Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Cand afara ploua... #2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 11/05/2010
Numar mesaje : 284
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 43
Galeoni : 29
Animal : Pisica "Albastra de Rusia"-Yura; Lup - Fenrir.

MesajSubiect: Cand afara ploua... #2   Lun Mai 17, 2010 7:01 am

~Continuarea de la "Cand afara ploua..."

Citat :
Peisajul incepu deja sa se schimbe, dar ploaia deasa si rece nu parasi trenul nici cand ajunsera la castel..

Sau cel putin asa parea din departare, caci castelul Hogwarts nu avea niste dimensiuni neglijabile. Doar o ora de mers le mai despartea pe eleve de tinta calatoriei, si nerabdarea, de altfel fireasca, se putea citi mai ales pe chipul Samanthei. Dar curand fata si-a mutat privirea catre fereastra, spre a observa apusul sangeriu profilandu-se pe un cer incarcat de aur si purpura. Era un peisaj aproape edenic, iar siluetele copacilor, precum si orice forma de vegetatie dispareau cu rapiditatea fulgerului din fata oricarui elev ce s-ar fi straduit sa analizeze detaliile zonei in care se aflau. Picaturile s-au prefacut rapid in stralucitoare diamante, sub actiunea unor ultime raze solare. In acest moment, gandurile-i atingeau culmi nemaivazute, pe masura ce analiza si mai atent intamplarile din ultima vreme.

Era cu adevarat coplesitor, pentru o eleva din anul I.

Plictisita, si-a rotit apoi privirea prin compartiment, atrasa de tipatul caracteristic al bufnitei de zapada ce se infoia in timpi neregulati, curatandu-si penele albe ca spuma laptelui, brazdate de puncte negre.
"Pentru camuflaj bineinteles" si-a spus Sam in minte, continuand sa analizeze si miscarile Jessicai ce parea sa caute ceva prin bagaje.

Desigur, cauta ceva. Ceva... oare ce cauta?
"De ce am impresia ca am uitat ceva?" Si Sam se incorda instantaneu, gata sa sara de pe bancheta ca arsa si sa-si rosteasca numele propriului animal menit sa-i tina companie cat timp se afla la Hogwarts, daca ceva cald, matasos, nu i-ar fi atins cu delicatete gleznele.

Pisica fusese mai prevazatoare.

"Umm..." a inceput Bell, observand starea de anxietate a fetei, desi aceasta dura numai pentru pret de cateva secunde "Vroiai sa spui ceva?"
"Nope, totul e ok. Ma gandeam doar... la mai multe lucruri"
"Intredevar" a inceput si Jessica "Destul de agitata ziua...ne? " spuse retoric, aproape sfidand adevarul din spatele frazei.
"Da..." a suierat Sam, ca si usurata de o povara "...totusi ma simt ciudat, pentru prima oara parasesc lumea ... Incuiatilor."
"Defapt, nu e ca si cand ai parasi-o, tot aici ne aflam, zona e pur si simplu inaccesibila celor fara puteri magice" a spus Jessica.
[i]"Asa-i. Oh! Scartait? Se opreste trenul!"

"Ai ghicit!" au spus la unison cele doua fete, apucandu-si bagajele.
Sam s-a asigurat la randul sau ca nu a uitat nimic si Yura, pisica sa albastra de rusia, a inceput sa o urmeze.
Felina dadea dovada de o mare capacitate de adaptare si inteligenta, pe deasupra, avea un comportament obedient, desi pastra acea urma de independenta.
"Frumoasa culoare, apropo" Nu se sfii sa adauge Bell, privind admirativ stralucirea metalica-albastra a blanii si mersul gratios al pisicii.
"De asemenea, penajul bufnitei tale e superb. Te-ai astepta ca petele negre sa fie predominante in anotimpul asta. Dar a ta e de un alb asa pur. Bine ingrijita. Spuneai ca o cheama...? " A complimentat-o si Sam, aratandu-si cateva dintre cunoastintele despre astfel de pasari.
"Loly" raspunse surazand "Si cred ca si ea iti multumeste de compliment" a adaugat, chicotind.

Cele trei au iesit din compartiment pe holul trenului. Oare noile sale prietene mai aveau sa se intalneasca cu fețe cunoscute?

Ultima editare efectuata de catre Samantha Hawkins in Dum Mai 23, 2010 1:53 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://flower-in-desert.blogspot.com/
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Mar Mai 18, 2010 12:41 am

Bell iesi din compartiment si se indrepta spre iesirea din tren. Coridorul era foarte aglomerat, dar inca nicio fata cunoscuta nu aparu la orizont. Era destul de ciudat ca prietenii ei nu erau pe nicaieri, dar fata era sigura ca ii va intalni de indata ce va ajunge in Marea Sala.
Ajunsa pe peronul din gara King's Cross, isi despleti parul si isi puse gluca pe cap. Ploaia marunta si rece nu incetea sa curga din nemarginitul cerului, semanand cu lacrimile unei naturi dezamagite.
"-Bell, asteapta'ma!" se auzi vocea Samanthei, usor sufocata de multime.
Cercetasa chicoti in sinea ei si o astepta pe fata.
"-Asa, sa mergem" spuse ea, scuturandu'si picaturile de apa din par.
"-E urat ca ploua. Peisajul castelului impunator in zarea de otel ar fi mult mai frumos daca nu ar fi incarcat de stropii cenusii de ploaie" spuse Bell, cu gandurile departe, la zilele insorite. Din cate isi amintea, si in primul ei an plouase cand trenul ajunse la castel. Dar in urmatorii ani, soarele palid salasluia pe cerul senin ca oglinda, intampinand noii elevi.
"-Abia astept sa ajung in castel. Sper sa nu intampin probleme" spuse Sam, zambind.
"-Totul va fi bine, vei vedea. Oamenii de la Hogwarts sunt draguti. Dar ar fi bine sa te feresti de Filch si pisica sa, Dna Norris sau de strigoiul Peeves. El e teroarea mea, urla de fiecare data ca un disperat cand ma vede" raspunse Bell, razand. Chiar ii era dor de aventurile sale pe coridoarele castelului, scaldate in boarea misterioasa a noptii. Si intalnirile cu Peeves sau Filch, le simtise lipsa ingrozitor pe parcursul verii. Dar acum, o data cu intoarcerea in lumea ei magica, avea sa se aventureze din nou in misterele secrete ale Hogwarts'ului.
O strangere afectuoasa de mana o aduse inapoi la realitate, in timp ce stropii reci de ploaie se loveau de fata ei uimita..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 18
Reputatie : 27
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Mar Mai 18, 2010 6:42 am

-Bell! Hey ce faci?
-Buna Anny! Ti-o prezint me Samantha(Sam).
-Buna pe mine ma cheama Anaella sau Anny sau unii imi mai zic Ginny. VAi cate nume trebuie sa retin!
-Imi pare bine. In ce an esti? ma intreba Sam.
-Eu in anul III. Cu 4 ani mai mica ca si Bell. am raspuns eu. Tu esti in anul I?
-Da e atat de evident?
-Nu doar ca se vede ca esti emotionata. Si eu am fost la fel in anul I. Ciudat ca si cand am fost eu in anul I a plouat si acum iar? Ma imprietenesc cu cei care au fost plouati in anul I. Suna cam ciudat nu?
-Cu siguranta. rase Bell.
-Dar faide-ti sa ne grabim sa nu ajungem ultimii! le-am spus eu fetelor.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Mar Mai 18, 2010 8:08 pm

OOC: Deja incerc sa scriu mai putin. Am prostul obicei sa scriu mult, si ciuadata impresie ca oricum nu citeste nimeni pe dea-ntregul Laughing
Am uitat sa mentionez. Daca aveti vreo nelamurire in legatura cu in ce fel sa continuati povestea, imi puteti trimite PM si va voi raspunde rapid :d

Si au grabit pasii.

'Deci, cum a fost calatoria? Eu cel putin nu am avut parte de nimic iesit din comun...' a intrebat curioasa Anaella, continuand sa se uite in fata.

'Plina de chestii iesite din comun' a spus calma Sam, desi cu o tonalitate mai inalta, incercand sa se asigure ca Anny o auzise prin imbulzeala sonora de voci.
La sfarsitul propozitiei ea a intors capul, si mai curioasa ca inainte.

'Ce vrei sa spui?' a intrebat din nou Anny, surazand, dar nereusind sa-si controleze vocea ce devenea serioasa.
Samantah s-a prins.

'Pai, ca sa insumez pe scurt, am tinut pe loc un grup de baieti pusi pe harta, fara sa vrem, pana cand au ajuns garzile la ei... si oh, sunt mai mult decat fericita ca nu am avut de a face cu chestii la fel de serioase. Ba chiar ne-am ales si cu o portie de ras cand Bell a facut o Rictu... AUCH!
Numele vrajii a fost intrerupt de interjectia onomatopeica scoasa de Sam, cand Bell i-a dat un ghiont printre coaste Laughing

'Sa nu mai spui' i-a soptit Bell la ureche, usor amuzata de reactia Samanthei 'Nu avem voie cu vraji in Expres'
'Ups' a raspuns Sam, infatisand un mare zambet in semn de scuze.

'Apropo' s-a grabit Sam sa schimbe subiectul: 'Urma sa ne comunici ceva mai devreme...'.
Afirmatia si-a atins scopul. Cu un usor aer de modestie, Anny a lasat capul in jos, pret de o clipa, si apoi s-a oprit din mers, intorcandu-se.

'Stiti...' a inceput anaella aproape soptind, cu un ton si mai serios ca inainte. Fetele se priveau drept in ochi.

'Se zvoneste... ca acum ceva timp, un alt Expres a fost... a fost atacat.' Anaella inghite in sec.

'Cine a...?' au murmurat Bell, Jessica si Sam, in timpi diferiti, nereusind sa termine fraza si incercand sa-si controleze emotiile ce li se zvarcoleau in stomac.

'Dementorii. Se crede ca se pune ceva la cale... dar sunt doar ... zvonuri.'

Liniste mormantala. Sam simti cum un fior rece i se prelinse pe sira spinarii. Oare venise timpul sa le povesteasca un alt aspect al propriei copilarii in care avusese de a face cu ei? 'Nu, nu acum, mai bine schimb subiectul' S-a gandit aceasta, incercand mai intai sa observe si reactiile celorlalte fete.
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Mar Mai 18, 2010 11:56 pm

Bell ramase ganditoare. Citise despre atacul dementorilor in carte de Istorie a Magiei si ramase usor suprinsa, dat fiind ca directorul Dumbledore ura aceste fiinte.
"-Dar cum putem sa scapam de dementori??" se azi vocea Samanthei, in timp ce fetele isi indreptau pasii sovaitori spre intrarea in castel.
"-Pai, Bell e in anul VII, ea ar trebui sa stie" raspunse Anny, zambind. O scutura usor de maneca pe Bell, care zise:
"-In cazul unui atac al dementorilor, poate fi folosita vraja Expecto patronum! care va creea un patronus ce va alunga dementorul".
"-Dar eu inca nu am invatat'o!" se planse Anny.
"-O vei invata anul acesta, eu o stiu de ceva timp" zise Bell, chicotind.
"-Si ce forma ea patronusul tau??" intreba Sam, curioasa.
"-Veverita de zapada" spuse cercetasa.
"-Ne faci o demonstratie??" o rugara cele doua prietene.
"-Aici??" intreba Bell, razand.
"-Te rugam" spuse Sam, zambind.
Bell se gandi la cea mai frumoasa amintire pe care o avea si sopti Expecto Patronum! O veverita de zapada se materializa din lumina, fugind vesela prin multimea de copii ce se indreptau spre castel.
"-Daca am sa fiu sanctionata, va fi doar vina voastra" rase cercetasa, in timp ce usile de lemn masiv de la intrare aparura la orizont..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Joi Mai 20, 2010 9:11 pm

Bell Evans a scris:

"-Daca am sa fiu sanctionata, va fi doar vina voastra" rase cercetasa, in timp ce usile de lemn masiv de la intrare aparura la orizont..

'Se presupune ca sanctiunile vin cu un motiv nu? Tu doar ne-ai facut o demonstratie...' a completat Samantha cu viosie, pe un ton glumet, deja gandindu-se la una din miile de forme pe care ar putea-o lua un Patronus. Discutia i-a provocat o teribila pofta de citit si discutat, dat fiind ca curiozitatea devenea mai apasatoare ca niciodata.

In fond, Sam se afla intr-o lume magica. Iar sutele de intrebari i se blocasera in gatlej, ca la prima ocazie sa explodeze asemenea bombelor cu declansator... Motivul? Profesorii impuneau liniste. Si, ce-i drept, cu totii stiau, pur-sange sau nu, ori macar auzisera de asa-numitele "Body Binds". Cu alte cuvinte, puteai fi readus la tacere printr-o rasucire a baghetei... obiect nelipsit din mainile profesorilor.

'Heh... e necesar sa fie atat de stricti? Credeam ca si ei au fost elevi in primul an, odata... '
'Ssst!'
e exclamat Bell catre Sam pentru a cincea oara.
'Bell!'

Lumina fada a crepusculului incepea sa se stinga, incet... incet... pana cand a fost inlocuita de cea a felinarelor, palpaind in negura noptii si oglindindu-se in suprafata cristalina, intunecata a lacului.
Barcile lunecau pe apa netulburate, fiecare condusa de cate un profesor, Silueta fantomatica a Hogwarts-ului se profila cu repeziciune in zarea intunecata. Desi ferestrele fiecarei camere pareau inundate de lumina, dimensiunile impresionante ale castelului estompau, intr-o oarecare proportie, incercarea de a facilita vizibilitatea in timpul noptii.

Sam, oarecum amuzata de noile experiente, si-a incrucisat bratele sub barbie, sprijinindu-se de marginea barcii, de data aceasta, in liniste. Analiza, ca de obicei, imprejurimile. Yura, pisica, si ea tot in barca, parea sa doarma. 'Mata lenesa' a murmurat stpana, zambind.
Deodata, i s-a parut ca observa ceva...
S-a frecat la ochi.
Imaginea nu disparuse. Era un sarpe? In lac? De unde si pana unde?
Era sigura ca vazuse ceva lung, slinos, rasarind din apa. Undele provocate ii dadeau o senzatie ciudata. Acum a disparut.

'Fiti atenti copii!' A rasunat o voce groasa. Sam era sigura ca le va da indicii despre ce vazuse mai devreme.
'In 2 minute suntem la Hogwarts' a spus din nou asa-zisul profesor. Si inca ce om. Sam incepea sa se intrebe cum de inca nu s-au scufundat inca, cu barca cu tot...
'El e Hagrid' a raspuns Bell, la intrebarea Samanthei, care s-a gandit ca pentru moment mai bine ar evita sa discute despre "viziunea" de mai devreme.
'Profesor?'
'Nope, ingrijitor' a raspuns din nou Bell, surazand. Era interesant contrastul dintre cunostintele ei si ale Samanthei.

POOF!

Barcile au ajuns la destinatie, iar elevii, incurajati de chiotele de bucurie ale fiecaruia dintre ei au intrat, in sfarsit... in castel! Urmau sa fie condusi in sala banchetului.

OOC: Mai descrieti umpic castelul, si dupa un post sau doua, ne mutam la Marea Sala, unde, din nou, voi deschide un alt topic. Comunicati-mi prin posturi sau PM cine doreste sa iasa/ sau sa continuie [daca e cazul].
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Joi Mai 20, 2010 11:35 pm

Emotia din sulfetul cercetasei statea sa izbucneasca. In sfarsit, dupa trei luni de vara, silueta fantomatica a mult iubitului Hogwarts se profila in fata ei. Sutele de ferestre luminate straluceau vesele in atmosfera cenusie, aducand un plus de voiosie in peisajul trist. Ploaia rece si dease nu incetase, udandu'i pe elevii ce vrobeau unii cu altii, entuziasmati de intoarcerea la scoala.
"-Pe aici" sopti Bell, luand'o pe Sam de mana si ducand'o spre un loc unde nu era prea aglomerat. Anny le urma aproape, si ajunse in holul de la intrare se lasara prada imaginii splendide. Portretele vesele le salutau vioaie, fericite ca scolarii se intoarsera la Hogwarts.
"-Cred ca se simt singure cand nu au pe cine sacai" chicoti Bell, iar Sam incepu sa rada.
"-Dar au destule ocazii sa intre in vorba cu noi, cat stam la castel pe parcursul anului" spuse Anny, zambiutoare. Bell arunca o privire fugara spre marea de copii, in cautarea unor prieteni. Nici urma de Bellatrix, Rose, Isa sau Stefan, dar prezenta Samanthei si cea a Anaellei o linistea. Macar nu era singura, in prima zi la castel din noul an.
"-Stiti, imi va fi foarte dor de asta" sopti ea, privind peretii palizi ce aruncau o umbra cafenie asupra siluetelor plouate.
"-Dar vei ramane la castel" spuse Anny, incercand sa'i readuca zambetul pe buze.
"-Da, dar nu in calitate de elev. Nu va fi la fel" zise cercetasa, cu ochii inlacrimati. Ura ca ajunse deja in anul VII, in ciuda faptului ca nivelul de cunostinte pe care il avea acum era mai ridicat. Nu vroia sa se desparta de colegii si prietenii sai, vroia ca acest ultim an sa dureze la nesfarsit..

OOC: Sam, eu am sa continui RPG'ul, si la Marea Sala Wink

[/center]
Sus In jos
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Dum Mai 23, 2010 1:27 am

Bell Evans a scris:

"-Cred ca se simt singure cand nu au pe cine sacai" chicoti Bell, iar Sam incepu sa rada.

Desigur, incepu sa rada. Pana cand si-a dat seama de ce radea. Tablouri vorbitoare!

'Hey! a disparut!' a exclamat Samantha cu o voce plina de mirare si extaz in acelasi timp, subliniind disparitia unui cal cu tot cu calaret dintr-o pictura. 'Parintii mei aveau doar un singur tablou de familie vrajit! Desi ambii sunt vrajitori, au preferat sa foloseasca intr-o mai mare parte obiectele Incuiatilor.. nu vorbeau de asta, dar probabil din cauza vecinilor...' a completat chicotind.
'E ceva destul de obisnuit pe aici, tablourile se viziteaza reciproc' i-a spus Bell, amuzata, in timp ce Sam continua sa se mire de lucrurile ce ei [lui Bell] ii pareau atat de firesti.

Profesorii ii indemnau sa se grupeze in functie de anii de studiu, iar Sam si cele trei fete au putut sa guste dintr-o portie sanatoasa de ras, in urma unor suite de intamplari:

Un copil a sarit in sus, aterizand la cativa metri distanta de locul initial, cu fata impietrita de spaima. Cativa elevi din spatele lui au inceput a tipe--

In acest moment Sam a icnit usor, chipurile calme ale lui Bell si Anny asigurand-o, insa, ca nu e nimic in neregula. Trei fantome, ce, aparent, pareau sa poarte o disputa, au iesit din spatele peretelui, plutind alene printre randurile de elevi ghemuiti unul intr-altul ca pinguinii. Nici macar nu observasera sutele de priviri atintite asupra lor.

Majoritatea elevilor mai mari au inceput sa rada, iar Sam s-a auzit strigand cu voce tare, inainte sa se poata opri:

'Sunteti doar fantome!' Dar exclamatia nu purta nicio urma de teama, ci mai mult de amuzament, caci Bell apucase sa ii povesteasca in tren, printre multe altele, de glumele nesarate ale unor fantome de la Hogwarts. Numai ca, in acest caz, una dintre cele trei siluete albe-usor-transparente a intors capul, si cu un aer indignat s-a apropiat de Samantha, izbucnind:

'Hmph! Doar o fantoma...?! Copiii din ziua de azi, ai spune ca suntem niste chestii comune, neimportante, obisnuite...!'

Multi elevi din anul intai inca priveau speriati, implorand dupa explicatii... murmurele au incetat. S-a facut liniste. Majoritatea vroiau sa nu scape nicio vorba din ciudatul dialog.
Cativa viperini se abtineau sa nu pufneasca in ras.

'Nu-i a buna...' i-a susotit Bell la ureche, dandu-se cativa pasi inapoi 'El e Nick-cel-aproape-fara-cap, fantoma Casei Cercetasilor'
'Gulp' a inghitit in sec Samantha, incercand sa isi recapete firea
'I-Iertati-mi... e-expresia Nick-cel-fara...' si oprindu-se in mijlocul frazei, Samantha a observat la timp cum cativa elevi, de la Cercetasi dupa cate se parea, isi fluturau frenetic mainile soptindu-i
"Sir Nicolas! zi-i Sir Nicolas!"
Dandu-si seama de gafa pe care era sa o comita -din nou- a renuntat la denumirea data de elevii mai rautaciosi si, incercand sa-si aminteasca numele intreg -iar spre uimirea catorva chiar l-a retinut- si-a continuat fraza:

Vreau sa zic...er...Sir Nicholas de Mimsy Porpington, prin "doar niste fantome" ma refeream la faptul ca nu aveam de ce sa ne temem... ' si schitand un zambet fortat a adaugat "Am auzit atat de multe, credeam ca sunteti una dintre cele mai renumite fantome de la Hogwarts!" de data aceasta, zambetul chiar i-a iesit, dar Sir Nicolas, inainte sa-i poata raspunde, evident impresionat de tonul delicat al fetei, s-a gasit intrerupt de ceea ce semana cu un calugar... rotofei.
"Nicolas, draga Nicolas, stiu ca ai avut o zi grea, dar nu asa se primeste un elev!" si apropiindu-se si el de fata adauga, cu o plecaciune, nu inainte sa-l dea la o parte pe Peeves, care ii insotea:

'Eu sunt fatoma Astropufilor. Incantat si bun venit la Hogwarts, tie si minunatilor tai prieteni din anul intai! Sa dam mana!'

Samantha habar nu avea cum sa reactioneze. De dat aceasta, pufnete si chicoteli se auzeau din toate partile. Dar s-a gandit ca ar fi nepoliticos, si a intins-o...
Mare greseala!
A urmat o scena si mai ciuadata. Uitand, poate, ca e doar o fantoma, Calugarul cel prietenos a incercat sa dea mana, dar impins pe la spate de strigoiul Peeves, caruia nu i-a convenit ca fusese dat la o parte, corpul translucid al fantomei a trecut fix prin... biata Samantha Laughing
Fata a ramas impietrita. Parca ar fi iesit dintr-un dus de gheata... numai ca era uscata. Incrucisandu-si mainile in jurul corpului si aruncand o privire exasperata celor trei fantome, a vrut sa spuna ceva, dar s-a razgandit tocmai la fix, caci profesoara se intoarse din nou, vocea ei razbatand prin linistea intregii incaperi in care elevii asteptasera pregatirile pret de cateva minute:

'Ceremonia e gata, puteti intra!' si rotindu-si ochii prin incapere:
' Alas! oh, ce se intampla aici?!'

Si asa s-a produs un ras general.

OOC: Bell, mai scrie un post (unul singur) si ne mutam aici: click. Multumesc mult ca ai ramas activa ^_^. Ah, si, ca sa te ajut umpic, ai cale libera in a descrie impresia pe care a lasat-o intalnirea cu fantomele. Dar daca vrei sa "intri mai repede" in sala, atunci nu e nicio problema daca vorbesti despre banchet, incapere, elevi, etc... dar sa te opresti daca ajungi in punctul in care vezi palaria ce ne Sorteaza. De aici voi prelua eu in celalalt topic Devil
P.s: sper sa citeasca cineva ce am scris mai sus si sa ni se alatura mai multi >Very Happy<
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Lun Mai 24, 2010 2:02 am

In acel moment isi facu aparitia nimeni altul decat fantoma Viperinilor, Baronul Sangeros. Cu o infatisare ce te baga in sperieti si un harsait continuu, fantoma se plimba printre sirurile de elevi, parca in cautarea cuiva.
"-El cine e??" intreba Sam, in soapta.
"-Baronul Sangeros, fantoma viperinilor" raspunse Anaella.
"-Si de ce se uita asa atent printre elevi?? Vrea sa rapeasca pe careva??" intreba Samantha, usor speriata.
"-Nu, il cauta pe Peeves. Il scoate din minti cateodata" raspunse Bell, razand. Cativa boboci se intoarsera spre ea, dar fata le adresa un zambet fermecator, care ii lasara lati.
"-Hey, nu'i frumos sa vrajesti copiii mici" ii spuse Anaella, chicotind.
"-Daca s'au uitat" raspunse Bell, razand la randul ei.
Sam statea intre cele doua fete, incercand sa distinga ceva clar in multimea de robe cenusii.
"-De ce toata lumea e imbracata asa de trist?" intreba fata, uitandu'se la propria roba intunecata.
"-Asta e uniforma. Dar nu'ti fa griji, vei avea un fular in culorile casei la care vei fi repartizata~Cercetasii, adica eu si Anny, avem culorile galben si auriu. Astropufii au galben si albastru, Viperinii argintiu si verde iar Ochi-de-Soimii au albastru si bronz" spuse Bell.
"-Sper sa pic la Ochi-de-Soim" murmura Sam, ganditoare.
"-Pai, vom afla imediat. Sortarea e pe cale sa inceapa, o vad pe McGonagall ca pregateste scaunelul cu trei picioare si jobenul magic" spuse Anny, zambind.

[/center]
Sus In jos
Samantha Hawkins
Anul IV
Anul IV

Animal : Pisica &quot;Albastra de Rusia&quot;-Yura; Lup - Fenrir.

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   Lun Mai 24, 2010 6:34 am

Ok, gata cu topicul Very Happy
Am postat [si automat, ne mutam] aici
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cand afara ploua... #2   

Sus In jos

Cand afara ploua... #2
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum
» 26.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)
» 10.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)
» 9.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)
» 11. Kiralik Ask - comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit