Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiti | 

Curentul EmO

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Varsta : 21
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 3:05 am

ce ziceti despre curentul EmO?
pun o poza multiplicata:
http://i37.tinypic.com/1p9jph.jpg
E adevar ca eu sunt Emo,dar au sunt pro,pentru ei....
voi ce ziceti?
Am cateva intrebari:
EmO sunt ciudati?
Trebuie tratati ca pe niste satanisti?
Unii ii considera satanisti,e adevarat?
Cum sunteti,pro,sau contra?
De ce pro,si dece nu contra?
De ce contra si nu pro?

Ultimele doua intrebari sunt la alegere

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Varsta : 22
Casa : Cercetasi
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 3:21 am

Tin sa mentionez ca aceasta este DOAR parerea mea despre emo. Poate ca gresesc dar asta este opinia mea:
Curentul emo mi se pare o mare idiotenie. Majoritatea celor care sunt asa-zisi emo fac asta doar ca sa iasa in evidenta si sa para la moda. Pana la urma emo a devenit o moda, toata lumea spune ca e emo...
Eu cred ca sunt ciudati, au o viziunea mult prea pesimista si se imbraca foarte diferit fata de ceilalti.
Nu am studiat cultul emo(asta mai lipsea... sa imi pierd timpul cautand informatii despre emo Laughing ) asa ca nu stiu daca sunt satanisti. Poate ca sunt... habar n-am.
Eu sunt contra acestui "curent" pentru ca mi se pare o prostie, mai ales faza cu tristetea continua si cu sinuciderea. Din partea mea sa faca ce vor atata timp cat nu ii afecteaza pe altii comportamentul lor.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Smaranda Jost
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 23/09/2008
Numar mesaje : 19
Varsta : 23
Casa : Nesortat
Reputatie : 0
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 3:37 am

Eu am prieteni ce sunt cu adevarat emo,si ma inteleg destul de bine cu ei.Pe majoritatea i-am cunoscut deaorece veneau la mama pentru consultatii.
Ei au suferit indradevar traume si merita jautati,eptnu ca sunt inca niste copii.
Ma inteleg bine cu Diana,o fata ce la varsta de 5 ani a fost martora la uciderea parintilor ei si va dati seama ca a ramas socata.Asa ca s-a refugiat in "emo".

Prin urmare,nu mi se pare deloc ca acesti copii sunt ciudati.Ii inteleg pentru ca si eu am fost data la oparte,si stiu cat e de greu.Nu,nu trebuie tratati ca niste satanisti.Nu sunt toti asa.Satanisti nu sunt emo[nici macar la stilul vestimentar...satanisti mi se par mai mult goth]
Deci,eu sunt pro.Sunt si ei oameni,pana la urma.Nu e vina lor ca au ajuns cum au ajuns.

Trebuie sa mentionez ca sunt persoane ce se cred emo,isna nu sunt.Le copiaza doar stilul vestimentar.Mi se pare o prostie,si sunt contra pentru ei .
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 4:08 am

deci...pana acum sunt un pro si un contra,uitasem,si eu,care fac parte dintr-un grup de emo,9 fete si 8 baieti.
si chiar e adevarat,unii ii dau la o parte pe cei care sunt emo.
adica ma plimbam prin parc,ii asteptam pe ceilalti,si vine un tip langa mine si zice:"ti-a murit cineva din familie?" eu am ramas cu o expresie foarte nedumerita,dupa care zice"aaa...nu nu nu,astia sunt emo-istii astia"si toti au inceput sa rada.
sau de exemplu,stateam pe o bara de la gard,si trece unul si zice asa de jignitor "Emo",dar atunci am si ras,fiindca am vrut sa ma dau jos sa merg la el,si a luat-o la fuga.
Deci,eu sunt emo de vreo 3 ani,fara sa stiu ce inseamna,fiindca ma tot certam cu parintii,parintii mei nu prea au timp de mine,numai de afaceri...si pot considera ca nu am parinti adevarati.

Sorry,mai am doua intrebari:

De ce toata lumea ii departajeaza?adica nu toata lumea,dar fara sa calculezi,iti dai seama ca 90% dintre persoane ii departajeaza pe cei Emo.

Emo sunt de doua feluri,adica ma refer la culori.Sunt emo care se bazeaza pe negru,si emo care se bazeaza pe curcubeu,adica diferite culori,eu ma bazez pe negru,dar nu conteaza.

Deci,care sunt mai...stiu eu,care sunt mai "ciudati"(pun in ghilimele fiindca pentru mine nu sunt ciudati)cei care adopta negru sau curcubeul?

Vampires suck
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Sus In jos
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 4:21 am

La mine in clasa, de exemplu, apar in timpul orelor mai ales subiecte de genul "Hai sa radem de emo".Clasa noastra este de fapt ANTI emo cu exceptia unei fete. Eu de obicei nu fac comentarii la adresa lor in clasa, pentru ca avem o colega putin cam emo si nu vreau sa se simta prost. Incerc sa imi pastrez parerile pentru mine.
Mie mi se pare normal sa ii "departajeze" pe emo pentu simplul motiv ca nu sunt precum restul oamenilor normali. Doar uitandu-ma la ei imi dau seama ca nu sunt normali(nu vreau sa zic ca sunt nebuni sau ceva de genul, dar par ciudati) si eu greu sa nu ii departajez de restul.
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 5:46 am

Wtf..
"Sunt emo"??
Shayera, nu prea cred. Scuze, chiar de'o fi adevarat, nu esti genul. Poate te imbraci negru, dar multa, muuulta lume se imbraca asa.. chiar si eu, uneori. Si mare lucru ca parintii tai sunt ocupati Straight face tatal meu a murit, iar mama ma bate uneori.
Si nu sunt iemo.
Nu am nimic cu ei, chiar ii consider pe cei care sunt contra "copilasii plagiatori". Why? "Urasc porcii aia de cocalari, imoh sunt cretini" ia mai scutiti'ma. Asa'i ca inainte sa incepeti cu vorbele astea, ati auzit pe altcineva mai mare ca voi? Si acum transmiteti mai departe? Mna. Emo au defecte, dar voi nu, asa'i?
S'apoi, hai cu turma, vezi ca unu` se sinucide si o faci si tu. Ce frigiderele mele?! In primul rand, idiotenia asta, cum ca numai cei emo se sinucid, e o mare PROSTIE. Si e falsa si afirmatia ca sunt satanisti. Daca esti emo, NU inseamna ca fii sinucigas/satanist; iar daca te imbraci in negru/multicolorat, sau te'apuci sa te lauzi ca esti imooh, NU inseamna ca esti emo.
Tre` sa raspund la intrebari? Straight face
1. Emo nu sunt ciudati. Sunt si ei oameni, cu stilul lor propriu.
2. Nu Straight face Satanistii trebuie tratati ca pe niste satanisti.
3. Nici una, nici alta. Dar mai mult pro decat contra.
4. La alegere? Straight face mda. N'am nimic cu ei. Chiar imi place stilul lor vestimentar:X
5. De cee? Suntem cumva la filozofie? De fraieri, de'eia! Copilasi plagiatori :-j
6. Sa adopte CURCUBEUL? =]]] huh? am nevoie de traducere Thinking adica la stilul vestimentar? Ete fleosk.. daca ma imbrac colorat sunt direct ciudata.. sau daca ma imbrac in negru Straight face Cred ca intrebarea corecta e "sunt emo ciudati?" si a mai fost pusa deja.

Sper ca mesajul asta nu e o jignire la adresa copilasilor plagiatori :-j Este pur si simplu parerea mea. Si greu am sa mi'o schimb Straight face
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 20
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 7:04 am

Eu cu emo nu am nimic ... chiar nu vreau sa imi mai bat capul si cu ei . Chiar nu vreau sa imi pierd ziua pe chestiile astea. Sincer, emo e o chestie Thinking? asa.. din asta.. care dureaza doar o vara Laughing iar cei la care tine mai mult de atat, sunt chiar nebuni Laughing sau .. sunt chiar cocalari Straight face [Shayera.. nu este cu jignire Very Happy adica...nu este pentru tine... este pentru astia din orasul meu :-@
Si ma enerveaza si oamenii astia care urasc emo .. adica Thinking?
Mna.. au vazut si ei la Otv.. si gata.. stiu ei mare cacat.
Deci ... am sa pun aici de exemplu niste poze cum ma imbrac eu ..
am noroc ca imi comand hainele de pe net Laughing

Deci hainele astea.. sunt 100% hainele mele Very Happy ca eu le iau de pe siteul de unde imi comand eu haine :-"

Tricou Sex Pistols Very Happy de pe Bestial...

Niste pantaloni :) ma rog Laughing nu sunt ai mei Laughing da seamana Very Happy

Asta tot de pe bestial am comandat-o

Si perechea mea globe de skate shoesi
Straight face

Si cica lumea ma face emo Thinking? mna.. nu prea mi se pare rofl dar in fine
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 01/01/2008
Numar mesaje : 3095
Varsta : 32
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Kayla A. Summers
Reputatie : 817
Galeoni : 65
Animal : 'Sarsar' - Lup
Functii : Manager la Gringotts

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 7:55 am

Niste idioti amoriti. Nu au altceva mai bun de facut decat sa dramatizeze orice intamplare din viata lor. Tota ura si disperuirea din partea mea. Succes Imoistilor.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.thugnature.info
Smaranda Jost
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 23/09/2008
Numar mesaje : 19

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 8:01 am

Raizen e rau Smug

Eu nu am caracterizat niciodata un "imoh" asa cum o faci tu Raizen.Persoanel ce au "Acest stil de viata" pe care eu le cunoscu nu sunt asa.Sunt niste persoane ce au suferit mult la viata lor si s-au refugiat in drama.

Tin sa mentionez ca persoanele cunoscute de mine se imbraca normal Straight face .Insa se poate spune ca pe interior sunt "imoh" ,adica,persoane ce sunt socati de ceea ce li s-a intamplat,ce au ramas cu sechele.Persoane ce inauntrul lor nu simnt altceva decat durere.

Desigur,ura si dispretuire si din partea mea persoanelor ce isi iau viata.

Cat despre "negru" si "curcubeu" ...in mintea mea, cei ce se imbraca DOAR in negru MEREU sunt goth.Iar cei ce se imbraca in "curcubeu" sunt Funky.
Stilul vestimentar imog e petrnu mine imbracaminte in combinatii negru-roz ,negru-mov , negru-rosu ,alb-negru etc.
Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 8:09 am

Tot ce e lagat de "Emo" e o idiotenie. De ce nu asculti Rap frate ? Sau un Metal frumos. Pana mea, sau chiar manele ca-s cu texte de dragoste, bani si numa de bune. Da nu asc prostie de mzuica imbracat ca naiba, ideologie idioiata, etc.

CONDOLEANTE IMOISTILOR !

Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Sept 28, 2008 8:42 pm

Da,poate ca tot ce este legat de emo este o idiotenie,dar gandeste-te si tu,poate ca altii,din cauza noastra ajung sa se sinucida sau ceva de genul,fiindca ii departajam,si ii insultam.
Ginny,eu sunt emo de un an,cu tot ca in ultimul timp adotp Curcubeul,curcubeul inseamna un emo mai jucaus,mai colorat,nu ca si ceilalti.
In gasca avem un baiat,care se imbraca numai in alb,si e emo,avem tot un baiat care se machiaza cu roz,si are suvite roz.Ginny,inainte nu eram asa cum sunt acum,adica asa de glumeata sau ceva de genul...eram foarte departajate,si pur si simplu,parintilor mei,nu le pasa cum ma imbrac,ce haine imi cumpar,cat dau pe ele,nu ii intereseaza cum ma achiez,daca imi cumpar spray sa imi fac suvite.
Asta vreau la parintii mei,sa le pese si de mine,nu numai de afaceri si de bani.
Sa va explic ce inseamna emo curcubeu si emo negru.

CURCUBEU:emo jucaus,glumet,se imbraca in culori neasortate,se machiaza pe la ochi cu culori foarte ciudata,de ex rosu deschis,si buzele si le fac un albastru deschis,eu am machiaj de genul acesta,dar la scoala nu ma machiez.

NEGRU:emo seriosi,retrasi,adepti ai craniului,capului de mort,unghiile negre,suvite rosu inchis,se imbraca numai in negru...

Deci,acum am lam urit ce inseamna aceste doua feluri.
Si tot ma intreb,de ce unii ii departajeaza?si stiu ca e adevarat.In gasca la noi,avem fete si baieti care se tau pe maini,si eu am fost provocata sa fac asta,dar nu am facut-o,sau si daca o faceam,nu ma interesa,cred ca nici parintilor mei...ei pleaca de dimineata,si ajung seara acasa.Nu ne intalnim, aproape deloc.

Vampires suck

Sus In jos
Raizen Isildur
Godlike Wizard
Godlike Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Lun Sept 29, 2008 1:02 am

Nu ma intereseaza....Tot niste naspeti terminati raman. Ai face bine sa redeviii normala ca altfel o sa arunc cu rosii in tine.

Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Lun Sept 29, 2008 4:29 am

fac o gluma stilului meu...arunca,sau poate ce nu ma vezi...nici macar nu ne intalnim.
daca zici in termeni metaforici...eh...nu conteaza,de ca sa ma schimb,poate ca devin covn,daca parintii mei nu ma baga in seama si nu ii intereseaza

Vampires suck

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Lun Sept 29, 2008 4:35 am

Pai.. asta nu este un motiv sa fii emo Straight face Ca parintii tai au de cacat afaceri Thinking
INcearca sa vorbesti cu ei .. si sa le spui sa isi ia putin timp liber. Spune-le ce te deranjeaza... Si sincer, emo mi se pare o prostie Thinking numa aceea care nush.. care vor sa fie bagati in seama.
Eu ii apreciez.. pe cei care sunt emo in suflet.. si nu se imbraca.. ma rog.. adica.. nu se poate spune Apreciere. Pur si simplu, nu ma deranjeaza cu nimic.
Dar ma seaca cand sunt persoane total vesele, si doar plagiaza stilul, si gasesc ca si motiv faptul ca le-a cazut o unghie si li s-a terminat viata Straight face Mna.. asa gandesc eu :)
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Lun Sept 29, 2008 4:52 am

Ada,cum sa vorbesc cu ei daca nici nu ma asculta? tocmain am asistan la o ceatra intre ei?problema si subiectul.
da faliment firma de constructii de la care cumpara materiala,sau mai mult,banii.
sa isi ia timp liber?cred ca ar fi o nenorocire ca firma sa scada un procent...
asta vara trebuia sa mergem in grecia,unde ca suna tata si zice ca nu mai mergem,ca a intervenit ceva,si totul era pregatit.
Si inca ceva,eu sunt stilul curcubeu,nici macar nu ma prea asortez.Sunt una dinte cele trei fete curcubeu din gasca,de aceeia porecla mea este Curcubeu Intunecat,fiindca cobin culorile dar culori mai inchise.
Si sa sti ca nu plang din orice,numai cand simnt ca e nevoie sa ma descarc.

Vampires suck

Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Lun Sept 29, 2008 5:00 am

Dar.. incearca odata... cand esti singura.. cu unul din ei... si incepe sa plangi Laughing si zi-le ca suferi mult pentru faptul ca nu stau cu tine, si ca nu te asculta atunci cand au nevoie. Spune-le.
"Poate sunt eu ciudata, dar totusi , am nevoie de voi. Vreau si eu cuiva sa ma descarc, si ar trebui sa o fac parintilor, dar nicidoata nu ma ascultati si sufar. "
sau inventeaza ceva..
Nu trebuie neaparat sa fii "emo " pentru asta
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Lun Sept 29, 2008 7:51 pm

mda...sa ma descarc,nu stiu ce sa zic,am o istorie despre povestea asta...
recunosc ca am incercat sa scap de emo...dar tot am tendinta sa imi pun parul peste ochi...si chestii dinastea.
chiar am fost o saptamana normala,dar cu anuntarea aia,cu excursia in grecia,m-am enervat,adica...am fost normala,dar am redevenit...
cauza erau ai mei.
poi sa vb cu ei...?...singurul din casa cu care ma inteleg perfec,e fratele meu..Dezzy,care nu e emo,e manelist,si ma intelegea.Acum ca fratele meu e dus la faculate, sa incerc cu mama,cu tot ca...cred ca nu o sa am nici un rezultat

Vampires suck

Sus In jos
Lyra Dust
Your Master
Your Master

Data de inscriere : 12/04/2007
Numar mesaje : 1164
Reputatie : 28

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Mar Sept 30, 2008 7:08 am

Eu nu cred ca ar trebui sa fi emo Shayera. Nici nu cred ca esti emo.
Emo este un mod de gandire... Adica nu inseamna numai ca esti mai sensibil si ca plangi si mai decat altii... Emo se gandesc la sinucidere, dar nu intr-un mod nedureros. Ci tocmai opusul.

Ma rog... Mai nou esti constiderat / auto-considerat 'emo ' daca te imbraci ca atare. Uh... si e cool sa fi emo :> Doar e la moda, nu? :>

Nu stiu cam cati emo adevarati exista... Si eu cred ca majoritatea nu se dau mari cu asta: " Uuuu... I'm emo :> " Adica o gandesc... dar nu o spun.

I have no plans, only ideas. No problems with anybody and too much
imagination; so I leisurely explore days and nights and some smiles.
Sus In jos
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 21/10/2007
Numar mesaje : 389
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Oct 05, 2008 12:51 am

eu..nuj ce sa cred..

deci..mi se pare o prostie sa fie judecati cei kre sunt emo[sh nu ma refer la cei care pretind a fi emo...sh kre de fapt nu sunt..pt k a fi emo nu inseamna doar sa fii imbracat k atare sh sa ai o freza dinaia..in fine..]..eu kred k nu merita sa fie judecati doar pt k sunt deprimatzi..sh faza cu taiatu venelor..nu trebuie sa fii neaparat emo k sa te tai..adik gata,dak te`ai taiat de cateva ori esti numit emo..lol.nu mah...sh o spun din proprie experientza..dak te vad oamenii taiat sh suparat,gata esti emo..eu una m`am saturat..dar mi se pare nedrept sa fii dat la o parte de ceilalti doar pt k esti deprimat sh nu`ti place viatza..e viatza ta,dak te simti rau nu e din vina ta.dar nah..lumea din ziua d azi..in fine..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anime--and--music.piczo.com;http://aida-puffy.hi5.com
Nosgoth_Vi_Slytherin
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 14/08/2008
Numar mesaje : 68
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Oct 05, 2008 1:17 am

Mi se pare o porcarie, chestia asa cu emo, e o tampenie , copii care au probleme cu capul. Adica sa fim seriosi, ca nu te iubeste nimeni , ca nu tine nimeni la tine, vrajeli, pt ce ai parintii? Chestia asta tine de mentalitate, adica chiar sunt cretini copii care cred ca sunt emo si ca e cool sa te sinuzici, e uite ca nu e, e prostie si nebunie curata sa iti ei viatza, doar ca sa fii cool
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://holyritania.forumcircle.com
Aida-chan
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 21/10/2007
Numar mesaje : 389
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Dum Oct 05, 2008 1:20 am

chestia cu sinuciderea nu e in cazul tuturor o prostie..adica nu toti vor sa moara doar pentru ca vor sa fie cool,sa fie in centrul atentiei Straight face lol.

nu..in cazurile generale[pt ca aici in general cred ca vorbim],cei care sunt emo vor sa moara din cauza problemelor p care le au sh unii simt k nu sunt iubitzi de nimeni..insa..nu toti vor sa se omoare doar pt a fi cool..aia care fac asta sunt IDIOTI[scz dar asta e adevaru].
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anime--and--music.piczo.com;http://aida-puffy.hi5.com
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 15/01/2009
Numar mesaje : 400
Varsta : 30
Reputatie : 11

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Joi Ian 22, 2009 11:18 am

Raspunsuri:

EmO sunt ciudati?
Nici vorba. Sunt oameni normali ca toti oamenii. Ce ar fi sa se spuna despre rockeri sau altii ca sunt ciudati? Este o aberatie!
Trebuie tratati ca pe niste satanisti?
Nici vorba de asa ceva. Ei nu sunt satanisti. Din cate vad eu lumea a inceput sa judece dupa genurile muzicale. S-au saturat de razboiul cu manelistii acum i-a luat pe emo.
Unii ii considera satanisti,e adevarat?
E foarte FALS. Eu nu pot sa zic ca am vazut satanisti insa am vazut sectanti. Astia au o biserica foarte mica, in interior organizata ca o sala de clasa, cu banci la fel ca a unei clase de sala. Eu cu toate ca sunt de relige ortodoxa am intrat fortata de imprejurar, contrar vointei mele. Aveam doar 5 ani si o prietena a mamei de la acea vreme a rugat-o pe mama sa intre sa vorbeasca acolo si maa m-a luat si pe mine. (nu vroia sa ma scape din ochi). A fost singura data cand am vazut o astfel de bisewrica. Nu stiu daca acei sectanti erau satanisti ori nu. Despre satanisti stiu ca sunt cei care fac ritualuri prin cimitire, rapind si sacrificand copii sau se sacrifica intre ei. De exemplu a-ti auzit pe la tv la orele stirile de la 5 de mamele care isi mutileaza si maltrateaza copii. Cam aia sunt satanistii. Nicidecum niste bieti copii care vor sa se dea si ei "mari" si "cool"
Cum sunteti,pro,sau contra?
Sunt Pro Emo
De ce pro,si dece nu contra?
Chiar daca eu nu fac parte din categoria Emo, cunosc prsoane emo. Mass-media inventeaza tot felul de prostii ca sa spun asa. Curentul Emo nu are nici o vina si nici o legatura cu sinuciderile.
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 31/08/2007
Numar mesaje : 1432
Reputatie : 137
Galeoni : 74

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Joi Ian 22, 2009 10:33 pm

Uite care e faza cu emo: daca s-ar ura atat de tare nu si-ar mai face parul in 7 culori,nu s-ar mai imbraca asa...incat sa iasa in evidenta.Acume emo e pă' trend.Pe de alta parte emo mai sunt si persoanele singuratice,triste alea alea.
De ce sa vezi partea goala a paharului?Traieste-ti viata frate nu te prosti...viata e prea scurta ca sa ai timp de chestii d'astea.Fiecare in viata cautam sa fim unici..ce sa mai zic de emo..sunt copii xerox.Nu mai stii..e fata sau baiat?Thinking? si pana la urma..cui i-ar pasa..aah si mai inchideti geamurile ca se fac curenti emo :-L
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.picaj.tumblr.com
Lizbeth Marafol
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 17/03/2009
Numar mesaje : 47

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Joi Mar 19, 2009 4:29 am

din punctul meu de vedere nu-mi bat capul cu asa ceva pentru ca sunt extrem de indiferenta cand vine vorba de prostia altora.Este un curent fara cap si coada,un curent pentru copiii prosti,pentru copiii care nu sunt in stare sa-si modeleze singuri personalitatea si cauta inspiratie la cele mai ciudate vedete pentru ca de acolo incepe cam totul.Cand aveam eu 12 ani nu era asa ceva,dar acum ma uit cu stupoare pe strada si 2 din 3 copii de pana in 12 13 ani au freze emo si imbracaminte ca la carte.Pai atunci mama nu ma lasa sa ma machiez cu negru si nici sa ma dau cu lac inchis la culoare.O mare parte din vina o au si parintii care nu stiu sa-si impuna punctul de vedere.Le trebuie o educatie buna si cineva sa discute cu ei,sa le explice ca frumusetea nu sta intr-o pereche de ochi imbacsiti cu tus si niste unghii exagerate pentru varsta lor.Din pacate multi raman cu aceasta ideologie,ca a fi emo e cool si pastreaza moda asta pana tarziu aproape de majorat.Pacat de generatia asta care se lasa manipulata de tv si internet,preluand numai prostiile si curentele idioate.Acelasi lucru se aplica si la curentul pitizipong,mall addicted si asa mai departe.
Am fost mereu contra lucrurilor astea si ma consider,in ciuda faptului ca am multe vicii,un adolescent echilibrat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://z8.invisionfree.com/RedCoffee/index.php?act=idx
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   Joi Mar 19, 2009 4:46 am

Wah...cat e bine descri mai Liz..
Io m-am lasat de emo acum cateva luni...
Dupa ce fratele meu le-a tras o bataie la 2 tipi emo dupa ce erau beati crita...
Au inceput ei cu chestii "Ca noi insemnam puterea,uitate si la sora ta,numai tu esti un idiot si inca mai mergi la Judo"
Si normal ca fratimiu a fost amabil si le-a aratat cateva miscari de judo.
Nu e asta...dar au zis unele lucruri foarte urate,in timp ce erau sub influenta acoolului.
Deci io m-am lasat de asa ceva,vazandu-le cicatricile acelor idioti.
E adevarat,si io am ceva pe mana,ceva cicatrici din vremea aia.
Dar m-am impacat cu gandul ca parintii mei nu o sa fie niciodata cum sunt alti parinti.Acum si ei incearca sa fie alaturi de mine,dar e cam greu pentru ei.
Asa,si Liz...vreau sa zic ca daca te dai cu lac negru nu inseamna ca esti emo.
Io inca ma mai dau...si sunt o amestecatura intre rock girl si skater girl.Dar io nu sunt pe skate...ca imi place sa ma dau cu rolele...oricum.
Colega mea e rockeritza...si e super de treaba,si e impreuna cu un raper sau hip-hopar...nush nici io exact ce e.
Dar e o colega minunata...deci io acum ascult tot felul de rock si pop-rock si gothic I love you [GOTHIIIIC,look-ul gothic Laughing I love you ]
Asa...si ma imbrac in diferite felul...cel mai mult skater si hip-hop...nu imi prea place rap-ul,dar ascult.
Asa,deci io nu mai sunt emo...la mine a fost o cheste de cateva luni...deci complet diferit fata de aia care au si 3 ani de emo...si de cicatrici.

Deci,acum mi se pare o prostie...pana acum nu credeam asa,dar sunt prea melancolici Laughing Ceea ce nu se potriveste deloc cu mine si cu persoana mea.

Vampires suck

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Curentul EmO   

Sus In jos

Curentul EmO
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog