Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Buna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jacques Matthieu Gerald
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 25/11/2009
Numar mesaje : 23
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 6
Galeoni : 75

MesajSubiect: Buna   Mier Noi 25, 2009 4:24 am

Acest personaj este o clona, sunt tot Georgiana cea care coordoneaza personajul Melodee Redfox, asa ca nu am sa mai spun despre mine, am sa va spun doar de ce mi-am facut inca un personaj si de ce baiat. Ei bine, am facut acest personaj cu scopul de a fi profesor la Hogwarts, intrucat tot timpul am vrut sa am si un personaj mai negativ insa cu parti bune, un personaj matur, un profesor. As vrea sa stiu si unde as putea posta pentru un loc de profesor, la Potiuni sau Apararea contra magiei negre si/ sau un post la Ministerul Magiei. Repet, acest personaj as dorii sa il creez de la o varsta inaintata.Tin sa spun ca voi creea o legatura intre personajul Melodee Redfox si Jacques Matthieu Gerald si anume cea de nepoata-unchi.Promit sa fiu activa!

Acum sa fac o descriere a personajului.O voi face mai ampla decat cea a lui Melodee Redfox, intrucat acum am mai mult inspiratie decat aveam atunci.

Jacques Matthieu Gerald
Citat :
La vertu d'une belle femme n'a pas de frontières,
mais la torture des femmes n'est pas terminée

Nume: Gerald
Prenume:Jacques Matthieu

"Cand eram foarte tanar,mi se intampla uneori sa privesc brusc fata unui necunoscut si sa-mi spun:ce-ar fi fost ca omul acesa sa fie tatal meu?...Nu-mi era greu sa mi-l inchipui; il chema desigur Fernand sau Gerard,astea mi se pareau a fi numele cele mai potrivite pentru tatal meu; pe mama ar fi chemat-o Sabrine.Pe mama mea o cheama in realitate Michelle, iar pe tatal meu Jacques.
As putea spune despre mine ca sunt o persoana ce nu accepta greseala, ma consider perfect in tot ceea ce fac si cred cu toata taria ca se poate ajunge la perfectie.
Par santen, ochii verzi sunt cele doua aspecte generale ale infatisari mele.Tatal meu, este un barbat cu tamplele carunte,cu fata severa si ochii blanzi,sportiv,ironic, elegant si este probabil cel mai bun vrajitor din punctul meu de vedere.
Tot ce ni se spune:dragoste,bani, interese sunt protii. Nici un barbat nu s-ar sacrifica pentru un amor sau pentru avere.Orice s-ar spune despre barbati,oricat de prosti ar fi in majoritatea lor,lucrurile nu pot fi explicate asa de simplu. Este aici o vraja, si asta nu vine din dragoste,din pasiuni, ci dintr-o nebunie nesimtita,care cu orice chip incearca sa ne umileasca...

Fac parte dintr-o familie cu sange pur, fratele meu, Thom Redfox, ne-a facut intreaga familie de ras, schimbandu-si numele,declarandu-se de origine engleza si insurandu-se cu acea incuiata. Imi este greu sa accept ca acea fetiscana,infiata, nascuta din doi incuiati, poate sa faca fata acestei scoli. Cel mai bun lucru este ca ea, nu stie de existenta mea, si astfel voi putea sa o arunc, un vrajitor pe jumatate pur nu are ce cauta aici."

Jacques, era genul de persoana care tinea la traditia familiei si la lucruile bine facute mai mult decat orice pe lume. Aceasta persoana introvertita, incerca sa isi ascunda cat mai mult adevarata personalitate. Bunatatea si toleranta erau punctele lui forte insa dupa ce marea si singura lui iubire, fusese omorata de un vrajitor pe jumatate pur, ura incepu sa il acapareze si astfel Jacques reusii sa isi inchida in el partile bune aratandu-le doar pe cele negative.

"Orcanul* insusi sta domol
Si-n ganduri dulci se pierde,
Cand zanele cu pieptul gol
Rasar pe lunca verde.

Usoare, ca de neguri fug
Prin linistea adanca.
Obrajii lor,ca flori de rug
Sunt nesarutati inca."

* Orcanul=uragan
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Varsta : 23
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: Buna   Mier Noi 25, 2009 7:16 am

Woow...Welcome din nou:) Kiss
Imi place foarte mult descrierea personajului tau si sunt sigura ca vei obtine postul dorit...
Have fun ...and happy posting...si toate cele
I love you:X

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Jacques Matthieu Gerald
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 25/11/2009
Numar mesaje : 23
Reputatie : 6

MesajSubiect: Re: Buna   Mier Noi 25, 2009 8:45 am

Multumesc din nou Bellatrix Kiss
Sus In jos
Rachel von Precieux
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/08/2009
Numar mesaje : 353
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : singura
Reputatie : 90

MesajSubiect: Re: Buna   Mier Noi 25, 2009 9:40 pm

Un nou membruuuu Very Happy
Buna,bine ai venit pe forum Kiss
Sper sa te distrezi printre noi si sa-ti faci mooolti prieteni Kiss
Ne vedem la un RPG
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 23
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Buna   Mier Noi 25, 2009 10:41 pm

Hei.. Welcome again.... I love you
Imi place mult descrierea ta.. Wink
Poate ne vedem la RPG.. Kiss

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Buna   Vin Noi 27, 2009 7:08 am

Interesant... Very Happy
Bine ai venit... din nou! :)
Sunt curioasa cum va evolua acest personaj.
Sus In jos
Rose Winslet
Nou Venit

Data de inscriere : 24/12/2009
Numar mesaje : 3
Varsta : 21
Reputatie : -1

MesajSubiect: Re: Buna   Vin Dec 25, 2009 12:22 am

Am ales personajul ginny,pentru ca imi place.Nu pot spune ca ma reprezinta neaparat.
Sunt o persoana care adora aventura si suspansul.Very Happy
Nu stiu cati dintre voi adora aventura,insa daca nu ati adora acest lucru nici macar nu v-ar interesa Harry Potter.........
Sunt de asemenea o fire visatoare,care doar spera la indeplinirea dorintelor...
In fond cui nu ii place sa viseze din cand in cand?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Buna   Vin Dec 25, 2009 3:37 am

Deci, ginny 27.
Incep prin a mentiona ca in regulament sta scris...alb pe albastru, comform noii theme, ca nu ai voie sa iti alegi un personaj din HP. Si ca numele tau trebuie sa fie format din NUME + PRENUME, desi ti se potriveste "27", de fapt "270", gen a 270'a persoana pe care o doare in cot de regulament.
Si trebuie sa iti deschizi un nou thread pentru a te prezenta..am sters toate mesajele tale spam [ala de la threadul "True love" e culmea]. Si nu, nu ai ban si nici warning pt ca e craciunul:))
te rog insa sa tii cont de reguli..si cu asta am incheiat discutia, pt a evita si mai mult off-topic..

edit: am citit si celelalte mesaje ale tale..ce cauti tu la sectiunea rpg cu opinii filozofice despre titlul threadurilor nu stiu.. o_o ma rog.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Buna   

Sus In jos

Buna
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Hogwarts :: Sala de Primire-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit