Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Isabella River

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iul 28, 2010 9:23 am

~ Today.. 28. Iulie. 2010 ~
~ Ariniș ~
~ Miercuri - 23:23 [Love you. :X] ~

Eu & Var'mea.. :X
Gemeneee.. :X

Ne faceam poze una alteia.. :X :))

Best friends..

Labrador Retriever. :X

Filmam.. :>

La Cascada din Ariniș.

La alergaat. :X

Cafea.. ? :> :))

Pe pod.. ''Unchiu', nu mai sariii!! :))''

Var'mea. :X

Together.. [var'mea mai mica, Sofia..]

Pe munte..

Mi-a placut imaginea.. :))

~ Awesome! :X ~
[/font]

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 29, 2010 1:00 am

29. Iulie. 2010
Joi - 15:00 [:X]

[Mama.. eu.. tata.. Sofia.. Bella. :X]

~ Just thinking.. ~

Ok, tata e la tara..
Mama tocmai pregateste niste peste pentru diseara [by the way, cred ca vom avea din nou musafiri..] iar eu stau cu var'mea.
Sofia nu e la fel ca Anca [Love you, cuz. :X] but..
Anyway..
Maine tata va fi de serviciu, iar eu si mama cu Ben, Aura si Ancaa.. :X
Iar sambata mergem toti la gratar la Victoria [daca tot am facut gratarul la munte ieri.. :))]. Oh, God, plus ca am vrut sa oprim la Baisa, dar era teren privat si iese o baba si urla la noi ca programul e pana la 20 seara si ca trebuia sa intrebam daca avem voie si tre' sa platim pentru masini si bla bla bla. La care matusa mea s-a enervat si i-a zis ca noi nu stiam ca e teren privat [dom'le, daca iti cumperi un teren ce era public inainte.. pui placute cu ''Teren Privat'' prin jur, nu? ca sa stie lumea..]. Sa platim cate 10 lei de masina? [eram toti cu 3 masini..] 20 de lei pentru gratar? Pff.. dupa ce ca a si urlat la noi, mai bine plecam. :)) Si am mers pe camp la Pacea. :X
Au fost multe faze amuzante ieri.. dar mereu sunt, atunci cand suntem in familie.
Si cand sa mergem la telescaun, trebuia mai intai sa traversam un pod foarte mare peste raul Moldova, iar unciul meu zgaltaia si sarea pe el. =)) Doamne, eu si var'mea muream de frica si strigam la el sa se opreasca. :)) Am si filmat toata ziua..
Eu asa sunt, cand se organizeaza o ieseala cu familia sau cu prietenii, sunt responsabila cu filmarea si pozele. :X :))

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 29, 2010 9:51 am

29. Iulie. 2010
Joi - 23:51

~ Nothing.. Just Us.. ~

Stau și mă uit pur și simplu..
Încerc, vreau să scriu, să spun ceva..
Dar nu știu cum..
Sau mai bine zis.. nu știu ce să spun..
E trist să îți pierzi cuvintele.. E enervant.
Dar de aproape trei luni încoace cunosc destul de bine acest sentiment.
Și uneori îmi place..
Nu sunt genul de persoană care spună mereu că e fericită.. mereu găsesc ceva ce nu merge bine. Și atunci încep să vorbesc despre acel lucru, oricât de mic și neînsemnat ar fi.
Dar de ce să nu recunosc de data asta ?
Sunt mai fericită ca niciodată și regret un singur lucru: că până acum nu m-am bucurat în întregime de fericirea pe care o simt în acest moment.
Mă gândesc.. Sper.. Cred.. Știu.
Nu e ceva foarte logic pentru unele persoane.
Dar pentru mine este..
Nu știu cât de mult va dura fericirea asta..
Și e trist să mă gândesc la asta.
Dar e și inevitabil, pe de altă parte.
E atât de sigur pe el când spune tot ce spune.. și mă bucur atât de mult să știu asta. Dar probabil de asta mă și îngrijorez așa mult.. E totul atât de minunat încât îmi este foarte frică să nu se spulbere totul într-o secundă.
Dar știu că nu are rost să îmi fac griji.. măcar pentru moment..
~ Love you.. :X ~

~ Între veri.. ~

Yep, yep.. :X
Sâmbătă se întoarce vărul meu cu soția lui din Bulgaria și am vorbit cu el să organizăm o ieșeală doar noi patru.. adică el, Marcela, Anca și eu. :X
Iar el a fost foarte încântat, mai ales că Anca pleacă înapoi în Italia pe 10. august. Acum că Marcela face parte din familie.. So.. vom fi ca între veri.. :X

~ Friends.. ~

Nu sunt genul care să se bucure așa mult când se înțelege cu cineva..
Dar acum.. nu știu de ce s-a întâmplat asta..
Mă înțeleg destul de bine cu Alice, ca să nu spun "foarte bine" pentru că.. mă rog, sper că am trecut amândouă peste faza.. în fine, știe ea..
Am spus cât de rău îmi pare de multe ori, încât aș părea chiar patetică să o mai spun acum.. Dar de fiecare dată când vorbesc cu ea și văd că glumim.. mă simt mai bine, deși sentimentul de vină încă nu a dispărut complet..
Sper doar că vom continua să fim prietene bune.. sau.. măcar să începem de acum..
''g30rG@ M@nU: pai si de ce nu mananci :-? intrebare filosofica :> :))
Isabella [ CoS ]: pt ca.. :-? da, buna idee :> :)) revin imediat :))''

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 30, 2010 2:24 am

~ Veri.. :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 30, 2010 9:44 am

~ Friends.. ~

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Carter in Lun Aug 02, 2010 2:26 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Aug 01, 2010 11:58 pm

2. August. 2010
Luni - 14:00 [Aww.. :">]

~ Așa weekend-uri.. să tot vrei.. :)) :X ~

~ Sâmbătă.. ~

* Sperietura vieții, nervozitate maximă, fericirea absolută.. *

Mda.. ziua nu prea are rost să o povestesc.. sunt.. prea multe. :))
But.. seara pe la 7, unchiul meu și mătușa pleacă la o cumătrie, iar mama rămâne cu verișorul meu de vreo doi ani, Cristian, pentru că ei nu îl puteau lua. Iar eu, tata și var'mea Sofia, ne întoarcem pe la 9 jumătate.
Știam că trebuia să rămânem până se întorceau ei.. Și asta destul de târziu.
Ok.. mâncăm, mai vorbim, apoi rămânem în sufragerie pe canapele, la televizor, doar noi trei, pentru că mama mersese în dormitor să-l adoarmă pe Cristian.
Tata pe la 11 a adormit, iar Sofia și ea pe la 12 fără ceva. Eu am rămas pe un fotoliu și am citit, ascultănd muzică la mp3. Am avut timp de gândire.. [you know, sweety.. :X]
Până când am adormit și eu..
Trebuie să recunosc, mie niciodată nu mi-a plăcut să stau la casă [unchiul meu are casă în Victoria, la distanță mică de unde avem noi terenul acolo..] dar la el e chiar plăcut în casă..
Băi și.. dintr-o dată, alunec în starea aia.. atunci când nu ești nici trez, conștient, dar nici adormit. O stare de moțăială.. Și aud din bucătărie un zgomot.. ca de gheare, sau.. ca și cum ar fi ceva la fereastră care tot o zgârie. Mă uit la tata. Doarme.. Sofia.. la fel..
Îmi iau mp3-ul și mă uit la oră. 00:54.
Îmi opresc mp3-ul și-l las pe fotoliu. Mă ridic, și foarte încet merg până la ușa bucătăriei. Acolo stau și ascult, pe întuneric, zgârieturile din ce în ce mai insistente.
Deja mă speriasem, pentru că la casă.. e foarte ușor să intri pe geam sau..
Mă duc să o trezesc pe mama, care vine cu mine cu o privire suspicioasă dar.. speriată.
Când să ne apropiem de fereastră, pe care erau trase jaluzelele, vine tata și aprinde lumina. :))
Zgârieturile încetează imediat, iar.. seara continuă să fie calmă.
Până pe la 2 și ceva, când vin unchiul și mătușa și ne spun că e posibil să fie vreun jder prin lemnelele de lângă peretele din spatele casei, care este și peretele bucătăriei.
Mda..
A fost ciudat. :))

~ Duminică ~

* Grătar.. Antrenament.. True friends.. Family.. Everything.. [eh.. nu chiar..] *

Yep..
Am fost invitați la un grătar la unchiul meu și alte câteva rude.
Am luat-o și pe Jenna, pentru că tipul la care am făcut grătarul are o curte imensă, chiar mai mare ca a noastră.. :))
După ce am mâncat, eu am început să mă joc cu Jenna.
A fost.. nu găsesc cuvântul potrivit.
Alerga foarte repede, aproape că mă dădea jos când sărea și.. trebuie să recunosc, pentru un Rotty de numai 6 luni, are niște.. moduri de ataca.. owow..
La un moment dat m-am prins de fază. Sărea mai întâi la stânga, la dreapta, apoi făcea un salt înainte spre mine, cu gura larg deschisă, mârâind și prinzându-mă de braț fără să-mi dea drumul. Nu mă mușca, doar mă prindea.
Mă lua prin surprindere când sărea, insă după ce m-am prins de ceea ce făcea, am început să o "blochez" împingând-o înapoi de bot.
E minunat să simți cum un câine vrea, are nevoie, dar mai ales.. vrea să învețe și să se antreneze.
Asta am simțit eu din partea Jennei ieri.
Și sunt mândră de ea.

~ Today.. ~

Tot ce știu este că.. nu avem planuri până diseară, când am hotărât să ieșim la o pizza.
Mama mai pregătește ce mai are de luat cu ea mâine.. tata e pe la țară, iar eu..
Mă uit la zgârieturile, tăieturile și urmele de colți de pe brațele și picioarele mele.
:))
Nu-mi fac probleme.
Jenna nu mă rănește în niciun fel, doar că.. data viitoare o să-mi iau un hanorac sau ceva deasupra. :))

* You & Me.. *

Isabella [ CoS ]: uhmm.. buzz? ;;) :-" :"> :X
^_^ ^_^: uhmm.. pup? ;;) :-" :"> :X
Isabella [ CoS ]: uhmm.. da? :"> :X
^_^ ^_^: hell yeah? :"> :X
^_^ ^_^: ;)) :*
Isabella [ CoS ]: nope [-( :)) :X :*

Asta a fost.. :"> :X :))
Love you.. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Aug 02, 2010 2:25 am

2. August. 2010
Luni - 16:25

~ ''Not really, no..'' [ Right. ] ~

[Ca să nu pun "Broken" de pe acum. Sunt intactă încă. ... Pe dracu'..]
Ok.. a început.
Știam că nu va dura mult.
I mean, pentru Dumnezeu, ar trebui să fiu idioată să cred ar putea să dureze.
Dar nimeni nu are dreptul de a te împiedica să visezi.
Nu trebuie să mă justific în fața nimănui.
Mi se pare o afirmație foarte corectă, cine are de comentat.. e liber să o facă.
Dar nu trebuie să-mi explic gesturile, modul de a proceda și alte chestii.
Right ? Right.
Mâine nu voi mai simți nimic din toate astea.
Totul va fi mult prea.. înconjurat de.. nimic pentru a mai fi important.
Acum încă mai pot să-mi fac griji în privința a.. tot.
Uneori îmi doresc să nu fiu așa.
Deja începuse azi cu fazele: "Trebuie să înțelegi că eu aș vrea să rămân, dar nu pot.. Vezi cât de greu e.." și știu că o doare să îmi zică, să îmi explice asta de fiecare dată înainte să plece.
Dar înțeleg.
Știu.
Dar e chiar un semn că nu înțeleg dacă spun "Mi-e dor de tine. Vreau să rămâi."
Și.. și mai sunt și alte faze.. și.. damn it. Nici nu știu dacă să îi spun lui.. Și dacă să îi spun.. cum ?
Ce prostie.
Cineva spunea că să te încrezi în alte persoane e un semn de slăbiciune, de.. speranță falsă. Nu am de unde să știu dacă avea dreptate sau nu. Poate că da. Poate că nu.
Oricum.. Deja sunt 10 ani de când trec prin asta.. știu la ce să mă aștept.. mâine voi privi lucrurile total diferit.
Dar nu știu dacă în sensul bun al cuvântului..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Aug 02, 2010 8:26 am

2. August. 2010
Luni - 22:27

~ O veste proastă poate strica.. parțial o seară în familie.. ~

Mda..
Am ieșit la o pizza doar noi trei.
A fost foarte plăcut.
Până la un cert punct, când.. tata ne-a spus că ăștia se pregătesc să scoată din serviciu 20 de persoane. Din Botoșani, Trușești și Dorohoi. Dar mai ales.. de la el din unitate.
Am încremenit, frate.
El aflase astăzi de la tatăl Marei, care fusese pe tură.
El era foarte speriat, pentru că.. mna, tatăl Marei nu e ca tatăl meu. El pune suflet în tot ce face și mai ales în serviciul lui. Tata e genul de persoană care se acomodează mai repede.
La tata ar fi mai ușor dacă.. se întâmplă să.. să îl dea afară.. se poate transfera înapoi la Armată și.. poate merge în câteva misiuni apoi.. să.. să își caute de lucru tot în domeniul armatei pe la Iași sau Pitești. Problema se pune că el e Plutonier Ajutant. E un grad destul de mare și nu prea găsești de muncă.. la gradele mai mici e mai ușor.. la astea mai mari e mai greu.
Dar.. e o problemă și faptul că.. mna.. el a mai făcut naveta Botoșani - Iași acum trei-patru ani, și venea acasă numai vinerea până duminică seară. Și îmi era greu și mie pentru că nu îl vedeam prea des..
Apoi s-a transferat la pompieri numai ca să stea în Botoșani cu mine.
Știind că e posibil să plece din nou.. și mama în Italia. Nu știu.. cred că m-aș simți.. mai singură ca niciodată..
Norocul lor, al tatei și al tatălui Marei e că sunt șoferi pe auto-speciale la pompieri.. și au nevoie de șoferi.. deci e posibil să nu umble pe la ei..
Dar e inevitabil.. te gândești și fără să vrei..
Anyway, seara a fost relaxantă.
Măcar acum.. că după..

~ Because.. We Can.. :X ~

Nu știu de ce am fost supărată..
Era o prostie, oricum..
Am început să revin la programul meu obișnuit și să vorbim mai mult.
Sper ca miercuri, dacă tot mama îmi dă telefonul înapoi [l-a folosit ea cât a stat aici, pentru că avea nevoie de cartela mea] să putem vorbi.
Oricum voi avea nevoie să-mi mai abat gândurile.
E întotdeauna aici când am nevoie să vorbesc cu cineva și.. asta contează foarte mult pentru mine..
Te iubesc, Dragoș.. :X

~ Welcome back! ~

Se mai întâmplă și ironii.
Mâine pleacă mama mea.. iar cu avionul cu care pleacă ea.. se întorc Mery și mama ei.
:X
Mă bucur.. deja am stabilit când să ne vedem și etc. :)) :X
Familiile noastre sunt foarte apropiate și chiar plănuim o excursie la anul. Zicea tatăl Marei că ar vrea la Paris sau în Bulgaria. :X
Doamna Simona e de acord, mama și tatăl meu la fel, iar eu și Mery.. mai mare bucuria. :))
Și din câte am auzit.. vom face din nou Revelionul împreună. :X
Love you, my B.F.F. >:d<

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Aug 03, 2010 2:48 am

3. August. 2010
Marți - 16:48

~ Lost and Broken. I wanna cry.. ~

Când am văzut-o îndepărtându-se mi-am pierdut orice legătură cu realitatea asta da-tă naibii de mult.
Nu mai eram eu.

Am început să plâng pe umărul lui tata, uitându-mă cu ochii în lacrimi la ea, cum pleacă, privind înapoi, străduindu-se să nu plângă.
Puteam vedea lacrimile ei și de la distanță uriașă.
Când am plecat spre mașină, într-o tăcere totală, simțind că o parte din noi lipsește, am încercat să mă opresc din plâns. Dar nu am reușit.
Pe bancheta din spate, cu mp3-ul pornit, am continuat să plâng în liniște. Simțeam privirea lui tata în oglinda retrovizoare, dar am ignorat complet asta.

Mi-a tot spus că totul este bine și să mă opresc din plâns. Simțeam nota de durere din vocea lui, dar.. am continuat să plâng. De ce ?
Ca să-i dovedesc și faptul că nu mă poate opri, dar și că.. pur și simplu mi-e mai bine decât să mă abțin.
Mai târziu am regretat că am fost așa dură..

Mi-am făcut curaj și am aruncat o privire în oglindă. Nu se uita la mine, dar ce am văzut, m-a făcut să mă simt și mai rău.
Deși se străduia să ascundă asta, am observat lacrimile din ochii lui.
"Deci.. nu ești o stană de piatră, până la urmă.." mi-am spus.

Am continuat să ascult "Breaking the Habit" de Linkin Park și să mă uit pe geam, urând câte un "Fuck Off" călduros lumii întregi.
Chiar și după ce am rămas fără baterie la mp3 mi-am lăsat căștile în urechi doar dintr-un singur motiv.. să nu înceapă tata să vorbească despre mama.

Am început să urăsc aceste cuvinte: "Totul va fi bine." ..
Par atât de.. superficiale. Fără pic de sens.

Imediat ce am ajuns acasă, lucrurile s-au înrăutățit prin simplul fapt că au revenit la normal.
Eu și tata și așa nu prea vorbeam, iar acum.. de frică să nu aducă în discuții plecarea mamei.. m-am închis în cameră, iar el s-a dus în dormitorul lui. Nu vreau să fiu rea, dar oricum știu că a înțeleg gestul.
Un lucru bun despre tata ? Nu stă pe capul meu mereu.

Deja mă doare capul îngrozitor de la atâta plâns. Dar nu mă interesează. În momentul de față.. nu prea mă pot opri.
Îmi lipsește atât de mult..

~ I don't want to say ''Goodbye'' anymore.. ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Aug 05, 2010 4:33 am

5. August. 2010
Joi - 18:33

~ So fucking tired of.. everything. ~

''Feeling Alive.. Feeling Alive..''
Well.. I'm feeling just like I'm already dead. :|
M-am săturat de tot. Nu mai suport pe nimeni.
Simt că aș putea țipa la cineva din orice motiv, oricât de prostesc ar fi.
Am motivație ? Da. E o motivație cât de cât plauzibilă ? No way.
Asta e problema.
Nu sunt genul care să țipe la oameni, mai ales la cei pe care îi iubește, din motive.. neîntemeiate.
Deși știu că în momentul de față aș putea s-o fac.
Dar spre deosebire de alții.. eu pot să mă controlez.
''Power is nothing without control.''
Right.
Măcar.. pot să mă prefac.

~ Back to normal ? ~

Ieri m-am întânit cu Mery pe la 8 jumătate dimineața, cu verișoara ei, Iustina și o colegă, Andra, ca să mergem la alergat. Trei ture.. și mi-a fost de ajuns.
Recunosc.. m-am cam lăsat de treaba asta.
O să-mi revin.
Or.. I hope so.
După-amiază ne-am întânit, dar și cu Kira de data asta [cățelușă asta îmi amintește așa mult de Jenna.. :X] și am mers din nou pe poligon, doar că de data asta doar am stat pe iarbă, jucându-ne cu Kira.
Acolo ne-am întâlnit cu un tip, care avea un Rotty. :X
Iar eu, evident, nu am rezistat și am mers să îl întreb ce vârstă are câinele. Era un mascul de 1 an și 3 luni, pe nume Rhino. Superb.
Rasă pură, se vedea pe el.. și chiar m-am jucat puțin cu el. I-am zis tipului că știu cu ce am de aface, din moment ce am și eu o Rotty de 6 luni pe nume Jenna.
Rhino [mă credeți sau nu.. corpul câinelui ăstuia era plin de mușchi.. ăsta da Rotty] și Kira s-au jucat destul de mult. Mery se temea să nu o lovească, dar am asigurat-o că nu o va face. De obicei, un mascul mai mare nu lovește niciodată o femelă mai mică.
După care am mers la ea acasă, cu părinții ei, care trecuseră pe la poligon la noi. Eu și Iustina am dormit la Mery.
Ne-am distrat.. a fot.. funny. :X
Aproape că-mi revenisem la normal..
Ne-am uitat la "Vampire's Suck" [eu oricum mai văzusem o dată filmul, dar doar până pe la jumătate] și "Casa de ceară".
Și fazele cu Petrikă.. Goood. =)) Crazy B.F.F.'s..
Anyway.. a fost foarte tare. :X
Și azi dimineață..

~ Like always.. ~

M-am întors acasă pe la 5 jumătate seara.. Cred că mai târziu mă duc la alergat cu Mery și Kira.. și cred că vine și Iustina. :X
Acum.. mă tot gândesc..
La tot felul de chestii.
N-am putut să mă întâlnesc cu Bells ieri.. :-<
Am vorbit puțin despre.. situația prin care trec acum cu Alice. A fost destul de bine. E o senzație ciudată, dar plăcută să știi că îi pasă cuiva dacă suferi.
Tocmai de asta vreau să îmi revin cât mai repede.
nu vreau mila nimănui..
Vreau ca toți să mă știe drept fata cea glumeață și.. mereu acolo când ai nevoie de ea.
Chiar mi-a spus că îi pare rău pentru că.. nu știe ce să spună ca să mă facă să mă simt mai bine.
Dar e ok.
Nu știu dacă m-ar putea face cineva, prin orice ar spune, să mă simt mai bine. Așa sunt acum.
Va trece cu timpul..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Aug 05, 2010 11:16 pm

6. August. 2010
Vineri - 13:16

~ My eyes are painted red.. ~

M-am trezit cu o nevoie ciudată de a asculta "Only One" de Alex Band [nici nu mă mir.. primul vers mi se potriveste chiar foarte bine], o durere îngrozitoare de spate și.. un gol în piept. Pe care îl tot simt de câteva zile.
Și m-am și trezit plângând, pe deasupra.
Damn it.
Când se va sfârși.. vreau să îmi revin la normal. Chiar vreau.
Dar nu mă pot opri.. mă tot gândesc la ea și la feptul că nu mai e aici.
Și de fiecare dată când îi aud vocea.. lucrurile se prăbușesc în jurul meu, iar ochii îmi înoată în lacrimi.

Și.. sunt unele persoane care îmi spun "Știu că poți să faci asta." Mă omoară. În sensul că.. mi-e teamă c-am s-o dau în bară și voi dezamăgi.
Nu sunt unică. Nu sunt specială. Și oricât de mult se poate conta pe mine.. uneori se poate întâmpla să nu fie așa.

Mă simt atât de obosită și plictisită de tot ce e în jurul meu.
Îmi vreau înapoi inocența și nevoia de viață.
Și mai e și tata..
Luni seară, când el și mama dormeau.. i-am scris o scrisoare mamei și i-am pus-o în valiză, ca să o citească atunci când ajunge.
I-am spus acolo tot ce aș fi vrut să îi zic în față. Dar ce nu aș fi reușit niciodată, pentru că aș fi început să plâng.
I-am scris și de tata.. că nu prea vorbim și că.. îmi lipsește asta, dar i-am zis să nu-i spună nimic lui. Nu vreau să se supere.
Mama i-a spus de scrisoare, însă m-a asigurat că nu i-am zis nimic din ce scris acolo.
Dar el a început să mă întrebe și tot ziceam chestii de genul "Nu i-am scris mare chestie. Doar că îmi va fi dor de ea."
Iar tata nu e nici pe departe o persoană credulă sau naivă sau.. nu e prost. Deci și-a cam dat seama că e ceva ce nu îi spun.
Mi-e frică pentru că e posibil să se simtă dat la o parte într-un fel sau altul, mai ales că de anul ăsta, eu și mama ne-am apropiat foarte mult. Vorbim mult prin mesaje, la telefon câte 20 de minute sau mai mult pe zi, iar înainte vorbeam câte 5 minute..
Și când e acasă ies cu ea peste tot.. și stau cu ea mereu..
Dar tata a început să vorbească mai mult cu mine.. să glumim ca înainte și să ne jucăm cu Jenna împreună.

Sâmbătă tatăl Marei e de serviciu, așa că ea m-a chemat la ea să stau până duminică, dacă tot ea și mama ei sunt singure.. ne uităm la un film, sau mai stăm și noi ca înainte. E atât de bine că mamele noastre se înțeleg.. și chiar foarte bine. Uneori se sună zilnic și vorbesc o grămadă. Cam.. ca mine și Mery. :)) :X
Iar duminică vom merge la mine la țară, pentru că Mery vrea să o vadă pe Jenna. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Aug 06, 2010 7:14 am

6. August. 2010
Vineri - 21:14

~ No stres today.. ~

Mi-am petrecut după-amiaza acasă la mine cu Mery.
Ne-am uitat la casetele filmate cu noi până acum și la cea cu nunta lui văr'miu, cea de la munte. Dap. Eu filmez mai toate ieșirile și evenimentele din familie. Îmi place să fac asta.
Am vorbit despre tot felul de chestii.. și a fost relaxant. Mâine seară ne întâlnim la ea iar duminică plecăm la Jenna.

~ Hoping.. ~

Astăzi s-au împlinit 3 luni de când ne cunoaștem..
Mi-a lăsat cel mai frumos mesaj posibil aseară, sperând că îl voi ciiti abia azi dimineață, însă.. mă plictiseam, așa că am intrat din nou pe mess. Nu am să uit:
"^_^ ^_^: Heei.. trebuia să îl citești abia mâine.. :-<
Isabella [CoS]: Mda.. :">''
Speram amândoi să fim împreună până acum.. Însă.. asta e. Nici măcar nu știu ce să spun.. Mă simt groaznic. În ultimele zile am fost mai mult ca o stană de piatră din cauza plecării ei, și.. mi-e frică să nu-l fi supărat cu ceva. Nici măcar nu mai simt ce spun uneori. Mă simt îndreptățită să mă port urât cu toată lumea, deși îmi dau seama că nu sunt deloc.. Și regret..
Astăzi, totuși, am vorbit mai toată ziua despre Petrikă și am făcut o grămadă de glume.. Eram cam ca mine și Mery. :)) :X
La.. multe luni fericite? [înpreună] :"> :X :-? ;))

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Aug 07, 2010 3:00 am

7. August. 2010
Sâmbătă - 17:00

~ I'm the Pain you tasted.. Well intoxicated.. ~

Încet, încet îmi revin la normal.
Și mă bucur.
Deși întâmplarea de aseară.. mă cam pune pe gânduri.
Era 00:30 iar eu mă uitam la "The Notebook".. Filmul e superb, mi-a plăcut foarte mult. Văzusem și o parte din "Meet Joe Black", dar îl mai văzusem o dată, deci nu mai avea farmec. Pe la 1 fără ceva am închis PC-ul și m-am ridicat de pe scaun.

În momentul ăla.. Am simțit cum amețesc. Camera se învârtea o dată cu mine. Apoi.. nu știu, cred că am căzut pe podea, pentru că era 01:09 când am deschis ochii și m-am ridicat cu o amorțeală ciudat de puternică.
Am adormit aproape instantaneu..

Însă azi dimineață am încercat să mă conving că a fost doar un vis. Dar damn it, îmi amintesc. S-a întâmplat. Nu-nțeleg de ce am leșinat așa, dintr-o dată.

Nu am de gând să-i spun mamei. S-ar îngrijora și.. nu vreau asta. Iar tata nici nu intră în discuție. S-ar îngrijora și el prea mult, plus că e ocupat în ultimul timp cu serviciul. Sunt genul care dacă nu pățește nimic concret, nu merge la doctor.

Și asta nu e chiar bine..

Dar.. pot da vina pe o lipsă de calciu sau un simplu început de anemie.. nu-i așa.. ?

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Aug 11, 2010 5:57 am

~ So.. feel everything. ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Aug 12, 2010 10:50 pm

13. August. 2010
Vineri - 12:50

~ You keep talking but it makes no sense.. You say we're not responsible.. But we are, we are.. It’s all about power.. Then take control.. ~

Sunt atât de multe de explicat.. și oricum nu am chef să scriu totul aici.
Deci hai s-o lăsăm baltă. ;))

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Aug 13, 2010 11:29 am

14. August. 2010
01:30 A.M.

[Thanks, cuz! :X]

~ Mhh.. ~

Nu mă prind.
Care e ideea ?
Îmi vine să și râd, știi.
Uite că mi-am revenit, frate.
Back on time. Just like me. The real me. \m/

E atât de bine să mă pot bucura din nou de momentele petrecute împreună cu persoanele dragi..
Astăzi seara (mă rog.. ieri, cum ar veni).. am ieșit cu o prietenă prin oraș. Toate bune și frumoase. Ne-am distrat. Am vorbit.. a fost funny. Relaxant.

După.. am ajuns în casă pe la nouă fără ceva. Aveam chef să ies din nou. Să mă duc la bunică-mea.. neee.
Hai să trec pe la mătușa mea. Norocul meu că stă la zece minute de mers pe jos. Văr’miu și așa e la Iași cu Marcela.

Ea și unchiul meu erau acasă. Am stat puțin la ei, am mâncat câte o înghețată și.. am, mai vorbit. Evident, erau acolo și Anca și mama ei. A fost foarte distractiv, mai ales că ele două pleacă în Italia duminică, deci.. am mai stat împreună.

Cu Alex vorbisem la telefon ieri.. Uitasem că el iese de la servici abia la șase seara, și când l-am sunat era la muncă, dar spre norocul meu, nu avea niciun pacient. Marcela era acasă, vorbisem și cu ea pe mess. Văr'miu lucra la un spital din Botoșani ca și kinetoterapeut, însă după ce a fost nominalizat pentru a lucra la o clinică privată din Iași, abia deschisă.. nu a refuzat și s-a mutat acolo. Dar cred și eu. Primește 23 de milioane în loc de 7. E ceva.
Mă bucur pentru el. :X

Tata era la țară, iar pe la zece seara fără ceva, când am intrat eu în casă, nu era acasă. Am realizat că mi-a făcut bine plimbarea asta.
O seară în.. familie, aș putea spune. Apoi am vorbit cu mama la telefon, ca de obicei vreo zece minute.

Tata a ajuns pe la unsprezece și ceva. Am stat cu el, am glumit și a fost chiar foarte bine.
Am vorbit despre Jenna și despre faptul că mama se tot gândește să o vindem și să luăm alt câine. Dar nici nu mă gândesc la așa ceva.
Dacă mi-o dau pe Jenna.. mama și tata au terminat-o cu mine.
Și vorbesc la modul cel mai serios.
Le-am zis foarte clar că la capitolul ăsta.. nu se ating de câine.
Tata înțelege și știe cât de mult țin la ea. Și cât ține el la ea. A zis că n-ar da-o sau vinde-o vreodată. E o Rotty minunată.
Și are un rol important pentru mine.

M-am uitat la două filme în seara asta.. „Coraline” și „A walk to remember” (again). Al doilea e chiar interesant. Păcat că nu are un.. happy end, să spunem.
Dar nu prea mă interesează.
Happy end-urile încep să mă enerveze.
Multe din chestiile astea nu se întâmplă și în realitate.
So.. fuck off.

Sandra [Bell. :X Uuu-itoarea si sis'a mea :X] mi-a amintit astăzi de melodiile celor de la Backstreet Boys. Yep. Sunt super. :X

Well.. I think that’s all.
Oh.. and.. I miss my B.F.F.
Dar măcar știu că până sâmbăta viitoare se întoarce. :X

"La nuntă, în bucătărie cu văr'miu, Cătălin, tata și unchiul Sergiu. Tata ia o țigară și începe să fumeze..
Sergiu: Ce faci, Neluțu, da' tu de când fumezi?! :O :))
Alex: Da, unchiu.. /:)
Eu: Nuu, că el doar "pufăiește".. :> :))
Tata: Corect. :> :))
Alex: Așa, așa.. :> :))''

BTW: N-am somn. Cred că mă apus de scris la "Forever Together".

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Aug 15, 2010 5:19 am

15. August. 2010
19:19 [:X]

~ Ballet it's.. Pain & Grace ~

Îmi este dor.
Chiar îmi este.
Astăzi am încercat ceva ce credeam că îmi va face mai rău. Poate că mi-a făcut.. poate că nu. Dar dacă am o pereche de colanți.. un tricou lejer și o sufragerie mare.. totul e posibil.

Am repetat toate dansurile si coregrafiile pe care le știam. Am avut ceva dificultăți la unele mișcări și, spun sincer, nu le-am rezolvat prea mult.
Adică.. o dată ce nu mai faci balet de doi ani, îți cam pierzi din grație și agilitate. Dar numai o parte.
Pantru că.. o parte din grație îți rămâne.

Mi-am amintit asta și când m-am gândit la ce mi-a spus Bells o dată, când mergeam la ziua de naștere a lui Dess. Am sărit peste o baltă și.. mhh.. eu de fiecare dată când sar, aterizez în poziția "de balerină". Piciorul stâng în fața dreptului, care este ușor depărtat, dar în aceeași direcție.
Și atunci Bells mi-a zis: "- Se vede că ai făcut balet."

Și încă îmi amintesc. În toată viața mea, am avut doar două dorințe mai puternice decât orice altceva.. [mă rog, de trei luni s-a mai adăugat una.. :">]. Prima era.. să continui cursurile de balet și.. să devin ceea ce îmi doream atât de mult. O balerină profesionistă. [acum dacă mai aud pe cineva spunandu-mi "balerină".. tot ce fac este să neg.. și mi se pare corect.]

Apoi.. a fost dorința de a urma Liceul Militar și a face o carieră în armată. Probabil că dorința aceasta a fost mai puternică.. pentru că am renunțat la prima, pentru a reuși să o îndeplinesc pe a doua.

Acum.. sunt mai mult așa:

Știu..
Dar până la urmă.. imaginea de balerină nu prea mi se potrivește. Ori asta, ori nu o accept eu. Nici măcar nu pot să-mi dau seama..
Tot ce știu este că.. nu am renunțat definitiv la acest vis. Dar pot spune că a fost înlocuit. Sau.. nu a fost dorința prea puternică ?

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Aug 15, 2010 1:17 pm

~ Mhh.. Ce face un om la ora 03:17 noaptea.. ~

~ =]]]] :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Aug 16, 2010 8:16 am

16. August. 2010
Luni - 22:16

~ Some.. things. :X ~

Am vorbit cam toată ziua cu Dragoș [puiul meeu.. :X pe care îl iubeesc :X]. Inclusiv despre.. anumite chestii.. :)) [cine știe, cunoaște] dar cel mai bine ar fi să nu scriu aici.. nu aș vrea să iasă discuții.
"So.. how much you love me? ;;)"
We know better. :X
Anyway. :))

Adevărul e că nu știu exact de unde să încep..
S-au întâmplat astăzi atâtea lucruri amuzante încât nici nu știu ce să spun mai întâi.
M-am bucurat de prezența lui tata cam toata amiaza și amândoi am glumit încontinuu pe seama.. eh, știm noi pe seama a ce. :)) :))

M-am întâlnit cu Bells, care era cu Dexter.. [ok, ai avut dreptate, pare de treabă] și apoi am ieșit afară.
Eram toți și a fost foarte plăcut.
Pe la opt fără ceva am decis să mergem la poligon. A fost foarte funny, mai ales că noi vorbim între noi când alergăm și tot felul de chestii.. Au fost niște faze foarte amuzante.. :))

"Andrei Mare: Băi, ăla micu'.. O iei pe arătură? :|''
"Andrei Mic: Tu, ce faci? Aia-i viteză la tine? Mișcă-te!!! :))" [asta a fost cea mai tare]
"Eu: Un pumn în gură. :))
Andrei mic: Da' nu vreau. :))
Eu: Și ce. O să-l iei oricum. :))"
"Denisa: Da, am înțeles. Altceva, idiotule ? :))" [știm noi.. :))]

~ You know.. I don't mind.. I don't care. :P So back off, girl. ;)) ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Aug 18, 2010 2:35 am

18. August. 2010
Miercuri - 16:35

~ Right. ~

Păi, mna, credeam că pot mai repede, mai mult și poate să scot și un timp mai bun. Dar tata a avut dreptate, nu pot.
O dată ce m-am apucat de la prima tură de alergat "speed" [pentru că ieri pe asta am pus accent] n-am fost capabilă să fac mai mult de trei ture. Primele două cu viteză, ultima în ritm normal.
Mă rog, asta a fost ieri. Consecințele se.. simt. :))
Mă dor gleznele și tălpile, dar nu exagerat, deci pot merge și astăzi să văd ce mai reușesc să fac. Cronometrat de data asta, că mi-am cam luat-o în cap să alerg numai așa.. :))

Tata m-a avertizat să nu ăncerc în viteză pe de acum.. după o pauză de două săptămâni. :)) Dar.. doh, să zicem că voiam și eu să văd dacă nu pot mai mult. :))
Dar mă oftică.. frate, de la 5 ture, scad la 3, uneori chiar la 2. :|
Trebuie să îmi revin cât mai repede. :))

Mery se întoarce vineri sau sâmbătă din vacanța cu părinții. :X Abia aștept să o revăd.. Deja vorbise tatăl ei cu "taticuleee" [God, ce tare fac ei doi faza asta :)) "taticule" fiind "Neluțu" adică.. tatăl meu.. :))] să o aducă pe Jenna în oraș.
Așa o să mai pot ieși cu Mery și Kira. :X

Vorbisem acum două zile și cu Ady la telefon. Vechii prieteni nu se uită. :)) Spunea că dacă are timp vine și el la alergat la poligon, doar că de săptămâna viitoare. Ar fi amuzant dacă ar veni și el. Mery, eu, Denisa, Ady, Andrei [amândoi :))], Bianca și Alex.. ar fi ca înainte. :X

~ :X ~

Mhh.. Am vorbit ieri la telefon cu Dragoș [mie sincer mi-e milă de Alex.. :))] și ca de obicei, era imposibil să nu ne contrazicem noi puțin. :)) :X
"D. : Haide.. spune.
C. : Nu.. nu, nu.
D. : Haideee..
C. : Nu, nu, nu.
D. : Te rog, mamiii..
C. : Uff, biine, tatiii.."
=))
Doh.. :X
"So.. [again] how much do you love me?" :)) :X
"C. : Te iubeesc. :X
D. : Uuu.. De ce? :X
C. : :)) :x
D. : Nu.. serios. De ce? :X
D. : =)) Și eu te iubesc. :X"
Asta a fost cea mai tare.. :)) :X

Mă bucur cp am rezolvat totul în mare parte astăzi.. Oricum nu vroiam ceartă.. Dar am prostul obicei să cred că toți sunt supărați pe mine.. și mă macină asta de fiecare dată. [Dorin a pățit-o pe pielea lui.. :)) "puppy dog eyes !!" :))]

~ Memories.. ~

[DeYa.. încă îmi amintesc ziua aia. :)) :)) zi mersi de poză, tuu.. :))]

Vaai, m-am uitat prin agenda mea cu vreo nu știu câte pagini scrise numai cu faze amuzante din clasă.. Damn it. Clasa a 8-a. I can't believe it. Ultimul an..
Anyway. Anul ăsta probabil va fi cel mai tare. :))
Am găsit câteva faze care îmi trezesc.. amintiri..

"La repetițiile pentru "Romeo and Juliet"..
Crissy: Ah..
Valen: "Oh, vorbește, făptură îngerească!"
Eu: Tăiați, tăiați!! :))
Valen: Daț ce, facem vreun film? :))
Eu: Nu, da' trebe' să spui replica pe engleză. :))"

"Eu și DeYa după perdea..
Vasi: Ce faceți, măh, acolo? :))
Eu: Zi ceva..
DeYa: Ok.. Ăăă.. I'm naked!! I'm naked!!"
=))

"Eu: Băi, mi s epare mie, sau tună?
Vasi: Nu, tu. Aleargă idiotu' de Cretzu pe coridor. :))"

Și.. multe altele.. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Aug 18, 2010 3:04 am

18. August. 2010
17:04

~ A meritat totul.. :X ~

Da.. așa e. :X
Cât timp n-am stat în bancă, prefăcându-mă că scriu ceva, când de fapt desenam tot felul de chestii cu "7B" sau "8B".. ?
=))
Și toate foile pe care sunt trecute numele, poreclele noastre.. Goood, și pozele. Miile de poze făcute împreună.. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Aug 20, 2010 4:25 am

20. August. 2010
Vineri - 18:25

~ I know I've lost a friend.. ~

"- Umanitate.."
"- Ahahaha!! Tare asta.. :))"
"- Nu.. eu vorbeam serios.. :-<"
"- Aha. :-J Dar de "caracter de piatră" ai auzit ?"

E genial citatul ăla.
De fapt.. nu știu de ce îmi place.
Pare puțin cam.. nu știu.. sadic. Dar nu de asta îmi place.

Sunt genul care atunci când pierde pe cineva sau se întâmplă ceva, pur și simplu spune "Fuck off." și păstrează regretele pentru sine. Și plânge în interior.. suferă. Dar la exterior.. e.. nimic.
Și asta ar trebui să fie partea în care să spun "Și asta urăsc cel mai mult la mine.." Nu, frate. Hai să nu fac și eu parte din tiparul ăla.
Uite, asta îmi place mie cel mai mult.
De ce să recunosc în fața altora lucrul ăsta? Zău, mi se pare o prostie..

Poate că așa spun.. dar nu sunt o stană de piatră. Sunt om. Simt. [ceea ce mă readuce pe mine și gândurile mele la citatul de mai sus..] Și îmi pare rău.. Doar că.. [vorba cuiva..] mă simt vulnerabilă acum.

~ Pain and.. nothing. ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Aug 21, 2010 8:35 am

21. August. 2010
Sâmbătă - 22:34

~ Feeling so fucking good. \m/ ~

Ziua asta a fost super.. mă rog, nu la fel ca acum două sau trei zile când am stat la discuții și RPG-uri cu Raiz până la 5 dimineața.
Dar a fost.. chiar foarte bine.
Pe la 12 fără ceva m-a sunat unchiul meu și zicea că el și mătușa mea vor să meargă la țară. Ok.. Dar când au pronunțat cuvintele "toți" și "grătar".. Singura mea replică a fost: "Aaa, păi dacă faceți grătar vin și euuu!!"
:))

Iar cum tata, Sergiu și restul erau deja acolo, mai lipseam noi.. adică mătușa, unchiul Mihai și eu. Au trecut ei să mă ia și am plecat..
Avem un "sistem" foarte super. :)) Acum două săptămâni am făcut grătar la Sergiu. Azi am făcut la Mihai. Data viitoare facem la mine. :)) Dacă tot avem toți case în același cartier.
Am mers eu să o iau pe Jenna și când mm-am întors ei tocmai făceau focul. Am avut ocazia să mă mai "joc" cu Jenna. Mi-a lăsat câteva zgârieturi, dar.. îmi bag picioarele și continui. Ce ar putea să-mi facă ? Ok.. multe. :)) Dar.. o stăpânesc.
Știu că pot să o stăpânesc.
Am mâncat, am mai jucat fotbal ["eu cu Sergiuuuu!!" :))] și am mai stat la vorbă.

Apoi când m-am întors prin oraș m-am ăntâlnit cu o colegă, Alina.. :X Ne-am mai plimbat, am vorbit și ei i venise ideea să trecem pe la Lolu, care își rupsese piciorul. Am mers și am stat la el vreun sfert de oră, după am mai stat noi prin oraș, apoi eu am plecat cu tata la Comandantul lui, Jackel, care stă în Călinești.
A fost foarte bine.. Tipul e super de treabă.

Mâine o să mergem iar pe la Lolu.. eu, Alina și Nico.. :X
Mai toată ziua am fost pe drumuri, so.. cred că mă bag la un film și gata.. :)) :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Aug 21, 2010 11:03 am

~ Fuck Off. ~

-- Ambiția te determină să mergi mai departe.. dar orgoliul te distruge. În cazuri ca astea.. doar cei puternici rămân in picioare. Logic, nu ? [.Forță. Profesionalism. Respect.] Recunoști vreun cuvânt ? --

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Aug 22, 2010 12:35 am

22. August. 2010
Duminică - 14:35

Ok, trebuie să recunosc.. am furat asta de pe fostul blog al lui Raiz.. :>

A.
- Available: Not for you.
- Animal: Dog [Rottweiler :X]
- Anime: --

B.
- Birthday: 26. II
- Best friends: Axy, Dragos, Nico
- Best feeling in the world: Love and Laugh(-ing)
- Best weather: Sun. :X
- Been in love: Yep.
- Been on stage: Yes. [God.. 8-|]
- Believe in yourself: Of course.
- Believe in life on other planets: Maybe.
- Believe in miracles: Sometimes
- Believe in magic: No.
- Believe in God: Yes.
- Believe in Satan: Yes.
- Believe in Santa: Ah, no.
- Believe in ghost/spirits: Mhh.. maybe.
- Believe in evolution: Yes.

C.
- Candy: Yep. :X
- Color: Blue.
- Cried in school: No way.
- Chocolate/vanilla: Vanilla.
- Cake or pie: Cake.
- Countries to visit: Egypt, Bulgaria.

D.
- Day or night: Night
- Danced: No.
- Danced in the rain: No.
- Danced in the midlle of the street: No.

E.
- Eyes: Blue.
- Ever failed a class: No.

F.
- First thoughts waking up: Dragos.
- Fruit: Green apple, Cherry

G.
- Greats fear: Say what ?
- Gum: Winterfresh.

H.
- Hair colour: Dark brown.
- Height: 1.61.
- Happy: Yes, of course.
- How do you want to die: At Debt.
- Hate: Some persons.. Some things.

I.
- Eye colour (in boys): Green / Blue.
- Hair colour (in boys): Black.
- Height (in boys): Taller than me.
- Clothing style (in boys): Casual / Elegant.
- Ice cream: Vanilla.
- Instrument: Piano.

J.
- Job: Military Psychologist.

K.
- Kids: Mhh.. No way.
- Keep a journal: Yes.

L.
- Love: Him.
- Love at first sight: I don’t think so.

M.
- Manga: Nope.
- Movie: The hurt locker.
- Marriage: Maybe.

N.
- Number: 8
- Nickname: Isabella Isildur.

O.
- One wish: Perfection.
- One phobia: Nope.

P.
- Place you`d like to live: Hmm.. I don’t know yet.
- Pepsi/Coke: Coke.

Q.
- Questionnaires: Fuck Off.

R.
- Reason to cry: Some.. things.
- Reality Tv: Nope.

S.
- Song: Dance with the Wolves; 21 Guns.
- Shoe size: 37
- Smoked: No.
- Sing well: Nope.
- Single or group dates: Single.
- Strawberries or blueberries: Blueberries.

T.
- Time for bed: Dunno.
- Touch your tongue to your nose: Nope.

U.
- Vegetable you hate: Dunno.
- Vegetable you love: I don’t have any..

W.
- Weakness: Mhh.. ‘’Puppy Dog Eyes’’ maybe.
- Wanted to be a model: No.
- Where do we go when we die: Who knows ?
- Worst weather: Winter.
- Word: Army.

X.
- X-mas: Love it.

Y.
- Year it is now : 2010
- Yellow: Hate it.

Z.
- Zoo animal: Wolf.

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Isabella River   Astazi la 1:30 am

Sus In jos

Isabella River
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 13Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

Creati un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit