Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Noi inceputuri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Serenity Taylor
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 18/11/2009
Numar mesaje : 15
Warning : 0%
Casa : Nesortat
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Noi inceputuri   Dum Noi 22, 2009 3:01 am

Serenity privea plictisita pe geam .Nu ii venea sa creada ca e din nou in expresul de Hogwarts ,dar nu se citea nimic pe fata ei .Se uita putin ,cand urca ,dupa niste amici ,dar nu gasi pe nimeni .Sigur urma sa se plictiseasca pana va ajunge .Inchise putin ochii ,incercand sa adoarma ,dar totusi nu putu .Isi arunca privirea pe geam din nou...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Rachel von Precieux
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/08/2009
Numar mesaje : 353
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : singura
Reputatie : 90

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   Dum Noi 22, 2009 8:35 am

De pe la jumatatea vagonului de auzi o bufnitura ca si cum cineva ar cadea de la 1234541333 de metri altitudine.Serenity speriata iesi putin din vagon speriata si se uita dupa sursa bufniturii.O vazu pe Jojo la intinsa pe jos peste vreo 4-5 elevi care mergeau sa cumpere niste dulciuri cu banii in mana.Jojo se ridica repede cerandu-si scuze si ajutandu-i repede sa se ridice.Apoi il vazu pe ultimul elev.Nu-i venea sa creada.Era EL.Vlad.Iubitul ei.Habar-n-avea ca era si el un vrajitor!Era imposibil.
"-Hei,ce cauti aici?intreba fata."
"-Buna si tie,zise Vlad zambind putin.Pai,sunt vrajitor.Waw,nu stiam ca si tu esti.Ce surpriza sa te vad aici."
"-Dar,dar,nu se poate.Nu mi-ai zis.Si ai parintii Incuiati."

"-Da,nu am vrut sa-ti zic pentru ca mi-a fost teama ca te vei speria cand vei auzi ca sunt un vrajitor.Dar acum ma bucur ca stii.La ce casa esti inscrisa?"
"-A,pai,la Cercetasi.Tu?"
"-Tot.E super.Putem petrece mai mult timp impreuna!"
"-Da,intr-adevar,spuse Jojo zambind de fericire."
"-Deci...incepu Vlad,dar cineva ii intrerupse:
"-CE SE INTAMPLA AICI?intreba doamna care vindea dulciuri scandalizata si speriata."
"-A,pai,stiti...incepu Jojo nestiind ce sa zica.....eu...adica,n-am vrut...."

"-TU ESTI DE VINA PENTRU TOATE ASTEA?"
"-Da...dar eu....."
"-VOI VORBI CU DOAMNA MCGONAGALL DESPRE ASTA,SI II VOI SPUNE SA TE PEDEPSEASCA!"
Marie nu vazu pana acum decat cei patru elevi cazuti la pamant care,acum se uitau urat la ea.Dar apoi se uita in jurul ei si vazu zeci de copii care se holbau la ea si la Vlad,caruciorul cu dulciuri rasturnat si dulciurile imprastiate pe jos.
"-Vreau s-o ajut eu la pedeapsa,ii sarise Vlad in ajutor."

"-Fie,cum vrei.Dar sa stii ca nu ma voi linisti pana cand ea nu va fi pedepsita!zise femeia,apoi se intoarse pe calcai si ridica caruciorul de pe jos si incepu sa faca ordina.Ceilalti elevi se intoarsera in vagonul lor.
"-Multumesc,zise Marie.Raman datoare."
"-N-ai pentru ce. Wink "

Cei doi cautara un vagon liber,dar aproape toate erau pline.Inafara de unul.Vlad si Marie intrara in el.Serenity statea langa geam uitandu-se pe el plictisita si singura in vagon.
"-Hei,buna,o salutara cei doi."

"-Putem sta si noi cu tine?intreba Marie."
.........
Sus In jos
Serenity Taylor
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   Mar Noi 24, 2009 7:01 am

''-Ahm....desigur ca puteti sta .Intrati .''
Serenity le zambi ,deoarece se plictisise de atata stat singura si compania lor nu parea o problema .
''-Sunt Serenity .Voi ?''
Sus In jos
Rachel von Precieux
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 31/08/2009
Numar mesaje : 353
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : singura
Reputatie : 90

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   Mar Noi 24, 2009 7:07 am

Jojo ii raspunse zambind prietenesc.
"-Eu sunt Marie,dar prietenii imi spun Jojo.Iar el este Vlad.Incantata de cunostinta."
Jojo intinse mana prietenesc si Serenity facu la fel.
"-Deci,in ce an esti la Hogwarts?Ce hobby-uri ai?Ce muzica asculti?Ce filme iti plac?Incepu Jojo sa o bombardeze cu intrebari Laughing
Sus In jos
Serenity Taylor
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   Mar Noi 24, 2009 7:17 am

Pai ,sunt in anul IV ,la Viperini .Cat despre mine ....ei ,hobby'urile mele sunt foate multe si mai alex extreme ,cum ar fi cataratul pe munti sau ski'ul nautic .BIneinteles, magia este pe primul loc .Dar uneori ma relaxez pictand...cat despre muzica ,imi place toata muzica buna .Despre filme nu comentez,cred ca as sta sa ma uit la de toate genurile 24/24 .Dar tu ?Sunt si eu curioasa .
Serenity ii zambi fetei si apoi isi muta privirea la baiat .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   Mar Mar 16, 2010 9:26 am

Alexander a ajuns si el in acea cabina:
-Buna! a zis Alexander.
-Buna! a zis Serenity. Cum te cheama?
-Sunt din clasa a IV-a si ma cheama Zen Alexander!
-Buna Alexander! raspunse Jojo!
Sus In jos
Luna Slytherin
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 24/06/2010
Numar mesaje : 1047
Casa : Astropufi
Stare Relatie : Single
Reputatie : 67
Galeoni : 70

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   Mier Iul 07, 2010 1:29 am

Luna vroia neaparat sa stea undeva unde sa nu o mai steseze nimeni in legatura cu ,, Aaa !!! Semnul facut cu carioca !!! Aaa !!! " dar cum nu avea sanse la un vagon care sa nu dea pe afara de entuziasma intra la intamplare acolo unde o vazu pe Jojo si cealalta fata .
-Pot sa stau ? intreba fara nici o intentie de a pleca de acolo daca ceilalti o refuzau .
-Da,ii raspunse Jojo aratand locul ramas liber langa geam .
-Mersi .
-N-ai pentru ce ,incheiara politeturile obisnuite .
-Deci in ce an esti?incepu persoana care asalta cu intrebari .
-Anul 1, vocea ii deveni nemultumita cand rosti urmatorul cuvant : Astropufi.
-A,tare!Eu sunt la Cercetasi !!! Dar mi se pare ca nu esti multumita de alegerea Jobenului ?
-Da,recunoscu Luna,mi se pare ca a gresit dar oricum ., asta i-a scos din sarite pe ai mei . Generatii intregi la Viperini si eu tocmai la Astropufi !
-Imi pare rau , spuse Jojo .
-Nu vreau asta , raspunse Luna . Sa iti para rau pentru mine .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Noi inceputuri   

Sus In jos

Noi inceputuri
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: King's Cross :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la:  

creează un forum | Forumuri RPG | Harry Potter - Hogwarts | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog