Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Isabella River

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Iul 11, 2010 3:40 am

11. Iulie. 2010
Duminica - 17:40

~ Crazy Kids.. ~

God.. sunt uda leoarca. :))
It was just awesome! :X
Am iesit putin pe afara cu Andrei Mare, Andrei mic [ =)) ] Cristi, Denisa si Bianca.
Tot ce am facut la inceput a fost doar sa vorbim si sa ascultam muzica, pana cand ne-am hotarat sa jucam o tura de ''ascunselea'' insa nu au trecut nici 10 minute si a inceput sa ploua.
Dar am continuat sa jucam. =))
La un moment dat ploua foarte, foarte tare, insa noi alergam si, desi uzi pana la piele, radeam unii de altii. :))
I know.. crazy kids. :X
Aveam o sticla mare de apa pe care o adusese Cristi. Nu prea intelesesem la inceput de ce, dar apoi.. am luat-o pur sis implu si am inceput sa ii ud pe ceilalti, desi erau deja. :)) Pana cand Andrei Mare m-a pacalit ca vrea sa bea si.. in fine, am cam sfarsit cu jumatate de sticla turnata in cap. =)) :>
It was funny.
Cand ploaia inceta, noi plecam in case. :))
Iar cand am intrat pe usa, tata era in sufragerie si.. a cam ras de mine cand m-a vazut. :-w :)) :X
Dar a fost funny.. :X
Cred ca vom mai iesi mai pe seara.. :-? :))
:X

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iul 13, 2010 12:13 am

13. Iulie. 2010
Marti - 14:13

~ Ziua cea mare ? Da! Ziua cea mare! ~
Welcome back, mom! :X

Ahh, Dragos [de ce sa ii mai ascund numele? ;))] a avut dreptate..
M-am tot ferit sa spun si am ramas indiferenta..
Dar.. avea dreptate. E ziua cea mareee.. :X :X
Cred ca nu ma bucur prea mult [mai exact.. nu arat asta] doar pentru ca stiu ca la sfarsitul lunii [mai exact pe 1. august] va pleca din nou.. :-<
Dar nu am de ce sa ma gandesc la asta.. :X
Am la dispozitie doua saptamani de petrecut doar cu ea si tata. :X
God, diseara vom fi toti trei in masina, ei in fata, eu in spate, chiar in mijloc, strijinita de scaunele lor, ascultand muzica incet si povestind tot felul de chestii. Fie va povesti mama [ea mereu are muuulte de spus :X] fie tata.. fie eu.. :X
Atmosfera de familie imi lipseste mult..
Adica.. eu stau mai tot timpul singura.. [bine, exceptandu-i pe prietenii mei cu care stau non-stop :X] dar ma refer la tata si mama..
Am vorbit cu mama astazi dimineata si era putin in oras cu o prietena, astazi are zi libera. Bagajele sunt facute de cateva zile si.. mna, gata de plecare. :X

Ieri am fost la poligon cu Denisa, Andrei Mare, Andrei mic, Cristi si Bianca. :)) :X
Am facut vreo 5 ture de poligon, ot ura insemnand un kilometru, Andrei Mare a facut 8. :O :))
Si flotari am facut cateva.. :-? genoflexiuni.. ma rog, chestii obisnuite. :-j :X
Ultima tura am terminat-o in 4 minute si o secunda.. :-? E destul de bine pentru inceput. :-? Astazi am vrut sa merg dimineata, dar.. era cam innorat asa ca.. am renuntat.. Voi merge maine dupa-amiaza. :X
Soo.. :X
~ Te iubesc. :X ~
Forever Together..

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 15, 2010 9:55 am

15. iulie. 2010
Joi - 23:55

~ That's MY freedom.. ~

Yep, yep. :X
She's back!
God, I'm alive again!! :X
And I love my life..
It was so.. boring.. without her. But now I'm just.. Me.
The real me.
Astazi nu am facut mare lucru.. Am mers prin oras cu parintii [mi-a lipsit, mi-a lipsit. :X] am fost la alergat [3 ture in loc de 5.. :O daar, am facut a doua tura in 3 minute si 14 secunde. \m/]
Am mai stat pe afara si in rest.. in casa. Voiam sa intru pe net, pe forum, poate si putin pe mess.. Dar.. de unde, frate, ca PC-ul e stricat. :|
God, cand am vazut am inceput sa injur urat rau de tot. :)) Bine ca mama era in dormitor la ea si tata de servici. :))
Se pare ca sursa de alimentare e chiar ok, but.. cablul care facea legatura era.. mna.. sa folosesc un termen mai frumos: terminat. :| :))
Noroc de un coleg de-al lui tata, Ionut, zis si ''Americanu' '' =)) :X
God, tipul asta e genial si e suuper de treaba. :)) Cum am stat vreo doua ore si am vorbit cu el tot felul de chestii.. :)) =)) E de varsta lui var'miu.. :-? :))
Si el si tata povesteau de pe la servici.. =)) ''Rodica, Rodicaa..'' [cine stie cunoaste :>] =)) cat am ras.. :)) :))
Si au fost niste faze..
1. Americanu': Pai si daca ai.. de ce nu-i dai, ma, Nelutzu? :O :))
2. [la telefon, Cornel Manescu (tatal Marei)]
Tata: Si ce ami faci, taticule? :))
Americanu': Varzaaa, multa varzaaa.. :)) :))
Tata: Si castraveti murati, ceva.. :> =))
3. Americanu': Nuu, ca lui ii place sa ma amageasca. :)) Da' te rpind eu la servici, Neluztu. :))
Si muulte altele. =))
Maine cred ca n-o sa fiu mai deloc acasa. :-<
Merg cu parintii sa-mi refac ochelarii.. :-? Sa ne uitam de rochii pentru nunta lui Var'miu [varu'.. dai un suc, nu ma intereseaza cu ce ocazie. =))] si.. uhmm.. mai vedem ce mai facem. Tot ce mi-au spus mama si tata cand mancam a fost ca maine vom fi pe drumuri. O.o Ce sa inteleg eu din asta.. nu stiu. :)) [I mean.. unde.. :))]
Anyway.. nu-mi prea pasa.. O sa fiu cu ei, so.. Accept. :))

*

Uhmm.. nu prea am vorbit cu el in seara asta.. eu a trebuit sa merg la masa, iar el a iesit de pe mess..
=(( :-< :((
Mi-a spus ca nu se simte prea bine..
Off.. asta inca ma macina.. Nu sunt acolo..
Nu sunt acolo, damn it.
Si daca ne vedem.. ce.. ? Oricum va pleca din nou si pentru o perioada nu vom fi unul langa altul.. :-<
Dar tot ce-mi doresc este sa ne intalnim si atat. :X
Imi e dor sa vorbesc cu el.. :-<
Sper ca maine seara sa pot vorbi cu el mai mult. :X
I love you, sweetherat.. D. & C. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 16, 2010 2:00 am

16. Iulie. 2010
Vineri - 16:00 [and I love you too, sweety :X]

~ Am terminat si cu asta.. :)) :X ~

Aseara am stat pana pe la 1 in camera parintilor vorbind cu ei. =)) :X
All right. M-a trezit mama si eram mai somnoroasa ca niciodata. Dar mi se parea ridicol de anormal.
Cand ma uit la ceas.. 8. Pai da, frate, uite si motivul. :)) Eu obisnuita ca la 9 sa ma trezesc..
Anyway, ne-am pregatit si am iesit sa vedem de rochii pentru mine.
God, este si o parte.. hmm.. nasoala cand esti domnisoara de onoare. :|
Doua tinute.. una de zi.. una de seara.
Tata tot facea misto de mine, dar.. trebuie sa recunosc face niste glume.. owow. :)) :X Am ras si eu.. :))
Mama are tinuta de zi pregatita.. tata are doar costumul si a zis ca el e ok.
La noi, eu si mama, e mai greu. :))
Ma bucur ca am terminat cu toata nebuneala cu rochiile..
Tinuta de zi.. sandale cu toc, negre, un model foarte finut si dragut in fata. :X Multumesc mamei.. :"> Si rochia de zi e.. lunga pana la genunchi, cu un model superb nagru & alb, eleganta.. :-? e mult mai eleganta decat cea de seara. :)) :X
Anyway.. ziua il duc pe varu' la biserica, soo.. >:)
Uhmm.. tinuta de seara.. sandale fara toc [asta doar daca ma vor durea picioarele :-?] si rochia e neagra, cu un model frumos si simpu in fata din panglici. :-? And it's just.. perfect. :X
Mama cred ca va avea o rochie lunga, albastru & alb ziua. :-? Si cea de seara va fi tot neagra. :X
Tata in schimb.. pac-pac, un costum, o camasa cu maneca scurta.. un alb ce bate spre mov, cravata in dungi negre si mov si.. sacoul si pantalonii care sunt negri. :-? :X
El e cel mai tare dintre toti. :))
Duminica viitoare voi face niste poze inainte sa plecam la nunta. :-? :X
Cred ca pe la 7 ma duc la alergat. Bine ca mi-am luat alte casti pentru mp3.. alerg ascultand muzica si poate imi mai trece oboseala. :))

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 16, 2010 4:02 am

~ Today.. 16. July. 2010 ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Iul 18, 2010 1:15 am

18. Iulie. 2010
Duminica - 15:15 [ :X ]

~ It hurts.. ~

Sa fi spus ''It hurts sometimes..'' nu ar fi fost corect.
Ma doare tot timpul, desi probabil durerea mai e acoperita de alte sentimente si amorteste.
Dar.. mi-e in permanenda dor de el.. de parca tocmai a fost aici si acum pur si simplu nu mai e..
Mai ales ca zilele astea am fost ocupata si nu prea am vorbit..
Ma bucur ca ma intelege. :X
Cred ca pe la sapte sau opt ma duc la alergat.
Uit de tot si ma concentrez doar pe antrenament..
E relaxant.

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Iul 19, 2010 1:34 am

19. Iulie. 2010
Luni - 15:34

~ :X ~

Ieri seara am iesit cu parintii si ne-am intalnit la o terasa cu var'miu, Marcela [viitoarea lui sotie], var'mea care tocmai s-a intors din Italia, Mirabela si alte rude. God, a fost super. :))
Am avut sansa sa stau cu Alex si Anca, asa.. ca intre veri..
Am vorbit despre nunta lui Alex, despre rochiile mele ai ale Ancai, noi doua fiind Domnisoare de Onoare. :X
M-am simtit super cu ei..
Si astazi de pe la 10 m-am dus cu var'mea, Marcela, Alex si Bella [Mirabella, Bella.. tot aia :X :))] si am pus in saculete confetii, am si mancat din ele, dar.. :-" :)) :X Si am glumit.. :X
Cred ca diseara ne ducem la Victoria sa punem prajiturile in caserole si sa le ornam. :X
Iar pe la 8 ma duc la alergat cu Jenna si tata. :)) :X
Si cred ca mergem pe la unchi diseara. :-? O sa fim din nou toata [toate :X] familiile impreuna. :X

*

Cat ma bucur ca ma intelege. :X
Aseara am avut timp si am vorbit cu el pana pe la vreo 23 jumatate. :-? :X
Abia astept sa se termine toata chestia cu nunta si sa am mai mult timp liber.. Plus ca el pleaca la mare de vineri.. :-< Dar, e la fel de bine, vom vorbi mai mult la telefon. :X
D. : Noapte buna.. Vise placute. :X :X Te iubesc mult mult mult.. ee, ai prins tu ideea.. ;)) :X :*
C. : Dap.. si eu la fel. :* :X

God, e asa de dragut. :X
Te iubesc, Dragos.. :X
Si astazi trebuia sa ma intalnesc cu Bells pe la 1, dar varu' Alex m-a sunat pe la 10 si a venit sa ma ia.. Nu ma asteptam, credeam ca mergem dupa-amiaza, dar.. mna, schimbare de planuri! :)) :X
Anyway, a fost chiar bine.
Sper sa mergem diseara la Victoria.. I mean.. ori azi, ori maine, tot aia. :))
Love you, Cuz. :> >:d<
Sper sa reusesc sa pun cateva poze de la nunta.. :-?
Mai ales ca.. Doamne, mi-am amintit. :))
Unchiul meu vrea ca tata sa filmeze pe o caseta aparte, doar masa la care stam noi, rudele cele mai apropiate.. Si sa ne filmeze doar pe noi.. :)) Daar, cum tata a zis ca va filma cam putin.. ghici cui va lasa camera de filmat in mana. Exact. Mie. :-w :)) :X
Dar eu ma bucur.. :> Cele mai misto faze se intampla intre rude si.. ma bucur ca filmam asta. =)) :X
Cred ca mai tarziu ma duc putin la coafor sa ma aranjez, apoi duminica dimineata merg cu mama sa ne facem parul. :-? Si Marcela merge tot azi sa se aranjeze putin. :X :))
Anyway.. din top opt nunti la care am fost pana acum.. prima era una a unui coleg de-al tatei.. Tibi [Tiberiussss.. :> :X :))] dar.. cred ca nunta lui var'miu o va depasi. :))
Patru sute optzeci de milioane.
Owow.
:))
Dar.. merge vorba ''Un singur baiat are!'' =))

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iul 20, 2010 9:19 am

20. Iulie. 2010
Marți - 23:20

A fost destul de bine astăzi..
Am fost cu părinții prin mall la Suceava, și chiar m-am distrat.
Mama și-a găsit rochie de seară pentru nuntă și e superbă. :X
Ne-am oprit apoi să mâncăm ceva și apoi am plecat.
Când am ajuns acasă am reușit să stau putin la PC, după am ieșit afară. Am mers puțin pe poligon și am făcut vreo trei ture pentru că era răcoare. După.. ne-am întors, am fost puțin prin casă și am ieșit mai pe seară pe la șapte. Evident, am plecat din nou pe poligon. Am mai făcut vreo trei ture, plus niște alergări pe dealuri.. a fost mai mult fun decât antrenament. :))
Nu m-am simțit bine seara, am tot avut ceva în minte și m-am gândit într-una la acel lucru.
Ba chiar.. [pff.. nu pot sa cred ca am făcut asta..] i-am lăsat un mesaj lui D. în care i-am spus lucruri de genul.. mă rog.. că eu sunt aici.. și el e acolo.. si dacă el consideră că nu are rost.. asta e.. Și că dacă o mai place pe fosta lui prietenă să se întoarcă la ea și ar fi mai bine..
Sunt fericită dacă și el este..
Dar cum eu m-am întors abia pe la nouă seara, am primit mesajul de la el în care îmi răspundea că asta a fost atunci, că acum nu mai e așa.. că știe ce vrea și că mă iubește.. dar mai ales.. să am încredere în el.
Știu că și el are încredere în mine și.. și eu am.. doar că.. știind că el e acolo.. eu aici.. e.. dificil.
Am văzut că a încercat să mă sune și mi-a trimis mesaj, doar că aveam telefonul închis că era la încărcat. Chiar voiam să vorbesc cu el..
Dar.. m-am bucurat că era pe mess și am clarificat totul pe loc. Și-a dat seama de ce i-am zis tot ce i-am zis în acel mesaj și mi-a spus că asta a fost atunci și gata..
Ce-a fost a fost..
Și mereu se învinovățește că m-a făcut să sufăr la început și.. mă rog, tot felul de chestii.. Dar aș vrea să înțeleagă o dată pentru totdeauna că.. a fost. Acum e totul diferit, îl iubesc, mă iubește.. și gata.
Nu vreau să-l mai aud învinovățindu-se.
Poate că la momentul acela a fost o decizie bună..
Acum.. acum tot ce contează pentru noi e prezentul. :X
Și nu-mi vine să cred cât de înțelegător este.. :X E atât de sweet mereu.. :X
Uhmm.. Încă puțin.
Mă bucur mult că am rezolvat totul și că ne înțelegem așa bine.. [uneori.. ciudat de bine.. :">]
Te iubesc, măi copilaș copăcel.. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iul 21, 2010 3:54 am

21. Iulie. 2010
Miercuri - 17:55

~ Voglia di Liquirizia.. :]] ~

Nici nu știu de ce am spus asta.. I mean.. Mie nici măcar nu-mi place liquirizia. :)) Ba chiar o uram.
Anyway.
Tot scriu.. și șterg. Pentru că orice încep să scriu, mi se pare că nu are legătură cu subiectul despre care vreau de fapt să vorbesc.
Dar tocmai asta este ideea.. Nu prea am un subiect despre care să vorbesc..
M-a înnebunit var'miu cu o melodie. =)) "Bad Boys" :))
Var'miu Alex: Bad boys, bad boys.. Watcha gonna do, whatcha gonna do.. When they come for you.. ? Bad boys, bad boys.. Watcha gonna do, watcha gonna do.. When they come for you..? :)) :))

~ Semplicemente.. Noi.. :X ~

Astăzi a fost mai mult relaxare..
Măcar am avut șansa de a vorbi mai mult cu el și am clarificat totul.
Mă bucur că acum nu trebuie să ne mai ascundem ca înainte. ;))
^_^ ^_^: iarta-ma ca te deranjez din citit :"> dar vroiam sa iti spun ceva.. :X :">
Isabella [ CoS ]: spune :X :*
^_^ ^_^: oke, here it comes :X ...uhmmm...imi plac cerealeleeee!!!!!! >:) :X ...stai, cred ca am incurcat biletelele :))
^_^ ^_^: ah, uite :">
^_^ ^_^: te iubesc :X :X :"> :*
^_^ ^_^: umm...e bine? :-" :"> :X
Isabella [ CoS ]: daa :"> :X :X :*
Isabella [ CoS ]: si euuu :X >:d< :X :*
Isabella [ CoS ]: :X :*
^_^ ^_^: aha, stiam eu ca si tie imi plac cerealele >:) :-" :X :*

Ah.. He's so sweet.. :"> :X
"Imi place movul.." & "Imi plac cerealele.." :"> :X
E ca și cum ai spune " D. & C. " :"> :X
Mi-a rămas în minte melodia aia.. "Bad Boys" :)) Las' că vede văr'miu. :)) :X

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Carter in Mier Iul 21, 2010 6:01 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iul 21, 2010 4:49 am

~ Bad Boys.. :]] ~

Bad boys, bad boys whatcha want..
Whatcha gonna do when sherrif John Brown..
come for you tell me whatcha gonna do..

Bad boys bad boys..
Watcha gonna do, whatcha gonna do..
when they come for you..
Bad boys, bad boys..
Watcha gonna do, watcha gonna do..
when they come for you..

When you were eight..
And you had bad traits..
You go to school and you learn the golden rule..
So why are you acting like a bloody fool..
If you get hot you must get cool..

Bad boys, bad boys..
Watcha gonna do whatcha gonna do..
When they come for you (repeat)..

You chuck it on this one..
You chuck it on this one..
You chuck it on mother and..
You chuck it on you father..
You chuck it on you brother and..
You chuck it on you sister..
You chuck it on that one and you chuck it on me..

Nobody naw give you no break..
Police naw give you no break..
Soldier naw give you no break..
Not even you idren naw give you no break..

Why did you have to act so mean don't you know..
You're a human being born of a mother with..
The love of a father reflections come and reflections go..
I know sometimes you want to let go..
I know sometimes you want to let go..

http://www.youtube.com/watch?v=iISyPz5XRyI&feature=related

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iul 21, 2010 8:04 am

21. Iulie. 2010
Miercuri - 22:04

~ Uhmm.. ~

Nu prea știu.. nu prea.. pot descrie ce simt eu acum.
Sunt.. fericită.. și.. nu știu, simt numai fluturași micuți în stomac de fiecare dată când mă salută sau spune ceva.. Și e senzația aia de.. nepăsare și fericire necontrolată.. E.. superb.
Când te simți ușoară ca o pană și ai impresia că oricând ai putea da puțin din aripi și ai ajunge la cer. :X
Asta simt eu acum.
Asta simt eu de două luni jumătate.. de fapt.. nu mai este mult până pe 6. august.. deci pot spune chiar trei luni. :X
Yep, yep.. trei luni de când ne-am cunoscut..
Nu știu de cât timp suntem împreună.. poate la doar o săptămână după ce ne-am cunoscut.. sau două.. oricum.. asta probabil din clipa în care a spus "Te iubesc.".. :X
De atunci.. totul e diferit. :X
E atât de frumos și de liniștitor..
Îmi amintesc cum vorbeam în timpul orelor la școală cu el.. prin mesaje.. :X Și seara când ajungeam acasă.. :X
Cred că.. hmm.. cu vreo două.. trei săptămâni înainte de a se termina școala. :X
Și când a fost la țară vorbeam câte două-trei ore la telefon până noaptea târziu.. :X Și prin mesaje.. :X

~ We're just.. perfect together. :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iul 21, 2010 7:59 pm

22. Iulie. 2010
Joi - 10:00 [ :X ]

~ Oh, God.. ~

Mă simt groaznic..
Trebuia să mă întâlnesc astăzi cu Bells..
Daa.. de unde..
Tocmai m-a sunat văr'miu..
"- Var'mea.. Ia zi, poți să vii azi pe la 12 cu mine, Anca și Marcela până la Victoria să luăm prăjiturile, apoi să mergem prin oraș să mai luăm ce avem de luat?"
Și ce puteam să-i spun.. ?
E văr'miu.. E nunta lui.. Sunt verișoara lui.. Trebuie să-l ajut.
Nu pot să spun că nu mă bucur că merg să-l ajut.. Va fi distractiv [ Bad Boys.. Bad Boys.. :> =)) ] doar că.. mna.. Deja e a treia oară când îi promit lui Bells că ne întâlnim și.. renunț..
Și e o alta ocazie de a petrece mai mult timp cu el.. Cred că s-a întâlnit cu mama la el acasă și i-a zis ea că telefonul meu e la ea, deci de asta a știut să mă sune pe telefonul de casă.. :-?
Dar ideea e ca trebuia să mă întâlnesc cu Bells și acum câteva zile, și.. n-am putut..
Și acum la fel..
Off..
Sper doar ca ea să înțeleagă..
Am avut noroc ieri de o zi mai relaxată.. mă rog, asta în afară de dimineață.. Dar de unde atâta noroc să fie așa și azi.. 8-|
Anyway, o să vorbesc cu Bells.. :-<

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Iul 21, 2010 11:41 pm

~ Just.. Follow your heart.. I love you ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 22, 2010 5:03 am

~ Stuffs.. ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 22, 2010 8:34 am

22. Iulie. 2010
Joi - 22:34

~ Already Dead.. ~

Just like me..
Acum, știind că mâine pleacă pentru o săptămână.. De fapt, știam asta de câteva zile.. dar m-am luat cu toată treaba cu nunta lui văr'miu și.. am uitat.. știu, sunt groaznică! :-<
Sper să se distreze. :X
Oricum îl voi suna când voi avea timp.. [telefonul meu îl folosește mama cât stă acasă]
Și voi fi ocupată cu nunta cel puțin până luni dimineață, deci abia după ziua de luni îmi va fi mai greu..
Uff.. tocmai vorbeam puțin pe mess și mi-a dat niște poze cu el.. :X Aww.. e așa sweet. :X
Și ce bătaie îi dau dacă mai spune că arată rău sau a ieșit rău în poze.. :-w.. :X
Am început deja să ascult "Only One".. "Dream Girl".. "Love is For Free".. "Beautiful in My Eyes".. și restul melodiilor pe care le ascultam noi.. :X

~ Deja mi-e dor de tine, iubire.. :-< :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 22, 2010 9:00 am

~ Maroon 5 - This Love :X ~

I was so high I did not recognize..
The fire burning in her eyes..
The chaos that controlled my mind..
Whispered goodbye and she got on a plane..
Never to return again..
But always in my heart..

This love has taken it’s toll on me..
She said goodbye too many times before..
And her heart is breaking in front of me..
I have no choice cause I won’t say goodbye anymore..

I tried my best to feed her appetite..
Keep her coming every night..
So hard to keep her satisfied..
Kept playing love like it was just a game..
Pretending to feel the same..
Then turn around and leave again..

This love has taken it’s toll on me..
She said goodbye too many times before..
And her heart is breaking in front of me..
I have no choice cause I won’t say goodbye anymore..

I’ll fix these broken things..
Repair your broken wings..
And make sure everything’s alright..
My pressure on her hips..
Sinking my fingertips..
Into every inch of you..
Cause I know that’s what you want me to do..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 22, 2010 10:12 pm

23. Iulie. 2010
Vineri - 12:12 [Love You.. :X]

~ Îmi amintesc.. ~

Cum să nu-mi amintesc ?
Sentimentul acela de.. singurătate și.. oricât de multe persoane ar fi în jurul meu, tot simt că cineva lipsește.
Mereu a lipsit..
Dar.. era acolo când voiam să vorbesc cu el..
Și știu că și acum este, doar dacă l-aș suna..
Dar.. mama nu e acasă acum și are telefonul meu la ea..
Credeam că vor fi două săptămâni sau chiar mai mult.. Dar.. norocul meu. Este doar una. :X
Mă face să mă simt vinovată.. Știu că nu vrea asta, dar.. În mod normal, trebuia să ne întâlnim la mare.. Pentru că și eu cu părinții mei trebuia să mergem. Dar cu nunta lui văr'miu, cheltuielile sunt mari și.. am renunțat la a mai merge la mare. Probabil că vom merge câteva zile la munte cu unchii mei..
Și îmi tot zicea ieri, chiar înainte să iasă, că îi pare rău că nu vin, și că nu se va distra deloc.. Dar vreau să înțeleagă faptul că eu nu vreau să-l aud vorbind așa. Vreau să se distreze. :X

~ I miss you.. :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Iul 22, 2010 11:49 pm

~ Feel Love Like Nobody's Important.. :X ~
Just You and Me..

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 23, 2010 9:00 am

23. Iulie. 2010
Vineri - 23:00 [ :X ]

~ Alive.. ~

Am fost astăzi la țară cu părinții.
Unchiul și mătușa mea [dar și verișorii mei] tocmai au ajuns din Italia, și cum au casă chiar la zece minute distanță, ne-au chemat pe la ei.
Am luat-o și pe Jenna cu noi..
M-am distrat.
M-am simțit în largul meu.. Cu familia și cu cățelușa mea. :X
Jenna a crescut destul de mult și e din ce în ce mai frumoasă. :X
Sunt atât de mândră de ea..

~ Never let you go, my friend.. :X ~

Tot ascult melodia "Over and Over".. :X
Acum numai dacă aud "Pain" mă gândesc la el.. :X
Sper doar că se distrează.. >:d<

~ Love you.. ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Iul 23, 2010 11:48 pm

24. Iulie. 2010
Sâmbătă - 13:48

~ Tomorrow, cuz.. :X ~

Nu pot să cred..
Adică.. acum câteva săptămâni.. de fapt, acum câteva zile, abia așteptam această zi.. ziua de mâine.. ziua cea mare..
Însă acum că mă văd la o distanță de doar câteva ore de momentele pe care le așteptam.. Mă simt îngrijorată..
Îngrijorată pentru că.. eu am fost mereu fata stângace, indiferentă, glumeață, care uneori se descurca destul de bine, însă o dădea în bară mai mereu.. Nu înțeleg de unde atâtea emoții.. am fost la o grămadă de nunți, dintre care la jumătate din ele am fost domnișoară de onoare. Dar nu am pus suflet mai deloc. Pentru că nu erau rude așa apropiate..
I mean.. când un coleg, prieten bun, de-al tatălui tău te roagă să îi fii domnișoară de onoare la nunta sa.. ai emoții ? Eu nu.
Dar acum e cu totul diferit.. E vorba de vărul meu.. Vărul meu preferat.. pe care îl iubesc ca pe un frate, deși uneori nu prea arăt asta, noi fiind genul care.. știm că ținem unul la altul.. dar păstrăm oarecum distanța.
Și mama îmi spune că totul va fi bine și că tot ce contează este să mă distrez.
Și o parte din frică mi-a mai trecut. Știind că vom fi numai rude.. va fi grozav.
La prima masă vor sta nașii, părinții mirilor și mirii.. Iar la a doua, vom sta noi, rudele cele mai apropiate.
Deja am pus la încărcat bateria de la camera de filmat.. caseta e înauntru. Va fi o filmare pe cinste. :X
Va fi ca la nunta lui Silviu. La care n-am fost, pentru că eram în Italia, dar tata a filmat totul.. toate fazele importante și comice dintre rude. :X
Inclusiv când dormea vărul meu în autobuz [nunta a fost la Sibiu, așa că au mers cu autobuzul până acolo] și tata i-a pus o țigară în gură și îi făceau poze.. :)) Doamne.. cât am râs.. :)) :X
Anyway..

~ Tomorrow, cuz! >:d< ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 24, 2010 9:18 am

24. Iulie. 2010
Sâmbătă - 23:18

~ So What ? ~

Nici nu știu de ce am pus "titlul" ăsta.. Nu prea are legătură.. Anyway..
Mă simt.. nu știu.. ciudat.
Astăzi mi-am petrecut ziua cu var'mea.. mama.. tata.. unchii și mătușile.. și multe alte rude. Și văr'miu, desigur. :X
Mâine la 9 eu și mama, dar și mătușa mea, vom fi la coafor.. God, singurele dăți când las pe cineva să-mi atingă părul e doar atunci când sunt nunți sau merg să mă tund.. [și așa.. destul de rar.. :|].
Hainele sunt pregătite.. totul pare că va fi perfect. :X
Și așa ar trebui să fie.
Sinceră să fiu.. nu aș fi vrut să fie așa..
Mi se pare că m-am băgat în povestea frumoasă a lui Dragoș și fosta lui prietenă.. și asta încă fără să știu..
Nu sunt genul care să se bage între alții..
Dar nu am știut că ei doi sunt împreună.. Dacă știam.. nu era așa.
Și acum.. unica rezolvare ar fi.. să ne despărțim noi doi.. dar nu vreau, nu pot să fac asta.. și nici el nu vrea. :X
Acum deja e prea târziu.. de fapt.. eu aflasem de ei doi prea târziu.. Deja țineam prea mult la el.. și el la mine.
Iar acum ar fi prea dureros pentru amândoi să dăm timpul înapoi..
Ce-a fost a fost..
Acum tot ce contează e prezentul. :X
Visăm amândoi cu ochii deschiși și.. God, niciunul din noi nu poate adormi mai devreme de 1 sau 2 noaptea. :X
Știm noi de ce.. ;))
Off.. cred că știu de ce ținem noi așa mult unul la altul.. Faptul că nu ne-am văzut până acum.. ne face să ne dorim să ne vedem și să așteptăm cât e nevoie. :X Aici se poate aplica și vorba "Ochii care nu se văd se iubesc.."

~ Love you.. :X ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Iul 24, 2010 8:57 pm

~ Today.. 25. Iulie. 2010 ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Iul 26, 2010 10:21 am

27. Iulie. 2010
Marți - 00:19

~ 25. Iulie. 2010 ~
~ Awesome.. :X ~

E cuvântul care poate descrie ziua de ieri. :X
Ne-am trezit pe la 8 fără ceva și am stat toți trei în bucătărie discutând.
La 9 am mers la coafor și ne-am întâlnit acolo și cu mătușa mea, așa cum plănuisem. La 10 și ceva eram pregătite și îmbrăcate. :X
Tata și unchiul Sergiu au mers până în oraș cu văr'miu să pună flori pe mașini, iar pe la 12 fără ceva s-au întors și am mers la Alex acasă. Acolo ne-am întâlnit cu toate rudele și am mâncat, am vorbit. Am dansat.
Au venit acolo și colegii de facultate a lui văr'miu, deci.. nu au fost probleme la capitolul "Cu cine să dansez?". :))
Dar eu și Anca n-am fost decât la vreo două dansuri, pentru că l-am ajutat pe Alex cu îmbrăcatul și tot restul. Ba chiar am avut și o ședință foto, numai noi trei.
Ne prefăceam că noi două, fiind Domnișoare de Onoare, îl îmbrăcam, și îl pregăteam pe văr'miu. Am făcut o grămadă de poze, iar în vreo două săptămâni, Alex ar trebui să ne dea CD-urile cu acestea și, mai ales, filmările. :X
Unchiul Sergiu a venit cu o idee strălucită.. :)) Și aceea să jucăm la Loto. :)) Am pus cu toții vreo 5 milioane împreună și câte un număr - două de persoană. :)) Dar am nimerit numai două numere. :)) Anyway.. A fost funny. :X :)) [Zio Sergiooo.. :> :)) :))]
După ce am mai stat puțin prin jur, la vorbă, a venit timpul gătitului mirelui. :> Eu și var'mea am ținut oglinda, iar bietul Alex n-a scăpat până când nu ne-a dat câte jumătate de milion fiecăreia. :)) A fost amuzant. :X
Apoi am plecat la mireasă.. :X
Evident, cu Alex de braț, făcându-ne datoria. :X
Marcela arăta pur și simplu adorabil. :X
Rochia ei era superbă. :X
Acolo am dansat, am asistat la obiceiurile dictate cu mare grijă de către soacra mică și cea mare. Dar mai ales.. cum Marcela stă la casă în oraș.. am dansat încontinuu.
Acolo ne-am întâlnit cu vărul Marcelei, Green-Day Boy.. :X :)) Îi zic așa pentru că seamănă perfect cu solistul trupei Green-Day. Am vorbit cu el, am dansat cu el. :)) E chiar foarte priceput la dans.
Pe la 5 am mers la Starea Civilă, unde a fost la fel de multă distracție și mai ales.. am adresat cu toții zâmbete calde spre cei doi miri, când au spus amândoi "Da!".. :X Și am aplaudat cu toții proaspăta familie Baciu! :X
Am făcut poze de grup acolo, am vorbit.. :X
Iar după, fiind vreo 6 fără ceva, am plecat prin parc, doar mirii, Domnișoarele și Cavalerii de Onoare [care erau fratele Marcelei și Green-Day Boy :))]. Am mers puțin de braț cu văr'miu, ca să facem niște poze, după el și Marcela au făcut poze singuri. :X
Dar în locul mirelui a venit Green-Day Boy. :X :))
Și mergeam cu el de braț, eu și Anca tot râdeam, că tipul e glumeț tare.. Și la un moment dat.. :
Eu: Acum lumea o să se întrebe care e mirele de fapt. :))
Green-Day Boy: Alex e mirele. :> Eu sunt mai norocos. :))
Și multe alte faze. :X
Când am mers la biserică totul a fost așa frumos.. Toți erau de o parte și de alta a cărării, iar eu cu Anca, de braț cu Alex mergeam în timp ce cameramanii ne filmau și făceau poze. :X
Dar eu nu am rezistat mult în biserică.. era prea cald și mai ales, mirosul ăla de tămâie.. nu am putut să stau. Am ieșit afară la tata și restul.

~ And again.. ''Awesome!! :O'' :X ~

Când am ajuns la sală totul a fost.. ceva de genul "God, e de vis!! :O'' :X :)) :X
O sală nu foarte mare, dar ornată cu mult stil, un ring de dans uriaș, și mesele așezate în formă de evantai. :X
Superb. :X
Eu și Anca, împreună cu Alex și Marcela, nașii, socrii, am întâmpinat invitații și am pus flori în piept, am pus la fiecare masă plicuri pentru bani, etc. Noi și fiinca nașului, care e vârsta mea și e foarte de treabă.
Am fost destul de "amorțiți" la început. Toți erau cu sacourile pe ei, la mese, etc. Eeh, după dansul mirelui și al miresei.. a început jazz frate. :X :)) Și.. mna, cum nimeni nu ieșea la dans, iar masa tineretului la care stăteau colegii de facultate ai mirilor, era fix în fața mesei noastre, Green-Day Boy și cu mine am început să dansăm jazz.. =)) Cu var'mea, Alex, Marcela și Oana, fata nașului. :)) :X
Eram.. owow.. !! :))
Eram în cerc și dansam, când Alex m-a luat de mâini și am intrat în interiorul cercului dansând împreună. A fost.. awesome. =))
A fost chiar funny, plus că Green-Day Boy făcea niște figuri.. :))
Așa că.. mai râzând, mai glumind, au ieșit mai toți la dans. :X
L-am revăzut pe Cătălin, băiatul care venea cu Alex la mine când eram mică pentru problemele cu PC-ul, etc. God, ce mare s-a făcut. 23 de ani. Nici nu l-am recunoscut. El când m-a văzut am început să vorbim și să îmi povestească de mine când eram mică. :))
"Cătălin: Eu credeam că ai vreo 17 ani când te-am văzut azi. :)) :)
Eu: Noo.. :))
Cătălin: Mda. Deci n-am noroc. :))"
Câțiva colegi de-ai lui Alex se uitau la var'mea și la mine. :| :O =)) Mi se pare stupid. :)) Dar chiar văr'miu mi-a zis. O.o =))
Oricum, noi am dansat cu toți care ne-au invitat la dans. :))
Spre dimineață a fost distracția cea mai mare. :X
Eram toți în cerc, eu cu Anca, Alex, Marcela și Green-Day Boy în mijlocul acestuia, dansând, sărind, cu mâinile ridicate și cântând fie "Gașca mea".. fie "20 de ani" sau "Mai sus de locul II" de Voltaj. :)) :X :X :X
A fost minunat. :))
Apoi au pus "Where is the love" iar eu și Green-Day Boy cântam pe-acolo ținându-ne de braț și învârtindu-ne. =))
Mâncarea a fost foarte bună, tortul.. excelent.. sala.. elegantă.. iar persoanele.. Minunate! :X Iar abia la 6 am intrat în casă.. la văr'miu. :)) Am stat puțin la PC la el, apoi pe la 7 fără ceva am plecat acasă.. Și când să intre Marcela pe ușă, tușa Adriana o dă afară și zice:
Afară! Afară! Alex! Ia-o în brațe și trece-o pragul.. :-w
=)) =))

~ Today.. 26. Iulie. 2010 ~

Azi am mers pe la 12 la Alex acasă și am stat cu mătușile, unchii, verii și verișoarele mele. :X
Am vorbit despre nuntă, despre Luna de Miere a lui Alex și Marcela și multe altele. :))
În seara asta, Marcela și Alex au plecat în Bulgaria, în Luna de Miere. :X
Mă bucur mult pentru ei. :X
Le-au rămas vreo 600 de milioane, după ce au plătit sala, mâncarea etc. deci e chiar foarte bine. :X
Eu am fost cu tata la țară și ne-am jucat amândoi cu Jenna în curte de parcă eram doi copii. :X :)) Și am stat în pod hrănind doi pui de porumbei micuți. :X :X :X Avem vreo 6 porumbei, dintre care 4 sunt adulți.. :X
A fost super.. :X
Am vorbit azi puțin cu el, pentru că Alex avea treabă la PC..
Dar.. Sweety, we have to talk.. :X M-am săturat să aud că se "învinovățește" și se critică numai ca să mulțumească anumite persoane.
We know better.. :X
Ce-a fost.. a fost.
Love you.. :X

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iul 27, 2010 4:18 am

27. Iulie. 2010
Marți - 18:18 [:X]

~ The perfect boy and the perfect girl.. ~

Bine.. la asta chiar nu mă așteptam..
Mi-era și frică să deschid subiectul, pentru că.. știu cât de greu îi este ei.. Dar chiar nu mă așteptam să înțeleagă totul atât de bine.
Ce bine ar fi dacă mai multe persoane ar fi așa ca ea.
Mi-a dat el să văd ce au vorbit și am rămas pur și simplu uimită.
Și de tot ce a spus ea, dar și de tot ce a spus el.
Nu înțeleg de ce mă consideră așa de specială.. citez: "e mult..mult prea straniu...dar frumos..nu o pot explica...dar...a reusit prin doar niste simple cuvinte sa...sa ma faca sa inteleg mai multe lucruri...ceva ce nu au reusit altele, timp de 8 luni sau mai mult...ea a reusit in cateva zile..."
Și.. îmi amintesc.. pentru noi era doar o joacă, glumeam.. În primele două-trei săptămâni noi doar vorbeam și glumeam, ne prosteam.. nu ne-am gândit că totul se va transforma în ceva real.. până când s-a întâmplat. Și el a spus dintr-o dată "Te iubesc"..
De atunci totul s-a schimbat..
Și toată gluma s-a transformat în ceva serios, dându-ne seama că noi chiar ne iubim..
Știu cât de fericit este că a clarificat totul și că acum nu trebuie să mai dea explicații.
Suntem împreună.. da, ne iubim "de nu mai putem".. ;)) ca să folosesc termenul cuiva..
Anyway.. :X
Mă bucur că au rămas prieteni și că totul e bine acum.. :X

~ Dragoș & Cosmina ~

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Iul 27, 2010 9:45 am

27. Iulie. 2010
Marți - 23:45

~ Family.. Fun.. Everything! ~

Yep..
În momentul de față pot spune că sunt cea mai fericită fată din lume. :X
Sunt cu băiatul pe care îl iubesc [Sweety.. :X :X], am rămas în relații bune cu toți, iar mâine.. unchii mei au organizat o ieșeală. :X
Ariniș, păzea că vine gașca [mai bine zis.. familia.. sau.. familiile] de nebuni. :X
Eram astăzi pe la ei, așa.. ca după nuntă, la discuții, când zice unchiul: "Băi.. daț Alex cu Marcela sunt la bulgari.. dar noi.. Noi ce facem? Haideți, măi, mâine de dimineață până seară la munte, la Ariniș!" îl privim zâmbind, deja gândindu-ne.. tata.. : "Cumnate.. Mergem! Îl sun acum pe Benutzu, Aura, Anca și Bellutza să îi chem." la care unchiul: "Eu îi sun pe Sergiu, Sofia și Dorutza.."
Pot spune că suntem o familie organizată. :))
Sergiu și Dora nu vor putea veni, merg la Iași cu niște probleme, dar în rest.. vin toți. :X
Mâine pe la 8 ne pornim, cu două mașini. Eu, Anca, Sofia și Bellutza, în spate în BUS-ul lui unchi'miu, pe niște saltele, cu geamurile deschise.. :X cu mătușa și unchiul în față.. iar mama, tata, Aura și Ben cu Loganul, frateee.. =)) Acolo vom face și baie în lac, și asta va fi distractiv, mai ales că o luăm și pe Jennutza cu noi.. :)) :X
Iar după ce ne întoarcem, seara de la Ariniș [cred că avem noroc dacă ne întoarcem până la 9] mergem o oră la Victoria și facem un grătar.. :X
N-am mai organizat o ieșeală în familie de ceva timp, deci.. nunta asta a fost un prilej pentru toată lumea să se reîntâlnescă și să petreacă împreună. :X
So.. sper că totul va fi ok. :X

~ ''Green-Day Boy: Arriva, arrivaa!! :> :))'' =)) ~

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Isabella River   Astazi la 6:38 am

Sus In jos

Isabella River
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 13Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog