Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alohmora Diane
Nou Venit

Data de inscriere : 23/11/2009
Numar mesaje : 2
Varsta : 20
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.   Lun Noi 23, 2009 3:54 am

Prefer să mă vedeți doar în forma mea animalică, de lup alb și cu ochi ori galbeni, ori albaștrii - depinde de stare, de vreme, de mine însămi - cuvântul ce mă descrie complet e omonimul, deoarece pot fi diferită, foarte diferită, dar uneori mereu aceeași. Numele meu complet e Alohmora Diane Chrystal, dar prefer să-mi spuneți Diane sau, cel puțin, Javră sau alte pseudonime care mai de care. Prefer doar să știți că am doisprezece ani și că am un temperament slab, dar sunt curajoasă și loială, chiar dacă nu sunt eu prea sinceră - mereu mă bag în bucluc și îmi plac foarte mult cărțile de orice fel, dar trebuie să mă farmece de la prima pagină, căci altfel le pun pe foc și le las acolo, în compania salamandrelor care vor ști ce să facă. Patronusul meu este un râs, iar atunci când mă uit în oglindă - foarte rar - văd o construcție destul de obișnuită a feței, după cum spun eu : am ochii aurii-albaștrii, pupilele rotunde și negre, obișnuite, dar părul, pentru mine, e un lucru destul de șaten, care se deschide în blond când e la soare sau când e la lumină. Îmi plac nopțile cu lună plină și iernile, atunci când alerg neobosită ore întregi în căutarea unui lac, mai apoi stând pe marginea lui și privindu-mi reflexia care se unduiește pe substața lichidă după bunul plac, un lucru care mă face melancolică, dar într-un mod plăcut; nu am sânge pur și nu mă deranjează, ba chiar mă mândresc că am sânge-mâl și cine va vrea să mă jignească în acest fel, sa știe că nu-mi adresează nici o insultă evidentă - mereu privesc partea plină a paharului și sunt îndrăzneață. Nu pot abține transformarea în lup și invers, din lup în om, dar trebuie să rezist tentației de a dezvălui secretul, dar nu mi-e frică să dorm în Pădurea Interzisă sub formă de lup, sau să-mi fac prieteni animale.
Nu am nimic cu cei care se cred atotștiutori, dar pur și simplu nu pot suporta să văd că cineva mă jignește din cauza înfățișării mele - ce contează că ai trei zgârieturi permanente pe obrazul drept care nici cu o poțiune nu pot fi îndepărtate sau cu vreun farmec? Nu contează ce-i pe dinafară, ci ce e pe dinăuntru, după cum spune deviza mea. Și ce contează că eu sunt diferită? Râd de voi că sunteți toți la fel și nu puteți accepta pe cineva care nu are o înfățișare plăcută - oricum, toți avem închiși în noi un suflet rău, iar ale noastre aripi efemere s-au topit de mult, de când am descoperit tainele magiei! Nu contează, Jean boxează - atât am avut de spus și nu mă deranjează acest lucru extrem de scurt, dar pur și simplu nu mai am ce să spun despre mine. Dacă vedeți un lup uriaș cât un cal pe lângă Lac, nu veniți într-acolo, mușc, deoarece sunt un Cercetaș brav.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.   Lun Noi 23, 2009 7:44 am

Bine ai venit pe forum,Diane!
Sper sa te acomodezi printre personajele noastre rpg,chiar daca al tau este putin mai diferit.
Imi place descrierea ta,chiar originala.
Totusi,n-as fii zis "Rad de voi ca sunteti toti la fel."A devenit un cliseu si poate la un moment dat o sa iti dai seama ca este mai mult rezultatul a ceea ce se numeste mandrie.
Nu ma refer la tine,neaparat,ci in general vorbind.
Oricum,have fun! > Very Happy<
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.   Vin Noi 27, 2009 6:58 am

Bine ai venit,Diane!
Intr-adevar descrierea ta este originala si imi place... Nu prea am inteles asocierea lui "uneori" cu "mereu", dar nu conteaza.
Distractie placuta si sper sa te acomodezi repede!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bella Emily Rose
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 02/10/2009
Numar mesaje : 7042
Varsta : 23
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr'o relatie cu Alec Meester
Reputatie : 1679
Galeoni : 915
Animal : Cissy - pisica Albastru de Rusia
Functii : Ajutător pentru bibliotecă; Profesoara de "Farmece"

MesajSubiect: Re: Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.   Vin Noi 27, 2009 7:16 am

Hei buna:X
Sper sa iti faci multi prieteni aici...
Si poate facem un rpg impreuna..Kiss
Have fun and happy posting....

[font=Georgia][center][color=#800000][b][size=18]- Bella Emily Rose -[/size]

[size=13]" I will always love you "
[i]Because deep down inside
there is a part of you that feels for her. [/i]

[/b]
[right][b][i]I love you , Dess.[/i]

[/b][/right] [/color][/center][/font][/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://live-love-dream.blogspot.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.   

Sus In jos

Eu, al doilea cont al lui Aloha și ultimul.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Hogwarts :: Sala de Primire-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog