Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Catre Hogwarts

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dede Crowly
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 10/04/2010
Numar mesaje : 104
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 3
Galeoni : 75

MesajSubiect: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 9:50 am

Sunt la primul meu RPG Biting Nails. Sincer stau cam prost la capitolul asta [scrierie, compuneri, etc].. dar totusi sper sa nu ma fac de ras Don't wanna see [prea tare Laughing]

Imediat ce am ajuns pe peronul 9 3/4 am si vazut minunatul tren. Nu era pentru prima oara, caci il insotisem pe fratele meu mai mare [Colin] in anii trecuti la plecarea lui catre Hoqwarts. Eram cu mama atunci cand cineva anuntase ca mai sunt doar 5 minute pana la plecare. M.am urcat repede in tren, nu inainte de a.mi saruta mama [Lilyana].
Incercam aproape disperata sa.mi gasesc un loc liber intr.un compartiment. Mergeam din ce in ce mai repede, plictisindu.ma sa trag dupa mine imensul geamantan.
In sfarsit gasisem un comaprtiment gol golut. Am tras usa, mi.am aruncat geamantanul undeva sus si m.am asezat jos. Imi doream sa fie acolo Colin.
"Probabil e prea ocupat acum. Acum ca e perfect, are multe alte indatoriri si nu are timp de mine. In momentul de fata, as prefera glumele lui proaste decat singuratatea asta."
Ma intrebam daca voi ramane singura tot drumul, sau va veni cineva sa mi se alature. Singuratatea isi facea simtita deja prezenta. Odata cu ea si alte ganduri care incepeau sa ma sperie: "Daca nu.mi voi gasi prieteni acolo? Daca voi sta zilnic singura?".
Am oftat usor, indreptandu.mi privirea catre usa. Era nemiscata. Nu venea nimeni.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 18
Reputatie : 27

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 6:08 pm

Eram disperata ca nu gaseam nici un loc liber. Dupa ce am cutreierat tot vagonul am gasit un compartiment in care era numai o persoana.
-Pot sa stau? Toate compartimentele sunt pline! am zis eu.
-Desigur! Speram sa vina cineva.
-Bine! Deci cum te cheama?
-Dede. Asa imi zice lumea. Dar pe tine?
-Anaella sau mi se mai zice si Ginny! Esti in primul an?
-Da, cum de m-ai descoperit?
-Se vede.
-Dar tu in ce am esti?
-Eu sunt in anul 3!
-Povestestemi despre scoala! a spus Dede.
-Pai... nu iti va placea de Snape si de Flight si de doamna Norris ( pisica lui Flight) Farmecele si Transfigurarea sunt suuuuper! Sunt foarte multe scari si pasaje secrete. In Sala Mare tavanul reflecta cerul. Intr-un cuvant e minunat!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 8:59 pm

Bell cutreiera trenul, in cautarea unui compartiment liber. Rose era de negasit, asa ca fata isi cara cufarul greu si bufnita de'a lungul holului plin de copii.
Gasi un compartiment in care erau doar doua fete, si intra.
"-Buna, as putea sta cu voi? E plin peste tot" murmura ea, usor incomodata.
"-Bell?? Sigur ca poti sta cu noi" spuse o voce cunoscuta. Era Anaella Ginny, prietena ei de la Cercetasi.
Fata isi aseza cufarul pe suportul de bagaje si isi linisti bufnita, speriata.
"-Buna, eu sunt Bell Evans" ii spuse ea fetei necunoscute.
"-Eu sunt Dede, si e primul meu an la Hogwarts" sopti o voce, usor rusinata.
"-Imi pare bine de cunostinta" zise Bell, zambind incurajator. Se aseza langa Ginny, si incepura sa vorbeasca.
"-Si, cum e la Hogwarts?" intreba Dede.
"-As putea afirma cu siguranta ca e minunat. O lume complet magica, unde te intampina surprize la tot pasul" raspunse Bell, vesela.
"-Wow, abia astept! Tu in ce an esti, pentru ca Ginny mi'a spus deja" intreba curioasa noua prietena.
"-Eu sunt in anul VI, dar ma simt un boboc de fiecare data cand ma reintorc la castel cu Expresul de Hogwarts" spuse Bell, zambind.
"-Abia astept sa ajungem!!" adauga Dede, entuziasmata de perspectiva unei noi aventuri.

OOC: Sper sa nu va suparati ca am intrat si eu Smile

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 29/01/2010
Numar mesaje : 981
Reputatie : 62
Galeoni : 45
Functii : Profesor "Potiuni"

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 9:13 pm

Rose isi taraia geamantanul parca umplut cu bolovani, dupa ea, de-a lungul coridorului. Se uita in stanga si-n dreapta dupa sora ei, Bell, care disparuse, asa, deodata. Dupa cautari indelungate, se opri langa un compartiment sa-si traga sufletul. Chiar atunci usa se deschise, iar Rose cazu inauntru, geamantanul picand peste ea.
" - Ahh, geamantan afurisit!!! Da-te de pe mine!!!!" urla Rose certandu-se cu... cu cufarul ei.
" - Rosyshor?" intreba o voce uimita din spate, care ii parea foarte cunoscuta." Ce cauti pe jos??"
Era Bell.
" - Hmm, nunim. Crezi ca ai putea sa lasi deoparte intrebarile astea, doar pana ma ajuti sa ma ridic de aici????" intreba ironica Rose.
" - Aaa...da, desigur."
Bell impreuna cu celelalte doua fete o ajutara pe Rose sa se ridice apoi, fata, facu cunostinta cu Dede.
" - Buna, Dede! Eu sunt Rose Evans. Eu si Bell suntem surori gemene, dar cred ca ti-ai dat seama deja." se prezenta Rose apoi ii zambi calduros noii sale prietene.
" - Wow, credeam ca voi ramane singura pana la sfarsitul zilei, dar se pare ca m-am inselat. Va multumesc.! " le spuse Dede, fata inseninandu-i-se deodata.
" - Spune-ne mai multe despre familia ta, Dede." o indemna Anaella, iar fata incepu sa le povesteasca...
Sus In jos
Dede Crowly
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 11:18 pm

"-Nu sunt prea multe de spus. Tata lucreaza la Ministerul Magiei, iar mama si.a deschis un magazin cu diverse lucruri vrajitoresti pentru copii.”
“-Cum ar fi?” intreaba Bell.
“-Jucarii, bomboane si mai multe. Am un frate mai mare Colin care e in anul VII la Ochi de Soimi si e perfect. Mama spune ca e primul din intreaga familie la ODS, restul fiind doar la Cercetasi. Mai am si un unchi indepartat, dar el este Incuiat. Nu prea tinem legatura cu el deoarece el ne considera ciudati si nu vrea sa auda de noi. Eu am crezut mereu ca e doar invidios pentru ca el nu are puteri.”
“-Ai dreptate”, zambise Anaella.
“-Cred si eu sa fie invidios”, spuse Rose. “Ce Incuiat care stie de noi nu si.ar dori sa aiba si el puteri?”
“-Poate doar unul caruia ii lipseste vreun surub din cap”, rase Bell.
Toate patru incepuseram sa radem. Era o atmosfera minunata. Timiditatea imi mai disparuse cand mi.am dat seama cu ce fel de fete vorbesc. “Trebuie sa fie foarte frumos sa ai asa niste prietene”, imi spusesem in gand.
“-Vorbiti.mi si voi despre famiile voastre. Mi.ar placea sa va cunosc mai bine.”
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 11:34 pm

"-Pai, eu si Rose suntem surori gemene, dar nu semanam, dupa cum ti'ai dat seama" spuse Bell, zambind. "Avem un frate, Nathan, dar noi ii spunem Nate. E mai mic, si va veni la Hogwarts in scurt timp" mai adauga ea.
"-Wow, frumos! Mi'as dori sa am si eu un frate" murmura Dede, usor intristata.
"-Da, e frumos, dar cand te trage de par sau tipa cand vrei liniste nu mai e asa perfect" spuse si Rose.
"-Mama noastra este Auror si lucreaza la Ministerul Magiei, iar tatal este Incuiat. Dar nu ca toti Incuiatii. El este seful Jandarmilor si se ocupa cu disciplina Incuiatilor" spuse Bell.
"-Wow, tare!" afirma Ginny.
"-Aveti noroc sa va aveti una pe cealalta, eu nu am surori sau frati.." spuse Dede, oftand incetisor.
"-Da, e bine. Dar sa nu inceapa Rose cu coreeana ei Don't wanna see " raspunse Bell, prefacandu'se ingrozita.
"-Sau Bellyshor cu Ulalaa" spuse si Rose.
"-In orice caz, poti sa consideri ca ai deja 3 prietene, care nu te vor lasa singura la Hogwarts" ii zise Bell, zambind.
"-Dap, poti conta pe noi pentru orice" spuse Rose..

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]

Ultima editare efectuata de catre Bell Evans in Sam Apr 10, 2010 11:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Sam Apr 10, 2010 11:38 pm

" - Noi avem sange semipur, deoarece tatal nostru e Incuiat si mama este vrajitoare. Mai avem un fratior mic, Nathan, pe care-l alintam Nate. Are doar 10 ani." spuse Rose, fiind aprobata de sora ei.
" - De abia astept sa vina si el." zise entuziasmata Bell.
" - Aha. Si cum e sa ai un parinte Incuiat in familie?" intreba curioasa Dede.
" - Pai, e tare. Stii tu , tatal noastru nu e ca ceilalti Incuiati."
" - Adica el nicioadata nu a ravnit dupa puteri magice, dar iubit-o pe mama asa cum era. Chiar este fericit ca are o sotie vrajitoare." rase Rose.
" - Da. Mama il ajuta in treburile lui. Si este bucuros ca si noi posedam puteri magice." continua Bell amintindu-si veselia cu care le-a adus Robert scrisorile de acceptare la Hogwarts.
" - Sunteti norocoase. Si mama voastra la ce casa a fost?" intreba Dede.
" - Pai a fost si ea tot la Cercetasi."
" - Chiar ne intrebam unde va pica Nate. Ne place sa-l tachinam spunandu0i ca va pica la Viperini. Se enerveaza, dar in adancul sufletului stie ca nu e un Viperin. " zise Bell
" - Da, si mai e si faza cu alesul. Adica i-am zis ca daca vrea, poate sa-l roage pe Joben sa-l puna la Cercetasi." completa Rose zambind prietenos.
" - Aveti o familie grozava. Dar tu Anaella? " intreba Dede mutandu-si privirea dinspre gemene spre cealalta prietena...
Sus In jos
Anaella Ginny Potter
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 15/01/2010
Numar mesaje : 577
Varsta : 18
Reputatie : 27

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Dum Apr 11, 2010 1:00 am

-Pai... Si eu am tot sange semipur si tot tata e Incuiat. Dar uneori e amuzant. Imi place sa fiu cu sange semipur. Si mama peste 3 luni va naste o fetita sper cu puteri magice. Mama vrea sa-i spuna tatei ca traieste intr-o familie de vrajitori. Nu stiu cum va reactiona.
-Mama ta in ce casa a fost? ma intreba Dede curioasa.
-Ea a fost la Ochi-de-Soim! spun eu. Nimeni din familie nu a fost la Cercetasi in afara de mine. Cam ciudat.
-Asa e! ma aproba Bellysor.

OOC: Scz ca ti-am zis Bellysor daca este vreo problema dau edit

Ultima editare efectuata de catre Anaella Ginny Potter in Dum Apr 11, 2010 6:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.harrypotterrpg.forumgratis.ro
Dede Crowly
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Dum Apr 11, 2010 6:22 am

OOC: Pai am spus despre familia mea. Si am spus si ca am un frate mai mare Colin Thinking.
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Lun Apr 26, 2010 11:29 pm

Bell se ridica si merse sa se aseze pe locul de langa fereastra. Norii cenusii curgeau intr'un decor palid, iar razele soarelui neputincios nu mai reuseau sa ajunga la pamantul amortit. Toamna incepea sa'si lase trena de bronz peste Anglia.
Dintr'o data, trenul se opri cu un huruit mecanic, iar luminile se stinsera. Un frig crancen se instala in cateva minute, iar geamurile inghetara.
"-Ce se intampla??" intreba Dede, speriata.
"-Dementori" sopti Rose. "Verifica trenul".
O creatura cu gluga deschise usa, aspirand toata fericirea. Anaella si Dede tipara speriate, iar cele doua gemene se privira una pe alta cu subinteles.
"-Expecto Patronum!" strigara ele in cor, iar o veverita de zapada si un leopard de zapada foarte bine conturati sarira, alungand dementorul.
Curand, lumina se reaprinse iar trenul se puse din nou in miscare.
"-Sunteti bine?" intreba Bell, prinvind chipurile palide a celor doua cercetase.

[/center]
Sus In jos
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Joi Apr 29, 2010 1:42 am

" - Da..."raspunsera acestea usurate ca scapasera de Dementor.
" - Luati niste briscute de ciocolata. O sa va prinda bine, credeti-ma!" le indemna Rose zambind calduros.
" - Acum ca am tras o sperietura pe cinste, banuiesc ca ar trebui sa ne schimbam pentru ca in curand vom ajunge la Hogwarts." zise Bell indreptandu-se spre geamantanul ei.
Dede privea cu emotie cerul auriu, gandindu-se la noua ei casa. Rose observa privorea pierduta si se aseza langa ea.
" - Cand am venit prima oara, aveam mari emotii. Ma uitam tot timpul pe geam incercand sa zaresc castelul si de abia asteptam sa ajung." zise fata vrand sa o mai inveseleasca pe Dede.
Urma un moment de tacere apoi Rose continua...
" - Stii, la inceput imi era frica ca nu o sa-mi fac prieteni si ca o sa ma simt singura, insa cu timpul mi-am dat seama ca desi unii dintre elevi nu sunt asa de amabili, mai ales cei de la Viperini, intotdeauna vor fi persoane care te vor sprijini la greu si care iti vor fi prieteni adevarati. Deci nu-ti fa griji. Te vei descurca de minune! In plus deja ai prieteni, pe noi..." adauga Rose facandu-i cu ochiul prieteneste.
" - Multumesc. Acum astept ca Hogwarts sa-si deschida portile magice si pentru mine." facu Dede zambind linistit.
" - Rosy, vezi ca te lasam aici, daca nu te schimbi mai repede." se auzi vocea sarcastica a surorii ei.
Fata isi lua roba pe ea apoi isi baga hainele de Incuiat inapoi in geamantan. Isi examina cu grija emblema Cercetasilor si se gandi ci nerabdare la aventurile care o vor intampina si in acest an. Dar in acel moment, un zgomot asurzitor se auzi de pe coridorul expresului...
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Joi Apr 29, 2010 7:12 am

"-Sper ca nu sunt alti dementori!!" spuse Dede, ingrozita.
"-Dementorii produc frig si tristete" murmura Anaella, cu o voce mica.
"-Merg sa vad ce e" spuse Rose, iesind in hol. Bell ramase cu celelalte fete, nevrand sa plece si ea. In scurt timp, Rose se intoarse chicotind.
"-A primit un pumn in fata" reusi ia sa spuna printre sughituri de rasete.
"-Cine!?" intreba Bell, usor ingrijorata.
"-Perfectul Viperinilor" chicoti Rose.
"-De la cine?" intreba Dede, curioasa.
"-Un brav cercetas" spuse Rose, izbucnind din nou in ras. "Un tip din anul VI cred, arata bine oricum" chicoti fata.
"-Uite la ce se uita Rosyshor" murmura Bell, razand.
"-Dapp" aproba Rose, zambind cu subinteles.
Imbracate in robe si gata pentru sosirea la Hogwarts, cele 4 fete asteptau in liniste sa se iveasca silueta tremuranda a castelului..

[/center]
Sus In jos
Helena Daphne Lee
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 30/04/2010
Numar mesaje : 3660
Varsta : 25
Casa : Adult
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 446
Galeoni : 241
Animal : Motan negru - Salem
Functii : Vanzatoare "Robe si pelerine pentru toate ocaziile"

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Mier Mai 12, 2010 12:25 am

Helena Granger avea deja roba pusa si mai astepta doar ca trenul sa ajunga la Hogwarts.Dar mai era pana atunci...Asa ca se hotara sa citeasca Manualul standard de Vraji Treapta II.Isi alese un compartiment numai pentru ea , sa citeasca in tihna.Incepuse sa se insereze usor , usor iar Helena era inca confundata in lectura ei.Dar auzi niste chicote din compartimentul de langa si recunoscu imediat rasul lui Rose Evans.Se bucura sa auda asta , pentru ca pana atunci , in tren daduse doar de Viperini si Astropufi.Cu Astropufi nu avea nimic , se intelegea bine cu ei..Dar Viperinii nu scapau nici o sansa ca sa faca glume proaste pe seama cuiva.Helena pufni in sinea ei gandindu-se la acestea si isi inchise cartea indreptandu-se spre fete.Helena , entuziasmata , le spuse:
"-Buna tuturor!Nici nu stiti cat ma bucur sa va vad..Pana acum am dat doar de nesuferitii de Viperini si Astropufi , dar nici-un Cercetas."
-"Oo , buna Helena , si eu ma bucur sa te vad,Nu vrei sa vii la noi in compartiment?"intreba Bell.
-"Desigur.Ma duc sa-mi aduc valiza si bufnita."zise aceasta si ajunse inapoi le vazu pe celelalte doua fete.Pe una , o stia desigur , pe Ginny , o Cercetasa ca si ea. Dar pe cealalta nu si isi dadu seama ca trebuie sa fie in primul an.
"Buna Ginny .Si buna tie , eu ma numesc Helena Granger"zise fata.
"-Ma numesc Dede Crowly si sunt in primul an la Hogwarts.Cred ca ti-ai dat seama de asta Smile"spuse aceasta zambind.
"-Dap...pai nu cred ca mai este mult timp pana ajungem la castel.Voi , cei din primul an o sa trebuiasca satraversati lacul , dar inepand cu anul doi mergeti cu trasurile la castel..Ce-as mai vrea sa merg cu barca pe lac..Laughing"zise Helena in timp ce Bell si Rose cumaparau Broscute de Ciocolata.Vazand ca d-na cu caruciorul nu plecase inca , comanda si ea Boabe de fasole cu toate aromele.
-Hmm..ia sa incerc.Luati si voi , daca vreti , insa eu nu as risca.Bleah , gust de mazare.Mazarea chiar ca nu-mi place!Laughing"si fetele se distrara incercand boabele de fasole , mancand Broscute de Ciocolata si discutand despre Hogwarts , ore , diverse nazbatii si despre nesuferitul de Filch si pisica acestuia , la fel de nesuferita , D-na Norris.Trenul se oprise , conducatorul spunandu-le copiilor ca au ajuns la Hogwarts.Fetele cobarara , luandu-si la revedere de la Dede si spunandu-i ca se vor intalni in Marea Sala...

[b][font=Segoe Print]Heaven doesn't want me and Hell's afraid I'll take over[/font][/b]

[b][font=MagicMedieval][size=20][color=black][u]B[/u]GS Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Joi Mai 13, 2010 1:24 am

Ajunsera pe peronul aglomerat, iar Rose veni spre Bell vioaie.
"-Nunim, am ajuns!!!" striga ea, clocotind de incantare.
"-Dapp" aproba Bell, radiind de fericire. Intoarcerea la Hogwarts, la toti prietenii ei, la el. Fara sa vrea isi arunca privirile curioase spre restul elevilor de pe peron, dar marea agitata de copii era mult prea confuza.
"-Bellyshor" chicoti Rose, realizand pe cine cauta sora sa.
"-Taci" mormai Bell, rusinata.
"-Asa, acum ce facem??" intreba Anaella, vesela.
"-Eu cred ca voi traversa lacul" spuse Helena, usor ingrijorata.
"-Ai grija sa nu cazi in apa, calamarul poate sa te manance" glumi Dede, iar Helena tresari.
"-Heyy" spuse ea, razand cand realiza ca Dede tocmai facuse o gluma.
"-Asa, noi cu ce mergem?" o intreba Bell pe Rose, in timp ce multimea de elevi se imprastia..

[/center]
Sus In jos
Rose Evans
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Joi Mai 13, 2010 1:44 am

Rose se uita nerabdatoare dupa carutele trase de Thestrali.
" - Nunim, cu ce mergem noi in fiecare an??" intreba Rose sarcastic...
" - Ok, Rosy...Stiu ca mergem cu trasurile...Nu stiu de ce am mai intrebat" rase Bell zambind larg spre castelul impunator.
" - Mergem, sau nu??" facu Anaella trezindu-i pe toti din desfasurarea amintirilor legate de Hogwarts.
" - Da, haideti sa ne luam cuferele si sa cautam o trasura." sugera Dede.
Cele patru fete se indreptau entuziasmate spre coloana nesfarsita de carute. Cautara cateva minute si dupa ce gasira una libera, isi pusera geamantanele in ea. Se urcara si ele apoi Thestralii pornira galopand spre scoala.
Afara cerul instelat adapostea grijuliu un cerc argintiu de lumina. Era luna, stapana noptii care veghe de sus intregul pamant. In jur era o patura de ceata, neagra ca smoala, strapunsa doar de felinarele elevilor.
Cum pasira dincolo de portile castelului, fetele se simtira in sigugranta, asa cum te simti acasa. Toate acele peisaje, pana si intunerciul depus incojurand barcile de pe lac si trasurile cu Thestrali, erau atat de familiare, atat de primitoare.
In zare se vedea Salcia Batausa intinzandu-si crengile noduroase in bataia domoala a vantului. Padurea Interzisa fosnea misterios dandu-ti fiori pe sira spinarii, insa nu de teama ci de emotie. Coliba lui Hagrid funega usor, imprastiind in aer cercuri perfecte de fum...
In scurt timp copii ajunsera in fata castelului. Usile antice de stejar se deschisera si isi facu aparitia profesoara McGonagall. Toti elevii o pornira in spatele ei si intrara in Marea Sala, unde...
Sus In jos
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   Joi Mai 13, 2010 1:51 am

Unde fura intampinati de o atmosfera magica, ce le aminti pentru a mia oara ca traiesc intr'un univers feeric.
"-E superb!" sopti Rose admirativ. Sala era decorata mai frumos ca in orice an, oferindu'le elevilor o incantare de nedescris.
"-Haideti" le spuse Anaella, indreptandu'se spre masa cercetasilor.
Rose, Dede si Bell o urmara numai-decat.
"-Helena unde e?!" intreba Bell, oprindu'se in dreptul mesei Astropufilor. Cativa baieti isi intoarsera privirile spre ea, dar Cercetasa se uita spre usa de la intrare. O vazu in curand pe Helena, inaintand cu greu prin multime.
"-Salut" spuse ea, rasufland usurata.
"-Unde ai stat pana acum???" o intreba Anaella.
"-M'am intalnit cu niste colege" spuse cercetasa, asezandu'se la masa.
Rose si Bell se asezara si ele la masa, acompaniate de Helena si Dede.
"-Am asteptat toata vara ziua asta" ofta Dede, multumita.
"-Intr-adevar, avem o sansa minunata sa invatam la o asemenea scoala" zise si Anaella.
"-Cea mai buna din lume" fu Bell de acord.
Helena aproba scurt din cap, incepand sa manance din bunatati.
Bell privi incantata masa, de'a lungul careia se insirau toate chipurile cunoscute. Prietenii ei, carora le simtise lipsa toata vara erau acum acolo. Sufletul ii tresalta de incantare cand cateva fete zambitoare o salutara, recunoscandu'si colegele de camera.
"-Bell, tu nu mananci??" o intreba Anaella.
"-Ba da, cred ca iau si eu ceva" murmura Cercetasa, in timp ce se servi cu niste salata.
"-Nunim, doar atat?!" chicoti Rose care se infrupta cu pofta din friptura de curcan si cartofii copti.
"-Imi ajunge" ii raspunse Bell, jucausa..

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Catre Hogwarts   

Sus In jos

Catre Hogwarts
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit