Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Arianna's Creations

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sophie A. Rose
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 12/11/2008
Numar mesaje : 1161
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : nu's luata :))
Reputatie : 139
Galeoni : 36
Functii : Profesoara "Istoria Magiei"; Vanzatoare la "Capul de Mistret"

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Lun Dec 22, 2008 12:09 am

Io ii trimit de acum ghid de efecte speciale in paint...

[i]What do you got if you ain't got love
Whatever you got, just ain't enough[/i]3

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rdiana13.wordpress.com/
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 13/10/2008
Numar mesaje : 192
Varsta : 17
Casa : Nesortat
Reputatie : 3
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Lun Dec 22, 2008 1:34 am

De la ultimul pe care l-am facut nu mai lucrez in paint.lucrez in Corel Paint Shop Pro Photo XI.Am zis din primul mesaj ca sunt oribile.Sunt incepatoare.Incerc sa ma perfectionez.Si nu va suparati,dar aceste critici mai rau ma incurca.Poate pe voi va ajuta,dar pe mine,nu.Voi mai incerca sa fac.Poate ca urmatoarele o sa va placa.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Varsta : 22
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Lun Dec 22, 2008 7:57 am

Nu au cum sa te incurce criticile:| mesajele care te lauda nu te incurca, nu?
Aici nu e vorba de cat de multa/putina experienta ai. O creatie nu consta in luarea unei poze doar pentru a scrie ceva pe ea! Mai faci niste chestii pe acolo, ceva..
Bella, poti crede ce vrei despre mine, dar mi se pare ca eu fac mai bine=] asta pentru ca, in loc sa o supraslavesc pe Alicia, ii spun in fata cat de groaznice sunt acele poze. De fapt nici groaznice nu se pot numi, ca inca nu m'am prins prea bine care e diferenta dintre ele si originale. Btw, esti printre ultimii cu care as vrea sa ma cert, dar raspunde'mi te rog la intrebarea: Ce iti place la pozele Aliciei? Dar nu te lega de pozele alese, te rog. Ci de ceea ce a schimbat ea. Si nu cu "e incepatoare", aici sunt [aproape] de acord cu Alina: si un copil de 5 ani ar putea scrie ceva pe o poza. De fapt nu sunt aproape de acord, SUNT de acord! Mai ales ca scrisul nu e de mana, ci cu litere de tipar, asa cum invata prima data oricine sa scrie. Orice copil poate intra in paint, invata sa ia o poza de pe net, o pune acolo si scrie pe ea ceva.

Citat :
Si nu va suparati
Eu nu ma supar, Alicia, dar criticile astea [si as fi foarte fericita sa imi spui si mie cu ce te incurca.. te ajuta mai mult decat alea cu "doamnee ce tari sunt!" sau "ai fi putut folosi un pic mai multe efecte, dar e superb oricum!"] sigur sunt spre binele tau. Cum te perfectionezi daca toti iti spun ca lucrezi super bine si nimeni nu iti da un sfat constructiv?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Lun Dec 22, 2008 8:06 pm

M-ar ajuta daca ai fi intre.N-a zis nimeni sa spui"Mama,ce tari sunt"dar nici ca sunt oribile si groaznice.Incearca ceva intre"Sunt frumusele,dar mai trebuie sa mai lucrezi la ele." Iar apoi da sfaturile care ma pot ajuta

Hai sa nu mai facem off-topic.
Pace?

uite sper ca asta sa iti placa.i-am facut borders,si putin contrast si scris.

http://i41.tinypic.com/5uhkpy.jpg
Sus In jos
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 03/11/2008
Numar mesaje : 278
Varsta : 21
Reputatie : 5

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Lun Dec 22, 2008 9:31 pm

Asta da poza imui place dar la scris ...hmm incearca sa faci un scris mai altfel nu ala care e de cand bunica apleacal umpik foloseste altu decat ala cum ar fi hmm...unul care sa semene mai mult cu cel de mana asa ar fi mult mai frumos dupa parerea mea.....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://harrypotter.myforum.ro/
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Lun Dec 22, 2008 10:01 pm

data viitoare asa voi face Wink
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 12:57 am

Citat :
Incearca ceva intre"Sunt frumusele,dar mai trebuie sa mai lucrezi la ele." Iar apoi da sfaturile care ma pot ajuta

Straight face
Pai daca NU sunt nici frumusele, ce vrei, sa mint?
Daca tu esti mica si fragila, ok. Ai sa vezi ca in viata nu merge cu laudele. Decat cele pe merit..
Nu ma cert cu tine, incerc sa te ajut. Si prefer sa nu iti spun commuri de 2 bani "waaai thuamnii ce cule sunt.. mai pune ca le iubesc" ..

Citat :
Hai sa nu mai facem off-topic.
Off-topic?Straight face
Aici tocmai cine NU da sfaturi face off-topic. Si care mint - Intentionat sau nu. Si tind sa cred ca prima varianta - doar pentru a se pune bine cu tine. Si tine minte, te rog, ca nu am nimic cu tine. Si nici varsta nu ma intereseaza, nu dau doi bani pe ea. Poti sa ai si 25 de ani, depinde sa stii sa infrunti criticile cu capul sus, nu sa spui ca esti incepatoare si rogi criticii sa nu fie atat de duri cu tine si zica ceva de genul ca merg, dar mai ai de lucrat.
Nici mie nu imi plac criticile, nimanui nu'i plac criticile, dar sunt foarte folositoare. Foarte. Asa ca mai degraba ii multumesc celui care e atat de dragut sa imi zica in fata unde gresesc, decat celui care ma ia cu "ce frumos", cand se vede clar ca e de parte de a fi frumos.
Bine, in ultima ta poza.. "borders, putin contrast si scris". Da, o linie simpla pe margini, scrisul [e bine si asa.. pe o vedere.. si eu sunt de parere ca mai bine alegeai scrisul de mana;)] si.. asta e poza originala, nu? -> http://ovidjus.files.wordpress.com/2008/01/muntii-bucegi-iarna.jpg [bine, e putin mai mare asta, dar in principiu e exact aceasi poza]
Sper ca se vede diferenta. Ca eu nu o prea vad.

Dar, daca tot ti se pare ca adevarul se ascunde printre acele mesaje care te lauda.. go ahead. N'am nimic impotriva. Eu am incercat sa te ajut.
Pana la urma, de Craciun ne ajutam intre noi, nu ne certam ca chiorii, nu?Wink
Sus In jos
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 3:02 am

hai sa nu ne mai certam.asa fac eu creatiile...Nu stiu ce sa fac ca sa iti placa...le-am facut borders,scris...incearca sa imi spui ce trebuie sa le mai pun.(Dar pe MP)
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 6:54 am

Nu trebuie sa imi placa mie.
Evident, eu imi exprim parerea aici.
Trebuie in primul rand sa iti placa tie.. iar daca tie iti plac kitsch'urile, asta e.
Pai usor de zis "le'am facut si borders, si scris", dar asta NU e mare lucru. Pai analizeaza si tu un pic. Ai pus contur si ai scris ceva. Asta inseamna. So?.. Altceva?
Pai, normal, raman la sfatul meu de a suprapune doua imagini, in loc sa le ingramadesti una langa cealalta. Si brush'uri cu fluturi sau chestii [asta pentru programe ps.. dar poti face si cu mana inimioare pe acolo, important e sa nu te chinui sa faci ceva complicat, ca nu va iesi decat daca ai intr'adevar multa experienta] sunt superbe. Nu stiu daca exista in paint optiunea "in oglinda" - cum am facut sig'ul acesta, de exemplu. Si nu stiu daca exista si efecte speciale, cum ar fi sa adaugi personajul pozei si sa ii faci silueta sa para transparenta, umbre si alte chestii. Eu am incercat odata sa iau imaginea unor artificii, aleg una din ele si o pun peste ce aveam pana atunci, intr'un colt, am decupat si apoi am facut culoarea sa fie mai inchisa si peste tot aceasi nuanta.. Si mrg. Trebuie sa fii cat mai creativa;)

Edit: de ce pe Mp? Nu intelegi ca ceea ce scriu eu nu e off-topic, nu?
Nici'o problema.
Nu mai scriu aici.
Daca vrei comentarii mieroase, clar nu voi mai posta vre'un mesaj pe aici.
Sus In jos
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 7:46 pm

http://i41.tinypic.com/fp4yv.jpg

asta cred ca e cel mai frumos de pana acum...Sper sa va placa.

Poza originala: http://www.kewlwallpapers.com/images/wmwallpapers/Fantasy-Horses-1.jpeg

Ultima editare efectuata de catre Alicia Isabelle Blake in Mar Dec 23, 2008 8:58 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 8:37 pm

Alicia, vad ca te descurci din ce in ce mai bine.
Mai Ginny, intelege si tu ca e incepatoare.Are doar 9 ani, ce vreti atat de mult de la ea?In timp totul se invata.... Aveti rabdare, fratilor. Nimeni nu s-a nascut invatat.

Prefer sa iti las aici sfaturile mele, nu sa ti le trimit prin MP, sper ca nu te superi, Alicia.
1.Nu ai nevoie de programe ultraperformante ca sa iti iasa ceva frumos.Nu iti trebuie Photoshop sau Corel, care costa o gramada de bani(nu chiar o gramada, dar pentru un singur program e destul de mult).Sunt multe programe gratis pe net in care poti realiza creatii reusite.Daca vrei sa iti spun cateva, trimite-mi un MP.
2. Incearca sa decupezi, sa aplici efecte, daca chiar ai Corel.Nu e obligatoriu sa pui sute de inimioare si stelute(Bleach...) pentru ca sa iasa frumos.
3. Ultima imagine este destul de reusita, dar nu stiu cum arata in original ca sa imi dau seama cum ai schimbat-o.Ai putea sa pui poza originala ca sa vedem si noi ce ai modificat.
Sus In jos
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 8:55 pm

Mary,nu m-am suparat ca nu mi le-ai trimis in MP.O sa pun poza originala sa vezi cum e.Si sa stii ca am un prieten care se ocupa de calculatoare si el mi-a bagat Corel-ul.Ca nu eram nebuna sa dau atatia bani pe un program.
Sus In jos
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 10:59 pm

Si pozica asta care ai puso ultima e extrem de simpla asta puteam sa fac si eu cu un program luat de pe net...adica o fac alb-negru si ii pun o rama in patratele........dar oricum e mai buna decat celelalte.....mai lucreaza la ele..
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Varsta : 20
Casa : Adult
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 23, 2008 11:13 pm

ioooooooi....mai fetelor....sunteti chiar rele....mie mi se pare ca incepe sa se descurce....si chiar sunteti ffff rele....deci...mie imi place...si nu puneti voi programe mai avansate de modificat poze pe langa cele pe care le foloseste ea....acum corel...merge merge...si poate face si mai mult....mult mai mult....haide Alicia....haide ca poti

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 12:36 am

Bella , unde am fost eu rea? Nu i-am zis si eu ca se descurca din ce in ce mai bine? Crying or Very sad
Sus In jos
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 1:31 am

La mine se referea Bella cred.....si ce daca am fost dura...din greseli se invata....eu am primit dea critici...daca le ascultam pe toate deja eram la nebuni...... Laughing
Sus In jos
Sophie A. Rose
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 12/11/2008
Numar mesaje : 1161
Stare Relatie : nu's luata :))
Reputatie : 139
Galeoni : 36
Functii : Profesoara "Istoria Magiei"; Vanzatoare la "Capul de Mistret"

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 1:44 am

si eu am tot 9 ani si lucrez tot in paint... dar e fff bine pt. tine, Alicia... numai sa nu mai folosesti brushul decat la desen si creearea scrisului artistic propriu(eu incerc in paint sa fac asta)... eu folosesc PS numai pt. crearea manualelor(p forum Harry e fratele mai mic cum ar veni... si el are magazinul iar eu creez carti dar asta e partea a doua) si a cartilor, deoarece pot sa fac "Artificii" cu textul(scrisul in arc, ca valurile etc.).
Iti urez noroc Alicia, si iti dau niste sfaturi:
1. Cand doresti sa faci ceva si nu stii, cere ajutorul unui adult cu experienta;
2. Cand scrii pe o culoare foloseste culoarea complementara culorii pe care scrii, deoarece, desi o sa fie putin tipator, o sa se vada destul de bine;
3. Daca vrei sa iti compui propriul font mai intai incearca simplele litere de mana, dar foloseste cercul, linia, patratul etc. Sa nu faci literele impreuna cu diacriticele. Diacriticele le faci separat,si le pui in text. La sfarsit incearca sa le unesti, dar foloseste copy si paste, ca literele sa iti ramana;
4. Daca fontul propriu care vrei sa il faci(in caz ca vrei asta) e de mana, atunci bazeaza-te pe ssimplele liter de mana, pe care apoi le retusezi cum vrei, le faci multicolore etc. Daca e de tipar atunci fa simple litere de tipar ca antrenament la inceput, si apoi le poti retusa, colora etc. Desigur, bazeaza-te cat mai mult pe formele geometrice;

Daca vrei sa te ajut da-mi prin PM ID-ul tau ori adresa de email in caz ca nu ai yahoo si o sa te ajut cum pot...

[i]What do you got if you ain't got love
Whatever you got, just ain't enough[/i]3

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rdiana13.wordpress.com/
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 4:56 am

Multumesc tuturor.Mary,Bella nu zicea de tine ca esti rea.Zicea de Alina.
Sus In jos
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 5:08 am

Stiu cas rea da asta e adevaru daca vrei minciuni...nu te baza pe mine...
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 6:22 am

Mai fratilor.
Pe bune acum ca ma enervez.
Ce vedeti asa minunat aici nu stiu.
Si ce daca e incepatoare? Si ce daca are 9 ani? Se poate ceva mai bine. Nu asa, o poza luata pentru a se scrie ceva pe ea. Asta'i o creatie pentru cei de 4 ani.

"cred ca e cel mai frumos de pana acum" - vrei sa stii de ce? Pentru ca poza originala e frumoasa, de'aia.
Ca asa, nu aprea ai infrumusetat'o. I'ai pus un contur si ai facut'o alb-negru.

Deci e prea simplu tot ce faci .. Nici multe inimioare si chestii, dar incearca sa faci ceva acolo. Nu doar borders si scris. Uite, Reagan ti'a dat o gramada de sfaturi bune. Apropo.. culorile complementare se potrivesc, dar uneori chiar ca e foarte tipator. Ar trebui sa se tina cont de imaginea din creatie, in primul rand. Bine, daca se folosesc nuante pale, e ok.

Si daca voi credeti ca sunt rea caci nu o lingusesc si eu pe Alicia cum fac majoritatea celor de pe aici, asta e.
Duh.
Sus In jos
Alina Potter
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mier Dec 24, 2008 7:17 am

Bravo Ginny insfarsit cineva care nu spune "vai ce frumos" sunt total deacord cu tine,pana si varmiu de 5 ani stie sa le faca mai bine Laughing in un minut o face si mai pune si ceva efecte speciale Laughing
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Casa : Adult
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Joi Dec 25, 2008 1:13 am

Alina draga mea...nu am zis "vai ce frumos"...am zis ca incepe sa se descurce...hai gata...io nici nu mai vreau sa mai postez aici...nici daca Alicia posteaza o minunatie de care nu ai mai vazut...deci...io jur solemn...pe numele tatalui tatalui meu...ca nu mai postez aici...ca imi mananc nervii...si poa ma intalniti pe la nebuni..pe la sighet....pardon...Baia Mare...ca s-a mutat...ehhh...sunt la curent Laughing....oricum...nu mai postez...si gata...doriti ceva...MP...sau exista si mess...

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 30, 2008 5:56 am

am mai facut una

http://i44.tinypic.com/2j5l08.jpg

sunt facute pe "comanda" mi le-a cerut o prietena
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 31/08/2007
Numar mesaje : 1432
Reputatie : 137
Galeoni : 74

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 30, 2008 6:20 am

felicitari pentru ultima Wink >Very Happy<
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.picaj.tumblr.com
Alicia Isabelle Blake
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Mar Dec 30, 2008 6:56 am

Multumesc mult Anna!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Arianna's Creations   Astazi la 11:15 am

Sus In jos

Arianna's Creations
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Coltul Creativ :: Artists' Hangout-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog