Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Sfarsit de gimnaziu/liceu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 12:41 am

eu nu mias dori sa se faca paparuda la noi, ca la noi fetele vin cu tricouri albe[inclusiv eu]
marti la ora de tehnologie, eu stateam scufundata in scaunul meu, colega mea de baanca cu fundul pe scaunul ei, cu capul pe mine, o alta colega in brate la colega mea de banca, culcata pe ea
in spatele nostru, un baiat statea in brate la o fata, unul a inceput sa rada, noi radeam de rasul lui, si cred ca unii au si injurat, dar profa nu a observat
a venit la noi la sfarsitul orei si a zis:"8A, voi mai sunteti umani? sau ati trecut la regnul animal?" asta pentru ca o colega incepea sa imite oi, si chestii de genul
noi suntem ata de nebuni incat vreo doua fete au luat foi si sau pus in fund pe jos
un fost coleg, care a ramas repetent, sa pus la mine in brate pe scaun, aproape am facut hernie, dar sa ridicat, si a venit o colega la mine in brate
tot baiatul de mai devreme sia luat si el un scaun si sa pus in dreptul usii de la 8B, si cine vroia sa iasa, "sanatate taica si noroc", ca sa o citez pe doamna diriginta
am cerut si eu o gura de apa, si o colega imi spune:"pai, te ridici, mergi inaintem faci la stanga, apoi la dreapta, si bei apa"
mam dus, am baut apa, si cand am iesit din baie, zic eu:"Bebe, am iesit din baie, acum ce fac?"
asta nu a fost cine stie ce dar, ore nu am facut, de stat am stat, de ascultat muzica am ascultat...ce poti cere mai mult de atat?
si diseara am serbare: 5 poezii, multe cantece, cantat la chiatra, si la urma bocit
sunt super emotionata si abia astept[serbarea in sine, nu bocitul]

PS:Bell, ce daca scriem romane? eu as putea sa scriu cate o carte despre multi dintre colegii mei, cei pe care ii cunosc destul de bine

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 12:48 am

dap alice Laughing
azi, sa vedem..la prima ora am stat sa dorm [noi avem ore de la 7.30] asa ca am venit pe la 8 Laughing
am intrat in clasa si am inceput sa vb cu diriga si alti colegi, care mai erau..oricum, destul de putini..ascultam muzica, adusese careva boxele si mai vorbeam..a doua ora am mers afara, panarama de pe lume..eram singurii care nu erau in clase, ziceai ca tocmai scapasem de la zoo..camerele de filmat ne filmau, dar noua nu ne pasa, chiar faceam cu mana si zambeam Laughing si iesise proful de mate la geam in cancelarie, si iam facut toti din mana Laughing dupaia la mate..am stat in brate la un coleg care are o obsesie cu o bluza de a mea ce se leaga la spate cu un cordon..si ce credeti ca a facut?! ma legat de scaun rofl mda, dupa care m'a pupat pe obraz si mia zis ca "ne vedem la liceu, daca reusesti sa te dezlegi" Laughing m'am asezat pe jos, profa de mate se uita la mine ca stateam chiar in prima banca si a venit un coleg, foarte bun prieten [cel care ma si bagat in balta la banchet] si a inceput sa ma dezlege..in timpul asta, cel care ma legase ma scris cu marker pe mana Laughing dupa care a luat un servetel umed si a inceput sa ma stearga, baiat cuminte Laughing si eu stateam pe jos si ma uitam la doi colegi care stateau in spatele nostru..si tot spuneu "astia doi o sa ajunga ceva molestatori, uite la saraca sandra, e bine acolo jos?!" rofl cat am putut rade..dupa 10 minute am scapat si eu de scaunul ala, dupa mai multe glume gen "fata cu scaun la fund" si mam dus sa il rasplatesc pe cel care ma legase..am inceput sal gadil ca se gadila, dar pana la urma a vrut sa ma lege iar, de un stalp de data asta, asa ca am renuntat Laughing
a fost tare Laughing chiar daca pare ciudat Laughing

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 5:53 am

deci, maine se termina scoala Crying or Very sad
am avut in seara asta serbare...si datimi voie sa va spun ca teoretic si practic neam facut de ras
dar neam facut de ras frumos
cantecele leam cantat cum leam cantat, poeziile au fost spuse incet, si unii isi uitau si versurile
eu am vb tare, si am incercat sa nu ma fac de ras
am avut 5 poezii, cred ca cel mai mult din materialele pentru serbare leam primit eu
am cantat la chitara catch me, si cred ca a sunat groaznic, abia astept sami trimita diriga filmulete
in timp ce eu cantam, ceilalti copii au iesit afara si unii sau imbracat cu fuste, si o fata a machiat baietii, si dupa ce eu am terminat de cantat, am mai stat oleaca si apoi am cantat "fetele de la capalna"
ceio care nu dansam am cantat, si incercam sa ne oprim din ras, iar ceilalti cativa au "dansat"
dupa ce au iesit, eu am cantat toate melodiile care le stima la chitara, baietii sau schimbat, si nea imbracat diriga in robe si nea pus si toca pe cap, ca si cum am fi terminat facultatea
si am cantat Gaudeamus igitur
si eu si cateva fete neam aruncat toca in aer la sfarsit
noi nu stiam cum se cheama chestia aia de pus pe cap, si ii spuneam "cascheta"
imaginativa ca dupa aia a urmat sedinta foto
nu stiu cum, dar nu am reusit sa plang, pur si simplu nu miau dat lacrimile, dar nici mult nu mai aveam
maine este premiera, iau premiul I, ma inscriu la liceu, si am terminat cu scoala
bineinteles ca o sa o vizitez de fiecare data cand pot, ca stau la 5 minute de scoala, dar tot o sami fie dor de colegii mei, buni si rai

PS:vai de mine, cat am scris

[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Lizzie Craig
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 26/12/2009
Numar mesaje : 437
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 10
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 6:07 am

Nu stiu cum va simtiti voi, cei care terminati, dar... Mie una - pitica dintr'a saptea =]]]]]] de acum incolo - imi vine sa mor! Nu din cauza mea... Defapt, din cauza cuiva care mai are doar un an din gimnaziu Laughing Si mi'e frica pentru amand...oi Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rpg-characters.getgoo.us/forum.htm
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Varsta : 22
Reputatie : 28
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 7:27 am

Astazi am avut serbarea de sfarsit de an. Banchetul il avem pe 17.

Eu sunt impreuna cu colegii mei de la gradinita si nu am fost niciodata intr-o scoala de stat [ invat la o scoala particulara ]. Sunt foarte emotionata pentru intrarea la un liceu de stat. Toti cei care se muta din clasa mea se duc la real, iar eu vreau neaparat uman pentru ca nu ma pricep la fizica si chimie. In ultimul timp nu am mai fost apropiata de colegii mei si doresc o schimbare, dar in acelas timp imi este si frica.
Acum la serbare am avut un spectacol de o ora si m-am simtit extrem de bine. Cu totii ne-am simtit foarte uniti si a fost ceva special.

La ora de dirigentie festiva am inceput sa plang [ alaturi de alte colege Laughing ]. Au fost momente deosebite din clasele mai mici si pe fundal o poezie scrisa de o profesoara care ne-a fost si educatoare. Acum cand stau sa ma gandesc dupa ziua de azi la toati anii petrecuti impreuna mi se face deja dor, desi mai este o saptamana.
Cred ca la banchet voi plange din nou Laughing

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 9:38 am

ma bucur sa aflu ca nu am fost singura clasa din tara care am facut serbare la sfarsit de clasa a 8a
eu una sunt mandra de ce a iesit, si acum imi doresc mai mult ca niciodata sa pot sami mai revad colegii, sa petrecem impreuna momentele frumoase din ultimele luni, alaturi de nebunii, si dementii mei[si eu sunt la fel de dementa si de nebuna, si cum vreti voi sa ma faceti][poate si un pic mai mult]

Sus In jos
Crysella Blythe
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 25/11/2010
Numar mesaje : 231
Varsta : 25
Reputatie : 88
Galeoni : 181
Animal : Bufnita neagra-Amra
Functii : Vanzatoare Vâjthat Magic;

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Vin Dec 10, 2010 10:05 am

Eu anul asta termin a 12-a. Si in luna septembrie, la primele ore, toata lumea incepuse cu "vai c**e terminam, ce tragedie, o sa mor fara voi, scumpi si neasemuiti colegi"... aberatii de genu'. Si ne asteptam ca si profesorii, pe masura ce trece vremea, sa isi exprime diverse sentimente... cat de cat... macar niste impresii optimiste despre clasa noastra. Dar ne-au dezumflat dragii de profesori ca pe niste baloane! Unii ne povestesc tot timpul la ore cat de frumoasa a fost perioada liceului pentru ei, "dar numai pentru ca eram foarte prosti ca niste omizi toti", altii incep cu "va asigur ca multi nu o sa intrati in BAC, darami-te sa il si dati, iar facultatea e Sfantul Graal pentru voi!", insa e bine daca fac asta, ca multi profesori privesc toata treaba asta "mare branza, imi e indiferent daca va am si la anul sau nu, oricum o sa vina unii cel putin la fel de nebuni ca voi". Lasand la o parte atitudinea profesorilor, clasa noastra nu a fost vreodata prea unita, dar anul asta aproape in fiecare zi se isca vreun conflict care duce la o promisiune solemna de tipul "lasa ca termin eu scoala si te prind si-ti rup capu'!"... mda, ca am si inceput cu DREPTUL... am fost 9H. Spitalul de nebuni, aleluia! Very Happy

Eu una stiu sigur ca o sa regret liceul cu adevarat doar pana ma obisnuiesc cu facultatea. Sau locul de munca, daca decid sa o pun in cui sau sunt prea proasta sa intru la cea care-mi convine. (Nu, nu o sa fac o facultate de care sunt nemultumita doar pentru a avea o diploma. Nu sunt CHIAR asa de masochista...) Adica na, am o groaza de amintiri frumoase, dar pot continua traditia lor si intalnindu-ma in continuare cu colegii de clasa la care tin. (Nu ca ar fi prea multi.) Si nu cred in ce-mi zice maica-mea, ca "si eu m-am mai intalnit cu ei dupa aia... dar nu era la fel". Pai normal ca nu era la fel, era o chestie BANALA indeosebi. Amintirea anilor de liceu PAREA speciala. De ce? Simplu: era doar o amintire. Amintirile sunt denaturate de nostalgie...

Banuiesc ca o sa ma gandesc o data la cateva zile la anii liceului, cum ma gandesc acum la cei de generala, si atata tot.

:hp11:

[i]Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris?
Nescio, sed fieri sentio et excrucior. [/i]

Catullus

[i]Nox mihi prima venit! Primae da tempora nocti!
Longius in primo, Luna, morare toro.
Tu quoque, qui aestivos spatiosus exigis ignes,
Phoebe, moraturae contrahe lucix iter.[/i]

Propertius [/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   

Sus In jos

Sfarsit de gimnaziu/liceu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog