Forumul s-a mutat !

WWW.DARKMARK.NET

Folositi optiunea Lost Password (click aici) pentru a va genera o noua parola. Acest lucru este necesar pentru a va putea accesa din nou contul deoarece parolele nu s-au pastrat.

Daca intampinati dificultati sau probleme trimiteti-mi un mail la raizen@sitefrost.com
 DarkMark RPG 
Header Bottom
Body Head

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

Recomanda o carte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Kayla A. Summers
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 19/10/2010
Numar mesaje : 291
Varsta : 28
Warning : 0%
Casa : Adult
Stare Relatie : Intr-o relatie cu Raizen Isildur
Reputatie : 46
Galeoni : 75

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Dum Ian 30, 2011 11:12 pm

"Magicienii" de Christopher Priest e o carte foarte foarte interesanta despre lumea magiei si pericolele ei. E structurata in 4 parti si abia inspre sfarsit reusesti sa iti dai seama ce se intampla de fapt.

Eram la biblioteca si Alex a luat-o de pe raft si a zis sa o imprumut si pe aia ca vrea sa o citeasca. Dupa ce a citit ceva din ea a zis ca nu ii place, ca e aiurea, ca nu e cu magie Laughing dar dup-aia mi-a zis ca e prea tare si ca trebuie sa o citesc si eu. Si am citit-o si m-a lasat Straight face

S-a facut si film dupa ea, The Prestige, dar nu e deloc asa cum e in carte. Cartea e mult mai bestiala decat filmul. Va recomand sa o cititi, e super.

Vezi profilul utilizatorului
Crystal D. Shirley
Anul VII
Anul VII

Data de inscriere : 26/08/2010
Numar mesaje : 1171
Varsta : 21
Casa : Cercetasi
Reputatie : 234
Galeoni : 296
Animal : Lup alb-Kira
Functii : Ajutator in Aripa Spitalului

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Sam Feb 05, 2011 2:37 am

Nu de mult am terminat de citit "Ultimul Cantec" sau "The last song" de Nicholas Sparks si pot spune ca mi-a placut foarte mult, adica felul in care este descrisa actiunea te introduce intr-o lume ireala, parca poti vedea fiecare detaliu din carte. Cel mai surprinzator este insa faptul ca desi intreaga carte este descrisa la persoana a treia, autorul vede foarte bine cum gandeste o fata, cu toate ca personajul sau este ceva mai diferit, lucru care m-a surprins de asemenea intr-un mod placut.
Un lucru care se poate afirma in mod cert despre Nicholas Sparks este faptul ca este un romantic incurabil. ( Scuzati repetitia verbului "este" )

Eu va urez Lectura placuta !

P.S. : Iar cat despre Codul lui Da Vinci , sa stiti ca il aveam pus in program, imediat dupa ce termin Pe aripile vantului. Smile

Sus In jos
Layla Wong
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 16/08/2010
Numar mesaje : 445
Varsta : 21
Warning : 70%
Casa : Astropufi
Reputatie : 78
Galeoni : 68
Animal : Pisica Radgoll - neagra- Tomorrow

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Sam Feb 05, 2011 7:34 am

Codul lui Da Vinci m-a surprins foarte placut. Am citit si eu cartea si chiar mi=au placut unele lucruri explicate acolo. In unele privinte exagereaza cu explicatiile , dar pana la urma este o carte de actiune mai mult. Ma rog..idee e ca mie mi-a placut foarte tare. Si o carte pe care eu pot sa ofer este : "Zbor deasupra unui cuib de cuci" scris de Ken Kesey. S0a facut si film dupa carte si a primit foarte multe premii oscar.
Cartea este geniala , este vorba despre un spital de nebuni si este scrisa din perspectiva unui nebun de acolo. Cartea are foarte mare tenta psihologica , de asta imi si place foarte foarte mult.
Sus In jos
Rosalie Andrews Blackfire
Master Wizard
Master Wizard

Data de inscriere : 12/09/2010
Numar mesaje : 4667
Varsta : 24
Casa : Adult
Stare Relatie : Singura
Reputatie : 751
Galeoni : 2968
Animal : Bufnita alba-Sabri
Functii : Profesoara "Previziuni despre viitor"; Angajată la "Vrajustitie"

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   Mier Feb 23, 2011 4:04 am

Eu as recomanda: "Jurnalele Vampirilor". Stiu ca unora nu le plac toate chestiile astea cu vampiri si alte fiinte de acest gen,dar pana la urma este cel mai gasit subiect in majoritatea cartilor aparute pentru adolescenti. La inceput nu m-a prea incantat acest lucru cu vampirii,dar la randul meu ascultand o recomandare am inceput sa citesc,iar aceasta serie pot sa spun ca m-a captivat imediat si am de gand sa o termin de citit. Am ajuns la inceputul volumului V si parca nu as vrea sa se termine. Povestea din carte este destul de originala si cu siguranta dupa primele pagini iti va placea. I love you
Serialul nu il urmaresc si momentan vreau sa nici nu o fac. Mereu am considerat ca o carte este mai complexa decat orice film/serial facut dupa aceasta.

[color=orange] Your mind is the scene of the crime.
Powerplay doar la: Bell,Lily,Tamara,Raizen,Kayla, Alice Morris, Eveline,Ginny. [/color]

[/center]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gbianca2.wordpress.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Recomanda o carte   

Sus In jos

Recomanda o carte
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DarkMark RPG :: Lumea Incuiatilor :: Cafenea-
Mergi direct la:  

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog