Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

REGULI [cititi pentru a evita banarea]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Lun Noi 24, 2008 2:35 am

Ok, deci vad ca se trezeste cate unu de ia toate subiectele din forumul asta si raspunde. Adica raid, macel, flood, spam, asalt cum vreti sa-i spuneti.

BAI FRATILOR ! Pai, voi nu va simtiti, chiar in halul asta, raspundeti la toate subiectele ca sa va urce numarul de posturi, de parca cuiva ii pasa de numarul ala IDIOT !

Daca voi nu stiti sa incetati[desi a fost inchis acest forum de nenumarate ori, care era un avertisement] va trebui sa facem REGULI. Cu totii le uram, dar nu se mai poate.

Prima si singura regula este sa nu raspundeti la mai mult de 5 Topic-uri [Thread-uri/Subiecte], intr-un interval de 5 (CINCI) ore.

Daca incalcati regula de mai sus, va alegeti cu BAN ! Direct, fara avertisment, fara nimic. Acesta va fi pe 7 zile. La a doua abatare e pe 14 zile, iar la a treia vi se sterge contul.

Ne-am inteles ? Sper ca da Smile

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Charlotte Ambrosine
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 17/10/2008
Numar mesaje : 615
Varsta : 21
Casa : Nesortat
Reputatie : 29
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Lun Noi 24, 2008 6:05 am

Raizen .. nu stiu daca aici e bine sa pun intrebarea, dar poti sterge mesajul cand doresti Very Happy
Nu avem voie nici sa raspundem la RPG mai mult de 5 mesaje/5 ore ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Lun Noi 24, 2008 6:08 am

Doar aici si la Gmers Arena. La RPG chiar VA ROG sa luati cu asalt topicurile si sa postati[ in visele mele Laughing]

Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Joi Noi 27, 2008 10:07 pm

Raizen, dar in cluburi unde nu este doar RPG putem posta de mai mult de 5 ori? Ar fi aiurea sa nu se poata... :(
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Joi Noi 27, 2008 10:52 pm

Am zis eu ceva de alta parte a forumului ? Puteti posta oricate mesaje, oricand, oriunde vreti cu exceptia CAFENELEI, acestui forum, si GAMES ARENA. Atat. In rest e treba voastra cat postati[cat mai mult Very Happy].

Sus In jos
Hermione McGonagall
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 28/08/2008
Numar mesaje : 736
Reputatie : 19

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Vin Noi 28, 2008 12:17 am

Stai ca eu nu am inteles.Nu avem voie sa postam mai mult de 5 ori PE ZI sau IN GENERAL.Cafeneau este un loc de disctutii,ar trebui ca aici sa se posteze mai mult.Altfel unde mai vorbim?
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Vin Noi 28, 2008 12:22 am

Raizen Isildur a scris:
Prima si singura regula este sa nu raspundeti la mai mult de 5 Topic-uri [Thread-uri/Subiecte], intr-un interval de 5 (CINCI) ore.

Cred ca Raizen a explicat destul de clar. Deci puteti sa raspundeti la 5 topicuri intr-un interval de timp de 5 ore. Cum ar fii un subiect pe ora, sau toate cand vrei, insa nu mai ai voie in urmatoarele ore pana se fac 5.
Este un loc de discutii, e adevarat. Dar de cand a fost facut forumul asta, aceste discutii sunt peste masura. Uita-te la numarul de mesaje de la Cafenea si Games Area, sa vezi ca sunt mai multe ca la rpg. Si este total gresit si dupa parerea mea mai mult de jumatate posteaza acolo pentru a-si mari numarul de posturi. Asta incercam sa evitam, spam-ul si marirea numarului de posturi degeaba, adica in 2-3 randuri cum raspundeti voi la cafenea.

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Vin Noi 28, 2008 12:31 am

Mda, asa e Kennya. Totusi nu e inteleg ce e atat de greu de inteles. Thinking
E foarte clar, poti raspunde la 5 topicuri o dat ala 5 ore. Daca raspunzi la 5 topicuri deodata , e treab ta, urmatoarele 5 ore nu mai raspunzi la niciunul [din Cafenea, sau Games Arena]. Dupa ce au trecut cele 5 ore, poti sa raspunzi la alte 5 topicuri samd.

Daca ai raspuns la Cafenea la 5 topicuri, poti sa mai raspunzi si la Jocuri tot de 5 ori. Adica se numara separat.

Sus In jos
Hermione McGonagall
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 28/08/2008
Numar mesaje : 736
Reputatie : 19

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Vin Noi 28, 2008 12:39 am

Acum am inteles.Multumesc ca va-ti batut capul din nou cu mine.Kiss
Sus In jos
Sophie A. Rose
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 12/11/2008
Numar mesaje : 1161
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : nu's luata :))
Reputatie : 139
Galeoni : 36
Functii : Profesoara "Istoria Magiei"; Vanzatoare la "Capul de Mistret"

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Mier Dec 24, 2008 5:39 am

deci se poate raspunde la 5 topicuri in 5 ore(fara dublu post), da putem sa punem mai multe posturi in acele 5 ore in acele 5 topicuri? Dar mai intai sa raspunda cineva dupa noi, normal.

[i]What do you got if you ain't got love
Whatever you got, just ain't enough[/i]3

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rdiana13.wordpress.com/
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 03/11/2008
Numar mesaje : 278
Reputatie : 5

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Mier Dec 24, 2008 7:10 am

Nu poti ce nu intelegi vai.....greu mai inteleg oamenii astea..poti sa raspunzi numa la 5 topicuri in 5 ore.....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://harrypotter.myforum.ro/
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Mier Dec 24, 2008 7:20 am

Alina, nu prea ai raspuns la intrebare.. ai zici de 5 topicuri, dar nu ai precizat cate posturi se pot face la fiecare.
Nu mai zice de altii ca nu inteleg.

Reagan, trec peste mesajul userului de deasupra mea, care se observa ca nu a priceput intrebarea, si iti raspund. Aceste 5 mesaje se pot face oriunde la Cafenea - pot fi 2 la acelasi toapec, si restul la alte 3 threaduri diferite.
Orice am face, trebuie sa avem grija sa nu facem mai mult de 5 posturi la Cafenea intr'un interval de 5 ore. Indiferent de threadurile la care scriem.
Cel putin, asta am inteles eu.
Sper ca te'ai lamurit:*
Sus In jos
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 03/11/2008
Numar mesaje : 278
Reputatie : 5

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Mier Dec 24, 2008 7:39 am

Pai asta si trebea sa inteleaga toata lumea...... Laughing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://harrypotter.myforum.ro/
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Joi Dec 25, 2008 5:13 am

Ginny di Hahalina a scris:
Alina, nu prea ai raspuns la intrebare.. ai zici de 5 topicuri, dar nu ai precizat cate posturi se pot face la fiecare.
Nu mai zice de altii ca nu inteleg.

Reagan, trec peste mesajul userului de deasupra mea, care se observa ca nu a priceput intrebarea, si iti raspund. Aceste 5 mesaje se pot face oriunde la Cafenea - pot fi 2 la acelasi toapec, si restul la alte 3 threaduri diferite.
Orice am face, trebuie sa avem grija sa nu facem mai mult de 5 posturi la Cafenea intr'un interval de 5 ore. Indiferent de threadurile la care scriem.
Cel putin, asta am inteles eu.
Sper ca te'ai lamurit:*

Vai, sora'mea, esti geniala ! Asa e cum zici tu ;Wink

Sus In jos
Charlotte Ambrosine
Anul V
Anul V

Data de inscriere : 17/10/2008
Numar mesaje : 615
Reputatie : 29

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Joi Dec 25, 2008 5:53 am

Of Doamne Straight face
Ce grea e limba romana
Daca era dupa mine blocam topicul asta /:)
M`am enervat eu, care decat am citit ...
Bietii admini .. cred ca au o rabdare de fier
Sus In jos
Harry Stiker
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 07/11/2008
Numar mesaje : 107
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Lun Dec 29, 2008 10:33 pm

Nu vreau sa se inteleaga gresit sau sa am probleme postand acest post dar sincer DC ati mai creat cafeneaua dak nu putem sa vorbim pe bune.....dupa mine este o regula tampita aici...eu nu ma uit la numarul de psoturi .....parerae mea este sa faceti un sondaj cu regula asta si as putea pune pariu k nu este acceptata de peste 60% din cei care voteaza....Repet nu vreau sami fac probleme postand aici dar miam spus parerea ca toti ceilalti de mai sus :)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://cooo0oool-boy.hi5.com
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Lun Dec 29, 2008 10:44 pm

Nu inteleg ce e asa de greu de inteles.
Aceasta regula e chiar foarte importanta.
Poate tu nu realizezi dar forumul asta este RPG. Aveti noroc ca exista cafenea si celelalte.
In plus sunt unii membrii care nici nu posteaza la rpg, ci numai la cafenea samd. Si isi maresc posturile nu intr-un mod tocmai corect, fata de cei care muncesc pe bune la un post mai mare de 5-10 randuri.
Si apoi cei care posteaza numai la Cafenea/jocuri vin si isi cer salariile cand ei nici macar n-au trecut pe la rpg mai mult de doua ori. Sunt cazuri pe acest forum. Si chiar destule.
Ia sa facem noi un sondaj cu regula asta. Sa vedem cati dintre membrii care posteaza la rpg constant o voteaza. Nu e drept fata de ei care scriu la topicuri calumea, fata de altii care scriu 1-2 cuvinte si au facut postul.
Si in plus se face un spam incredibil. Compara tu posturile de ca cafenea/jocuri cu cele de la rpg. Sa faci diferenta. Regula asta as puneo in cap de lista. Te-ai inregistrat pe forum ca sa faci rpg, avand in vedere ca asta e tema principala a forumului, nu ca sa joci jocuri de genul Kiss sau spank sau Ce itzi vn in minte.
Sa imi spuna mie membru care nu e de acord cu aceasta regula in afara de tine. Iti zic de pe acum ca toti cei care posteaza la rpg sunt de acord cu ea 100%. Cei care isi fac toate posturile aici logic ca nu sunt de acord cu regula in sine.

[/center]
Sus In jos
Harry Stiker
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 07/11/2008
Numar mesaje : 107
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Mar Dec 30, 2008 12:08 am

Am citit mesajul si sincer sa fiu ai dreptate ...cand o sa pui sondaju o sa votez pentru regula....srry dar eram si nervos Very Happy..... iti dau dreptate 100% kenya :) scuze inca odata....gata nu mai postez k iau ban Very Happy :)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://cooo0oool-boy.hi5.com
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Mar Dec 30, 2008 9:16 am

Bine ca ai scris la manie ce ai scris, Harry =] Postul tau e suficient ca sa ma irite.
Foarte.
A explicat Kennya bine, asa ca nu mai are nici'un rost sa ma repet.

Citat :
parerae mea este sa faceti un sondaj cu regula asta si as putea pune pariu k nu este acceptata de peste 60% din cei care voteaza

Pai aici pot fi de acord cu tine. Desigur, oricare membru posteaza mereu si mereu la jocuri si la cafenea este indignat ca nu mai isi poate mari la fel de repede numarul de posturi. Si cum cel putin 50% din cei care sunt angajati si isi primesc salariul in functie de numarul de posturi fac parte din aceasta categorie, posibil regula se va duce [asta daca tine de sondaj]. Si e mare pacat. Pentru cei care sunt corecti si fac postari la Rpg, normal.
Si cafeneaua este facuta, probabil, pentru a se lega prietenii pe aici. Ca nu prea gasesti alte locuri in care poti vorbi despre lucruri normale, fara sa fie spam.
Dar rostul jocurilor nu il gasesc. Distractie este peste tot pe forum, ce sa mai zic de relaxare [ca sa zic asa]. Adica e chiar o prostie. Cred ca merita sterse.. nici nu sunt atat de interesante.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: REGULI [cititi pentru a evita banarea]   Astazi la 9:10 pm

Sus In jos

REGULI [cititi pentru a evita banarea]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro