi, cand am ajuns la castel, era sa cad din barca. Rose era pusa pe sotii" chicoti cercetasa.
"-Cand nu e Rose asa?" intreba Alice, razand.
"-Apoi..am ajuns in marea sala unde am fost sortati..ma rugam sa pic la Cercetasi, desi mama fusese la Ochi-de-Soim..si in niciun caz nu as fi ales viperinii..dar oricum..jobenul a ezitat putin, a spus ca aveam caracterele unei soimence perfecte. Dar eu am vrut la cercetasi!" spuse fata, cu un zambet.
"-Interesant..acum e randul meu.." incepu Alice..

OOC: Nunim..RPG'ul asta e doar al nostru Laughing Kiss

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Joi Aug 19, 2010 9:17 pm

-Interesant..acum e randul meu, incepu Alice. Imi amintesc cand am fost prima oara in gara, cu parintii mei, eram foarte emotionata ca de obicei, nu mai tin minte cum de am nimerit si eu intr'un vagon singura, iar apoi au mai intrat alti copii in vagon, am facut cunostiinta, dar eu cand nu cunosc o persoana nu sunt prea vorbareata, ma stii.
-Si in schimb, cat cunosti persoana...
-Sunt prea vorbareata, stiu. Oricum, am ajuns la Hogwarts, am ramas masca cand am intrat in Marea sala, stiam lucruri de la mama, deci stiam la ce sa ma astept. Tin minte ca te'am vazut si pe tine atunci, erai atat de emotionata ca nu mia puteai sa te ridici de pe scaunul de sortare, spuse Alice razand impreuna cu Bell. Mama a fost la ODS iar tata la Astropufi, deci se pare ca l'am mostenit pe tata cat de cat. La inceput nu credeam ca sunt potrivita pentru aceasta casa, dar acum cred ca e cea mai tare dintre toate.
-Ba cercetasii sunt cei mai tari! spuse Bell triumfatoare.
-Ba viperinii!
-Ba ochii de soim!
-Am incheita discutia, rase Alice.

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Mar Aug 24, 2010 8:22 pm

"-Deeeci..acum hai sa trecem la intamplari amuzante >:) " spuse Bell, cu un zambet malefic.
"-Cum ar fi prima intalnire cu Myrtle?" chicoti Alice.
"-Cu Filch mai bine..a fost teroare" raspunse Bell.
"-Haide..povesteste!!" o indemna Alice.
"-Pai..mergeam la biblioteca.." incepu cercetasa.
"-..ca de obicei" o intrerupse Alice, razand.
"-Ca de obicei..si am nimerit la alt etaj..dar eram total dezorientata, nu stiam nici pe unde am venit nici pe unde sa ma intorc. Asa ca am inceput sa ma invart in cerc, pana cand am dat de dna Norris. Pe care am calcat'o bine pe coada" murmura Bell, iar astropufa incepu sa rada. "Si a inceput sa miaune ca disperata..asa ca a aparut Filch..cand l'am vazut, am ramas socata. Ma intrebam de unde a aparut trolul asta in castel. Si mai era si Non pe deasupra!" continua fata. "Asa ca l'am intrebat unde e biblioteca..si el a inceput sa urle si sa gesticuleze la mine..exact ca un trol..Chiar credeam ca nu e om pana cand a zis etajul de mai jos!" sfarsi cercetasa.
"-La mine a fost altfel" chicoti Al.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Dum Aug 29, 2010 8:11 pm

-La mine a fost altfel, chicoti Al. Tin minte ca in primul an nu am avut probleme, dar in anul II, dupa cina, am mai hoinarit putin pe coridoare, si m'am uitat la toate tablourile, pana la etajul sapte. Si cand sa cobor scarile, pe la etajul patru am auzit un mieunat, si, cum imi placeau pisicile, am vrut sa o mangai pe Dna Morris dar n'am reusit, a fugit repede dupa colt si in urma ei a venit Filch blestemand si urland, si avea un felinar in mana. Abia am reusit sa scap, am alergat repede pana la parter, am intrat in Camera de Zi a Astropufilor si gata, relata Alice. Nu e la fel de palpitant ca la tine, dar asta a fost.
-Sau, iti mai amintesti cand ne'am certat cu Myrtle? intreba Cercetasa.
-Cum as putea sa uit, spuse Aly memorand ziua in care intra in baia de la etajul doi. Nu stiu ce mi'a trebuit sa intru in toaleta aia.
-Haide ca a fost distractiv. Eu ma intelegeam bine cu Myrtle...pe atunci, sublinie Bell.
-Dar in ce an eram? Mai tii minte? intreba Alice confuza.
-Cred ca era anul III, sau poate IV. Dar stiu ca venisem de la ora de ierbologie, si te'am gasit acolo.
-Da, ma lovisem la genunchi si vroiam sa dau cu putina apa, si am nimerit la chiuveta care nu mergea, cea care conducea catre camera secretelor.
-Noroc ca am venit eu, cu vrajile mele de vindecare, si te'am ajutat.
-Da, am avut mare noroc. Dar stii ce nu am aflat noi? Cine era acel Ochi-De-Soim din anul V pe care il placea Myrtle, zise Astropufa si amandoua incepusera sa rada.
-Mie nici acum nu'mi vine sa cred ca i'am ascultat povestile despre acel baiat.
Trenul intra intr'o padure, umbrele copacilor opreau razele soarelui sa bata prin geamul fetelor, iar Bell, privind frunzele si crengile ramanand in urma, isi aminti peripetiile in Padurea Interzisa.
-Prin cate aventuri am mai trecut prin Padure, ofta ea.
-Deci se pare ca pana la urma eu am fost cea cuminte. In afara da cautarea noastra de comori, nu prea am avut multe peripetii.
-Eu da! Destule, incat sa'ti mai dau si tie.
-Povesteste'mi! o ruga Alice. Vreau sa vad cat de bine te'ai distrat in toti anii astia.

OOC:As vrea sa mai continui si la "Primul weekend in Hogsmeade" dar nu am idei, sry :(

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Lun Aug 30, 2010 4:43 am

"-Pai..in fiecare noapte aveam cate o escapada. Era foarte amuzant. Imi aduc aminte ca la inceput, ieseam cu Rose si Stefan..dar apoi ei nu au mai avut chef de aventuri in miez ded noapte..asa ca am intalnit'o pe Helena si o data cu ea pe sora ei, viperina Ronnie" spuse cercetasa, zambind.
"-Dap, surorile Rose!" chicoti Alice.
"-Imi aduc aminte ca am stat odata in Aripa Spitalului..pentru ca am cazut pe scari..iar apoi au venit Helena si un baiat de la Ochi-de-soim, din anul V care fusese muscat de un varcolac" continua Bell.
"-Omg..un varcolac!" se mira astropufa.
"-Era foarte dragut, m'a carat in spate cand mi'am luxat glezna si nu mai puteam sa merg" chicoti Bell, iar Alice incepu sa rada.
"-Dar unde mergeati??" intreba ea, curioasa.
"-Pai..prima data am mers in Padurea Interzisa..si am traversat'o pe toata. Am ajuns la Lacul Negru, care e dincolo de padure" murmura cercetasa.
"Dar ati mers ceva, nu gluma!" admira Alice.
"-Dap, a fost tare..mai ales Nick care se tot plangea ca il dor picioarele" rase Bell.
"-Si cand ti'ai luxat glezna?" intreba Astropufa.
"-Eu si Helena fusesem externate..asa ca am mers impreuna cu Ronnie pe malul lacului, sa ne plimbam. Si eu am alunecat" raspunse cercetasa, oftand.
"-Ca de obicei" afirma Alice.
"-Mdaa. Noroc de Helena ca m'a scos la timp din apa" zise cercetasa, zambind.
"-Dap..e o prietena foarte buna" o aproba Alice..

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Sam Oct 02, 2010 9:16 pm

-Dapp..e o prietena foarte buna, o aproba Alice. Eu in schimb nu am avut prea multe pripetii prin padure. Doar cand si'a ascuns Matt artificiile, mai tii minte? Cand le'a luat din camera necesitatii...nu o sa uit niciodata...
-Da, dar Matt era mic copil pe atunci, glumi Bell. Dar am multe amintiri si cu camera necesitatii.
-Mie'mi zici? Cand erati voi acolo si am intrat si eu, colac peste pupaza.
-Da, dar daca nu erai tu nu stiu cum scapam de coreeana lui Rose.
-Haide ca nu a fost atat de rau.
-Din fericire nu functioneaza televizoarele la Hogwarts, si nu se poate uita la seriale, dar acasa, toata vara numai coreeana aud, spuse Bell satula.
-Dar imi amintesc si acum seara aia...cum am inceput sa jucam adevar sau provocare...cum a sarutat June tabloul, rememora Alice.
-Si cum Neolyn i'a spus ca il iubeste...
-Dar a fost dezamagita, el visa la June.
Bell incepu sa rada in hohote, si adauga:
-Dar cand m'am prefacut lesinata...cum a fost?
-O prestatie de nota 10! Adica, chiar te'a crezut Snape. Eu daca eram in locul tau nu ma puteam abtine din ras.
-Ce face experienta asta..., rase Bell. Dar, alte intamplari ai mai avut in Camera?
-Stiu ca eram acolo, in primii ani, si a intrat Isa, si atunci ne'am imprietenit. Si imi amintesc si acum ca vroia sa mergem in cautarea Oglinzii lui Erised dar imi era frica sa nu dam peste Filch, asa ca mi'am dorit ca in camera sa apara Oglinda si a functionat. Si am stat amundoua asezate pe podea, langa Oglinda, privind...eu pe bunicul meu..iar ea, nu imi pot aminti.
-Si eu am amintiri cu Oglinda lui Erised, zise Bell si incepu sa povesteasca...

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Sam Oct 02, 2010 10:54 pm

Bell strabatu cu gandul amintirile din primii ei ani la Hogwarts si ofta incetisor.
"-Sincer..imi aduc aminte ca mergeam in fiecare seara in camera cu oglinda..si stateam acolo ore in sir, privindu'mi bunicul" spuse ea, cu ochii inlacrimati. "Imi facea bine sa ma vad alaturi de el, desi eram constienta ca nu e nimic mai mult decat imaginatia mea" continua ea.
"-Stiu..dar te face sa te simti mult mai bine..in siguranta" replica astropufa, cu privirile ratacite.
"-Da, asa e. Dar acum noi trebuie sa ne distram! Si sa povestim amintiri placute, nu triste!" chicoti Bell, indepartandu'si ultima umbra de tristete de pe chip.
"-Dap, ai dreptate. Incepe tu" raspunse Alice, cu un zambet.
"-Pai..imi aduc aminte evadarile mele in al doilea an. Cu Rosy si Stefan" ofta Bell.
"-Chiar..Stefan oare ce mai face?!" medita Al.
"-Sincer, nu l'am mai vazut de mult timp, probabil e ocupat..Dar ma rog..era atat de tare sa te plimbi prin castel in miez de noapte!" se entuziasma cercetasa.
"-Si sa fugiti de Filch.." o imita Alice.
"-Da..sau de Snape" chicoti Bell.
"-Snape?" remarca astropufa, uimita.
"-Traisca Pelerina invizibila!" zise cercetasa, adoptand o mutra patriotica. Alice pufni in ras.
"-Ce sec ai zis'o" spuse aceasta, printre chicote.
"-Mdap" replica Bell.
"-Deeci..ai fost vreodata in Sectorul Interzis noaptea? Bineinteles ca da, de ce mai intreb oare?!" spuse Alice, dandu'si ochii peste cap.
"-Am fost" chicoti Cercetasa. "Si e foarte tare" continua ea, gandindu'se la toate noptile reci petrecute in acel sector al bibliotecii.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Mar Oct 05, 2010 1:57 am

-Am fost, chicoti Cercetasa. Si e foarte tare, continua ea, gandindu'se la toate noptile reci petrecute in acel sector al bibliotecii.
-Nu m'am aventurat niciodata in acea parte a bibliotecii, dar am incercat destul de des sa imi inchipui cum este. E diferit de biblioteca in sine?
-Chiar deloc. Rafturile sunt la fel, doar ca nu atat de multe, si e mai intunecat, vreau sa spun, nu exista niciun geam, nici ziua nu intra lumina daramite noaptea.
-Cred ca lumina era ultima dintre problemele voastre, zise Alice ironica.
-Ei bine, macar eu ma pot mandri cu aventurile mele, spuse Bell defensiva.
-Ei bine, macar eu...eu nu am nimic...nu tu aventuri, nu tu peripetii, in comparatie cu tine, doar orele de curs si notele bune.
-Atunci, anul asta ne facem de cap, ce zici? spuse Bell sclipindu'i ochii [ Smug ]

OOC:Ce'ar fi sa continuam si la Marea Sala si apoi si in alte parti Very Happy dar sa mai scriem aici, sa mai povestesti tu ca eu nu am ce povesti Laughing si pot sa scriu eu ultimul post aici Very Happy te rog te rog te rog :o3

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Mier Oct 06, 2010 1:27 am

"-Sigur" raspunse Alice, malefica.
"-Va fi tare..ultimul nostru an.." ofta Bell.
"-Asta e..trebuie sa profitam din plin de el" chicoti cercetasa.
"-Si ce mai vrei sa facem pana ajungem? E ultimul drum.." ofta Alice.
"-Daca mai zici o singura data asta, va fi ultimul drum din toata viata ta Waiting " se revolta Bell, razand.
"-Gata, tac" chicoti astropufa.
"-Deci..imi aduc aminte ca anul trecut, muream alaturi de niste viperini intr'un compartiment!" se planse Bell.
"-Urasc viperinii!" sopti Alice, cu vocea coborata.
"-Uni sunt de treaba.." incepu Bell.
"-Da, dar majoritatea intreg minoritatea" continua Alice, razand.
Un elev din anul lor intra in compartiment.
"-Mai avem putin si ajungem, cred ca ar trebui sa va luati robele" anunta el, zambind.
Fetele isi coborara cuferele si incepura sa se schimbe..

OOC: Mai bine facem alte rpg'uri, scrie si tu ultimul post ca sa il punem sa luam puncte Hug

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Mier Oct 06, 2010 9:27 am

Alice se privi in geamul compartimentului. O privi pe Bell, si cravata ei rosie. La randul ei, Bell privi insemnele Astropufilor pe uniforma lui Alice. Se auzi un suierat lung. Fetele tresarira. Privira pe geam pentru ultima oara, si vazura gara intunecata din Hogsmeade, stralucirea lacului de departe si cateva din geamurile luminate ale castelului. Isi luara geamantanele si iesira din compartiment.
Alice statea cu mana pe manerul usii. Trase aer in piept si ofta. Vroia sa pastreze pentru totdeauna amintirea trenului asa ca inchise ochii ca sa isi intipareasca imaginea in memorie.
-Alice, haide sa mergem! o striga Bell.
-Imediat! sopti astropufa. Prietena ei isi dadu seama de ce se oprise si baga capul pe usa.
-Memorabil, nu? intreba ea nostalgica.
-Pentru totdeauna..., sopti Alice si inchise usa.

OOC:Memories Forever Hug
RPG terminat Wink

Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 33
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   Joi Oct 07, 2010 3:07 am

60 Puncte Cercetasi
70 Puncte Astropufi

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ultimul bilet catre Hogwarts   

Sus In jos

Ultimul bilet catre Hogwarts
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog