Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Isabella River

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iun 16, 2010 10:16 am

~ Memories.. ~

In this world you tried..
Not leaving me alone behind..
There's no other way..
I prayed to the gods let him stay..
The memories ease the pain inside..
Now I know why..

All of my memories keep you near..
In silent moments imagine you in here..
In silent whispers, silent tears..

Made me promise I'd try..
To find my way back in this life..
I hope there is a way..
To give me a sign you're ok..
Reminds me again it's worth it all..
So I can go home..

In silent whispers, silent tears..

Together with these memories..
I see your smile...
All the memories I hold dear..
Darling, you know I love you..
'Til the end of time...

Your silent whispers, silent tears..

All my memorïes..

http://www.youtube.com/watch?v=oRrb1Eip4rk

~ Broken.. ~

~ And everything that I do.. reminds me at you.. ~
I guess.. I'll.. see you soon then.. ? :-< :X

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iun 18, 2010 5:07 am

18. Iunie. 2010
Vineri - 19:07

*

Uff.. Mi-am petrecut ziua de ieri cu Ady si Mery.. si ziua de azi cu Mery.. :X
Maine vine mama ei din Italia, iar marti pleaca amandoua..
Imi va fi atat de dor de ea.. E singura care ma intelege atat de bine si in care am deplina incredere.. [ ma rog, azi dimineata nu prea am avut, din moment ce i-a spus lui.. ******.. ceva.. :-w :)) :X ( cine stie, cunoaste :X ) ] dar.. asta e doar o gluma intre noi.. :))
Stiu ca de fiecare data cand voi avea nevoie de vorbesc cu cineva, el [ uff, m-am saturat de '' ****** '' deci ii voi spune.. aa.. :-? D. (ca tot e si initiala lui) :X ] va fi mereu pregatit sa ma asculte.. :X [ de asta te iubesc, dar stii deja, nu? :* ] Si stiu ca si Ady e un prieten foarte bun, pe care pot conta.. Dar Mery e altfel..
[ Doamne.. Imi amintesc de ziua in care Mery ne-a facut cunostinta mie si lui Ady.. =)) Asta a fost acum vreo.. 3 sau 4 ani.. Ce vremuri.. :)) Copchii nebuniii.. :X De atunci.. am fost prieteni foarte buni toti trei.. :X ]
Fain pe-atunci.. :X
Si ieri ne-am distrat.. :-?? [ si se zice moto-cositoare, Ady.. :)) :-w ] Ne-am contrazis ca niste copchii prosti vreo ora pe tema: ''Bai. E corect ''moto-cositoare'' sau nu? :|'' Eu stiam cuvantul de la tata, deci.. =)) Era corect. :| :)) Da' Mery si Ady, nu si nu! =)) :X
Va iubesc, bai! :X
[ Si Iusty cu piciorul luxat ieri.. ''- Nu, ca nu am duc acasa, ma duc sa ma intalnesc cu Alin pe Unirii.'' =)) Thoamne.. Si Ady cu freza aia a lui misto.. :)) Sau Paul cu pantalonii aia scurti pe frigul ala ( ca tine, de altfel, Mery :)) ) Si Stefan cu remarcile lui.. :-w =)) Ooo, da' Roxana cu hanoracul ca nu voia sa mi-l dea.. :-w =)) ] --> I know, I know.. Crazy kids. :X :))

* *

Uh, tocmai am vorbit cu D. la telefon.. :X
I-a luat telefonul lui var'su.. :)) :X [ ''- Dorinee.. Nu te superi, nu?'' :)) ]
Mai.. lasa-l pe bietul baiat si telefonul lui.. :-w :X [ nu ca nu-mi convine ca ma suni.. :"> :X :X :* ]
Era afara din cate mi-a spus.. :X Abia astept sa se intoarca in casa.. :"> :X :X
Citat micut :">.. :

D.: Ah.. cum era..? Pup-pup-pup! :X :*
Eu: Da.. Si eu-si eu-si eu. :X :*

~ I'll see you soon then.. :X ~

* * *

Astazi am venit la mine cu Mery, si am inceput sa ne uitam la poze vechi cu noi, parintii nostri.. :)) :X
Muult prea tari pozele de la munte.. =)) [ you know, Axy.. =)) ]
And.. some photos.. :X :X :

Axy: Stanga
Eu: Dreapta

Axy: Stanga
Eu: Dreapta

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iun 19, 2010 12:14 am

19. Iunie. 2010
Sambata - 14:15
[ Da, D. e sambata.. :> :)) :X ]

*

Aveam de gand sa scriu aseara.. insa.. La ora 2 si un sfert nu prea mai aveam chef de descris..
Nu ca as fi fost obosita.. As mai fi stat daca nu mi-ar fi spus D. sa ies si sa fug la nani. :)) :X [ Apropo, sper ca ai dormit in noaptea asta.. :-w :* ]
Nu prea am dormit [ recunosc :"> ].. am cam stat si m-am gandit, de data asta, in liniste, in intunericul din camera, fara muzica. Nu stiu cat era ceasul cand in sfarsit am adormit..
Astazi m-am trezit putin mai devrede si am trecut pe la Mery, pentru ca tata mi-a lasat niste bani sa i-i duc tatalui ei.. In drum, l-am sunat putin pe Ady, care se ''odihnea'' dupa ''hibernat''. Baiatul asta e culmea. :)) Cand am ajuns la Mery, ea se uita la ''Dear John''.. cred ca a mers atunci cand i-am spus ca l-am vazut cu D. si ca e super. :X
In seara asta vine mama ei.. Ma bucur pentru ea.. 8-> Mama ma tot bate la cap ca mi-a trimis ceva si ca trebuie sa-mi dea doamna Simona [ mama Marei ] Dar ea nu intelege ca nu vreau nimic? :| Tot ce vreau eu este ca ea sa se intoarca acasa.. :X [ 13 iulie.. 13 iulieee... :X ].
Ce nedrept. :|
Adica.. Ziua mamei mele e chiar pe 12. Iulie, iar ea vine pe 13.. :-<
Eeeh.. nu scapa de o mica petrecere cu apropiatii si ceva cadouri.. >:) Tata are in gand ceva cu totul si cu totul special.. >:) :> :X I mean.. de Craciun i-a cumparat un telefon nou.. iar acum.. ei bine.. nu prea a vrut sa imi spuna, pentru ca.. Eu ii cam zic mamei. =)) [ hei.. nu sunt eu de vina ca nu pot avea secrete fata de ea. :-< :)) ] Insa am vazut ca tata avea in mana o hartie de la ''Sabrini'' deci.. cam banuiesc ce ii va lua. :)) :X

* *

Poza facuta la Lacul Rosu.. :X
Cred ca aveam.. 7 ani. :))
Nu ma intereseaza ca eu eram foarte mica si ca aratam ca naiba.. :)) Poza e super.. :X
Love you, cuz. >:d<

Doamne..
Ce poze am si eu cu var'miu. =)) :X
Poze la munte.. la padure.. :-? in excursii cu familia.. :))
Ce tare era Alex cand avea 18 ani.. =))
Mama, ce-mi placea sa ma joc cu el.. :))
Iar el ma lua in spate si ma arunca pe pat. O.o =))
Trebuie neaparat sa ii arat pozele.. =))
>:d<

* * *

Nu-mi vine sa cred.. :">
Copchii copaci.. :))
Noi in loc sa scriem pe mess, scriem biletele si ni le aratam la web. O.o :"> :X :))
Cred ca ieri, cand m-a sunat, am mai realizat un motiv pentru care il iubesc asa mult.. :X [ curios este ca, am realizat abia acum, cand e a nu stiu cata oara cand ma suna :-? ]
Si acela fiind faptul ca pot vorbi cu el atat de usor.. Si numai simplul fapt ca ii aud vocea ma linisteste.. :X
E.. He's a perfect guy.. :X
Citat micut.. :"> :
D.: Ok.. deci.. ne vedem..
Eu: Dap..
D.: Aaa.. Inchide tu.. :">
Eu: Nu.. inchide tu..
D.: Bine, deci.. inchide tu.
Eu: Off.. :">

:)) :"> :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Iun 20, 2010 10:17 am

20. Iunie. 2010
Duminica [ ma rog, Luni.. ] 00:17 A.M.

*

Mi-e dor de ceva ce nu am avut niciodata..
Mi-e dor de cineva pe care bratele mele nu l-au imbratisat niciodata..
E atat de.. greu..
Si mi-e si mai greu cand stiu ca si el sufera la fel de mult..
Nu e corect.
Dar si numai faptul ca spune ''Te iubesc'' ma linisteste..
Cum a zis si el.. ''E mai usor sa spui ''Te iubesc'' decat sa incepi sa povestesti moartea caprioarei..''
Mery imi spune ca e fericita pentru mine ca il iubesc si ca ma iubeste.. Dar nici nu stie prin ce trec.. prin ce trecem amandoi uneori..
But.. ~ I'll see you soon then.. ~

* *

Maine eu si tata suntem invitati la Mery.. Parintii vor discuta [ acum ca mama Marei e acasa.. :X ] iar noi.. eeh.. noi si nebuniile noastre. >:d< [ Love you, sis.. :X ]
Am vorbit astazi cu Ady..
Va fi ciudat sa iesim doar noi cu Jenna.. [ nu stiu de ce.. dar.. nu pot spune ''noi doi'' decat atunci cand vine vorba de.. el.. D. :X ]
Stiu insa ca.. e un prieten bun si.. mi-e ca un frate.
Poate ca dupa ce va veni mama.. voi fi mai bine. Nu voi mai fi asa singura.. Dar.. tot va lipsi ceva.. asa cum lipseste cineva de o luna si ceva.. :-< :X
Nu am mai vazut-o pe mama.. din luna.. ianuarie, parca.. :-? :-< Maine voi vedea la Mery pozele cu mami si doamna Simona. :X
Pai.. un motiv sa astept ziua de maine..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Iun 21, 2010 5:22 am

21. Iunie. 2010
Luni - 19:22

*

I'm back..
M-am intors.
Degeaba am crezut ca m-am schimbat.
M-am intors la pasivitatea si indiferenta dinainte in toata puterea cuvantului.
Desi am avut dreptate.
O parte din mine [ o mare parte, chiar ] s-a schimbat.. A inceput sa priveasca lumea cu alti ochi. Mai fericita si.. mai indrgostita ca niciodata. Aceasta parte a schimbat-o el..
Dar mai este una.. [ mai mica, ce-i drept.. ] ce a ramas amortita pentru un timp, insa.. s-a trezit.
Partea aceea din mine pe care el doar a amortit-o.
Astazi mi-am dat seama cu adevarat de indiferenta vosnic de mare pe care o port fata de lumea asta. Nu imi pasa. Pur si simplu nu imi pasa.
Dar asta e doar acea parte.. care lupta cu cealalta ce s-a schimbat.. ce crede.. careia ii pasa.
Lipsa ei ma face sa ma simt asa. Desi stiu ca nu e vina ei.. Dar nu imi pasa. Lipsa ei e singurul motiv pe care pot da vina acum.
Si ce daca se intoarce in iulie ? Va pleca din nou.
Am crezut ca m-am obisnuit. Nu e asa.
Nu m-am obisnuit cu ideea, niciodata nu o sa pot sa o fac. Uneori ma intreb cum rezista tata.
Dar.. oo.. stai. El nu vorbeste niciodata de ea in sensul ''Mi-e dor de ea.''.
Si ce daca armata te face dur ? Eu nu vreau sa devin.. imuna. Nu este posibil. Sa te uiti inainte si sa te stapanesti.. da. De fapt.. cred ca asta face.
Dar tocmai asta e ideea.
E tatal meu, pentru Dumnezeu, daca vrea sa spuna ceva.. de ce nu o face ?! Poate ca din acelasi motiv nici eu nu spun nimic.
Nu m-am plans niciodata la el de faptul ca il vad numai seara cate o ora - doua. Si nu o voi face. Nu m-am plans niciodata la el ca vreau sa simt o imbratisare din partea mamei. Si nu o voi face.
Dar macar o data as vrea sa ma asculte si sa ma inteleaga.
Cer prea mult, nu ?

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Iun 21, 2010 7:34 am

Pentru ca..
~ Prietenii sunt ingeri ce te insotesc in viata.. ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Iun 21, 2010 11:20 pm

22. Iunie. 2010
Marti - 13:20

*

Ok.. a plecat..
Si ma simt atat de singura..
Stiu ca pare o prostie.. Dar..
Fir-ar sa fie, ne cunoastem de cand aveam un an!
I mean.. mama ei era la botezul meu cand si-a dat seama ca este insarcinata..
Si anul asta mi-a devenit o prietena si mai buna.
Poate ca nu e singura care ma intelege [ Bells.. :X sincer.. imi pare rau.. :X ] dar..
Si stiu ca D. imi va fi aproape mereu, si Ady la fel, dar..
Ca veni vorba de Ady, chiar astazi am vorbit cu el.. si aseara. De obicei stam ore la telefon. =)) [ Si e corect atat ''moto-cositoare'' cat si ''moto-coasa'', bai.. :)) :P ]
Pe el il cunosc de vreo 4 ani si chiar daca la inceput nu ne-am vazut cu lunile.. in ultimul an.. ne-am vazut.. Toti trei. :X
~ I miss you, sis.. :-< >:d< ~

* *

E innorat si cred ca va ploua putin..
Ce bine.
Nu voi fi nevoita sa ies afara din nou [ nu ca nu as vrea.. ma bucur ca ma mai scot afara astia din cartier.. :-? ].
Ieri am iesit putin in parc, pentru ca ma chemase bunica..
Desi m-am impotrivit categoric.. Am acceptat pana la urma.
Am mai discutat putin despre mama, tata.. si m-am simtit mai bine.
Apoi, cand m-am intors acasa am inceput sa ma uit la un serial.. :-? Si cred ca asta voi face si astazi.. asta daca va ploua.
Am vorbit cu mama la telefon.. Cand ii spun la sfarsit ''Bine.. te iubesc, mami..'' mi se pare ca o spun oarecum.. aa.. mecanic.
Nu prea mai simt cand o spun.
Adica.. nu vreau sa se inteleaga ceva de genul ca nu o mai iubesc.. O iubesc. Foarte mult.. Dar.. nu mai are acel farmec atunci cand o spun.. nu stiu de ce.
~ Astept sa vii acasa.. :X ~
Toti te asteptam..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iun 22, 2010 1:48 am

~ Vara Trecuta ~

Stropi de mare-n parul tau..
Urme de buze pe umarul meu..
Vara trecuta imi spuneai..
Ca sunt valul ce il asteptai..

Dar apoi nori s-au adunat..
Si nu stiu de ce toamna mi te-a furat..
Vantul doar sopteste acum..
Nu mai e nimeni, esti singur pe drum..

Si ploua, ploua, ploua peste inima mea..
Un rau de lacrimi, ramane-n urma ta..
Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea..
Le-as da pe-o vara ca cea in care-ai fost a mea..

Iar e vara dar ai plecat..
Nu pot cladi castele din nisip uscat..
Soarele nu e, s-a pierdut..
Nu mai iese din mare, ca anul trecut..

Si ploua, ploua, ploua peste inima mea..
Iar noua, noua, noua, noua vieti de-as avea..
Le-as da pe-o vara in care-ai fost a mea..

Si ploua, ploua, ploua, peste inima mea..
Iar noua, noua, noua nu ne va mai canta..
Nicio chïtara, pe-o plaja goala, undeva..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iun 22, 2010 3:27 am

~ My name is Vom House Mitroi..
Carlos vom House Mitroi. ~

~ And I am.. Vom Cușnir House..
Jenna Vom Cușnir House. ~

~ Top Rott ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iun 22, 2010 11:44 am

23. Iunie. 2010
Miercuri - 01:44 A.M.

Draga Jurnalule,

Nu mai stiu ce sa cred.
Fetita speriata din mine a iesit la iveala..
Atat de singura, atat de.. speriata.
Uneori am impresia ca nu stiu in ce ma bag. In ce.. durere ma bag.
Si nici nu imi prea pasa..
Il iubesc.
Dar.. distanta asta..
Nu as renunta.
Ma dispretuiesc si numai pentru ca m-am gandit la asta.
Nu pot sa renunt.. Il iubesc prea mult..
Prefer durerea pe care o simt pentru ca suntem despartiti de o distanta mare si iubirea lui decat.. suferinta pe care mi-ar provoca-o despartirea si mai ales.. suferinta pe care i-as provoca-o lui.
Intr-un fel imi place..
Faptul ca nu e aici ma face sa il iubesc si mai mult si sa ma gandesc mai mult la momentul in care ne vom intalni.
Nu stiu cum face.. Dar.. e ciudat.. De unde isi da seama ca sunt suparata.. ? Nu ma vede. Doar.. citeste ce scriu. Si isi da seama.
Uneori am senzatia ca nici macar in scris nu il pot minti.
Si asta nue bine, pentru ca.. eu in realilate habar n-am sa mint.. sa nu stiu nici in scris ? Alt defect de-al meu.
Sunt asa un copil uneori..
Merg pe strada si visez cu ochii deschisi..
[ Astazi era sa ma izbesc intr-un om.. :| ]
Nu am mai simtit nimic de genul asta pana acum si.. pe de o parte imi place.. imi place foarte mult.. si pe de alta parte ma sperie. Dar nu pot sa-mi dau seama de ce.
Astazi cred ca l-am cam pus pe ganduri. Nu prea am vorbit.. si.. Nu vreau sa inteleaga gresit. Nu vreau sa inteleaga ca nu il iubesc..
~ Il iubesc.. :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iun 22, 2010 11:42 pm

~ The Vampire Diaries ~

Episode I

Stefan:
De peste un secol am trăit în secret. Ascunzându-mă în umbră. Până acum. Sunt un vampir. Iar aceasta e povestea mea..

Stefan:
Nu ar fi trebuit să mă întorc acasă.. Cunosc riscurile. Dar nu am de ales. Trebuie să o cunosc..

Elena:
Dragă Jurnalule,

Ziua de azi va fi diferită. Trebuie să fie. Voi zâmbi și va deveni credibil. Zâmbetul meu va spune „Sunt bine, mulțumesc. Da, mă simt mult mai bine”. Nu voi mai fi fata tristă care și-a pierdut părinții. Voi avea un nou început.. voi fi o persoană nouă. E singura cale prin care voi reuși..

Music:
* O luăm de la început.. * Știu că am pierdut un prieten.. * Și iar o luăm de la început.. *

Music:
* Un simț al umorului amorțit, dar lipsă.. * Și sunt plictisit de moarte.. *

Music:
* Ai idee unde ți-e inima.. ? * Crezi că o poți găsi.. ? * Sau ai dat-o la schimb pe ceva.. * Undeva.. * Cel mai bine e s-o ai.. * Ai idee unde ți-e dragostea.. ? * Crezi că ai pierdut-o..? *

Elena:
Dragă Jurnalule,

Am trecut și de ziua de azi.. Ar fi trebuit să spun „Sunt bine, mulțumesc.” De cel puțin 37 de ori.. Dar nici măcar o dată nu am spus-o serios. Dar nimeni n-a băgat de seamă. Când cineva te întreabă „Ce mai faci?” de fapt.. nu așteaptă nu răspuns.

Music:
* Pentru că nu vei da drumul.. * La nimic din ce-i al tău.. * Tot ce-mi trebuie e aerul pe care îl respir.. * Și un loc de odihnă..*

Stefan:
Mi-am pierdut controlul astăzi.. Tot ce țineam închis în mine a erupt la suprafață. Pur și simplu nu-i pot rezista.

Music:
* Vrei să știi.. * Să știi că nu mă rănește.. * Vrei să afli despre înțelegerea pe care o fac.. * Și dacă aș putea.. * Aș face o înțelegere cu Dumnezeu.. * Și L-aș ruga să facem schimb de locuri.. * Să alerg de-a lungul drumului.. * Să alerg pe deal.. * Să urc pe acea clădire.. * Deal.. Deal.. * Daca-aș putea.. * Să alerg pe deal.. * Deal.. *

Music:
* Observă senzația pe care o avem când ne luăm zborul.. * Privind lumea de jos ce este atât de mică.. * Dar cine decide traseul pe care-l vom alege.. * E ca și cum oamenii ar fi în derivă în lumea viselor.. *

Damon:
Bună, frățioare..

Stefan:
Stai departe de Elena.. Ea nu e Katherine!

Caroline:
De ce nu m-a ales pe mine? Știi cum de.. tipii care îmi plac mie niciodată nu mă vor. Sunt nepotrivită. Mereu spun ceea ce nu trebuie.. Și.. Elena spune întotdeauna ceea ce trebuie. Nici măcar nu-și dă silința.. Și el pur și simplu o alege pe ea. Iar ea e întotdeauna cea aleasă.. pentru orice. Iar eu, mă chinui atât de mult.. și.. niciodată nu sunt cea aleasă. E o competiție pentru mine.

Vicki:
A fost un Vampir..

Elena:
Dragă Jurnalule,

N-aș fi putut greși mai mult. Am crezut că voi putea zâmbi.. să merg mai departe.. Să mă prefac că totul e în regulă..

Stefan:
Am avut un plan.. Am vrut să mă schimb.. Să încep o nouă viață.. O viață lipsită de trecut..

Elena:
Lipsită de durere..

Stefan:
Am vrut pe cineva viu..

Music:
* Niciodată să nu spui „niciodată”.. *

Elena:
Dar nu e atât de ușor.. Lucrurile rele te marchează..

Stefan:
Te bântuie.. Nu poți scăpa de ele.. Oricât de mult ai vrea.

Elena:
Tot ce poți face este să fii pregătit pentru bine. Pentru ca atunci când apare să-l poți primi. Pentru că ai nevoie de el.. Eu am nevoie de el..

A killer can never look nice.

So wrong.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Isildur in Vin Sept 10, 2010 11:07 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iun 23, 2010 12:57 am

23. Iunie. 2010
Miercuri - 14:57

Aseara nu m-am gandit decat la.. ei bine, am scris acolo, nu este nevoie sa ma repet.. pentru ca..
Ei bine, nu este nevoie sa ma justific. Nu e nevoie sa ma jurstific in fata nimanui.
Aseara, cand a venit tata, am avut parte de o.. aa.. sperietura.
A intrat pe usa cu o rana insangerata, pe fata, chiar langa ochiul stang. Sangele continua sa curga, din moment ce.. rana era destul de adanca.
Evident ca primul lucru care mi-a venit in minte, si pe care l-am spus a fost.. ''- O Doamne, tati, ce-ai facut?!''
Iar el, zambitor, fara sa-i pese.. ''- M-am batut..''
Evident ca nu l-am crezut, vreau sa spun.. Nu s-a batut in viata lui. [ ma rog.. doar o data cu tatal lui vitreg (tatal lui a inceput --> asta daca poate fi numit asa) si.. tati a trebuit sa se apere.. noroc de colegul lui care era langa el si care l-a ajutat altfel.. in fine, asta e o alta poveste si de fiecare data cand mi-o amintesc.. ma gandesc.. la cat de mult il urasc pe.. ''bunicul'' :-J ]
In fine.. Ideea e ca a spus pana la urma ca s-a lovit atunci cand dadea cu ciocanul sau ceva.. si i-a alunecat.. Tot ce faceam era sa ii pansez rana si sa spun ''- Bine.. bine ca nu a fost mai rau..'' si sa rad fortat. Dar in mintea mea eram ceva de genul: ''Pe bune, tata, tu nu gandesti! Nu iti dai seama ca.. daca iti venea in ochi..''
Doamne..
Dar din cate am vazut nu prea ii pasa.
La naiba cu munca aia de la tara si casa pe care o face [ ma rog, a facut-o ]. Moare daca mai sta si el pe acasa ?!

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iun 23, 2010 11:35 pm

24. Iunie. 2010
Joi - 13:36

*

Astazi voi fi singura mai tot timpul. [ wow, ce noutate. ]
I s-a schimbat tura de munca lui tata.. Trei zile si trei nopti liber, apoi o zi si o noapte de serviciu.
Nu prea ma intereseaza, sunt obisnuita [ asa era si inainte.. ]
Dar m-as duce pe la el la servici daca as sti ca Petre si Otto sunt acolo. Dar.. mna.. nu sunt. Petre e cu Otto la Sibiu pentru antrenamentele alea.. cu saritura in inaltime.. a doborat recordul mondial, etc. etc. Otto a fost antrenat foarte bine, imi permit sa spun.. E primul Malinois care a intrecut recordul mondial. :X
Petrika merita cele mai multe laude, de fapt. Dar daca un caine nu are vointa.. nu ai ce scoate de la el, deci e si meritul lui Otto.

* *

Oricum toata lumea intelege ba gresit, ba intra la banuieli.. :| [ si poate au dreptate la un anumit capitol, dar.. mna. ]
Si iar ma pune pe ganduri faptul ca suntem prea departe unul de altul..
Nu vreau sa ii mai spun si lui asta, oricum mi-a zis cat de mult sufera din acest motiv.
Dupa tot ce am vorbit aseara.. as fi gata sa tip adevarul din moment in moment, dar.. cuma spus si el.. asta nu ar face decat sa agraveze situatia.
Macar noi doi sim despre ce e vorba..
~ One life to live.. One love to give.. Only One.. ~
~ Because you can.. Because you want.. Because you need.. ~

* * *

So.. Alex pare sa fie ok, Marcela la fel.. :X Ma bucur enorm pentru ei.
[ Si o sa-ti dau pizza aia, varu'. Macar una din cinci. =)) :X ]
Nunta e abia pe 25 adica.. de maine intr-o luna.
Mama si matusa deja se gandesc la pregatiri si tot restul.
Urasc agitatia asta dar.. daca var'mea va fi acolo.. si eu voi fi. :X Nu ratez sansa de a mai discuta cu ea si de a mai petrece ceva timp impreuna.
Mi-e cam dor de Jenna.. :-< Nu am vazut-o de saptamana trecuta.. Tata a spus ca e bine si mai jucausa ca niciodata, dar.. eu tot vreau sa o vad. :X
Sper ca maine sa o aduc aici in oras. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iun 24, 2010 11:21 am

25. Iunie. 2010
Vineri - 01:21 A.M.

*

E totul atat de.. nedrept.
El e acolo.. Eu sunt aici..
I-am spus ca daca va considera vreodata ca.. nu merita.. totul se va termina..
Eu sunt fericita daca si el este.
Dar a spus nu. A spus ca este dispus sa astepte oricat este nevoie. Pana cand vom fi impreuna.
Ma bucur sa aud asta, si stie foarte bine, doar ca.. e atat de greu pentru mine sa il vad mereu cum ofteaza, sau cum spune ''As vrea sa fiu acolo.. :-<''..
Ma abtin de multe ori sa dau frau liber a tot ce am de spus, pentru ca.. stiu, sunt constienta de cat de mult sufera.
Si stiu ca ne vom vedea vara asta cumva, dar.. damn it.
Nu vreau sa mai minta pentru mine si.. tot restul.
E si asa destul de greu..
Macar de ar intelege toti si am spune adevarul.. Dar.. Mai mult ne-ar sari in cap cu si mai multe intrebari si chestii.. si mai ales lui. Nu vreau asta.

* *

Oau.. 25.. De astazi intr-o luna este nunta lui var'miu.
Nu ma asteptam sa.. fiu asa.. fericita. Nu imi plac nuntile in mod special.
Din toate nuntile la care am fost [ si, oh, God, au fost multe.. :| tata si colegii lui.. :)) :X ] am fost la majoritatea domnisoara de onoare dar.. numai la una dintre ele.. a fost minunat. Nunta unui coleg si un prieten foarte apropiat al lui tata. Tibi, care s-a casatorit cu Andreea acum un an sau doi.. Si stiu ca si la nunta lui Alex imi va placea, mai ales ca toti vom fi din familie [ oh, abia astept sa vad ce mai face Micutzu =)) ( el fiind un prieten foarte bun de-al lui var'miu cu care ma mai jucam cand eram mica =)) ) :> ]
Uh.. si vreo.. 18 zile sau 17 fara asta, pana vine mama.. God, de ce trece timpul asa greu ? :-< :X
Anyway..

~ I'll see you soon then.. ~
~ Because I can.. Because I want.. Because I need.. ~
~ One life to live.. One love to give.. Only one.. ~
~ E mai usor sa spui ''Te Iubesc'' decat sa incepi sa povestesti ''Moartea caprioarei''.. ~

Dar privim acelasi cer.. deci suntem impreuna intr-un fel sau altul.. :X
~ Te iubesc, D. :X ~
'' Just you and I..
Under the sky.. ''

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iun 25, 2010 3:32 am

25. Iunie. 2010
Vineri - 17:32

*

Afara inca ploua.
Chiar cand am ajuns acasa am scos servieta cea veche, dar in buna stare, care fusese a lui tata si am scos toate albumele si plicurile cu poze.
Nu stiu de ce, dar simteam nevoia de a ma uita la niste poze de familie.
Atatea chestii.. atatea intamplari.. atatea momente..
Si pozele de la revelioanele petrecute cu unchii si matusile mele.. Oh, si pozele cu var'miu.. Prea tare..

Mama si tata.. Oh, God, inca imi amintesc ziua aia.. :X
Si pozele cu tata de cand lucra la Unitatea Militara..
Ei, da.. astea nu se uita..
Si mai ales.. a fost o zi.. cand aveam vreo 4 ani, cand tata nu a avut cu cine sa ma lase acasa si.. el inca lucra la Unitate si m-a luat cu el.
Iar.. toti erau in formatie si marsaluiau, iar tata cu mana stanga ma tinea pe mine iar cu dreapta saluta. Si eu mergeam langa uitandu-ma in jur..
A fost.. oau..
La inceput am avut impresia ca am visat sau ceva, dar chiar acum cateva zile l-am intrebat pe tata daca asa a fost si.. a spus ca da. Ca ma lua foarte des cu el la servici si ca mai mereu ii stricam pixurile cu desenele mele. :)) :X

* *

Cand am ajuns acasa, pe la 4 fara 20 m-a sunat si mi-a spus ca e in gara si asteapta sa plece.
Cred ca am vorbit cam jumatate de ora, pentru ca era 4:15 si noi ne contraziceam care dintre noi sa inchida.. ;))
Pana la urma.. a trebuit sa inchidem amandoi in acelasi timp pentru ca niciunul nu se lasa. :)) :X
Plus ca nu a renuntat pana cand nu m-a auzit spunand ceva ''ca iepulii''. =)) :"> :X
Ok.. deci.. o saptamana fara el.. :-<
Imi va lipsi.. :-<
Bine macar ca maine e ziua lui Erin si nu voi fi singura, iar duminica planuiesc sa o aduc pe Jenna.. deci.. va fi destul de bine.. :X
But.. Carlos rullz !! \m/ :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iun 25, 2010 10:34 am

Ok. The things are changed.
We are not 7B anymore, so..

Thanks to DeYa.
But.. this time.. credits goes to me. Rock On

Rock On 8B rullz !! Rock On

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 03, 2010 6:04 am

3. Iulie. 2010
Sambata - 20:04

*

Back to my normal and crazy life. \m/
:X
Am iesit afara ieri si astazi.. :))
Ma intalnisem cu var'miu ieri cand ma duceam sa cumpar o cutie cu seminte pentru Luna. Apoi cand sa ne intoarcem acasa.. hopa, superiza. Toti afara.
Vreo zece sau unsprezece eram.. :-?
A fost chiar bine.. Imi lipsea acea stare.. de relaxare, de nebunie si de.. nebunie. :)) :X
Apoi m-am intalnit din intamplare si cu Lolu si Alina. :X Vai, cu Alina am stat jumatate de ora la vorba si nu ne mai opream. :))
Iar duminica ne intalnim majoritatea din clasa la o plimbare, un suc ceva..
:X
Mwahahaha.. :X O iau si pe Jenna.. >:) :)) :X
Ne intalnim toti in fata scolii.. acolo e locul in care ne intalnim din clasele mai mici. :))
''E ziua mea de nastere.. vrei sa vii?''
''Sigur. Unde si la ce ora?''
''In fata scolii la 1.''
:)) :X
8B rullz.. \m/

* *

Nu pot sa cred ca am stat ieri de la unsprezece jumatate pana la unu jumatate noaptea la telefon. ;)) :">
Suntem nebuni.. ;)) [unul dupa celalalt.. :">]
Si mai sta doua zile acolo.. deci vine abia marti.. :-<
Miss you, sweetheart.. >:d< :-<
Acum astept sa vina tata cu Jenna.. ies putin cu ea, apoi.. in casa. :X
Maine o sa stau mai mult cu ea.. si luni. :X Si mai ales maine.. :)).. dar sper sa nu fie probleme ca sunt mai multe persoane.. :-? :X

Anyway, oricum mai tarziu mai ies putin afara. :)) :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 09, 2010 8:13 am

~ Linkin Park - ''Numb'' ~

I'm tired of being what you want me to be..
Feeling so faithless lost under the surface..
Don't know what you're expecting of me..
Put under the pressure of walking in your shoes..
(Caught in the undertow just caught in the undertow)
Every step that I take is another mistake to you..

I've become so numb I can't feel you there..
Become so tired so much more aware..
I'm becoming this all I want to do..
Is be more like me and be less like you..

Can't you see that you're smothering me..
Holding too tightly afraid to lose control..
Cause everything that you thought I would be..
Has fallen apart right in front of you..
Every step that I take is another mistake to you..
And every second I waste is more than I can take..

And I know..
I may end up failing too..
But I know..
You were just like me with someone disappointed in you..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 09, 2010 9:09 am

~ Say [ All I need ] ~

Do you know where your heart is?
Do you think you can find it?

Or did you trade it for something..
Somewhere.. Better just to have it?
Do you know where your love is?
Do you think that you lost it?

You felt it so strong, but..
Nothings turned out how you wanted..

Well, bless my soul..
You're a lonely soul..
Cause you won't let go..
Of anything you hold..

Well, all I need..
Is the air I breathe..

And a place to rest..
My head..

Do you know what your fate is?
And are you trying to shake it?

You’re doing your best and..
Your best look..
You’re praying that you make it..

Well, bless my soul..
You’re a lonely soul..
Cause you won’t let go..
Of anything you hold..

Well, all I need..
Is the air I breathe..

And a place to rest..
My head..

I said all I need..
Is the air I breathe..

And a place to rest..
My head..

Better than you had it..
Yeah, better than you had it..
Better than you had it..

I said I all I need..
Is the air I breathe..

And a place to rest..
My head..

I said all I need..
Is the air I breathe..

And a place to rest..
My head..

Whenever the end is..
Do you think you can see it?
Well, until you get there..
Go on, go ahead and scream it..
Just say it..

One Republic - ''Say [ All I need ]'' --> The Vampire Diaries

''Give Me Something I can't Believe''

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 10, 2010 1:51 am

I Love You..

You're everything I've tried to find..

D. & C.

Forever Together..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 10, 2010 10:09 am

11. Iulie. 2010
Duminica - 00:09 A.M.

~ Imi e dor de vremurile alea.. uneori.. ~

*

Astazi am mers putin la mormantul nanului meu..
A fost bine sa.. God, nu pot spune ''sa stau cu el din nou''. Ar fi o prostie.
Dar sa.. sa simt ca sunt din nou langa el, oarecum.
A murit acum patru ani pentru ca avea cancer limfatic.
A fost dureros, foarte dureros, pentru toata familia.
El era un om extraordinar, si.. ar fi facut orice pentru copii lui.
Inca imi mai amintesc cum mergeam la el in vizita si imi spunea..
''- Finuta mea.. ce mai faci?'' si ma imbratisa.
Mereu a existat o atmosfera de.. familie cu el. Cand eram intr-o seara la el, la masa.. mancam peste.. si noi toti ne chinuiam cu furculitele.. iar el ne-a spus..
''- Mancati cu mana, oameni buni.. Suntem in familie!''
Atat de.. simplu. ''Suntem in familie!''
Da.. asa eram. :X
:-<
Si imi pare extrem de rau sa folosesc timpul trecut..

Berheci Traian
Ai lasat in urma o durere enorma acoperita de un zambet cald..

Am mai pastrat legatura cu nana.. Insa.. mna. Ea nici macar nu este nana mea.. e vitrega. Nana mea a murit cand eu aveam numai doi ani, si tot ce-mi amintesc despre ea este ca era o femeie minunata, asta si din spusele rudelor, si ca o chema Luminita. De aceea am numele ''Isabella Luminita''.. intr-un fel sau altul.. pentru ea.
In amintirea ei..

* *

Este ceva nu am spus deloc. Si nu am vorbit deloc despre asta..
Acum.. u an sau doi, mai exact doi, am facut balet..
Foarte putini stiu de lucrul asta..
Si a fost.. grozav. Pana cand m-am oprit. In primul rand pentru ca nu aveam timp.. si scoala si.. Era prea greu.
Deci am fost nevoita sa renunt.
Dar am continuat un timp sa fac exercitiile de balet acasa..
Insa.. am renuntat si la asta la un moment dat.
Acum ma uitam la niste casete cu mine dansand si niste documentare pe DVD despre balet, and more stuffs..
Si am inceput sa exersez din nou.
Desi mi-a spus Bellatrix o data..
''- Se vede ca ai facut balet. Adica.. atunci cand pasesti, parca pasesti pe varfuri. Si cand alergi..''
Si mai multi mi-au spus asta..
Stiu ca o parte din gratie mi-am pastrat-o pentru ca.. este imposibil sa mi-o pierd.
Pur si simplu imposibil.
Dar gratia de dinainte.. mi-am pierdut o parte din ea. Si.. simt asta.
Simt cand incep din nou sa dansez.
Am incercat niste miscari simple.. dar nu imi mai ies la fel de bine ca inainte.
De aceea.. m-am hotarat ca.. in timpul liber sa mai exersez.
Oricum.. putin ma intereseaza daca ''imaginea mea de fata cu gratie, balerina'' contrasteaza cu cea de ''fata care vrea la liceul militar, serioasa''.
Nu ma intereseaza.
Mi-am dorit de cand eram mica sa devin balerina..
Apoi a intervenit visul cu Liceul militar. Dar sunt sigura ca le pot avea pe amandoua. Sigur, punand accent mai mult pe a doua. :>
Asta sunt eu..
Si nu am de gand sa renunt..

* * *

Am mai spus ca il iubesc ? :X
Ei, o mai spun o data. :X
E pur si simplu.. extraordinar.
[ P.S. - Nu-ti mai cere scuze cand ''gandesti prea departe''.. :-w :> :X ]
Si din cate mi-a spus, l-am cam molipsit cu The Vampire Diaries. ;)) :X
Ah.. varul lui imi cam aminteste de Damon. :| =))
Cu atitudinea lui indiferenta dar.. e de treaba. :))
[ P.S. 2 - Conferinta aia.. a fost super. :)) Eu si var'tu ne intepam unul pe altul.. :)) But it's funny. ]
Si pe 6. iulie am implinit doua luni de cand ne cunoastem. :X
D. : Si poate aniversarea de trei luni o vom petrece impreuna.. :>
C. : I hope so.. :X

:X :X
Te iubesc, D. :X

[/center]
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 10, 2010 12:00 pm

Si pe 6. iulie am implinit doua luni de cand ne cunoastem. I love you
D. : Si poate aniversarea de trei luni o vom petrece impreuna.. Smug

PE 6 AUGUST COSMIN FACE 15 ANI OMG OMG OMG OMG OMG OMG
ce mica e lumea8->

scuze..de ce am postat aici?:-" TAIATI ASTA=))))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 10, 2010 12:11 pm

God, Ginny, esti incredibila. rofl Laughing

Ia sa dau eu acuma.. Smug Devil Niste informatii secreteee.. Devil Laughing Laughing

Ginny: don't kill me
Isabella [ CoS ]: dc?
Ginny: HEHEHE
Ginny:
Ginny: HEHE
Ginny: ))))))))
Ginny: pe dm
Ginny:
Ginny: http://www.darkmark.org/jurnale-f17/
Ginny: ))))))))))
Ginny: citeste acolo
Ginny: ;;_
Ginny: _
Ginny: inainte de
Ginny: cafenea
Ginny: ))
Isabella [ CoS ]: )
Isabella [ CoS ]: nu te omor
Ginny: )))))
Isabella [ CoS ]: dar data viitoare nu mai face asta
Isabella [ CoS ]: ))
Ginny: pastrezi ca
Ginny: amintire
Ginny:
Ginny: sterge raizi maine
Ginny: cand vede
Ginny:
Ginny: scuze
Ginny: nu stiu de ce
Ginny: am facut asta
Ginny: in timp ce scriam
Ginny: mi'am dat seama
Ginny: ca e la jurnale
Ginny:
Ginny: da eh nu se supara puiu de curca meeu
Ginny: sper
Ginny:
Isabella [ CoS ]: ))) acum nu )
Isabella [ CoS ]: ca na.. esti
Isabella [ CoS ]: puiu' meu
Isabella [ CoS ]: de barzaaa
Isabella [ CoS ]:
Isabella [ CoS ]:
Isabella [ CoS ]:
Ginny:
Ginny is typing a message.
Ginny:

rofl rofl I love you I love you rofl

[/center]
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 10, 2010 12:15 pm

puiu ma apuca si pe mine;; ) caldurile;; ) rofl))
il si vad pe Raiz spumegand pe dupa ecran;; ) daaaa':-" Hug
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 10, 2010 1:00 pm

All right, Ginny, mai bine sa incetam cu chat'u' pe aici. Laughing Ca se supara Raiz. Worry Laughing

11. Iulie. 2010
Duminica - 03:00 A.M.

Dear Diary,

Ziua de azi trebuia sa fie diferita..
Sa ma distrez cu prietenii mei.. sa ies..
Greseala fatala pentru mine.
Stau si ma gandesc la.. ceva ce oarecum ma retine.
Ma tine in loc.
Ceva nu e in regula.
Ceva ma blocheaza.
Ma tine pe loc. Parca nu pot continua.
Inca nu stiu despre ce e vorba.
Dar.. e ceva..
Ma tot gandesc la ce ar putea fi.. Sau..
Dar nu gasesc niciun raspuns. Totul pare a fi bine. Frumos. Perfect. Nu e. Stiu asta. Simt asta.
Am incercat din rasputeri sa uit.. Si nu am putut. Nu pot.
Amintirile imi tot revin si sunt groaznice.
Sunt genul de amintiri pe care preferi sa le dau naibii. Dar intr-un fel sau altul.. nu poti. Nu ca nu vrei. Nu poti.
Si mai e chestia ca iti ocupa mai tot timpul gandirea. Incerci, vrei sa te concentrezi asupra unui lucru.. dar mintea ta pur sis implu nu reactioneaza. Gandul la acel ceva te tine in loc.
Ideea e ca eu vreau sa trec mai departe.
Si e si mai greu cand iti doresti asta.
Stii ca vrei, stii ca e tot ce iti doresti, ca incerci.. dar nu poti.
Sad.
That's sad.
N-am de gand sa ma duc la nimeni sa vorbesc despre asta. Axy nu stiu daca m-ar ajuta prea mult. Stiu ca n-ar fi de acord cu mine si cu tot ce spun, desi mi-ar oferi o sansa sa ma simt mai bine.
Cu.. el.. deja am vorbit despre asta, stiu parerea lui.
Bells.. stiu ce ar spune.. Si nu vreau sa ii stric momentele acum cu prostiile mele.
Si.. cam asta ar fi. De restul nici nu poate fi vorba. Nu ii bag in asa ceva.

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Isabella River   Astazi la 3:58 pm

Sus In jos

Isabella River
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 13Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti blogul tau gratuit