Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Despina Damianeci

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Black Rose
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 01/12/2007
Numar mesaje : 822
Varsta : 22
Warning : 0%
Casa : Cercetasi
Reputatie : 3
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Sam Oct 11, 2008 6:20 am

Wey, daca nu ti se pare atunci spune si ce nu itit place!!! Sau te doare mana sa scrii doua-trei randuri!!!

Hmm... despre next... e interesant... Despina este uluitoare... nush dece, dar cred ca au fost intrerupti de Dumbledore sau Snape, nu-i asa?

In orice caz... Si pe mn ma enerveaza commentruile astea fara nicio valoare... cum e ultimul, de exepmplu...

Hmm... chiar as fi interesata sa citesc mai multe lucruri scrise de tine... Te pricepi de minune... Pe unde as putea gasi alte ficuri/proze??

Hai cu next....

Si voi, in pana mea, cu comenturi mai adevarate, nu kkturi ... srry limbajul :-"
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Aurelia_Giurgea
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 07/09/2008
Numar mesaje : 15
Varsta : 20
Casa : Nesortat
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Sam Oct 11, 2008 6:36 am

Imi place povestea,adica actiunea e interesanta.
Singurul lucru care nu imi place e ca ii face pe majoritatea sa aiba o aura de mafioti. Severus e prea pervers si se cam strica personajul. Iar Draco pare si el prea imputit. Ii face pe viperini sa para niste perversi imputiti plini de ei.
Dar avand in vedere ca nu trebuie sa fie leite cartii,personajele sunt ok.Actiunea e interesanta si frumoasa.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kennya Allen
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 11/08/2007
Numar mesaje : 3756
Varsta : 25
Warning : -10%
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 653
Galeoni : 349
Functii : Profesoara de Vajthat; Angajata la Departamentul Jocurilor Magice

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Sam Oct 11, 2008 6:38 am

Andru, nu stiu de ce te agiti atat.
Din punctul meu de vedere Raizen nu a facut nimic rau.
In primul rand are dreptul sa spuna ca nu ii place si nu este nevoit sa si comenteze de ce nu.
Nu exista nici o lege pentru asa ceva.
Fiecare are parerea lui proprie si este alegerea persoanei in cauza daca vrea sa spuna ca acel fic este uimitor sau nu.
Eu n-am citit acest fic asa ca nu sar la concluzii. Insa nu cred ca este asa minunat, uluitor,magnific cum sunt unele commuri mai sus.
Cel mai probabil as spune ca e "bun" sau "prost".
Toate acele superlative de minunat,magnific samd se pot spune despre romanele adevarate sau cartile ce primesc premiul nobel.
Si fiecare are parerea lui despre ce inseamna commenturi mai de valoare si adevarate, cum ai zis tu. Depinde daca acel fic a fost placut sau nu de cel care a citit.
Nu trebuie sa incepem o cearta. Vad ca ai si sarit cu gura pe Raizen...si probabil o sa zici unde..eu ma refer la acel kkturi pe care l-ai scris tu mai jos, care este de inteles ca se refera ca postul lui Raizen.

Uite, commentul Aurelei este extrem de normal si bun ca sa zic asa. Nu a sarit la raiz cu cearta si si-a vazut de treaba ei. Si nici nu a slavit peste extrem ficul.

[/center]
Sus In jos
Andreea Rose
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 02/02/2008
Numar mesaje : 151
Varsta : 24
Reputatie : 9

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Sam Oct 11, 2008 7:11 am

Acum sa spun eu, ca sa nu se inceapa nici o cearta. Doar am zis ca nu am nevoie de comm'uri de genu' ... minunat, frumos, magnifix, extra...etc...
As vrea sa imi spuneti ce va place si ce nu va place. Si nu doar ce nu va place sau doar ce va place, cum a facut'o Raizen, sau restul.
Ms tuturor pentru comm'uri. Si apropo Kennya, daca nu citesti ficul, nu cred ca mai are rost sa te obosesti sa scrii comm'uri nu la tema. Nu va certati dar lasati comm'uri, va rog eu. Asa e stilul meu de a scrie si schimb foarte mult caracterele personajelor. Nu imi place sa fie ca si in carti. Ms Andru ... iata pentru tine mai pun cont.

ps: Am pus de la inceput avertizare, asa ca cine are mintea curata sa nu citeasca capitolul. tongue

Capitolul 8

In fata lor statea Albus Dumbledore in propria'i persoana. Malfoy se inlaturase de langa Despina si cu aceiasi ura in privire, dar cu o voce mult mai calma, zise:
- Albus. Ma bucur sa te vad. ( dar dupa cum a zis'o, si dupa expresia fetei sale, evident nu se bucura deloc).
- Si eu Lucius. Vad ca deja mi'ai cunoscut nepoata. Despina poti pleca, zise Dumbledore zambind'ui.
- Ne mai vedem Mr. Malfoy, zise Despina privind'ul drept in ochi cu ironie.
- Neaparat, ii raspunse Lucius cu acelasi ton, apoi dupa ce pleca fata, isi indrepta privirea spre Dumbledore si zise:
- Albus, cred ca ai anuntat de Ministrul Fudge ca voi veni la Hogwarts cu un mic control ...
- Nu cred ca acesta e motivul principal Lucius, zise Dumbledore calm.
- Ei bine. Mi'a fost dor de Draco, dar cred ca astea sunt deja problemele mele personale.
- Ar fi bine sa fie asa Lucius. Spor la munca. Ne mai vedem.
- Fara indoiala Albus, zise Malfoy si pleca de acolo.

- Ai vorbit cu ea? intreba Draco cu ingrijorare in voce.
- Da Draco. Ai avut dreptate. Copila asta e neinfricata si se cam supraapreciaza. Azi ma voi intalni cu Lordul Intunecat si ii voi transmite toate informatiile prin legimentatie. Daca e aceea pe care o cautam, Lordul o va recunoaste imediat. Acum trebuie sa plec. Te voi contacta cat se poate de repede si tine'te cat de aproape de ea ... incearca sa te apropii cumva de ea.
- Bine tata.

Ora de potiuni trecu foarte greu, mai ales pentru cercetasi. Neville a pierdut tocmai 30p. si in plus, profesorul era foarte enervat. Mafloy aparu la jumatate de lectie si Snape ii facu semn cu mana sa treaca la loc, fara sa'l intrebe unde a fost.
In sfarsit a aparut si momentul mult NEasteptat de Despina ... ora suplimentara de legimentatie cu prof. Snape. Fata statea in cabinetul lui personal si il astepta. In jur erau rafturi pline cu carti, cu ingrediente pentru potiuni si cu diverse sticlute. La mijlocul camerei era o masuta mica si 2 fotolii de culoare verde. Peretii camerei erau si ei verzi. Si chiar daca in camera predominau culorile ei preferate, viperina nu se simtea comod deloc, deoarece il astepta pe EL...
Ii ramase doar sa spere ca profesorul nu ii va aduce aminte de incidentul de ieri. Deodata fata tresari, caci usa cabinetului se deschise cu zgomot. Ea isi puse repede masca de indiferenta pe fata si privea drept inainte.
- Miss Damianeci, zise Snape asezandu'se pe fotoliul liber. - Spuneti'mi ce stiti despre legimentatie, desigur daca stiti ceva. Despina rasufla din greu si zise:
- Prin acest proces, Voldemort ...
- Vas ruga sa nu'i mai pronuntati numele in prezenta mea! o intrerupse profesorul.
- Bine. Prin acest proces, adica cu jutorul acestor ore suplimentare, imi voi apara mintea si gandurile de ... aaa ... Lordul Intunecat.
- Perfect. Dar ar mai trebui sa mai stiti ca e un proces foarte dificil si va trebui sa depuneti maximum efort, ca sa reusiti. Asa ... incepem. Pregatitiva, caci eu voi intra in mintea dvs. ...
- Stati!
- Da?
- Dar e secret! Gandurile si amintirile mele sunt secrete! Nu sunt de acord!!!
- Pentru mine nu'i nici un secret, ca si pentru Lordul Intunecat. Umff Merlin ... am scapat de Potter cu replicile lui stupide si acum am dat de altcineva exact la fel. Miss Damianeci, nu sunteti copil mic dupa cate vad. Trebuie sa intelegeti ca trebuie neaparat sa fiti buna in legimentatie ... e pentru binele dvs.
- Dar ...
- Nici un dar!
- Vreau doar sa stiu ... nu ve'ti spune nimanui nimic?
- Nu e in interesul meu. Incepem. Snape isi indrepta bagheta spre ea si pronunta:
- Legiments!
- Prot... incerca ea sa pronunte vraja de aparare dar nu reusi.
- Finite incantatum! striga Snape enervat. - Nu va protejati cu "Protego" caci vraja se intoarce impotriva mea. Incercati doar sa va blocati mintea complet, gandindu'va la ceva ... hmm ... la valurile marii de exemplu.
- Bine, zise Despina pe un ton vinovat.
- Legiments! pronunta iar Snape. Deodata fetei i se invarti capul. Era intr'o incurcatura nemaipomenita. Simtea prezenta lui la ea in minte si ganduri'le ii rataceau prin tot capul, atingand'ui toate simturile. Deodata Snape se opri in fata unei amintiri ale fetei. Despina incerca sa protesteze, dar nu i se primea decat sa geama incet si sa rasufle din greu. Si ce vazu Snape atunci:

" Un tip brunet statea peste Despina, care pe atunci avea aprox. 14 ani, si ii rupea hainele de pe ea. Fata incerca din rasputeri sa se elibereze din bratele sale, dar el o tinea prea strans. Tipul se apleca si in timp ce'i mangaia corpul dezgolit, o saruta. Despina il musca de buze, dar asta il excita si mai mult. Ii trase o palma puternica peste obrazul stang si ea incepu sa planga. Deodata intre ei a aparut o lumina verde stralucitoare, care l'a aruncat pe tip in peretele din spatele sau. Era mort. Despina era speriata. S'a ghemuit intr'un colt de pat si privea inspre corpul neinsufletit al violatorului sau ..."

- Stop! Ajunge!!! striga ea la profesorul, care era aproape socat.
- Finite incantatum! zise el calm si o privea ganditor. Ea isi ridica picioarele pe fotoliu si isi incolaci mainile in jurul genunchilor. Puse capul pe genunchi. Plangea ...
Atunci Snape deja nu stia ce sa faca. Se scula si se apropie de ea. Ii puse mana pe umar, nestind ce pas va fi urmatorul. Ea nu avu nici o reactie. El incepu sa o mangaie nehotarat pe cap.
- Miss Damianeci ... Despina ... linisteste'te! E doar o amintire, e trecut!
- Mda ... Trecut care a lasat o stampila buna pe prezent si pe viitor! zise ea incet si cu lacrimi in ochi. - Stiti ... acum urasc orice atingere din partea barbatilor. Pe toti ii urasc! Severus isi aduse aminte de incidentul cu ruptul bluzei si zise:
- Iarta'ma. Nu am stiut Despina ...
- Eu spun in general ... nu am spsu nimic concret.
- Se poate sa te intreb ... de ce tipul ...
- A murit pentru ca atunci a fost prima data cand mi'am descoperit puterile magice neverbale. Atunci nu imi puteam controla magia.
- Bine, incheiem tema asta. Pentru azi e de ajuns. Trebuie sa te odihnesti ... mai citeste ceva literatura la tema. Esti libera si nu'ti fa griji, zise Snape si se scula de langa ea, vazand ca s'a linistit un pic. Despina se scula si aproape cand iesi din cabinet se intoarse si zise:
- ... Multumesc ...
Snape doar dadu din cap uimit. "Oare chiar mi'a multumit in serios? Era atat de serioasa cand a zis ca nu a mai spus cuvinte de genu' de cativa ani ... de ce a facut'o acum dar?"

"De ce am pronuntat cuvantul acesta ... doar mi'am zis ca nimeni nu merita asa cuvinte din partea mea, in afara de Albus. De ce?!" gandi ea in timp ce mergea spre camera de zi a viperinilor. Amintirile trecutului ii bantuiau mintea si ca sa scape macar pentru putin timp de ele, a baut o potiune pentru somn fara vise si a adormit. (chiar daca era atat de devreme: ora 19:00).

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://carpediem379.blogspot.com
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Sam Oct 11, 2008 7:17 am

Andreea, din pacate nu pot sa fiu de acord cu tine.
In postura mea de admin am dreptul sa comentez unde vreau si cand vreau.
Mai ales cand sta sa inceapa o cearta intre doi membrii ai forumului cu cuvinte de gen kkturi si alte de genul.
Scrie la reguli ca nu aveti voie sa injurati. Sunt si copii mai mici de varsta pe aici si nu trebuie sa va citeasca voua vocabularul (aici ma refer la andru si nu numai).
Fiecare parere trebuie respectata si comentata in limita bunului simt.

[/center]
Sus In jos
Kennya Allen
Your Master
Your Master

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Sam Oct 11, 2008 11:34 pm

Offf Andreea, noi nu cautam cearta.
Mai ales eu.
Sa-mi spui mie vreodata daca m-am luat de vreun membru special si l-am jignit cu ceva.
Fiindca eu nu-mi amintesc sa fii facut asta.
Iar Raizen rectioneaza asa, fiindca asta e personalitatea lui si nu o poti schimba.
Nu vreau sa par o persoana rea si nici nu vreau ca tu sa parasesti forumul ca esti o membra de valoare. Ca si ceilalti, ca si Andru sau Ginny.
Am inceput sa citesc ficul tau ca sa nu fiu tocmai offtopic si da, este destul de frumos.
Intriga decurge bine si mi-ar placea daca as mai vedea naratiune ceva mai mult.
O sa citesc si restul capitolelor.
Va rog nu va mai certati. Si mai ales cand ai spus chestia aia ca stii ca ficul tau e superb. Pe net nu ai de unde sa stii ca ai spuso in ironie. Multi pot intelege gresit daca nu esti cu respectiva persoana fata in fata.
Imi cer scuze in numele tuturor fiindca stiu ca e o prostie sa ne certam. Macar sa vorbim ca oamenii normali. Nu sa incepem sa ne facem ca la usa cortului.
De acum incolo cine posteaza mai jos de mine si nu are nici cea mai mica legatura cu ficul, va primi avertizare. Nu are rost sa mai stricam acest topic.
Imi cer din nou scuze daca nu sunt o admina buna si nu respect membrii. Mi se pare ca primul meu post de aici a avut in principal regulamentul, nu ca am ceva cu andru. Nicidecum. Daca membrii acestui forum au impresia ca nu imi fac treaba cum trebuie ca admina, o sa renunt.
Dar va rog nu mai vreau cearta. tare mi-as dorii sa ne intelegem cu totii in limita bunului simt.

[/center]
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Dum Oct 12, 2008 3:52 am

Imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat. Am sters toate mesajele, e urat ce s-a discutat.
Nu am vrut sa se ajunga aici, eu [JUR] vroiam doar sa-ti atrag atentia ca daca creezi ceva frumos, nu trebuie sa arati faptul ca esti constient de acel lucru. Trebuie sa joci teatru, sa spui ca "nu-ti vine sa crezi ca ii place", ca tie "ti se pare nereusita" etc, chiar daca nu e asa. Asta face oamenii sa te aprecieze mai bine. Asta alunga si invidia.
De exemplu, eu cand am vazut ca spui ca esti constienta de faptul ca ficul tau este frumos si superb, m-am enervat, si am reactionat, recunosc, asa cum nu trebuie.
Eu sunt o fire mai ciudata, foarte ciudata. Am o personalitate puternica, si asta, uneori, e rau. Sunt uneori prea sigur pe mine, prea orgolios, prea ingamfat. Recunosc. Am facut o mie si una de greseli din cauza personalitatii mele, de xemplu on cearta cu Julia Potter. Imi pare rau de ea, era o fata de treaba pana la urma
Cat despre faptul ca nu dau poze cu mine, este pt faptul ca nu-mi place de felul in care arat. De fapt, nu sunt prea fotogenic. Asta e tot. Sunt un tip obisnuit, nu sunt handicapat, nu sunt mutilat, etc..doar obisnuit.
Eu daca uneori exagerez cu reactiile mele, nu trebuie sa ma luati in seama. Stiu ce ziceti....e usor de zis...dar nu am ce face. Asta sunt eu. Maii ales ca aseara eram intr-o stare avansata de depresie. Urasc depresiile.
Cat despre Ginny, ea este o fire foarte certareata si orgolioasa, insa e o faa de treaba ce merita respecatata.

Ce vreau eu de la voi este sa ma considerati ca pe egalul vostru, nu ca pe un admin, vreau ca atunci cand priviti rang-ul meu sa vedeti Anul V. Asta nu inseamna ca ma puteti jigni sau injura, nici eu nu pot, chiar daca sunt admin.

Vreau sa ne respectam unii pe altii, si sa fim egali.
Nu vreau sa nici tu si nici Andru sa plecati. Mi-ar parea rau. Inteleg ca nua veti timp de postat dar, totusi macar o data pe saptamana un post la RPG nu e mult. In fine, important e sa fim prieteni, nu sa facem posturi la RPG.

O z i buna.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Black Rose
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 01/12/2007
Numar mesaje : 822
Reputatie : 3

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Dum Oct 12, 2008 4:05 am

Chiar m-a emotionat discursul tau ... Si cu toate ca incalc rugamintea Kennyei, si acest post o sa fie off-topic, dar fara motiv de cearta, promit.

Nu as vrea sa plec, dar problema este ca nu eram activa cand s-au facut schimbarile pe forum, si acum sunt toatl deplasata de cum sta treaba la RPG... Imi place sa scriu, si chiar mi-ar place sa ma bag si eu RP, dar nu as vrea sa arat ca si cand m-as baga in seama pe acolo, avand in vedere ca nu am fost activa o perioada buuna de timp... As fi cam ipocrita...
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Dum Oct 12, 2008 4:09 am

Da-mi add pe YM. Am id-ul in profil. Iti voi explica cum sta treaba.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Andreea Rose
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 02/02/2008
Numar mesaje : 151
Varsta : 24
Reputatie : 9

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Dum Oct 12, 2008 4:13 am

Kennya nu am nimic cu tine si stiu ca esti de treaba. Raizen, ma bucur ca ai inteles chestia cu respectul. Cand am zis ca stiu si singura cat de frumos si superb e ficul ... mai repet ... am zis'o ironic. Stiti ce'i aia ironie? Pai eu sunt ironica, cinica, sarcastica si mai nustiu cum. Asa cum e Ginny aia certareata sunt si eu si nu permit nimanui sa'mi sara in cap. Sper sa'mi treaca supararea.
Si Kennya, esti un admin bun, sa nu ai indoeli. Numai bine.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://carpediem379.blogspot.com
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Dum Oct 12, 2008 5:16 am

Am citit si eu ficul tau si cu riscul de a te supara pe mine, mie nu imi place aproape deloc. Nu e in niciun caz extraordinar... Laughing
In primul rand nu imi place limbajul pe care il folosesti, mi se pare exagerat.Zici ca s-au intalnit langa bloc Plesneala, Draco, Damianeci asta si ceilalti.
In al doilea rand, nu imi place naratiunea, care in opinia mea este sporadica.Ai pus la dialoguri de m-am plictisit si pur si simplu nu mi-a captat de loc atentia.
Eh... sunt mai multe chesti, dar nu mai le enumar ca dupa aceea spuneti ca sunt rea, desi nu cred ca sunt.
In concluzie ficul tau mi se pare nereusit.

P.S.: Cat de oribila a fost faza in care l-ai pus pe Plesneala in postura unui potential violator... gheach.
Poate nu ar chef toata lumea sa iti citeasca tie dialogurile idioate dintre Draco si Damianeci(intelegi la ce ma refer) sau ce i s-a intamplat ei la 14 ani.Poate ca sunt pe forum si copii cu o varsta mai mica....

M-am limitat doar la parerea mea despre acest fic ca sa respect dorinta Kennyei..........
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despina Damianeci   Astazi la 5:12 am

Sus In jos

Despina Damianeci
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Graveyard-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit