Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Isabella River

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 18/08/2009
Numar mesaje : 5232
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Married to Matt River.
Reputatie : 1082
Galeoni : 900
Animal : Rottweiler - Warro
Functii : Vanzatoare Ollivander`s ; Profesor de "Ierbologie"

MesajSubiect: Isabella River   Lun Noi 02, 2009 8:58 am

''Draga Jurnalule..''
Hmm..nu..nu asa trebuie sa inceapa..Ma tot strambam la prima pagina a jurnalului meu. Fiecare jurnal trebuie sa inceapa cu o mica descriere a respectivei persoane..
Hm-Hm..Bine..

Numele meu este Isabella Luminita Swan. M-am nascut in Londra in 1994, intr-o zi de februarie..Mama spunea ca era o zi ploioasa, insa in sufletul ei, soarele stralucea puternic. Am avut norocul de a avea inca un frate, cu doi ani mai mare, Laur. Si, o sora, care este mai mare decat mine cu un an. Deci..eu sunt cea mai mica din familie. Parintii mei sunt vrajitori cu sange pur. Mama mea, Olimpia Swan, lucreaza la Ministerul Magiei, iar tatal meu, Patrick Swan, lucreza in armata, alaturi de alti Incuiati, nu am de ce sa-l condamn, este o meserie extraordinara, si de ce sa mint, imi doream nespus sa-i calc pe urme..Eu, asemeni tatalui meu, am ochii albastri, spre deosebire de fratele si sora mea, si am parul lung, saten foarte deschis..aproape blond..Daca a fost cineva cu adevarat special in viata mea..acela a fost tatal meu..Inca de cand eram mica, el era cel mai bun prieten al meu..Era..eroul meu..Iar eu eram ''ingerasul lui cel mic''. Poate ca nu eram cea mai normala familie..Fiind una de vrajitori..Insa..eram fericiti..''

Da..gata..Acum puteam sa incep...

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella River in Dum Ian 09, 2011 6:12 am, editata de 19 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://makeitfly.wordpress.com/
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 02, 2009 11:14 pm

Era o seara friguroasa de iarna. Stateam impreuna cu familia mea, la masa, dar cineva, lipsea..Tata..Asta pana gand, apare in fata noastra zambind larg..Noi, foarte mirati, ramanem cu gura cascata..apoi izbucnim in ras..Tatal nostru, care daca nu l-ai fi cunoscut, ai fi spus ca habar nu are sa faca glume la cat se serios pare la prima vedere, statea in fata noastra cu o caliula de Mos-Craciun pe cap, si multe ghirlande infasurate in jur..
''-Deci..Impodobim bradul asta o data?'' Cu totii am zambit larg..

23. Decemrie. 2008
Ca de obicei, tata este cel care ne face sa radem..In seara aceasta am impodobit bradul..A fost exact asa cum mi-am dorit..Toata familia in jurul unui brad imens, cantand colinde in timp ce il inzestrau cu tot felul de podoabe..Evident, a fost nevoie de o scara ca sa pot ajunge in varf si sa pun steluta aceea aurie..Cu o vraja puteam face totul mult mai simplu si mai repede..Dar am decis ca macar acum, sa facem asta in stil incuiat..
A fost o seara minunata, pana cand, mama a spus ca era tarziu, si ca trebuia sa mergem la culcare. M-am asezat in pat, lasand inca lumina lampii aprinsa. Am privit pe fereastra..dar nu puteam sa dorm..M-am dat jos din pat si am deschis fereastra, am intins mana..si un fulg mare, pufos mi s-a topit in palma. Ninsoarea nu voia sa inceteze..ca si cum cineva, acolo sus, nu se mai satura de ''cernut faina''. Usa scartai si ma trezi din visare. Tatal meu, statea langa tocul usii cu doua cesti in mana. Inchise usa in urma lui si se apropie de fereastra, apoi se aseza langa mine.
''-Am vazut lumina inca aprinsa si m-am gandit ca vrei o ceasca cu ciocolata calda.''
''-Mama nu m-ar fi lasat..Nu la ora asta..'' am ras amandoi, iar eu am luat ceasca si am sorbit putin. Dilicios.
''-Iti mai aduci aminte cand dormeai sub brad, doar pentru ca voiai sa-l astepti pe Mosul?'' ma intreba tata.
''-Da..Laughing Ce copil..''
''-Da..si erai atat de suparata ca adormeai si nu reuseai sa-l vezi..'' rase tatal meu.
Am mai ramas asa privind ninsoarea. Lucrul ciudat..Eram doar in bluza de pijama si pantalonii trei-sferturi..iar afara ere ger..Dar nu-mi era frig..Sau poate ca degerasem..Nu-mi pasa, eram fericita.''

Am pus punct si am inchis jurnalul, pentru a ma intoarce la cartea mea preferata.. ''Romeo si Julieta..'' Seara aceea fusese chiar magica pentru mine..Nimic nu era mai important pentru mine decat o seara cu familia..

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:52 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Noi 03, 2009 8:16 am

Trecuse un an, iar eu acum eram la Hogwarts, in primele zile de scoala..Nu ma asteptam sa-mi fac deja prieteni..Dar Bellatrix Cullen, Elizabeth Jojo Swann (culmea, seamana numele meu cu al ei..) si sora mea, Luna Anee Swan, sunt cele mai bune prietene ale mele..
Inca o zi de Toamna care a trecut..Este ora 23 iar eu nu aveam somn. Ceva ma macina...Am deschis jurnalul, mi-am luat pixul, si am inceput sa-mi astern gandurile pe hartie..

3. Noiembrie. 2009
Da, se apropie iarna, iar eu ar trebui sa fiu in culmea fericirii..doar ador iarna, zapada..Craciunul..Nu si frigul, bine-inteles, dar..asta este partea a doua..Oricum..Inainte sa plec, m-am intalnit cu prietenele mele din Londra, care mi-au spus ca l-au intrebat pe Alex, cum mai merge relatia noastra, (din punctul lui de vedere) la care el a raspuns ca.. ''Nu merge''. Nici macar nu a venit sa ma vada inainte sa plec din Londra..Oare chiar nu mai are rost? Hmm...

Am inchis jurnalul nemaiavand ce sa spun, si am aruncat o privire pe fereastra..Poate ca pana la urma nu merita atata osteneala..

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:52 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Noi 03, 2009 8:42 am

Hmm..tot n-aveam somn..Deci m-am gandit sa ma intorc la jurnal..Hmm..Nu-mi venea in minte ce sa scriu..(inafara de frustrarile mele). L-am lasat deschis, si mi-am luat cartea ''Romeo si Julieta''. Asta pana cand..am ajuns la o replica de a lui Romeo..Da..asta era minunata..chiar trebuia sa o scriu..

Act 2. Scena 2.
ROMEO: ''De rani nu-i pasa celui care-i teafar?
Dar taci! Ce straluceste-acolo oare?
Sunt zorile si Julieta-i soare..
Rasai, o, soare sfant! Ucide luna!
[ ... ]
Isi lasa-acum obrazu-ncet pe mana..
O, ce n-as da sa fiu manusa ei..
Si sa-i ating obrazul..''

Ok, cred ca sunt si mereu voi fi o romantica incurabila. Dar nu e chiar atat de rau, nu?

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:53 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Noi 03, 2009 9:05 am

Continuare.. 3. Noiembrie. 2009
Ok, poate ca nu am fost chiar atat de corecta, nu am scris nici cum m-am intalnit cu Alex, si nici cum am ajuns sa fim impreuna..Ori am uitat..Sau poate ca nu voiam sa-mi amintesc..
Era o zi de vara, cand eu m-am mutat in cartierul cel nou..Nu erau multi copii acolo..Erau doar vreo 10 sau 12 din cate imi dadeam eu seama..Nu cunosteam pe nimeni, si eram teribil de suparata pe parintii mei ca ne mutasem. Pe atunci aveam doar 10 ani..
Si, cum nu cunosteam pe nimeni, nu aveam nici curaj sa ies afara cu ceilalti..Pana intr-o zi, cand, m-am intalnit din intamplare cu el. Si el parea destul de nou in acel cartier deci..de ce nu? De ce sa nu am macar un amic printre acesti cativa necunoscuti..Il cheama Alex si locuieste chiar in blocul din fata blocului meu..culmea..tot la etajul trei, ca si mine..La inceput, mi-a fost cel mai bun prieten..si eu a lui..Asta pana cand, dupa doi ani de amicitie, mi-am dat seama ca el insemna pentru mine mai mult decat un simplu prieten..Si mi-am dat seama de acest lucru prin simplul fapt ca..de fiecare data cand eram cu el ma simteam foarte bine si de fiecare daca cand ma privea in ochi, simteam ca rosesc..Dar nu i-am spus absolut nimic..pentru ca..imi era frica de un refuz..nu stiam daca si el tinea la mine, si apoi..daca nu era asa, nu voiam sa stric o prietenie frumoasa. Dar pana la urma, el a facut primul pas si mi-a spus ca si el simte acelasi lucru pentru mine..De atunci suntem impreuna, si totul a fost grozav..asta pana acum..care s-ar putea numi..un..impas..Ce se va rezolva curand sper..''

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:53 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Noi 07, 2009 5:27 am

7. Noiembrie. 2009
In speranta ca lucrurile vor reveni la normal de la sine, nu am facut nimic in legatura cu acest..impas..Si ma refer la Alex..Dar se pare ca zicala '' Timpul le rezolva pe toate '' nu e valabila si in acest caz.
Nu-mi mai raspunde la scrisori..iar prietenele mele mi-au spus ca este foarte suparat..el crede ca de fapt, eu l-am parasit, si ca nu-mi pasa de el..Ei bine, nu este asa..Nu-mi pot parasi cel mai bun prieten, dar mai ales, nu pot parasi pe cineva pe care iubesc.
Ma urasc..pana la urma..e vina mea..Asta devine o problema din ce in ce mai mare..
Nu stiu exact unde am gresit..Insa ma urasc pentru ceea ce am facut..sau..ce nu am facut..
Mi-era teama de asta..Mi-era teama ca daca vom fi impreuna vor aparea probleme..Dar mi-e mai teama ca e in joc SI prietenia noastra, care a durat mai bine de 3 ani..
Trebuie sa fac ceva..insa..nu stiu ce..

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:53 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Noi 08, 2009 8:35 am

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:54 am, editata de 5 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 09, 2009 7:02 am

9. Noiembrie. 2009
Astazi voi scrie un fragment care mi-a placut foarte mult din ''Harry Potter si Talismanele Mortii''..

''Ginny facu un pas spre Harry, venind mai aproape.
-Nu am stiut ce sa-ti iau de ziua ta..Asa ca m-am gandit sa-ti dau ceva care sa-ti aduca aminte de mine..Stii tu..Daca te intalnesti cu vreo Veela cat o sa fii plecat.
-Sincer sa fiu..Cred ca ocaziile de iesit la intalniri cu fete vor fi destul de rare.
-Iata si vestea buna pe care-o asteptam.. sopti ea si in clipa urmatoare, il saruta cum nu-l mai sarutase niciodata pana atunci. Iar Harry o saruta si el.
Era o uitare divina..Mai buna decat orice wiski-foc..Ea era singurul lucru real din lume..Ginny in bratele lui. O mana o avea pe spatele ei si una pe parul ei lung, cu un miros dulceag..''

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 09, 2009 7:58 am

9. Noiembrie. 2009
Astazi a fost destul de bine...Astept cu nerabdare sa ninga din nou..Astept cu nerabdare Craciunul..

Alex mi-a raspuns la scrisoare..Dar parea atat de..rece..Voi incerca sa mai vorbesc cu el prin scrisori..Pentru mine..inca nu am clarificat lucrurile dintre noi..
Anul trecut, de Craciun, am primit de la el un inel de argint cu un diamant stralucitor..De atunci il port mereu..Si imi aduce aminte de el..chiar daca in mintea mea..e doar el..

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 09, 2009 8:09 am

Nume: Isabella Luminita Swan
Patronus: O Caprioara..(la fel ca Patronusul tatalui meu)
Semn particular din nastere: Un semn in forma de stea, mare, pe spate.
Casa: Cercetasi.. hp
Animal de Companie: O bufnita alba de omat..Hedwig..I love you hp

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:56 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 09, 2009 8:11 am

Acesta este Patronusul meu...

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:57 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 09, 2009 8:39 am

Continuare 9. Noiembrie. 2009
Niciodata nu am stiut cum este sa plangi pentru un baiat..pana acum..
Totul e atat de incetosat in mintea mea..Stateam in Camera de Zi a Cercetasilor..Eram asezata pe un fotolliu de langa fereastra si priveam cerul..Era deja timpul ca stelele sa strapunga luminoase acel continuu vid intunecat..Prietenele mele..Bellatrix, Elizabeth si Luna stateau langa semineu si vorbeau..Desi stateam doar la cativa metri departare, nu stiu despre ce vorbeau..Auzeam cuvintele..dar mintea mea nu le percepea..Priveam cum incet, incet cerul se umplea de stele..La fiecare chemare a vreuneia dintre cele trei fete raspundeam cu un zambet trist si dadeam din cap..Eram constienta ca se ingrijorau pentru mine..Dar chiar nu puteam ca in acel moment sa ma simt bine..si sa ma prefac? De ce? De ce sa ma prefac..? Cand puteam foarte bine sa-mi arat dispozitia asa cum este..Pentru mine, ziua aceea nu era foarte ''colorata''.
Imi era dor de familia mea..Imi era dor de EL. Si atunci am realizat ca in vacanta de Craciun, aveam sa merg acasa...Oricat de bine mi-ar fi fost la Hogwarts, oricat de bine ma simteam cu prietenele mele, aveam nevoie de parintii mei, de fratele meu cicalitor si amuzant si de Alex..''Baiatul perfect''. Da..In mintea mea, Alex era .. perfect. Stiu ca poate este o prostie. Dar mintea mea, asa mi-l infatisa..pur si simplu..Perfect..Imi doream sa alunec cat mai repede in visare..Sa adorm si sa visez..In vise el mereu era aproape..
Doar ca imi era frica de momentul in care ma voi trezi..din fericire voi cadea din nou in tristete..pentru ca realitatea mi se va infatisa in fata ochilor..El nu era cu mine acum..Era la nu stiu cati km departare iar eu trebuia sa invat sa accept asta si sa pot astepta pana la Craciun..Dar mai rau de atat..

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:58 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mar Noi 10, 2009 7:26 am

10. Noiembrie. 2009
Astazi a fost o zi, dedicata total prieteniei.. Eu, Bellatrix, Luna si Elizabeth am facut o multime de poze..Dintre care, cateva, le voi pune aici..

Poze sterse de Isa.. motive personale.

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:59 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Mier Noi 11, 2009 10:25 pm

12. Noiembrie. 2009
Stiti reclama aia de la Coca-Cola..cu ''Vine Craciunul''... Imi place mult..E atat de veche..si prima data cand au difuzat-o luna asta am inceput sa ma bucur ca un copil de 5 ani.. Nu stiu de ce..poate pentru ca aveam inca o confirmare a faptului ca se apropie Craciunul....I love you:X:X

Oricum, nu am renuntat la ideea mea..Weekendul asta ma duc acasa..Putin timp cu familia..va fi super sa o am alaturi din nou pe mama mea iubitoare..pe tatal meu glumet..pe fratele meu cicalitor si pe..Alex..I love you:X:X Un weekend linistit si nebun cu sora mea, Luna. Laughing ''Linistit si nebun..ce combinatie..)

Abia astept sa mai ninga...

[size=9][color=#E9CFEC]- Accept PowerPlay doar in cazul Kennyei, al lui Matt, Bellei si al lui Dess. - [/size][/color]

[size=9][color=#E9CFEC]Adrian Ivashkov: "Visele nu se compară niciodată cu realitatea, micuțule dhampir."[/color][/size]
Copyright © 2010-2011 Tocarea Ficaților rapid, ușor și cu plăcere S.R.L. All rights reserved to Kennya & Isa.

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 7:59 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Joi Noi 12, 2009 9:49 am

12. Noiembrie. 2009
Tatal meu este, ca de obicei, primul cand vine vorba de cadouri..Nici nu a mai asteptat Cracinul ca sa-mi dea cadoul..Astazi Hedwig m-a trezit batand in fereastra cu ciocul. M-am dat jos din pat si i-am deschis geamul..A facut doua ture de dormitor cu zborul ei gratios, apoi s-a oprit pe umarul meu. In cioc avea o punguta micuta, alba pe care era scris cu auriu ''Isabella Luminita Swan'' inauntru era o cutiuta foarte simpla, albastra. Am deschis-o si am ramas..pur si simplu..Tablou..
Un lantisor de aur, foarte finut, cu un medalion in forma ovala, cu un pinguin din scoica Paua, statea pe catifeaua albastra. L-am luat si l-am invartit intre degete..Era atat de finut si fragil..Il iubeam..Mi l-am pus la gat si m-am uitat din nou in punguta mica si alba. Un biletel, de asemenea, alb, era pe fundul pungutei. L-am luat si l-am deschis..Tot cu auriu scria ''Stiu ca inca nu e Craciunul, dar voiam sa te bucuri de cadou cat mai repede. Tata'' . Am zambit dupa ce am citit biletul. Simplu..dar asta mi-a amintit de amuzantul, bunul si zapacitul meu tata..
Chiar voiam sa merg weekendul acesta la ei..Doar ca Bellatrix isi serbeaza ziua duminica si doar pentru o zi..nu prea ar avea rost..Sau da...Hmm..Pai..As putea merge cu Luna sambata la Londra, sa-i luam cadou lui Bellatrix..apoi sa trecem pe la parinti..eu as avea timp sa trec si pe la Alex..I love you Si apoi spre seara sa ne intoarcem acasa..Da..asa voi face..Imi place planul lui Bellatrix de petrecere..Sunt sigura ca l-a scris si ea in jurnalul ei..dar il voi scrie si eu..desi nu prea am dreptul..Pai..Pizza la restaurant, toti..Apoi un film de groaza mai pe seara la cinema..Va fi grozav..Plus ca ador filmele de groaza.. Smile

[/center]
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Noi 13, 2009 8:14 am

13. Noiembrie. 2009
WoW..Vineri. 13.. Ghinion!! Laughing Glumeam..nu cred in asa ceva..de fapt..ziua asta a fost chiar..una dintre cele mei bune..Colegutza mea de banca a lipsit, insa am stat cu Bellatrix..A fost chiar amuzant..
A vorbit tot timpul ''Abia astept duminica!!'' Cat am putut sa rad..Dar o inteleg perfect...
In rest..absolut nimik nou..Maine dimineata eu si Luna vom merge la Londra sa-i cumparam cadou..si sa trecem pe la parintii nostri..Iar eu sa rezolv acest ''impas'' cu...Alex.. I love you:X ♥

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Noi 13, 2009 9:24 am

Paramore - Decode

How can I decide what's right?
When you're clouding up my mind
Can't win your losing fight all the time
Not gonna ever own what's mine
When you're always taking sides
You wont take away my pride
No not this time
Not this time

How did we get here?
I use to know you so well
How did we get here?
Well, I think I know

The truth is hiding in your eyes
And its hanging on your tongue
Just boiling in my blood,
But you think that I can't see
What kind of man that you are
If you're a man at all
Well, I will figure this one out on my own
(I'm screaming "I love you so..." But my thoughts you can't decode)

How did we get here?
How did we get here?
Well, I think I know

Do you see what we've done?
We're gonna make such fools of ourselves
Do you see what we've done?
We're gonna make such fools of ourselves

How did we get here?
How did we get here?
Well, I use to know you so well

I think I know
I think I know
There is something that I see in you
It might kill me I want ït to be true..

http://www.youtube.com/watch?v=Lpvai3DQ0Co

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Noi 13, 2009 9:27 am

♥ Edward & Bella ♥

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Noi 13, 2009 9:35 am

♥ Isabella Swan & Edward Cullen ♥
♥ Cand traiesti Vesnic..Pentru ce Traiesti..? ♥

[/center]

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:09 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Vin Noi 13, 2009 11:21 pm

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Noi 14, 2009 10:08 am

14. Noiembrie. 2009
Astazi am fost cu Luna la Londra. Mai intai ne-am plimbat prin magazine cautand ceva pentru Bellatrix, apoi, cand in sfarsit am gasit un cadou dragut, am mers la parintii nostri. Au fost foarte surprinsi, deoarece nu se asteptau sa venim, insa s-au cam intristat cand au aflat ca nu puteam ramane decat cateva ore. Laur era si el acasa, asa ca m-am putut bucura de ceva timp cu fratele meu. Apoi..m-am hotarat ca era timpul sa vorbesc cu Alex.. Simteam un nod in gat din ce in ce mai dureros, si o gaura in stomac...este acea senzatie tipica momentului confruntarii...Dar nu orice confruntare..
Norocul a facut sa fie afara cu prietenii lui asa ca.. l-am chemat putin, am discutat in timp ce ne-am plimbat putin si am rezolvat torul..Era deja ora 19:30 insa noi ne-am dus in parc si ne-am asezat pe o banca..In timp ce el mi-a mai spus noutatile din cartier a inceput incet-incet sa picure..Apoi ploaia s-a transformat in zapada..
Mi-am pus gluga in cap..in clipa urmatoare Alex m-a luat in brate si am stat asa cateva minute..Pana cand s-a uitat la mine si mi-a zis ... ''-Mi-ai lipsit mult..stii?''

apoi m-a sarutat pur si simplu..Am ramas putin buimacita asa ca a trebuit sa-mi clatin putin capul ca sa-mi limpezesc gandurile. Amandoi am zambit, apoi el m-a condus acasa..''-Te iubesc..'' mi-a spus inainte sa plece si m-a mai sarutat o data lung..L-am privit cum pleaca si am zambit in sinea mea..Am intrat in casa si a trebuit sa ma grabesc la plecare..Luna era putin suparata ca am intarziat atat...insa s-a linistit...Inapoi in Camera de Zi a Cercetasilor...

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Sam Noi 14, 2009 10:55 am

PIRATII DIN CARAIBE

1. Piratii din Caraibe - Blestemul Perlei Negre
2. Piratii din Caraibe - Cufarul Omului Mort
3. Piratii din Caraibe - La Capatul Lumii

Actorii din rolurile principale:

1. Jhonny Depp as Jack Sparrow

2. Keira Knigthey as Elizabeth Swann

3. Orlando Bloom as Will Turner

Imi plac foarte mult aceste trei filme..Mai ales Blestemul Perlei Negre...

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:11 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Noi 15, 2009 9:56 am

Jesse McCartney - Just so You Know

1. I shouldn't love you but I want to
I just can't turn away
I shouldn't see you but I can't move
I can't look away
I shouldn't love you but I want to
I just can't turn away
I shouldn't see you but I can't move
I can't look away
And I don't know how to be fine when i'm not
Cuz I don't know how to make a feeling stop

Refren:Just so you know this feeling it's taking control of me and I don't want to
I won't sit around I can't lay it with now
Thought you should know I've tried my best to let go of you but I don't want to
I just gotta say all before I go just so you know.

2.It's getting hard to be around you it's so much I can't say
Do you want be to have the feelings and look the other way
And I don't know how to be fine when i'm not
Cuz I don't know how to make a feeling stop.

Refren:Just so you know this feeling it's taking control of me and I don't want to

Safetyness killing me and I wonder why I've waiting so long
Looking back I realised it was always there just never spoken
I'm waiting here
Been waiting here

uooooooo
Tought you should know I've trïed my best to let go of you but I don't want to

http://www.youtube.com/watch?v=VcUH3Kdrmi0

Melodia este minunata...Imi aduce mereu aminte de Alex..Melodia asta o ascultam atunci cand mi-am dat seama ca eu tin la el mai mult decat la un simplu prieten...I love you

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:12 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Dum Noi 15, 2009 10:02 am

Praf in Ochi - O mie de Ganduri

Sunt 1000 de ganduri ce, ma duc la tine mereu
Fara tine, e pustiu in sufletul meu
Si simt ca ma sting, as vrea sa te ating
Sa te simt langa inima mea
Astept acea zi cand iti vei amint
Ca sunt singura dragostea a ta

Ma inec in lacrimi de dor
Ma sufoc in aer mult pre trist
M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis...o iubire care m-a ucis

Sunt 1000 de lucruri, ce-mi aduc aminte mereu...doar de tine
Te-am uitat in sufletul meu
Si simt ca ma sting, as vrea sa te ating
Sa te simt langa inima mea
Astept acea zi cand iti vei amint
Ca sunt singura dragostea a ta

Ma inec in lacrimi de dor
M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis...o iubire care...
M-a-nec in lacrimi de dor
M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis...o iubire care m-a ucis - bïs

http://www.youtube.com/watch?v=d5piNHgrwpI

Ultima editare efectuata de catre Isabella Luminita River in Mar Mai 25, 2010 8:12 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Isabella River
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Isabella River   Lun Noi 16, 2009 8:36 am

16. Noiembrie. 2009
Astazi a fost...bine..M-am gandit sa pun niste intamplari hazlii cu profesorii mei..Ora de istorie este cea mai faina..Laughing

Ora de Istorie: (Profu: Vrabie Ionel..The Best..Wink )
1. Profu: -Domnisoara, de ce vorbesti neintrebata? Vrei cafteala? Laughing

2. Profu sta la catedra..Cretzu rupe o foaie din caiet..Profu se uita urat la el..Cretzu mai rupe o foaie..Profu se ridica, merge la el, ii da o palma peste mana si zice:
-Mah! Nu mai rupe! Nu ti-am zis? Fara violenta! Laughing

3. Profu se uita la o poza cu noi in excursie ( o excursie la munte am facut-o cu el si clasa lui )
Profu: Bah..da' eu de ce nu sunt in poza?
Noi: Da' dumneavoastra ati facut poza, domn' profesor..
Profu: Aha..ce-am facut eu?
Noi: Ati facut poza.
Profu: Mah, mereu dati vina pe mine! Laughing

4. Profu ne intreaba foarte serios:
-Ce face apa la 90 de grade?
Noi: Fierbe..ba nu..ca fierbe la 100 de grade..
Profu: Nu..face unghiul de 90 de grade..Laughing
Noi: Da' asta-i la mate...
Profu: Nu e nici la mate..Asta era intr-un banc.. Laughing

Ora de Fizica: ( Profa: Costan Mihaela..E foarte de treaba, da' nu vreti s-o vedeti cand e nervoasa..Laughing )
1. Profa: Nicoleta..Esti bine? :)
Nico: Da..
Profa: N-o sa mai fii.. zice profa zambind..Laughing

In pauza...
Cretzu: Bai..nu am loc in banca..
Eu: Prea multa shaorma, Cretzule..Laughing

Ora de Chimie.. (Profa e super de treaba..dar la fel ca la cea de fizica..Nu vreti s-o vedeti nervoasa..Laughing )
Burk: Va rog sa ma scuzati, da' nu mi-am scris la fizica.
Profa: Tin sa te instiintez, ca suntem la ora de chimie! Laughing

Asta e super thare..Bellatrix, Luna..voi stiti..(ca suntem in aceeasi clasa..Laughing )
Ora de Lb. Romana cu Lucia Poclid ( acum avem alta profesoara..da' n-o sa uitam cum ne vorbea ea..Laughing )
Era prima ora de Romana cu ea..
Profa: Buna-ziua..Deci, vreau sa stitit, ca eu sunt un exeplu pentru voi. Nu-mi place sa vorbesc urat, nu vreau sa.. BA' BAIETE CE DRACU' FACI ACOLO?! (A tipat la Alin care cauta ceva in banca..Laughing Apoi s-a intors la noi zambind din nou: ) Sper sa ne intelegem...
Laughing
Asta a fost ceva de neuitat..Laughing

Aaa..si inca o faza faina de la ora de istorie asta a fost saptamana trecuta..Laughing
Profu catre mine: Da-mi un pix, domnisoara.
Eu: Da..
Cretzu: Am eu unul domn' profesor!
Profu: Mah..nu ti-e rusine?! Nu vezi ca eu incerc sa intru in vorba cu domnisoara....Laughing Tu ma intrerupi?! Laughing

[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Isabella River   Astazi la 7:22 am

Sus In jos

Isabella River
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 13Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit