Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Sfarsit de gimnaziu/liceu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 1:41 am

M'am gandit sa deschid un astfel de topic, dat fiind ca nu am mai vazut niciunul pe forum.
Probabil multi dintre noi suntem la final de gimnaziu, unii poate chiar la sfarsitul liceului. Iar cei care inca va bucurati de anii acestia, pot sa spun ca sunteti cei mai norocosi!
Astazi la scoala am facut o activitate, gen ora de dirigentie filmata. A fost o experienta foarte ciudata, dat fiind ca a fost si prima oara. Dar oricum, pot sa spun nota 10+ pentru clasa mea. Nu m'am gandit niciodata ce pot ascunde colegii mei. Iar diriginta, ne'a uimit pentru a mia oara cu surprizele ei.
Ajunsa acasa, pot sa spun ca am plans. Si nu mi'e rusine cu chestia asta Laughing Am plans pentru ca am simtit cum ma rup de colectivul pe care l'am avut in ultimii 3 ani [~m'am mutat in clasa asta in a6a] si a fost foarte dureros. Nuj, cred ca amintirile din anii astia vor ramane intiparite pentru totdeauna in mintea mea. Si imi va fi atat de dor de anii de generala. De tot ce am facut, bune sau rele. Chiar si de profesori [~celebru va ramane cel de geografie Laughing].

Voi ce credeti in legatura cu terminarea gimnaziului/liceului? Smile

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 17/03/2010
Numar mesaje : 4338
Casa : Astropufi
Reputatie : 675
Galeoni : 292
Animal : Bufnita alba - Abigail
Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 1:50 am

si eu sunt la sfarsit de clasa o 8a si uneori imi pare foarte greu sa ma despart de unii colegi, dar in zilele in care sunt suparata pei ei, ma bucur ca se termina mai repede
eu din clasa I pana acum am avut cam aceiasi colegi, nu am fost amestecati la inceput de clasa a 5a
unii sau transferat, iar anul asta am fost uniti cu o alta clasa care a fost desfiintata
Avem sambata viitoare banchet si abia astept
cu o zi inainte de banchet o sa facem o serbare si sunt foarte emotionata, sper sa iasa super bina si sa nu incep sa plang+ ca o sa cant si la chitara la serbare
a inceput anul asta sa imi placa scoala mea foarte mult pentru ca sunt multe zile in care ne adunam aproape toti colegii si stam si vorbim, si radem si daca sar putea, as lua cativa profi cu mine dar pe cativa abia astept sai las sasi vada mai departe de cariera
cand ma gandesc ca o sa merg la liceu si nu o sa cunosc pe nimeni in clasa mea, uneori ma sperie gandul asta dar va trebui sa trec si peste asta
nush dc, nush cum dar imi va parea foarte rau ca o sami parasesc scoala si o sa imi fie foarte dor de prietenele mele, de cei care jucau "Cate oua are baba", de orele de chimie in care radem cu proful, de orele de engleza cu diriga-materia mea favorita si profesoara favorita- de pauzele in care cutare o gadila pe colega mea de banca, de pauzele in care incercam sa citesc si zgomotul facut de colegi sau cantecele cantate de un coleg colegei mele de banca sua muzica de la telefoane nu ma lasa sami desfasor activitatea
pur si simplu o sami fie or de toate

[font=georgia][b][i][color=#87ceeb]
[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://twitter.com/georgasweet
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 22
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 2:32 am

Pot spune mii de lucruri atat bune, cat si rele despre acest subiect. Pot scrie o carte despre fiecare coleg si colega. Eu din fericire sunt in a 7-a, si mai am un an de petrecut cu ei toti. Am fost 31 la inceput, multi au plecat, acum suntem 21. Toti cei 7 ani, certurile, planurile puse sau nepuse in aplicare ce rar au dat roade, dar ne-am distrat, nebuniile, toate ne definesc prietenia, ne definesc pe noi. Si mi-e frica. Pentru ca nu vreau sa-i pierd.. buni sau rai, dulci sau amari, fara ei nu ar exista 7B. Iar eu nu pot concepe un asemenea lucru. Ceea ce pare a fi un sfarsit nu e decat un alt inceput. Un inceput ce pentru mine, pentru noi, va incepe cu un sfarsit a ceva ce nu voi uita.
7B forever!

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 29/01/2010
Numar mesaje : 981
Reputatie : 62
Galeoni : 45
Functii : Profesor "Potiuni"

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 2:40 am

Si pe m-a impresionat foarte mult activitatea de azi de la scoala...Ora de dirigentie filmata si zau ca mai aveam putin si plangeam...Aveam lacrimi in ochi pentru ca am ascultat cuvintele spuse de colegii mei si mi-am dat seama ca erau cuvinte calde si spuse din suflet.
Imi iubesc colegii, clasa, colectivul pe care il avem si pot sa spun ca sunt mandra ca fac parte din clasa a VIII-a A... Suntem foarte uniti in ceea ce facem, desi mai exista si dispute ca in orice clasa. Dar s-a intamplat de foarte multe ori ca un coleg sa faca o prostie, de exemplu, un baiat a spart geamul de la sala de sport... asa ca am pus toti bani si l-am ajutat pe coleg sa plateasca daunele. A mai iesit o data un scandal foarte mare, nu mai stiu exact care era motivul, insa stiu ca s-a cerut nota scazuta la purtare. Dar nu se stie faptasul, asa ca ne-am rirdicat toti in picioare si am spus ca am facut-o toti si daca vrea sa scada nota atunci sa o scada la toata clasa...
Momentele astea iti raman ca amintiri pentru tot restul vietii, momente speciale petrecute cu prietenii tai.
Diriga m-a impresionat azi foarte tare cand a zis o chestie pe care probabil, o sa o tin minte toata viata... Voi sunteti speciali si de aceea aveti nevoie de o atentie mai speciala
Chiar am plans la faza asta...Adevarul este ca este o diriga de nota 10 fara care probabil ca toata clasa ar fi avut notele de la purtare de 8, sau daca nu mai putin...Asa le avem de 10 Very Happy
Tot anul am asteptat termibarea scolii si inceperea liceului...Dar acum regret asta...Poate ca vroiam doar sa scap de testarile astea nationale si de teze si de tot stresul ala....si credeam ca daca termin scoala am sa scap si de griji...Insa nu e adevarat...O sa-mi fie foarte dor de colegii mei si de profesorii care si-au facut mii de nervi incercand sa ne invete ceva...
Nu pot sa le spun decat multumesc pentru tot si sa pasesc spre o noua etapa a vietii mele...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

Functii : Vanzatoare "La Trei Mături"; Profesoara "Aparare contra magiei negre"; Sef de Casa la Astropufi

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 3:19 am

si eu sunt tot la a 8a A
Ma bucur sa aud cati de uniti sunt voi
Noua cand nea propus diriga sa facem serbare toti am vrut mai putin un baiat care nu se implica niciodata, la banchet nu vine, dar cand am luat azi flori la profe ca sa le dam invitatiile el a inceput sa comenteze ca ar trebui altfel de flori si chestii de astea
La noi, imi amintesc cand au fost smulse chestiile alea negre de la marginea termopanelor)chedere se cheama sau cum?). Atunci a platit doar faptasul
Si diriga mea e cea mai buna profa ever toti avem media 10 la purtare mai putin cei care chiulesc. La noi in scoala, la 10 absente cik se scade un punct la purtare si la 64 de absente cat avea un coleg trebuia sai puna nota 4 la purtare si totusi, diriga ia pus nota 8 si directoarea ia spus sa o modifice asa ca a ramas cu 7
Noi tot anul neam rugat de diriga sa facem banchet si a spus ca nu, pentru ca nu meritam si luna trecuta:pac surpriza: Copii, facem banchet, atunci, acolo, costa atat etc. Si noi eram cv de genul: yuppy
Si imi pare foarte rau ca nu o sa o mai am ca profesoara si ca diriginta pe actuala mea diriga

[/color][/center][/i][/font][/b][center][b][font=magicmedieval][size=20][color=black]B[u]G[/u]S Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 29/01/2010
Numar mesaje : 981
Reputatie : 62
Galeoni : 45
Functii : Profesor "Potiuni"

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 3:40 am

Eu am un coleg in clasa care are mai mult de 64 de absente si are media 10 la purtare ca s-a bagat diriga Laughing Very Happy
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 5:05 am

Sa va zic eu una mai tare. Eu am un coleg in clasa [ respectiv Burk ] care are peste 110 de absente. Dar tipul chiar nu merita efortul dirigintei.

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 5:07 am

eu am o fata in clasa care vine la scoala o zi da, doua nu si avem cate 6 ore pe zi, faceti voi calculul
si mai este cineva la cealalta clasa de a 8a(suntem doar 2) care nu vine la scoala cu saptamanile

Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 5:10 am

Citat :
si mai este cineva la cealalta clasa de a 8a(suntem doar 2) care nu vine la scoala cu saptamanile

Exact asa e colegul meu.. Laughing

[/center]
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 5:32 am

la noi e un coleg, dupa cum a zis si Rose, care abia trece pe la ore Laughing

dar e al nostru, si imi pare rau ca nu am avut ocazia sa'l cunosc mai bine Sigh

oricum, imi va fi dor de clasa a VIII-a A..nuj, simt ca las o parte din mine la scoala 3, inca de pe acum, dar am de gand sa profit din plin de aceste ultime saptamani alaturi de cei mai buni colegi [~cu bune, sau rele] Rock On

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 9:20 pm

Cand esti cu ei in generala.. abea astepti sa scapi de ei.. si cand intri la liceu.. iti pare rau. Cam asa se intampla de obicei.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 9:31 pm

Citat :
Cand esti cu ei in generala.. abea astepti sa scapi de ei.. si cand intri la liceu.. iti pare rau. Cam asa se intampla de obicei.

Bine spus. Iti dai seama ce mult conteaza toti pentru tine abia in ultimul an, si uneori, nici atunci.. Thinking

[/center]
Sus In jos
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 11/05/2010
Numar mesaje : 284
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 43
Galeoni : 29
Animal : Pisica "Albastra de Rusia"-Yura; Lup - Fenrir.

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 9:53 pm

Oare sunt singura ghinionista? Laughing)

La inceput am avut o clasa tare unita. Eram buni. Cei mai buni din scoala. Clasele 1-4 au fost ca un vis frumos... poate cei mai frumosi ani. Apoi, a inceput sa se destrame...
Am avut ghinionul sa dam peste o diriginta... rea. Nu aveam voie sa miscam la ore, facea comunism cu noi, pe buna dreptate. Eram sanctionati la fiecare greseala. Profa, ce era de romana, avea povestea si motivele ei pentru care o facea, dar din pacate, i-am aflat povestea abia anul asta, nu o pot spune, trista, si... pu rir simplu nu pot xD. Clasa a 5-a a fost ciudata. O multime de schimbari. Lucruri noi. Elevii fierbeau in banci. Parca ne tinea in lanturi.
Si asa elevii pleaca din cauza unor rautatii si nedreptatilor facute de profa respectiva. Printre care si unii buni.

Vine a 6-a, apoi a 7-a, profa devine inspectoare, apoi e data afara de la inspectorat. Avem alt diringinte care nu ne poate stapanii deloc. Complicatii, chestii, clasa se cam destrama. Vin numai elevi prosti la invatatura. Nu mai eram uniti deloc. Eu cel putin ma simteam oribil la scoala... desi aveam note bune. Poate stiti si voi, sau nu, cum e sa fii printre cei mai buni intr-un colectiv idiot.

Clasa a 8-a a fost insa, speciala, si, dupa multi ani, m-am simtit si eu ca si multi altii, in sfrasit BINE. In sfarsit ne-am mai trezit/maturizat. Eu cel putin, am fost ca un agent triplu la scoala.
Pregatiri "secrete", iesitul cu gashca din clasa rivala, etc, etc, totul se termina din cate vad cu bine, dupa un an atat de agitat.

Asa caci, abia astept liceul! Un nou inceput, pentru mine cel putin! ^___^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://flower-in-desert.blogspot.com/
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Mai 20, 2010 11:51 pm

Crede'ma Sam, chiar vei regreta ceea ce ai spus..
La inceputul clasei a8a, abia asteptam liceul..parca acum ma vad cu Rose prin pauze si spuneam amandoua "ee, liceul, baieti draguti, profi super" dar acum regret..pentru ca nu vreau sa ma despart de colegii mei, buni sau rai, sunt ai mei..nu vreau sa'i las, simt ca ma las pe mine la scoala si incerc sa profit cat mai pot de bucuria anilor de scoala generala..e un sentiment minunat cand stai impreuna cu prietenii tai cei mai buni si povestesti intamplari din anii mai mici, sau cand te joci jocuri copilaresti cu ei..spre exemplu, azi toata clasa facea balonase de sapun..si da, in clasa a8a, noi ne distram cu balonase, pana si profa de mate a ras Laughing dar noua nu ne'a pasat, era distractia noastra si nimeni nu ne'a putut'o lua..sau cu mingea, incercam sa o luam de la baieti sa ne jucam si noi, fetele..si baietii radeau de noi si faceau glume..azi a fost o zi pe care nu o voi uita niciodata, probabil..nu am facut nici ore prea multe, deci a fost perfect..eu una am fost singura fata din clasa la prima ora si m'am simtit f bine..am stat cu cativa colegi si cu diriginta de vorba, si ne'am amintit de clasele a6a si a7a, a fost foarte frumos..

Profitati cat mai puteti de clipele petrecute alaturi de colegii vostri, pentru ca dupa ce va despartiti, veti regreta ingrozitor..eu nu vreau sa plec din clasa a VIIIa A, clasa de nebuni a scolii I love you nu o voi uita niciodata

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Vin Mai 21, 2010 12:22 am

si clasa mea este o clasa de nebuni si de tampiti dar sunt mandra ca fac parte din ea
noi mereu am fost clasa criticata si cei de la 8B au fost mereu mai buni decat noi la invatatura dar noi suntem mai buni la distractie
sunt pauze in care "grupul vesel" pleaca si fumeaza iar cei care ramanem stam si discutam pe hol, in dreptul usii si radem si glumim si vine o invatatoare si ne spune sa intram in clasa si noi intram dar tot langa usa stam doar ca in clasa
uneori ma enerveaza toti colegii mei si imi vine sa incep sa tip la cati nervi imi fac dar sunt si zile in care parca sunt cu totul alte persoane si sunt toti de gasca si nu mai sunt baietii nici nesimtiti, nici magari nici misogini nici obsedati(a se citi some love)
sunt pur si simplu colegii care ai vrea sai ai in clasa si sa se implice cu toti in activitatile grupului

Sus In jos
Roxanne Granger
Nou Venit

Data de inscriere : 09/04/2010
Numar mesaje : 6
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Vin Mai 21, 2010 8:07 am

Si eu ca si alice ( colega mea ) Kiss sunt in cls a 8a si sincer imi pare bine ca plec dar totusi imi pare si rau pentru ca vreau sa petrec cat mai mult timp cu ei ( colegii mei ) pentru ca o sa ajung la liceu unde nu o sa cunsoc pe nimeni si o sa imi fie greu sa ma integrez :(
Sus In jos
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 11/05/2010
Numar mesaje : 284
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 43
Galeoni : 29
Animal : Pisica "Albastra de Rusia"-Yura; Lup - Fenrir.

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Vin Mai 21, 2010 7:38 pm

Bell Evans a scris:
Crede'ma Sam, chiar vei regreta ceea ce ai spus..

Bell, dar nu am spus niciodata ca ma bucur ca se termina clasa a VIII-a :p
Clasa in care am stat 8 ani de zile a avut suisurile si coborasurile ei, insa am trait momente unice, cu colegii, si cu profesorii si nu neg chestia asta.

Acum cand ma gandesc ca voi pleca aproape ca imi vine sa plang, si nu mi-e rusine Laughing) Pentru ca stiu ca nu voi mai avea de a face cu aceleasi experiente.
Dar in acelasi timp am trecut prin niste chestii pe care nu as vrea sa le repet.

De aceea spuneam ca liceul reprezinta pentru mine un fel de nou inceput (eh, aproape) deoarece pot sa o iau de la capat cu anumite chestii pe care le-am facut si acum le regret. Wink
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://flower-in-desert.blogspot.com/
Edward Rochester
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/05/2010
Numar mesaje : 305
Stare Relatie : In a relationship with Bell Evans :X
Reputatie : 114
Galeoni : 47

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Mar Iun 01, 2010 3:55 pm

Vă zic din propria experiență.
Și mie îmi era greu să mă despart de colegii și profesorii mei din generală, însă când am intrat la liceu: Surpriză! Mai mult de 3 sferturi din clasa 8 E se aflau în același liceu cu mine. Profesorii din generală îi aveam vizavi de liceu, așa că nu era mare greutate să-i vizitez.
Oricum, și la liceu o să cunoști oameni noi, oameni de care o să depinzi mai mult decât ca cei din generală, așa că nu vă faceți probleme că că veți rămâne fără prieteni sau mai știu eu ce.
Presupun că de pe acum o să aveți banchetul. Nuștiu de ce Dumnezeu dar la banchetul școlii mele la sfârșit s-a pus "Ani de Liceu"!
Sus In jos
Veronique Astrid Lee
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 23/05/2010
Numar mesaje : 1269
Varsta : 23
Warning : 10%
Casa : Viperini
Stare Relatie : Waiting for the right one
Reputatie : 811
Galeoni : 86
Animal : Caine Pug - Ginger; Sarpe - War
Functii : Ingrijitor pentru bufnitele scolii

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Mar Iun 01, 2010 6:26 pm

Eu vreau sa merg la liceu cat mai repede posibil. In mod normal mi-ar fi parut rau, dar faza cu clasa mea este ca n-am fost niciodata un colectiv. Mereu ne param unii pe altii. Baietii sunt obsedati de faptul ca fetele fumeza si deabia asteapta s-o prinda pe una ca fuma in curtea scolii sau pe strada ca s-o parasca.
Odata o fata era bolnava si trebuia sa stea acasa. Prima ora in acea zi aveam Geografie, iar cand profa a intrebat "Unde-i Maria?" baietii au inceput sa tipe "E la narghilea". Profa s-a suparat si a zis ca daca nu vine ii pune patru. Bine ca au sunat-o niste fete si a venit maca-sa la scoala dupa ore ca sa rezolve si sa-i stearga patru.
Eu oricum m-a saturat de clasa asta de oligofreni, ce n-a fost niciodata unita. Pentru mine liceul inseamna un fel de renastere.
Deocamdata deabia astept banchetul, care-i miercuri pe 9 Very Happy .

Vezi profilul utilizatorului http://z15.invisionfree.com/WelcomeToTheJungle/index.php?act=idx
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Varsta : 23
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Mar Iun 01, 2010 6:35 pm

Eu mai am un an ,si sincer nu vreau sa se termine.
Imi iubesc majoritatea colegilor si am petrecut multe clipe frumoase cu ei.
Chiar si diriginta noastra este o femeie minunata,desi uneori se mai supara pe noi Very Happy Worry
Ma bucur ca mai am inca un an Rock On
Desi abia astept si eu banchetul I love you

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Mar Iun 01, 2010 8:29 pm

Eu nu vreau sa se termineee... Don't wanna see
Imi iubesc colegii, ce naiba.. I love you I love you
Ce ma fac eu fara voi, bah..? Waiting Laughing Laughing I love you
Dar .. cum am mai spus.. acest sfarsit nu e decat un alt inceput.. I love you
[ si nu uitati de reuniunea aia.. dupa 10 sau 20 de ani, cum era.. ce-o sa mai radem unii de altii.. rofl I love you I love you I love you Rock On ( stim noi de ce.. Smug Laughing ) ]

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Mar Iun 01, 2010 9:46 pm

eu am avut banchetul sambata si au venit cam toate persoanele cu care ma inteleg bine, si a iesit super-pentru o noapte neam distrat si am uitat de toate, neam facut de cap
acum, in ultima luna de scoala, am inceput si noi sa ne intelegem mai bine, si imi va parea sincer rau sa plec din scoala fiindca mam obisnuit, iar sa merg la liceu va insemna pentru mine un inceput nou, sa nu cunosti pe nimeni, dar miar placea sa vina o colega cu mine, colega care este cam indecisa, si nu stie ce liceu sa aleaga

saptamana viitoare, ar trebui sa facem o serbare de sfarsit de ginaziu, si diriga-care este cea mai buna diriga care as fi pututo cere- nea impartis si poezii, si cantece cu versuri schimbate, am invatat sa cantam si Gaudeamus Igitur, si nea facut mama unei colege robe si toca[chestia aia de pus pe cap la studenti][noi nu stiam cum se cheama si ii ziceam cascheta]
si la banchet am cantat o melodie care se chema Dragi dascali, si cateva fete au inceput sa planga de nu se mai opreau
pentru mine, banchetul a fost super, si nu aveam starea necesara incat sa plang[+ ca mi se intindea si rimelul, dar astai partea a 2a]

nu prea imi vine sa cred cat de mult pot vorbi[adica scrie] despre sfarsitul swcolii si despre colegii mei, adik cat am vorbit si in celelalte posturi de la acest topic

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Mier Iun 02, 2010 12:02 am

noi azi ne'am facut tricourile alea semnate..a fost foarte tare I love you
am sa pun si niste poze cu al meu, sa vedeti ce a iesit din saracul tricou Laughing
asa, o spun cred ca pentru a mia oara~nu vreau sa plec din scoala asta..vreau sa mai fac o data anii de gimnaziu, mi se pare o nedreptate sa ma despart de ceilalti colegi..dar asta e, trebuie sa accept chestia asta desi mi se pare stupid rau de tot

oricum, si liceul sper ca va avea partile lui bune Rock On

si pozele cu tricoul Laughing nuj ce a iesit pe acolo Thinking dar e si Dark Mark scris Smug si coreeana Laughing

[/center]
Sus In jos
Alice Morris
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 12:22 am

Izzy, Bella, si Desiree, care treminati acum cls a 7a, nu cred ca aveti de ce sa va faceti griji
va zic din proprie experienta ca ultimul an este cel mai bun
eu in clasele a 5a, a 6a si a 7a, nu prea ma intelegeam cu unii dintre colegi iar anul asta, neam inteles bine cu toii, si mam imprietenit cu multi dintre ei
sa nu spuneti ca sau maturizat, pentru ca nu e adevarat deloc: au ramas aceiasi copchii dementi, si tampiti, si nebuni, si orice vreti voi-anul asta am fost o clasa..."in ultimul hal" ca sa o citez pe Sophie
in a 8a, nu stiu ce lege va mai fi referitor la invatamant anul viitor, dar noi de o luna incoace stam in clasa si vorbim
ei bine, azi am stat pe hol
am scos scaune din clasa, am ocupat o parte din hol, de nu putea trece nimeni, si stateam, unii in brate la altii, nu conta, radeam, si glumeam, si ne gandeam, cat de mult o sa bocim noi la serbarea de sdiseara
diriga-care e cea mai buna diriga si profa de engleza ever-nea promis ca o sa ne faca sa plangem, si noi ziceam azi care plange, care nu, care se machiaza, care nu
la fel ca si toata luna asta, a fost o zi nebuna, am stat degeaba, colega mez de banca mia consumat bateria la telefon-trimitea melodii de pe un telefon pe al meu si de pe al meu pe telefoul ei, faza era ca cele doua telefoane erau la fel si nu mergea bluethoot-ul intre ele- am ascultat muzica[three days grace si billionaire I love you ]
am urcat scarile pana la etajul 2 de vreo 6-7 ori si leam coborat tot de atatea ori
revenind la ce spuneam mai sus, ultimul an petrecut alaturi de colegii vostri, va fi cel mai bun
nu va ganditit ca se va termina, ci ganditiva ca ocazii de distractie si de a petrece timpul cu colegii[scuzati cacofonia] inca sunt aici,[mrg, acolo] si va asteapta sa profitati

EDIT imediat dupa: OMG cat am scirs

Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   Joi Iun 10, 2010 12:31 am

stiu ce simti, Al, si eu sunt cam in aceeasi situatie..
in ultimele zile a fost o panarama totala in scoala noastra..venim cu cate doua randuri de haine de schimb si multe sticle cu apa [e foarte cald Laughing] si fiecare pauza e destinata udarii..ne udam ca niste copii de gradinita care au descoperit magia apei, dar nu ne pasa ca cei din a7a se uita la noi si rad, ca zic ca ei sunt mai maturi, le strigam doar ca "si voi veti fi asa la anu"..si dupa ce ne udam bine, ne schimbam si stam la soare, imbratisati, nu conteaza cine unde sau pe cine sta Laughing pana si profa de chimie [care e directoarea adjuncta] nu ne mai cearta, doar spune sa nu consumam apa prea multa si zambeste pe furis..toti colegii sunt la fel de nebuni ca in prima zi in care ne'am cunoscut, ne luam in brate, zambim, radem..nu vrem sa se termine, e ca un vis frumos care e pe cale sa se stinga..suntem constienti ca jumatate vom fi impreuna la liceu [in clasa de mate-info] pentru ca avem multe medii mari in clasa, dar tot nu vom mai fi aceeasi colegi..si totusi, chiar daca unii au fost mai rai si altii mai buni, acum, pe ultima suta de metri, nu mai conteaza..pentru ca nu vom mai fi niciodata impreuna, cum am fost acum..
iar la banchet, ei bine acolo ne'am descoperit unii pe altii..si nu la dansurile gen "I love my people" [care s'au transformat in "I love my pupil" Laughing] sau "Sus pe mese" ci la blues'urile lente, in care stateam imbratisati..eu una, imi puneam capul pe umarul baiatului si inchideam ochii, lasandu'mi amintirile sa zboare..imi aduceam aminte de fiecare clipa petrecuta cu acel coleg, in timp ce ii simteam inima batand langa a mea..a fost ceva special, nu cred ca voi uita vreodata..si au fost artificii, si imi era atat de frig Laughing si am mers cu doi colegi, si am calcat intro balta cu saracii mei balerini albi Laughing panarama a fost ca atunci cand neam intors la restaurant, toti au aflat ca eu calcasem in balta, a fost faza serii Laughing
nu vreau sa se termine anul asta, vreau sa dureze la nesfarsit Sigh

OFF: Ma opresc, ca scriu romane pe aici Laughing

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sfarsit de gimnaziu/liceu   

Sus In jos

Sfarsit de gimnaziu/liceu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog