Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Craciun

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Craciun   Joi Sept 06, 2007 3:10 am

Pai tocmai ascultam niste colinde de Stefan Hrusca si m-au prins toate dorurile de sarbatorile de iarna.Da,stiu ca este vara,dar eu sunt mai dusa de felul meu:))))).Asa sa revin.Rolul temei este ca fiecare sa scrie un paragraf cu parerea lui despre Craciun.Ce credeti ca exprima aceasta sarbatoare,ce ii place sa faca in acea perioada,cu cine si-o petrece si raspunsul la vechea intrebare intrebatoare:va place sa primiti sau sa daruiti cadouri?

Pai ca tot eu am deschis topicul tot eu incep.Iubesc Craciunul,este sarbatoarea mea preferata.Imi place totul.Semnificatia,obiceiurile,timpul petrecut cu cei apropiati etc.Acum 2 Craciunuri le-am petrecut cu familia.Si cand zic familia inseamna tot neamul.E un sentiment minunat sa nu mai ai loc prin casa de aglomeratie.Craciunul trecut l-am petrecut cu prietenii.A fost ceva de vis.Totul a fost de vis...Iubesc sa fac bradul,sa o ajut pe mama la gatit(desi eu sunt vai de capul meu in bucatarie,e placut sa mai spargi o farfurie sau sa scapi cozonacul pe jos),sa imparti cadouri(si sa desfaci de asemenea),sa-mi petrec timpul cu cei dragi,sa ascult colinde.Sincer mi se lumineaza fata cand imi aduc aminte.Mai ales ca este o ocazie asa speciala,nu tine mereu de Mos Craciun,ci si de Nasterea Domnului.Am obisnuit sa merg la Biserica de fiecare Craciun si este absolut divin cand ii vezi pe toti asa fericiti si intelegandu-se bine intre ei.Ufff,cred ca o sa-mi dea lacrimile..Stau cu castile la urechi si imi aduc aminte de clipele acelea minunate.Cat despre cadouri,este cu adevarat o bucurie sa desfaci cadouri logic,dar parca si mai frumos este sa vezi reactia celuilalt la darul tau.In sfarsit concluzia mea nu este complexa sau dificila.Craciunul este ceva magic si special.Mereu o sa petrec aceste clipe ca si cum ar fi ultimele.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 28
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Craciun   Joi Sept 06, 2007 5:59 am

Craciunul este sarbatoarea mea preferata! Mie asa de dor de Craciun! Imi place ca totul este alb (asa ar trebui sa fie... dar ce sa facem dak se schimba vremea :( ) Eu petrec Craciunul cu parintzii. De obicei mergem acasa la un prieten. Uf...numai cand ma gandesc la sarbmalutze si cozonaci... Imi place foarte mult sa impodobesc bradul! Avem atatea luminitze, globuletze si beteala, dar tot mai cumpar in fiecare an un set de globuri... Nu prea ma omor eu dupa colinde... dar stiu cateva. Stiu sa le cant si la pian Very Happy Imi place ca toata lumea este fericita! Happy, happy and happy!!! Imi place sa desfac cadourile foarte mult! Trebuie sa recunosc ca ... niciodata nu am dat un cadou de Craciun, doar am primit :(
Imi place foarte mult sarbatoarea asta si deabea astept sa vina Craciunul!

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: Craciun   Joi Sept 06, 2007 7:21 am

daaa...e cea mai frumoasa sarbatoare.Dar trebuie sa ma corectez la o chestie...Am scris mai sus "Da,stiu ca este vara".De fapt e toamna,dar cum inca mai suntem in vacanta tind sa cred ca este inca vara...pai cam atat am avut de zis...

[/center]
Sus In jos
Cheyenne Laurette
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 02/09/2007
Numar mesaje : 1175
Casa : Nesortat
Reputatie : 1

MesajSubiect: Re: Craciun   Vin Sept 07, 2007 5:59 am

Da ashi mie imi place craciunul fff mooolt. Este sasbatoarea mea preferata. Adik in aceste zile famillile se reunesc shi se face un cerc mare de omeni...copii se joaca shi parintzi discuta infocatzi despre probleme legate de politica(cel putzin asta fac ai mei..Very Happy). Oo da, shi mai sunt shi bataile cu bulgari cand ieshim cu totzii afara shi incepem sa formam echipe (un fel d paintball). Iar seara cand vin Mos Craciun este cea mai tare... cadouri p moca...totzi copii stau cu sufletul la gura pt a afla ce lea mai adus moshu'.
Sus In jos
Andrei Malfoy
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 01/05/2007
Numar mesaje : 205
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Craciun   Mar Sept 11, 2007 10:40 pm

=))

craciunul, craciunul... imi place sa ies cu prieteni pe afara si sa cantam colinde (eu primul, cu vocea mea grozava, cu care sparg geamuri). apoi incepem o bataie zdravana cu zapada... apoi mergem acasa la unul dintre noi. ne asezam langa calorifer imaginandu-ne ca este o soba =)) si incepem sa vorbim. impodobim bradul cu familile si ne asezam la masa. miami! sarmalutze! mamaliga! mie o foame!!!
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Varsta : 22
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Craciun   Mar Sept 11, 2007 11:14 pm

Poi nu am avut un craciun fericit de doi ani incoace. Dar mai demult era magnific... Adik eu nu mergeam la colindat dar au venit pe la noi vreo 100 aproape Wink Imi placea sa impodobesc bradul... eu si sora mea faceam treaba asta, dar eu nu ajungeam sa pun globurile in partea de sus a bradului si asta era atributia denisei Very Happy Si masa de craciun, adik luam masa din bucatarie si o punem... tot in bucatarie dar in mijlocul camerei. Si ne asezam si mancam o gramada de chestii si apoi partea cea mai frumoasa: cadourileee!! Eu si Denisa primeam mereu daruri de la mos craciun (chiar credeam in el) si momentele acelea sunt minunate. Deci asta e seara de craciun. Si in timpul zilei imi place sa ies afara sa construiesc oamnei de zapada si sa ma bat cu bulgari de zapada cu pisicile rofl Asta faceam cand era zapada k anul trecut nu a nins bine dar in fine. Deci cum sa spun... imi place craciunul, dar de doi ani nu am putut sa-l petrec in familie deoarece cand tata era bolnav, inainte sa moara, era la spital iar mama statea cu el atunci sarbatoream doar cu bunica si sora mea :( Dar Craciunul e magnific si chiar imi place sa ajut la gatit :) (de fapt sunt degustatorul principal rofl
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 20
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Craciun   Dum Sept 16, 2007 1:10 am

Pai...mie imi place..k sa merg la unchiul meu...unde are horm si ditamai VILANU :X:X:X Akolo imi place sa stau p canapea si sa sfaraie focu...sa vad luminitele d la brad, si sa se auda si geru de afara. Sa vad fulgii cum cad..si sa ascult colinde d la corul gregorian. :X:X:X aia is preferatii mei. P urma ies in ditamai curtea a unchilui meu :P:P(imi place sa ma laud =))=)) ) si fac oameni de zapada si pe urma merg la colindat...Am avut yo trupa mea, da s-a destramat :((:((:((
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 21/10/2007
Numar mesaje : 389
Varsta : 23
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Oct 22, 2007 5:00 am

Craciunul e si sarbatoarea mea preferata...a fost si va fi intotdeauna...in ceilalti ani,cand eram mai mica abia asteptam sa vina...intotdeauna impodobeam bradul cu cateva zile inainte k nu mai aveam rabdare:))..Pacat k m-am schimbat...vreau sa fiu din nou ca atunci knd eram mica...Sigh...Mai toate craciunurile pe care le-am petrecut pana anul trecut au fost superbe,dar de atunci s-a schimbat totul si niciodata nu va mai fi la fel...Uneori imi doresc sa nu vina Craciunul k devin si mai deprimata decat sunt de obicei,dar uneori abia il astept:d:x
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anime--and--music.piczo.com;http://aida-puffy.hi5.com
Julia Lilith Potter
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 16/04/2007
Numar mesaje : 821
Reputatie : 40

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Oct 22, 2007 6:03 am

Craciunul.. I love you
Hmm... impodobitul bradului, masa de Craciun ( nelipsita Wink )... dar cel mai mult imi placea ( si inca imi mai place ) sa stau sub brad ... magic... visez cu ochii deschisi ^_^
Si desigur... cadourile... ma trezeam dimineata pe la 9 si alergam cu o viteza uluitoare spre camera cu bradul... ma umpleam de fericire..
E singura data din an cand sunt atat de fericita ^.^ si plina de acel simtamant copilaresc...
Sus In jos
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Craciun   Mier Oct 24, 2007 5:14 am

chiar,uitasem de partea cu statul sub brad...si eu ador asta 8->...sa stau singura sub brad privind beculetzele colorate si globurile si ce mai e prin brad..si visand 8->...unul dintre lucrurile cele mai frumoase care le pot face de Craciun...Wink)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anime--and--music.piczo.com;http://aida-puffy.hi5.com
Ron Weasley
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 14/12/2007
Numar mesaje : 18

MesajSubiect: Re: Craciun   Sam Dec 15, 2007 8:14 am

ce zice-ti de o petrecere de craciun in stil rp pe forum..la minister sau in sala mare?
Sus In jos
Lyra Dust
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Craciun   Sam Dec 15, 2007 9:17 am

Buna idee Ron :) O sa deschid un thread mmmhhh... unde? Stiu! Putem sa scriem la Sala Mare/Taverna :) O sa incep eu.

Sus In jos
Andrei Malfoy
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 01/05/2007
Numar mesaje : 205

MesajSubiect: Re: Craciun   Sam Dec 15, 2007 9:16 pm

vad ca pana la urma ai deschis un thread aici la sala mare / rpg - un bal de craciun.
Sus In jos
Lyra Dust
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Dec 24, 2007 10:13 pm

Craciun fericit tuturor!

Cum atzi petrecut Craciunul? Eu am fost la restaurant cu familia. Eh... nu a fost extraordinar, dar am ras mult ^^

Si... va adus Mos Craciun?
Mie mi-a adus:
- Cd player
- Cd-ul lui Avril Lavigne - The best damn thing
- Cd-ul lui Hilay Duff - Santa Claus Lane
- umbrela cu dungutze
- caciula si fular cu dungutze
- un ursuletz Me to you, Mos Craciun
- 2 bluze cu maneca lunga
- o bratzara cu gentutze ^^

Sus In jos
Julia Lilith Potter
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 16/04/2007
Numar mesaje : 821
Reputatie : 40

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Dec 24, 2007 10:26 pm

Aoleu... ce multe ti-a adus:)) eh, se spune ca mosu' aduce cadouri multe doar la copiii cuminti :)
Eu am primit :
- un parfum Christina Aguilera ( I love you de cand asteptam )
- un joc pe PS2 ( vechi pasiuni... ce sa facem Wink )
Si... in rest, familia mea a mai primit:
Tata- o geaca de piele ( zici ca-i motociclist:)) )
- o pereche de pantofi
Mama- un pulover
- un parfum Mexx
Toata familia - un DVD player ( yeee )
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Dec 24, 2007 10:56 pm

Pey... eu am petrecut cu bunica Wink nimic special... am stat la calc.
Deci... a venit si mosu ieri Wink Nu a adus prea multe dar deh tongue:
- o geaca alba supeeeeeeeeeerba
- muulte dulciuri... incluzandu'se punga aia mare cu chips-uri Lay's :-& mi s'a facut rau dupa ce am mancat'o...
- un CD cu colinde (?)
- Ginny-sirena :lol: adik seamana mult cu Ginny Wink are paru rosu si lung, ochii caprui si mi se pare k si pistrui :? ma mai uit pe ea...
- inca o papusa... e Odette din Barbie in Lacul Lebedelor ^^
- o carte
Ma mira k mi'a adus papusi si'acuma rofl da imi place k in sfarsit mi'o aduce pe Ginny I love you:X si Odette Wink in fine... si Mosu habar n'are ce muzik ascult :x Colinde?! Crying or Very sad da pana la urma... geaca e superbaaaa I love you:X
Sus In jos
Lyra Dust
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Dec 24, 2007 11:09 pm

^^ Am uitat! Am mai primit un set cu cearceaf si deaia de perna cu HP si jocul Hp5 pe calculator Very Happy

Sus In jos
Hermione Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 26/12/2007
Numar mesaje : 477
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Craciun   Sam Dec 29, 2007 12:03 am

eu am primit
- 7 volume manga
- niste cizme
- niste pijamale Very Happy
- dulciuri
- un ursulet me to you ^_^

si asa a mai trecut un craciun ...

Ginny Weasley a scris:

- inca o papusa... e Odette din Barbie in Lacul Lebedelor ^^

o am si eu :d am primit-o cand aveam 7 ani o vazusem in vitrina si am inceput sa plang dupa ea Very Happy
Sus In jos
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Craciun   Lun Dec 31, 2007 2:30 am

Craciun...numa Craciun n-a fost anul asta:-L...

mda...ceea ce am facut a fost sa stau in pat si sa citesc Harry Potter 7 si cateodata sa ma uit la tv...

cel mai najpa Craciun...uoff..ia trebuit lu tata sa ma duca la bunik..x(
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Craciun   

Sus In jos

Craciun
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit