Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Superstitii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 22/07/2007
Numar mesaje : 5919
Varsta : 23
Warning : 0%
Casa : Astropufi
Reputatie : 374
Galeoni : 60

MesajSubiect: Superstitii   Mier Sept 10, 2008 3:43 pm

Daca spargi o oglinda ai 7 ani de ghinion.
Nu trece pe sub scara.
Trifoiul, potcoava si labutele de iepure aduc noroc.
In ziua de vineri 13 e mai bine sa nu te ridici din pat.
Nu e bine sa iti taie o pisica neagra calea.
Daca ajungi sa calci pe cineva pe calcai, vei lua parte la nunta lui/ei.
Daca versi sare, trebuie sa arunci cu putin piper peste umar...

Sperstitii... credeti in ele? Eu, sincer, nu cred.. decat daca aduc noroc rofl daca prezic ca ma paste ghinion, da'le'n paispe :-j
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.darkmark.org
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 06/08/2007
Numar mesaje : 4466
Varsta : 21
Casa : Ochi-de-Soim
Reputatie : 190
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mier Sept 10, 2008 9:49 pm

Hei Laughing cum sa gasesti niste labute de ierpure . Si in ziua de 13? :Laughing cum sa nu te ridici din pat?
Laughing
Deci superstitiile astea ma fac sa rad. Eu nu prea cred in nici una, deoarece nu mi s-a intamplat niciodata nimic rau din cauza lor Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://adutza1996.hi5.com
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Casa : Adult
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Superstitii   Joi Sept 11, 2008 8:10 pm

Superstitii,Doamne fereste,io nu cred,auzi,Ginny,ai uitat si sa zici ca daca vezi un caine negru sa scuipi de trei ori,si sa te dai in spate trei pasi,asta am aflat-o de la o prietena,am crzut ca mor de ras cand am vazut-o,sau auzi,inca ceva,daca vrei sa treci un test,sa dormi cu cartea sub perna=))...Very Happy
ok,si superstitiile tale sunt super,i le dau Gabrielei(prietena mea),ca sa le foloseaca,poate scapa de vreun test la istorie(vinerea),si inca ceva,tata e nascut in zi de 13,vineri,si nu are ghinion,sau poate,ca sa casatorit cu mama,nush exact=))

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Superstitii   Vin Sept 12, 2008 3:28 am

Spune'i tatalui tau ca, atunci cand s'a nascut, trebuia sa nu se ridice din patutul de bebelus rofl

Eh, eu stiu putine Smug oricum nu le urmez si nu am incredere ca sunt reale.. adica mna.. uneori ma apuc sa caut ca n'am ce face niste trifoaie cu patru foi rofl si cand gasesc sunt hepy rofl chiar daca nu cred in surperstitii rofl
Si faza cu labutele de iepure.. inainte li se taiau iepurilor labutele :-& Crying or Very sad nenorocitii.. dar acum tre` doar sa ai un iepurash in buzunar si iti merge totul bine =]
Sus In jos
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Casa : Cercetasi
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Superstitii   Vin Sept 12, 2008 4:12 am

nici eu nu cred asta dar am sa incerc luni faza cu cartile : rofl poate merge : rofl

Mai sunt multe dar si eu pe alea a lui Ginny le stiam!

Ultima editare efectuata de catre June Emma Ginston in Mar Sept 01, 2009 2:01 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
No name
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 25/10/2007
Numar mesaje : 120
Casa : Nesortat
Reputatie : 7

MesajSubiect: Re: Superstitii   Vin Sept 12, 2008 5:12 am

Superstitii legate de nunta:

- Sa nu se insoare doi frati in acelasi an.
- Sa nu iti alegi nasii dintre rude si, mai ales, sa nu fie frati unul dintre nasi cu unul dintre miri.
- Sa nu te cununi in mai, fiindca se spune ca vei avea o casnicie trecatoare ca florile de mai.
- Sa nu te cununi de ziua unuia dintre miri sau dupa asfintit.
- Sa nu porti perle la nunta, pentru ca inseamna lacrimi.
- Sa nu se vada doua mirese intre ele (dupa ce iesi din biserica POTI sa vezi mirese; cat esti necununata nu ai voie. Deci, paziti-va pana la iesirea din biserica, ca apoi nu mai conteaza).
- Sa nu vada mirele mireasa imbracata in rochie inainte de nunta.
- Sa nu te cununi la manastiri, ci la biserici.
- Sa nu facem poze singure! Asta inseamna despartire.
- Biserica Casin nu e de bun augur. De asemenea, inseamna despartire.
- Semne bune in ziua nuntii: sa vezi un curcubeu, sa ai vreme insorita, sa intalnesti o pisica neagra, sa intalnesti un cosar.
- Semn rau in ziua nuntii: sa vezi un mormant deschis sau sa vezi un calugar sau o maicuita.
- Miresele nu trebuie sa-si croiasca propria rochie de nunta.
- Daca mirele scapa pe jos verigheta la ceremonie, casatoria este blestemata.
- Mireasa trebuie sa intre in casa noua numai pe usa principala si nu trebuie sa se impiedice si sa cada.
- Primul - sotul sau sotia - care va adormi in noaptea nuntii va muri mai intai.
- Mirele care il calca pe celalalt pe picior in timpul ritualului bisericesc din cadrul cununiei numit "Isaia, dantuieste" va fi conducatorul cuplului.
- Miresele pot scrie pe pantof, inainte de nunta, numele prietenelor nemaritate, ca sa "traga bine piciorul".
- Aduce noroc sa plangi la nunta sau botez.
- Daca in ziua nuntii ploua, se zice ca vei avea o viata imbelsugata.
- Cei care au doua "vartejuri" de par in crestet se vor casatori de mai multe ori.

Despre zile, se spune că:

...martea aduce ghinion.

...daca primesti bani de luni, vei primi toata saptamana.

...daca vei cheltui bani de luni, toata saptamana va fi la fel.

...asa cum incepi saptamana, asa vor fi toate zilele.

...ca sa ai noroc tot anul, poarta haine noi de Paste.

...e semn de ghinion sa-ti tai unghiile vinerea sau duminica.

...asternutul schimbat vinerea anunta visuri urate.

...nu e bine sa incepi o calatorie vinerea, altfel vei avea parte de ghinion.

...nu e bine sa incepi sa-ti confectionezi o haina vinerea, decat daca o poti termina tot in acea zi.

...nu e bine sa calci rufe duminica.

...daca te uiti la ceas la ora fixa (de exemplu la 10:00) inseamna ca "cineva" te iubeste, un minut inainte de ora exacta, ca te-a iubit, iar un minut dupa, ca te inseala.

...zilele de Luni, Miercuri, Joi, Duminica sunt cu noroc iar cele de Marti, Vineri, Sambata cu ghinion. Mai ghinioniste sunt daca e vorba de o zi de marti 13 sau vineri 13.

...orele bune in zilele de LUNI sunt intre 7.30-9 si cele rele intre 13.30-15

...orele bune in zilele de MARTI sunt intre 15-16.30 si rele intre 12-13.30

...orele bune in zilele de MIERCURI sunt intre 13-13.30 si rele intre 10-12

...orele bune ale zilei de JOI sunt intre 13.30-15 si rele intre 9-12.30

...orele bune ale zilei de VINERI sunt intre 10.30-12 si rele intre 7.30-9

...orele bune ale zilei de SAMBATA sunt intre 9-10.30 si rele intre 6-7.30

...orele bune ale zilei de DUMINICA sunt intre 16.30-18 si rele intre 15-16.30

Despre noapte, se spune că:

...noaptea, prin misterul cu care invaluie totul, a dat nastere intotdeauna la numeroase temeri si superstitii, dar care nu tin neaparat de intunericul asociat cu noaptea, ci mai ales cu timpul de dupa apusul soarelui. Se zice ca nu e bine sa iti tai unghiile seara, pentru ca iti scurtezi viata.

...nu e bine sa fluieri noaptea, dupa apusul soarelui, pentru ca poti chema spiritele rele.

...daca iti auzi numele strigat noaptea, nu te intoarce, pentru ca efectele pot fi catastrofale.

...nu e bine sa sta iin fata oglinzii pe intuneric.

...nu e bine sa arati cu degetul catre luna pentru ca vei ramâne fara degete.

...pe timpul noptii poti avea parte si de un semn bun: când vezi o stea cazatoare noaptea, trei dorinte ti se vor implini.
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Superstitii   Vin Sept 12, 2008 5:17 am

Deci m-au speriat superstitiile alea de la :-"
Noapte Very Happy
Deci nu mai dorm singura Laughing
Vai .. deci eu am aratat de 23423 de ori spre luna cu degetul, si am avut si oglinda in camera Laughing si ma uitam noaptea... si ... Laughing am si fluierat dupa apusul soarelui.. si ...
mi-am auzit numele strigat noaptea, si m-am intors Laughing
deci am facut tot ce nu trebuia sa faci .. si nu am patit nimic Thinking?
Sus In jos
Nosgoth_Vi_Slytherin
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 14/08/2008
Numar mesaje : 68
Varsta : 30
Reputatie : 0

MesajSubiect: Re: Superstitii   Vin Sept 12, 2008 5:23 am

Superstitiile au fost create cu un scop, sa sperie, sa ajute lumea. Cei care cred in ele pot vedea ca o sa li se intmple acest lucru. Eu cred, si ca sa vedeti, ca intr-o zi trebuie sa ma duc sa iau ceva important de la un prieten, si mi-am uitat ceva in casa, si m-am intors din drum si , eram sigur ca ziua mea sa dus pe apa sambetei, ceea ce mi sa si intamplat. Prietenul meu uitase obiectul acasa, iar restul zilei fusese numai cu esecuri asa ca fiti atenti
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://holyritania.forumcircle.com
Sinar Kerrigan
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 13/09/2008
Numar mesaje : 28
Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Superstitii   Dum Sept 14, 2008 9:33 pm

Dupa parerea mea,dak nu crezi in ele n-au nici un efect.Un sfat prietenesc: nu e nevoie sa crezi in superstitii,ai o viata,bucura-te de ea.Nu trai in spaima si frica din cauza unor superstitii ca un emo-kid. Smile
Sus In jos
Ioana Lestrange
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 16/09/2008
Numar mesaje : 23

MesajSubiect: Re: Superstitii   Lun Sept 22, 2008 7:33 pm

Eu nu cred in asta. Am avut noroc si in zi de marti, cand era 13. Pana atunci, crdeam, dar gata. Nu mai cred in asa ceva Don't wanna see
Sus In jos
Sharma Sanara
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 15/01/2009
Numar mesaje : 400
Varsta : 31
Reputatie : 11

MesajSubiect: Re: Superstitii   Sam Ian 24, 2009 12:51 pm

Eu nu cred in superstitii. Sunt dar niste prostii. Am observat ca totul depinde de autosugestie. Daca crezi ca iti va merge rau asa va fi. Daca crezi ca iti va merge bine vei avea o zi frumoasa. Superstitiile au fost create cu scopul de a speria lumea. Si mai mult sa incurce oamenii decat sa ii ajute.
Am incalcat sute de superstitii si cu toate acestea totul mi-a mers destul de bine.
Sus In jos
Shayera Holl
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 24/03/2008
Numar mesaje : 2329
Stare Relatie : :|:|:| caut o domn'soara =)))))))))
Reputatie : 161
Galeoni : 423
Functii : Vanzatoare "Drogheria Magica"

MesajSubiect: Re: Superstitii   Sam Ian 24, 2009 11:57 pm

Asa vreau sa adaug...NU CRED...
Cu cateva zile inainte,cre ca Marti, mi-au trecut calea trei pisici negre si doi caini in timp ce mergeam la scoala.
Toata colegele mele au scuipat de trei ori si au facut trei pasi in spate...asa...numai eu nu...
La scoala am luat 10 la biologie,ceea ce ma lasat varza....n ici nu ma asteptam...si 10 informatica...asa...nici la asta nu ma asteptam...deci...nu cred in superstitii....dupa pisicile alea si cainii aia trebuia sa iau cv 4....dar nu am luat Laughing

Vampires suck
Becca: cel palid,par mare si privire constipata
Blonda: e Edward Sullen...e superrrrb :X Dar se pare ca niciuna n-a fost la fel de buna pentru el :\ Nu m-a acceptat nici ca prietena pe Facebook
Edward in spate cu mega tubul de fixativ

Becca: multumesc Jacob,esti asa dragut...orice fata ar fi fericita sa te aiba
Jacob: :X
Becca: mai putin eu...esti ca un mic frate gay pentru mine

Becca: pielea iti este alba,hainele iti sunt la moda,si esti obsedat de sex...stiu ce esti
Edward: spune-o,cu voce tare...spune-o!
Becca: fratele lui Jonas
Edward: damn!...da,sunt :|....staiiii putin..nu,nu...eu sunt vampir,si stii ce mananca vampirii?
Becca: cereale de vampir? ;;)

B: uite...nu imi plac jocurile simple,asa ca pun cartile pe masa...eu chiar te plac
Ed: pot citi gandurile oricui...dar ale tale...si exact ceea ce gandesti
B: cred ca esti marfa...si nu trebuie sa fi destept
Ed: :X vrei sa vi cu mine la bal?;;)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lordofthering.forumz.ro
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 1:41 am

Este groaznic.Probabil veti crede ca sunt nebuna.Si eu cand am auzit am ras de tipa aia.Deci,sa incepem cu inceputul.
Am o colega de clasa,care este mai metalista asa ca mine oarecum.Ea a fost plecata in excursie in Turcia,si de acolo si-a luat o pentagrama(pentagrama diavolului),exact in noaptea in care a aparut luna rosie.In seara aia,prietena ei s-a pierdut prin Istambul,si a pierdut de 3 ori cheia de la camera.Pe urma,a aruncat pentagrama undeva printr-o tufa,iar dupa cateva minute,un om i-a adus-o si a intrebat-o:"This is yours?"sau ceva de genu.Tipa a luat-o.N-avea ce face.Pe urma,diriga a certat-o rau pe prietena tipei si nu stiu ce a patit tipa si s-a taiat la mana,si curgea sange si era naspa.Pe urma Lusa(ea e colega mea)a incercat sa mai arunce aia o data in lift.A lasat-o in lift,iar cand s-a dus a doua zi,era pe masuta de langa usa ei.A fost naspa!

Pe urma,tipa a venit din Turcia si m-am intalnit eu cu ea.MI-a zis ca s-ar putea sa poarte ghinion,si sa nu o ating,dar m-a durut undeva,si am luat-o,si vroiam sa o si port.Am tinut-o la gat.Trebuia sa dormim la prietena cea mai buna a Lusei,dar ea a adormit,si nu ne-a mai sunat sa venim,asa ca nu aveam unde dormi,asa ca am stat afara,si au venit niste politisti sa ne ia datele,si ne-au certat 3 ani.Pentru ca trebuia sa merg la Claudiu ca sa nu stiu ce.Si i-am zis lui Claudiu ca nu mai vin,si ca ma duc la vecinul Lusei(nu ma mai duceam la Claudiu pentru ca mi se facuse frica de politisti).Am mai stat putin afara,dupa care am urcat scarile spre vecinu' Lusei.Pe scari am primit mesaj de la Claudiu cu "Nu vreau sa te mai vad niciodata Straight face. 10 saptamani si 3 zile...A fost frumos. Nu ma mai cauta". A fost groaznic.Am intrat in panica,si nu mai aveam aer sa respir.M-am pus pe scari si simteam ca mor.Pur si simplu uitasem sa respir.Dupa,vecinul mi-a imprumutat niste bani sa ma duc la el acasa,si m-am dus cu vecinu' si cu tipa.Am fost si mi-am cerut scuze,si plangeam ca tampita.Dupa,ne-am intors inapoi la vecinul Lusei,iar Lusa a aruncat amuleta in niste tufe,la un bloc departe de blocu' ei.Eu cu Lusa si cu tipul(Ovidiu) am mers la el,si ne-am uitat la film,si pana la urma am dormit jumatate de ora la el acasa,de la 5 la 5 jumatate, caci dupa ne-a sunat Lenuta (prietena la care trebuia sa dormim).Am fost la ea,am mai dansat,am baut 3 cafele,si tot mi-era somn asa ca m-am culcat.Cand ne-am trezit,am mers pana la magazin ca sa ne cumparam paste,iar pentagrama era in fata usii.Am inceput sa plang de teama,si nu stiu cum sa mai scap de ea acum.

Adica cat timp a purtat-o la gat,s-au intamplat o groaza de chestii naspa,si cum a aruncat-o a fost mai bine,doar ca se tot intoarce la ea.E a3a oara!Si ma sperie.

Este naspaa! Si numai mie mi se poate intampla asa ceva.Oricum,sper ca este DOAR o SIMPLA coincidenta.Imi doresc mult asta.Sa fie doar o amarata de coincidenta.
Sus In jos
Jenny Spring
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 30/06/2008
Numar mesaje : 1092
Stare Relatie : Singura...
Reputatie : 57
Galeoni : 93

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 1:59 am

Ado,ma sperii Biting Nails Don't wanna see nu gluma. Sincer poate a fost doar o coincidenta. SIGUR doar o coincidenta. Claudiu probabil ca s-a suparat pe tine ca te duceai la vecinu.Iar restu sigur o coincidenta. Cum sa vina amuleta dupa tine? bate de trei ori in lemn si fa cruce(eu numa in asta cred)
Sus In jos
Ginny Andrews Blackfire
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 18/05/2009
Numar mesaje : 2552
Stare Relatie : Singura:))
Reputatie : 94
Galeoni : 148
Animal : Yorkshire Terrier-Puffy
Functii : Vanzatoare la "Vajhat Magic"

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 3:28 am

Si pe mine ma sperii Worry parca e mai rau ca intr-o poveste de groaza bine inteles iti dau acelasi sfat pe care ti la dat si June bate de trei ori n lemn si fa o cruce asta sigur o sa mearga mie mereu mi-a mers tongue

[center]~Ginny Andrews Blackfire~[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://vescanromania.forumz.ro/
Briana Brighton
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 05/08/2008
Numar mesaje : 938
Reputatie : 76
Galeoni : 64

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 3:48 am

Chiar ca ma sperii! :( Nu stiu ce sfat sa iti dau... oricum ar trebui sa iti faci cruce.
Si eu astazi mi-am cumparat zece clame, cand le-am scos erau toate, le-am pus pe pat, am plecat putin si m-am intors, mai erau doar 9. Surprised Am zis ca poate le-am inumarat eu gresit. Am plecat iar si le-am lasat tot acolo, cand m-am intors mai erau doar 8. OMG Nu imi venea sa cred, nu intrase nimeni, nu aveau cum sa dispara.Am iesit putin din camera si cand m-am intors am gasit una dintre cele 2 clame pe jos, cazuse din pat cand ma ridicasem presupun.Iar cealalta cred ca am uitat-o la magazin... nu stiu... cred ca am inumarat gresit prima data. Si ce m-am speriat la inceput. Straight face Eu nu prea cred in coincidente insa aici chiar eu fost Laughing Totusi, la Ada nu cred ca au fost simple coincidente.Mie frica Worry Biting Nails

Asa...Eu nu prea cred in superstitii, desi am impresia mereu ca numarul 13 imi aduce noroc.[si asta este o superstitie pana la urma]
Ma amuzau superstitiile scrise de Ophelia.
"Sa nu te cununi in mai, fiindca se spune ca vei avea o casnicie trecatoare ca florile de mai." Vorbeam zilele astea cu niste fete si ma gandeam ca mie mi-ar placea sa ma casatoresc in luna mai. Laughing Merge si iunie dupa ce am citit rofl
"Primul - sotul sau sotia - care va adormi in noaptea nuntii va muri mai intai." Laughing si asta e amuzanta.
"nu e bine sa incepi o calatorie vinerea, altfel vei avea parte de ghinion. " =>> Saracii cei care pleaca in weekend la mare, la munte etc. Laughing
Sus In jos
Ginny Malfoy
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 4:56 am

Ada:O deci.. pe bune ma sperii si pe mine:-s
Poate chestia cu taiatul la mana e doar o coincidenta, dar este foarte ciudat cum pentagrama se intoarce la tine de fiecare data.. adica wth.. nu cred ca e cineva care te urmareste din Turcia pana in Romania , cu ideea fixa de a'ti da inapoi pentagrama atunci cand o pierzi... prima oara se poate sa fie o coincidenta, omul ala sa o fi vazut pe tipa aruncand'o, si daca nu era singura in lift atunci cand a lasat'o acolo, se poate explica [ adica sa fi fost pe'acolo cineva care a atins din greseala pentagrama si o cunostea pe tipa si , superstitios , i'a dat'o inapoi pentru a scapa de ghinion ] .
A treia oara.. nu am inteles:-? in fata carei usi? :-s daca era in fata usii tale chiar nu imi explic. Dar daca in fata usii magazinului , este o mica posibilitate sa fie [ again ] o coincidenta. Sa o fi gasit'o niste tipi si sa o arunce in fata magazinului si tu, convinsa ca este ceva cu pentagrama, ai fost atenta in jur si ai gasit'o .
Eu as lua pentagrama aia si as rupe'o in bucati , pentru orice eventualitate [ sper ca nu e din aur masiv sau ceva de genul=)) ] . Frica te va urmari oriunde daca o lasi de izbeliste pe undeva.
Si e posibil ca si ratacitul prin instambul sa fie o coincidenta , asa cum si eu m'am ratacit in bucuresti Thinking Si chestia cu pierdutul cheii , si faptul ca prietena Lusei a adormit si voi a'ti ramas afara... sa fie pur si simplu niste lucruri rele pe care subconstientul le leaga intre ele, folosind aparitia pentagramei ca factor cheie . Si Claudiu e un tut:-w il tragi tu ceva de pwca.. n'are cum sa nu te ierte daca stie totul:-s
Exista cateva sanse sa fie o coincidenta totala, dar chiar si asa, e bine sa incerci sa te rogi mai mult si chestii:-s gandeste'te ca raul dispare putin cate putin de fiecare data cand iti faci semnul crucii si chestii de genul. Aa, si chiar sunt curioasa. Unde este pentagrama acum? :-s
Sus In jos
Ada McNair
Anul VII
Anul VII

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 7:43 am

Pai.. a aparut in fata usii prietenei mele.Plus ca pentagrama a fost aruncata intr-o chestie unde nu merg oameni.In spatele unui bloc tampit.Ma rog...si mna.
Pentagrama este acum la un prieten de-al meu Benny,care e satanist,si probabil pe el nu o sa-l deranjeze cu nimic.Adica...mna.Mi-e sa nu fie vreo chestie.Eu sunt crestina,pentagrama este a...celui rau si faze.Ma rog... de cand am scapat de ea,e ok!I-am dat-o tipului,si acum nu mai patesc nimic,dar ma sperie si mi-e sa nu ajunga din nou la mine.
Sus In jos
Anna McNair
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 31/08/2007
Numar mesaje : 1432
Reputatie : 137
Galeoni : 74

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mar Sept 01, 2009 10:54 pm

WOOOOOOOOOOOW
OMG:O:O:O:O
Deeeci...cu claudiu ai mai vb?OMG
Wa deci nu-mi vine sa cred..e ca un film de groaza:O
De unde avea lusa pentagrama?:-s
Daaa creca lu benny nu i se poate intampla nimic=))))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.picaj.tumblr.com
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Superstitii   Mier Mai 05, 2010 11:50 pm

Najpa Ada, mi se pare super ciudata faza Worry
oricum, bine ca ai scapat de ea Hug

Asa, eu nu sunt prea superstitioasa de felul meu. Dar intr'o vineri, 13 noiembrie, mi'am dat seama ca poate chiar aduce ghinion faza. Profa noastra de romana sa sinucis, avea niste probleme. Si a fost oribil. Acum, se banuieste ca a planuit de mult timp, dar venieri 13 Sigh era o profa foarte buna si blanda, cea mai tare din tot orasul Sigh

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Helena Daphne Lee
Godlike Wizard
Godlike Wizard

Data de inscriere : 30/04/2010
Numar mesaje : 3660
Varsta : 25
Stare Relatie : Single.
Reputatie : 446
Galeoni : 241
Animal : Motan negru - Salem
Functii : Vanzatoare "Robe si pelerine pentru toate ocaziile"

MesajSubiect: Re: Superstitii   Joi Mai 06, 2010 3:01 am

Eu nu cred in superstitii , dar sunt unele chestii creepy care se intampla cateodata...
Ada si eu sunt metalista dar NICIODATA in viata mea nu am sa-mi cumpar un pandantiv cu pentagrama , semnul diavolului Straight face super naspa ce a patit prietena ta..
Eu mereu bat in lemn si-mi fac cruce Wink

[b][font=Segoe Print]Heaven doesn't want me and Hell's afraid I'll take over[/font][/b]

[b][font=MagicMedieval][size=20][color=black][u]B[/u]GS Sisters \m/ [/font][/color][/size][/b][/center]
Sus In jos
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/05/2010
Numar mesaje : 1780
Stare Relatie : Married to Isabella River.
Reputatie : 539
Galeoni : 850
Animal : Labrador Retriever Auriu - Rusty
Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: Superstitii   Joi Mai 06, 2010 6:19 am

Eu unul sincer nu cred in superstitii...Semestrul trecut am dat teza la informatica pe data de 13 intr-o zi de marti...te las sa ghicesti ce nota am luat Laughing

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myworld.forumer.ro
Bell Evans
Sef De Casa
Sef De Casa

Data de inscriere : 31/01/2010
Numar mesaje : 8827
Varsta : 22
Stare Relatie : In a relationship with Edward Rochester
Reputatie : 1860
Galeoni : 32
Animal : Bufnita alba - Eowyn;
Functii : Ajutător în aripa spitalului; Sef de Casa la Cercetasi; Job Manager

MesajSubiect: Re: Superstitii   Joi Mai 06, 2010 6:20 am

10? tongue

[color=#D1D1E0][font=pristina][size=18]I loved him against reason..against promise..against peace..against hope..against happiness.
Against all discouragement that could be.. (Charles Dickens) [/font][/size][/color]
[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/Lexie95
Matt I. River
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 06/05/2010
Numar mesaje : 1780
Stare Relatie : Married to Isabella River.
Reputatie : 539
Galeoni : 850
Animal : Labrador Retriever Auriu - Rusty
Functii : Ajutator pentru Paznicul Vanatului; Profesor Grija fata de creaturile magice

MesajSubiect: Re: Superstitii   Joi Mai 06, 2010 6:29 am

Exact bell exact Very Happy (still i r not n3rd i r just good at info Laughing )

"If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If not, it never was.. "

[/i][/b][/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myworld.forumer.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Superstitii   

Sus In jos

Superstitii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro