Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Oare....oare chiar a fost o alegere buna?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Yagami Light
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 07/05/2010
Numar mesaje : 14
Varsta : 24
Warning : 0%
Casa : Viperini
Reputatie : 4
Galeoni : 75

MesajSubiect: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   Vin Mai 07, 2010 7:41 am

Ora 10:55
"Yagami era in gara si avea la el doar cufarul si cusca lui Silos. Pasea incet si intra in cele din urma pe peronul 9 si 3/4 unde va urca in trenul catre Hogwarts. Avea pe fata o expresie plictisita si privea absent la oamenii din fata trenului.
Trenul ajunse in statie. Yagami nu se grabi si asteapta ca inainte sa urce toate multimea cea nerabdatoare.
Ajuns in tren ,putin mirat, gasi un compartiment care nu parea a fi ocupat.
Se aseza ,deschise cufarul si scoase o mica carticica "All about mind controling", o rasfoi putin si o puse la loc. Se uita la ceas dupa care incepu sa priveasca in gol pe fereastra cand..."

OOC:continua Ichigo///apropo:)) eu sunt rau...da rau tare....sau nu..nu chiar asa rau...da oricum..rau si nesociabil..soo ..have fun but dont ruin my personality

Ultima editare efectuata de catre Yagami Light in Vin Mai 07, 2010 7:47 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/05/2010
Numar mesaje : 1780
Varsta : 23
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Isabella River.
Reputatie : 539
Galeoni : 850
Animal : Labrador Retriever Auriu - Rusty
Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   Vin Mai 07, 2010 7:42 am

"Ichigo mergea incet pe culuar in cautarea unui compartiment gol. Tragea dupa el cufarul greu in care se aflau cartile, robele, ceaunul si telescopul printre multe alte lucruri. In mana stanga avea o colivie cu o fufnita alba ca zapada pe nume BrightFeathers. Afara cerul era de un albastru scanteietor ceea ce trebuia sa fie un semn bun. Trenul se puse in miscare si cu toate ca avea o viteza considerabila, era ca si cum ar fi mers prin aer.
Intr-un final ajunse in ultimul vagon care parea cel mai liber dintre toate. Acolo in primul compartiment era chiar...
-Yagami! exclama Ichigo. Ce surpriza placuta. Ce mai faci?
Yagami, care pana sa intre Ichi se uitase pe geam intoarse putin capul, il privi fix pe varul sau timp de cateva secunde bune si apoi se intoarse inapoi spre acea priveliste care se intindea dincolo de geamurile trenului.
-S-a intamplat ceva?
Yagami nu raspunse nici de data asta. Ichi care era obisnuit cu comportamentul varului sau se aseza in fata acestuia si se uita si el pe geam cand in compartiment intra..."

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myworld.forumer.ro
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   Vin Mai 07, 2010 7:49 am

Isabella intra pe jumatate in compartiment si intreba sovaielnic:
''- Va suparati daca stau cu voi? Nu mai este niciun loc liber in alte compartimente si..''
''- Sigur, nicio problema.'' spuse baiatul din stanga, cu parul blond spre portocaliu.
Baiatul de langa el nu scoase niciun sunet si continua sa se uite pe fereastra.
Isabella respira usurata si isi trase bagajul in compartiment inchizand usa acestuia.
''- Eu sunt Isabella. Isabella Luminita Swan.''
''- Imi pare bine. Eu sunt Kurosaki Ichigo, dar multi imi spun doar Ichi.'' zambi baiatul cu parul portocaliu si intinse mana.
Isa dadu mana cu el in semn de prietenie.
''- Iar el e varul meu, Yagami Light.'' il prezenta Ichi si pe baiatul din fata lui.
Isa se aseza langa Ichi si privi cum, in colivia ei, bufnita ei alba se cufunda intr-un somn adanc.

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Yagami Light
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 07/05/2010
Numar mesaje : 14
Casa : Viperini
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   Vin Mai 07, 2010 7:51 am

Dupa o scurta perioada de liniste ,Yagami observa prezenta Isabellei si o privi pe aceasta
,incruntat,drept in ochi.Fata sesizeaza privirea acestuia si spune pe un ton glumet:
"-Ce,ami sta rau parul?"
Ichi zambeste putin dar se face ca nu e atent.Yagami isi indreapta privirea spre el si spune:
"-Ce crezi despre moartea lui Albert?
-Care Albert,aaaaaa unchiul nostru din Africa,tot ce stiu despre el e ca a murit otravit de un sarpe."
Yagami isi duce mana la barbie si sopteste:
"-Chiar crezi asta?Eu cred ca a fost asasinat...
-Light!!! De ce trebuie tu sa gandesti asa mereu?"
Yagami isi incruciseaza mainile si se lasa pe spate,arunca o privire Isabellei careia ai spune:
"-Nu,parul tau nu sta deloc rau."
dupa care continua sa priveasca pe geam...

Ultima editare efectuata de catre Yagami Light in Vin Mai 07, 2010 8:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/05/2010
Numar mesaje : 1780
Stare Relatie : Married to Isabella River.
Reputatie : 539
Galeoni : 850
Animal : Labrador Retriever Auriu - Rusty
Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   Vin Mai 07, 2010 8:40 am

"Dupa mica discutie dintre Yagami si Isa, Ichigo se gandi ca varul sau nu se schimbase deloc. Era la fel de rece ca intotdeauna si totusi ceva era ciudat...
-Parintii tai sunt vrajitori Isa?intreba Ichi cu un zambet.
-Tata da, insa mama este Incuiata. Insa asta nu ma deranjeaza deloc. Din contra imi place sa apartin ambelor lumi.
-Inteleg. Parintii mei sunt ambii vrajitori. Tatal meu lucreaza la Banca Gringotts iar mama lucreaza intr-unul dintre magazinele familiei. La ce casa crezi ca o sa pici?
Pentru prima oara de cand intrase in compartiment Isa paru ingrijorata.
-Nu stiu, recunoscu ea. Sper sa intru la Cercetasi.
-La fel si eu! zambi Ichi. Dar tu Yagami?
Acesta se intoarse incet si ii privii pe cei doi copii entuziasmati.
-Viperini! spuse acesta sigur pe el.
Ichigo si Isa se uitara unul la altul scurt si apoi incepura sa discute automat despre orele de curs..."

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]

Ultima editare efectuata de catre Kurosaki Ichigo in Mar Mai 11, 2010 3:10 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myworld.forumer.ro
Near Nate River
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 02/05/2010
Numar mesaje : 79
Casa : Cercetasi
Reputatie : 42

MesajSubiect: Re: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   Vin Mai 07, 2010 9:03 am

În permanență oamenii se schimbă...prietenul demult iubit acum se uită la tine viclean, iar ura i se citește în privire. Persoana pe care mai demult o ignorai acum îti pare cea mai de onoare ființă din jurul tău. Prietenii, persoanele dragi, clipele de neuitat...Ce înseamnă toate acestea când tu nu mai esti capabil de sentimente?
Un nor de fum îți întunecă viața...O ultima țigară uitată aprinsă...Sunt sătul de "Îți fumezi zilele, dragule!" Și ce? De ce să-i pese cuiva de viața mea? Și de ce îmi spui "dragule" ? Parcă ieri îmi ziceai că nu mă suporți, și acum îmi spui "dragule" ? Îți răspund mereu cu același banal "Ești patetic !"

Un glas cunoscut mă trezește din vis! Lumina degajată de felinarul aprins de lângă șinele trenului îmi provoacă dureri de ochi. Același vis din nou...Oare a cui e viața pe care o visez mereu? Oare e a mea? Imposibil...eu nu fumez, eu nu sunt așa de indiferent, mie îmi pasă de ce zic alții...
- Nate, urcă că vei pierde trenul !

Forfota din tren începe să-mi provoace dispreț. Pas cu pas făceam pe culoarul trenului și mă gândeam că e prea multă gălăgie, iar eu nu mă simt bine în zgomotul ăsta. ''De ce nu am venit cu propria mașină, îmi ziceam? Ah, n-am ...''. Anul II este pe cale să înceapă ...îmi este teamă. Îmi fac loc printre marea de oameni, salutând cunoscuții. Atât de diferite sunt privirile lor...Mă întreb de ce ei nu pot să mă accepte fără să zâmbească fals doar pentru buna impresie? Mă trezesc lângă ultimul compartiment și văd câțiva tineri prin geam bine dispuși. Dau să intru și întreb:
''- Ocupat ?''

OOC: Mâine vom continua, până atunci nu postați .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Oare....oare chiar a fost o alegere buna?   

Sus In jos

Oare....oare chiar a fost o alegere buna?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog