Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Craciunul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Craciunul   Dum Dec 13, 2009 2:42 am

A murit acum aproximativ patru ani. doar nu ii pregatesc piatra funerara de dinainte, e totusi prea morbid:)) in momentul asta este la 3 metri sub pamant:-j si mormantul lui e super naspa. Au crescut buruieni pe langa el, dar mama nu trebuie sa stie ca am fost ieri, doar eu cu my BFF, la cimitir si nu ii pot sugera sa se duca sa aranjeze putin acolo:-s
Nu cred ca ma mai duc in viitorul apropiat pe acolo oricum.. am gasit drumul din prima, desi am fost doar de 2 ori acolo, odata la inmormantare si odata anul trecut, si mi se parea frumos oarecum, cum cadea zapada pe acolo. Lui ii placea zapada pentru ca si mie imi placea :)
dar, da, timpuri indepartate..nu isi mai amintesc multi de ele. Eu am uitat multe despre el.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 23
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Craciunul   Dum Dec 13, 2009 2:51 am

Stii.. mi-as dori sa-ti pot spune ca te inteleg.. insa nu pot.. pentru ca nu te inteleg in totalitate.. vreau sa spun, nu am trecut prin asta.. insa am trait cu o senzatie de spaima si grija totala timp de sase luni, in anul 2005, cand tata a fost plecat intr-o misiune destul de periculoasa in Afghanistan.. Foarte multi colegi de-ai lui au murit in misiunea aia.. De fiecare data cand suna mi se lua o piatra de pe inima.. Iar cand a venit acasa, nici nu mai spun cat de fericita eram, si atunci am jurat ca nu o sa-l mai las vreodata sa plece acolo, nu ma interesa daca el voia sau nu asta... el a fost in armata, insa acum s-a transferat la pompieri impreuna cu majoritatea colegilor sai. Stiu ca e mult mai rau ce ti s-a intamplat tie, dar sincer nu doresc nimanui sa stea cu spaima aceea in fiecare zi, atata timp.. aveam si tot felul de vise ciudate.. cu oameni care il impuscau sau asa ceva... dar aveam 7 ani atunci.. deci.. si imi era si mai greu, pentru ca mama mea era plecata in italia, si nu a stat cu mine, stateam la bunica mea, in oras, care locuieste la cateva strazi distanta de unde locuiesc eu. Incepuse la un moment dat sa-mi fie dor si de casa mea, pt ca nu ma lasa sa vin singura acasa, dar nici ea nu voia sa vina cu mine.. In fine na bucur ca au trecut acele luni...

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Dum Dec 13, 2009 3:11 am

Imi amintesti de anul intreg pe care l'am trait eu asa cum l'ai descris:(
tatal meu s'a imbolnavit in noaptea de 10 aprilie..adica era bolnav de dinainte, dar atunci a fost internat... si tot atunci i'am auzit pentru ultima oara vocea. A paralizat, a incetat sa vorbeasca si nu puteam decat sa ii vad lacrimile cand plangeam langa el. A fost un an .. groaznic, pur si simplu. E ceea ce ai trait tu, pe o durata mai lunga, si eu am fost lipsita de usurarea " si'a revenit! s'a intors! " pentru ca, da, a murit un an si 18 zile mai tarziu.
Cand era la spital, mi'era ingrozitor de frica sa nu moara fara sa il vad; cand l'am vazut, nu mi'a venit sa cred. Era palid, foarte slab si nu mai era deloc "tati pe care il stiam", dar mama imi zisese de dinainte sa nu ma sperii daca e putin altfel. Cand venea acasa, INTOTDEAUNA ajungea inapoi la spital, iar eu vedeam ambulanta plecand de la geam si ma inchideam in camera toata ziua.
Si eu am avut vise ciudate..toate lunile acelea lungi. Am visat ca va muri cu o saptamana inainte sa se intample, si cred ca era un semn sa stau mai mult cu el, si acum, chiar daca as fi stat 24/24, tot mi'e dor de el.
Deci am avut aceleasi sentimente=)) esti norocoasa ca (probabil) misiunea tatalui tau a durat mai putin decat acel an si 2sapt pe care tatal meu i'a petrecut bolnav Sigh dar imi pare foarte rau oricum pentru ce ai suferit (stiu foarte bine cum e) si pentru ca mama ta e in italia.. Si mama mea a fost un an in Anglia dupa ce a murit tata, si eu nu am putut decat sa ma inchid in sine (adica, am ingropat acest episod din viata mea si am continuat sa fiu ceea ce sunt, pt ca nu pot fi foarte mult timp serioara si consider timp pierdut daca in loc sa razi cu prietenii, plangi cu ei:-j ), neavand parintii cu care sa vorbesc:-s plus ca sora'mea a plecat la facultate in alt oras etc...
acum s'a dus toata atmosfera de bucurie din acest thread:)) hai sa ne gandim mai bine la cadouri:->
[ ce greu e sa te gandesti la asta dupa ce vorbesti despre probl tale:))) ]
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mar Dec 15, 2009 8:19 am

Ginny, chiar imi pare rau pentru tine.Eu chiar nu pot sa spun ca te inteleg pentru ca nu am trecut niciodata prin ceva asemanator, dar ce ai scris tu m-au facut sa ma gandesc cat de norocoasa sunt ca pot petrece sarbatorile alaturi de intreaga familie, iar eu nici macar nu apreciez suficient de mult acest lucru... Straight face

Cadouri... nu imi doresc nimic special, doar vreau ca tot ceea ce voi primi sa gasesc sub brad ca si cum chiar Mos Craciun le-ar fi lasat. Am totusi o lista destul de lunga de dorinte pentru Craciun, insa nu materiale.
Anul acesta, la scoala am hotarat sa ia fiecare un codou unui coleg/e.Ne-am scris toti numele pe niste biletele si apoi am extras pe rand cate unul.Trebuia sa ii cumparam cadou celui care ne-a picat.A fost frumos... I love you Asa am primit o jucarie de plus foarte simpatica de la un coleg de la care ma asteptam sa imi cumpere o tampenie, chiar am fost surprinsa(noroc cu prietena si colega mea, care i-a zis ce mi-ar placea Laughing ). Mie mi-a picat numele unei prietene, care nici nu a venit luni sa isi ia cadoul(si mi-a inghetat mie mana pe el...). M-am gandit sa le cumpar tuturor prietenilor un cadou de Craciun doar ca nu stiu cum se face de stam in parti diferite ale orasului, plus ca unii stau si in afara si le e destul de greu sa intalnim in vacanta... :(

P.S.: Legat de profesorul Arthur Balauca... Nu il cunosc personal Laughing Ii stiu culegerile dupa care mai lucram in a7-a si a 8-a si am citit pe ultima coperta ca a avut rezultate notabile cu elevii sai...

P.S.2: Si noi am fost la colindat prin scoala, cu profu de religie.N-ar trebui sa zic "noi" pentru eu si inca vreo 6-7 colegi/e nu ne-am dus sa "deranjam"clasele.Una dintre ele avea teza si au intrat cu [virgula] colindele peste ei.In cancelarie m-am dus si eu totusi... A fost prea tare chiar daca erau chiar profesorii carora le cantasera in prealabil in timpul orei.
De Craciun nu ne mai ducem iar la profi sa colindam, nici nu stim unde stau majoritatea...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 21
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mar Dec 15, 2009 9:00 am

Imi aduc aminte de un craciun petrecut cu ana care a fost unul dintre cele mai perfecte I love you adica..era dupa craciun Laughing dar tot era tare..sau inainte Thinking
hmm
I love you
si a fost geniaaal:o3 si am mers la munte..la o cabana,am baut vin fiert...ne-am dat cu sania de pe deaaaaal and stuff..si a fost geniaaaL I love you
si ieseam la 10 noaptea in oras:) si ne duceam in sk8 park Laughing)
si pe urma cand ne intorceam ne asezam pe ultima...si ne uitam cu cad fulgii de nea 8-> si vorbeam..si a fost MINUNAAAT I love you deci a fost cel mait are sentiment din lume :( mi-e dor de ana...la noi ninge cu galeata.
si pe mine mai mult m-a intristat :(
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 31/08/2007
Numar mesaje : 1432
Reputatie : 137
Galeoni : 74

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mar Dec 15, 2009 9:27 am

KissKissKiss Vai adara..:o3 Si mie mi-e dor de Craciunul ala..pacat ca nu prea avem multe poze sau chestii de atunci :o3 da tin minte si in localul ala unde am baut noi 3049 d vinuri erau niste metalisti si cica noi "I love you:X:X" sau cand eram la usa si am zis "Hai ada ce cacat faci acolo?" si cica era o masa pliiina cu 40934 d oameni prin apropiere si cica unu "veezi ce limbaj eu fetele in ziua de azi" sau ceva de genu si au inceput toti sa se cace de ras si cica eu "Very Happy" adica sa nu mai zic si cica vine ada "Wa nu gasesc cacatu ala de manusa"rofl))) A FOST PENAL rofl))))))0
Anyway...
Craciunul asta..a venit bica la mine si naaa o sa stam sa frecam batu..cat despre brad(ca tot veni vorba de bete) l-a "impodobit" mama in seara asta cu vro 2 bici si na...Cat despre cadou deja l-am primit I love you un iPod nano 5th generation pe care mi-l doream de cand bica:X:X:X:X

PS Ada: daca citesti asta sa mai scrii despre Craciunu ala ca sa-mi mai aduc aminte=))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.picaj.tumblr.com
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mar Dec 15, 2009 11:00 am

mai tii minte...Laughing cum erau aia doi tipi...care se cacau pe snowboard Laughing si cica noi"Saliveaza" si cica aia ":-s" Laughing)
sau ...veni o tipa metalista..care arata geniaaal =P~ si chestii.
sai nu s-au mai intamplat prea multe chestii:)) dar a fost tare Laughing
vai anuuutza :o3 mi-e asa dor de tine:(
Crying or Very sad(
Poate vii acasa Craciunu viitor I love you sa mai mergem la campulung I love you
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 17, 2009 6:24 am

I love you:> HEHEEEI
Tii minte cand ne-am dat cu sania cu mama ta si cu ala mic?rofl)) cica noi de pe Himalaia in jos ":)" rofl)))) si mai tii minte ca atunci cand ajungeai jos de pe dealu ala era ca un fel de bica in jos adica se termina pamantu si era altu mai in jos=)) god nici nush cm sa explic...
Altceva legat de Craciun..pe la scoala nu fac nimic=)) ascultam colinde si ne uitam la 3430984 d filme si coloram Mosi Craciuni=)) chestii biciuitoare:)) stati ca tocmai mi-am adus aminte de ceva si ma duc sa scriu la Some Love=))
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Vin Dec 18, 2009 7:43 am

Anutaaa...chiar Laughing daca vii Craciunul viitor mai mergem la munte impreuna Smug de-abia astept:X si o sa ne petrecem iar bica Laughing sau la vara Laughing mergem iar la Campulung daca vrei 8-> asa ca pe vremuri..:o3 si sa stam..si chestii Crying or Very sad MI-E DOR DE TINE ANA Crying or Very sad sper ca vii sa mai stam impreuna :(
E asa de ciudat ca 6 ani am fost NEDESPARTITEEE!!! si :( nu stiu..e ciudat sa nu mai fii langa mine in orice moment al zilei...si chestii :(
Ana...de-abia astept vara sa te vad in fiecare zi...iaaar...ca pe vremuri 8->
Sus In jos
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Varsta : 23
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mier Dec 23, 2009 5:34 am

In seara asta am impodobit si eu bradul.In fiecare an obisnuiesc sa pun globuri,ascultand colinde.Pentru mine este ceva magic si am asteptat clipa asta de cateva saptamani.
Ceea ce nu mi-a placut a fost ca a trebuit sa fac bradul singura...Deobicei tata imi venea in ajutor,dar anul acesta m-a lasat sa il fac singura.Arata destul de bine...

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 18/05/2009
Numar mesaje : 2552
Stare Relatie : Singura:))
Reputatie : 94
Galeoni : 148
Animal : Yorkshire Terrier-Puffy
Functii : Vanzatoare la "Vajhat Magic"

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mier Dec 23, 2009 8:02 am

Io am impodobit braadul sambata trecuta Laughing ...poi pe bune nu mai aveam rabdare si la-m cicalit pe tata pana ma lasat sa imi fac bradul Laughing)
Si mie imi place sa ascult colinde cand impodobesc bradul...deobicei stau cu caietul de cor in mana si cantde acolo da acm l-am pierdut Crying or Very sad(
Deci intr-un cuvant Craciunul e ceva Sfant pentru mine I love you

[center]~Ginny Andrews Blackfire~[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://vescanromania.forumz.ro/
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Craciunul   Mier Dec 23, 2009 9:06 am

Ada McNair a scris:
Anutaaa...chiar Laughing daca vii Craciunul viitor mai mergem la munte impreuna :> de-abia astept:X si o sa ne petrecem iar bica Laughing sau la vara Laughing mergem iar la Campulung daca vrei 8-> asa ca pe vremuri..:o3 si sa stam..si chestii Crying or Very sad MI-E DOR DE TINE ANA Crying or Very sad sper ca vii sa mai stam impreuna :(
E asa de ciudat ca 6 ani am fost NEDESPARTITEEE!!! si :( nu stiu..e ciudat sa nu mai fii langa mine in orice moment al zilei...si chestii :(
Ana...de-abia astept vara sa te vad in fiecare zi...iaaar...ca pe vremuri 8->

Dar cum crezi ca ma simt eu care n-am mai vazut-o de niciodata ? :-< :-< Crying or Very sad

De craciun merg si eu la tara cu familia acolo, cu verii etc etc. Sper sa se raceasca si sa ninga pt ca e cam fleshcaiela acum.. si atunci va fii mult mai fain dar asa mna..

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 12:05 am

Ehee Raizeeeen SmugSmug

Acum Laughing Craciunul mi se pare o agonie totala Laughing Adica..inainte il iubeam mai mult.Acum e ca oricare alta zi. Nu vad nimic special , in afara de faptul ca vin copchii handicapati la mine la usa si incep sa-mi cante chestii,si ma mai si fac sa ma ridic de la calculator si sa ma duc pana la usa,si-mi mai cer si bani.
Adica..dupa ce ca ma obliga sa-i ascult si sa-i suport, mai trebe sa le dau si bani ? WTF?Laughing Se invata copii astia cu statu degeaba si primit bani.Si va mai intrebati de ce suntem analfabeti? Not Talking
Asa...mna..Craciunul...poate o fi tare..dar pentru mine nu mai inseamna nimic. cel putin de cand nu e Ana, nu prea ma mai bucur de el:) . Adica cand era Ana..era ceva magic..Acum...suge..:)
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 1:00 am

Am stat si eu si m-am gandit.Acum la mine Craciunul consta numai in cumparaturi si cadouri...nu mai e acel farmec Crying or Very sad
Si chiar mi s-au dus toate planurile de Craciun Crying or Very sad
Stau acasa cu ai mei...c'est la vie!Astept numai Anul Nou sa plece mai mei la munte...eu sa il fac cu prietenii,si fratimiu la fel Thinking?
E mult mai bine asa Crying or Very sad

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 2:35 am

Craciunul meu e crap..adica vorbesc de atmosfera de Craciun..nu e zapada...e asa..parca nici macar nu e..ma rog astazi am mers la cumparaturi cu ai mei in timp ce bica facea 304930 d feluri de mancare pe acasa pe urma am venit si am inceput sa filmez pe toata lumea=)) si acum am intrat la calc ca sa iau un film de Craciun..sper sa iasa ceva ok astazi Very Happy >Very Happy< in rest..
CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA >Very Happy<>Very Happy<>Very Happy< KissKissKiss
[PS Raiz: o sa ne vedem noi odata:))]
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 3:00 am

Anna I love you:X cea mai buna idee, imi scot si yo niste filme si le vad pe ceva sa ma holbez la tzara I love you:X Mersi mult pentru super idee ;Wink Si clar ne vedem noi I love you

Craciun fericit si voua >Very Happy< Lasa ca peste cativa ani il facem impreuna, sa mai cresteti si voi Very Happy

Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 3:21 am

Apropo de filme de Craciun..:-s are careva vro idee?
Pur si simplu nu gasesc...stiu ca Ada e mestera in de-ale chestiilor astora=)) Am inceput sa downloandez Elf care a fost si la TV la mine acum ceva timp si cica tata mi-a zis ca-i naspa si l-am oprit (Straight face
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 4:26 am

Elf e chiar fain. Mai e si A christmas carol care e nou aparut. Daca vrei mai multe filme, uite aici o gramada, Ana: http://christmasflick.com/

Very Happy:D

Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 7:58 am

Vai adwca:o3 eu am primit 110 mii din colindaat:X [modestie modestie=]] dar e chiar fain ca merita sa te indopi cu bomboane si prajituri si pe deasupra mai primesti si verzisori:))] m'am trezit mai tarziu cu o juma' de ora dupa ora de intalnire cu ceilalti sa mergem sa terorizam profi [adica sa colindam:) saracii de'abia ne suportau] si au venit sa ma ia de pe drum:))) \:d/ stiam eu ca ma iubeste poporul:-> am fost 9 si am primit un milion de la primele 2 profe la care ne'am dus, si apoi au mai venit 4 care au cacat tufe pe'acolo si ceilalti profi nu ne'au mai dat nimic si am impartit milionul intre cei care am fost la inceput:o3
si azi am impodobit si eu bradul dupa lupte seculare=]]] ca in fiecare an il fac impreuna cu sora'mea, pe fundalul obisnuitelor colinde [a se intelege: bombanelile mamei gen " cum naiba sa puneti toate oribilitatile alea in fata si globurile rosii in spate?? de'aia sunteti fete amandoua sa dormiti toata ziua si sa va uitati in oglinda si sa vorbiti la telefon si sa veniti mahmure si sa va certati ca chiorii pe calculator?? Waiting Waiting CE E ASTA CRISTIANA?? ASTA NUMESTI TU STERS PRAFUL? PUNE MANA SI INVATA SA STERGI PRAFUL CA DE NU... si ce e asta de aici? asa se pun globurile? BAI FATA BAI, DENISA, ASPIRA SI TU CALUMEA... " blablabla ] si am facut dus [ stiu ca si ieri am facut, dar nu conteaza:)) si sora'mea a facut tot ieri..ne'am certat pe cine ocupa baia prima ca sa scapam mai repede de mama:))) ]
acum astept mosul \:d/ sper ca imi aduce si altceva inafara de dulciuri:-w si telefonul ala pt care fac economii dee..3 zile=]]] dar m'am pus bine de tot pe cersit:))) am cam strans banii de'un Samsung S3650 Corby roz cu abonament Vodafone 800:-> iau pe vodafone ca la mine cei cu care vorbesc de obicei n'au altceva..as fi vrut cosmote, dar chiar nu e nimeni aici:(
da stiu ca m'am departat de subiect=]]]] asa mi'e frica sa nu vina din nou mama dupa mine:-s s'a bagat si sora'mea la dus si acum sunt singura pe fata pamantului:))))
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Joi Dec 24, 2009 11:43 pm

Hmmm...La mine Craciunu parca nici nu este. Laughing Adica pana mea...a fost intr-un fel dragut. Am stat cu Claudiu la Claudiu acasa Laughing si am invatat sa cant niste chestii la Bc Rich'ul lui si faze. Thinking

De Mos Craciun as fi vrut sa primesc Ibanez'ul meu de mult doriiit Crying or Very sad ( de 2 zile Laughing )...dar n-a fost sa fie Not Talking nici macar nu stiau parintii mei ce e aia Laughing dar na..asa..de-abia astept sa mi-o cumpar I love you (chitara) si sa cant cu prietenul meu :x IHAAA
Poate o conving si pe Ana sa-si ia...ca la vara ne facem Band :-L si avem nevoie de mai multi chitaristi Laughing
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Vin Dec 25, 2009 1:38 am

E CACAT MANCAT [-x
e electrica?rofl
Ca daca e electrica nu-mi cumpar Laughing fiindca...eehe..costa multe verze=)) imi iau acustica cred:D
@Raiz: merci de siteeee >Very Happy<[n-am mai luat nici un film ieri ca a fost la Tv o comedie preaaaa mistooo:X..]
@Gin: nici macar nu am citit ce-ai scris=))) dar suna dragut :-bd
Ieri am stat si am gustat din sarmalele lu bica ca n-am mai pus gura pe sarmale de 304903 d ani I love you:X:X... apoi am stat la calc Laughing tata si bica s-au uitat la nush ce film apoi ne-am uitat toti la niste filme calumea=)) [noroc ca dau astia filme calumea de Craciun:-s]
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Craciunul   Vin Dec 25, 2009 2:28 am

Frumos Craciun pentru voi I love you
Eu nu am dormit deloc...deci cum a fost: Laughing
Aseara [adica in Ajun] mi-au venit toti sa ma colinde,pana am auzit o colinda tampa si am plecat in camera la mine si am ajutat-o pe Ingrid la ceva.Adica in pana mea!Vi sa colinzi de Craciun si incepi sa canti: "Haide gazda,nu ne da,ca noi vreeeem,pe ficata! Linu-i lin si iarasi lin,bate vantul frunza lin,liiiin si iarasi liiiiin." ? Waiting Am ramas O.O rofl)))
Mda...in Ajun am facut tema unui forum,ce super suna,nu? Laughing
Au venit prietenii lui tata,partenerii de afaceri,si alea alea si au plecat.Au mai venit altii,si au plecat si aia!Dupa care ne-am pus pe comedii.Eu una nu am dormit toata noaptea,ca m-am uitat la tot felul de filme Thinking? Cica vine mama dimineata,eu inca sunt la pc si ma uit la filme.M-a pus sa merg la biserica sa vad piesa Nasterii Domnului.Am ajuns acolo.Am iesit afara[fiindca prietenei mele incepuse sa ii curga sange din nas].Mi-am stricat toate servetelele,am intrat inauntru si am ajuns exact cand se terminase.Am pornit spre casa,si m-am murdarit,m-am udat,si am inghetat.Acum 5 minute a venit fratimiu,care a iesit cu prietenii,ieri seara la ora 20:30 si a venit numai acum acasa.Si acum...mananc cremsnit si ma uit la Gossip Girl.Ce Craciun frumos,nu? Straight face Macar e amuzant Thinking?

PS:Eu tot nu mai simt spiritul Craciunului Straight face

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Craciunul   Vin Dec 25, 2009 8:19 am

Craciunul pentru mine... nu a mai fost ca pe vremuri, dar macar a fost amuzant.

In ajun am mers sa colindam pe la profesori.Trebuia sa fim toata clasa si, ce sa vezi, ne-am strans doar 8 si, culmea, cei care fusesera cu ideea s-au dat disparuti prin nu stiu ce munti(desi cu o zi inainte spuneau ca isi petrec Craciunul ACASA, cu familia). Ne-am strans 3 fete si 5 baieti, care s-au lasat asteptati in frig aproape o ora.Punctualitatea asta...
In fine, a fost super distractiv.Ne-am dus si in afara orasului cu taxiurile si ne-a costat o gramada de bani, apoi pe la profii care stau in oras.Ne-a cam risipit pe drum si la ultima profa am ajuns doar 3 si nu din ce care aveam o voce de invidiat. Gestul conteaza, nu? Laughing
Bani am strans 40 RON in total, dar nu stiu cine i-a luat, oricum nu sunt la mine, au disparut subit in mainile baietilor.

Azi, am petrecut Craciunul in familie, ne-am uitat la un film, am ascultat colinde si balade rock si anii 70-80.Am descoperit ca muzica preferata a parintilor mei incepe sa semene cu a mea.
Mos Craciun a venit in avans saptamana trecut, iar azi mi-a adus restul cadourilor, pe care le-a lasat DIN FERICIRE sub brad(la cat i-am batut la cap pe ai mei sa imi lase cadourile acolo, cred si eu Very Happy)

Am stat non-stop cu telefonul in mana, mesaje peste mesaje... Tot timpul auzeam soneria de la telefon, ajunsesem sa nu le mai citesc, ma uitam direct la final pentru ca toate erau identice Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Vin Dec 25, 2009 9:25 am

Hai ...Ana..o chitara electrica costa si 2 milioane Very Happy nu conteaza Laughing eu imi iau la 5 milioane jumatate..
si nu-ti lua acustica ...nu se merita Very Happy
SERIOS!! si eu am vrut acustica..dar deja aveam Laughing si cica toti chitaristii din oras in jurul ei ":x" pentru ca are 30 de ani si chsetii Laughing

Ma rog...am invatat solo'ul de la...Ozzy - Dreamer.... Am invatat inceputul de la Free Bird,inceputul de la You Give Love A Bad Name si...Thinking inceputu de la Cowboys from Hell...si a fost tare! si toate astea intr-o zi Laughing
Prietenul meu a zis ca sunt o genie ca am invatat asa repede

HAI ANA !! Ia-ti ELECTRICA
ITI IEI UN FENDER LA 2 MILIOANE Smug
ca pentru incepatori e bun de rupe Laughing e
eu imi iau la 5 milioane pentru ca nu am sa am bani mai incolo sa-mi cumpar alta I love you
si daca vii in vara ana..si ai chitara...o sa fie genial I love you o sa cantam chestii impreuna Smug
De-abia astept ana! I love you
Promite-mi ca-ti iei ;Wink
te invat eu :o3
Avem si procesor..si amp ;Wink si cantam cu tipii lu CLaudiu..care's tobosari,basisti si chestii..si ne-am scos Smug avem ce face pe vara Laughing) ceva special....Smug

Si am scris Asca la Craciun..deoarece am invatat toate astea de Craciun Smug
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Craciunul   Sam Dec 26, 2009 1:07 am

rofl)))))))) ADA CE MOTIV EXCELENT SA NU FACI OFF TOPIC=))))))))))))))))
LOL
Aaa..nush wa..sincer..adica na..nu cred ca o sa-mi iau ca nu ma pasioneaza adica Very Happy tu ai niste chestii pe care-ti place sa le faci..eu altele Very Happy :-bd daar..poate invat putin pe a ta si daca-mi place imi iau si eu:)))

Asa...ca sa zic si ceva de Craciun=))
Ieri,in prima zi de Craciun am mers dimineata cu ai mei pe plaja unde era o chestie de caritate si mai multa lume s-a bagat in apa imbracati in 30493 d costume amuzante de Craciun si a fost si televiziunea si a fost tare :-bd apoooi ne-am intors aasa pe la 12 jumate si am asteptat sa se faca curcanul I love you si pe urma am mancaaat Laughing siii ma rog am filmat eu pe toata lumea si tata m-a batut la cap 3 ore ca se duce bateria si bla bla..am baut niste bere I love you siiii apoi am mers iarasi la plimbare vro 2 ore [stiu a suna ciudat pentru multi dintre voi dar in oras la mine ai 2392 d locuri in care sa te plimbi si chestii..ma rog] apoi am venit acasa am baut niste ceiuc:X am intrat pe net cu sora-mea bla bla,ne-am uitat la tv,am mancat christmas pudding [ARE GUST DE VODKA:x]
adica e plina cu 3239 d bauturi ma rog=)) si apoooi m-am uitat cu mama si bica la Planet 51 pe calc :)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Craciunul   

Sus In jos

Craciunul
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog