Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Parents

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Parents   Sam Mai 29, 2010 4:29 am

M-am gandit sa facem un topic dedicat parintilor nostri. Adica, motivul pentru care noi suntem mandri ca ne sunt parinti, momentele cand ne enerveaza si unele momente can d ne simtim foarte singuri fara ei.
Dupa parerea mea, parintii sunt foarte importanti si ocupa un loc foarte important in inima mea. Mama este cea mai buna prietena a mea, (pe acesi treapta cu Rain) si ma inteleg de minune cu ea. Ea este si cea care ma ajuta la teme si ei ii spun totul (numai cand fac pozne nu :-" ) In ea am cea mai mare incredere,. Imi place la ea...imi place ca este ca si o adolescenta. Ea ma ajuta si imi spune cum sa ma imbrac (cand sunt in impas si habar nu am cu ce arat mai bine) si asculta muzica rock...ascultam cam aceasi muzica. Laughing Ai putea spune ca e mama perfecta. Ma simt singura cand pleaca la servici. Ca atunci chiar sunt singura in casa rofl Noi ne mai certam (mai ales cand stau mult pe mess, cand merg la scoala cu lectiile neinvatate, cand nu mananc la pranz, cand iau note mici (cea ce nu e des) cand fac pozne, cand tip...etc rofl ) Si tata e excelent. E un super tata.
Dar am vorbit destul despre iubitii mei parinti si am facut-o doar ca sa aveti o parere despre ei. Eu astept de la voi descrieri mai lungi cu ce va place la ei si chiar astept sa le citesc. SA FIE LUNGI rofl.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sophia Mason
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/05/2010
Numar mesaje : 872
Varsta : 23
Reputatie : 37
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Mai 29, 2010 4:35 am

imi plac parintii mei
sunt cei mai tari parinti din lume
cu ei ma inteleg cel mai bine
ei ma ajuta de fiecare data cand am nevoie si ma cearta de fiecare data cand merit
nu stiu ce mas face fara ei
cred ca sa muri
mama ma ajuta de fiecare data cand am nevoie, imi da sfaturi, glumeste, suntem cele mai bune prietene
tata este cel mai tare tata din lume, glumeste de fiecare data si ma face sa rad, totdeauna ma ajuta cu ceea ce poate

sper ca e destul de lung pentru tine, ma mai gandesc si dupaia dau edit
Sus In jos
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Mai 29, 2010 4:50 am

Da...nu conteaza...mie imi pasa mai mult ce credeti voi despre parintii mei. In ochii altuia parintii mei nu sunt grozavi, dar in ochii mei sunt cei mai grozavi. Nu cred ca am exagerat pentru ca e din punctul meu de privire. Si eu am dreptul sa ii fa frumosi cat vreau tongue Asa cum avem toti. Eu asta vreau sa aud. Ce credeti VOI despre parintii vostri.
Sus In jos
Sophia Mason
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Mai 29, 2010 5:53 am

toti credem cateodata ca parintii celorlalti sunt mai super decat ai nosti
dar nu e niciodata asa
mereu mias dori, cand aud la ceilalti de varsta mea, ca mama sa ma lase sa stau mai tarziu afara sau sami dea mai multi bani de buzunar etc.
dar am ajuns la concluzia ca ei sunt cei mai buni parinti pentru mine
asa si parintii tai sunt cei mai buni parinti pe care iai putea avea, parerile altora nu conteaza
Sus In jos
Helena Daphne Lee
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 30/04/2010
Numar mesaje : 3660
Varsta : 25
Casa : Adult
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 446
Galeoni : 241
Animal : Motan negru - Salem
Functii : Vanzatoare "Robe si pelerine pentru toate ocaziile"

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Mai 29, 2010 6:54 am

Nu stia ce m-as face fara mama Very Happy Cu toate ca ne mai certam cateodata , ne intelegem bine. Ne asemanam in privinta caracterului , dat fiind ca si ea e in zodia leu ca si mine Laughing E o fire glumeata si vai de capul aluia care se pune cu ea Laughing Ca sa numai spun ca ascultam amandoua acelasi gen de muzica , rock , e innebunita dupa Scorpions si Metallica I love you Rock On

Cat despre tata Sigh As putea spune acelasi lucru ce am spus si despre mama. Mereu ma facea sa rad...

[b][font=Segoe Print]Heaven doesn't want me and Hell's afraid I'll take over[/font][/b]

[b][font=MagicMedieval][size=20][color=black][u]B[/u]GS Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Mai 29, 2010 6:56 am

parintii nostri sunt mai grozavi decat vrem sa credem.. I love you I love you
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Varsta : 21
Casa : Astropufi
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Mai 29, 2010 9:41 pm

ce as putea spune despre parintii mei[care sunt si parintii Sophiei]
ii iubesc enorm si stiu ca si ei ma iubesc pe mine
mama este super de treaba si ma ajuta mereu, ma sprijina, si chiar daca ma pune uneori sa invat sau nu ma lasa pana tarziu la calculator[eu vreau sa stau pana la miezul noptii la comp] stiu ca o face pentru binele meu
sunt momente in care ma calca dea dreptul pe nervi dar tot o iubesc si este cea mai buna mama pe care as fi pututo cere
tata, este la fel ca si mama, este foarte glumet, si invat multe lucruri de la el despre istorie si alte domenii la care nu ma pricep atat de bine
in plus, mama nu ma certat niciodata pentru notele mele proaste, iar tata vrea sa am note bune ca sa ajung ceva in viata si sa nu regret.
ar fi multe de spus dar devin prea sentimentala

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Evelline Clauzs
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 26/05/2010
Numar mesaje : 17
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: Parents   Dum Mai 30, 2010 7:17 am

Offff....capitolul parinti, nu? Ehh...ce as putea oare sa zic despre ai mei?
Mama este destul de treaba, ma inteleg cel mai bine doar cu ea, cred ca pe ea o mostenesc la comportament. Ma acopera uneori cand mai fac greseli, si ma ajuta uneori sa ma imbrac...Bine, uneori nu avem chiar aceleasi gesturi...xd

Despre tata...alta poveste. Este un tip de treaba, insa mai mereu ma cam rasfata si tot incearca sa "se joace cu mine" desi eu nu mai prefer acest lucru. xd Adica totusi cresc si eu, sunt o adolescenta.

Bine..uneori nu ma inteleg atat de bine cu ei..Mai bine zis atunci cand eu fac prostii. Insa, uneori se prea baga in viata mea. Daca vreau sa stau putin singura sau sunt putin suparata vor sa afle tot ce am pe suflet, chiar daca asta inseamna sa ma enerveze mai mult decat eram. Pur si simplu..uneori vreau sa fiu singura, iar ei nu-mi respecta aceasta dorinta.

De fel sunt mai bagaciosi, dar tot parintii mei sunt, si ma multumesc cu ei! ^_^
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Parents   Dum Mai 30, 2010 7:27 am

deci, am uitat sa mentionez inca un motiv pentru care o iubesc pe mama
este sooper moderna-nici chiar dar decat alti parinti cum imi povestesc colegele mele....
deci, colegele mele de clasa, au avut iubiti si nu leu zis mamelor lor, iar eu miam jurat sai spun mamei, si iam zis dar a fost ceva cam asa:
"mama, trebuie sati spun ceva"
"ce mai vrei?"
"nimic"
"ce-ai mai facut"
"nimic"
"atunci zi!"
"pai, am un iubit"
"da? cine?"
si atat, mai mult nu ma intrebat, fiindca il cunoaste pe baiat, dar faza dura a fost cand a intrat tata in dormitor si mama cik:
"auzi, ma, fiita are prieten"
"bravo ei!"
nici nu miau cerut detalii si sincer am fost foarte fericita, si a fost super usor sa le spun, si ma simt foarte bine, sa stiu ca nu am secrete fata de mama

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Evelline Clauzs
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 26/05/2010
Numar mesaje : 17
Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: Parents   Dum Mai 30, 2010 7:48 am

Nu ai secrete fata de mama ta,nu? Ehh..la mine'i altceva mai ales la capitolul " LOVE"

Frate..cand eram putin mai mica tot spuneam in sus si-ncolo ca-mi place de baietu cutare si cutare...Bine,acuma ce naiba mai zic si ei mai asa in gluma, dar uneori chiar devin indiscreti. Si daca le-as spune..nu as sti dupaia cum ar reactiona. Sunt pur si simplu incredibili.
Acum..nu ca as avea sau ceva de genul, dar..nu prea stiu cum sa nu'i surprind. Mai ales ca sa nu sara cu scantei, asa ca prefer mai degraba sa ascund de ei totul.. eventual si de-un probabil viitor fost prieten Laughing))) rofl)
Sus In jos
Sophia Mason
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Parents   Dum Mai 30, 2010 7:53 am

poate nu ar trebui sa le ascunzi chestiile de genu asta
si eu aveam impresia asta despre mama, ca o sa fie indicreta si o sa puna tot felul de intrebari nasoale
da na fost deloc asa
cred ca ratrebui sa vorbesti sincer cu ea si vei vedea ca va fi mult mai bine
te va putea ajuta si sati dea sfaturi etc...
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Parents   Vin Iun 11, 2010 6:23 am

Hmm.. my parents.. Thinking
Imi iubesc parintii [ toata lumea isi iubeste parintii, evident ] desi uneori mi se pare ca nu ma inteleg, sau ca.. nu stiu, ma enerveaza..
Mama.. pai.. mi-e si rusine sa spun ca mai mult vorbesc la telefon cu ea decat in realitate. Ea a plecat in Italia acum.. 11 ani [ dar vine acasa de trei - patru ori pe an, cate o luna.. iar in majoritatea verilor merg cu ea acolo.. ] pentru ca ea si tata nu se descurcau la inceput.. apoi am aparut eu si totul a fost si mai greu.. asa ca mama si-a luat inima in dinti si a plecat in Italia, sprijinita de tatal meu, la fratele ei, iar eu am ramas cu tata. [ aveam 3 ani atunci.. ]
Este o persoana grozava, moderna, [ noi mai afcem si schimb de haine cate o data Laughing I love you ]. Mereu ma ajuta si imi da sfaturi [ ca orice mama ] si desi pot intui mereu daca e trista [ desi neaga acest lucru ] si niciodata nu ma surprinde, tot simt ca nu o cunosc destul..
Stiu ca parintii mei si-au sacrificat tineretea pentru mine, pentru fericirea si viitorul meu. Si mereu am simtit ca le datorez ceva.. Thinking :-j [ dar la vara pe timpul asta, mami meu va fi acasa de tot.. I love you ]
Am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca e plecata.. Thinking Si imi place foarte mult ca nu trebuie sa ma ascud de ea, ca pot vorbi deschis despre orice, pentru ca imi da sfaturi si ma ajuta.. I love you
Tata.. well.. Nu stiu ce faceti voi, dar eu in viata mea nu am scos un cuvant de protest impotriva unei decizii / unui lucru spus de el. Il apreciez pentru autocontrolul, caracterul lui si pentru faptul ca.. nu se imbata niciodata si nici nu fumeaza [ eu nu l-am vazut in viata mea bat.. nici la nunti, nici.. niciodata. ] Cred ca pana la urma armata e de vina.. Il mostenesc destul de mult [ asta pentru ca am stat mai mult cu el de la 3 ani.. practic.. el m-a crescut mai mult ] Scrisul.. caracterul foarte indiferent si serios.. modul in care dorm.. respectul. La toate semanam. De la el am chestia asta cu armata si liceul militar..
Mereu stiu ca ma pot baza pe el.. Il respect foarte mult.. pentru tot. Respectul, pentru el, este calea cea mai buna prin care ii pot multumi. Si.. cand eram mica.. era atat de grijuliu si de glumet cu mine, incat acum regret ca nu mai am 6 ani.. Dar chiar si acum.. ma duc la el de fiecare data si ma saruta pe frunte.. asta ma face sa ma simt fetita lui cea mica.. La capitolul ''Love''.. ii pot spune mereu orice.. El e primul care afla daca am un iubit sau nu.. Si.. imi place ca ma intelege..
So.. cam asta cred eu despre parintii mei.. Thinking
BTW: Wow, cat am scris.. :-O Laughing Laughing Sper ca nu v-am plictisit. Laughing Very Happy Laughing Kiss

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Parents   Vin Iun 11, 2010 9:01 am

[blablabla]

Ultima editare efectuata de catre Ginny Malfoy in Dum Aug 01, 2010 7:39 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Lizzie Craig
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 26/12/2009
Numar mesaje : 437
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 10

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Iun 12, 2010 2:34 am

Parinti...
Pana acum cateva luni, mi'am caracterizat parintii ca cei mai buni, cei mai onesti etc. Dar totul s'a schimbat o data cu descoperirea unei adevarate prietene. M'a pus in cazul sa fac diferenta dintre parintii ei si parintii mei. Va dati seama ce a iesit!
In primul rand, nu e pedepsita pentru un noua... daca ma credeti! De asta sunt sub-tocilara... dupa asta de mai sus si dupa ala din spatele meu. Pentru ca nu aveam voie sa iau nici 9, macar, iar daca luam 10, tata imi repeta mereu 'se putea mai mult', 'se putea mai mult'! Si m'am saturat! Chiar intr'o zi i'am spus ca stiu ca se putea, dar nu vroiam. Bineinteles ca nu si'a dat seama de sens si tot eu am cazut prost! Waiting
Curatenia... tot ca vecina de sus rofl
Deci, s'au saturat pentru cat timp m'au cicalit cu asta, incat acum imi fac ei curat Very Happy Asa, mama! Asta meriti pentru ca mi'ai gasit jurnalul. Pretiosul meu jurnal! Daca mai vrea sa ajunga de acum incolo la el, isi va rupe mana mai intai Very Happy
Cititul... care ma omoara, la propriu.
Pe citit am inceput sa'mi exersez minciunile. Le zic ca citesc, dar nu o fac Very Happy Ma plictisesc niste carti de moarte =]]]]]]]
Si nu stiu... Nu am voie sa ies prin parc cu cea mai buna prietena... BECAUSE... chiar in acelasi cartier sta tipul de care imi place =[[[[ a aflat din jurnal, of course o.O si nu vor ei sa ma lase.
Revin altadata nu cu critici, ci cu laude Very Happy Dar aveam nevoie sa ma descarc :-*
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rpg-characters.getgoo.us/forum.htm
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Iun 12, 2010 4:56 am

@Liz
cu serios esti un pic fraiera ca iti lasi parintii sa faca ce vor din tine:| si tu le spui frate de toate lucrarile..mama nu stie nici de 4ul de la info de anul trecut, nici de 4ul la muzica de anul asta, nici de notele de 7 din testari la mate, notele mici pe care mi le pune profa de engleza, 6 ascultare la isto sau teza de 8.toate s'au marit si au trecut.si oricum mama nu mi'ar face nimic pentru un 8 sau ceva, dar nu risc=)) dar tu..stii cat ma poti calca pe nervi la fazele astea cu "nu vreau sa creeesc:(( " ?Straight face acu nu stiu. scuze ca sunt un picut dura la faza asta, dar te tii prea mult de parintii tai. elibereaza'te si distreaza'te si impune'te si nu ajunge marioneta mamii.nu iti spun sa iti cauti iubit sau sa te apuci de fumat sau droguri [very bad bad idea] , dar NU parintii sunt centrul universului tau...

Citat :
Nu am voie sa ies prin parc cu cea mai buna prietena... BECAUSE... chiar in acelasi cartier sta tipul de care imi place =[[[[ a aflat din jurnal, of course o.O si nu vor ei sa ma lase.
gez.ma cunosti suficient ca sa stii parerea mea despre asta=)) deci nu. de ce trebuie sa fi asa timida si rusinoasa?Waiting ti'as scrie 293 de pagini pe tema asta si te'as pune sa le citesti si sa le lasi aiurea in camera ta sa le vada si maica'ta.
in primul rand parintii tai sunt obsedati sa nu iesi cu baieti right? nici bunica'mea nu e delooc incantata, dar 1.cine ii spune? si 2.ce treaba are cu mine? . nu au ce cauta in intimitatea ta, in locul tau..as avea..nu stiu..o parere foarte foarte proasta despre mama daca mi'ar citi jurnalele.bine ca nu tin unul=)) si faza e ca ea e de treaba si nu citeste oricat de curioasa ar fi. imi dau seama pt ca tineam prin cls II - III unul si in el vorbeam despre muuuulte prostii pe care le'am facut..cum era calculatorul plin de virusi de la jocurile barbie dress-up si unele minciuni pe care le'am zis.si mama nu e genul care sa taca, daca afla ceva, fie si o aluzie, vine si clarifica situatia.
parintii tai sunt al naibii de exagerati.nu e dreptul lor [si ce daca te iau cu faze ca esti copilul lor?] sa iti interzica ceva ce iti face placere, sa iesi cu nu stiu ce prietena, doar pentru ca in zona locuieste baiatul ala de care iti place.Ar trebui sa se calmeze naiba ca tu nu minti in jurnale cand spui ca nici macar nu vorbiti cine stie ce, clar nu va intalniti si faze. du'te intr'o zi la mama ta si spune'i ca vrei sa iesi la un suc cu tipa aia, cand stii ca nu ai indatoriri gen teme pe vacanta/treburi in casa/verisori mai mici, si daca zice 'nu' cere explicatii.Insista si NU ROSI:-w da ma rog..e imposibil la tine=)) tu te balbai intr'un hal fara de hal cateodata..:-" de'aia te ubesc:* asa ma rog..Laughing si de aici e simplu..incepe si tu sa iti dai ochii peste cap daca are curajul [sa stii ca multe mame evita sa fie directe cand e vorba de un subiect de genul asta] sa spuna adevaratul motiv , si fa'ti un plan cu ce incepi.mai intai zi'i ca nu are ce cauta in jurnalul tau.daca zice ca are voie ca e mama ta [ce sa spuuuun..si unii chiar cred ca le merge...] spune'i ca atunci te intereseaza si pe tine discutiile ei cu prietenele sale sau / si jurnalele si scrisorile vechi, ca doar ai voie, esti fiica ei si sunteti in familie nope? si zi ca nu mai esti un copil si e treaba ta ce faci si ce..simti.si ce coincidenta nici nu prea vorbesti cu tipul ala care nici macar nu iese.. [inventezi un picut daca e] si ca VREI SA IESI CU PRIETENA TA si punct.
daca nu iti iese sau daca nu te descurci..sa nu imi spui mie pe nume:-w vin si te fur noaptea pe fereastra:)) si le zic vreo doua alor tai=)) daar treaba asta o rezolvi cand esti tu cu ei:) daca sunt porniti sa aiba o fata geek si urata ca matura ca sa nu fie interesata de baieti , nu ii poti schimba, asta e..dar ii poti tempera. de ce crezi ca nu se chinuie momentan sa micsoreze o interdictie si tie ti se par destul de categorici? te cunosc si te vad usor de manipulat..daca te impui putin ai sa le arati ca esti o tipa matura si responsabila.ai de ales intre a continua in ritmul asta si a'ti trai si tu adolescenta klumea.
Sus In jos
Kasumi Mikoto
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 16/01/2010
Numar mesaje : 693
Varsta : 19
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 68
Galeoni : 59
Animal : Motan "Albastru de Rusia"-Mizu

MesajSubiect: Re: Parents   Sam Iun 12, 2010 9:59 am

Mami, da ce eseuri faci, Ginny! OMG
Ce ma mir?!

Anway'!

Should I be angry whit mom, ever? Answer: NO! She does not deserve. There are times when she yells at me `n` i start to cry. Then she stops yellin` and asks:"Are ya angry with me?"
`N` then I say(the true truth, by the way)"No. I`m angry with me."
I feel so bad when she is angry.

But dad deserves at all when I get angry with him, because he is verrry bad-tempered. Gee...He yells for nothin`, and when he is angry with someone, then be sure he will not talk to that person at least the rest of all day. Even if he`s not right getin` angry with me, he never says he`s sorry. But what should I do? Is my dad Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Parents   

Sus In jos

Parents
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

Creati un forum gratuit | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit