Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Vin extraterestrii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 20
Warning : 0%
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190
Galeoni : 75

MesajSubiect: Vin extraterestrii   Mar Sept 30, 2008 1:27 am

Un medium australian susține că, printr-o cale de comunicare psihică, a fost contactat de ființe cosmice care i-au transmis că vor veni pe Terra la mijlocul lunii viitoare.

O actriță australiană de origine britanică, având veleități de medium, a anunțat încă de luna trecută că, folosindu-se de corpul său, entități extraterestre au trimis un mesaj prin care omenirea trebuie să se pregătească pentru o vizită interplanetară oficială, relatează site-ul ufodigest.com.

Blossom Goodchild, mediumul în cauză, a pus la dispoziția publicului larg și textul mesajului extraterestru, prin care „vizitatorii“ își anunță sosirea. Mai mult, ea este susținută în afirmații și de scriitorul de succes Dannion Brinkley, care și-a descoperit capacități extrasenzoriale deosebite după ce a fost lovit de trei ori de fulger.

Marțienilor le pasă de noi

Ființele extraterestre, folosind „canalul“ deschis prin Blossom Goodchild, au transmis un text foarte binevoitor la adresa pământenilor.

„Vrem să înțelegeți că, în a 14-a zi a lunii octombrie din 2008, o navă spațială uriașă va fi vizibilă pe cerul vostru. Asta se va întâmpla în emisfera sudică a Terrei, nava plutind pe deasupra mai multor țări. Vă dăm ca indiciu numele Alabama. Am decis să rămânem în atmosfera voastră cel puțin trei perioade pământene de câte 24 de ore“, îi citează mediumul pe extratereștri, care s-au prezentat ca făcând parte din „Federația Luminii“.

O vizită anunțată

Aceștia însă avertizează că „pe Pământ va domni o mare confuzie“, în perioada celor trei zile de vizită.

„Conducătorii voștri supremi vor încerca să penetreze câmpul de protecție din jurul navei. Acest scut ne este necesar pentru ca acei dintre locuitorii lumii voastre care încearcă să nege cu tot dinadinsul că venim cu un mesaj de dragoste pentru voi să nu creadă că este o farsă“, atenționează „vizitatorii“ prin gura australiencei.

Ce-i drept, atunci când a oferit ca reper numele „Alabama“, precizând și că nava spațială va fi vizibilă doar în emisfera sudică, Blossom Goodchild nu a știut să spună dacă denumirea respectivă se referă la statul american Alabama, aflat în emisfera nordică, sau la numele navei spațiale care ar urma să survoleze Terra.

ADEPȚI

Premoniție identică

Chiar și cu această mică eroare, „mesajul“ mediumului și-a găsit adepți dintre cei mai iluștri, credibilitatea sa fiind argumentată în diverse moduri, dar mai ales literar. În cartea sa „Secretele Luminii“, publicată în 2004, autorul de succes Dannion Brinkley (foto) descrie, la pagina 222, așteptatul moment al întâlnirii de gradul III de luna viitoare.

„În anul 2008, faptul că nu suntem singuri în Univers va deveni foarte clar pentru toată lumea. Pentru cei care mai au dubii, în acel an le vor fi risipite la apariția extratereștrilor. Cred că ei simt că trebuie să-și facă apariția pentru a ne arăta că suntem aproape de autodistrugere, de genocid, de otrăvirea cu substanțele toxice din ce în ce mai multe“, este premoniția scriitorului. Supraviețuitor în urma a trei fulgere, Brinkley a stat 28 de minute în moarte clinică, perioadă pe care a descris-o foarte exact după ce și-a revenit.

II aspteptam Laughing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 21/10/2007
Numar mesaje : 389
Varsta : 23
Casa : Nesortat
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Dum Oct 05, 2008 12:59 am

rofl

eu,toata viatza am crezut in extraterestrii..intr`un fel eram obsedata de ei..imi amintesc k vara asta stateam pe iarba sh priveam stelele sh deodata am vazut pe cer ceva stralucitro care imediat a disparut intr`o viteza grozava...era de fapt o stea cazatoare,insa eu m`am speriat sh am fugit in casa cu lacrimi in ochi sh credeam k era un ozn:))

btw..nuj,nu prea cred faza asta..e la fel de greu de crezut k sh gaura aia neagra care trebuia sa ne faca sa disparem:))

insa eu sunt optimista,astept sa vad ce se va intampla:D

desi mi se pare o prostie..

:)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anime--and--music.piczo.com;http://aida-puffy.hi5.com
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Dum Oct 05, 2008 1:46 am

Eu mi-as dori din tot sufletul sa vina exaterestrii I love you
As fi cea mai fericita..
dorinta asta o am de mica I love you
Si ma fascineaza atat de tare.
Ce mi-ar placea daca m-ar lua si pe mine cu ei acolo unde le este casa. Imi imaginez ca as fi cea mai proasta rofl dar ma rog.. poate cand voi veni aiic,. Smug cine stie I love you
Deci =P~ daca m-ar lua pe mine, pe familia mea si prietenii mei I love you As fi cea mai fericita..ah.. si sa ia si cativa baieti draguti :-"
Sus In jos
No name
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 25/10/2007
Numar mesaje : 120
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Dum Oct 05, 2008 2:00 am

Sper sa fie o nava spatiala de pe Planeta Hombreilor Secsosi,in frunte cu Adrian si Adam.
Imi si inchipui cum o sa ne rapeasca pe mine si pe mujer Kennya,in numele stiintei,pentru a testa compatibilitatea fizica dintre formele de viata pamantene si cele de pe Planeta Hombreilor.
Repetitia e mama invataturii. I love you
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Arianna Lovegood
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 17/10/2008
Numar mesaje : 135
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Sam Oct 18, 2008 8:59 pm

Pfe...cica vin pe 14 octombrie Laughing Azi e deja 19 si nici urma de ei...poate au avut o pana pe drum incoace, sau poate li s-a terminat combustibilul...si prin Cosmos nu prea gasesti benzinarii rofl
Pai...lasind gluma la o parte cred ca tot ce s-a scris mai sus e o timpenie (nu ma refer la ce a scris Ada, ci la teoriile astea, mi se par de-a dreptul absurde).
Cel putin asta e parerea mea Straight face
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Sam Oct 18, 2008 10:37 pm

Eu sincer mi-as fi dorit sa vina Sigh si chiar am fost foarte suparata ca nu au venit Crying or Very sad Adica.. am asteptat atat de mult.. si ce s-a intamplat? m-au lasat cu buza umflata Waiting
Sus In jos
No name
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 25/10/2007
Numar mesaje : 120
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Dum Oct 19, 2008 8:45 am

CEEEE?PE 14 VENEAU?
Eu inca ma alinam cu gandul ca vine Adam.
LE RUP PICIORUSELE SI MANDRIA DE HOMBRE!!!
Sus In jos
Aurelia_Giurgea
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 07/09/2008
Numar mesaje : 15
Varsta : 21
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Lun Oct 20, 2008 8:10 am

Si eu vroiam sa vina... Chiar m-am simtit prost ca nu au venit. Macar acum am aflat de la extraterestrii o informatie pretioasa: NU doar romanii au GPS-uri de rahae!
Chiar daca stiu intr-un fel ca e o prostie si unii se dau mediumuri parca vreau sa vina. Si eucare nu imi facusem temele pentru ei...
Vreau sa ma ia extraterestrii cu OZN-u si sa zbor pe deasupra tarii...
Sus In jos
Hercule Stone
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 31/10/2008
Numar mesaje : 60
Varsta : 36
Reputatie : 3

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Sam Noi 01, 2008 6:18 am

Le-o dat Hogwarts Avada Kedavra, ca o aprut noaptea si nu i-o vazut nimeni.Au folosit legilmantia si io arnjat de nu mai vin in veci e pamant Laughing hp hp
Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 15/01/2009
Numar mesaje : 400
Varsta : 30
Reputatie : 11

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   Vin Ian 23, 2009 9:17 pm

1. noi suntem in emisfea nordica. Ce se spunea e ca nava va fi vizibila in emisfera sudica. Adica: Australia, Africa si America de Sud.
Poate ca or fi fost poate ca nu.
2. E posibil ca asta sa fi fost doar o farsa a actritei pentru publicitate bineinteles. Ca se simtea prea decazuta si neimportanta si spera sa atraga atentia asupra ei ca sa obtina niste roluri mai mari in filme si bininteles bani mai multi.
3. In ziua de azi Publicitatea e SFANTA tuturor! Totul se face in numele Publicitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vin extraterestrii   

Sus In jos

Vin extraterestrii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit